Vorming van legerkorpstroepen zal worden vervroegd Jubileum bal ON DE WIT Oudste smederij in Haarlemmermeer viert deze week eeuwfeest Dansschool John Stol HERBOUWPLICHT Bunker stortte in Begroting van Oorlog De ondergetekende Taal en Troonrede Twaalf Britten nog steeds in Poolgebied Het Belgisch verzet blijft ontevreden Velsen Santpoort Botsing bij Santpoort Schip met actief roer in Rotterdam MOFFELEN fietsen haardplaten C. NAP WiLJO" Woensdagmiddag 2 uur vrijbank rundvlees Te koop gevraagd zegt: 6 Vijfjarige knaap bedolven Voetbal-vandalen sloegen scheidsrechter knock out Uit andere bladen Bezoek van vier oorlogsschepen der V.S. Reddingspogingen vertraagd Sterke aandrang op minister Stuurlozo auto ramt geparkeerde vrachtwagen „TAXI 5000" Bijzondere aanbieding: De verpakte artikelen met de naam Simon de Wit erop zijn zo uitstekend van kwaliteit en zoveel lager in prijs, omdat ze uit de besteen meest bekende Nederlandse fabrieken komen omdat Simon de Wit bij grote hoeveelheden inkoopten omdat Simon de Wit niet ge- bonden is aan vastge stelde verkoop-prijzen. Zelfwerkend wasmiddel per pak 38 c Zeeppoeder per pak 25 c Glashelder alkalivrij wasmiddel per fles 30 c Schuurpoeder per grote bus 29 c Snelglans poetsexlract per busje 45 c Schoencrêmeper doosje 23 c Wrijfwasper doos 29 c, grote doos 62 c AFSLAG TOILET ZEEP: Palmolie per s.uk 20 c Lavendel met verfijnd fris parfum per sluk 25 ct Veldbloemen badformaat per stuk 32 c Goed en Goedkoop ®©ëëë®®ë®e®ëëëêëëëi /ér- (2 3." 115.- veRtROuwensmwri anegang - haarlem Ook in chemisch reinigen staan wij aan de spits. Extra aanbieding damesmantels stomen 3.25 DINSDAG 23 SEPTEMBER 1952 Het vuur waarmee Martinus Kroon het ijzer verhit wordt niet meer opgerakeld met behulp van een blaasbalg, zoals bij zijn drie voorgangers het geval was, maar aan gewakkerd door een electrische ventilator. In Abbenes, een plaatsje van honderd gezinnen en een kerk, landelijk gelegen in de wijde Haarlemmermeer, staat de oud ste smederij van de honderd jarige polder. Vier generaties van het geslacht Kroon hebben daar gewerkt om hun smidse groot te maken. Deze week wordt het jubileum gevierd. Wij 'hebben de heer Kroon gevraagd ons eens iets uit de geschiedenis van zijn smidse te vertellen. Hier volgt zijn ver haal: In 1852, tegelijk met. de polderjongens, die gingen pionieren in de pas droogge legde polder, vestigde Jacob Kroon zich daar, waar nu Abbenes ligt. Jacob, in 1812 te Stompwijk geboren, had zijn huisraad en smidsgereedschap op een zolderschuit geladen en was met zijn vrouw en drie kinderen de Ringvaart opgevaren. De zan derige bodem, waarop nu Abbenes ge bouwd ligt, lokte hem aan. En zijn pio- niersaard zag niet op tegen het eenzame moeras, dat zich kilometers in het rond uitstrekte. Hij bouwde een schuurtje en begon er zijn smidsarbcid. Hij was het, die de spaden der polder jongens smeedde. Hij werkte van de mor genstond tot de avondschemering aan de eggen en ploegen der eerste boeren. Rond om zijn smederij verzamelden zich ande ren. Hutten en huizen verrezen. En toen de liniaalrechte Hoofdvaart, werd gegraven, moest men haar bij Abbenes de enige bocht geven. De oude Jacob, raadgever van de eer ste boeren en vriend van de dichter en grootgrondbezitter Jan Pieter Heije, legde de fundamenten, waarop het smidsbedrijf der Kroons