Warmbandwalserij van „Breedband" zonder vertoon in gebruik genomen BONTMANTELS T ournooi der gelijkwaardigen voor de clubtitel van DC IJ Scheveningse logger na veel geharrewar volgens de regels uitgerust Agenda voor Velsen Eerste steen van nieuw asyl wordt gelegd door het „beste baasje" Vele prominenten Zondag aan de start van de Velserbeek-parkloop Scheepvaartinspectie trok aan het langste eind 7 STRAKS STAAL PER ROL Nieuwe productiemethode in hal van zevenhonderd meter lang op komst Nieuwe broodwinning Haven berichten DE ROOY DCIJ-reserves bonden HDC aan de zegekar Stormvogels ontvangt Go Ahead LOGGERS EN LUIKEN Heemskerk „De Gong" te gast bij het Instituut ONZE COLLECTIE Hervormden en sexuele verhouding Hondenparade met originele prijs De roep om „plaatselijke keuze" wordt ook in Velsen weer actueel Inschrijving ook open voor niet-athleten DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 In de gigantische hallen van het IJmuidense Breedbandcomplex, die zich als een regelmatige kartellijn tegen de Kennemer duinen aftekenen was gistermiddag een duizendtal belangstellenden, in meerderheid uit het bedrijf afkomstige personen, aanwezig om een gedenkwaardig moment in de wordingsgeschiedenis van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken en de jonge loot „Breedband N.V." in alle stilte te vieren. Daar werd namelijk op de eerste October het eerste afgeronde deel van de Breedband, de zogenaamde „warmbandwalserij", in gebruik genomen en daar heeft de president-directeur van de KNHS, ir. A. H. Ingen Housz, die tevens voorzitter is van de directie der N.V. Breedband de vreugde onder woorden gebracht, die het gereedkomen van dit nieuwe stuk bedrijf begeleidt, een vreugde, verdiept door dit samenzijn met de werkers, die zo nauw betrokken zijn geweest bij de realisering der warmbandwalserij. De heer Ingen Housz zei verder: „Dit betekent een nieuwe phase, die wordt ingeluid en een nieuwe lijn van fabricage, welke hiermee begint. Het is tevens een geweldige taak, welke hier voor ons ligt en zoals bij alles, is ook hier het begin moeilijk. Daarom hebben wij bij deze gebeurtenis geen gi-oot vertoon naar buiten gemaakt, maar zijn we een moment „in de familie" bijeengekomen om zich ge zamenlijk erover te verheugen, dat het goede begin er is. Verheugenis allereerst, maar ook dank, dank aan allen, die ertoe bijdroegen, dat het thans zover is." Ir. Ingen Housz ging vervolgens de ex pansie van de laatste jaren na, noemde de uitbreiding van de hoogovens, de vergx-o- tir.g van de staalfabriek, de onlangs ge opende blokwalserij, de bouw van aller lei hulpinrichtingen en tenslotte de breed band. Uit zijn woorden bleek, dat het moei lijk was geweest om het plan voor deze laatste onderneming te realiseren, omdat Hoogovens de daarvoor benodigde finan ciën niet kon opbi'engen. Na vele, zeer vele besprekingen lukte het echter toch om de middelen te vinden om de idee te verwe zenlijken: het belangrijkste gedeelte kon de Nederlandse regexring.dank zij de Marshall hulp, voor haar rekening nemen. Spreker releveerde in het bijzonder de krachtige medewerking, die de toenmalige minister van Economische Zaken, prof. dr. F. J. M. van den Brink in deze had vexdeend. -.