Initiatief om gewe tuinders aan stukje grond te helpen D.C.IJ. krijgt het tegen Oosterkwartier niet cadeau „Ballet Recital" NAJAARS-BRIDGEDRIVE HET LIJKT WEL VREEMD NEDERLAND WASSERIJ „KLEVERP ENGELS Goede vrije tijdsbesteding en emplooi voor oude dag ZOMERSTOFFEN MADE LON Dinsdag 9 uur v.m. voor 1.75 per meter Heemskerk „Van ander ras" door Amsterdamse amateurs De wintercompetitie gaat beginnen Terrasvogels en O VVO delen de punten Mak (DEM) zesde in Utrechtse singelloop IJmuiden CHEF-KOK INST. PONT DE BOER Luidsprekers IJ spaart voor het voorjaar zegt: 6 Fokker verkeersvliegtuig binnen 2 jaar gereed V.V.IJ. leed grote nederlaag Handbal-dames weerstonden Pluvius Jaap Speyer overleden SCHEEPVAART PRAKTIJK-OPLEIDING 100 VERPLICHTE PRAKTIJKUREN Ook in chemisch reinigen staan wij aan de spits. Extra aanbieding damesmantels stomen 3.2*5 MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952 C. F. van Dampropaganda-chef van de Hoogovens, die talrijke vrienden telt onder de arbeiders van dit bedrijf, breekt hier een lans voor de gewezen tuinders, die in de baaierd van de tijd terecht zijn gekomen in de „zielige optrekjes met! het afgrijselijke behang en het uitzicht op de monotone grasverspilling' om ie komen tot een complex Volkstuinen voor de bewoners van Beverwijk en Velsen- Noord. Wij geven aan zijn oproep gaarne bekendheid en herinneren er aan, dat door zijn tentoonstelling „Hoofd en Hand" menigeen de weg is gewezen naar een vrije tijdsbesteding-hobby van de eerste orde. Ten overvloede zij gemeld, dat wij het artikel uiteraard geheel voor verantwoor ding van de heer Van Dam laten. Beverwijk en omgeving en in het bijzon der Velsen-Noord, zal op den duur nog veel meer van haar tuingronden zien ver dwijnen om de zich steeds uitbreidende bevolking, waarvan het mannelijk deel een plaats vindt in de industrie, van goede woongelegenheid te voorzien. Die jongens en mannen die de roep van de werkplaats niet kunnen weerstaan zijn veelal zonen van tuinders en mannen, die vroeger hun karig brood verdienden met de tuin derij. Menigeen kan overigens niet begrij pen hoe een mens, die getogen en geboren is zo dicht aan de zwarte grond en wiens eerste schrede tussen bloemen, groenten en ooft werden geleid om later diezelfde grond met zijn handen te bewerken, in de fabriek zijn draai kan vinden. En toch is dit het geval. Er zijn maar weinigen, die de ommezwaai betreuren. De wisselvalligheid van de inkomsten van de tuinderij en het ongeregelde leven (voor jaar en zomer hard werken en 's winters duimen draaien) zullen daar wel voor een groot deel schuld aan zijn. Bij die oude tot industrie-arbeiders om gevormde tuinders bleef tot voor enige jaren het contact met het land toch altijd nog enigszins bestaan; de meesten hadden nog wel wat schaarse familileden in de tuinderij of zijzelf hadden een huisje met een lapje grond er bij waarin de vrije tijd gebruikt werd om groenten of bloemen te kweken. Die situatie is echter met rasse schreden aan het veranderen; huizen worden ge bouwd met de muren tegen elkaar aan, zelfs met verdiepingen, hopeloos-dode stra ten ziet men komen, en menig arbeider zit midden in het stenen bouwwerk twee-hoog te koekeloeren in de verte, met vlagen van heimwee naar het verlaten paradijs: het vroegere huis met het lapje grond. Niet dat hij terug zou willen naar het risico van de aardbeienprijzen of de mislukking van de oogst, maar toch kan hij het verlangen naar het woelen van de vingers in de korrelige aarde niet goed verzetten. Als straks die man uit het nieuwe stenen tijdperk met pensioen