kon groeien. In-de honderd jaren, dat na Jacob Mar tinus. Martinus Cornells en nu opnieuw Martinus hun werk deden, groeide de Haarlemmermeer uit tot één van de wel varendste gebieden van Nederland. En met de polder kwam het smidsbedrijf tot bloei. De vierde Kroon breidde in 1949 zijn zaak uit met een grote, moderne werk plaats. Op het bord aan de poort stond toen niet alleen meer „smederij", want De Kroons zijn met de mechanisering van de polder meegegaan. Zij moderniseerden hun werktuigen en legden zich toe op het repareren van tractors en landbouwma chines. Zo staat dan nu de honderd jaar oude Kroon-smidse sterk en solide in de land bouwersgemeenschap. De boeren hebben graag het werk van een Kroon. De Kroons zijn immers van hetzelfde energieke slag? Er schuilt dan ook waarheid in de woor den van de jonge Martinus, als hij zegt: Wij danken aan de polder onze groei, maar hebben hem ook mee groot gemaakt. Op 27 September is het feest in Abbe nes. Dan viert het nageslacht van de oude Jacob, de man die in 1852 door velen als een niet al te voorzichtig avonturier werd beschouwd, het jubileum van zijn smidse, die zo oud als de polder is! r Maandagmiddag omstreeks halfzes is op het schiereiland bij de binnenhaven der Hoogovens een ongeval gebeurd dat aan de vijfjarige G. J. K., zoontje van een met zijn schip in de haven liggende schipper uit Rotterdam het leven heeft gekost. Op het terrein zijn op een betonnen on dergrond overhuizingen aangebracht even eens van beton. Tengevolge ♦an de weersomstandigheden is het zand onder deze bunkers wegge waaid en juist op het moment dat de jon gen langs een van de gevaarten liep brak de betonnen vloer in tweeën en stortte het er boven staande gevaarte in, met het nood lottige gevolg. Het stoffelijk overschot is naar de ver- bandkamer van de Hoogovens vervoerd. De Zondag: in Maerkt (Did.) gespeelde voetbalwedstrijd tussen de club van die naam en Efringen uit Zuid-Baden heeft een abrupt, en voor een dergelijke ontmoeting zeer ongebruikelijk einde gekregen. Een penalty was daar de oorzaak en de scheids rechter tenslotte het slachtoffer van. Bij de stand twee-twee zag laatstgenoem de zich genoodzaakt tegen Efringen een strafschop toe te kennen. De Efringen- doelman was echter in goede vorm en sloeg de bal uit zijn doel. Tijdens het nemen van de strafschop stond evenwel een der ach terspelers van Efringen in hei strafschop gebied, en dus kon de scheidsrechter niets anders doen dan opnieuw naar de witte stip wijzen: overnemen. Daar is echter niets meer van gekomen. Enige Efringen-spelers, aie het kennelijk met een en ander niet eens waren, stapten op de rechtspreker af, grepen hem beet en sloegen de man binnen enkele ogenblikken knock out. Hem moest medische bijstand worden verleend. De wedstrijd werd uiteraard gestaakt. Uit de begroting van het ministerie van Oorlog wordt van de totale defensie-uit gaven ad 1.500.000.000 op de begroting van oorlog 1.161.184.000 geraamd en op die van marine 323.000.000. De uitgaven ten behoeve van de burger lijke verdediging zijn op 15.473.000 ge raamd. Minister Staf zegt in de toelichting dat de in de Nota inzake het Defensiebeleid van 6 Mei 1951 door de toenmalige regering aan de Staten Generaal ter kennis gebrachte grondslagen met betrekking tot de defen- sieopbouw geen wijzigingen