Alle NAVO-landen moeten tegen Russische aanval verdedigd worden Terugslag op Australische arbeidsmarkt is tijdeiijk Weerbericht Haarlems Dagblad Raad der Ouden Resolutie der vreze in Straatsburg: Nederland, West-Duitsland en Dene marken vrezen opgegeven te worden Kolen- en staalpool te autarkisch? Bolwerk „de Oude Kale" prijsgegeven Terreur op Malakka schijnt te luwen Nieuwe verwikkeling in Perzische oliegeschil Landbouwers en geschoolde metaalarbeiders vinden er zeker werk Het woord is aan Malik blijft nog wat Honderden dames in Grote Houtstraat Nederlanders vandaag „in het vuur" Gejuich voor Eden in Belgrado Noodlottige vergissing Korea Bisschop Dibelius naar Moskou genodigd Nieuwe abonnés GRATIS Eisenhower verdedigt Nixon „Hold Fasf' in de regen Nieuwe depressie in aantocht 67e JAARGANG No 62 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarièven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG 222 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijntdagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ONLANGS is bij Van Loghum Slaterus een boek verschenen onder de titel ..Wat het Leven mij heeft geleerd". Een aardig boek. Onder toezicht en leiding van de pro fessoren J. J. van Loghum en H. .T. Pos en van dr. K. F. Proost die namelijk de re dactie hebben gevoerd hebben tweeën twintig bekende en bejaarde Nederlanders er de lessen in onthuld, hun door meester Leven gegeven. Ik zet hier „Raad dei- Ouden" boven, niet omdat zij een zodanig college vormen, maar omdat hun ervarin gen kennelijk tot raadgeving aan jongeren moeten of althans kunnen strekken. En ik moet een uitzondering vaststellen op de aanduiding „bejaarde Nederlanders". Dat is de vlieger Viruly, die pas 47 is en twaalf jaar jonger dan de naaste-in-jeugd: Karei Lotsy. Niet dat Karei oud zou zijn. Dat wordt,hij nooit. Wel bejaard, maar nooit oud. Van sommige andere medewerkers blijkt dat evenzeer, al zijn zij al over de zeventig of zelfs ouder, zoals de nestor van het gehele gezelschap, Jan van Zulphen, die nu negenentachtig is. Jan van Zutphen, omtrent wie ik onlangs nog vernam dat hij, toen een onwetende Amsterdamse bank bediende hem vroeg of hij een legitimatie bij zich had, bedaard op zijn vermaarde ge laatssieraad wees en zei: „Mijn baard". Jan besluit zijn opstel, aangrijpend en ontróe rend in wat hij van zijn jeugd vertelt, met de woorden: „Alles overziende, wat in ruim driekwart eeuw veranderd en verbeterd is ondanks oorlogsellende en naoorlogse in zinking geeft de stijging en de groei van het saamhorigheidsbesef een hoopvolle waarborg, voor de toekomstige driekwart eeuw, van het rijpen tot een samenleving met mogelijkheden van geluk en harmo nie, die alle mensenkinderen ten goede zullen komen". Geen zwartgalligheid, geen cultuurpes simisme bij een man die in zijn leven ellenden van armoede en ziekte om zich heen heeft doorgemaakt zoals geen latere geslachten ze ooit in ons land hebben kun nen ervaren. Nu lees ik prof. dr. H. R. Kruyt, pas zeventig geworden, en hij begint kracht dadig met: „Wanneer het leven iemand niets of weinig geleerd heeft is hij een suk kel. Wie omstreeks de zeventig nog precies dezelfde inzichten heeft, als hij omtrent de twintig had, mag zichzelf erg consequent vinden, maar hij is noodzakelijk achterlijk. Maar wie altijd de werkelijkheid tot zich laat spreken heeft zoveel geleerd, dat hij niet weet waar hij beginnen zal als hij tot inventariseren geroepen wordt". Professor Kruyt inventariseert. Hij heeft sinds zijn jeugd, waarin hij diep onder de indruk van de bestaande armoede was en beseft dat emancipatie der arbeidersklasse vereist werd, ervaren dat de ontwikkeling der vrij heid niet alleen een vraagstuk van distri butie maar minstens evenzeer van produc tie is. Hij wordt verontrust door de toe nemende huiver bij velen voor het nemen van verantwoordelijkheid. Verantwoorde lijkheidsgevoel ziet hij eigenlijk als het be langrijkste element voor mens en wereld. En hij