gaat is hem ook nog de mogelijkheid van een goede en prettige werkmogelijkheid ontnomen, nog afgezien van het feit, dat het kweken van groenten en aardappels een kleine tegemoetkoming in de hoge kosten van het dagelijks voedsel mogelijk maakt. Dit zijn al redenen genoeg om de handen De voorkeur, welke door ons amateur toneel voor 't enigszins theatrale spel „Van ander Ras" door Arnaud d' Usseau en Ja mes Gow aan de dag wordt gelegd, is niet zo bijzonder moeilijk te verklaren. Het is geheel op formidabele effecten berekend, waarbij de onschuld heftig wordt belaagd, het recht zijn loop neemt en de misdadiger, in de vorm van een ploertige senator, zijn gerechte straf aan het slot niet ontloopt. Dit geschiedt in een vrijwel onafgebroken reeks van sterke speelscènes, die nimmer nalaten het beoogde effect bij het publiek te bereiken. Van niet minder belang is, dat het stuk enkele rollen bevat, waarbij elke rechtgeaarde amateurtoneelspeler zich het bloed voelt tintelen, hoewel daarbij dikwijls de moeilijkheden worden onderschat, welke de juiste typering van een neger voor een Europeaan oplevert. Zondagavond was „Het Amsterdams Amateurtoneel" de gast van de N.K.J.B. te Heemskerk, ter gelegenheid waarvan in Concertzaal „De Zon" een opvoering van dit spel van rassenhaat gegeven werd. Over het algemeen hebben deze Amsterdammers een uitstekende indruk achtergelaten, het geen voor een belangrijk deel mag worden toegeschreven aan de wijze, waarop dit maal de rollen van Brett (de negerluite nant) en zijn moeder (de passieve en on derdanige Bella) werden vervuld. Mevrouw De Groot typeerde deze Bella opmerkelijk knap. Hoewel Jaap Hallewas zijn specifiek dialect misschien iets nadrukkelijker had kunnen aanwenden, hoeft hij over de totaalindruk van zijn Brett zeker niet on tevreden te zijn. Daarnaast dient onmid dellijk T. van Roy en te worden genoemd, die een niet minder geslaagde uitbeelding van de schurkachtige senator Langdon gaf. De wijze waarop deze laaghartige aristo craat zijn vlagen van opgekropte negerhaat luchtte, was voor een amateur zeker op merkelijk. Genevra en Alice vonden m Lilian Len- sen en Ph. O'Hara twee charmante ver tolksters, die daarbij bovendien nog con trasterend karakters tot uitbeelding wisten te brengen. F. Stranger bleek als de schrij ver Howard van het goede hout te zijn, waaruit sympathieke jeune premiers ge sneden worden; Ria Dernison speelde een canailleus negermeisje en alleen Wil Len- sen als Roy Maxwell was door een gemis aan soepelheid van beweging enigszins on voldoende. Overigens maakte deze opvoe ring een prima ingespeelde indruk. Regis seur W. Bischot kan er met voldoening op terugzien. Het publiek gaf zich ook ditmaal weer 'eheel gewonnen en de volle zaal liet na elk bedrijf een dermate enthousiast applaus horen, dat de spelers voor hun tocht naar Heemskerk niet overtuigender konden wor den beloond. J- v- ineen te slaan teneinde zo spoedig mogelijk te komen tot de beschikking over een groot en gezond stuk land, liefst zo dicht mogelijk in de omgeving van Beverwijk en Velsen- Noord, dat voor Volkstuincomplex wordt bestemd. Iedere bewoner van een woning, die in een straat is gelegen, moet desge wenst de beschikking krijgen over een lapje grond al was het maar 20 vierkante meter waarop hij naar verkiezing groen ten of bloemen kan uitzetten, waarin hij zijn verlangen kan uitleven, de grondstof fen voor een gezonde maaltijd kan verwer ven of voor moeder de vrouw een stoel in het zonnetje kan zetten. In de boezem van het gemeentebestuur van Beverwijk leeft de gedachte aan een