Joegoslavië zoekt consolidatie in Westelijk verband Straatsburgs rapport over nieuwe vorm van Europa Weerbericht Aansluiting bij de NA VO Hendrik Andriessen Oost-Duitse delegatie naar Bonn Minister Eden bij Tito Zes Amerikaanse straal jagers te pletter gevlogen Meer premies voor woningverbetering Het ongeluk met de twee „Meteors" Het woord is aan Essentiële volmachten van de toekomstige Europese regering Opening van Staten-Generaal Treinramp in Korea Duits ms. „Vesta" bij Vlaardingen aangevaren Mossadeq dreigt met diplomatieke breuk Lage temperaturen Nieuwe abonnés GRATIS Beide piloten waren pas kort bij squadron Bemanningslid raakte bekneld en kwam om 67e JAARGANG No 59 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terras weg 47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG 219 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG IS HENDRIK ANDRIESSEN, componist, organist, muziekpaedagoog en mag ik er zeker met zijn instemming aan toevoegen journalist, zestig jaar ge worden. Onze hartelijke gelukwensen gaan naar hem uit. Daar zullen de talrijke mu ziek-minnende lezers van ons blad zich zonder twijfel bij aansluiten. En daarbij zullen wij allen niet alleen denken aan de componist, die puttend uit sterke bron de Nederlandse muziek]itteratuur al sinds de twintiger jaren zozeer heeft verrijkt, en aan de begaafde organist, van wie Wouter Paap onlangs in „Mens en Melodie" heeft getuigd „dat hij zonder het orgel niet kan leven", maar tevens aan de man die ook als hij de pen hanteert zich zo direct tot ons hart weet te richten. Wij zijn hem zeer dankbaar voor hetgeen hij in zijn rubriek „Over Muziek" nu al jarenlang in dit blad heeft gegeven. In die honderden opstellen heeft hij steeds weer weten te boeien, heeft hij uit de grote warmte en diepte van zijn innige muzikaliteit steeds aan anderen we ten mede te delen en zovele vragen, die bij de lezer opwellen, weten te beantwoor den zodat hij hem of haar nader tot de muziek bracht. Hij weet ook hoe hij tot hen spreken moet omdat hij oud-journalist is, zijn loopbaan in de journalistiek is be gonnen en zij hem altijd is blijven aan trekken. Dat zei hij ook, toen ik hem ach ter het prikkeldraad daar in St. Michiels gestel, nadat hij twee voortreffelijke inlei dingen over muziek had gehouden, voor stelde na de oorlog die rubriek op zich te nemen. Het was toen de paedagoog, die onmiskenbaar de journalist had getoond. „Dat zou ik graag doen", zei hij, „want ik heb het eigenlijk nooit als een blijvend afscheid willen erkennen". Zo is het na de oorlog tot die rubriek gekomen. Dat zij sinds enige weken niet in ons blad ver schenen is vindt zijn verklai-ing in Andries- sens benoeming tot buitengewoon hoog leraar te Nijmegen. Die betekent de toe voeging van een nieuwe veeleisende taak aan zijn al zo uitgebreide werkzaamheid, waarbij dc leiding van het Koninklijk Con servatorium in Den Plaag uiteraard veel tijd in beslag blijft nemen. Plij wil deze nieuwe opdracht eerst eens enige maanden exwaren eer hij met zekerheid kan zeggen: ik hervat de reeks. Met de toevoeging: ik hoop het toch te doen, ik zou er gi-aag mee doorgaan. Dat zult u begrijpen; u zult als u hem las steeds gevoeld hebben dat hij graag schreef. Gulheid in de mededeling aan anderen van wat hem blijde bci-oei-t en ver vult kenmei-kt Hendrik Andriessen. Hij zou, geloof ik, niet andei-s dan zo gul kunnen zijn; dat is voor hem een vreugde op zich zelf, zoals de vervulling die hij in al zijn ai-beid stage en nauwkeurig-ingedeelde arbeid in dienst der Muze vindt. In al dat scheppend werk, ook in zijn zeer per soonlijke wijze van lesgeven wordt hij, geloof ik, door een bijzonder scherpe in tuïtie geleid en door vei-tx-ouwen in de hem geschonken levenstaak. Plij heeft