Verrassende zege van D-klasser Borst in Velsens Muiier-veldloop Vijf wedstrijden met zowel winst als verlies voor de IJmond-handballers Agenda voor Velsen Feestelijke bijeenkomst Woef goedenmorgen Excellentie Wederom een nederlaag voor V.V.IJ. Beverwijk 6 Handicap was de A-athleten te machtig Alkmaarse Boys te sterk voor Velsen „Blanco" wedstrijd van de Kennemers tegen DWV Spannende strijd om de provinciale damtitel SCHEEPVAART Waterloo speelde gelijk tegen BSM C2-2) IEV versloeg NAS met 4-1 Kinheim had de grootste moeite met BKC (1-1) Matig voetbal in wedstrijd Vitesse '22-Zaandijk Eerste overwinning van CSV Humanistisch Verbond MAANDAG 6 OCTOBER 1952 De jaarlijkse, door de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" georganiseerde Mulier-veldloop, die alweer een halve eeuw oud is en die genoemd werd naar de thans 87-jarige nestor der Nederlandse sporten, de heer W. J. H. (Pim) Muiier, is Zondag middag in het park „Velserbeek" een verrassende overwinning geworden voor de D- klasser J. Borst van „Olympus". Hij liet na een prachtige race met grote voorsprong alle A-k!assers ver achter zich en onttroonde daardoor de bekerhouder 1951 H. Adrichem (D.E.M.). Als gewoonlijk bestond er voor deze slotwedstrijd van liet athlc- tiekseizoen niet alleen grote belangstelling van lange afstandlopers, maar ook van hen, die de athletiek een goed hart toedragen. Daar was onder hen in de eerste plaats de heer Muiier, die op zijn hoge leeftijd de naar hem genoemde loop bijwoonde in het door warme herfsttinten gekleurde Velsense park. De krasse oude baas was verge zeld door luitenant-kolonel Haitsma Muiier en de heer W. graaf van Limburg Stirum. Uiteraard ontbraken naast Suomi's beschermheer ook burgemeester mr. M. M. Kwint, ere-voorzitter, en mevrouw Kwint niet. Verder gaven acte de presence prof. J. F. ten Doesschate, directeur K.N.H.S., H. G. F. Smakman, gemeentelijk ambtenaar voor de sport, drs. A. Demmers van „Kennemer staten" en anderen. Veiserbeek-parkloop ging niet door De Velserbeek-parkloop. aanvankelijk alleen opengesteld voor militairen, politie enz., maar waaraan sedert enkele dagen ook niet-athleten mochten deelnemen, kop wegens gebrek aan belangstelling niet doorgaan, zodat ook de houder van de door Velsens gemeentebestuur beschikbaar ge stelde wisselbeker, soldaat Van den Berg van kamp Zeeburg (Amsterdam) zijn prijs niet hoefde te verdedigen. Pim Muiier zou Muiier niet zijn, als hij alleen maar moest toezien en dus startte hij de wedstrijd voor junioren, die een af stand van 1335 meter voor de boeg hadden. Het parcours was op een duidelijke en levensgrote tekening nauwkeurig aange geven, die zowel voor de deelnemers als de belangstellenden een uitstekende wegwijzer was. Ruim twintig junioren begonnen na een wat rommelige start hun strijd over de mooie, maar door de regen nogal zware laan, waarvan gevallen bladeren een (ove rigens overkomelijke) glibber-hindernis maakten. De jongens, bij wie de 3000 meter junioren kampioen Keesom meeliep, waren al gauw tot een langgerekt veld uiteengehaald, waaruit zich een kopgroep van zeven athle- ten vormde. Na ongeveer 1000 meter nam Keesom resoluut de leiding met achter zich Altink, Botman en v. d. Boogaard. De Am sterdammer liep nog wel flink uit, maar Altink kreeg door zijn felle eindspurt zeker nog een winst van ongeveer 20 meter, hoe wel hij Keesom niet meer kon benaderen. Tussen Botman en v. d. Boogaard ontspon zich een aardig en fel gevecht om de derde plaats, dat de eerste met slechts 0,2 seconde verschil won. De grote strijd op de 3740 nieter Zowat zestig athleten verschenen aan de start voor de Mulier-loop, waarvoor bur gemeester Kwint als starter fungeerde. Het parcours voor deze wedstrijd was uitge breid met twee rondjes rond de Hermitage en was op de kop af 3740 meter. Er werd gestart met handicap van 45 se conden voor de A-klassers, 30 seconden voor B-klassers en 15 seconden voor C- klassers. Een grote groep D-klassers vertrok als eerste, waarna achtereenvolgens de klei nere groepen athleten „los" gingen. Er was direct een levendige strijd en de D-klassers, die driekwart