volkstuincomplex. Naar onze mening is dit echter niet voldoende, want de organisatie en de ontwikkeling van het plan zal door particulieren moeten geschieden. Er moet hier een brok zelfwerkzaamheid worden gecrëeerd. Wie zet zijn schouders onder dit werk? Laat de kerels niet verpieteren in de zielige optrekjes met het afgrijselijke be hang en het uitzicht op de monotone gras verspilling van publieke werken. C. F. VAN DAM Dezer dagen is gemeld dat binnen twee jaar de Nederlandse vliegtuigenfabrick Fokker haar eerste na-oorlogse passagiers vliegtuig gereed zou hebben. Dit toestel zal de F 27 zijn, een tweemotorig verkeers vliegtuig met turbine-aandrijving. Een belangrijke ruggesteun bij de bouw van de F 27 heeft Fokker, doordat de Amerikaanse Fairchild-fabriek, die de li centierechten heeft verworven voor alle Fokkerproducten, ook bijzondere belang stelling heeft voor dit toestel, dat in het bijzonder ontworpen is voor de middel grote afstanden. Fokker heeft de Ameri kaanse fabriek reeds alle beschikbare te keningen gezonden. Uiteraard wordt ook nauw contact gehouden met de K.L.M. Het is echter niet zo, dat deze reeds bij voorbaat de aankoop van een aantal van deze toestellen heeft toegezegd. Nederland zou met een dergelijk turbin- ne-vliegluig indien het aan de ver wachtingen blijkt te voldoen goede kansen hebben op de wereldmarkt. In de weinige fabrieken waar men op het ogen blik aan een dergelijk toestel wei-kt, is men Fokker niet ver vooruit in de ont wikkeling. In de hoofdklasse-damcompetitie Noord holland krijgt het eerste tiental van DCIT het Haarlemse Oosterkwartier op bezoek. Het zal ongetwijfeld een spannende strijd worden. De kopborden van Oosterkwartier met P. Roozenburg en de gebroeders De Jong hebben ongeveer gelijke kansen te gen Laros, Dukel, Postma en Van Straten. Ligthart invaller voor Ott betekent voor DCIJ een versterking in de staart. In deze derde ronde ontmoet het Heemsteedse St. Bavo het sterke Gezellig-Samenzijn, welke wedstrijd wel een derde overwinning voor Keiler zal opleveren. Weesp krijgt Door- Combinatie-Groot op visite en wint. Zaan dam verliest thuis van Jozef Blankenaar. Christelijke-Damclub-Amsterdam ODV is een derby, die in een overwinning voor CDA kan resulteren. Vanavond ontvangt cle Haarlemse damclub „Wormerveer". Deze wedstrijd moet Van Dartelen met zijn mannen winnen om zich voorlopig van de onderste plaats te kunnen distanciëren. Wintercompetitie DCIJ Twee groepen van 14 spelers zullen Dins dagavond in de onderlinge damcompetitie van de damclub IJmuiden van start gaan. In een derde groep spelen nieuwelingen naast enkele oud-leden. Door het over laden prograanma kunnen dit seizoen Du- Op een uitstekend bespeelbaar terrein speelden Terrasvogels en OVVO een wed strijd, die vooral vóór de rust op een laag peii stond. De ploegen hadden het met de wind te kwaad, wat bleek uil het onnauw keurig plaatsen van de bal en de vele „vuurpijlen". Door enthousiast spel wisten de verdedigingen de respectievelijke voor hoeden de baas te blijven, zodat de rust met blanco stand inging. Na de rust moesten de Vogels tegen de wind inspelen en dit ging hun tot grote opluchting van hun supporters beter af dan men verwacht had. Er werden nu zelfs tal van goede aanvallen opgezet, die de OVVO-verdediging tot voortdurende activi teit noopten. Zelfs de Amsterdamse doel man moest een paar maal ingrijpen. Van een Amsterdams overwicht, zoals verwacht was, was in deze tweede helft geen sprake, al dient wel erkend, dat de Terrasvogels-verdediging in de regel moei lijker problemen kreeg op