Haarlemse eerste klassers - behalve VSV - blijven in de kopgroepen RCH liep tot twee maal toe achterstand in en won: 3-2 Haarlem-defensie (met Kuys en De Voogd) weerstond Blauw Wit Ondanks zwak spel van Stormvogels moest Go Ahead met 6-2 naar huis Arie van Vliet versloeg Harris Stormvogels en Haarlem nog steeds ongeslagen Ook in vierde ronde van voetbal competitie vele verrassingen Ajax kreeg geducht voetballesje van Wageningen Fraai doelpunt van rechtshalf Boeree Vier overwinningen van Fanny Blankers in Birmingham Spanning maar geen fraai voetbal Vier doelpunten in „laatste" kwartier Toegift 3 Als een nachtkaars Voetballen en monniks gelofte onverenigbaar Matig spel aan weerskanten Spelers weigerden het veld te verlaten Interland-voetbal Wielrennen Ovatie voor Amsterdamse MAANDAG 6 OCTOBER 1952 TToc kan het eigenlijk ook anders: óók de vierde ronde van de nieuwe voetbal- competitie heeft voor diverse verenigingen verrassende uitslagen opge leverd. En juist ook, omdat de eerste klasse clubs uit het district Haarlem het er bijzonder goed afbrachten vier overwinningen en een nederlaag kwamen zowel EDÖ en RCH, als Stormvogels en Haarlem aan de kop van de ranglijst. Waarbij natuurlijk niet onvermeld mag blijven, dat de beide laatste clubs nog steeds ongeslagen zijn. Iets wat in de eerste klasse afdelingen verder alleen Wageningen, 't Gooi en Feyenoord nog zijn. Stormvogels zette Zondag de zege tocht voort met een overwinning op Go Ahead (zes-twee), Haarlem won met gering verschil (twee-één) van Blauw Wit, RCH versloeg zij het op het nip pertje. Heracles (drie-twee) en EDO werkte zich naar boven ten koste van VSV (twee-één). In de tweede klasse waren de Haarlemse clubs minder fortuinlijk. HFC leed de eerste nederlaag (vijf-één tegen Zeeburgia) en Schoten verloor opnieuw. Alleen Kennemers bewees dat het werkelijk tot de sterke tweede klas sers wilde behoren en dwong DWV een gelijk spel af (nul-nul). In het algemeen genomen dus niets dan lof voor de voetballers uit het district Haarlem, die in ieder geval bewezen heel wat constanter te zijn dan vele andere clubs van goede naam en faam. Om maar eens een voorbeeld te noemen: het Amsterdamse Ajax. Dat kreeg in We- geningen op de berg een voetballesje dat het nog lang zal heugen. Iedereen had hoge verwachtingen van de wedstrijd, waarin Ajax toch eigenlijk wel enigszins als favoriet startte, 't Kwam anders uit: 't werd niet minder dan vier-één voor de Wageningers, nadat de Amsterdammers met één-nul voor hadden gestaan. Zo kwam Wageningen boven aan de lijst in afdeling A tezamen met De Volewijckers, dat GVAV met één-nul de baas bleef op het Mosveld in Amsterdam, en RCH en EDO, die bei de eveneens wonnen. Onmiddellijk onder deze groep (ieder zes punten) komen niet minder dan vijf teams met vijf punten: GVAV, DOS, dat tegen de verwachtingen in met drie-nul van NEC verloor, NEC, Enschedése Boys, dat een punt verspeelde tegen Frisia (één-één) en Ajax. Heracles, Zwolse Boys (twee-nul over winning tegen Sneek), VSV, Sneek en Fri sia spreken in deze afdeling vooreerst niet meer mee als het gaat om het bezetten van de bovenste plaatsen. De stand in de eerste klasse A is: de top van de lijst door afdoende af te rekenen met Sittardia, dat tegenover de vier Dordtse doelpunten er slechts één kon stellen. VVVJuliana eindigde voorts in een gelijk spel (nul-nul) en Longa bleef BW de baas: twee-één. HBS zakte ten slotte weer een plaats op de ranglijst door een nederlaag tegen Brabantia, dat met één-nul de baas bleef. De stand is hier: tot twee maal toe de Rotterdamse keeper verschalkt. Toch kwam het anders uit. Toen Feyenoord zich eenmaal goed had