minuut winst hadden, pro beerden haar uit te buiten op de A-klassers. Al na de eerste ronde was vrijwel zeker, dat de A-klassers de grootste moeite zou den hebben, om hun achterstand in te lo pen, want toen lag deze groep zelfs nog ver achter bij de leidende D- en C-klassers. Op ongeveer 1000 meter van de eind streep rukte de D-klasser Borst (Olympus) zich los, die na de eerste ronde de leiding had, gevolgd door Spijker (LAT) en Boon (DEM) om met een snelle race een formi dabele voorsprong te nemen en deze te be houden, zodat hij zeker 60 meter voor lag. Boon wist Spijker voorbij te komen en aldus tweede te worden. Van de A-klassers was geen enkele bij machte de handicap in te lopen en zij moes ten dan ook met lagere plaatsen genoegen nemen. Mars (Holland, Leiden) was na Van Ees (C-klasse, Holland), die no. 5 liet noteren, de eerste binnenkomende A-klas- ser, gevolgd door Adrichem, Bobeldijk, Mak en Spek, allen A-klassers, die het eer ste tiental vol maakten. De uitslagen waren: Junioren: 1335 m.: 1. J. Keesom, AV '23, 3.51,6; 2. B. Altink, Lycurgus, 3.54.2; 3. B. Bosman', Doves, 3.56,4; 4. J. v. d. Boogaard, 3.56,6; 5. G. Fransen, Olympus, 4.0.1; 6. P. Snel, Estafette; 7. W. v. Stralen, DEM. Verenigingsprijs: 1. DEM. 9 punten; 2. Estafette, 21 punten; 3. Suomi, 25 punten. Mulier-veldloop: 3740 meter: 1. J. Borst (D) Olympus, 11.48,8; 2. C. „Suomi" heeft Zondagavond bij wijze van feestelijk slot van de Mulier-veldloop een feestelijke bijeenkomst in het Statcnhuis gehouden. Voorzitter H. J. Klaver heeft nog eens herinnerd aan de geslaagde Mulier-loop en het was hem vervolgens een voldoening nog eens terug te kunnen gaan naar de vorig jaar gehouden cluö- kampioenscnappen en een tweetal medail les uit te reiken voor de beste prestaties, uitgeloofd door de oud-Suomi-voorzitter, de heer P. C. Bais. Ze vielen ten deel aan mevrouw Adelaar-Hurkmans en de heer J. F. Smit. De Suomi-feestcommissie kon daarna de aanwezigen onder haar hoede nemen met een stevig voorbereid en erg gevarieerd programma. De verrassing van de feestcommissie, een nieuwe „band", gevormd uit gitaar, mond- accordeon en stringbas, sloeg geweldig in. Boon (D) DEM, 11.59.4; 3. J. Spijker (D) LAT, 12.3.4: 4. J. Schalkwijk (D) Olympus, 12.6.2; 5. J. van Ees (C) Holland, 12.7.4; 6. D. Mars (A) Holland, Leiden, 12.7.6: H. Adrichem (A) DEM 12.12.4: 8. S. Bobeldijk (A) MFC; 9. N. Mak (A) DEM; 10. A. Spek (A) Suomi en verder uit de omgeving: 12. J. Smit (A) Suomi; 19. C. Stokvoort (C) Haarlem; 21. J. v. Son (D) DEM: 22. W. Kok (C) Suomi; 24. A. v. d. Plas (C) DEM; 25. H. Engelhart (C) Suomi; 28. J. Post (B) DEM; 31. L. Schol (C) Suomi; 33. W. v. Deurscn (A). Haarlem; 34. L. Lievers (D) Suomi; 35. J. Weenink (A) Suomi; 36. G. Oudendijk (B) Suomi; 37. H. Meyboom (A) Haarlem; 43. E. Schik (D) Suonu. De tussen haakjes geplaatste letters geven de klasse aan. Prijzen voor de mannen De prijsuitreiking werd ingeleid door Suomi's voorzitter, de heer H. J. Klaver, die alle medewerkenden en daarbij ook d'è politie onder leiding van hoofdinspecteur G. J. Timmermans en inspecteur Wijn stroom hartelijk dankte voor het welslagen van deze wedstrijd. Vervolgens reikte de burgemeester de prijzen uit aan de junioren en schonk de heer Muiier zijn wisselbeker aan de (trotse) winnaar, die bovendien ook nog een pracht van een persoonlijke prijs kreeg. Ten slotte heeft de heer Muiier nog enkele hartelijke woorden gericht aan het bestuur van „Suomi" voor de uitstekende organisatie. Een twee-een nederlaag tegen het sterke Alkmaarse Boys behoeft de club uit Vel sen niet te verontrusten en wanneer we bovendien beweren, dat Velsen met iets minder pech een gelijk spel had kunnen bereiken, dan is het resultaat alleszins eervol te noemen. Toch was het ploegverband vooral iels beter verzorgd bij de Alkmaarse club, maar door enthousiast spel wist Velsen de balans volkomen in evenwicht te houden en dikwijls moest de Alkmaarse achter hoede alle zeilen bijzetten om de gevaar lijke aanvallen van Bakkum c.s. onscha delijk te maken. Het zat in deze periode Velsen niet mee, toen bij een der aanvallen van de thuis club