te lossen dan die van OWO. Akkerman stopte een paar harde schuivers keurig, maar moest een maal de assistentie inroepen van Bus, die de bal van de doellijn wegtrapte. Zo eindigde de wedstrijd in een punt loos gelijk spel; een uitslag, die de verhou ding goed weergaf. Voor de Zaterdag gehouden Utrechtse singeiloop bestond grote belangstelling, want langs het 5800 meter lange parcours had het publiek zich in dikke rijen opge steld. Na bijna 3000 meter te hebben afge legd kwam er tekening in de strijd. Zes lopers hadden de kop genomen: te weten Van der Veerdonk, Woudstra, Schrama, Molenbroek, Van der Linden en Van der Zande. Met nog 1500 meter voor de boeg gelukte het Van der Veerdonk zich van de anderen los te maken en een 40 meter voorsprong te nemen. Naar mate de wed strijd vorderde wijzigde de positie zich bij de vijf athleten, die Van der Veerdonk volgden. De Vughtenaar werd niet inge haald en ging in 17 min. 25 sec. als win naar over de eindstreep De uitslag luidde: 1. Van der Veerdonk (Prins Hendrik, Vught) 17 min. 25 sec.; 2. Woudstra (AAC, Amsterdam) 17 min. 34,8 sec.; 3. Van der Zande (Olympia, Halsteren) 17 min. 41,6 sec.: 4. Viset (Esca, Arnhem); 5. Mars (Zaanland, dam); 6. Mak (Dem, Beverwijk). De verenigingsprijs werd gewonnen door Olympia '47 uit Halsteren. kei en Laros niet aan de onderlinge dam competitie deelnemen. Een „open strijd" tussen de overige DCIJ hoofdklasse-spelers wordt het tour- nement om de DCIJ-clubtitel. Het bestuur heeft nu reeds bepaald dat de DCIJ-club- kampioen in het IJmuider Vuurtoren tour- nooi mag uitkomen. Buiten alle verwachting kreeg WIJ Za terdag een gevoelige 6-2 nederlaag tc slik ken tegen een elftal dat qua spel en enthousiasme ver uitstak boven dat van dc IJmuidenaren. namelijk Zuidvogels. Reeds na tien minuten had Zuidvogels door enige fouten in de VVIJ-vcrdediging een veilige 3-0 voorsprong, en dit bleek later de grondslag te zijn voor een grote overwin ning. Wel scoorde Wapenaar tegen, niaar even later was dc stand al 4-1. Na de rust was de Zuidvogels-verdediging niet meer zo hecht en had er toen méér stootkracht in de voorhoede van WIJ gezeten, wel licht zou dc achterstand dan ingehaald zijn. Maar de kunst van schieten bleken de Zuidvogels beter machtig te zijn en zij brachten de stand op 5-1. Een penalty van Guyt zat, maar dit had practisch geen invloed, want kort voor tijd maakte de tegenpartij 6-2 en had Wij zijn 2e com petitiewedstrijd verloren. De uitslagen van de overige elftallen zijn als volgt: IJmuiden2IJmuiden 3 1-2; IJmuiden 4WRA 3-7; Junioren: IJmui den bIJmuiden a 0-5. Aspiranten: WB a IJmuiden a 3-2: WB cIJmuiden b 0.4; IJmuiden cStormvogels d 3-10. VISSERIJBERICHT URK Door 108 vaartuigen werd Zaterdag aan de Gem. Visafslag aangevoerd: 5516 pond aal en paling voor 08 tot 108 et. per pond. 3272 pond snoekbaars 70 tot 78 ct. p. p.; 402 pond baars 56 lot 65 ct. p. p.; 1062 pond voorn 4 tot 5 ct. p. p.; 644 manden nest f 2.00 per mand. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 21 op 22 September: KW 2 5 k.. KW 5 50 k. uit halve vleet, KW 14 3 k., KW 47 6 halve vl., KW 138 3 k.. KW 54 12 k.. KW 144 1 k„ KW 18 40 k„ KW 28 10, KW 32 5 k., KW 49 thuisstomend, KW 15 30 k„ KW 43 5 k.. KW 110 10 k., KW 85 30 k., nog 20 netten halen. Trekkers: KW 50 20 k„ KW 130 2 k.. KW 151 7 k.. KW 167 6 k.. KW 22 5 k., KW 170 10 k., KW 56 4 k., KW 83 50 k„ KW 67 25 k., KW 176 50 k., KW 37 30 k., KW 129, 50 k., KW 168 50 k.; IJM 75 10 k. Gemiddelde vangsten: Vlaardingen 18 kantjes; Scheveningen 15 kantjes; Katwijk 12 kantjes. IJ mond IVrone I 32 