De Nieuwe wolbaai ffalilFdh Ook voor U Najaars Collecties De Douglasboom gedijt goed in Nederland Kort en bondig Rijbewijzenafdeling van provinciale griffie beleeft een topjaar HERBOUWPLICHT VERF en VERNIS GOEDKOOP VARKENSVLEES SLAGER KNOP KOSTHUIZEN Mw. M. BAKKER Moedercursus ontvingen wij nieuwe ZIET STEEDS ONZE ETALAGES Voetbalprogramma Sneeuwbalsysteem voor textielverkoop 95.000 verzendingen Herenhuis Herenhuis VERFSPUIT LEVASIERS MIDDENST. INST. PONT 6 DHC- Tafeltennis-seizoen geopend Zwemmen Nu ook kampioenschappen voor de jeugd Haagse kantonrechter acht het niet strafbaar Werktempo wordt beheerst door voorschrift „service" Te koop gevraagd „COVELINE" MET TOURS naar de Flanellen Dames- en Heren-pyama's in alle maten 10.95. FLINKE BUFFETJUFFROUW IJsrevue in Carré 't Gooi-Stormvogels P. J. W. v. d. Toorn Ervaren vroedvrouw HET WITTE KRUIS Afd. Velsen Parfumerie JUNG „HET WITTE SCHAAP VAN DE FAMILIE" HQESSXfi Toen de Engelsman David Douglas omstreeks het midden van de vorige eeuw in de oerwouden van Amerika en Canada een nieuw naaldhoutgeslacht ontdekte en naar Europa overbracht, bewees hij de mensheidwier behoefte aan goede houtsoorten nog dagelijks groeit, een grote dienst. Hij maakte er zichzelf onsterfelijk mee. want. ondanks het feit, dat zijn landgenoot Britten zijn ontdekking hel eerst botanisch beschreef en aldus de Latijnse benaming Pseudotsuga Taxifolia Britt'' ontstond, noemt men dit nieuwe geslacht, dat door zijn uitstekend hout en zijn opvallend sterke groei tol de belatigrijkste van de wereld mag worden gerekend, thans kortweg Douglas. De oudste Douglasbomen in Nederland worden in de buurt van Het Loo gevonden, waar ze omstreeeks 1860 werden uitge- plant. Tegenwoordig ontmoet men hun rij zige gestalte, die een lust is voor het oog, ook elders op de Veluwe, in de Utrechtse Heuvels en in vrijwel alle andere bosgebie den in ons land. Deskundigen in Nederland zijn er intussen niet alleen op uit, de be staande Douglasbossen zo goed mogelijk in stand te houden, maar tevens dit areaal met grote voortvarendheid uit te breiden. Het laatste jaarverslag van Staatsbosbe heer in Utrecht openbaart, dat 95 van de ruim 300 hectaren, die gedurende de ver slagperiode met naaldhout zijn herbebost, zijn gebruikt voor de Douglas. Tijdens een studiereis van ongeveer twee maanden, die onder auspiciën van de toenmalige E.C.A., thans M.S.A., werd gemaakt, hebben twee professoren van de Landbouwhogeschool te Wageningen, dr. J. H. Becking en dr. G. Houtzagers, tezamen met de voorzitter van de Ned. Ver. van Boseigenaren, dr. T. C. Oudemans. in de zomer van 1950 verschil lende Amerikaanse houtsoorten bestudeerd, die voor de herbebossing en bebossing in Het voetbalprogramma voor de eerste en tweede klas van de K.N.V.B. voor Zondag 28 September, luidt: Eerste klas Afdeling A: Wageningen—Zw. Boys. Sneek —De Volewiickers. GVAV—Ensch. Boys. Frisia—NEC. DOS—EDO. VSV-RCH. Ajax— Heracles. Afdeling B: 't Gooi—Stormvogels. Go Ahead —Blauw "Wit. Haarlem—Elinkwijk. Vitesse— Leeuwarden. Enschede—Be Quick. Achilles— Heerenveen. DWSAGOVV. Afdeling C: Willem II—MVV. SVV—Excel sior. Theole—Emma. Sittardia—VVV. Juliana LONGA. BW—Brabantia. Sparta—HBS. Afdeling D: ADO—Eindhoven. NAC—Xer xes. BBC—Bleijerheide. PSV—Maurits. NOAD TEC. Limburgia—Herm. DVS. Feijenoord— Tweede klas West I. 2e klas A: HRC—Hollandia. ZFC— UW. WA—De Kennemcrs. Alcm- Victrix— KFC. 2e klas B: Volendam—Zeeburgia. HFC— Rapiditas. SchotenZVV. West II. 2e klas A: HW—Fluks. ONA— Scheveningen. EBOHTSC. FortunaVUC. 