in gespeeld kwamen zij zo goed op schot dat het kort na de hervatting met vijf-twee voor stond. Vlak voor tijd verkleinde ADO toen die achterstand nog tot vijf-drie, maar verder kwam het niet. Later op de dag bleek dat Feyenoord met die overwinning tevens aan de kop van de ranglijst was gekomen. Want geheel tegen de. verwachtingen in verloor RBC van Xerxes met twee-één en kwam nu te zamen met NO AD, dat twee-twee speelde tegen Maurits, achter de Rotterdammers. NAC behaalde het eerste winstpunt door een gelijk spel tegen Eindhoven en liep daardoor een punt in op DHC dat opnieuw verloor: twee-één van Hermes DVS. Lim- burgia en PSV tenslotte verspeelden beide een kostbare punt. De Limburgers konden niet verder komen dan nul-nul tegen TEC en de Eindhovenaren moesten'een punt af staan aan Bleyerheide, dat daarmede dik in z'n nopjes was en in de running kon blijven. Het tweede doelpunt van Haarlem in dewedstrijd legen Blauw Wit. Rechtshalf Boeree, naar voren gekomen, schiet de halliard achter de Amsterdamse,doelman Eype. Emma Longa Brabantia SVV Sparta Excelsior M V V Willem II VVV Sittardia B V V Juliana HBS Theole ,0 1 6 13—4 0 1 6 9—4 0 1 6 5—4 1 1 5 8—5 1 1 5 7—6 2 1 4 15—10 2 1 4 6—5 2 1 4 8—8 2 1 4 4—5 0 2 4 6—8 1 2 3 5—4 1 1 3 4—5 0 3 2 6—10 0 4 0 4—22 De stand in afdeling D luidt nu: Feijenoord 4 3 1 0 7 14—5 RBC 4 3 0 1 6 9—4 N O A D 4 2 2 0 6 118- PSV 4 2 1 1 5 12—8 Xerxes 4 2 1 1 5 7—5 ADO 4 2 1 1 5 7—7 Bleyerheide 4 1 2 1 4 6—4 Limburgia 4 1 2 1 4 6—6 Maurits 4 1 1 2 3 8-9 T E C 4 1 1 2 3 7—10 Hermes DVS 4 1 1 2 3 6—11 Eindhoven 4 0 2 2 2 2—4 DHC 4 1 0 3 2 7—14 NAC 4 0 1 3 1 3—10 T weede klasse Feijenoord aan de kop Wageningen 4 2 2 0 6 6—2 11—5 De Volewijckers 4 3 0 1 6 RCH 4 3 0 1 6 85 EDO 4 3 0 1 6 9—7 GVAV 4 2 0 2 4 10—6 DOS 4 2 0 2 4 9—9 NEC 4 2 0 2 4 8—8 Ensched. Boys 4 1 2 1 4 6—7 Ajax 4 2 0 2 4 7—9 Heracles 4 1 1 2 3 6—7 Zwolse Boys 4 1 1 2 3 6—8 VSV 4 1 1 2 3 6—9 Sneek 4 1 0 3 2 5—11 Frisia 0 0 1 3 1 2—6 t Gooi nog geen doelpunt legen In de eerste klasse B is na de wedstrij den van Zondag wat meer tekening geko men. Hier gaan Stormvogels en Haarlem aan de kop, onmiddellijk gevolgd door 't Gooi, dat een winstpunt moest laten aan DWS (nul-nul), Het opmerkelijke met de Hilversumse ploeg is dat zij nog steeds geen tegendoelpunt heeft. In vier wed strijden scoorden de geel-zwarten zes doel punten, maar doelman Mosterd liet zich nog niet één maal verschalken. Elinkwijk verrichtte in deze afdeling verrassend goed werk door Vitesse met een één-nul neder laag naar huis te sturen, terwijl Leeuwar den met niet minder dan drie-nul de baas bleef over Enschedé. Het Groningse Be Quick werkte zich van de laatste plaats, nadat het Achilles met vijf-vier op eigen terrein had geklopt. Heerenveen (twee goals van Lenstra) toonde voorts weer grote plannen te heb ben door AGOVV met vier-nul te verslaan. De Apeldoorners tuimelden overigens in twee weken tijds van de eerste naar de achtste plaats. In afdeling B is de stand nu: ADO-Feyenoord was de grote wedstrijd in afdeling D. Wie van deze beide oude ri valen zou als overwinnaar uit de strijd komen? De toeschouwers twijfelden daar na tien minuten spelen geen ogenblik aan: ADO. Want de Hagenaars hadden toen al In de tweede klasse A bleef Kennemers ongeslagen na het gelijke spel tegen DWV (nul-nul), maar in de B-klasse was HFC geheel uit vorm en verloor met duidelijke cijfers van Zeeburgia: vijf-één. En Schoten moest reeds de tweede nederlaag incas seren. Rapiditas was voor de Haarlemmers veel te sterk: drie-nul. De standen in beide afdelingen luiden: 2 A 2 B West Frisia 3 5 Kennemers 3 5 HFC 3 4 Z F C 3 4 A F C 2 3 Alkm. V. 2 