Voor de eerste competitiewedstrijd in dc tweede klasse van het Ncd. Handbal Ver bond, die voor I.Tmond I-damcs tevens haar debuut betekende, verscheen als tegen standster Vrone I uit St. Pancras Zondag morgen op „Watervliet". Omdat Vrone ondanks het noodweer toch de verre reis had ondernomen, werd beslo ten de wedstrijd te laten doorgaan. Uiter aard kon goed spel wegens de regen en gladheid van het veld niet worden ver wacht, doch het enthousiasme was er niet minder om. Vrone paste zich het beste aan en was vooral in de eerste speelhelft sterker. Spe ciaal het vangen was beter verzorgd cn het mocht geen verwondering baren, dat do thuisclub ondanks goed verdedigen een 0-2 achterstand kreeg. Even werd gestaakt toen Pluvius het al te vochtig maakte. Tol de rust bleef het 0-2. In de tweede helft kwam TJmond er beter in. De doelverdedigster van Vrone stak echter in een beste vorm en wist velé schoten onschadelijk te maken, totdat P. Kruk een hoog schot loste, waarbij de bal via de lat in de touwen zwiepte' (1-2). Het IJmond-offensief hield aan en met zes speelsters in de voorhoede rukten de Vel- sense dames met de veelvuldige aanvallen de Vrone-verdediging uit haar verband. Midvoor M. Klesser wist zich enkele keren uitstekend vrij te spelen en twee maal ach tereen te doelpunten (3-2). In de nacht van Donderdag op Vrijdag is de filmregisseur Jaap Speyer, die een groot aandeel had in de Nederlandse pro ductie, tc Amsterdam overleden. 1-Iij is zestig jaar oud geworden. De heer Speyer was oprichter van de Cinelone-studio te Duivendrechl en regisseerde onder meer „De Jantjes" cn „Malle Gevallen". Na de oorlog vervaardigde hij nog „Een konink rijk voor een huis". BINNENLAND Vrijwel geheel Zuid-Oost Groningen is nu in het grote wegverkeer opgenomen. Er is een lange weg gekomen van de Scllingcr- sluis naar Ter Apcl, die Zaterdagmiddag of ficieel is geopend. De burgemeester van Amsterdam heeft Zaterdag de gemoderniseerde en verbrede lange verkeersweg langs de Oostelijke eilan den Kattenburg, Wittenburg en Oostenburg geopend, die in de volksmond de „eilanden boulevard" wordt genoemd. De weg is een belangrijke verbetering voor het verkeer dat van Amsterdam-Oost naar het centrum van de stad cn de kop van Noordholland gaat. Te Terwolde is een der mooiste koren- molèns van de IJselstreek opnieuw in be drijf gesteld. Het herstel van deze molen is te danken aan de vereniging „De Holland- sche Molen" cn aan de eigenaar, die zonder enige overheidssubsidie de molen deed her stellen. Op initiatief van dc vereniging „Neder lands Cultureel Contact" zal op 10 en 11 October op het conferentie-oord „Woud- schoten" bij Zeist een congres worden ge houden over het ondcrwijsplan-Rutten in zijn algemeenheid, in het bijzonder over die onderdelen welke reeds in wettelijke vorm zijn voorgedragen. Almdijk, 13 v. Havana te Tampico. Anüijk, 18 te port Arthur. Aai dijk. 20 van New Orleans te Rotterdam. Aldabi, pass. 19 St. Pauls Rock. Alphard. 20 v. Buenos Aires te Rotterdam. Amsleldijk, 19 v. New York n. Rotterdam. Averdijk, 13 v. Havana n. Be Havre. Ainsteiiaiid, 20 Rio Grande do Sul verw. Arcndskerk, 20 te Singapore. Alh)reo, 19 210 m. Z. Palma. Alcyone, 19 120 m. ZW. Finisterre. Aldegonda, 19 v. Pladju Telokanson. Aldeiainin, 19 tc Bahrein. Alhena, 19 dwars Paranagua n. Montevideo. Aphacca, 19 180 m. Z.Z.O. Bahia.' Alphei at, 19 760 m. O. New York. Amstelkerk, 19 t.h.v. Oporto. Annenkerk, 19 640 m. Kp. Leeuwin. Ar undo, 19 900 m. W.t.N. Kp. Clear. Bengkaiis, 19 v. Suez naar Aden. Bin tang, 20 te Singapore. Bickik, 19 van Colombo. Buru. 19 v. Aden n. Colombo. Bonaire. 