verheugt zich over het grote aantal voortreffelijke mensen. Als hij denkt aan leermeesters, aan collega's, aan leerlingen, aan medewerkers, aan vrienden, als hij bedenkt, wat hij anderen in toewijding aan hun taak heeft zien doen, dan krijgt hij dat gevoel van geluk, dat men ervaart als men het schone en ware ontmoet. Zoude ik mijn vriend Spoelder. oud rector van Haarlems Stedelijk Gymnasium, dat hij anderhalf jaar geleden verliet, niet in levenden lijve voor mij zien als ik zijn vitaal betoog lees? Ingespannen arbeid en strikte plichtsbetrachting maken het leven licht. Liefde voor uw arbeid geeft vreugde en opgewektheid. Pieker niet over uzelf. Deel uw tijd stelselmatig in. Denk u in in de gedachtengang van uw medemens; houd u voor dat hij evenzeer gelijk heeft als gij. Heb plezier in andermans eigenaardig heden zonder te kwetsen; lach veel meer om uw eigen mankementen. Wees opge wekt, ook 's morgens bij het opstaan tegen over uw naaste huisgenoten. Durf wat op pervlakkig te leven, pieker niet te zwaar over de toekomst der mensheid en van u- zelf. Waag het met de psalmist, uw be kommernissen op den Heer te werpen. Uw opgewektheid en levensdurf kunnen voor anderen een zegen zijn. Daar hebt ge de kenmerkend-Spocl- deriaanse conclusies. Hem volgt onmiddel lijk B. van Tricht. medicus in Indonesië, nu in Monte Carlo, die optimisme aanprijst, vrees der mensen aartsvijand noemt en zelfbeheersing de beste maatstaf van inner lijke beschaving. Zelfbeheersing en zede lijke moed zijn de voornaamste deugden, die de opvoeding moet proberen aan te kweken. Innnerlijke vrede is alles en de enige vorm van menselijk geluk. Het staat in de Bijbel, dat het Koninkrijk der Heme len in ons zelve gezocht moet worden. Ik zou gaarne verder gaan en Evert Kupers, dr. Ph. C. Visser (Visser van de Karakorum, later ambassadeur in Moskou) en dr. C. T. van Valkenburg, Huizinga's grote vriend, citeren. Waardevolle mensen die iels goeds te zeggen hebben, zoals gij telkens in dit boek ervaart, dat gij een opvallend plaatsje in uw boekenkast geeft met het voornemen: ik zal het nog menig maal ter hand nemen en zeker opnieuw raadplegen. De raadgevingen der ouden blijven ongetwijfeld kostbaar in een we reld, die1 ze nodig heeft nevens het koste lijke élan der jeugd en de leider-skracht van de middelbare leeftijd, die bij de ver gelijking oud-jong zo vaak over het hoofd wordt gezien en die het toch is, die in het Heden aan de meeste touwtjes trekt. Maar ik moet van de groep in dit boek opnieuw getuigen: zij is in grote meerderheid be iaard maar jong van hart en zich kennelijk Êrvan bewust dat ieder tijdvak des levens, als men het goed verstaat, zijn eigen geluk en bekoring heeft. Hier keert men terug tot de redactie, die bekwaam heeft weten te kiezen. Maar ook tot het besef, dat die stormachtige eerste helft der twintigste eeuw talrijke mensen, die haar in hun volle bewustheid en levensstrijd hebben doorge maakt, geenszins heeft kunnen ontmoedi gen. Hetgeen een sterk antwoord inhoudt aan cultuurpessimisten. R. P. Een jonge politieagent te New York heeft in de nacht van Donderdag op Vrij dag zijn vrouw doodgeschoten. Hij zag haar aan voor een inbreker, die al gerui me tijd de omgeving, waar de politie agent woont, onveilig maakte. STRAATSBURG, (Reuter). Naar van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen, is Vrijdagavond in een defcnsicdebat van de commissie van algemene zaken van de Raad van Europa van Deense, Nederlandse en West-Duitse zijde de vrees geuit, dat Europa ingeval van een Russische aanval verdedigd zal worden aan de Rijn en niet aan de Elbe. Parlements leden uit deze drie landen stelden voor, de Raadgevende Vergadering een resolutie voor te leggen, die er op aandringt, dat de strategische plannen van de NAVO rekening houden met de verdediging van het gebied van alle landen van het Atlantisch verdrag. Alle landen, die de noodzake lijke opofferingen aanvaarden, aldus deze resolutie, hebben