3 Z V V 2 3 H R C 2 3 Volendam 2 3 Spartaan 2 3 Rapiditas 3 3 U V V 2 2 Helder 2 2 V V A 3 2 Zeeburgia 2 2 DWV 2 1 H V C 3 2 K F C 3 1 Schoten 3 1 Hollandia 1 0 O S V 2 0 Nog zonder Odenthal, Roozen en Van Osch, maar weer versterkt met Kuys en stopper De Voogd, heeft Haarlem in het Amsterdamse stadion een niet onverdien de, kleine zege behaald op een weliswaar sterk aanvallend, maar weinig stootkracht vertonend Blauw-Wit. Twee afgemeten passes van Groeneveld langs de zwakke stee in de Amsterdamse achterhoede, spil Letteboer, stelde Jacob even zo vele ma len in staat door te breken. De eerste keer reeds na zes minuten, toen de Haarlemse middenvoor doelman Eype met een be heerst schot passeerde. Tien minuten later scheen het een her haling te worden, maar nu wisten Eype en Letteboer met vereende krachten ten koste van een hoekschop erger te voor komen. Het was evenwel uitstel van exe cutie, want uit deze corner, door Hulsen genomen, ontstond voor rechtshalf Boeree een schietkans. Wel stond doelman Eype een directe treffer in de weg, maar de tweede keer suisde de bal hard en hoog in het net. Blauw-Wit was in het veld zeker niet d(. mindere, maar te kort spel voor het Haarlem-doel stelde de roodbroeken steeds Stormvogels 4 3 1 0 7 11—3 Haarlem 4 3 1 0 7 12—8 't Gooi 4 2 2 0 6 6—0 Heerenveen 4 2 1 1 5 12—6 Vitesse 4 2 1 1 5 6—4 DWS 4 2 1 1 5 7—5 Elinkwijk 4 2 1 1 5 6—5 AGOVV 4 2 0 2 4 9—8 Leeuwarden 4 2 0 2 4 10—9 Enschedé 4 2 0 2 4 8—10 Be Quick (Gr.) 4 1 0 3 2 10—14 Go Ahead 4 1 0 3 2 7—15 Blauw Wit 4 0 0 4 0 3—9 Achilles 4 0 0 4 0 516 Monster overwinning van Excelsior In de eerste klasse C heeft Excelsior op nieuw van zich doen spreken. Het versloeg Theole op eigen veld met maar liefst elf- één. De dit jaar gepromoveerde Rotter dammers kwamen door die overwinning van de dertiende op de zesde plaats. Er waren echter nog meer verrassingen. Sparta, dat verleden week nota bene pas de eerste doelpunten scoorde in de nieuwe competitie, slaagde er in om de lands kampioen Willem II op eigen veld een twee-één nederlaag toe te brengen. En MVV ook nog ongeslagen moest een nederlaag incasseren: SW won met twee-één. Het Dordtse Emma handhaafde zich aan De laatste jaren is een zekere vrije toon doorgedrongen in de Rooms-Katholieke kerk, waar priesters en monniken in steeds groter getale deel gingen nemen aan „we reldlijke" genoegens. Nu is hier echter een grens gesteld: de opperste leiding der Franciscanerorde heeft sinds 15 Juli van dit jaar alle Franciscaner monniken ver boden om deel te nemen aan het voetbal spel, dat door haar beschouwd wordt als onverenigbaar met de roeping van een monnik, aldus het persbureau van de Ne derlands Hervormde kerk. Stormvogels speelde Zondag lang zo'n vlotte wedstrijd niet als tegen DWS, doch slaagde er niettemin in een aan duidelijkheid niets te wensen over latende over winning op Go Ahead te behalen Hieruit valt terecht te concluderen, dat de Ooste lijke ploeg maar een matig spelletje heeft gedemonstreerd: met name de verdediging is niet tot opvallende prestaties gekomen. Ook de Stormvogels-defensie liet nog al eens een steek vallen, hetgeen een gevolg was van het weinig sterke spel van Heilig, die deze middag al bijzonder slecht trapte. Door een enkel-blessure kon De Boer de linksbinnen plaats niet bezetten. Dit feit had er toe geleid, dat men Westers, die tegen DWS en 't Gooi zo'n opvallend goede partij vleugelhalf had gespeeld, naai de voorhoede had gedirigeerd, Tol weer van de spilplaats haalde en Heilig nu deze plaats liet bezetten. Een en ander is noch de voorhoede noch de verdediging ten goede gekomen. Westers bleek en dat vooral in de eerste