19 260 m. NO. Fayal. Breda, 19 300 m. NO. Fayal. Cahsto, 19 v. d. Weser n. Swansea. Celebes, 20 te Aden. Ceram, 20 te Calcutta. Caltex The Hague, 19. 50 m. O. Malta. Cottica, 19 400 m. NO. Barbados. Cleodora. 19 v. Singapore n. Pladju. Congostroom, 19 250 m. NO. Madeira. DelUand, 20 v. Ilheus n. Bahia. Drente, 19 v. Colombo naar Aden. Duivendrecht, 19 v. Calabar te Port Hareourt. Delf shaven, 19 t.h.v. Pto Alegre. Delft, 19 530 m. Z.ZO. Fayal. Lna, 19 v. Manilla naar Tarakan. Etrema, 20 v. Curasao le Santos. Eos 19 110 m. Z.ZW. Kreta. Farmsum, 19 350 m. W. Valentia. Gouwe, vertr. 12 u. v. R'dam n. Hamburg. Goidias. 19 bij Andros. Groote Beer, 19 140 m. W.ZW. Kp. Clear. Groote Kerk, 19 dwars Kp. Verde. Helder, pass. 19 Miami. Hydra, 19 te Port of Spain. Haulerwijk, 19 500 m. N.t.O. Belle eil. Indrapoera, 19 van Genua o. Port Said. Ittersum. 19 450 m. W. Scilly's.. •lava, pass. 19 Kp. San Sebastian Kedoe. 20 te Aden. Kalabahi, 20 te Scroei. Klipfontein. 19 310 m. Z. Kp. Palmas. Limburg, 21 v. Makassar te Soerabaja verw. Leerdam. 19 170 m. W. Scilly's. Loosdrecht., 19 v. Antwerpen n. Hamburg. Malvina 25 v. Singapore te Bombay verw. Myonia. 22 v. Port Pirie te Miri verwacht. Maashaven, 19 van IIuil te Amsterdam. Merwede, IS van Savanna n. Le Havre. Macoma, 19 van Durban naar Curasao. Macuba, 19 van Lissabon naar Genua. Manoeran, 19 v. Tjilatjap n. Padang. Marisa, 20 v. Nelson te Miri. Marken. 19 te Makassar. Mataram, 19 te Bahrein. Muiderkerk, 20 te Karachi. Murena, 19 van Suez. Nieuw Holland, pass. 19 Cairns. Oraujefontein, 20 te East London. Overijsei, 20 te Madras. Oberen, 19 pass. Ouessant. Ond'ina, 19 v. Beyrouth n. Tripoli. Ophir, 19 v. T.i. Priok o. Belawan. Oranjestad, 19 280 m. W.t.Z. Ouessant. Polydorus, 19 van Tj. Priok n. Tegal. Prins Alexander. 19 te Hamburg. Prins Willem III. 20 Chicago verwacht. Poseidon. 19 140 m. N.t.O. Cartagena. Prins Fred. Hendrik. 19 630 m. W.t.N. Kp. Clear. Prins Fred. Willem. 19 Kp. Clear gepass. Radja. 19 v. New York n. Beiroet. Rossum. 19 v. Sevilla naar R'dam. Raki, 19 v. Tj. Priok n. Pulubukom. Riouw, 19 v. Semarang n. Soerabaja. Rotula, 19 400 m. Z.ZW. Fayal. Rijndam. 19 150 m. Z. Kp. Sable. Straat Banka, 20 v. Zanzibad te Dar es Salaam Saranigan, 18 v. Panama n. Trinidad. Sumatra, 19 v. Pladju n. Makassar. Salatiga, 17 te San Francisco. Stad Maassluis, vertr. 20 15 u. v. Vlaardingen naar Lulea. Saidja, 19 nog te Muntok. Scherpendrecht. 19 240 m. NW. Fort Aleza. Schiedijk, 19 480 m. W.t.Z. Fayal. Slamat, pass. 19 Kp. de Fer. Sliedrecht. pass. 19 Fort Aleza. Stad Alkmaar. 19 70 m. ZW. Lofoten. Stad Breda. 19 360 m. Z. Halifax. Stad Vlaardingen, 10 120 m. ZW. Valentia. S war lento o-mdt, 10 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Tomori, 21 18 u. Hoek v. Holland verw. Teiresias, 20 v. Tj. Priok te Port Swettenham Ternate, pass. 19 Saban.g. Tongkol, 19 van Aden naar Colombo. Tankhaven I, 19 v. Saigon n. Sungeigerong. Tara. 19 470 m. W. Kp. Clear. Tarakan. 19 400 m. ZO. Colombo n. Tj. Priok. Taria. 19 120 m. O. Malta. Tero. 19 300 m. W. Natal. Tiba. 19 110 m. NO. Bahama eil. Tiimenteng, 18 v. Hongkong n. Kohsichang. Tiitjalengka, 19 690 m. O.NO. Tristan da Cunha Tjiwangi, 19 v. Makassar n. Tj. Priok. Veendam, 19 van New York n. Rotterdam. Waal, 19 v. Haifa naar Limasol. Waiwerang, 19 v. Soerabaja n. Kempo. Waterman. 19 510 m. O.t.Z. Kp. Race. Weltevreden. 19 v. Tj. Priok n. Singapore. Winterswijk. 19 160 m. ZW. Ouessant. TJsel. 19 van Genua naar Malaga. Zuiderkruis, 19 v. Le Havre n. Hallfax. Zeeland (KRL). 