Meyer een bal verkeerd beoordeelde en onhoudbaar voor zijn doelman in eigen doel scoorde. De Boys kwamen dus zeer gelukkig aan een een-nul voorsprong waarmee tenslotte gedraaid werd. In de tweede helft begon Velsen onmid dellijk stevig aan te pakken en na diverse vergeefse pogingen scoorde Kramer de ge lijkmaker. Herhaaldelijk kwamen zij hier na voor de Alkmaarse doelmond, maar vooral Bakkum werd terdege bewaakt, zbdat de harde schoten van de Velser aan valsleider achterwege bleven. Kort voor het einde werd het technisch iets betere spel der Boys beloond met een fraai doel punt van hun linksbinnen, waardoor de eindstand op twee-een kwam. In deze wedstrijd waarin aan beide zij den geen goals zijn gemaakt, hebben de Kennemers veel kansen ongebruikt gelaten en met wat meer schotvaardigheid had den de Beverwijkers zeker als overwinna ren uit het strijdperk kunnen treden. Al binnen de eerste vijf minuten had de match in het voordeel der Kennemers kunnen uitvallen, toen middenvoor Ver sluis met alleen doelman Mijer voor zich een schot ver bezijden de goal plaatste. Even later kreeg Versluis weer zo'n kans, maar weer belandde de bal naast. Aanval op aanval ondernamen de Kenfiemers op het DWV-doel, waarbij het vaak aan doel man Mijer van DWV te danken was, dat dit offensief niet in ettelijke punten werd omgezet. De enkele aanvallen van DWV waren minder gevaarlijk; toch moest doelman Wilkes eenmaal al zijn talenten tonen bij een hard schot van Ooms. Na de rust. toonden de Kennemers hetzelfde spel- becld, hoewel de voorhoede in een te kort spel verviel. Vlak voor het eind was hel weer middenvoor Versluis die alleen voor de DWV doelman stond. Maar weer be landde de bal naast, zodat deze wedstrijd eindigde, zoals hij begonnen was. (00). DEM-resuItaten van Zondag DEM 2—DIO 2 7—0 TYBB 3—DEM 3 2—1 Schoten 5—DEM 5 3—4 DEM 6—Kinheim 5 0—8 JUNIOREN: DEM aKennemerland a 31 TYBB d—DEM d 7—3 DEM f—Alliance c 3—2 Uitslagen der Kennemers Kennemers 1DWV 1 00 OSV 2Kennemers 2 afgel. Kennemers 3WB 2 41 Kennemers 7Hillegom 4 07 De uitslagen van de vijfde en zesde in Haarlem gespeelde ronde om het persoon lijk damkampioenschap van Noordholland luiden: Wiilenlse remise met T. Poslma, Beeke remise met De Bree. Ansems wint van Grooteman, v. d. Sluis wint van Slot, Grooteman verliest van v. d. Sluis, Beers wint van Hollenberg en Beeke, Ansems remise met Postrna en Grooteman-Hollen- berg remise. De stand der deelnemers na zes ronden is nu: v. d. Sluis 7 uit 5, Hollenberg 7, Beers 7, Beeke 7, Ansems 7 en Slot 7, Postma 5, Willemse 4, Grooteman 4 en De Bree 3 pnt. uit 5. Er zijn nog drie ronden te spelen. De winnaar plaatst zich voor het jaar 1953 in het tournooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland. De Amsterdamse speler v. d. Sluis moet nog een inhaalpartij tegen De Bree spelen. De ODV'er heeft mooie winstkansen tegen de laatst geplaatste en het wil ons voorko men dat de kampioenskansen voor v. d. Sluis hoog moeten worden aangeslagen. De IJmuidenaar Postma heeft dit week end uitmuntend gespeeld. Vooral zijn par- ij tegen de Amsterdamse kampioen J. H. \nsems was van prima gehalte. Kennemerland's damkampioen Hollen berg heeft zijn lot nog in eigen hand om dat hij in zijn laatste drie partijen v. d. Sluis, Slot en Beeke ontmoet. Zaterdag en Zondag wordt het tournooi te Amsterdam voortgezet. De handbalvereniging „IJmond", die in de lopende competitie Zondag liefst vijf wedstrijden kreeg te spelen, wist er drie van te winnen. Het eerste damesteam ging op de goede weg voort en dat nog wel als volslagen nieuweling in de districtsklassc. De IJmond I heren waren minder for tuinlijk in een overigens vlotte wedstrijd tegen Niloc 2 uit Amsterdam, welke ploeg beslist beter speelde en meer schotvaardig heid aan de dag legde. De IJmond-verdedi- ging werd daardoor nogal eens uit elkaar gespeeld, zodat de Amsterdamse gasten herhaaldelijk voor het Velser doel versche nen. De Niloc-achterhoede bleek stevig ge noeg, om de IJmonders moeite te geven met passeren. Bovendien gingen ettelijke kan sen verloren wegens slecht plaatsen op het critieke moment. In de eerste