helft lang zo'n goede opvatting van de taak van een binnenspeler niet te hebben als De Boer en Heiligs spel op de spilplaats was zeker stukken minder be trouwbaar dan dat van Tol. Zes goals Dat de Stormvogels-voorhoede ondanks een en ander tot de (voorlopige?) record score van 6 doelpunten kwam, moet voor een deel op rekening van het zwakke spel van de Go Ahead-verdediging geschreven worden. Hadden Angenent en de zijnen in hetzelfde vlotte tempo gespeeld als tegen DWS, het zou ons niet verwonderd hebben, als er dubbele cijfers waren bereikt. Ge lukkig voor Go Ahead echter zochten de Stormvogels-aanvallers het nog al eens in sterk individueel spel en was vooral Lup- pens ditmaal slechts matig op dreef. De beste man uit de blauw-witte aanval was ongetwijfeld Snoeks, die steeds iets goeds met de bal deed. Van Onselen „als een vogeltje" Grote dekkingsfouten aan Go Ahead- zijde waren oorzaak, dat voor de rust Van Onselen een grote mate van vrijheid ge noot. Hij buitte deze bewegingsvrijheid tot tweemaal toe uit. De eerste keer werd hij daartoe in de gelegenheid gesteld door een der De venter backs, die te zacht op zijn doelman Brand terug speelde, en de tweede maal kon hij met een vlie gend doch niet onhoudbaar schot het Deventer doel doorboren na goed werk van de rechtervleugel. Tussen deze doelpunten in hadden zich nog twee andere wapenfeiten van belang voor gedaan. Eerst had Angenent met een kei hard schot doelman Brand het nakijken gegeven en daarna had de Go Ahead- linksbinnen Kolkman zwak spel van de Stormvogels-defensie afgestraft. Rust 31. Lauwe start Na de thee startten de Vogels, ondanks het feit, dat ze nu de wind in de rug had den, nogal lauw, zodat Go Ahead zo waar enige tijd het initiatief kon nemen en Kraak een paar keer in actie moest ko men. Een „open doekje" kreeg hij voor de wijze, waarop hij een haxd schot van de voet van Ten Wolde stopte. Voor het overige brachten de Oostelijke voorhoede spelers er niet zoveel van terecht. Nadat Jan Snoeks op weergaloos han dige wijze Brand voor de vierde maal had gepasseerd, nam Stormvogels het spel weer Scheidsrechter staakte wedstrijd Tijdens de voetbalwedstrijd Sportclub EmmaGroene Ster, die in de tweede klasse A van district Zuid 2 in Treebeek werd gespeeld, deed zich een incident voor, dat de scheidsrechter noodzaakte de wed strijd te staken. Toen dc arbiter het op een gegeven mo ment nodig achtte twee spelers van Groene Ster een waarschuwing te geven, hielden beiden hun mond niet, waarop zij naar de kleedkamer werden verwezen. Ook met deze beslissing konden de Groene Ster spelers zich niet verenigen en zij weigerden het veld te verlaten. Hierop staakte de scheidsrechter de wedstrijd. Sportclub Emma leidde op dat moment met 2-1. Stormvogels zette de zegetocht Zondag voort met kji jikse zes-twee overwinning op Go Ahead. Al doet de uitslag vermoeden dat de Deventenaren weinig of niets hadden in te brengen, de foto bewijst anders. Kraak stompt hier een hard en zuiver schot, dat zeker doel zou hebben getroffen, tot corner. in handen, zonder direct tot flitsende aan vallen te komen. Alleen viel het op, dat Westers zich beter ging weren. Deze spe ler scoorde twee geldige en één ongeldig doelpunt (61). Toen pas kon Kolkman al weer na een zwak moment in de Stormvogels-defensie nog een tweede Deventer doelpunt scoren (62). De laatste tien minuten werd er in de be kende uitgaande nachtkaars-stemming ge speeld. De interland voetbalwedstrijd Frankrijk- Duitsland, die in het Colombes-stadion in Parijs werd gespeeld, is in een drie-een overwinning voor Frankrijk geëindigd. De rust ging in met gelijke stand een-een. In het