evenveel recht op verdediging van hun grondgebied. De resolutie verzoekt voorts het comité van ministers van buitenlandse zaken van de Raad er naar te streven, dat dit beginsel in de besluiten van de NAVO, zowel op politiek als militair gebied, tot uiting komt. De Zweedse en Ierse afgevaardigden ver dedigden opnieuw de tratitionele neutrali teit van hun landen en verzetten zich tegen bespreking van het' onderwerp door de commissie, aldus verluidt uit bovengenoem de bron. De commissie voor algemene zaken, die Vrijdag de gehele dag achter gesloten deu ren het vraagstuk van de verdediging van Europa heeft besproken, heeft voorts een resolutie goedgekeurd met het voorstel, de NAVO te verzoeken om gegevens voor een jaarrapport over Europese defensievraag stukken ter bespreking door de Assemblée. Ook kan worden verwacht, dat de wens van nauwere banden tussen de Raad van Europa en de NAVO zal worden uitgespro ken. De Duitste afgevaardigde Kiesinger heeft stelling genomen tegen de geuite vrees, dat Duitsland door zijn aanspraak op verloren Oostelijke provincies een gevaarlijke nei ging binnen clè Europese gemeenschap zou brengen. „Het is voor Duitsers zeer moei lijke zulke concepties te begrijpen", zeide Kiesinger. „Wij weten zeer goed, dat een oorlog om deze gebieden slechts op Duitse bodem zal kunnen worden uitgevochten. Hoezeer wij de eenheid wensen, wij willen ook de vrede. Onze politiek van de laatste jaren heeft getoond, dat wij niets anders wensen dan een eerzame plaats temidden der andere naties". Plet nationalisme maakte volgens Kie singer onder de Duitse jeugd geen kansen meer. De verbonden troepen in Korea zijn door een Chinese aanval uit hun stellingen op de „Oude Kale"-heuvel, een strategisch zeer belangrijke hoogte aan de frontlinie in West-Korea, verdreven. De Chinese aanval begon Donderdagavond, de strijd duurde Vrijdag de gehele dag voort. De „Oude Kale" ligt ruim zes kilometer van Panmoendjom. Diplomatieke taal. De bestandsonderhandelaars hebben Za terdag een uur in Panmoendjom vergaderd. Generaal Harrison, leider der U.N.O.- delegatie, las een verklaring voor, waarin hij criliek op de communisten oefende wegens de „domme lompheid, waarmede zij hun leugens in elkaar flansen". Als een voorbeeld hiervan noemde hij de herhaal de bewering van communistische zijde dat Zuid-Korea de oorlog is begonnen. „Deze onzinnige beschuldiging", aldus Harrison", is weerlegd door de bevindingen van de U.N.O.-commissie in Korea". Generaal Harrison besloot met de commu nisten mede te delen dat zij zich „volslagen belachelijk hebben gemaakt". Hij drong er daarna bij de communisti sche afgevaardigden op aan, toe te stem men in het uitwisselen van namenlijsten der krijgsgevangenen en vorderingen te maken met het sluiten van een wapen stilstand. De Nederlandse afgevaardigde Korthals heeft verklaard dat de kolen- en staalge meenschap neiging vertoonde om „onafhan kelijk van de Raad van Europa te leven". Indien de kolen- en staalgemeenschap zich tot een soort continentale autarkie zou ontwikkelen, dan zou dat volgens Korthals catastrophale gevolgen kunnen hebben in de vorm van een verlaging van de levens standaard. Hij geloofde dat er nog steeds invloeden bestaan, die op een volledige uit sluiting van Engeland aansturen. Geen ver antwoordelijk politicus zal dit kunnen ver dedigen, aldus Korthals. Hij drong aan op zo nauw mogelijke samenwerking met de Engelsen, daar anders gemakkelijk grote moeilijkheden met ernstige gevolgen zou den kunnen ontstaan. Uit Singapore meldt Reuter: In de afge lopen drie weken is het aantal terroristi sche aanslagen op Malakka moorden, brandstichtingen en sabotage sterk af genomen. Ook is het de beveiligingstroepen, ondanks een steeds doelmatiger optreden, moeilijker gevallen in contact te komen met de rebellen. De bevolking uit zich thans vrijer over de bewegingen der terroristen. BERLIJN, 19 Sept. (Reuter). Bisschop Otto Dibelius van Berlijn, het hoofd van de Duitse