speelhelft incasseerde Niloc al een 6-4 voorsprong, die direct na de her vatting tot 6-5 werd ingelopen. IJmond kreeg enkele kansen op een kleine voor sprong, maar het juiste schot ontbrak tel kens weer. Niloc werkte zich los en oefende prompt druk uit op het IJmond-doel in een vlot tempo werd de score opgevoerd. Wel doelpuntte IJmond nog driemaal, maar Niloc stelde er vijf doelpunten tegenover, zodat de eindstand 8-11 voor Niloc werd. Zacht eitje De IJmond 2-heren hadden tegen de BGV- reserves een waar walk-over". BGV, dat in de eerste helft nog enigszins tegenstand bood, werd volkomen overspeeld, maar tot de rust bleef de stand beperkt tot 0-3. Na de hervatting werd de score vlot opgevoerd tot 9-0, waarna IJmond het wat kalmer aan deed. BGV profiteerde hiervan met drie doelpunten, waarna IJmond 2 nog de stand in deze uitwedstrijd op 3-11 bracht. Een fraai resultaat boekte het eerste damesteam, dat zich in de nieuwe omgeving blijkbaar opperbest thuis voelt. Tegen Nieuwe Niedorp werd vlot spel geleverd met een iets sterker IJmond, dat met de rust met 2-1 leidde. De Niedorpse dames konden na de hervatting het tempo niet meer opbrengen, waardoor de gastvrouwen het spel totaal in handen namen. Tegen over de vier IJmond-doelpunten kon Nieuwe Niedorp er maar twee stellen: eind uitslag 6-3. De IJmond-reserve-dames zijn tegen Fo resters dicht bij de overwinning geweest in een al even vlotte wedstrijd,die de IJmond- sen met rust een 3-2 voorsprong verschafte, zodat de zege „binnen" leek. Verscheidene mooie kansen bleven evenwel onbenut en dit gaf Foresters voldoende zelfvertrouwen, om verwoede pogingen te doen de bakens te verzetten. Dit lukte wonderwel en spoe dig was de IJmond-voorsprong te niet ge daan. De wedstrijd, waarin de ÏJmond- midvoor een voet verstuikte eindigde in 3-5 voor Foresters. Een opmerkelijke prestatie leverde IJmond 3 dames „uit" tegen Beverwijk I. Zaterdag in de vroege morgenuren werd ge scheld aan de woning van minister-presi dent dr. W. Drees. Toen de premier open deed, zag hij voor de deur een grote hond staan. Het dier had een nummer van de „D ierenkrant", die een aantal verenigin gen voor dierenbe scherming met 't oog op werelddierendag heeft uitgegeven, in de bek. De viervoeter bood de minister het blad aan, dat door deze welwil lend in ontvangst werd genomen. In de „Dierenkrant" word! onder meer gepleit voor de totstandko ming van een dieren- wet in Nederland. Beide ploegen waren in het veld tegen el kander opgewassen zodat aan alle kanten de strijd spannend werd. De IJmond-doel- verdedigster was echter beter op dreef dan haar overbuurvrouw. De rust ging in met 2-1 voor IJmond. Een missen in het Bever wijk-doel bracht de stand op 3-1. Bever wijk hield de spanning er in door onhoud baar te doelpunten (3-2). IJmond had ech ter het meeste uithoudingsvermogen. Een laatste IJmond-offensief leverde nog twee doelpunten op.Eindstand 2-5 voor IJmond 3. Een technisch sterker Waterloo heeft aan den lijve ondervonden, dat haar tegen standster B.S.M. vooral op eigen veld in Bennebroek, heel wat mans is. De voorsprong, die B.S.M. al spoedig veroverde, werd door de IJmuidense mid- voor Post teniet gedaan. Waterloo bleef sterker en de verdediging van B.S.M. moest dan ook bij schoten van Post, Buding, Dek ker en Zwanenburg in actie komen. Maar niets lukte en zoals het dan gaat: B.S.M. nam de leiding (21). Na de rust werden de Bennebrockers teruggedrongen. Twee, ja zelfs drie doel punten zouden zeker niet onverdiend zijn geweest. Met kunst en vliegwerk hield B.S.M. echter stand: steeds was het een been, dat redding bracht. Het was tenslotte G. Post die uit een voorzet van Broek ge lijk maakte. De overige uitslagen waren: Waterloo 2Stormvogels 6 11, BSM 3 —Waterloo 3 1—3, Waterloo 4—TZB 3 6—2, DSK jun. aWaterloo jun. a 37. LAGERE ELFTALLEN. De uitslagen van de door de lagere elf tallen .van Vitesse '22 en CSV gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Vitesse '22: Vi tesse 2Alkmaarse Boys 2 (Alkm. Boys n.o.g.); Vitesse 3Limmen 2 1-7; Vitesse jun. AMeervogels jun. A 2-3: Limmen jun. B—Vitesse jun. C 3-1; USVU