een eigen stijl, een eigen inzicht, een uitgesproken en kernachtige persoonlijkheid, die hem wars van alle muffe conventie, van vooi-- oordeel, van mode en vooi-al van hol effect bejag doen zijn. Tegen een vii-tuosendom dat zichzelf boven de Muziek tracht te stellen heeft zich vaak zijn pen gescherpt en de gelukkige muziek-belevenis van de eenvoudige dilettant heeft hem vei-heugd. Hij heeft naast een hengelaar aan het Zui- der Buitenspaarne gezeten en gevraagd of er vis zat; die man heeft geantwooi-d „er zit geen muziek in" en dat heeft hem tot een beschouwing gebracht over die term en over de krans die degeen verdiende, die haar uitgevonden had. Hij heeft over het di-aaiorgel geschreven en beti-eurd, dat het zo zeldzaam in onze straten geworden is: „Plet draaiorgel heeft iets dat virtuozen niet hebben: het heeft nog iets van de minstreel, die met liederen ï-eisde en die maar liever op de schobberdebonk leefde, dan een regelmatig beroep uit te oefenen. Het klink wel erg; maar als Wij niet op passen, zouden wij dit helemaal vergeten. Nu ovei-al en algemeen de verstandelijke ontwikkeling de gehele ziel gaat bezetten zou er wel eens geen vrij plaatsje meer kunnen ovei-blijven voor dat andere, waar door het vuui-tje van het leven gevoed wordt". Dit citaat is echt Andriessen. Dezelfde die zo aangrijpend, zo boeiend over Bach, Roussel, Bruckner, Mendelssohn, over Ver di's Requiem en zoveel andere gx-oten en grote werken der muziek heeft geschreven, en er ons zijn overpeinzingen bij gegeven. Hij blijve een gelukkig mens, in zijn wei-k en zijn gezin. Moge hij spoedig zijn i-eeks op stellen in dit blad hervatten; het zal ons allen vei-heugen. R. P. die per kwartaal wensen te betalen, ontvangen ons blad tot 1 October U kunt zich opgeven aan één onzer kantoren of aan de bezorger. DE ADMINISTRATIE Dr. Hermann Ehlers, de chi-isten-demo- ci-atische president van de West-Duitse Bondsdag, heeft Dinsdagavond het Oost- Duitse parlement verzocht zijn delegatie van vijf naar Bonn aanstaande Vrijdag in- plaals van Maandag te sturen. Ehlers deed dit verzoek in een telegram aan Johannes Dieckmann, voorzitter van de Oost-Duitse Volkskamer, met de bedoeling de komst van de Oost-Duitse delegatie niet te laten samenvallen met het bezoek van de Itali aanse premier De Gasperi aan West-Duits- land. De Oost-Duitse delegatie zal een schrij ven van Dieckmann aan de Bondsdag over het vraagstuk van de Duitse eenheid over handigen. Het telegram van Ehlers werd verzonden na een ondei-houd van twee uur met bondskanselier Adenauer. Adenauer had getracht Ehlers er toe te bewegen het be zoek van de Oost-Duitse afgevaardigden te annulei-en. (Van onze correspondent in Londen) Aan Edens bezoek aan Tito dat vandaag begint, wordt in Londen grote betekenis ge hecht. Hoewel het niet in de bedoeling ligt concrete beslissingen te nemen op het gebied van wederzijdse economische of strategische politiek, suggereert het bezoek toch wel, dat aan het tijdperk van vaagheid ten opzichte van Tito's betrekkingen met het buitenland sinds zijn breuk met dc Russen thans een einde schijnt te komen. De diplomatieke activiteit, door Belgrado de afgelopen maanden getoond, is daarvoor een duidelijke aanwijzing, speciaal wat be treft de militaix-e bespx-ekingen tussen Grie kenland en Turkije, waarin Joegoslavië zijdelings is betrokken. Edens bezoek onderstreept dat Belgrado zijn achterdocht tegen het Westen nagenoeg schijnt te hebben overwonnen en dat het zoekt naar een of andex-e consolidatie in Westelijk verband, hoewel de precieze vorm daarvan nog niet schijnt vast te staan. De Westelijke ox-iëntatie heeft al lang haar beslag gekregen, maar Tito moet daar bij voorzichtig manoeuvreren, zeker als hij zou aansturen op een formeel bondgenoot