&1 c Eerste stap Verschillende feiten en cijfers passeer den de revue, waarna ir. Ingen Housz zijn x-edevoering eindigde met de woorden: „Aan ons thans de geweldige taak om dit geheel tot leven te brengen en er een blij vende broodwinning van te maken. Die wordt ons niet geschonken, doch wij moe ten haar zelf verdienen." De warmbandwalserij is de eerste stap op de weg naar de volledigheid van dit bedrijf; in het voorjaar van 1953 hoopt men, zoals al gemeld is, de koudwalseri.) gereed te hebben, welke in de loop van dat jaar, met de blikfabriek, de trits der fabrie ken van Breedband N.V. vol zal maken. Het Instituut voor Arbeidei'sontwikke- ling en „de Natuurvrienden" hebben hun plannen voor de komende winter nog niet helemaal klaar, maar niettemin kan op Dondex-dag 9 October het seizoen geopend wox-den met een bijeenkomst in de ge meentelijke vergaderzaal aan de Abelen- stx-aat waar onder meer „De Gong" uit Haarlem gaat optreden. Voorts staat een lekenspel door leden van het instituut, onder leiding van Hans Sachs, op het programma, onder de naam „Wie heeft gelijk" en volksdansen zullen de avond afsluiten. Woensdag 1 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Tyx-o van Rotterdam. Dido van Hamburg. Baccarat van Bremen. Badzo van Huil. Lijnbaansgracht van Ha- mina. Mascotte van Hax-lingen. Amstelland van Hambui-g. Vex-trokken zijn: Durango naar Aruba. Darfield naar Montx-eal. Tilly n. Newcastle. Phx-ygne naar Antwerpen. Leo naar Antwer pen. Normandia naar Antwerpen. Jans naar Londen. Söderhamn naar Antwerpen. Verna H. naar Wismar. Pollux naar Rotterdam. Al- ci one naar Rotterdam. Joost naar Blyth. Ko- lonius naar Hamburg. Strype naar Hamburg. Jaga naar Rottei'dam. IJstroom n. Portsmouth Alcione naar Roterdam. Brouwersgracht n. Rotterdam. Argos naar Hamburg. Tyro naar Rotterdam. Meeuw naar Harburg. Saxen naar Antwei-pen. ADVERTENTIE kunnen wij U nu tonen. 54 JAREN ERVARING zijn U behulp zaam bij het deskundig voorlichten tijdens Uw aankoop of bij reparatie van Uw bontjas. Vraagt U eens inlichtingen voor het omwerken van Uw oude bontjas tot een MODERNE FINGERTIP. Oosterduinweg 14, Tel. 4074, IJmuiden Drieh.kcrkweg 100, Tel. 5454, Driehuis DONDERDAG 2 OCTOBER REX Geen voorstelling. THALIA 20 uur: „De rode aarde". Speciale vooi'stelling. VRIJDAG 3 OCTOBER RAADHUIS 10.30—11.30 uur: Spreek uur wethouder van Financiën. REX 20 uur: „Klopjacht". THALIA 20 uur: „Er kan nog meer bij" Deze warmwalserij zal warmgewalste dunne plaat vei-vaax-digen, alsook het half fabrikaat voor de fabricage van koudge- walsle dunne plaat en blik voor de thans nog in aanbouw zijnde koudwalserij en blikfabriek. Staal per rol Bij de warmbandwalserij wordt uitge gaan van de stalen plakken van de onlangs geopende blokwalserij van Hoogovens als gx-ondstof. Deze plakken worden onder een voorwals in verwarmde staat uitgewalst tot een lange plaat; met een razende snelheid loopt deze plaat ver volgens over een rollenbaan om via de laats!e walsgroep van vier walsen een bewerking, waarbij de plaat een brede band wordt van vele honderden metei's lengte te verdwijnen in een machtig apparaat, een haspel, waaruit de plaat weer Ie voorschijn komt, gewikkeld op een rol, ongeveer als de rollen papier voor dag bladen. Deze productiewijze van stalen platen, die voor ons land volkomen nieuw is, levert een machtige aanblik op en vindt plaats in een hal van ca. 700 meter lengte. Hier gaat de nog dikke en roodgloeiende stalen plaat onder de wals door op weg naar de volgende bewerking, die haar zal maken tot een honderden me ters lange stalen strip, die op haspels gewonden kan worden. In onze aankondiging over de lezing van ris. S. P. de Roos, die vanavond een ant woord zal geven op de vraag, of een Chris ten lid kan zijn van de Nederlandse ver