adsp. B— Vitesse adsp. B 2-1. CSV: CSV asp. AKoedijk adsp. A 2-2; CSV adsp. BBergen adsp. B 2-2; CSV 4— Bcrdos 3 7-0; Graftdijk 3—CSV 3 11-0; .CSV 2Alkmaar 2 2-2. Watervliet-buurtgenoten ter vergadering Voor de leden van de Buurtvereniging „Watervliet" wordt Woensdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" aan de Ko ningsweg de jaarlijkse algemene vergade ring gehouden. Behalve de gebruikelijke jaarstukken vermeldt de agenda een bestuursverkiezing wegens aftreden van de heren B. Kuhfus, eerste penningmeester; G. Voerman, twee de voorzitter en B. Groot. Laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar. Aan deze bij eenkomst is een gezellig samenzijn ver bonden. Het blijkt IEV ernst te zijn. want op „Rooswijk" moest NAS, dat drie jaar ge leden de degradatie van IEV bewerkte, een 4-1 nederlaag incasseren. Weliswaar nam de forse NAS-ploeg het initiatief en kon Van Tunen een kopbal tot hoekschop wer ken. doch toen kwam IEV goed los. De ploeg combineerde uitstekend, vooral in de voorhoede. Na een kwartier was het Duin, die meesterlijk de NAS-doclman passeer de (1-0). Maar drie minuten later had de NAS-midvoor bij een felle aanval succes (1-1), waarna de bezoekers even de toon aangaven. IEV kwam terug en Prinsen werkte de aanval af met een goed doel punt, dat. nog geen drie minuten later werd gevolgd door een derde goal. toen De Reus op een verre pass goed doorliep (3-D- Direct na de hervatting was IEV weer sterker, maar NAS oefende nu heel wat meer druk uit op het IEV-doel. De Velse- naren verdedigden flink, om later fel terug te slaan, waardoor beide ploegen wat al te zwaar geschut gebruikten. Volhouden werd beloond, toen na goed samenspel Bos en De Reus de bal opvingen en de laatste, zwaar gehinderd tussen twee verdedigers keurig de uitgelopen doelman passeerde (4-1). Er werd zelfs niet meer afgetrapt. In Anna Paulowna heeft Kinheim meer dan de handen vol gehad aan BKC, de on bekende tegenstander, die over een door tastende, snel reagerende ploeg beschikte en het Kinheim vooral in de eerste helft op het hobbelige effectvolle terrein moeilijk maakte. Het begin was voor Kinheim veelbelo vend. Na een kwartier kwam BKC er ech ter met verre trappen steeds beter in,waar bij speciaal de snelle linksbuiten en de mid- voor groot gevaar opleverden. BKC bleef in de aanval en gaf de •Kinheim-achter- hoede, die over het algemeen niet zo'n sterke indruk maakte, veel werk. De BKC- voorhoede miste talrijke opgelegde kansen voor het open Kinheim-doel, zodat doel man Keirsgieter niet al te veel omhanden had. Toen echter na 40 minuten Keirsgie ter bij de uittrap de bal half raakte, werd deze opgevangen door de BKC-midvoor Blok, die hard inschoot. Na de hervatting werden de rollen om gedraaid en nam Kinheim het spel in "han den. De volledige achterhoede en halflinie van de gastheren verdedigden stug en on danks talrijke hoekschoppen was er voor de Kinheimers geen doorkomen aan. De vele schoten op grote afstand van alle Kin- heim-voorwaartsen en halfspelers leverden voor BKC weinig of geen gevaar op. Pas zeven minuten voor het einde bemachtigde A. Prinssen de bal bij de hoekvlag en hij zette scherp voor: zo scherp, dat de BKC- doelman IJsselstein de bal met de borst opving en daarna het leer in eigen doel werkte (1-1). Wel probeerde Kinheim in de resterende tijd nog het winnende doel punt te maken, maar DKC hield stand (1-1). Na een welhaast van iedere spanning gespeende ontmoeting, kon Zaandijk ten slotte met een 2-0 overwinning de terug reis aanvaarden. Het spel van de Castri- cummers stelde danig teleur. Na de her vatting hadden zij de harde wind tot voor deel. Zaandijk heeft vooral de eerste 20 minu ten de toon aangegeven. Gedurende deze periode was haar voorhoede regelmatig voor het Caslricumse doel te vinden, maar pas zeven minuten voor de rust slaagde de Zaanse linksbinnen erin doelman KI. Zon neveld met een harde lage kopbal te ver rassen (0-1). De kans om uit een vrije trap binnen het strafschopgebied de gelijkma ker te scoren liet de thuisclub voorbij gaan. Het windvoordeel heeft Vitesse in de twee de helft niet kunnen uitbuiten. Geheel