schap, omdat hij stuit op het emotionele verzet van vele zijner in andere richting opgevoede volgelingen. Plotselinge salto's, zoals Moskou die te zien pleegt te geven, zijn in Joegoslavië met zijn zachtaardiger type van communis me niet of nog niet mogelijk. Na de koex-sverandei-ing van ruim vier jaar geleden zocht Tito al spoedig contact- met Engeland, dat met zijn gevoel voor nuances en zijn talent voor het afwegen der dingen, daarvoor beter geschikt was clan Amerika, hoewel ook dit al heel gauw deze vorm van „nationaal" communisme heeft geaccepteerd. Eden is de eerste vooraanstaande staats man uit het Westen, die naar Belgrado gaat. Aangezien daar kennelijk verschillende din gen in de lucht hangen, zoals de mogelijk heid van een regionale samenwerking of een pact met Turkije en Griekenland, mis schien als opstap naar een volledige Joego slavische aaneensluiting bij de N.A.V.O., acht Eden de tijd gekomen om zich per soonlijk van de stand van zaken op de hoog te te stellen, iets, dat volgens sommigen wijjen Ernest Bevin al enige jaren geleden had behoren te doen. Het hoofdkwartier van bet Amerikaanse niarinckorps te Washington maakt bekend, dat Donderdag in Korea zes straaljagers tegen een in wolken gehulde heuvel zijn op gevlogen, waardoor de zes bestuurders om het leven kwamen. Eden zal niet uitsluitend het Britse standpunt vertegenwoordigen, maar is tevens in zekere zin te beschouwen als tolk van de Verenigde Staten, tenminste wat de grote lijnen van de Westelijke opvattingen betreft. De gedachtenwisseling met Tito zal van informele aard zijn, ook om Edens bezoek acceptabeler te maken voor de lagere paf tij-regionen. Eden zal verschillende Celen van het land zien en diverse aspecten van het re giem in ogenschouw nemen. Maar zoals ex- geen agenda is voor de bespx-.ekingen, zo zal hij ook niet gebonden zijn aan een pro gramma. Eden wil vooral een zo vriend schappelijk mogelijke atmospheer kweken als voorwaax'de voor eventuele concrete Voor dc verbetering van woningen, die wegens technische gebreken of slechte in deling onbewoonbaar zijn geworden of dreigen te worden, kunnen thans, op rui mere schaal dan voorheen, premies worden verstrekt. De premie bedx-aagt maximaal 1400 per verbetex-de woning en wordt toegekend uit het ..Texdingenfonds", dat mede door belangrijke schenkingen van pax-ticulieren tot het verstrekken van premies in staat is gesteld. Voorwaax-de voor toekenning van prémie is, dat de gemeente een deel daai-- van voor haar i-ekening neemt. Elke aan vrage wox-dt afzondex-lijk beoordeeld en daarbij geldt onder meer, dat de woning na de voorgestelde verbetering weer voor ge ruime tijd als volwaardig kan worden be schouwd. Gevallen, die uitsluitend normale onderhoudswerken betreffen, zoals schil deren, behangen en andere kleine onder- houdswex-ken, komen niet voor premie in aanmerking. De premiei-egeling voor woningsplitsing, ingevolge welke regeling voor elke door splitsing vei-ki-egen woning een premie van maximaal 2100 kan worden verleend, blijft onverminderd van kracht. regelingen op economisch of militair ge bied. Natuurlijk zal ook Triëst ter sprake komen. Het heeft in Italië een goede in druk gemaakt, dat Eden de Italiaanse di plomaten in Londen daarover heeft ge raadpleegd. In Straatsburg had hij gelegen heid De Gasperi over deze bx-andende kwestie te polsen. De verwachting is, dat, Eden Tito zal uit nodigen voor een tegenbezoek aan Londen, dat de vriendschap voor het Westen zou moeten bezegelen. Dit alles betekent ongetwijfeld de inlei ding tot de hoognodige versteviging van de Westelijke positie in Zuid-Oost Europa, dat de Achilleshiel van het Westen vox-mt. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft officieel de berichten tegengesproken, volgens welke admiraal Cassidy, bevelhebber van het zesde Ame rikaanse eskader in de Middellandse Zee, aan maai'schalk Tito zou hebben verzocht, het ter beschikking stellen van Joegoslavi sche vliegtuigbases aan de Amerikaanse luchtvloot te overwegen. Volgens de woox-dvoerder van het mini sterie heeft de Amerikaanse regei'ing der gelijke voorstellen nooit aan de Joegosla vische regering gedaan en nooit iemand tot een dergelijke stap opdracht gegeven. De Amerikaanse ambassadeur te Belgrado, George Allan, die het onderhoud van Cassidy en Tito persoonlijk bijwoonde, heeft dit bevestigd. De Luchtmachtvoorlichtingsdicnst heeft hedenmorgen de namen van de gisteren bij Leeuwarderadeel omgekomen vliegers be kend gemaakt. Het zijn de 31-jarige reserve eerste luitenant vlieger J. F. Sfubbe en de 26-jarige reserve tweede luitenant vlieger R. H. Mulder, beiden uit Amsterdam. Luitenant Stubbe ontving zijn vlieger opleiding in Engeland en behaalde in 1945 zijn brevet. Luitenant Mulder kreeg in Nederland zijn opleiding en wex'd in begin 1950 sergeant-vlieger. Luitenant Mulder maakte gistermorgen zijn eerste operationele vlucht in formatie. Als reserve vlieger was hij voor korte tijd weer onder de wapenen gekomen. Vlieger ervaring had hij zeker als militair en K.L. M.-piloot, maar het vliegen in formatie xnet straalvliegtuigen eist een speciale techniek. Welke vlieger de andex-e aangevlogen heeft is nog niet vastgesteld, maar wel is zeker, dat beiden pas kort geleden aan het squa dron waren toegevoegd. Luitenant Stubbe was een paar weken geleden van de vlieg basis Twenthe naar Leeuwai-den ovei-ge- plaatst. Als vlieger bij de Marine Lucht vaartdienst in Indonesië en bij de militaire luchtvaax-t van het voormalige K.N.I.L. heeft hij zich steeds een zeer vaardig piloot getoond. Luitenant Stubbe zou aanstaande Dins dag in het huwelijk treden. Luitenant Mul der laat een vrouw en een baby van drie maanden achter. Ch. Dollfus: Wie iets liefheeft vraagt niet meer of het leven een doel heeft. STRAATSBURG. (Van de A.N.P.-cor- respondent). Zou een toekomstige Euro pese federatie een staatshoofd moeten heb ben? Dit is een van de vragen die gesteld worden in een rapport dat door vijf staats rechtgeleerden voor de Raad van Europa is uitgewerkt en waarin mogelijkheden worden opgesomd voor de inrichting van een federatieve staat. Dit rapport, waaraan voor Nederland professor Verzijl heeft meegewerkt, zal door professor Dc Housse aan de Straatsburgse Assemblee worden aangeboden. Het zal moeten dienen als leidraad voor de commissie der Assembléc, die de laak heeft gekregen een statuut voor een Europese politieke gemeenschap voor te bereiden. Indien de politieke gemeenschap zich in derdaad sterk zou ontwikkelen zouden ex- volgens de professox-en dx-ie mogelijkheden bestaan: Men zou de staatshoofden der zes landen beux-telings de hoge functie kunnen laten waax-nemen, men zou de Amex-ikaanse Voor de vijfde maal sinds zij de troon besteeg heeft H. M. Koningin Juliana Dinsdag in Den Haag de zitting van de Staten-Generaal geopend met het uitspreken van de Troon rede. De foto beneden toont de plechtigheid in de Ridderzaal. Foto hiernaast: H. M. Koningin Juliana is uit de gouden koets gestapt en begeeft zich naar de Ridderzaal om de Troonrede uit te spreken. t:. regeringsvorm kunnen ovex-nemen, of men zou de Zwitserse federale grondwet tot vooxrbeeld kunnen nemen. De essentiële volmachten van een Europese regering zouden volgens de professoren in vijf pun ten kunnen worden samengevat: 1) het al gemene politieke beleid van de gemeen schap onder toezicht van een Europees parlement 2) het recht om in samenwer king met het parlement wetsvoorstellen in te dienen, 3) het recht om vex-ox-deningen en verschillende wetten