Evangelische Kerk, is door de Metropoliet van de Russisch-Orthodoxe kerk te Moskou voor een bezoek uitgeno digd. Volgens kerkelijke functionarissen zal Dibelius de Duitse Evangelische kerke- raad raadplegen alvorens een beslissing te nemen. Amerikaans zakenman tart Britse verschepings-embargo TEHERAN (United Press). Ameri kaanse en Britse diplomaten alhier hebben gisteren druk geconfereerd over het doen en laten van de directeur der Amerikaanse Cities Services maatschappij, William Alton Jones, die Donderdag verklaarde dat het Perzische olievraagstuk opgelost kon en zou worden en adviseerde, de olie op de wereldmarkten te brengen ondanks de po gingen van de Britten om verscheping te verhinderen. De Amerikaanse ambassadeur Henderson kreeg eerst bezoek van Jones zelf. Vervol gens ontving Henderson zijn Britse collega, de zaakgelastigde George Middleton. De twee diplomaten hadden een langdurig on derhoud. Intussen word uit Perzische regerings bron vernomen dat het antwoord van Mos- sadeq op de jongste Engels-Amerikaanse voorstellen voor regeling van de oliecrisis thans gereed is en naar men verwacht heden aan de Britten en Amerikanen zal worden voorgelegd. Algemeen wordt aangenomen dat het Perzische antwoord een afwijzing zal zijn, echter in de vorm van tegenvoorstellen, die overigens van Engels-Amerikaanse zijde reqds als onaanvaardbaar zijn omschreven. Later op de dag overhandigde Jones, die gedurende de afgelopen weken op uitnodi ging van Mossadeq de olievelden en raffi naderijen heeft bezocht om suggesties te doen voor het weer op gang brengen van de industrie, zijn definitieve rapport aan de minister-president. Jones zal vandaag per vliegtuig naar de Verenigde Staten terug keren. EDITH PIAF GETROUWD Vandaag treden de Franse chansonnière Edith Piaf en de chansonnier Jacques Pils te New York in het huwelijk. Mariene Dietrich is bruidsvrouwe. die per kwartaal wensen te betalen, ontvangen ons blad tot 1 October U kunt zich opgeven aan één onzer kantoren of aan de bezorger. DE ADMINISTRATIE De commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, heeft Vrijdagavond in een rad'o-loespraak een en ander verteld over de emigratie-mogelijkheden naar Australië. Hij zei, dat er veel meer reden tot grote ongerustheid is over het gebrek aan voor bereiding en de lichtzinnigheid waarmee emigranten goede raad in de wind slaan, dan over de toestand in Australië. Deze toont slechts ccn tijdelijke terugslag waar van dc oorzaken duidelijk aanwijsbaar zijn, zodat met vrij grote zekerheid kan gezegd worden, dat verbetering over enige tijd zal intreden. Het dieptepunt schijnt zelfs al gepasseerd te zijn. De nieuwe brug over de Rijn nabij Gouwsluis ten Oosten van de kom van Alphen aan de Rijn en gelegen in dc provinciale weg Leimniden-Gouwsluis, is Vrijdag voor het verkeer opengesteld. Dit betekent een belangrijke verbetering voor het verkeer Amsterdam-Gouda én Rotterdam-Gouda-Amsterdam v.v., aangezien men thans de nauwe traverse door Alphen en de daar gelegen smalle brug over de Rijn kan vermijden Australië heeft vele jaren geen werk loosheid gekend. Nu is er 'tijdelijk in be paalde bedrijfstakken gebrek aan werk. Duizenden nieuwe werkkrachten kwamen het land binnen, terwijl een aantal Austra lische arbeiders misschien niet steeds de allerbesten werkzoekend was. Om deze reden en om zeker te zijn dat allen, die op verantwoordelijkheid van de Australische regering het land binnenkomen, zonder moeilijkheden geplaatst kunnen worden, is een tijdelijke beperking nodig geworden. Alle landbouwers kunnen echter van plaat sing verzekerd zijn. Geschoolde metaal arbeiders met een diploma en vrouwelijke arbeidskrachten kunnen eveneens ver zekerd zijn van plaatsing en eerste huis vesting door de regering. Alle overigen, dus niet de zo genaamde verdragsemigranten, kunnen op eigen ver antwoordelijkheid emigreren. Zij moeten dan in eigen huisvesting en tewerkstelling voorzien. Van elke 100 emigranten die tus