Ulleval stadion In Oslo werd de interland voetbalwedstrijd gespeeld tussen Noorwegen en Zweden. De Noren verloren met twee-een, nadat bij rust de stand ge lijk was: een-een. De interland voetbalwedstrijd tussen Fin land en Denemarken, in Helsinki gespeeld, is met twee-een door de Finnen gewonnen. De ruststand was hier een-nul voor de Finnen. In het stadion van Meinau in Straats burg werd het B-elftal van Frankrijk met drie-een verslagen door het team van Saarland. Bij rust was de stand reeds twee een voor Saarland RUGBY-ZEGE VAN GROOT-BRITTANNIc- In Leeds behaalde het ruby-team van Groot- Brittannië een 19—6 overwinning op Austra lië. Groot-Brittannië leidde bij de rust met 12—2. In het Antwerpse sportpaleis werden Zaterdag internationale wielerwedstrijden gehouden. In het sprintnummer voor profs zegevierde onze landgenoot Van Vliet in de finale over de Engelsman Harris. In de series wonnen Van Vliet, Harris en de wereldkampioen Plattner van res pectievelijk Gosselin, Senfftleben en Pat terson. Gosselin plaatste zich in de her kansing. In de halve finales sloeg Van Vliet de Zwitser Plattner met een wiel in 12.1 sec. over de laatste 200 m. Harris sloeg Gosselin met 1 lengte in 11.6. De Woerdenaar won in de finale van Harris met een half wiel en een tijd van 11.6; Plattner werd derde en Gosselin vierde. In een achtervolgingsrace voor amateurs won wereldkampioen Van Heusden van de Belg Huyskens. Van Heusden reed de 4 km. in 5 min. 16 sec. Huyskens had 75 meter achterstand. Hijzelendoorn bracht het er in de sprint voor amateurs minder goed af dan zijn landgenoten. Hij werd in alle manches, die hij reed, tweede en in het eindklasse ment plaatste hij zich vierde achter De Bakker (Belg), Potznerheim (Duitsl.) en Mockridge (Austr.). in staat tussenbeide te komen. Vooral De Voogd was voor het Amsterdamse bin- nentrio, Dahrs, Koekebakker en Corbran een struikelblok. Haarlem moest zijn kan sen voornamelijk van de linkervleugel verwachten, waar Groeneveld en Schilp- zand goed met elkaar overweg konden. Rechtsbuiten Hulsen daarentegen wist met de geroutineerde Blauw-Witter Mesman geen raad en kon geen enkele maal ge vaarlijk worden. Enthousiasme In de tweede helft ontbrak het Blauw-Wit ook al niet aan enthousiasme. Lang vol gehouden aanvalspogingcn waren daarvan het gevolg, maar het aantal goede schoten was te klein om Snijders een moeilijke middag te bezorgen. Een fout van de Haarlem-doelman, die bij een hoekschop van Koekebakker de bal miste, stelde Tolmeijer in staat met een kopbal voor een tegenpunt te zorgen. Een pass van Groeneveld naar Jacob bracht deze laat ste in schietpositie, maar via de paal ging de bal naast. Het bleef dus een-twee. De internationale athletiekwedstrijden, die Zaterdagavond in Birmingham zijn ge houden, hebben Fanny Blankers-Koen fraaie overwinningen opgeleverd. Op de 100 meter sloeg zij de sterke Engelse meis jes Jean Desforges en Ann Johnson met meters en ging in 11,8 sec. als eerste over de eindstreep. En bij het vèrspringen ver wees zij niemand minder dan Yvette Wil liams, de Olympische kampioene, naar de tweede plaats. Met 5,90 meter eiste onze landgenote dc eer voor zich op, daarmee de Australische 11 centimeter achter zich latend. Daarop volgde Willy Lust, die het tot 5,33 meter bracht. De 80 meter horden werd eveneens een zege voor Fanny Blankers. In 11,3 sec. toonde zij zich veruit de sterkste. Willy Lust eindigde als tweede en Jean Desforges als derde. En alsof zij geen vermoeidheid kende nam dc Amsterdamse athlete tenslotte ook nog de 200 meter voor haar rekening. Met een tijd van 24,4 sec. liet zij Verna John ston (Australië) niet minder dan