eniging van Sexuele hervorming werd abusievelijk het Santpoortse jeugdhuis als plaats van samenkomst genoemd. Dit had moeten zijn het nieuwe Her- vorrndé jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost, waar dus vanavond onder auspiciën van de afdeling IJmuiden der NVSH deze causerie woi-dt gehouden. Varia begint het seizoen met „Goud en antiek" De toneelvereniging „Varia" heeft ter opening van het winterseizoen de thriller van Edward Percy „Goud en antiek", in de vertaling van Marie Sophie Teulings, gekozen. Met dit werk heeft de acteur John Gobau enkele jai'en geleden bij „Comedia" grote successen gevierd. De eerste voorstel ling wordt Dinsdag 25 November in het Rex Theater gegeven. OPERETTE-AVOND „EUPHONIE". Het door het symphonie-ox-kest „Eupho- nie" te geven concert, dat geheel aan ope- rettewerken gewijd zal zijn, is vastgesteld op Zatex-dag 22 November aanstaande. HHPP Een jragment van de afdeling „Sprookjesland" met poppen van mevr. J. C. Vogel- Duin op de bazar van de vrouwenvereniging van de Oud-Katholieke gemeente te Haarlem., die Woensdag werd gehouden. Het baasje of vrouwtje van de hond, die Zaterdagmiddag op het Velseixs HBS-terrein naar het oordeel van de jury het best verzorgd is en er het ge- zoixdst uitziet zal de eer te beurt vallen binnenkort de eerste steen te mogen leggen voor het nieuwe „Kerbert"- asyl, dat de afdeling Velsen van de Nederlandse vereniging tot bescher ming van Dieren op korte termijn hoopt te bouwen bezijden het terrein van de speeltuinvereniging „In Veilige Haven" te IJmuiden-Oost. De plannen voor dit asyl zijn, zoals we al eerder konden melden, gereed en het wach ten is nu nog slechts op de gemeentelijke en de ovei-heidsgoedkeuring, zodat veilig mag worden aangenomen, dat binnen zeer afzienbare tijd en ons werd zelfs al een termijn van ruim een week genoemd de fundering van het in Velsen zo dringend nodige dierenasyl gelegd zal kunnen wor den door aannemer G. Jansen uit Driehuis. Het idee van het Velsense bestuur om de Hondenparade van Zaterdagmiddag al een kleine voorloper te doen zijn van de bouw van het nieuwe asyl zal dus tot gevolg hebben, dat een nu nog onbekende kleine Velsenaar troffel en specie zal mogen han teren, zodra de eerste steen van het asyl gelegd kan worden. Bovendien komt de eerste prijswinnaar of -winnares weer in Uit spraak over alcohol gevraagd Door het werkcomité van „plaatselijke keuze" is Woensdagavond in het Hervormd jeugdgebouw te IJmuiden-Oost een vex'ga- ciering belegd, waarvoor uitgenodigd waren de Drankweer Comités uit IJmuiden, Haarlem en Beverwijk. Als spreker trad hier op de heer F. S. Noordhof, secretaris van het werkcomité voor P.K. te Haarlem. Deze begon te zeggen dat actie voor P.K. niet nieuw is. Al eerder heeft men pogingen aangewend om een wet op de plaatselijke keuze te krijgen en het valt niet mee om steeds weer opnieuw aan te vallen. De oorzaak van de vasthoudend heid der drankbestrijding is de voortduren de alcohol-ellende. Vervolgens werd de tegen wooxxlige drankwet onder de loupe genomen. Het verschil tussen de plaatselijke keuze en de huidige drankwet werd bespx'oken en ver volgens werd het meer propagandistische karakter van de „P.K." naar voren ge- bi-acht. Er werd besloten, om in de komende maanden een doortastende actie te voeren en hierin alle mogelijke organisaties te be trekken en de algemene publieke opinie te bewerken om op deze wijze te komen tot een wettelijke regeling, waarbij iedere stemgerechtigde het x-echt