2e klas B: Quick—Unitas. Wassenaar— Gouda. LeerdamUVS. In het gebouw „Stad Haarlem" in de Jans straat in Haarlem is Zondag het eerste ta- feltennistoumooi in het nieuwe seizoen ge houden. Zowel technisch als organisatorisch stond dit tournooi op een behoorlijk peil. terwyl ook over de deelname, ruim 70 in schrijvingen, niet geklaagd mocht worden. Zoals zo vaak het geval is, ontmoette men ook nu weer vele oude bekenden in de ho gere regionen, terwijl de jeugd het spelpeil nog niet heeft bereikt om ook daar een be langrijke rol te spelen. Zo kwamen in de Overgangsklasse als fi nalisten uit E. v. Abbevc en P. Hoonhout, die een wedstrijd lieten zien. waarnaar ve len met genoegen hebben gekeken. Abbevé beheerste zonder veel gevaar de eerste game. maar kon zich in de tweede toch slechts met moeite tegen Hoonhout hand haven. De eindstand 1? t dit ook wel duide lijk zien: 21-14 en 22-20. In de eerste klasse zagen wij J. de Kok. die in de voorronde tot ieders verbazing P. v. Eyk uitschakelde, en G. Oudl. Ook hier was "het een spannende strijd, die tenslotte met 21-17 en 21-18 in het voordeel van Oudt eindigde. In de finale tweede klasse zagen we J. de Kok nogmaals verschijnen, ditmaal tegen de voor Haarlem vrij onbekende Aalmeerse speler J. Jongkind. Ook deze keer echter kon de Heemstedenaar niet winnen en moest met 21-10, 12-21 en 15-21 de eer aan zijn te genstander laten. Spanning De finale derde klasse was zonder meer een van de mooiste en spannendste van de middag. Hier stonden tegenover elkaar de jeugdige spelers B. v. Eyk en N. Janssen. Zo een gelijk spel mogelijk zou zijn. dan was dit ongetwijfeld de meest juiste uitslag. Nu echter trok B. v. Eyk aan het langste eind en hij zegevierde rrmt 21-12, 18-21 en 22-20, waaruit wel blijkt, dat het spannend is toegegaan. Ook in de finale vierde klasse was cr aan spanning geen gebrek tussen J. de Ridder en K. Janmaat. Jammer was het, dat beide spelers erg voorzichtig waren. Dat hierdoor het spelpeil danig in de knel raakte spreekt voor zich. Tenslotte was J. de Ridder met 21-16, 17-21 en 22-20 de gelukkige. Bij de dames werd het een verenigings- •m gelegenheid tussen mej. N. Lieffering en ei. A. v. Duyn. Is laatstgenoemde onge- ijfeld sterker geworden, zij was toch te en de routine van haar clubgenote niet op gewassen en moest met 21-11 en 21-5 het hoofd buigen. Bij de dames vierde klasse was mevr. G. Hoonhout van meet af aan een geduchte candidate. Zij bereikte dan ook de finale en had daar met haar tegenstandster mej. A. Gerharts niet veel moeite, wat wel uit de uitslag, 21-9 en 21-13, blijkt. Ongeveer vijf jaar oude Douglasbomen onder een scherm van grove dennen. Nog overheerst hier in de boswachterij .,Speulder- en Sprielderbos" tussen Putten en Garderen de grove den. Straks zal deze echter worden voorbijgestreefd dooi de snel groeiende Douglas. Nederland in aanmerking zouden kunnen komen. Ook in dit verband bestond er grote aandacht voor de ontwikkeling van de Douglas. Deze „Reforestation Study" mag dan tot de minder opvallende studiereizen beho ren, de resultaten ervan hebben wellicht een des te langere uitwerking. De zaadher- komst, en in dit verband het opsporen van geschikte grocigebieden met een met dat