hebben onder gaan. Zoals in de defensienota werd vermeld brengt de militaire inspanning een jaar lijkse begroting van uitgaven voor de defensie mede ten bedrage van 1500 mil- lioen. Doordat zich na de berekeningen waarop dit maximum steunt, zeer belang rijke prijsstijgingen hebben voorgedaan, waren beperkingen noodzakelijk, welke tengevolge zullen hebben dat ook voor vol gende jaren op aanschaffingen en investe ringen, voortvloeiende uit aangegane ver plichtingen, moet worden gerekend. Het oorspronkelijke bedrag voor de be scherming van de burgerbevolking is enigs zins verhoogd. Ten aanzien van de landstrijd- krachten zegt de minister, dat de aan vankelijk op een later tijdstip voorgenomen vorming van de legerkorpstroepen aan merkelijk te vervroegen. Het gevolg daar van zal zijn, dat aldus de gereedkomende divisies beter voor de hun toegedachte taak berekend zullen zijn. De opbouw van de luchtstrijdkrachten verloopt, mede dank zij de zeer omvang rijke materiële hulp van de Verenigde Staten geheel volgens de in de Defensienota ontwikkelde plannen. Het ligt in het voor nemen van de regering bij de Fokker fabriek te Amsterdam een 20-tal van het door deze industrie ontwikkelde straal- motor-lesvliegtuig type S-14 te bestellen. Het ligt in het voornemen van de rege ring zo enigszins mogelijk de Nederlandse industrie in te schaden bij de bouw van in het buitenlaiyf nieuw ontwikkelde jagers, ten einde het nog bestaande tekort aan Gloster-Meteor toestellen aan te vullen, hetgeen tevens de inleiding kan betekenen tot de noodzakelijke vervanging van de thans in gebruik zijnde straaljagers. Nieuwe regeling der bezoldiging Over het personeelsbeleid wordt gezegd dat het onafgebroken streven naar het scheppen van een zo groot mogelijke gelijkheid in de rechtspositie van het per soneel van de zeemacht en de land- en luchtmacht begint thans resultaat op te leveren. Een herziene bezoldigingsregeling van land- en luchtmacht is nagenoeg ge reed. Nieuwe bevorderingswetten voor be roeps- en reserve-officieren van zee-, land- en luchtmacht zijn ontworpen. Het streven is er voorlopig op gericht, dat eind 1954 bij het leger 20 procent en bij de luchtmacht 60 procent van het kader bestemd voor de oorlogsorganisatie zal be staan uit beroepspersoneel. Onder beroepspersoneel behoort in dit geval te worden verstaan al het personeel, dat langer dient of zal dienen dan de ter mijnen, welke voor de dienstplichtigen bij wet zijn geregeld. Als gevolg van het steeds weer nieuw lang durig opleiden van grote aantallen dienst plichtigen tot specialisten, waardoor deze slechts zeer korte tijd in parate eenheden dienst kunnen doen, nadert men het punt waarop in bepaalde categorieën beroeps personeel minder kostbaar is dan dienst plichtig of reserve-personeel. Aan het reserve- en dienstplichtig per soneel wordt de gelegenheid geboden boven hun verplicht verblijf ia werkelijke dienst nog een beperkte tijd vrijwillig on der de wapenen te blijven. Er melden zich nog steeds ruim voldoen de vrijwilligers aan voor indeling bij het Nedex-lands détachement in Korea. Op 1 Juli 1952 is de Militaire Vrouwen afdeling (MILVA) opgericht. Het personeel van het Vrouwenhulpkorps (VHK) en het Nederlands Verpleegsterskorps der Ko ninklijke Landmacht (NVKL) wordt tot 1 November 1952 in de gelegenheid