Ook in Oss staat een dubbel woonhuis in de weg Haerlemsche Musyckcamer musiceerde goed Mi n is ter Ma nsholt opende „A mato Mulierwedloop wordt weer in Veiserbeek gehouden Agenda voor Beverwijk B! Aannemer Biesterbos er op af „Blauw Zwart" zag terug op een goed jaar Zomerseizoen 1952 was niet slecht Druk bezocht kerkconcert Verkiesbaarheid van de vrouw in staten en raden Tuinbouwstudiechib had leerzame avond V eisen Verduistering van f7000.- WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1952 Restauratie Hervormde Kerk Meer activiteit voor het Koningin Wilhelminafonds Hoofd nieuwe school voorgedragen Gewijzigd A.R.-standpunt ..óók de prijs! Unie van Ijsfabrieken SCHEEPVAART en bedriegelijke bankbreuk Haarlemse vertegenwoordiger aangehouden WEKABONNEMENTEN In navolging van Castricum, heeft men thans ook in de gemeente Oss (Noord- Brabant) het plan opgevat een woning, of beter gezegd een dubbel woonhuis, over een bepaalde afstand te verplaatsen. Al vier jaren lang staat dit dubbel woonhuis mid den op straat, doordat men, evenals in Castricum, er rondom een nieuwe woon wijk heeft gebouwd. Aan afbreken werd niet gedacht, want zeiden de vroede vade ren van Oss „als deze huizen worden ge sloopt, zijn wij twee bewoonbare woningen kwijt". Afbraak had tevens tot gevolg ge had dat men, daar de dubbele woning is onteigend, twee nieuwe huizen had moeten bouwen, die dan van het bouwvolume der gemeente zouden worden afgetrokken. Met grote belangstelling heeft men in Oss het Castricumse experiment gevolgd. Vooral de directeur van Gemeente Werken in Oss toonde zich enthousiast. Dezer dagen is de heer J. Biesterbos welke de woning van de heer F. Schut over een afstand van circa één kilometer heeft verplaatst op uitnodiging van de Brabanders naar het Zuiden getogen, om te kijken of de Osse plannen verwezenlijkt kunnen worden. „Het kan makkelijk" luidde het oordeel van de heer Biesterbos. „Ik schat met de ver plaatsing zelve zonder de voorbereidende wei-kzaamheden ongeveer een week werk te hebben". Wij hebben de ondernemer gevraagd naar de motieven die hij ongetwijfeld gehad moet hebben om een dergelijk experiment aan te durven. Het antwoord was eenvou dig. „Ik wilde laten zien dat het mogelijk was, want ook in ondernemerskringen is er meermalen over gepraat. Nu in Castri cum het experiment geslaagd is zegt „men" dat het een goede reclamestunt is geweest. Maar mij was het in de eerste plaats om het experiment zelf te doen, een experiment dat voor de materialen, benodigd voor de verplaatsing, een bedrag van 6000. vergde. En dat zou ik dan zonder meer hebben uitgegeven voor reclame. Mij dunkt dat ik dat wel op een andere wijze had kunnen doen". Aldus de heer J. Biesterbos, die hoopt dat de order uit Oss waar B. en W. van deze gemeente het laatste woord in hebben door meer gevolgd zal worden. „Want de onkosten moeten er uit". Ondertussen zal binnen niet al te lange tyd in Castricum een tweede woning ver zet worden. De Prinses Beatrixstraat moet worden doorgetrokken naar de Torenstraat en men heeft het plan de in de weg staande tuinderswoning op de Ruiterweg te zetten. Een nieuwe woning kost de gemeente nog altijd 13 a 14.000 gulden, dus gaat men maar al te graag over tot een verplaatsing waarmede een bedrag van om en nabij de 5000.gemoeid is. 1-Iet spreekt vanzelf dat het experiment allerwege grote belangstelling heeft getrok ken. Buitenlanders hebben de verplaatsing van de woning van de heer Schut gade ge slagen. Zelfs Amerikanen die naar men mag aannemen toch heus wel wat gewend zijn staken hun bewondering niet onder stoelen of banken, en onderbraken hun vacantietrip enige uren voor het nemen van foto's. Hoe het ook zij, de ambtenaar van Openbare Werken in Castricum, de heer J. W. Beijersbergen, heeft als initia tiefnemer van het plan om een of meer woningen „per slee" te verplaatsen, de naam van Castricum op veler lippen ge bracht, daarbij geholpen door aannemer Biesterbos. DIEFSTAL VAN FIETS Uit een schuurtje achter de woning van de heer J. Koomen wonende in de stenen woningen van het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch", is een rijwiel ontvreemd en enige regenkleding. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. AANBESTEDING In de tweede wereldoorlog viel de boer derij van de heer C. J. Groen, welke was gelegen halverwege de spoorbaan Uitgeest- Castricum, aan de bezetter ten offer. De oorzaak was dat ondergrondse strijdkrach ten een lichte bom onder de spoorbaan hadden aangebracht. De boerderij werd in de as gelegd en de boer vond met zijn gezin onderdak bij een collega in de Oosterbuurt. Op dezelfde plaats verrees enige tijd later een noodwoning waar de heer Groen in trok. In opdracht van de heer Groen is Dinsdag in hötel Meijer aan de Dorpsstraat door architect W. Reeders aanbesteed de verbouw van de noodwoning en de daarbij behorende werken, en de bouw van een woonhuis. Het verschil tussen de hoogste en de laagste inschrijver bedroeg f 10.000. De begroting was 31.529. Hoogste in schrijver was de fa. G. van Heijst en Zn. voor 35.000 en laagste de fa. Kramer en Woud uit Wormer voor 24.985. De gun ning is aangehouden. De R.K. supportei-svereniging „Blauw zwart" heeft Dinsdagavond in zaal Roozen- daal zijn jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord kon de voorzitter de heer C Kuijs ten aanzien van het ledenaantal ver heugende geluiden laten horen. De vereni ging telt op het ogenblik ongeveer 300 leden. De contactavonden die de vereniging de vorige winter heeft georganiseerd werden uitstekénd bezocht. Het opnieuw verschijnen van het Vitesse '22 clubblad bleek een groot succes te zijn. Volgens het jaarverslag van de secretaris de heer C. IJpelaan heeft men 22 leden gratis kunnen laten genieten van inter landwedstrijden, en werd van het schoenen fonds een druk gebruik gemankt. Het was jammer dat ten aanzien van dit schoenen fonds verschillende leden hun financiële ver plichtingen niet geheel zijn nagekomen. Men besloot er streng op toe te zien dat dit in het vervolg wel gebeurt. De heer IJpelaan die na Januari van dit jaar tevens de functie van penningmeester heeft waargenomen, wegens vertrek van de heer A. Dekker, kon een keurig financieel jaarverslag laten horen waaruit bleek dat er een batig saldo van f 127,10 in kas was. Met algemene stemmen is de heer A. de Wit benoemd tot penning meester. In de pauze werd een gratis verlo ting gehouden waardoor een tiental leden in het bezit kwamen van rookgerei. Tijdens de rondvraag kwam de wens naar voren een klaverjasclub op te richten. Castricum mag dan een betrekkelijk klein badplaatsje zijn, deze zomer is weer gebleken dat het een grote aantrekkings kracht uitoefent op de vreemdeling. Naar de administrateur van de plaatselijke VVV de heer D. Keetbaas ons meedeelde, kun nen de pensions op een behoorlijk volge boekt seizoen terug zien. Er is zelfs meer verhuurd dan voorgaande jaren, en tot hen die hun vacantie in het dorp doorbrachten, behoorde een flinke groep buitenlanders. De hotelhouders zijn een enkele uit zondering daargelaten minder tevreden. Sommige van hen spreken van een terug gang, die volgens hen te wijten is aan het feit dat er in Castricum op gebied van ont spanning voor de badgast weinig te doen is. Inderdaad kunnen zij gelijk hebben, want de VVV heeft ook deze zomer door een gebrek aan financiën niets kunnen doen. En wat zij heeft' willen ondernemen het houden van een groot gladiolencorso kon niet doorgaan omdat ergeen belangstelling voor bestond. „Het weer zat ons niet mee", is de me ning van de strandexploitanten, „want we hebben maar twee Zondagen gehad waarop het op het strand razend druk is geweest". Het voorseizoen was volgens hen beter dan andere jaren. Nu zijn de exploitanten doende hun verkooplokaliteiten af te bre ken en op te bergen tot het volgend sei- zoen. Het kampeerterrein aan de Zeeweg had geen gebrek aan belangstelling. De directie van het P.W.N. had het aantal standplaat sen voor de weekendhuisjes uitgebreid tot 1350 stuks, waarvan er op het ogenblik nog 150 staan die echter niet alle meer