van Nederland overeenkomend klimaat, was één van de belangrijkste doelstellingen van de Nederlandse missie. Vondsten in de Amerikaanse staten Washington en Oregon vormden de aanlei ding van plannen voor herziening van de zaadimport, die momenteel voor Nederland nog van het grootste belang is. Binnen een maand na de terugkeer van de drie Neder landers werden de eerste geselecteerde za den reeds via een firma te Seattle afgele verd en voor het. nemen .van eenaantal proefnemingen bij een groep kwekers in de buurt van Zundert ondergebracht. De overige indrukken van de Nederland se studiegroep, die met grote accuratesse zijn vastgelegd in een door de „Contact groep Opvoering Productiviteit" in Den Haag uitgegeven rapport, lenen zich heel moeilijk voor een eerlijke vergelijking, om dat in de Nederlandse bosbouw onder ge heel andere omstandigheden wordt gewerkt dan in de Amerikaanse. Zo volgt fnen in de Amerikaanse kwekerijen methoden (o.a. met een besproeiïngssysteem, dat het uit zaaien in de lente in plaats van in het na jaar mogelijk maakt), die in Nederland vooreerst niet in toepassing kunnen wor den gebracht. Daarvoor werkt men hier op te kleine schaal. Dat het uitplanten in Amerika eerder ge schiedt dan hier en dat er ook met betrek king tot het plantverbod nogal wat ver schillen bestaan, vindt zijn oorzaak in het feit, dat men in Amerika over meer zaai- materiaal beschikt en dat men hier in Ne derland meer zekerheid wenst omtrent het uiteindelijke resultaat. De financieel-economische aspecten van de verschillende dunningsprocessen vragen bijzondere aandacht. In Amerika heeft een Douglasboom pas enige handelswaarde, als hij een doorsnede heeft van ongeveer 35 centimeter. Dit in tegenstelling tot de si tuatie in Nederland, waar het dunste stam metje zijn geld reeds opbrengt. De Ameri kaanse bomen maken dus eigenlijk een natuurlijker clunningsproces door dan de Nederlandse, hetgeen voor Amerika over het algemeen een dichtere opstand van slanke bomen en voor Nederland een klei ner stamtal per hectare van beter gevorm de bomen tot gevolg heeft. Opvallend is in dit verband, dat de houtproductie per hec tare, met inachtneming van de leeftijd, in beide landen ongeveer gelijk is. Prof. dr. J. H. Becking, de vroegere chef van het boswezen in Indonesië, toonde zich destijds zeer tevreden over zijn reis en over de medewerking, tijdens die tocht door hem en zijn reisgenoten ondervonden. „Thans", zegt hij, „na twee jaar, bestaat er nog steeds een gezonde uitwisseling van gegevens over dunningsopbrengsten met Amerika en Canada." Gegevens, die daar blijkbaar in het middelpunt van de belang stelling staan. De Zwemcommissie van de K.N.Z-B-, kring Haarlem is gereedgekomen met de samen stelling van de zwemcompetitie voor het aan staande winterseizoen. Het blijkt dat deze als volgt is samengesteld: Vrijdag 10 October in Stoop's bad organisatie HVGB; Woensdag 12 November in Stoop's bad organisatie Zwem- club Haarlem; Dinsdag 9 December in het Sportfondsenbad organisatie R-K. Zwemver eniging ,,De Watertrappers"; Dinsdag 10 Fe bruari in het Sportfondsenbad organisatie „De Waterratten"; Dinsdag 10 Maart in het Sportfondsenbad organisatie H.P.C. De wedstrijden staan ook nu weer open voor meisjes- en jongensadspiranten, dames, heren en nieuwelingen en heren juniores. De inzet der wedstrijden is voor de deelnemers het