wordt toegekend, om zich over het al of niet voortbestaan van de alcohol uit te spreken. Nadat nog gespi'oken werd over de weekplannen van de bond voor plaatselijke keuze, was er gelegenheid tot het stellen van vragen. het bezit van de zilveren lauwertak, die elk jaar als wisselprijs wordt uitgeloofd voor de mooiste Velsense hond, ongeacht ras of prijs. Het feest dat Zaterdag 4 October op het sportterrein van de Velsense Rijks HBS wordt georganiseerd, begint om half drie en gezien de grote belangstelling, die er tel ken jare weer bestaat voor dit aardige evenement heeft het bestuur besloten het aantal aanmeldingsadressen met een paar uit te breiden, zodat de liefhebbers zich niet alleen kunnen laten inschrijven bij de gisteren al gepubliceerde adressen, maar bovendien ook nog bij de heren P Karsten, Koningin Wilhelminakade 1 in IJmuiden en J. Folkei'tsma, Meervlietstraat 80, Velsen,. eveneens vanavond en moi-genavond tussen vijf en zes uur. Het adres van mevrouw Koomen in de Fazantenlaan komt wegens ziekte te vexwallen. Door het niet meespelen van Dukel en Laros in de onderlinge competitie 1952 1953 om de clubtitel van de damclub IJmuiden komt de wedstrijd voor het eerst in de geschiedenis van het bijna 30-jarig bestaan van D.C.IJ. in een geheel ander licht te staan. V/aren het steeds Ligthart, Suyk, Dukel of Laros, die tot nog toe 23 clubtitels van de 29 gespeelde wedstrijden gezamenlijk wisten te winnen, nu door het niet mee spelen van dit geducht meesterkwartet, wordt de vraag, wie de sterkste speler van D.C.IJ. is, voor dit seizoen geheel „open". Met 14 spelers is men inmiddels gestart in de hoofdklasse en de eex-ste verrassing was de overwinning van Heime Langbroek op J. Visser. Hoewel Heime voor het eerst in de hoofd klasse uitkomt, durven we wel te voorspel len, dat deze jeugdige speler een exmstige candidaat is voor één der bovenste plaat sen. Twee kampioenscandidaten Postma en v. Straten speelden in een levendig gevecht naar een gelijk opgaande remise. Ook de strijd tussen W. v. Wort en C. Kaan was belangwekkend. Hoewel eerstgenoemde positioneel „verloren" stond, pleegde de pas gepromoveerde C. Kaan harakiri en verloor. Op zijn beui't verloor v. Wort een vooruit gespeelde partij tegen J. Visser; OttKoetsier werd remise. Op Heime Langbx'oek na hebben nu alle spelers na twee ronden al verliespunten. Een wed strijd van gelijkwaardigen dus, waarin de spanning met elke i-onde toeneemt. Eerste klassers De broederstrijd in de familie Schadé Het wedstrijdprogramma voor Zondag ziet er voor de elftallen van Stormvogels als volgt uit: Stormvogels IGo Ahead, aanvang .230 uur. Stoi-mvogels II—Stormvogels III. aanv. 12 u. EDO V—Stormvogels IV, aanvang 9.45 uur. Kenncmers V—Stormvogels V, aanv. 9.45 u. Waterloo IIStormvogels VI, aanvang 9.45 u. Stoi-mvogels VIIEDO IX, aanvang 9.45 u. Stox-mvogels VIIIHFC X, aanvang 9.45 u. Het eex-ste elftal vertoont volgende op stelling: Stormvogels I: P. C. Kraak D. v. d. Oevex-, Fr. Venus H. J. Snoeks, P. Heilig, J. Tol J. P. Snoeks, J. Luppens, H. Angenent E. Westei-s, A. v. Onselen. Reserves: J. Venus, C. Post, T. J. de Boer. eindigde in een fraaie overwinning voor Evert. Koppelxnan wist de jeugdige, op komende Braveboer er onder te houden. Jelle Post zal in deze afdeling wel te sterk blijken. Hij won knap van H. Leeuw. „Opa" moest het tegen Gravemaker opgeven. W. ZeedersD. v. Beelcn en J. Braveboer E. Vreeken eindigden in remise. Jan Waal is na een lange afwezigheid weer in het D.C.IJ.