on verwachts vergrootte de rechtsbinnen van de bezoekersna drie minuten spelen de voorsprong. Dit doelpunt betekende voor de Caslricummers een morele klap, want het hierna door hen vertoonde spel was beneden peil, behoudens een enkel gevaar lijk schot van rechtsbinnen S. Sneekes. Maandag 6 October. Rex, 20 uur: „Klopjacht". Thalia, 20 uur: „De laatste stormloop". Heidestraat 19-21.30 uur: Nutsbibliotheek. Dinsdag 7 October. Rex: Geen voorstelling, i Thalia, 20 uur: „De laatste stormloop". Er is Zaterdag wel heel slecht gespeeld door de IJmuidenaren, getuige de 5-3 ne derlaag tegen het zwakke KMVZ. Deze ploeg speelde echter juist iets minder slecht en won daarom toch verdiend. De achter hoede, die het zonder De Boer en Rem moest stellen, toonde tal van tekortkomin gen en de voorhoede deelde mee in de ma laise. Binnen korte tijd was het reeds 3-0. WIJ werd even wakker geschud en nog voor rust werd de achterstand verkleind tot 3-2. Maar na rust, toen KMVZ de stand onverwachts op 4-2 bracht, was het pleit beslecht. Het werd 5-2 door aarzelen in de verdediging. Wielinga bracht uiteindelijk de stand op 5-3. Uitslagen: IJmuiden 2ETC 1 2-l;Twee- de JeugdIJmuiden 3 1-1: IJmuiden 4 Kennemerland 4 0-2; SSHIJmuiden 5 3-6. Junioren: IJmuiden aETO a 2-2; VEW aIJmuiden b 2-5. Aspiranten: Stormvogels a—IJmuiden a 5-0; Kenne mers dIJmuiden b 0-5; Kennemers e— IJmuiden c 2-3. Het is Zondag aan het Castricumse CSV gelukt in de uitwedstrijd tegen APGS de eerste twee punten binnen te halen. Met een 4-2 overwinning keerden de Castri- cummers huistoc, met welke overwinning ongetwijfeld het vertrouwen in het elftal is teruggekeerd. Over het algemeen gaven de bezoekers de toon aan. De doorzettende H. Jacobs slaagde er na 15 minuten spelen in het eer ste doelpunt te scoren. Hoewel de thuisclub in deze periode goed partij bleef geven, moest zij het uiteindelijk tegen het volhar dende spel van CSV afleggen. Na 30 minu ten spelen zag linksbuiten H. Stolk zijn kans schoon en. schoot onberispelijk in (0-2). Uit een corner verkleinde de APGS rechtsbinnen vijf minuten voor rust de achterstand (1-2), doch direct na de her vatting zette CSV een offensief in. Het had lot resultaat dat H. Jacobs toen de tweede helft 15 minuten oud was, met een kopbal succes boekte (1-3), en het is dezelfde spe ler geweest die de voorsprong op 4-1 bracht. Ondanks deze achterstand bleef de thuisclub behoorlijk partij geven en haar moeite zag zij drie minuten voor het einde beloond door een fraai doelpunt van haar midi voor (2-4). Zondagmorgen had in het Statenhuis in Beverwijk de eerste bijeenkomst in het seizoen plaats van de gemeenschap Be verwijk van het Humanistisch Verbond. Nadat de voorzitter, de heer A. Sluis, op de grote verantwoordelijkheid van de Hu manist had gewezen, gaf hij het woord aan dr. A. L. Constandse. Deze had als onderwerp „Het Humanisme en de positie der vrouw" gekozen en hij stelde in zijn referaat direct de vraag: „ïs de positie dei- vrouw in een Humanistisch gezin anders clan in een godsdienstig?" Dr. Constandse kwam hierbij t.ot de conclusie, dat een goede verhouding in een gezin niet zozeer een kwestie van geloof als wel van ka rakter is. De zedelijkheid, die van zoveel betekenis in de huwelijksverhouding is, berust op een bepaalde maatstaf, welke in wezen alle mensen kunnen aanleggen. De menselijke maatstaf, die voor een har monisch huwelijk zal gelden, is de eerbied voor elkaar; man en vrouw hebben ge lijke rechten. De zedelijke grondslag voor het huwelijks- en gezinsleven moet een streven naar democratisering van het ge zin zijn en deze grondslag van zedelijk heid en redelijkheid zal naar het oordeel van de spreker evenzeer voor het gods dienstige als voor het humanistische ge zin gelden. In tegenstelling tot de godsdienstige mens behoeft de Humanist zich echter niet gebonden te voelen aan bepaalde kerke lijke opvattingen over de positie der vrouw en over cle sexualiteit, zo zei hij verder, zoals ze tot uitdrukking komen in het Oude en Nieuwe Testament en dit „vrij zijn van vooroordelen", zoals dr. Con standse het noemde, betekent voor de Humanist een voorsprong op de godsdien stige, mens, die zich wel aan de Bijbel ge bonden voelt. Redelijkheid en zedelijk oordeel liggen in alle mensen, doch kun nen bij de Humanist onbelemmerd tot uiting komen, meende inleider resume rend. Nadat hij had gewezen op de gelijk waardigheid, die geen gelijkheid veron derstelt (immers juist de ongelijkheid van man en vrouw is voorwaarde voor het huwelijk) besloot dr. Constandse' zijn aan dachtig beluisterd betoog. Aagtedijk. 