zwemcompetitic-kampioenschap, terwijl de verenigingen het zwemcompctitie-club- kampioenschap kunnen veroveren. De zwemcommissie heeft reeds geruime lijd het gemis gevoeld van jaarlijkse wedstrijden voor adspiranlen. Wel kunnen zij in ruime mate aan de zwemcompetitie deelnemen, doch een echte adspiranten-middag vond tot dus verre niet plaats. Op Zondag 12 April van het volgende jaar zulen nu speciale adspirantenwedstrijden door de kring Haarlem worden gehouden. Op deze middag zullen ongetwijfeld vele adspiranten meedoen aan de jeugdkam pioenschappen. Een verandering in het pro gramma dus, dat ongetwijfeld een vooruit gang in het Haarlemse zwemleven zal be tekenen. BINNENLAND De Groninger vriendelijkheidsactie heeft zich Dinsdag uitgestrekt tot Soestdijk. Een deputatie van het actiecomité droeg een taart van 24 pond het paleis binnen, vervaardigd door de Bakkersvakschool in Groningen. Natuurlijk stond cr een 40 cm. hoge Martini toren op. De Koningin heeft het geschenk in dank aanvaard. Voor de prinsessen waren er vier bloementuiltjcs gevuld met bonbons. De K.N.A.C. heeft de aandacht van de minister van Justitie gevestigd op de gevaar lijke situaties welke des avonds en des nachts kunnen ontstaan door het ontbreken van voldoende achterverlichting van voertuigen en ondoordacht parkeren op de buitenwegen. De K.N.A.C. dringt aan op intensief toezicht. De Maastrichtse politic heeft twee Duit sers aangehouden, die bekend hebben zich aan inbraak en diefstal schuldig gemaakt te hebben. Tot substituut-griffier bij de rechtbank te Arnhem in benoemd mr. A. R. Vliegent- hart, thans werkzaam ter griffie van de rechtbank te Amsterdam. Aan mr. J. H. M. van der Grinten is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn ambt van president van het gerechtshof te Arnhem. Tot president is benoemd mr. G. J. Kronenberg, thans vice-president, en tot vice-president mr. C. S*— Nauta Carsten, thans raadsheer. De Rotterdamse politie heeft opnieuw een staaf goud in beslag genomen, thans in de woning van een papierhandelaar. De staaf was afkomstig van een meubelhandclaar uit Deurne. Het goud moest dienen als gedeel telijke betaling van een auto. In Den Haag is een 39-jarige horloge maker aangehouden die geprobeerd had zijn financiële moeilijkheden op te lossen door de hem ter reparatie gegeven horloges bij de Bank van Lening te belenen. Op deze manier kreeg hij f3500 in handen. De politie heeft de zestig beleende horloges in beslag ge nomen. HAARLEM EN OMGEVING De Commissaris der Koningin in Noord holland zal niet morgen maar Vrijdag 26 September audiëntie verlenen. Het programma der orgelbespeling in de Grote Kerk te Haarlem op Donderdagmid dag van 3 tot 4 uur door Koos Bons, Rotter dam luidt: 1. Offertoire sur les grands jeux, Francois Couperin; 2. Choral-vorspiele, Joh. Seb. Bach: 3. Passacaglia, Joh. Seb. Bach: 4. Concert nr. 11 in g kl. t„ Georg. Fr. Handel: 5. Deuxième Choral. Cesar Franck; 6. Choral varic. Maurice Duruflé. Als makelaar in onroerende goederen heeft de Haarlemse rechtbank beëdigd de heren J. Kakes. P. E. Fris, J. S. Overtoom, allen te Zaandam. De kantonrechter in Den Haag heeft de textielhandelaar J. van O. die een zo ge naamd sneeuwbalsysteem voor de verkoop van theedoeken en nylonkousen had geor ganiseerd, ontslagen van rechtsvervolging, omdat naar zijn mening hierbij geen sprake was van overtreding der Loterij- wet. De