zijn bewoond. Stelselmatig verdwijnen er iedere week van deze huisjes in de goede zin van het woord, afgebroken als zij worden dooi de kampeerders, en in de opslagplaatsen van het kampeerterrein of bij particulieren ondergebracht. Dit recreatieoord heeft doorlopend een wisselende bevolking van 5000 gezinnen gehad, waarbij niet zun mede gerekend de zogenaamde „weekend" men sen. NIEUW BESTUUR BIJ „ST. PANCRATIUS"? De RK. Toneelvereniging ..St. Pancra- tius" heeft od Maandag 29 September de jaarvergadering uitgeschreven. Het be langrijkste punt is de verkiezing van een geheel nieuw bestuur. De bijeenkomst vindt plaats in hótel Borst te Bakkum. De raad van Beverwijk zal Maandag zijn sanctie hechten aan een voorstel van bur gemeester en wethouders om de Nederlands Hervormde Gemeente in Beverwijk een onderhandse geldlening te verstrekken van 40.000.tegen een rente van 3 procent per jaar. Genoemd bedrag wordt besteed voor restauratie. De lening moet uiterlijk vijf jaren na storting van de gelden geheei zijn afge lost. De activiteit, welke het Velsens comité van het „Koningin Wilhelminafonds" op de. verjaardag van Prinses Wilhelmina heeft ontwikkeld, is aanleiding geworden, dat zich in Velsen-Noord een sub-comité heeft gevormd om deze activiteit speciaal in „Noord" voort te zetten. Dit sub-comité is thans samengesteld uit de heren J. H. M. Rolink, arts, voorzitter; W. Nieuwenhuis, secretaris-penningmees ter, tevens lid van het Velsens comité, Lad derbeekstraat 67; ds. H. P. Huisman, Ned. Hervormd predikant; kapelaan G. Lem mers van de R.K. parochie St. Joseph en ds. A. C. van Nood, Gereformeerd predi kant. Wegens de op 31 Augustus gehouden straatcollecte heeft het comité in „Noord" gemeend er goed aan te doen met haar actie voor de werving van leden en dona teurs voor de kankerbestrijding in October te beginnen. Uiteraard zal deze actie de onmisbare medewerking van velen vragen. Hierin is Santpoort een voorbeeld geweest. Natuur lijk wordt een beroep gedaan op alle inge zetenen in „Noord" hun bijdrage voor het mooie doel te offeren in het besef als ge zonde mensen de zieke landgenoten te kun nen helpen. Met de ovex-igens mooie opbrengst van de in „Noord" gehouden straatcollecte, groot 394,52, is het sub-comité niet vol ledig tevreden en daarom zal in de komen de dagen een cii-culaire van de hand van dokter Rolink huis aan huis verspreid wor den. Het sub-comité „Noord" hoopt van harte, dat de collectanten(trices), welke zich met het verzamelen van de antwoor den op deze circulaires zullen belasten, niet zullen worden teleurgesteld. Ter benoeming van een hoofd aan de nieuwe openbai-e lagere school aan het Moerbei-gplantsoen te IJmuiden, bieden B. en W. de i-aad de volgende voordracht aan: 1. D. van Zuilekom, hoofd van de openbare lagere school te Kerk-Avezaath; 2. J. Schenk, hoofd van de openbare lagere school te Kolhorn. Het ensemble, dat André Kaart onder de naam „De Haerlemsche Musyckcamer" vormde, heeft zich in enkele jaren be kendheid verworven doordat het vrijwel vei-geten werken uit de veelheid der klas sieke composities opnieuw onder de aan dacht der muziekminnaax-s heeft gebracht. De muzikale eruditie van de leden van dit orkestje is daarbij van die aard, dat het uitvoeren dezer parelen der toonkunst uit vroegere eeuwen aan de stx-enge eisen die men tegenwoordig mag stellen, geheel vol doet. Geen wonder, dat het concert, dat men in de Nederlands Hervormde kerk te Be verwijk Dinsdagavond gaf, zeer veel be langstelling getrokken had. Eén van Buxte- hude's preludia voor orgel vormde daartoe een weloverwogen inleiding. Henk de Gx-aaf verzorgde de solopartij in een suite voor fluit en strijkorkest van Telemann, welke laat-zeventiende eeuwse componist bekend is geworden om zijn enorme pi-oductivi'eit. Hij schreef onder meer ruim 600 suites waaronder hoe kan het anders zich veel maakwei-k be vindt. Zijn grote ontvankelijkheid voor het nieuwe van zijn tijd maakt dat zijn compo sities van een zeer uiteenlopende muzikale waarde zijn. Dat een dergelijke figuur dan