-gezin teruggekeerd. Hij maakt een uitstekende kans op een der twee bovenste plaatsen en dus op promotie: de speler won al van W. Zeedei's. D. v. Beelen won van Gravemaker; Wim Terhorst raakte in moeilijkheden tegen H. Leeuw en de laatste won keurig. Dinsdagavond wordt de wedstrijd voort gezet. Het eerste tiental van D.C.IJ. speelt dan thuis tegen de Haarlemse Damclub. D.C.IJ.-reserves wonnen De eerste ontmoeting, die d e D.C.IJ.- reserves in de tweede klasse van Kenne- merland's damcompetitie tegen de Haar lemse Damclub III speelden, leverde een 155 ovex-winning voor Nieuwenhuizen en zijn mannen op. Het komt ons voor, dat de D.C.IJ.-x-eser- ves op papier een geducht tiental hebben exx zoals voorzitter K. de Jong van D.C.IJ. het in zijn welkomstwoord al me moreerde de IJmuidenaren zullen trach ten het afdelingkampioenschap te behalen om het verloren eerste klasseschap te her- ovei'en. Maar nu bood de Haarlemse Dam club al bijzonder weinig tegenstand. Door het niet opkomen van de borden 2 en 4 kregen v. Wort en Visser een „papie ren twee". De 76-jarige Opa v. d. Bos staat nog steeds zijn mannetje en won knap, zodat de stand op 60 kwam. Jelle Post wist op formidabele wijze met een slagzet zijn partij te winnen en de stand op 80 te brengen. Maar de H.D.C.'ex-s gaven zich nog niet helemaal gewonnen. Nieuwenhuizen en Smit aan de kopborden verloren op regel matige wijze en doordat ook Koppelman remise speelde met de H.D.C.'er J. v. Hou- weningen werd de stand tot 95 in het voordeel van D.C.IJ. opgevoerd. Kaan en de jeugdige Heime Langbroek wisten de D.C.IJ.'ei's in veilige haven te schuiven, want ze behaalden beiden een keurige overwinning. De kampioen van Kennemerland tweede klasse Evert Schadé wist van Dollé te win nen en de stand werd 155 voor de DCIJ- i-eserves als einduitslag. D.C.IJ. 2H.D.C. III: Nieuwenhuizen C. B. de Laat 02; J. Vissern.o. 20; J. Smit—Reedijk 0—2; W. v. Wort—n.o. 2—0; C. Kaan—C. J. Kroes 20; H. Langbroek Tn. Blom 20; J. KoppelmanJ. v. Hou- weningen 11; J. PostI. Risseeuw 20; E. SchadéDollé 20; Opa v. d. Bos Stavinga 20. Totaal 155. De Mulier-loop, de oudste der Nederlandse veldlopen, die de athletiekvereniging „Suomr" nu al vele jaren achtereen onder auspiciën van de K.N.A.V. jaarlijks in onze omgeving houdt en die dank zij de medewerking van Velsens gemeentebestuur de laatste jaren in het pax-k „Velserbeek" is gehouden, trekt ook nu weer alle be langstelling van talrijke athleten, die Zondagmiddag voor deze wedstrijd van vier kilometer voor het voox-malig hotel „Velserbeek" zullen starten. Behalve deze van ouds-bekende wed- .strijd wordt sedert enige jaren ook de Vel- serbeek-pax-kloop over ongeveer drie kilo meter voor militairen, politie enz. hier aan toegevoegd, waarvoor het gemeentebestuur een zilveren wissel beker beschikbaar stelde. Het moet voor het Suomi-bestuur een grole voldoening zijn thans alsnog toestem ming te hebben gekregen deze Velserbeek- parkloop te kunnen openstellen voor voet- ballex-s, handballers, gymnasten, kortom voor allen, die in staat zijn aan deze wed strijd deel te nemen. Uit een oogpunt van De Scheveningse rederij J. J. van der Toorn iiet dezer dagen haar laatste aanwinst, de „Zuiderkruis" (SCH 2) voor het eerst met de Noordzee kennismaken en hiermee is een eind gekomen aan een spel van kat-en-muis tussen redex-, scheepvaartinspectie en de bouwer, in dit geval de Sleephelling Scheveningen. Met zijn 196 ton bruto en zijn 240 paarden in de motorkamer mag deze ranke logger een