deelnemers kunnen zijns inziens wel een overwegende invloed uitoefenen op hetgeen zij zullen ontvangen. De ambtenaar van het O.M. had een week geleden tegen de handelaar f 6 boete geëist. Dezer dagen sloeg liet ijzeren hekje voor de Afdeling Rijbewijzen van de provinciale griffie dicht achter de zeventigduizendste aanvrager, die zich dit jaar in het bureau in het Wilhel- minapark had vervoegd. De begeerde papieren, die hem enkele dagen later werden toegezonden zullen dit jaar ook nog tal van andere automobilisten en motorrijders in alle delen van de provincie bereiken. Men rekent er op dat dit jaar in totaal nog 25.000 rijbe wijzen aan Tante Pos zullen worden meegegeven. Er wordt dus een jaar-totaal van 95.000 rijbewijzen voorzien voor 1952, een record- drukte voor de 27 man sterke bezetting van het bureau. Het vorig jaar, aan het begin waarvan de nieuwe verkeerswet van kracht werd, waardoor zich ook op het punt van rijbewijzen grote veranderingen voltrok ken, gaf een totaal aantal van 78.000 ver zendingen te zien. De zomermaanden hebben het bureau ook dit jaar de grootste drukte bezorgd. Alleen reeds in de maand Juli gingen ruim tien duizend rijbewijzen de deur uit en gezien de gemiddeld vierhonderd aanvragen, die per dag binnenkwamen dat aantal is thans nog maar weinig verminderd heeft het vaak een flinke dosis inspanning ge vergd om ondanks de vacanties, welke juist in die tijd vielen, alle aanvragers tot tevredenheid te bedienen. Maar het werk verliep vlot en er was geen sprake van een achterstand, zoals er de vorige zomer een ontstond grotendeels ten gevolge van de geheel veranderde betekenis van de belet tering, die door veel aanvragers werd mis verstaan. Weekend-klusje De drukste dag van de week blijkt altijd weer de Dinsdag te zijn. Het verschil tus sen het aantal aanvragen op deze dag en het normale daggemiddelde is ruim hon derd. Men kan daaruit afleiden dat zeer velen, die zich zo'n zekerheid gevende kaart in de binnenzak wensen, gedurende hét weekend hun aanvraag in orde brengen. Dan kunnen ze er eens even speciaal voor gaan zitten. Dat is ook wel nodig want de procedure, die moet worden gevolgd om een rijbewijs te verkrijgen is nog altijd in gewikkeld en tijdrovend. Het kan, ook naar het oordeel van de ambtenaren van de rijbewijzen-afdeling, heel wat eenvoudiger. Het is geen wonder, dat velen wat dit be treft hun zaken laten behartigen door een van de rijbewijzen-centrales, die zich hier in hebben gespecialiseerd. Er zijn zelfs veel aanvragers, die menen dat dergelijke cen trales noodzakelijk tussenbeide moeten komen, hetgeen overigens niet het geval is. Tempo Met een eenvoudiger procedure zou ook het bureau in het Wilhelminapark vlotter kunnen werken dan het nu reeds doet. TE KOOP: a. d. W. a. Zeeërweg onm. leeg te aanv.. in overl. met huurders en H. V. B. m. gr. tuin en garage, onm. leeg te aanv., a. d. Wencke- bachstr. in Vclsen-N. Inl. Makelaar C. VISSER HZN.. W. a. Zeeërweg 91. Tel. 4830 IJmuiden. «•MMNÏMNMtW 400 tot 500 M3. Bedrijfsruim te. Brieven IJ 95. Voor het spuiten van brengen wij een prima aan te sluiten op stofzuiger. Spuit tevens plakaatverf 8.55. Chem. Olie- Verf- en Lakind. Ged. Oude Gracht 95, H'lem. Wij gaan door met ons Carbonade 1.73, Frican deau 2.05, prima LAMS VLEES. borstlappen met been 1.45, carbonaden 1.55 lamslappen v. d. schou der 1.80. lamsbout zonder been 1.90, Vers HOLL. RUNDVLEES lappen v.a. 1.65, rosbief 2.10, biefstuk 2.20, ribstuk 1.90. gehakt half om half 1.30, dik rundvet bij vlees 0.80, run derstaarten zolang de voorraad strekt p. stuk 1.50. U weet wel, bij RIJKSSTRAATWEG 215 bij de brug. VELLEMAN KOOPT! uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Ilrl. Tel. 14637. Overal te ontbieden. Zaterdag 27 Sept. en Woens dag 1 Oct. DE SPECIAALZAAK in wasmachines, stofzuigers en alle andere electr. apparaten. Fa. L. HOOGERS, Trompstr. 