wel eens een steek laat vallen doet de per soon van deze comnonist er werkelijk niet minder om zijn. Hij verrichtte baanbre kend werk. Deze negendelige suite is een voorbeeld van de virtuose behandeling der instru mentale partijen en van een onweerleg- baar talent in het vinden van boeiende klankeffecten. De Musyckcamer heeft deze laagste ten volle to+ h"n recht rtee<-> ko men, daarbij van een goede smaak getui gend door aan de solopartij de prominente plaats in te ruimen, die deze toekomt. De Graaf, die zich als een vlot muzikant liet kennen, blies de bekoorlijke melodieën met een fraaie toon en een gave techniek. Harmonisch aansluitend bij deze suite klonk daarop het Concerto in F voor cem balo, twee fuiten en strijkers van Bach. Y)(i7c schreef slechte enkele concerten voor cembalo, maar bewerkte er vele voor dit instrument, vermoedelijk omdat zijn twee oudste zoons voortreffelijke clavecinisten ge"'opst 7'in. Het luisteren naar deze verrukkelijke muziek, geheel in de klassieke stijl weergegeven, was alleen reeds een gang naar dit concert waard. De claveciniste Gertrude Maclaine Pont en het duo flui tisten De Graaf en Van Munster vexdeen- den door hun geacheveerd spel bijzondere glans aan de verklanking van deze zo zel den gespeelde muziek, die door André Kaart consciëntieus met zijn orkestleden ingestudeerd moet zijn. De twee sonates voor orgel en strijk orkest van Mozart, K.V. 224 (niet K.V. 244. zoals het programma aangaf) en K.V. 274 behoren tot de zogenaamde Triosonates of Kerksonates en dateren uit de jaren 1775-1777, toen de componist op twintig jarige leeftijd reeds onweerlegbaar bewe zen had hoe volmaakt hij de harmonie- en WOENSDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „I'll see you in m.y dreams". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Abbott en Costello maken schoon schip". DONDERDAG 25 SEPTEMBER Bioscopen: geen voorstelling. Het Centraal Comité van Anti-Revolu- tionnaire Kiesverenigingen heeft enige tijd geleden een commissie ingesteld, die advies moest uitbrengen inzake de verkiesbaarheid van de vrouw voor de vertegenwoordigende politieke lichamen. In 1921 had een A.R.- deputatenvex-gadering namelijk als haar ge voelen uitgesproken, „dat bij verkiezingen voor staten en raden door de bij het cen traal comité aangesloten kiesverenigingen geen vrouwen candidaat behoren te worden gésteld, zolang de A.R.-partij niet in haar wettige vergadering van een tegenoverge steld gevoelen blijk geeft". Thans is het rapport gepubliceerd, dat de door het centraal comité ingestelde com missie heeft uitgebracht. In dit rapport komt de commissie tot de conclusie, dat de volstrekte uitsluiting van de vrouw van het lidmaatschap der vei'tegenwoordigende lichamen (door de A.R.-partij tot dusverre gehandhaafd) behoort te worden vervan gen door de mogelijkheid, dat ook een vi'ouw candidaat wordt gesteld. „Een vrouw kan in bepaalde omstandigheden de aan gewezen versterking van gehalte en scha kering van onze vertegenwoordiging in staten of raad blijken", aldus de commissie, die er voorts de nadruk op legt, dat loslating van de volstrekte uitsluiting niet met Gods woord in strijd is. Het rapport van de commissie gaat ver gezeld van een voorstel van het Centraal Comité aan de kiesverenigingen, waarin het als zijn oordeel uitspreekt, dat het be sluit van October 1921 niet moet worden gehandhaafd. ADVERTENTIE ALLÉÉN HET AUPING-ETIKET GARANDEERT EEN ÉCHTE AUPING-MATRAS UIT DE AUPING-FABRIEK TE DEVENTER. In het verslag over 1951 van de Unie van Ijsfabrieken wordt medegedeeld dat het aantal dochtermaatschappijn en het aandelenbezit daai-in onveranderd bleef. Eveneens onveranderd bleef het aantal fa brieken in werking, namelijk 15 in Indone sië, 1 in Singapore en 1 in IJmuiden, tevens koelhuisbedrijf. De totale omzet aan ijs steeg van 187.600 ton in 1950 tot 216.000 ton in 1951. In IJmuiden nemen de werkzaamheden voor het vis-invriezen toe. Van het onver deeld winstsaldo 1950 ad 673.239 is 346.333 aan de reserve voor diverse be langen toegevoegd en het restant ad 326.905 naar de verlies- en winstreke ning over 1951 overgebracht. Het winstsaldo 1951 bedraagt 857.213, waarvan op grond van de wet op de divi dendbeperking 330.000 aan aandeelhou ders uitgekeerd mag worden. Aan interim dividend is reeds 4V2 pet. uitgekeerd. Hier aan kan nog 6/2 pet. toegevoegd worden. de instrumentatieleer beheerste. Hij schreef een aantal dezer kerksonates met het oog merk deze te gebruiken als „Einlagen voor de Missen, die hij, studerende te Salz burg, vooi; het Domkapittel aldaar ont wierp. 