prachtige aanwinst van de drijfnetvioot worden genoemd, al zou men het schip onmiddellijk in staat achten, ook de trawl te gaan trekken. Maar als het voor zijn eerste reis ter visserij vertrekt, zullen de galgen aan boord van deze „Zuiderkruis"' ontbreken als gevolg van het feit, dat de Scheepvaartinspectie het alleen geschikt heeft bevonden voor de drijfnetvisserij. En de oorzaak daai-van ligt in de luiken, waardoor de vangst ondex-deks wordt ge werkt. Toen indertijd namelijk de bouwte keningen van deze „Zuiderkruis" ter goed keuring aan de Scheepvaartinspectie wer den voorgelegd, kwamen daar zogenaamde „verhoogde luiken" op voor en de inspectie was er maar wat blij mee, want dit systeem heeft allang zijn nut bewezen voor de vis serij: verhoogde luiken geven een aantal vooi'delen bij ovei'komend water, die niet te miskennen zijn, omdat er lang niet zo veel water onderdek stroomt als bij de ouderwetse „lage" luiken, die zeewater in het ruim doorlaten en dus niet alleen de toestand van het ijs ongunstig beïnvloeden, maar ook de kwaliteit van de vis weinig goed doen. Algemene oekase Na de goedkeuring van de bouwtekening van de „Zuiderkruis" kwam er een oekase van de Inspecteur-Generaal van de Scheep vaart. af, waarin zelfs deze verhoogde lui ken algemeen werden voorgeschreven voor schepen met een groter motorvermogen dan 150 paax-dekrachten. Voor de bestaande schepen met meer dan 150 pk werd een regeling geti-offen in dier voege, dat bij een totale vernieuwing van het dek deze nieuwe luiken moesten worden aange bracht en dat schepen, waarin een sterkere motor werd geplaatst, die het vermogen boven de 150 pk bracht, eveneens voorzien moesten worden van verhoogde dekluiken. Schepen, die op dit punt direct gevaar opleverden, moesten onmiddellijk veran derd worden, aldus de Inspecteur-Gene raal. Onder deze oekase is onder meer de SCH 121 veranderd. Het systeem van de verhoogde luiken is inmiddels zeker niet alleen in het brein van de deskundigen der Scheepvaart inspectie opgekomen, want ook van reders- zijde werden de voordelen ervan duidelijk gevoeld. Het systeem heeft inmiddels ook onmiskenbare nadelen voor het werk on derdek, die de reder van de „Zuiderkruis" blijkbaar op een goed moment zwaarder wogen dan de voordelen, zodat hij terug kwam on zijn eerste besluit en toch lare luiken liet aanbrengen, die echter vol doende waren afgedicht. Daar de „Zuiderkruis" kennelijk niet al leen voor de haringdrijfnetvisserij werd gebouwd en bovendien een motor ver bo ven de 150 pk bezat, gaf de Scheepvaart inspectie haar fiat hier niet op, argumen- tei'ende, dat het ovei'komende water deze lage luiken onherroepelijk zou overspoe len, indien het schip ging „trekken" en de luiken de hele dag bleven open staan, zoals meestal bij trawlende schepen. Beroep afgewezen Het gewijzigde ontwerp werd dus niet goedgekeurd. De werf ging van deze beslis sing in beroep bij de raad voor de Scheep vaart, die de Inspectie echter in het gelijk stelde, maar de reder gaf in afwachting van deze uifspx-aak de werf opdracht de luiken verlaagd te maken. Toen de uitspraak er was. had de „Zui derkruis" dus verlaagde luiken en hij ki-eeg geen certificaat van de inspectie voor de trawlvisserij. De reder verzocht daarop toestemming om met dit schip alleen de drijfnet visserij te mogen gaan uitoefenen, wat na enig heen en weer gepraat werd toegestaan, zij het dan onder voorwaarde, dat de galgen van boord gehaald werden. Aldus geschiedde. Nieuwe moeilijkheden Op het laatste