3 van Paranagua. Al'blasserdijk, 3 van Houston te Galveston. Algensb, 30 v. Rio Grande do Sul te Buenos Aires. \imdijk, 4 v. Lake Charles te Mobile verwacht. Alphacca, 3 's avonds v. Eva Perón te Buenos Aires. Ampenan, 4 Portland Maine verw. Axel dijk, pass. 3 Abaco Bahamas. Albireo, 3 van Victoria naar Santos. Alioth, 3 van Bahia naar Rio de Janeiro. Amstelstad, pass. 3 Tortugas eil- Arendskerk, 4 te Colombo. Amstelkroon, 4' v. Londen te Amsterdam. Annenkerk, 4 v. Melbourne naar Sydney. Ahvaikl, 3 480 m. O.t.N. Paramaribo. AmsteMand. 3 nog te Buenos Aires. Armiilia, pass, 3 ZW. punt Java. Aalsdi.ik, 3 480 m. O.t.Z. Cp. Race. Aai dijk, 3 140 m. W. Flores. Agatha, 3 van Saigon naar Pladju. Alinati, 3 210 m. Ö.NO. Bahia. Amor, v. Huelva naar Tanger. Amstelpark, 3 800 m. W. Scilly's. And ijk. pass. 3 Str. Florida Bonaire. 4 te Dover. Boskoop, 3 v. Guayaquil n. Manta. Boschfontein, 3 v. Amsterdam n. O. Afrika. Bantam, 4 v. Djibouti te Massavva. Baarn, pass. 3 Kp. San Loren/.o. Bontekoe. 3 230 m. ten Z. Makassar. Bar.djermasin. 3 van Singapore n. Tj. Priok. Barito, 3 rede Tobelo. Britsum. 3 70 m. O. Kp. de Gata. Ceronia, 8 v. Willemstad te Stanow verw. Chama, 10 v. Fao te Rotterdam verwacht. Corilla, 2 van Singapore te Fremantle. Caltex Deift, 3 v. Sidon naar Rotterdam. Celebes, 3 v. Genua naar Hamburg. Clavella, 3 te Port Said. Caltex Roepat. 1 v. Singapore n. Sungei Pakmlna Cleod'ora, 3 350 m. ZO. Madras. Cistula, 3 v. Pladju n. Singapore. Dlemerdijk,, 2 van Los Angeles. Duivendijk, 2 v. San Francisco. Dalerdijk, 4 te Cristobal. Danae, 3 te Rotterdam. Delft, 3 v. Curagao n. Cristobal. Dellland. 3 430 m. Z.ZW. Teneriffe. Dongedijk, 3 290 m. NW. Flores. Eendracht, pass. 4 Malta. Elmina, 4 v. Antwerpen n. Bordeaux. E'trema, 7 v. Rio de Janeiro te Aruba verw. Eemdijk, 4 van Hamburg te Rotterdam. Esso Den Haag, 4 v. Aruba te Rotterdam. Esso Rotterdam, 3 980 m. NO. Sombrero. Eos, 3 v. Messina naar Palermo. Friesland (SSM), 4 v. Sluiskil te Casablanca Graveland, 3 te Itajai. Geomitra, 5 v. Thameshavcn te Curagao verw. Garoet., 3 260 m. W. Minicoy n. Ad,. Gooiland, 4 v. Hamburg tc Brake. Heemskerk, 4 v. Melbourne naar Adelaide. Haarlem, 4 v. Amsterdam te San Juan. Helder, 6 Antwerpen verwacht. Helena, 3 v. Cumana naar Cuparo. Hera, 3 v. Buenaventura te Guayaquil verw. Hydra, pass. 3 ten Z. Grand Cayman, eil. I-Iector, 3 v. Piraeus n. Alexandria. Hecuba, 3 700 m. NO. Antigua. Hei silia, 3 240 m. NO. St. Maria. Jupiter, 4 van Rotterdam. Jagersfontein, pass. 3 Dakar naar Kaapstad. Kota Agoeng, 3 4.30 u. v. Suez. Kota Earoe. 3 v. Suez naar Djeddah. Karaton, 3 te Balikpapan. Kertosono, 2 440 m. W.t.N. Johnston eil. Laagkerk, 4 v. Antwerpen. Leuvekerk, 4 v. R'dam n. Calcutta via Marseille Loenerkerk, 5 Santander verwacht. Luna, 3 van Volos naar Thessaloniki. Linge, 4 van Gefle te Zaandam. Lombok, 1 v. Portland Oreg n. San Francisco. Lmdekerk, 3 v. Port Said n. Hamburg. Loppersum. pass. 3 Ouessant. Laurenskerk, 4 v. R'ci'am te Hamburg. Lekhaven, 3 510 m. O.t.N. Belle Isle. Liseta, 3 in Golf v. Thailand. Maashaven. 4 v. Londen n. W. Afrika via Dakar Maasdam .3 v. New York naar R'dam. Maasland, pass. 3 St. Paulsrock n. Recife. Manoeras, 3 v. Belawan naar Colom. .Mentor, pass. 3 San Miguel n. Antw. Mei wede, 4 te Le Havre. Muiderkerk. 4 te Vizagapatam. Murena, 5 v. Curasao te Madras verw. Mad'oera, pass. 3 Straat Messina. Malea, 3 v. Salt End n. Jarrow on Tyne. Marin, 1 te Houston. Marisa, 2 v. Singa.pore n. Pulusambu. Marpessa. 