'sa ?i De Haarlemse musici hebben beide Mo- zart-werkjes met brio ten gehore gebracht. Uit de Cantio Sacra bundel van Samuel Scheidt, tijdgenoot van de grote Sehiitz en leerling van Sweelinck, speelde organist G. J. Moed een koraal met variaties, een vrij droog, niettemin technisch veeleisend orgelwerk, dat echter door de luister van Bach's C-dur fantasie, die daarna volgde, overstraald werd. A. J. VAN DER WEIJDEN Dinsdagavond kwamen de leden van de Tuinbouwstudieclub in het Centrum bijeen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer R. Muyen, de hoop uit, dat in het komende winterseizoen weer vele leerzame avonden voor de leden der studieclub zou den kunnen worden gegeven. Wegens het bedanken van de heer J. v. d Mey als secretaris werd in zijn plaats de heer W. II. Jansen gekozen. De uitslag werd bekend gemaakt van de op de vorige bijeenkomst gehouden prijs vraag voor het juiste kiezen en beschrijven van namen van planten Eerste werd D. v. d. Zwaan met 80 p.; 2. A. Martens 74 p.; 3. F. Philipo 65 p. De heer D. Twisk hield een causerie over bolgewassen. Hij sprak over de cultuur van tiilpgn, narcissen, hyacinten, irissen en bijgoed. Hierover ontspon zich een leerzame gedachtenwisseling hetgeen de be doeling van deze inleiding was. De uitslag voor het puntenstelsel luidde: fruit: G. v. d. Wel 62 p.; groenten: D. v. d. Zwaan 72 p.; aardbeien: I. Kranondonk 6 p. Met een oproep aan alle Amsterdammers om te komen zien hoe hun groente en fruit worden verzorgd en vervoerd heeft minister Mansholt Dinsdag in de markthallen te BURGERLIJKE STAND GEBOREN: L. J. M. van der Putte—Ruij- sénaars; d., Beekvlietstraat 12, Santpoort; H. BlaazerMarkerink, z., J. T. Cremerlaan 14, Santpoort; A. A. Castricum—Castricum, z., Corverslaan 101, Velsen-N.; M. M. Paap—van Beusekom, d.. Fahrenheitstraat 31, IJmui den; W. van Dijkvan Os. d.. Ladderbeek straat 46, Velsen-N.; A. N. Gravemakex— Wijker, z„ Boerhaavestraat 11, IJmuiden-O.; I. Kromvan Leeuwen, d., Sparrenstraat 8, IJmuiden-O.; C. Bastmeijer—den Heeten, d., Kompasstraat 74, IJmuiden; C. G. Ooster hoornBaljet, d., Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort; C. MuddeGoulooze, d., Bloe- mendaalsesti-aatweg 27. Santpoort; M. C. Eindhout—Bruin, z., Gerard Doustraat 54, IJmuiden-O.; J. HendrikseAdriaanse, z., Bonekampstraat 6. IJmuiden-O.: M. H. Ver heulLau, z„ Da Costalaan 55, Driehuis; M W. van Veerenvan Dijk, d., P. C. Hooftlaan 75, Driehuis. OVERLEDEN: J. M. W. Brons, 70 j., echt genote van C. J. de Kruijtèr, Bloemendaalse- straatweg 14, Santpoort; J. Mooijboer, 80 j., echtgenoot van C. van den Heuvel, J. C. Cremerlaan 23, Santpoort; C. M. de Langen, 85 j.. weduwe van G. L. Zandvoort, Peper straat 17, Beverwijk; J. H. B. Bonarlus, 76 j., echtgenoot van H. H. Peeters, Meervlietstraat 44, Velsen. De Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" zal ook dit jaar de traditie trouw blijven en haar athletiekseizoen besluiten met de jaarlijkse Mulier-veldloop, ge noemd naar de pionier van de Nedèrland- se sport, de thans 86-jarige heer W. J. H. Muiier, Suomi's beschermheer, en de Vel- serbeekparkloop. Deze beide veldlopen worden, evenals de gebruikelijke, toegevoegde loop voor ju nioren, gehouden op Zondag 5 October in het park „Veiserbeek". De Mulier-veldloop, de oudste en be kendste in ons land, is een handicap-race over ongeveer 4 kilometer voor senioren KNAU-leden in de A, B. C en D-klassen. De handicap bedraagt voor de A-klas- sei*s, die als laatsten starten 45 seconden; voor