20 v. Tj. Priok te Rotterdam. Zijpenberg. 19 te Savona. Schepen met passagiers, emlgrerenden cn repatriërenden Aldabi. 2 Oct. te AtvLw. cn 4 Oct. te R'dain verwacht. Alhena. 21 te Montevideo en 24 te Buenos Aires verwacht. Alioth, 30 Bahia verwacht. Alnati, vertr. 20 v. R'dam 6 Oct. te Rlo de Janeiro verwacht. Bonaire. 25 te Plymouth verwacht. Boskoop, vertr. 22 v. Peru n. Amsterdam 2.' Ecuador verwacht. Cottica. 211 Barbados verwacht. Fairsea, 5 Oct. Melbourne verwacht. Groote Beer. 22 Rotterdam verwacht. Indrapoera, 23 Port Said verwacht. ■Toh. v. Oldenbarnevelt, vertr. 21 v. Sydney n Amsterdam 1 Oct. Soerabaja verw. Maasdam, vertr. 20 14 u. v R'dam n. New York via Le flavre cn Southampton. Nieuw Amsterdam. 20 New York verw. vertr. 23 v. New York naar Rotterdam. Noordam. 22 New York verwacht. Oranje, vertr. 24 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjestad, 20 te Plymouth en 23 te Amsterdam verwacht. Rijndam, 27 te Rotterdam verwacht. Slbajak, vertr. 26 v. R'dam n. Wellington vla Panama kanaal. Veendam. 30 Rotterdam verwacht. Waterman, 24 Rotterdam verwacht. Westerdam. 22 Rotterdam verwacht. Willem Ruys, vertr. 3 Oct. v. R'dam n. Tj. Priok. Willemstad. 20 te Curacao 23 te Aruba verw. Zuiderkruis, 26 te Halifax verwacht. KLEINE VAART Arnhem, 19 van Londen naar Methil. Arnoudspolder, 20 tc Lissabon. Berniina, 19 v. Rouaan naar R'dam. Bemisse, 19 te Muil. Betty. 19 van Cuxhaven. Bree Helle, 21 v. Londen te Rotterdam verw. Brem. verm. 20 v. Oporto n. Gent. Carpo, 19 te Drogheda. Casana, 19 te Botenburg. Coolhavcn, 19 te Rouaan. Cornelia b II. 21 v. Konafcry te Dakar verw. Da Capo. pass. 20 Brunstouttel. Dajc Bohmer, 18 te Es'bjerg. Daviena Goekoop. 19 v. Jersey n. Londen. Depa, 20 v. Londen te Rotterdam verw. Dollard. venn. 20 v. Rochester n. Oslo. Domburgh, pass. 19 Finisterre. Echo. 19 v. Belfast naar Amsterdam. Escaut, 20 te Amsterdam. Fiducia, verm. 20 v. Londen n. Dublin. Friblo, 19 v. Skoghall n. Sundwick. Frisia. pass. 19 Gibraltar. Glashaven, 18 tc Middelfart. Har tel. 19 te Hamburg. Helvetia, 19 v. Midd'les'bro naar Methil. Henk. 19 tc Stockholm. Hondsrug, 22 v. Stettin te Zwolle verwacht. Houtman, 19 v. Bobro n. Hanuna. Koningin Juliana. 19 Bridgewater n. Cardiff. Lacra, 19 te Raahi. Leny. 19 te Blyth. Leuvehavcn, 19 v. Antwerpen n. Kopenhagen. Marcella, 20 v. La Pallice te Le Havre verw. Matar, vertr. 20 v. R'dam n. Antwerpen. Matthew, 19 te Southampton. Merak, 18 e Casablanca. Mirzam, 18 v. Casablanca n. Rouaan. Mizar, verm. 20 v. Gent n. Aalborg. Monica, 20 v. Ardressan te Belfast verw. Mulan, 19 te Rostock. Nassauhavcn, 22 v. Kopenhagen te R'dam verw» Nettie. 20 te Blyth. Nieuwhaven. 19 te Duinkerken. Noord, pa9s. 20 Ouessant. Noorderhaven. verm. 20 v. Kingslvnn n. R'dam Nijenburgh, 18 v. Norrkobing n. Amsterdam. Palma, 21 v. R'dam te Hamburg verw. Rapid, 19 v. Parijs naar R'dam. Resnova, vertr. 20 v. Rotterdam n. Marknesse. Rijnhaven, 19 v. Loctudy n. Casablanca. Saba. 19 te Ornskoldsvik. Silvretta, 19 te Antwerpen. Sirius, 19 v. Londen n. Duinkerken. Spes. verm. 20 v. Krageroe n. Rohester. Strijpe, 20 le Hamburg. Suriname. 19 v. Amsterdam n. Wismar. Texel, vertr. 20 v. R'dam n. Hamburg. Tromp. 19 v. Munksund n. Poole. Van Brakel, 19 te Sable d'Olonne. Veenenburgh, 19 v. Middlesbro n. R'dam. Viking, 19 te Skoghall. Vlier, 20 v. Nantes te Rotterdam verw. Vrouwepolder, vertr. 