gesteld naar de MILVA over te gaan. Het ligt in de bedoeling dan het VHK en het NVKL op te heffen. Veel tijd hebben de nieuwe ministers niet gehad om de door hun voorgangers ont worpen begrotingshoofdstukken met bij behorende toelichtingen door te kijken. Enige consideratie acht de Nieuwe Rotter damse Courant dus wel gerechtvaardigd, maar in een enkel geval lijkt de conse quentie van de handtekening van een nieuwe minister haar wel wal bar. De toe lichting op het hoofdstuk Verkeer en Wa terstaat is ondertekend door de nieuwe minister, die over dit hoofdstuk gaat, mr. J. Algera. In de toelichting staat echter onder meer: „Voor het beleid van ondergetekende ten aanzien van de Rijnvaart moge hij ver wijzen naar zijn uiteenzetting hieromtrent gegeven bij de mondelinge behandeling van dit begrotingshoofdstuk voor het dienstjaar 1952 in de Eerste Kamer op 6 Maart 1952." Voorts verwijst deze toelichting naar de op 29 November 1951 in de Tweede Kamer met grote meerderheid aangenomen molie- Schilthuis, waaruit bleek dat de volksver tegenwoordiging met het regeringsstand punt inzake de Rijnvaart instemde. De N.R.C. merkt op dat de heer Algera nooit een uiteenzetting in de Eerste Kamer heeft gegeven. Hij was namelijk tot voor kort A.R.-Tweede Kamerlid. Het blad ziet aan dit slordigheidje een pikant kantje. „Het is namelijk zeer de vraag, of de heer Algera het Rijnvaartbeleid van zijn voorganger wel kon bewonderen. Uit parle mentaire debatten tussen het Kamerlid Algera en minister Wemmers is weieens anders gebleken. Men moet namelijk weten, dat de motie-Schilthuis indertijd is aangenomen met de stemmen van de A.R. (en St. Ger.) tegen." Dr. W. H. Staverman heeft voor de NRC de Troonrede taalkundig bekeken. Hij schrijft onder meer: ..De lijdende vorm is weinig kernachtig, wijst niet aan, maar is onpersoonlijk. Het is een echte ambtenaren vorm: een ambte naar overweegt niet of stelt niet voor, maar door hem wordt overwogen of voorgesteld; dat is bescheidener tegenover de chef. De Troonrede nu is blijkbaar door ambtenaren opgesteld, want ze wemelt van lijdende vormen. „Door de Staten-Generaal is een wijziging in de Grondwet aanvaard". „De uitvoering van openbare werken wordt versneld en de voorbereiding van nieuwe plannen wordt ter hand genomen". Wel vier maal wordt er naar iets gestreefd. Er zal „worden getracht, ter hand genomen, aanhangig gemaakt, bevorderd, overwogen, in onderzoek genomen." „Aandacht zal worden geschonken en voortgang ge maakt." Breng al deze lijdende vormen over in de bedrijvende, en de zinnen staan op hun poten. Maar dan was er iemand verantwoordelijk. Psychologen mogen de achtergrond van deze stijl verklaren. Erger is het volgende. De zin: „Deze weg is te berijden," betekent: deze weg kan worden bereden. Maar: „dit bewijs is bij de ingang af te geven" in de betekenis van: moet worden afgegeven, is fout. De Troonrede gebruikt deze zinswending her haaldelijk in de laatste betekenis. „De mo gelijkheid van voldoende investeringen zal zijn te bevorderen". „De export zal zijn op te voeren." „Bij de uitgaven zal grote soberheid zijn te betrachten". „Aan de be moeiingen van de overheid op het terrein van de vrije jeugdvorming zal een wette lijke basis zijn te geven." „De regeling van het ziekenfondswezen (zal) zijn te her zien." Men kan moeilijk