B-klassers, die als derde groep ver trekken, 30 seconden en voor de C-klas- sers, welke de D-klassers en eerste groep volgen, 15 seconden. Voor de Mulier-loop zijn twee wissel bekers in omloop: de Mulier-beker werd als individuele wisselprijs vorig jaar ge wonnen door L. Adrichem van DEM, Be- verwijk en de Hoogovenstaten-beker kwam toen in het bezit van Suomi, de ver eniging met de drie best geplaatste athleten. De Velserbeek-parkloop is een veldwed- strijd voor militairen, politie, enz., over een afstand van ongeveer drie kilometer. De wisselbeker voor deze race bevindt zich bij soldaat Van den Berg van kamp Zeeburg te Amsterdam. De derde, korte veldloop over 1500 meter is voor junioren, voor welke wedstrijd ook wisselbekers in omloop zijn. Voor deze veldlopen is onder de athleten altijd veel belangstelling en hoewel ook nu reeds vele lopers zich hebben aange meld staat de inschrijving bij de Suomi- wedstrijdsecretaris, de heer J. A. Smit, Corverslaan 57 Velsen-Noord nog enkele dagen open. Op Zondag 5 October zal het dus bij de start voor het voormalig hótel „Veiser beek" en langs het parcours weer een grote druk'e zijn. De start voor junioren is bepaald op 12.30 uur; voor de Velserbeek-parkloop op 13 uur en voor de Mulier-loop op 13.30 u. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 23 op 24 September KW 5 50 k.; KW 6 45 k.; KW 138 40 k.; KW 147 1 k.: KW 54 75 k.; KW 18 5 k.; KW 29 25 k.: KW 32 25 k.; KW 78 25 k.; KW 15 10 k.; K W43 30 k.; KW 85 20 k.; KW 110 10 k.; KW 50 30 k.; KW 130 10 k.; KW 151 20 k.; KW 22 10 k.; KW 65 60 k.; KW 170 9 k.; KW 56 100 k.; IJM 75 20 k. Trawlharlng KW 73 130 k.: KW 83 35 k.; KW 38 75 k.; KW 40 50 k.; KW 51 10 k.; KW 123 100 k.; KW 176 8 k.; KW 37 25 k.; KW 95 25 k.; KW. 129 40 k.; KW 199 40 k.; KW 168 17 k. Geen vangst hadden: KW 144, KW 167. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 30 kantjes. Scheveningen: 30 kantjes. Katwijk: 30 kantjes. Amsterdam de tentoonstelling „Arnato" ge opend. Aan deze tentoonstelling werken mede de telers rondom de stad en de gx-oot- en kleinhandel in de stad. Het is de eerste keer dat deze groepen gezamenlijk een der gelijke tentoonstelling hebben geox-gani- seerd. Bij de opening waren onder anderen aanwezig de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, de burgemeester van Amsterdam, mr. Am. J. d'Ailly, de Ne derlandse „fruitkoningin" Annie Platje en haar Engelse collega, Barbara Sinclair uit Bristol. Minister Mansholt zei dat de omzet, die jaarlijks op de markthallen wordt bereikt, ongeveer 55 millioen gulden bedraagt. Hij legde er de nadruk op, dat het publiek geen genoegen meer neemt met groenten en fruit van mindere kwaliteit en dat het daarom zaak is, dat niet alleen de tuinders zich voor de kwaliteit van het px-oduct moeten inspannen, maar ook de midden stand, die het verkoopt. Ook zette hij het belang van een goede vervoersorganisatie uiteen. Zeer belangrijk noemde de minister het, dat het publiek op deze tentoonstelling kan zien welk een organisatie nodig is om aardappelen, groenten en fruit op tafel te brengen. De Haarlemse recherche heeft dezer da gen een zeyenentwintigjarige vertegen woordiger aangehouden, verdacht van ver duistering van een bedrag van zevendui zend gulden. Uit een onderzoek is later gebleken, dat de aangehoudene zich ook heeft schuldig gemaakt aan bedriegelijke bankbreuk en zijn patroon aan medeplich tigheid hiervan. De vertegenwoordiger was werkzaam bij een grossier in slagersbenodigdheden en moest voor zijn patroon kwitanties innen. In de loop van de afgelopen maanden heeft hij bedragen niet afgedx-agen. Hij wordt er van verdacht in totaal een be drag van zevenduizend gulden te hebben verduistex-d. Na de aanhouding heeft de x-echerche het onderzoek voortgezet. Het bleek, dat de vertegenwoordiger in staat van faillis sement vei-keerde. Aan zijn curator heeft hij niet opgegeven, dat hij van zijn patroon tantièmes tegoed had. Wegens bedriege lijke bankbreuk is proces-verbaal tegen de vertegenwoordiger opgemaakt. De patroon, die drieëndertig jaar oud is en eveneens te Haarlem woonachtig is, wordt verdacht van medeplichtigheid aan bedriegelijke bankbreuk. Hij wist dat zijn employé in staat van faillissement ver- keex-de en had afgesproken, dat de tan tièmes uitgekeerd zouden worden na af wikkeling van het faillissement. Het totaal der tantièmes bedroeg vierduizend gulden. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. Alderamin, 23 v. Bahrein te Koewaït. Alikald, 23 te Bombay. Alchiba, 22 v. Montreal 25 Rio Grande da Sul verwacht. Aldabi, pass. 22 Kp. Verdilsche ell. Am steil and, 22 ten anker rede Rlo Grande do Sul. Agalha, 23 v. Soeralbaja te Singapore. Alibireo, 22 330 m. Z. St. Vincent. Alcyone, 22 35 m. W.ZW. Beachyhead. Alphacca, 22 t-h.v. Faramagua. Alpherat, 22 700 m. O. Kp. Race. Amsteldijk, 22 285 m. Z.ZO. Cp Race. Amstelveen, 22 150 m. W. BenTculen. AHgos, pass. 22 Kp. St Vincent. Arkeldljk, 22 310 m. O. New York. A rondo, 22 200m. W. Kp. Olear. Averdijk, 22 350 m NO. Bemuda. Ball, 23 te Port Swettenham. Bloemfontein, pass. 22 Gibraltar n. Southampton Bantam, 22 v. Penarug n. Colombo. Blijdendljk, 22 v. Newport News te New York. Bonaire, 23 te Plymouth verwacht. Barumun, 23 te Gorontalo. Caltex The Hague, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 23 v. Port Soedan naar Suez. Congostroom, 23 te Dakar. Camphuys, 22 v. Soerabaja n. Semararug. Chama, 22 t.h.v. Massawa n. Gibraltar. Cottlca, 21 te Barbados n. Georgetown. Delfland, 23 te Recife. Dalerdljk, 22 310 m. W. Ouessant. Danae, 22 te Lissabon naar Amsterdam. Delft, 22 840 m. NO.t.o. Barbados. Dongedijk, pass. 22 Kp. Velas. Eos, 22 v. Alexandrlë n. Beyrouth. Esso Amsterdam, 22 v. Horta n. Rotterdam. Erina, 22 v. Hongkong naar Miri. Enggano, 22 te Tanga. Friesland (SSM), pass. 22 Fimsterre. Farmsum, 22 560 m. O. Belle Isle. Fellpes, 22 90 m. ZO. Benkulen. Groote Beer, 22 v. R'dam n. New York. Gaasterkerk, 23 v. Brisbane n. Singapore. Gouwe, 23 v. Hamburg naar Toppila. Geomitra, 22 260 m. W.NW. Finisterre. Glessula, 22 200 m. ZW. Flores. Groote Kerk, 22 380 m. Z. Kp. Palmas. Haulerwijk, 22 390 m. W. Valen'öa. Helder, 22 330 m.. NW. Bermuda. Hydra, 22 te Paramaribo. Hersilda, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Heemskerk, 24 v. Port Kembla te Melbourne verwacht. Helicon, 22 v. Maracaibo naar Cuba. Indrapoera, 22 dwars Priok. Ittersum, 22 v. Le Havre n. Antwerpen. Java, pass. 22 Finisterx-e. Joh. v. Oldenibarnevelt, pass. 23 Kp. Towns End Jagersfontein, 23 v. A.ntwei-pen te Amsterdam Kota Agoeng, pass. 22 15 u. Ouessant. Kedoe, 22 170 m. W.NW. Perim. Klipfontein, 22 110 m. Ko Verde. Kota Gede, 22 230 m. W*. Colombo. Laertes, 22 v. Balikpapan ten anker te Tj. Priok Lekkerkerk. 22 te Khorramshar. Leerdam, 23 v. New York te Rotterdam. Laurenskerk, pass. 23 Ouessant. Lieve Vi-ouwckerk, 23 v. Genua n. Port Said. Liseta, 23 te Pladju verw. Maasdam, pass. 22 Scilly's. Macuba, 23 te Genua verwacht. MIrza, 23 v. Balikpapan te Tarakan. Maaskerk, 23 v. Monrovia te Abidjan verw. Mariekerk. 23 van Hamburg naar Bremen. Maxisa, 23 v. Mid naar Pladju. Mataram, 22 te Bahi-ein. Meliskerk, 22 120 m. NO. Mossawan. Suez. Mentor, 22 v. Pto Cabello n. Brighton. Wei-wede, 22 430 m. O.NO. Kd Hatteras. Metula, 22 70 m. N. Ras al Hadd. Minjak, 24 te Balikpapan vex-wacht. Madoera, 22 v. Southampton n. Genua. Noordam, 22 van Rotteidam te New York. Nestor, 22 200 m. W. Ouessant. Nieuw Holland, 23 v. Tj. Priok te Sydney. Oleum, 22 230 m. O.t.N. Fayal. O vul apass. 22 Kp. Bon. Oranjestad, 22 van Antwerpen. Phrontis, pass. 22 Point de Galle. Prins Fred Hendrik, 23 te Le Havre. Papendrecht. 22 120 m. W.ZW. Kreta. Prins Fred. Willem. 22 820 m. O.t.N. Belle eil. Prins Willem II, 23 430 m. W. Scilly's. Rossum, pass. 22 Finisterre. Roebiah, 23 te Belawan naar Calcutta. Rijndam. 26 Southampton verwacht. Riouw, 22 ïoo m. Z. Poeloe Laut. Rotula, 22 120 m. NO. Madelia. Rod'as, 22 v. Tri nd dad n. Barbados. Rondo, 22 v. New York n. Baltimore. Salawati, 22 te Khorramshar. Saparoea, 22 te Basrah. Scherpendrecht, 22 v. Belem n. Pto La Cruz. Singkep, 22 v. A.den naar Antwerpen. Stad Alkmaar, 22 op de Tees. Slamat, 23 v. Alexandrlë n. Port Said. Stad Leiden, 22 v. New Ox-Ieaxis n. R'dam of Amsterdam. 