sen 1 Juli van het vorig jaar en 1 Juli van dit jaar naar Australië zijn vertrokken, hebben 60 voor zichzelf gezorgd. De overige veertig zijn door de Australische regering geplaatst. Van hen die niet door de Australische regering opgevangen worden, wordt nu en in 1953 verwacht dat zij hetzelfde zullen doen wat dc genoemde 60 tol nu toe deden op eigen verantwoordelijkheid emigreren. Eigen verantwoordelijkheid van de emi grant is een van de fundamentele grond slagen van de Nederlandse emigratie. Zij die nu of in de eerstvolgende tijd in Australië aankomen en doorzetten, zullen het misschien iets moeilijker hebben dan hun voorgangers, maar straks, als zij in gewerkt zijn, staan zij vooraan om van de verbeterde omstandigheden vol profijt te trekken, zei mr. Haveman, die tenslotte mededeelde, dat de ongeveer honderd emi granten, die met hun gezinnen voor vertrek gereed waren toen de nieuwe regeling in werking trad en hem schreven, dat zij niet konden wachten omdat zij reeds „opgebro ken" waren, alsnog onder oude voorwaar den kunnen vertrekken. Zij ontvangen hierover binnen twee weken nader bericht. Eisenhower heeft de republikeinse can- didaat voor het vice-presidentschap van de Verenigde Staten. Richard Nixon, verde digd tegen beschuldigingen van democra ten volgens wie. Nixon voor privé-doelein- den zestienduizend dollar van kieskringen heeft aangenomen. Eisenhower verklaarde „ik vertrouw, dat Nixon het volk van alle feiten eerlijk en rechtuit op de hoogte zal brengen". Nixon zegt het geld te hebben gebruikt voor postzegels, noodzakelijke reisuitga- ven en het drukken en verspreiden van redevoeringen en geschriften. Alle Senaats leden mogen openbare stukken portvrij versturen, maar Nixon wilde volgens zijn zeggen de kosten van al zijn post niet op de belastingbetaler verhalen. T h rè s e Hoven: Een slecht humeur is gebrek aan geestelijke coquetterie. NEW YORK. (AFP.). De Sovjet-Russi sche afgevaardigde bij de UNO, Jacob Ma lik, die Dinsdag naar de Sovjet-Unie zou terugkeren, heeft zijn reis afgelast en zal nog enige tijd te New York blijven. Malik, wiens opvolger Zorin Maandag reeds in New York is aangekomen, wilde geen reden noemen voor zijn besluit. Uit gezaghebbende Russische bron wordt ver nomen, dat hij de komende zitting der Al gemene Vergadering, die 14 October ge opend worclt, zal bijwonen. Van dc straat af een modeshow te zien en een bezoek te brengen aan het mode huis van Lampe waren voor vele honder den dames Vrijdagmiddag aanleiding een wandeling door dé Grote Houtstraat te ma ken. De politie had haar handen vol om het verkeer te regelen. Er waren echter goede voorbereidende maatregelen getrof fen en daardoor is alles rustig verlopen. Belangstellenden voor het modehuis stel den zich eerst in de Nieuwstraat op en werden daarna in groepjes binnengelaten. De showroom boven de benedenétalages is gistermiddag in gebruikgenomen met een modeshow. Van de straat af hadden de dames een goed gezicht op de show. In de Nieuwstraat hadden zij een rustige ge legenheid de mannequins te zien wande len. Minder rustig was het op en bij de trottoirs in de Grote Houtstraat, omdat het drukke doorgaand verkeer geen stagnatie mocht ondergaan. De politiemannen ver richtten rustig hun werk en alles verliep vlot. SENNELAGER (Van een speciale ANP- verslaggever). Hoewel de Nederlandse soldaten in de oefening „Hold Fast" nog geen „losse flodder" hebben afgeschoten, zij zijn tot dusverre in reserve gehou den blijven zij de aandacht trekken. Vrijdag deden de maréchaussée's die het nabij Minister gelegen hoofddepót van het Nederlandse legercorps bewaken, van zich spreken door niemand minder dan Kirk- patrick, Brits Hoge Commissaris in West- Duitsland, duchtig aan de tand te 'voelen voordat zij hem doorgang verleenden. Dc aanvankelijk wel wat verbouwereerde di plomaat liet zich naderhand zeer prijzend uit over de waakzaamheid van de Neder landers. De wachtperiode van de Nederlanders is overigens vandaag