volhouden, dat de regering zou bedoelen dat bijvoorbeeld deze regeling zou kunnen worden herzien. De opstellers van de Troonrede hebben nog meer vreemde dingen gedaan. Kan een wending „optreden"? Is (het tweemaal ge bruikt) „verstevigen" in plaats van het ge wone „versterken" wel een bestaand woord - Koenen kent het niet. Koenen zegt, dat „beëindigen", „in de betekenis van eindi gen, tot een einde brengen", een germanis me is; de Troonrede belooft een wetsont werp, dat heffing van de omzetbelasting bij de detaillist wil „beëindigen". Evenzo is „doorvoeren" in de bekenis van „conse quent doorgaan met, volledige uitvoering geven aan" een germanisme: „Een krach tige doorvoering van de bedrijfsorganisatie zal worden bevorderd," verzekert de Troonrede. Nog een germanisme: de export zal zijn „op te voeren". Met één woord heeft de rede onze over heidstaal verrijkt: „kijkgeld", heffing voor de televisie. Dit geeft vertrouwen, dat ook het „rijwiel" eens uit de ambtelijke taal zal verdwijnen en een „rijwiel met aanhang- motor" eens een bromfiets zal heten. Maar de vreugde wordt weer gedempt bij de slotzin: „Moge God U wijsheid schenken en Gijtot zegen des volks werkzaam zijn". Liever hadden we ge hoord: en moogt Gijwerkzaam zijn." Vier Amerikaanse oorlogsschepen, het vliegkampschip Wright en de torpedoboot- jagers Dashiell, Caperton en Harwood, die deelgenomen hebben aan de oefening Grote Bras, zullen een bezoek aan Nederland brengen. De eerste drie zullen Donderdagmorgen in Rotterdam aankomen. De Harwood gaat naar Den Helder. De Wright, een van de nieuwste Ameri kaanse lichte vliegkampschepen, is ge noemd naar de luchtvaartpioniers de ge broeders Wright. Het vliegdek is ruim 200 meter lang en bijna 30 meter breed. Het biedt plaats aan veertig vliegtuigen. De Friese vereniging „Güsbert Japicx" opent het winterseizoen met een opvoering van het Friese blijspel ..Hwat foarby is" van J. Bosga op Zaterdag 27 September in ge bouw St. Bavo. LONDEN. (ANP). De twaalf leden der bemanning van de „Hastings", die ver leden week Dinsdag een noodlanding moest maken in Noord-Groenland, bevinden zich nog steeds op het ijsplateau. De plannen om een met ski's uitgeruste Dakota te liulp te zenden heeft men al thans op het ogenblik laten varen, aldus maakt het Britse ministerie van luchtvaart bekend. De reddingspogingen werden door bet slechte weer bemoeilijkt. BRITSE NOODLANDING IN HET POOLGEBIED Volgens de berichten maken de twaalf man op het ijsplateau het best. De leider van de wetenschappelijke expeditie, Jim Simpson, voor wie het vliegtuig voedsel uitwierp, toen het een noodlanding moest maken, heeft zijn kamp naar het toestel verplaatst en geeft de bemanning raad, hoe in het Poolgebied te leven. De twaalf mannen zijn er in geslaagd een korte rolbaan voor een reddingsvlieg- 'luig aan te leggen. Zij meldden, dat de sneeuw thans geschikt is voor een landing door een met ski's uitgerust vliegtuig. Zes Amerikaanse vliegtuigen zijn op de luchtbasis Thule in Noord-Groenland aan gekomen om hulp te bieden. Er zullen ook twee Amerikaanse helicoptères naar Thule komen. (Van onze correspondent in Brussel) Tussen de Belgische regering en de ver zetsorganisaties is het nog steeds niet tot een overeenkomst gekomen over de behan deling van de politieke delinquenten, wier doodstraf in