30. Tel. 4516. Betaling regelen wij desgewenst. Lange Nicuwstraat 777 - Telefoon 6454 De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. wil gaarne de beschik king krijgen over enkele kosthuisadressen voor personeelsleden die eventueel op een kosthuis zijn aangewezen. Deze personeels leden zijn veelal ongehuwde arbeiders die in continudienst werken. Schriftelijke opgaven worden ingewacht bij onze Sociale Afdeling, Hoofdkantoor, kamer 106. GEVRAAGD wegens huwelijk van de tegenwoordige voor stationswachtkamer Oud-IJmuiden. Ongehuwd. Ook reclame invitaties geld. mits vroeg opgegeven. Zondag naar Haal tijdig uw plaatsen bij LEVASIER, Wjjk aan Zeeër weg 55, tel. 4650 MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103, tel. 4250. Dat zou vooral in het belang zijn van de service, die het zo hoog mogelijk tracht op te voeren. Daarbij wordt uiteraard de tijd tussen aanvraag cn verzending zoveel mo gelijk „gedrukt". Die is iri het algemeen vier a vijf dagen en men hoopt hem nog te bekorten door een speciale regeling met de post, als gevolg waarvan de rijbewijzen weldra als aangetekende stukken onder rembours de aanvrager zullen bereiken. In spoedgevallen wordt het rijbewijs thans reeds enkele uren na de aanvraag verstrekt. Het enige, waarin de ambtenaren van deze afdeling zich wat vertraging veroor loven, is de uitreiking van rijbewijzen, die geruime tijd vóórdat de oude krachteloos zijn geworden, reeds worden aangevraagd. Wanneer die onmiddellijk zouden worden uitgereikt en gedagtekend, dan zouden zij een belangrijk deel van de werkingsperiode van de voorgaande overlappen. Dat is in het nadeel van de aanvragers zélf. Deze beseffen in hun haast vaak niet, dat wat zij doen hetzelfde is als het nemen van een tienritlenkaart en deze na zeven of acht ritten weg te gooien om een nieuwe te kopen. De ambtenaren van dit bureau gaan in dergelijke gevallen pas tot afgifte over tot veertien dagen voordat het oude rijbe wijs van de aanvrager is verlopen, zodat deze geen schade lijdt, die kan worden voorkomen. De vertrouwelijke verhouding die zo tussen de gegadigden cn deze ambte naren is ontstaan, is een der goede resul taten van het voortdurend streven naar alle mogelijke service, voorzover de wet deze niet verhindert. Eerste aanvragen Het aantal eerste aanvragen dat bij de afdeling binnenkomt is relatief toegenomen en bedraagt ruim tachtig per clag", waarbij blijkt dat zeer veel jongeren het rijbewijs trachten te verwerven, omdat aan het be zit daarvan in steeds meer beroepen grote waarde wordt gehecht. Daarnaast zijn het de vernieuwingen die in zeer grote hoeveelheden worden aange vraagd. Er worden nu nog verscheidene oude rijbewijzen van 1948 of 1947 inge leverd ter verkrijging van nieuwe. Deze zijn al twee of drie jaar niet geldig meer, maar zij kunnen dit jaar nog vervangen worden omdat tussen het verlopen en het