zes meter achter zich. Peggy Wain (Gr. Br.) kwam als derde aan. Is het verwonderlijk dat het publiek Fanny Blankers een ovatie bracht voor haar uitstekende prestatie vier overwinningen op één avond die zij hier geleverd had? Ook Slijkhuis won Wim Slijkhuis wilde bij dit alles niet achter blijven. Op de 5000 meter be haalde hij, overigens zonder zich tot het uiterste te geven, in 14 min. 35,2 sec. de zege. Een verschil van 25 meter lag er tussen hem en de Engelsman Norris, die als tweede eindigde. Hatton (Gr. Br.) werd derde. Gordon Pirie. Engels recordhouder op de 3 mijl, wilde deze 5000 meter-loop gebrui ken om een aanval te doen op het Engelse record op de 2 mijl, dat op 8 min. 55,6 staat. Nadat hij de eerste mijl in 4 min. 27.2 had afgelegd, stapte Pirie echter de baan uit. Achter ons op de overdekte tribune van het Heemsteedse Sportpark kwam Zondag middag na de rust in de wedstrijd RCH-Heracles een bijzonder enthousiaste support ster van de Racing te zitten. Nu geven wij vrouwelijke aanhangsters van het één of andere voetbalelftal in het algemeen niet zo heel gauw gelijk als ze opmerkingen menen te moeten maken. Maar toen die juffrouw met bijzonder luide stem riep: „Vooruit nou jongens, voetbal willen we zien", ja toen moesten we haar toch eigenlijk groot gelijk geven. Ook al bedoelde de juffrouw getuige haar verdere opmerkingen dat zij niet zo zeer goed voetbal (het was tot dat ogenblik weinig fraai geweest) dan wel doelpunten van haar club wHde zien. En ze kreeg nog gelijk ook. Een weinig overtuigend RCH, een kwartier voor tijd nog met een-nul achter, slaagde er zo waar in een drie-twee overwinning uit het vuur te slepen. Of die verdiend was? Ach, het elftal dat de meeste doelpunten maakt wint nu eenmaal en dat was in dit geval RCH. Naar de beoordeling van de prestaties echter zou een gelijk spel beide teams speel den even slecht voetbal een betere uitslag zijn geweest. De juffrouw, die zich een half uur na rust misschien ook al wel verzoend had met een nederlaag van RCH, was buiten haar zelf van vi'eugde bij die onverwachte successen van de Racing. Wij zelf als onpartijdige toeschouwer verlieten in niet zulk een enthousiaste stemming het Sportpark. En geen wonder. Want de wed strijd bood wel heel weinig fraais voor degene, die eerste klasse voetbal wil zien tussen twee nagenoeg in krachten gelijke elftallen. Van dat eerste klasse spel kwam ech ter weinig of niets terecht. De eei'ste helft van de wedstrijd werd er haast meer. gepraat en grofheden begaan waaraan de Almeloërs zich meest schuldig maakten dan werkelijk verantwoord voetbal gespeeld. Alleen 't laatste kwartier waarin tevens de meeste doelpunten werden gemaakt vergoedde veel voor degenen, die van spanning en sensatie hielden. Maar verder, neen, een wedstrijd om gauw te vergeten. Kansen Heracles met de wind in de rug spelend startte het best en zette al direct gevaarlijke aanvallen op. Zo ge vaarlijk, dat het binnen tien minuten heel gemakkelijk al twee-nul voor de Alme loërs had kunnen zijn. Want eerst miste rechtsbuiten Pezy een kans, zoals hij er misschien de hele competitie niet meer een zal krijgen, en middenvoor Mos deed dat staaltje van perfecte misserij enige ogenblikken later nog eens netjes over. Ook hij faalde op korte afstand alleen voor doelman Wille. Daarbij wilde uiteraard de middenvoor van de Haarlemmers, Gallis, niet achter blijven. Toen de Heracles-keeper Van Tel lingen verzuimde uit te lopen bij een scherpe pass van De Wette kreeg de Haar lemmer een kans zo groot als het Krem lin, maar ook hij faalde. Zo bleef het ge lijk, want ook de niet-genoemde voor hoedespelers van beide partijen