teneinde. Dan zal „Groenland" zover zijn opgerukt, dat het de Nederlandse stellingen heeft bereikt. Onze mannen verheugen zich op deze ko mende acties. Zij hebben allang genoeg van het geduldig zitten wachten in vochtige, kille bossen, waar zij beschutting vonden tegen de hevige regenbuien, die zich ook Vrijdag weer boven het oefengebied ont lastten. Het slechte weer beperkte ook de activiteit in de lucht. Alleen in het achter land konden enige succesvolle vluchten worden gemaakt. Zo deden laagvliegende Canbera's Vrijdagmorgen een verrassende aanval op Volkel en Eindhoven, waarbij zij 12 Nederlandse Thunderjets „vernietig den". De door de regen glad geworden wegen verzwaarden het werk van onze intendancelroepen. Door hard werken zijn zij er tot dusverre nog steeds in geslaagd, het legercorps van het nodige tc blijven voorzien. Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie, die in het midden van de week van IJsland naar Scandinavië trok en waarachter zeer koude lucht uit het hoge Noorden naar West-Europa stroomde, is nu bij Spitsbergen aangekomen en verliest ge leidelijk zijn invloed op het weer in onze omgeving. De lucht boven ons land heeft evenwel nog een onstabiele opbouw en als gevolg daarvan kwamen vannacht aan de kust weer flinke buien voor, die plaatselijk met onweer gepaard gingen. In het binnen land daarentegen klaarde het af en-toe op, waardoor de temperatuur tot zeer lage waarde daalde. Het station Deelen bij Arn hem meldde vannacht zelfs een minimum temperatuur van 3 graden onder het vries punt. Bij IJsland ligt een nieuwe depressie, die langzaam in Zuid-Oostelijke richting be weegt. De regenzone van deze storing zal waarschijnlijk Zondag ons land bereiken. Op een persconferentie in Belgrado heeft de Engelse minister Eden nogmaals ver klaard, dat hij niet in Belgrado is voor on derhandelingen, maar alleen om contrac ten te leggen en met Joegoslavische leiders van gedachten te wisselen. Over het probleem-Triëst zei hij, dat hij oprecht van mening is dat, met goede wil van Joegoslavische en Italiaanse zijde, het mogelijk is, dit obstakel voor de vriend schappelijke samenwerking tussen de beide landen op te ruimen. Het is, naar het oor deel van de minister, stellig belangrijk met het oog op de Westerse eenheid en veiligheid, dat dit inderdaad gebeurt. Op de vraag of Churchill Tito heeft uit genodigd voor een bezoek aan Groot-Brit- tannië. weigerde Eden antwoord te geven. (Volgens United Press deelden zeer be trouwbare bronnen uit de onmiddellijke omgeving van de Joegoslavische regering gisteren mede dat Eden Tito uit naam van premier Churchill had verzocht, in de naaste toekomst een officieel bezoek aan Groot- Brittannië te brengen). Toen de Britse minister het gebouw, waarin hij de persconferentie hield, bin nentrad en verliet, werd hij door een grote menigte toegejuicht. Na de conferentie is op de Britse ambas sade een maaltijd ter ere van maarschalk Tito aangeboden. Behalve de maarschalk zaten vele belangrijke Joegoslavische per soonlijkheden aan. Het was voor het eerst sedert Tito's uittreden uit de Kominform dat hij weer een buitenlandse ambassade betrad. ENIGE REGEN Verwachting, medegedeeld door het K-N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk zwakke, later matige tot krachtige wind tussen West en Zuid. Vannacht plaatselijk nachtvorst. Mor gen overdag half tot zwaar bewolkt met enige regen en ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 21 September Zon op 6.24 uur, onder 18.41 uur. Maan op 8.59 uur, onder 18.50 uur. 22 September Zon op 6.26 uur, onder 18.39 uur. Maan op 16.16 uur, onder 19.07 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 20 September Hoog water: 4.19 en 16.37 uur. Laag water: 0.09 en 12.23 uur. Zondag 21 September Hoog water: 4.48 en 17.06 uur. Laag water: 0.41 en 12.51 uur. Maandag 22 September Hoog water: 5.16 en 17.33 uur. Laag water: 1.12 en 13.19 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1