20 v. R'dam n. Antw. Vrij'burgh, 19 te Bordeaux. Westkust, 19 te Kasko. Westlaan, verm. 20 v. Breinen n. Rotterdam. Zwerver, 19 van Londen naar Hull. SLEEPVAART Ebro, 19 170 m. N.t.O. Finisterre. Klis. 19 v. Ceuta te Rotterdam. GEMEENTELIJK™ CONCERTGEBOUW Haarlem. Seiz. 1952-53 POPULAIRE MEESTERPIANISTEN- SERIE in abonnement: Maandag 20 Oct. - 8 u. Dame MYRA HESS Donderdag 20 Nov., 8 u. Dc Ecrsic Prijswinnaar v. h. Int. Pianistencon- :ours „Reine Elisabeth" Brussel '52: LEON F L E I S H E R Donderdag 15 Jan., 8 u- De Tsjechische Mecster- pianist: RUDOLF F I R K U S N Y Dinsdag 24 Maart, 8 u.: VICTOR B A B I N en VITYA Y R O N S K Y het fenomenale Russische Pianistcnpaar. ABONNEMENTEN: f 8-75 (alles inbegrepen). Voorverk. dag. 103 uur aan dc zaal. Mgmt. Ncd. Concertdir Illlll IIBill IIW J- Beck II■MINIMI HI Gevraagd: moet in le klas huizen ge werkt hebben. Aanm. Dins dag tussen 5 en 7 uur Hotel Royal. Stationsplein Haarlem Donderdag 25 September, 8 uur O.I.V. SONJA GASKELL a. d. vl. PETER RESTER met o.a. MARIANNE HYLARIDES cn JAAP FLIER, o.a. „Doornroosje" cn „Le Cygnc noir" (Tsjaikowsky), Ital. Concert (Bach). Pr. ƒ4.— tot ƒ1— (alles inbegr.) Coupons geldig. Voorverk. v.a. Dinsdag 103 uur. Tclef. na 12 uur. handclscorresp. examen Juni '53. Aanv. 26 Sept. Taal en convci'satie v. beginners aanv. 24 Sept. Oude Gracht 71. Haarlem. TAPIJTEN - DEKENS Deze weck onze jaarlijkse verkoop toonkamermon- sters. Wiltons cn Smyrna's ook hele grote maten f 88.50. f 99.50, f 140; wol len dekens (iets vuil) f 15.50, f 18.90. Beperkte voorraad. TAPIJTHAN- DEL „MARO", N.V. Jans straat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. ALG. VOETVERZORGING E. N. P. C. Eerste Ned. Praktijkopl. v. Chiropody. Aanvang van de cursus begin October. Prospectus op aanvraag S N IJ D E R S Iordcnsstraat 49 Haarlem BRIDGECLUB „DE J U M P" organiseert Zaterdag 4 October a.s. haar jaarlijkse grote welke zal worden gehouden in bet. Culturele gebouw aan het einde van de Lange Nicuwstraat te IJmuiden. Aanvang 7.30 uur. Inschrijving t.m. 2 October Zeeweg 289, telefoon 5276. Inschrijfgeld 1.25 per persoon. DE BESTE BRIL komt van Lange Nieuwstraat 789 Telefoon 6321 Gcvr. flinke HULP IN DE HUISHOUDING voor de morgenuren. Aanb. na 8 uur. W. Prins. Kompasstraat 16, IJmuiden. Tel. 4996. NETTE WERKSTER gevr. voor dc Donderdag. Adres bur. van dit blad. Jonge gehuwde vrouw zoekt BIJVERDIENSTE voor de avonduren,' onverschillig wat. Brieven L 1975. Gcvr. beschaafd KOSTHUIS, geen beroeps. Brieven L 1974 Jongeman 25 j. zoekt tegen 1 Oct. net KOSTHUIS in IJmuiden. Br. Altena, St. Janslaan 8. Bussum. KOPEREN DOOFPOT te k. gevr. Vclscrduinweg 204, IJmuiden-O. Te koop: BEIGE MANTEL m. 46 en m. mantel 12 j. Adres bur. van dit blad. HAARDKACHEL tc koop f 35. v. Leeuwenstr. 34 rd. IJmuiden. Te koop: prima HAARD met voor- en achterplaat. Brandt zuinig f 45. Sabastr. 21. Sant poort. TE KOOP: 2 lampekappen, twee pers. en een 1 pers. le dikant met springbak. 1 spie gel. 1 klerenkast en gr. partij brandhout. II. Tinholt. Hof- geesterweg 13, Santpoort. TE KOOP: pr. br. jongens- winterjas, lft. 10-12 j. f 12 en z. g. a. n. voetbalschoenen m. 39 f 10. Kerkerinklaan 2, Santpoort. om tegen de herfst nog te komen met een aanbieding maar dit is zo iets abnormaals dat wij het niet konden nalaten. Wij kochten n.l. een fabriekspartij van de bekende een kleurechte en kreukherstellende iaponstof, normale waarde f 3.75 p. m. Deze verkopen wij nu vanaf Dat is dus minder dan de helft van de waarde. TROMPSTRAAT 8—10 - TELEFOON 5332 P.S. Voor goede CORSETTEN en BEHA'S merk WALA vindt U een enorme sortering in onze speciaalzaak LANGE NIEUWSTRAAT 791 99 HAARLEM - Telefoon"'' 10131 Filiaal Kennemcrlian 87 IJmuiden - Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8