3 350 m. ZO. Torrestraat. Metula, 3 dwars Cp. Comorin. Mi t ra, 1 te Pulubukom. Meliskerk, 3 dwars Kp. Espichel. Nigerstroom, 3 v. W. Afrika te Amsterdam. Noordam, 3 630 m. W. Scilly's. O ot mars um, 3 v. New Orleans n. Jacksonville. Oranje, pass. 3 Kp. Guardafui n. Suez. Orion, pass. 3 Gibraltar. Oudina. pass. 3 ZW. punt Kreta. Oberpn, 3 Pto Cabello n. Curaqao. Omala, pass. 3 ten zo. Christmas éil. Prins Fred. Willem, l van Montreal. Poseidon. 3 te Antwerpen. Prins Willem V. 3 590 m. O. Belle Isle. Papendrecht. pass. 3 Ras Lahadd. Pygmalion. 4 v. Maracaibo te Aruba. Rijnland, 3 v. Rio Grande do Sul. Rotula, 4 v. Vado te Alexandrië verwacht. Rossum, pass. 3 Ouessant. Rcymersz, 4 te Makassar. Ridderkerk, 3 780 m. NW. Fremantle. Ruys, 3 270 m. O.NO. Durban. Stad Maassluis, verm. 4 v. R'dam n. Narvik. Sibajak. 3 700 m. ZW. Fayal. Stad Schiedam, 5 ca. 4 u. v. Lulea aan de Hoek van Holland verwacht. Singkep, pass 4 Gibraltar n. Antw. Stad Arnhem. 3 van Algiers naar IJmuiden. Stad Maastricht. 4 van Rotterdam te Savona. Salland. 3 van Victoria. Saidja, 3 rede Munlok. Saparoea. 3 nog te Damman. Slamat. 3 690 m. W. Minicoy. Straat Soenda, 2 v. Adelaide'n. Fremantle. Sdherpendrecht. 3 420 m. NO. Belem. Siberoet. 3 v. Palembang naar Soerabaja. Stad Breda. pass. 3 Beachyhead. Stad Leiden. 3 600 m. W.t.Z. Flores. Stad Vlaai-dingen, 3 720 m. W.t.Z. Cp. Wrath. Stanvac Pendopo, 4 v. Singapore te Sungeigcror.g Stentor, 3 180 m. Z. St. Maria. Thalalta, 3 van Amsterdam n. Curacao. Tjitjalengka, 3 v. Buenos Aires n. Rio Grande do Sul. Taria. pass. 3 Kp. Finasteride. Tegelberg. 3 v. Tj. Priok naar Manilla. Tero. 3 te Dar es Salaam. Tabian, 3 v. Suez. Tamo, 3 270 m. O. Savanna. Taia, 3 280 m. Z. Cp. Farewell. Teiresias, 4 v. de rede v. Belawan te Belawan haven. Tjibantjet, pass. 4 Okinawa. Tjipondb'k, 4 v. Singapore te Port Swettenham Tiibadak. pass. 3 Str. Banka. Tiilnwah. pass. 3 ten O. Pala'wan. Trompenberg. 3 480 m. ZW. Fiorés. Utrecht. 3 van Colombo. Van Riebeeck. 3 v. Amboina n. Soronig. Winsum. 5 Monrovia verwacht. Willemstad. 4 v. La Guaira te Trinidad. Winterswijk. 3 v. Rotterdam naar New York. Westerdam. 3 250 m. ZO. Cp. Race. Waingapce. pass. 3 ten O. Billitcn. Woensdrecht, 3 840 m. NO. Barbados. TJsel, 3 v. Amsterdam te Hamburg. Zaan. 5 v. Kotka te Amsterdam verwacht. Zeeland (SSM), 3 160 m. N.NO. Fimisterre. Schepen met passagiers, emlgrerendeu en repatriërenden Aldabl, verm. 18 van R'dam n. Buenos Aires. Alnati, 6 Rio de Janeiro verwacht. Bonaire, 4 te Dover 10 Madeira verwacht Boskoop, 3 v. Guayaquil naar Manta. Cotliea, 1 te Paramaribo. Fairsea. 7 Melbourne verwacht. Groote Beer. 2 v. Rotterdam te New York. Indrapoera, 8 Belawan verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 Aden verwacht. Maasdam. 3 v. New York 11 te Southampton n. Le Havre 12 Rotterdam verwacht. Nieuw Amsterdam, verm. 6 v. Rotterdam n. New York Noordam, 6 v. New York te Rotterdam verw. Oranje, 7 Suez en 15 Amsterdam verwacht. Oraniestad. 8 Madeira verwacht. Rijndam, vertr. 4 ca. 14 u. v R'dam n. N. York. Sibajak, 7 Willemstad verwacht. Veendam. vertr. 7 ca. 13 u. v. R'dam n. New York Waterman, vertr. 4 v. R'dam n. Wellington. Westerdam, 6 v. R'dam te New York verw. Willem Ruys, 4 te Southampton. Willemstad, 4 te Trinidad. Zuiderkruis, 10 v. New York te A'dam verw. KLEINE VAART Aigai ve. 5 van Antw. te Garston verw. Berniisse, 4 v. Bilbao n. Rotterdam. Bill, verm. 4 v. Swansea n. R'dam. Bree Helle, vertr. 4 v. Londen naar R'dam. Bab-r. pass. 4 Norderney. Brouwergracht. 4 v. Londen te Antwerpen. Carpo, 3 v. Belfast n. Londonderry. Cornelia b II, pass. 4 Goerec. Citadel, 5 v. Hamina te Londen verw. Depa, 4 v. Slite te Umea verw. Diligentia, pass. 3 Gibraltar. Draco, pass. 4 Casquets. Echo, 3 v. Belfast naar Amsterdam. Ferocia, pass. 3 Dungeness. Frans. pass. 4 Hanstiholm. Fyfem, 4 v. Goole naar Rotterdam. Goote, 7 v. Port Lyautey te R'dam verw. Hartel. 3 v. Hamburg naar Antwerpen. Hebe Nobel, 3 v. Newburgh te Londen. Maasym. 3 c. R'dam te Antwerpen. Matar. 4 v. R'dam n. Port Talbot. May Mere, 3 v. Leit.h te Thorshaven. May Stad, 3 v. LIvorno n. Caronte. Megrez, pass. 4 Ouessant. Mirfak, 5 v. Fecamp te R'dam vtatw. Markab, pass. 4 Dover. Myfem, 4 v. Goole naar Rot ter dad*.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8