1 •- Schïedijk, 22 110 m. ZO. Bermuda. Sigli, 22 100 m. Z. Billiton. Stad Breda, 22 430 m. O..ZO. Kp. Race. Stad Schiedam, pass. 22 Belfast. Stad Vlaardingen, .22 750 m. W. Valencia. Straat Banka, '22 250 m. N. Mozambique. Sliedrecht, 22 120 m. N. Paramaribo. Tegelberg, 23 te Singapore. Talisse, 23 te Aden verwacht. Temate, 21 14 u. te Belawan. Tankhaven III, 22 v. Tj. Uban te Bangkok. Tara. 22 160 m. O. Belle Eil. Tai-akan, 22 240 m. W.NW. Enggano eil. Tero, .22 140 m. ZO. Bahia n. Buenos Aires. Tiberius, 23 te Grenada verw. Titus, 22 Ouessant gepass. Tjibadak, 22 dwars Sharksbay. Tjiluwah, 22 v. Singapore n. Tj. Priok. Tjitjalengka, 22 500 m. NW. Tristan da Curiha Tjiwahgi, 22 v. Tj. Priok n. Singapore. Tosari, 22 120 m. O. Zuidip. Halmaheira. Triton, 22 110 m. O. Turks eil. Veendam, 22 200 m. ZO. Kp. Race. Van Heutz, 22 van Hongkong n. Singapore. Van Riebeeek, 23 te Tj. Priok. Winsum 22 v. Accra n. Duala. Waterman, pass. 22 2130 u. Scilly's 24 5 u. Hoek van Holland verwacht. Wonosari, 19 v. Rotterdam te Houston. Waiwerang, 22 v. Buleleng n. Singapore. Waibalong. 22 v. Priok n. Belawan. Waikelo, 23 v. Ktipang te Waingapoe. Waal. 22 te Iskenderon n. Mei-sin. Waterland, 23 v. Hamburg le IJmuiden. Woensdirecht, 22 v. Bremen verm. n. Curasao. IJsel, 22 te Malaga. Zuiderkruis, 22 850 m. O.NO. Kp. Race. Zijpenberg, 22 v. Savona naar Melllla. Zonnewijk. 22 van Rotterdam te Montreal. Zeeland-(SSM), 23 v. Hamburg op de Tyne. KLEINE VAART An ride, 22 v. Quimper naar Gdynia. Algarve, 23 v. A'dam te Grangemouth verw. Arnhem. 22 v. Leith naar Thorshaven. Barracuda, 22 v. Tunadal te Bideford. Bree Helle, verm. 23 v. R'dam n. Londen. Baib-T, 22 van Lulea te Gefle. Carpo, 22 v. Swansea naar Rotterdam. Casablanca. 21 te Bordeaux. cT?\s Compaen, verm. 25 v. Kopenhagen n. Skelleftea. Dagny, 23 in Grote Belt n. Skelleftea. Daje Bohmer, 22 v. Esbjerg n. Savona. Elisabeth, 22 te Wismar. Evertsen. 22 v. Kotka naar Londen. Echo. 22 te Amsterdam. Erebus, 23 dwars Scheveraingen. Escaut, 22 te Le Havre. Fiducia, 23 v. Londen te Dublin verw. Frlblo, 22 v. Skoghall naar Sandvik. Frisia, 22 te Sete. Glashaven, 23-24 te Rotterdam verwacht. Goote, 22 60 m. N. Burlings. Hast I. verm. 23 v. R'dam naar Wismar. Hast ITI, verm. 23 v. Grangemouth n. R'dam. Hast IV. 21 te Huil. Helvetia. 22 v. Methil n. Fredei-ikstad. Hondsrug, 23 v. Brunsbüttel n. Zwolle. Hada, 20 v. Agadiir naar Bordeaux. Hoflaan, 22 v. Port Talbot naar Cardiff. Hagno .22 te Dublin. Haskerland. 22 v. Goole n. d. Tyne. Henrica b, 22 v. Stockholm n. Wasklot. Henrica, verm. 23 v. Gent n. Stockholm! Ingeborg, 23 v. Brake te Frederlkstad verw. Jan Kreumer, 23 v. Doverodde n. Fur. Koningin Juliana, 22 te Rouaan. Leuvehaven, 22 te Kopenhagen. Markab, 22 v. Hansweert naar Aarhus. Marcella, vertr. 23 v. Gronfreville n. R'dam. Mies, 22 v. Lulea n. Veitsiluoto. Matar. 23 v. Antwerpen ria. Esbjerg. May Mere, 24 v. Cagliaxd te Great Yarmouth verwacht. Midsland, 22 v. R'dam te Grangemouth. Mirzam, 23 v. Casablanca op rede Le Havre. Norma, 22 v. R'dam naar Gent. Nettie, 22 v. Blyth naar Gefle. Nottingham, 23 v. Harlfingen te Leith. Oleum, 22 v. Newcastle n. Drammen. Ponto, 22 v. Sunderland te Vasteras. Ponza, 20 v. Methil te Lulea. Quirin-a, 23 dwars Tuscarrock n. Drogheda. R. P. S., 22 v. Lissabon naar Leixoes. Rapid, 22 v. Rouaan naar Rotterdam. Sirius, 22 v. Londen. Spurt, 23 v. Barrydock te Cadiz verwacht. Strijpe, verm. 24 v. A'dam n. Hamburg. Tom van der Heide, 22 v. Marseille te Casa blanca. Tilly, 20 v. Norrsundet te Gefle. Urmajo, 22 te Amsterdam. Vrouwepolder 22 v. Antwerpen n. Lissabon. Zwerver, 23 v. Huil naar Goole. SLEEPVAART Ebro, 22 120 m. W.t.Z. Oporto. Elis. 22 v. R'dam te Vlisstngen. Nóordholland, 22 470 m. O.NO. Kp. Race. Oceanus, 22 v. Rotterdam te Vlisslngen. Oceaan, 22 dwars Lissabon.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3