moment echter rezen er nieuwe moeilijkheden, omdat het schip uitgerust was met de ouderwetse ankerlier, die een snel uitbrengen van het anker zeer bemoeilijken. Dit systeem wordt op bijna alle bestaande loggers toegepast en als een der weinige moderne schepen, die een nieuwe, „snellere" ankerinrichting bezit ten, kan de IJmuidense trawler-logger Cornelia Maria worden genoemd van de IJmuidense rederij Cor Vrolijk. Inmiddels is de „Zuiderkruis" met eenzelfde modexme apparatuur uitgerust. propaganda voor de athletiekbeoefening op lange afstand, zoals de thans 86-jarige nestor Pim Muiier die steeds heeft voox-ge- staan, valt deze maatregel toe te juichen. Onder de deelnemers aan de Mulier-loop zullen zich weer verschillende athleten van klasse bevinden onder wie de bekerhouder 1951 II. Adrichem van D.E.M. (Bever wijk), Siem Bobeldijk van M.F.C. (Me- demblik), die dit jaar de eerste Suomi- cross in „De Ileerenduinen" won, W. van Gog van A.V. Haarlem, J. F. Smit en A. Spek van Suomi en vele anderen. In totaal schreven 58 deelnemers in voor deze veldloop. Voor de junioren-loop over 1500 meter zijn tot nu toe 22 aanmeldingen onder wie A. W. Keesom van A.V. '23 (Am sterdam), die kampioen is op de 3000 m junioren. Behalve de Mulier-beker als individuele prijs is de Hoogovenstaten-beker bestemd voor de vereniging met de drie best ge plaatste lopers in deze Mulier-veldoop. Ten aanzien van het start-schema is een kleine wijziging gekomen. V oor het voormalig hotel „Velserbeek" starten Zondag als eersten de junioren om 12.30, daarna is de start met handicap voor de Mulier-veldloop om 13 uur en die van de Velserbeek-parkloop is vastgesteld op 13.30 uur, waarvoor burgemeester mr. M. M. Kwint zich bereid heeft verklaard het startschot te zullen lossen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN GEBOREN: M. van BeekVisman, d-, Gal- genweg 98, Beverwijk. G. Spil—Veldhuijs, d., Geelvinckstrata 13, Velsen-N. J. G. de Bie— Roos, d-, Trompstraat 163, IJmuiden-O. I. A. BiemansJetten, z.. Waalstraat 15, IJmuiden. M. G. SchavcmakerGraaman, z., Wijk aan Zeeërvoetpad 7. Driehuis. E. M. Toet—Bijl, d.. Plevierstraat 128. 's-Gravenhage. A. C. Beek Schipper, z-, Bloemendaalsestraatweg 63. Sant poort. E. M. Schoonc—Wesselman. d-, Kerk- weg 5, Santpoort. H. J. Toornvliet—Burggraaf, d-, Van der Poelstraat 11, Velsen-N. A. Post Nijkamp. d„ Pres. Steijnstraat 9, IJmuiden. M. Langendijk—Slotemaker, d-, Bonairestraat 45, Santpoort. M. JaspersDijkhuizen, d., Driehuizerkerkweg 90, Driehuis. OVERLEDEN: C. Oosterdijk, 66 j., weduw naar van D. de Vries, Wijkerstraatweg 108, Velsen-N. T. Grapendaal, 82 jr., weduwnaar van S. Meijer, Noorderlaan 55, Velsen-N. G. M. Beijer, 76 jr., weduwe van J. F. T. Ron- nenbergh. TJmuiderstraatweg 131, IJmuiden. A. Kloek, 70 jr., echtgenote van R. Kooger, I.Tmuiderstraatwcg 63. IJmuiden-O. A. Hoo- gerwerf, 63 jr., echtgenoot van N. Edam, Middenduinerweg 32, Santpoort. Wit-Gele Kruis organiseert nioedercursus Op Woensdag 15 October begint de moe- dercui'sus van het Wit-Gele Kx-uis te Be verwijk. Reeds 35 cui-sisten hebben zich hiervoor opgegeven. GROENTEMARKT 1 OCTOBER Andijvie 58; bloemkool 1532; bospeen 9—19; waspeen 8—15; snijbonen 20—80; pronkbonen 1853: spekbonen 2537; sla 25: tomaten 1841; komkommers 1228; spinazie 1034; postelein 618; rode kool 712; groene kool 6—11; prei 814; knollen 1015; druiven 6778; spruiten 2841; ap pelen 4—17; peren 417; sperciebonen 39—73.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9