toe te passen, 4) het financiële beheer onder toezicht en goedkeuring van het parlement, 5) alle volmachten die het parlement in bijzondere omstandigheden aan de uitvoerende macht zou geven. Daarna zal het volgens de pro- fessoren wel onvermijdelijk zijn, dat een Europees gezag ook liet x-echt krijgt zelf standig belastingen te heffen. Het rapport stelt echter op de voorgrond dat het in het huidige Eux-opa nog moeilijk zal zijn de buitenlandse politiek geheel in handen te leggen van een Europese gemeenschap. Dit zou volgens de commissie betekenen dat de nationale staten vrijwel van hun gehele onafhankelijkheid zouden worden bex-oofd. De commissie oppert echter een tweede mogelijkheid, namelijk een verdeling van liet gezag tussen de gemeenschap en de staten, die er lid van zijn. De Raad blijve „broedplaats" Mej. Klompé spi'ok Dinsdag bij de ope ning van het debat in haar kwaliteit van x-apporteur bij de politieke commissie. Zij diende het uitvoex-ige i-apport in dat door deze commissie reeds enkele maanden ge leden is opgesteld met het doel een schema te ontwei-pen voor nauwe verbindingen tussen de „kleine zes" en dc rest van Eux-opa. Mej. Klompé betoogde dat door de vor ming van de Eui-opese gemeenschappen de taak van de raadgevende vergadering en van de Raad van Europa eer toe- dan afgenomen zijn. Zij verzette zich tegen de bij sommige leden bestaande indruk dat de Raadgevende Vergadering haar reden van bestaan had verloren door zo iets als con currentie vanwege het kolen- en staal parlement. De heer Vixseboxse, afgevaardigde dei- christelijk histoi-ische unie, zei dat dc Raad van Europa moest blijven bestaan als broedplaats voor alle plannen tot samen werking op cultureel, economisch en so ciaal gebied. De Raad zou een gx-ote laak kunnen blijven verrichten door de stimu lering van plannen voor nieuwe gemeen schappen, bijvoox-beeld voor de landbouw en voor het verkeer. „Het is een gevaarlijke en valse gedachte dat de taak van de raad zou vermindex-en. Integendeel wij zullen nieuwe kracht nodig hebben om alle mo gelijkheden van grotere eenheid te bestu deren", aldus de Nederlandse afgevaar digde. Ook de Britse Labour-afgevaardigde Gordon Walker zag het zo. De Eui-opese gemeenschappen werden volgens hem niet zo supranationaal gegeten als zij werden opgediend. Zij namen steeds meer het ka rakter van intei-gouvernementele in plaats van supranationale overeenkomsten aan en hij voorzag dat het bovennationale kax-ak- ter verder op de achtergx-ond zou worden gedrongen naar mate de gemeenschappen zich zouden gaan ontwikkelen. Dit gaf vol gens Walker te meer kansen op een voort zetting van de samenwerking met de an dere landen. Hij liet deze opmexkingen ge paard gaan van een duidelijke waarschu wing aan diegenen, die naar een neutralis- tisch West-Europa streven. Bij Intsjon (Korea) is vandaag een trein ontspoord tengevolge van de ontploffing van de locomotief. Een vijftiental perso nen is om het leven gekomen. Er zijn on geveer 200 gewonden Drie rijtuigen, waarin zich vele schoolkinderen en ai-bei- ders bevonden, zijn ontspoord. De trein botste tegen de Noordelijke pijler van een brug op de lijn Seoel- Intsj on. Het 1515 ton metende Duitse motorschip „Vesta", dat met een lading erts onderweg was van Kotka naar Rotterdam, is in de afgelopen nacht op de Nieuwe Waterweg ter hoogte van Vlaardingen met het 2868 ton metende Deense s.s. „Otto Petersen" in aanvaring gekomen en zo zwaar bescha digd, dat het schip aan de grond moest worden gezet. Op het ogenblik is de toe stand zo, dat de achtersteven van de „Vesta" onder water zit en het voorschip nog boven water steekt. Een lid van de bemanning raakte door de aanvaring bekneld. De man kon helaas niet tijdig worden verlost, zodat hij bij