konden de keepers niet passeren. Gepraat Toch kwam er nog een doelpunt voor de rust. Dat was enige minuten voor de rust na een periode waarin de uitsteken de scheidsrechter De Boer diverse malen bemiddelend op had moeten treden bij geschillen tussen spelers van beide elf tallen. Die geschillen ontstonden, omdat de RCH'ers in het geheel en soms zeer terecht niet gediend waren van het te. zwaar op de man spelen van enkele achterspelers van Heracles. Aan die periode van praten en sussen nu maakte de veteraan en oud-inter nationaal Van der Veen een einde. Geheel onverwacht gaf hij enige meters buiten het strafschopgebied een schot op doel dat via de vinger toppen van Wille en de paal in het net belandde (01). Na de thee waren de gemoederen enigszins tot rust gekomen. Er werd nu XOC<XXOOOCCOOCO<XX»CCCCCIOCCOCOCOCOOOCCOOCCCOCCOOOCCOOCO( Zoals u i?i nevenstaand ver-lag kunt lezen, had scheidsrechter De Boer uit Hilversum geen gemakkelijke wedstrijd te leiden in het Heemsteedse Sportpark. Meer dan ééns moest hij het spel onderbreken om lastige of praatzieke spelers een lesje te geven in welvoeg lijkheid en beschaving op het voetbal veld. Da.t ging de strenge referee ove rigens maar best af. Zo goed, dal er na de rust vrijwel geen wanklank meer werd gehoord. Wat scheidsrechter De Boer echter niet zo goed af ging, dat was het tellen van de minuten. Na de eerste helft floot hij precies op tijd voor de rust, maar na de tweede helft keek hij niet zo nauw keurig. Zoals u in het verslag van de wedstrijd kunt lezen werd het winnen de doelpunt van RCH twee minuten voor het verstrijken van de werkelijke speeltijd gescoord. Maar tot grote ver wondering van het publiek liet scheids rechter De Boer na het verstrijken van die twee minuten doodlexik doorspelen. Ook de grensrechters blijkbaar niet in het bezit van horloges hadden niet in de gaten dat het tijd ivas. Eindelijk, acht minuten over tijd, ving de Heracles- grensrechter iets van het publiek op over de tijd. Hij beduidde de scheids rechter voor -het einde te fluiten, maar deze gebaarde op zijn beurt met de meeste nadruk dat er nog vijf minuten 8 te spelen waren.... En dat gebeurde 8 ook. Dertien en een halve minuut over 8 tijd floot de referee eindelijk voor de 8. laatste maal! WCOOOOCCOOOCOOOOCCOCOOCOOCOCOOOOOOOCCOOOCCCOC0300CCCOOOC rustiger gespeeld, maar tot goed voetbal kwam men aan beide kanten in het ge heel niet. En iedereen verzoende zich eigenlijk al met een nederlaag van RCH, toen plotseling een kwartier voor tijd linksbuiten Couwenhoven van de bui tenlijn af met de bal naar het doel sprintte en Van Tellingen van dichtbij passeerde (11). De voor buitenspel protesterende Alme loërs waren al weer gauw tevreden, toen slechts enkele minuten daarna hun mid denvoor Mos de overigens solide verdedi ging van RCH in de luren legde en de bal rustig ver buiten het bereik van Wille in het doel schoot (12). En nog gaf RCH zich niet gewonnen. Met nog twaalf minuten te spelen zette het alles op de aanval. En wat de voor hoedespelers niet gelukte, lukte rechts half Lasschuit acht minuten voor tijd wél. Door een kluwen van spelers schoot hij de bal onverwacht achter de verbaasde keeper van Heracles (22). En van de algehele verwarring in de Almelose achterhoede maakte twee mi nuten voor het verstrijken van de werke lijke tijd de inmiddels voor Van de Brink ingevallen Van Lieshout gebruik door het winnende doelpunt te scoren (32). En van dat moment af gaf RCII geen kans meer weg, ondanks het feit, dat scheids rechter De Boer de tijd vergat en precies dertienenhalve minuut te lang liet spelen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5