levenslange hechtenis werd gewijzigd. Het comité van de verzetsorga nisaties vraagt dat folteraars en beulen, zoals De Bodt, na de eerste wijziging van hun straf, verder niet meer van de wet-Le Jeune zullen kunnen profiteren. Deze Bel gische wet, die in 1893 van kracht werd, voorziet dat een gevangene na een derde van zijn straftijd uitgezeten te hebben, kan worden vrijgelaten, met als voorwaarde dat. hij in de gevangenis een voorbeeldig gedrag heeft gehad. De vrees van de verzetsman nen dat figuren als De Bodt over enkele jaren wederom zouden worden vrijgelaten, is dus gegrond. Onder de enkele honderden politieke de linquenten, die nog in de gevangenissen verblijven, zijn er slechts weinig intellec tuele collaborateurs. Dc meesten zijn fol teraars, verklikkers en moordenaars. Het comité cisle verder, dat de minister verplicht zou worden om de consultatieve raad der gevangenissen, waarin verzets mannen zetelen, te consulteren over de voorwaardelijke invrijheidsstelling van politieke delinquenten. Ook hierbij is het comité van de verzetsorganisaties het gron dig oneens met de minister. Op een beto ging te Luik verklaarde dc secretaris-gene raal Fosty, een bekend Katholiek journalist en verzetsman, dat de verzetsorganisaties wederom te Brussel zullen defileren, wan neer de regering voortgaat met het syste matisch verwerpen van alle voorstellen en eisen van het comité. Gistermiddag zijn op de Amsterdamse- weg bij de brug over zijkanaal B twee vrachtauto's met elkaar in onzachte aan raking gekomen. Langs de weg stond een gloednieuwe auto van de gemeentereiniging in Tiel ge parkeerd. Van een uit de richting Amsterdam ko mende vrachtauto toebehorend aan een transportbedrijf in Beverwijk brak ter plaatse de torenbout waardoor de auto stuurloos werd en pardoes op de auto uit Tiel inreed. De botsing was zo hevig, dat laatstge noemde auto dwars over de weg kwam te staan. De stuurloze auto kantelde en bleef dwars over de weg liggen. De schade aan beide auto's is zeer aanzienlijk en loopt in de duizenden guldens. Maandagmorgen stopte een autobus bij de halte Cremerlaan in Santpoort. Achter de bus reed de heer H. H. H. uit Soestdijk met zijn splinternieuwe auto. Op het ogen blik dat H. de bus links wilde passeren, kwam in grote vaart een auto achter hem aanrijden. Om deze te ontwijken hield H. rechtsaan en botste tegen de achterkant van de autobus. De voorkant van de auto werd deerlijk gehavend. De heer H. is met 3 gebroken ribben per trein naar huis ge reisd. De automobilist, die het ongeval ver oorzaakte is zonder blikken of blozen door gereden. In de haven van Rotterdam is dezer da gen het 2360 ton metende motorschip „Irmgard Pleuge", binnengevaren, dat ge bouwd werd door de Nobiskrug-werf in Rcndsburg, het eerste „zeeschip met actief roer", zo bericht het Handelsblad. In het roer bevindt zich een kleine schroef, die door een 125 pk clectro-motor onder water in werking wordt gesteld. De electro-motor wordt door een afzonderlijke motor met dynamo gevoed. Ben het manoeuvreren wordt de hoofd machine uitgeschakeld zodat de gewone schroef stilstaat. De kleine motor doet ver volgens de rocrschrocf draaien, waardoor het schip om zijn as kan keren. Het meren gaat zo ook zonder sleepboothulp. Naar het Algemeen Handelsblad voorts verneemt, zal een der vissersschepen van