dit ongeval om het leven is gekomen. Een andere opvarende is overboord ge sprongen en wist zwemmende de wal te bereiken. Hij was volkomen uitgeput. Zijn opneming in een ziekenhuis bleek gewenst. Met een shock is hij thans in het haven ziekenhuis te Rotterdam opgenomen. Zijn toestand is goed te noemen. Er bestaat geen levensgevaar voor deze 22-jax-ige man. De kapitein en de eex-ste machinist van de „Vesta" verblijven nog aan boord. De overige bemanningsleden en twee vrouwe lijke passagiers konden met een bootje naar de wal worden gebracht. Hun man keert niets. L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst, die enige sleepboten en een pomp- boot ter plaatse heeft, ziet de toestand van het schip met het oog op het lichten, nog niet zo somber in. W. A. van den Tak's bergingsbedrijf is bezig de lading uit het schip te halen, waarna men zal trachten het schip te lich ten. Het Deense schip, waarmee de „Vesta" in aanvaring kwam, is doorgevaren. De Perzische minister-president Mossa deq heeft bij monde van zijn minister van financiën in het parlement aangekondigd dat de Perzische regering genoodzaakt zal zijn haar diplomatieke betrekkingen met Engeland af te breken als Londen „in zijn vijandige politiek blijft volharden". De jongste Brits-Amerikaanse voorstel len acht Mossadeq onaanvaardbaar. Hij diende daarom een tegenvoorstel in, dat hij de laatste basis noemde waarop Perzië een regeling van het geschil zou kunnen aanvaarden. In dit voorstel wordt geëist dat de Anglo-Iraanse oliemaatschappij onmiddellijk „haar schuld aan Perzië" 590 millioen gulden in dollars zal vol doen. Mossadeq is voorts bereid de kwestie van de schadevergoeding voor het Inter nationale Hof van Justitie te brengen. Voorwaarde is echter onder meer dat Engeland er mee ac'coord gaat dat Perzië alleen veigoeding betaalt voor de instal laties van de Anglo-Ix-aanse in Abadan. Nadat de Majlis met algemene stemmen de plannen van Mossadeq had goedge keurd deelde de vice-voorzitter Razavi mee dat Perzië zijn olie zal verkopen aan „zijn Sovjet-vrienden en hun bondgeno ten". De Pei-zische senaat heeft eenstemmig uitdrukking gegeven aan zijn vertrouwen in premier Mossadeq ten aanzien van te genvoorstellen aan Engeland en Amerika. Het K.N.M.I. deelt mede: Tengevolge van het heldere weer met weinig wind kwam er vannacht in ons land op vele plaatsen zware nachtvorst voor. Onder invloed van een diepe depressie voor de kust van Noorwegen zal er de komende nacht meer wind staan zodat dc tempera tuur dan niet tot zo lage waarde kan dalen. Moxgen ovërdag daarentegen wox-dt ons land geheel overspoeld door koude lucht uit het hoge Noorden tengevolge waarvan de maximum temperatuur lager zal zijn dan in de afgelopen dagen. Boven de Noordzee ontwikkelen zich in de koude lucht buien, die later ook ons land kunnen binnendx-ijven. Bij IJsland ontwikkelt zich een nieuwe storing, die zich evenals haar voorgangster, naar het-Noordzee-gebied zal bewegen. Voor de komende dagen moet dan ook op wisselend weer. gerekend wor den met temperaturen gemiddeld beneden de normale waarde voor de tijd van het jaar. TpCCOCCCCCCOCO coooc<xccoocooocooooc>c)Oor* KANS OP BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Langs de Waddcnkust aanvankelijk krachtige, overigens ma tige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Vannacht iets minder koud, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 18 September Zon op 6.19 uur, onder 18.48 uur. Maan op 5.21 uur, onder 18.16 uur. Koog en laag water in IJmuiden Woensdag 17 September Hoog water: 2.52 en 15.11 uur. Laag water: 10.49 en 23.01 uur. Donderdag IS September Hoog water: 3.23 en 15.43 uur. Laag water: 11.23 en 23.36 uur

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1