vernieuwen van de oude tweejaars-rijbe- wijzen een periode van drie jaar wordt ge tolereerd. Het nieuwe type dat begin van het vorig jaar van kracht werd, geldt echter niet slechts twee, maar vijf jaar. Vroeger had men voor het besturen van een motor en een auto twee aparte rijbewijzen nodig. Thans ontvangt men één rijbewijs voor beide categorieën. Arts HERVAT DONDERDAG 25 SEPT. DE PRAKTIJK GEVESTIGD: Snclliusstraat 53, IJmuiden. Spreekuren: Dinsd. en Dond. 2—3.30 uur. Woensdag 7—8 uur. Voor jonge en a.s. moeders bestaat nog ruimschoots ge legenheid zich op te geven voor de Moedercursus, welke Vrijdag 10 October 's avonds 7.30 begint in het Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan 120 te IJmuiden. Geeft u zo spoedig mogelijk op aan bo vengenoemd adres tussen 9 en 12 uur v.m. en 2-5 u. n.m. HET BESTUUR. Door mijn vertrek naar Nieuw Guinea groet ik vrien den en bekenden. Mevr. VERMANDEL IJmuiderslraatweg 70, IJm. Examen Mei 1953. Aanvang 1 Oct. 1 lesavond p. w. v. 1/ uur. Aanmelden uiterlijk 30 Sept. Oude Gracht 71. Haarlem. Aparte sortering: OORKNOPJES ARMBANDEN COLLIERS Kennemerlaan 63 Krijgen MIJN kinderen wel vitaminen genoeg? Alleen Halitran brengt U de vitaminezeker- heid: 38.000 natuurlijke vitaminen A en 3500 D per gram (ca. 60 keer méér dan in gewone levertraan). Dit constante hoge ge halte wordt U officieel gegarandeerd. Geef Uio kinderen druppels Halitran zolang de zomerzon zich schuil houdt. kweekt gezonde, mooie kinderen Zat. 27 en Zond. 28 Sept., 8 uur - „Het Vrije Toneel" Blijsp. van L. du Garde Peach en Ian Hay m.m.v. Sara Heyblom, Nell Koppen, I-lcnni Orri, Ton van Duinhoven, Anton Ruys, Wim v. d. Brink e.a. Prijzen ƒ1.— tot ƒ4.— (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Donderdag 10—3 uur. Tel. na 12 uur. un CtHTRAlE moop7_UVV VOORDïtl Wollen DAMESJAPONNEN vanaf 19.90 ook voor zware figuren, o.a. 100, 110, 120 en 130 cm taillcwijdte vanaf24.50 Wollen KAMGAREN SJAALS voor Dames en Heren in de modernste ruiten, bijzonder goedkoop 2-95 Dames-,Heren- cn Kindcr-HANDSCIIOENEN cn WANTEN. Noorse KINDERWANTEN in alle maten v.a. 1.90 Noorse DAMESWANTEN in fijne dessins v.a. 4.25 Noorse DAMESHANDSCHOENEN, alle ma ten vanaf 3.95 Gevoerde stoffen DAMESHANDSCHOENEN vanaf 2.50 Gevoerde stoffen HERENHANDSCHOENEN vanaf 2.75 Gevoerde Nappa DAMESHANDSCHOLNEN vanaf 14.90 Gevoerde Nappa HERENHANDSCHOENEN vanaf 14.95 Jongens- en Meisjes SPORTKOUSEN met Nylon versterkt, effen en prachtige ruitdes- sins, kleine stijging per maat vanaf1.05 Wollen Meisjes VESTEN, diverse kleuren, in alle maten vanaf 11.90 Moderne tweekleurige wollen Heren VESTEN met lange mouwen, diverse kleuren 22.90. 20.90, 18.90 Dames-. Heren- en Kinder - ALPINO'S in alle kleuren en maten. Kinder-ALPINO'S 2.40 Dames-ALPINO'S 2.80 Heren-ALPINO'S met leren band3.75 NATUUR JAEGER WOL 100 anti-rheuma- tick, per knot van 100 gram1.60 PEIGNOIR STOF in fijne bloempalronen, 80 cm breed 3.90 Effen wollen JAPONSTOF. 130 cm br., vanaf 5.90 Effen wollen RUITSTOFFEN 80 cm breed per meter 4.95 130 cm breed per meter 5.50 TRAININGSPAKKEN alle maten, voor Meis jes en Jongens vanaf 7.50 TRAININGSBROEKEN vanaf 2.20 FLANELLEN DAMES-PYAMA'S. maten 4048, prima kwaliteit 9.50 Voorzorg- en Cenlraal-zcgcls worden gaarne in betaling aangenomen. TROMPSTRAAT 81 TELEFOON 5205 IJ M U I D E N

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8