de fa. Frank Vrolijk te Scheveningen met een „actief roer" worden uitgerust. De voor delen ervan voor de drijfnetvisserij zijn, dat geen gebruik hoeft te worden gemaakt van een voorroer. Met grote dankbaarheid en vreugde geven wij kennis van de voorspoedige ge boorte van onze dochter en zusje PIETERNELLA JACOBA C. W. Bastmeyer- Den Heeten W. Bastmeyer Dick Nico Willemicntje Willy Wimmie Ineke IJmuiden, 20 Sept. 1952. Kompasstraat 74. Heden overleed tot onze diepe droefheid, /.'acht en kalm, na voorzien te zijn van de Genademiddelen der H. Kerk. mijn innig geliefde echtgenoot en onze goede vader, be huwd- en grootvader de heer Johannes Hcndrikus Bartholomcus Bonarius, echtgenoot van Hendrika Huberta Peeters in de ouderdom van 76 jaar. Velsen: H. H. Bonarius- Pceters Castricum: M. A. C. Korsdam- Bonarius J. J. Korsdam en kinderen Santpoort: J. J. Bonarius L. Bonarius-Walter Haarlem: J. Th. N. Versluis en kinderen Brakpan, Z. Afrika: J. H. Bonarius A. Bonarius- v. d. Berg en kinderen Driehuis: J. M. Winnubst- Bonarius J. H. A. Winnubst en kinderen Velsen: H. H. Bonarius Santpoort: H. H. Ninabcr- Bonarius J. J. Ninaber en kinderen Velsen. 21 Sept. 1952. Meervlietstraat 44. De H.H. Uitvaartdiensten zuilen gehouden worden op Woensdag 24 Septem ber a.s. in de parochie kerk van de H. Engel- mundus te Driehuis te 7 en 8 uur en om 9 uur dc plechtige H. Requiemmis, waarna bijzetting in het familiegraf op het St. En- gelmundus-Kerkhof al daar. NOU MARIE, ik heb nu di verse etalages bekeken, maar ik heb toch maar besloten mijn kinderwagen bij VAN VEEN, Zijlwcg 26—28. Haar lem te kopen. Vanaf f 2 per week en zonder vooruitbeta ling. Voor luxe verbuur en Trouwryden. KENNEMERLAAN 136 IJmuiden. Tel. 5000. Wij en div. andere apparaten in rimpel, hamerslag, ijsbloe men. Lakken in alle kleuren. Autospuitcrij, Zandstraal- bedrijf. Moffelinrichting. VELSEROORDSTRAAT 1 IJmuiden-O. Tel. 6301 ZEG JAN, wat heb jij daar een pracht fiets! Ja Wim, ga naar VAN VEEN en je hebt er ook een! f 2.50 per week en zonder vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlwcg 26—28, Haarlem. op Zaterdag 27 September a.s. in Thalia m.m.v. het#dansorkest „THE CONSTELLATIONS" Beperkt aantal kaarten. Julianakadc 6, Tel. 4733 IIET SUCCES VAN 1951—52 DE VROLING HETELUCHTKACHEL Model 1952—53'is te bezichtigen op onze toonkamer lc étage. Met de afleveringen, in volgorde van bestelling, hopen wij spoedig te beginnen. Vraagt ons inlichtingen. V Grote Houtstraat 99 Haarlem Aangesloten bij Kennemer Financ. Instituut j Corsetten met elastieken buikband tot 15 October met ƒ2.50 korting! Elastieken Spatadcrkouscn. knie- en cnkclstukken. Breukbanden en Buikbanden. Bustehouders- DE SPECIAALZAAK f 7 Trompstraat 23 IJmuiden-Oost - Tel. 4559 Aparte paskamer. Desgewenst bezoek aan huis VERKOOP per 500 gram 1.25 gehakt 1 per 500 gram KEURINGSDIENST Meervlietstraat, Velsen. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Hrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden 400 lot 500 M3. Bedrijfsruim te. Brieven IJ 95. NDiT jAARe&TijDE GEEFT TWEED' MEREN OVERJAS 100?o VOLDOENING AAN DE VEQVJENOB BEZITTER FALCO/N TwEeDJA55£fN 69.- jCj QQ - 125.- "imo mimi» m "V" HAARLEM - Telefoon 10131 Filiaal Kennemerlaau 27 IJrauiclrn - Telefoon 4371

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8