Velsens burgerij huldigde mejuffrouw Vijlbrief «y Gevarieerde avond van instituut voor arbeidersontwikkeling Velsens cultureel leven in de komende week OELANA GERARD VAN PRAAG Stalen mast middelpunt van houtopslag Ph. de Koning Beverwijk Castricum Levenshouding gebaseerd op naastenliefde THALIA Winst over hele linie mogelijk Reeds vcorf 39.75 Publiek reageerde laat op brandmelding Contributieverhoging bij aquariumvereniging „Kennemerland" „Mr. Doodle" met „The Kilima's" in Luxor „Sans Atout" bridgenieuws Bakkum gaat kermis vieren Nieuwe methode met 36 meter hoge constructie KAB heeft eigen mandoline-orkest Santpoorters speelden op „Duinenbosch" Deze winter veel peen Jeugddienst in de Hervormde Kerk VRIJDAG 10 OCTOBER 1952 V „Mejuffrouw Vijlbrief is een bizondere persoonlijkheid geworden in Velsen, door het werk bij het B.L.O. Zij heeft steeds met onuitputtelijk geduld, medegevoel en liefde voor het geestelijk misdeelde kind haar moeilijke taak vervuld. Veel lof komt haar tevens toe voor het vele verenigingswerk dat zij verricht en mijn persoonlijke waardering gaat tevens naar haar uit voor wat ze in bezettingstijd heeft gedaan. Gij zijt voor geen werk in het verzet, hoe moeilijk en gevaarlijk ook, teruggedeinsd. Voor al het voortreffelijke werk, wat u sedert uw komst in Velsen hebt gedaan, wil ik u namens het gemeentebestuur en de burgerij van harte danken. Ik hoop, dat ge de jaren die u nog resten met dezelfde energie uw arbeid zult blijven verrichten". Deze woorden sprak burgemeester mr. M. M. Kwint gistermorgen bij de officiële huldiging van mejuffrouw E. Vijlbrief, die haar 40-jarig jubileum bij het onderwijs vierde. Een geschenk onder couvert als blijk van waardering van gemeentewege, een exquis bloemstukje en een persoonlijk geschenk vergezelden deze goede wensen. Wethouder H. de Boer zeide, dat het werk bij het B.L.O. lang niet altijd naar waarde wordt geschat, maar dat de jubila- resse de kunst verstaat het leven van deze kinderen inhoud te geven. „Ik ben er van overtuigd, dat ge dit het mooiste werk vindt, dat er bestaat," aldus de heer De Boer. Namens vele vrienden uit het voormalig verzet heeft de heer C. Spoor het woord gevoerd. „Ge had een goede naam bij ons," zo zei de heer Spoor en hij vervolgde: „Als we zeiden Vijlbrief doet mee, dan wisten we dat het slagen zou." Spx-eker roemde de karaktervastheid en mensenliefde van de jubilaresse. De heer M. Tijl, die uit naam van de Oranjevereniging IJmuiden-Oost mejuf frouw Vijlbrief gelukwenste en deze felici tatie, evenals de vorige spreker, door een stoffelijk huldeblijk kracht bijzette, roemde de onzelfzuchtigheid van het jubilerende bestuurslid en merkte op dat haar levens wijze stond „in het teken van het kind", voor wie zij steeds alles over had. Deze officiële huldiging werd bijgewoond door mevrouw H. A. KwintWiersum, een deputatie van de U.V.V., gemeente-secre taris J. Veenstra, de chef van de afdeling onderwijs W. Chr. Suwerink, de heer G. W. F. de Man, die bij ontstentenis van F. C. H. bai-on Van Tuyl van Serooskerken, het Anjercomité vertegenwoordigde en de heer J. van der Linden, afgevaardigd door het Overkoepelend comité. „Va et viens" op de receptie In de middag hebben ouders en belang stellenden de gelegenheid gehad hun op- wachtig te maken en hiervan is een zeer di-uk gebruik gemaakt. Gemeentearts, amb tenaren, hoofden en personeel van onder- wijsinstanties, leden van verenigingen, col- lectrices, enzovoort, hebben in woord en handdruk hun waardering geuit en de bloemstukken, die werden aangedragen, waren bijkans te groot in aantal om een plaats te kunnen vinden in het tot salle-de- réception gepromoveerde schoollokaal. Mevrouw Ant. ClausenElshove heeft namens de ouders mejuffrouw Vijlbrief dank gezegd voor wat zij „aan de kinderen en daardoor mede aan de ouders doet." „De geestelijke en lichamelijke opvoeding van de B.L.O.-kinderen stelt veel hogere eisen, dan bij het gewone onderwijs," zo sprak mevrouw Clausen. „Het onmetelijke geduld en de toewijding waarmee gij de kinderen individueel onderwijs geeft, grenst aan het ongelofelijke. Gij schept hen een veilige wereld, waar ze zich kunnen ontwikkelen. Uw werk wordt gedragen ADVERTENTIE (het theater met de beste films) VRIJDAG t.m. ZONDAG George Murphy Ricardo Montalban in GRENSINCIDENT Het ontstellend relaas - gebaseerd op feiten - van de slavenhandel aan de Amerikaanse grens. Adembenemend - Gewaagd Afgrijselijk. Toegang 18 jaar. MAANDAG t.m. WOENSDAG en ZONDAG 3 uur Een spannende avonturenfilm van de zee MUITERIJ OP HET GOUDSCHIP in kleuren DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen een der grootste films van de laatste tijd HET GROTE CARNAVAL HMMMWeeegMWMtMWMeeMMMMSSM» Watervlieters krijgen bezoek De korfbalvereniging „Watervliet" kan Zondag weer een belangrijke dag van het eerste twaalftal tegemoet zien door de ont vangst van Landlust I voor de competitie wedstrijd in de tweede klasse K.N.K.B. De verrassende zege op DDV bracht de Water- vlieters direct op de derde plaats, welke zij na DDV, ook met vier punten, innemen. Landlust heeft er tot nu weinig van ge maakt en belandde op de voorlaatste plaats met één punt uit drie wedstrijden. Watervliet 2, dat in de Zaanstreek weer een gevoelige nederlaag kreeg te incasse ren, speelt ook thuis en zal het nu tegen Allen Weerbaar beter moeten doen. Voor het vierde was met een tekort aan spelers ook al geen overwinning te boeken. Nu komt Nieuw Flora 3 op bezoek en als Watervliet 4 volledig is, kan er gewonnen worden. De samenstelling van de twaalftallen is voor: Watervliet I: dames: T. Waagmeester, R. Weymar, D. Hartman, C. van Ladesteijn, S. Meyer, J. Kluft; heren: W. Berghuis, S. Hartman, M. Veerbeek, A. de Vries, J. v. d. Berg, F. Vos. Watervliet 2: dames: B. Koet, L. Leye- naar, R. Leyenaar, D. v. d. Molen, C. van Zutphen, A. Tuinzaad; heren: Ar. Verkerk, A. Redeleer, A. Verkerk, T. Heistra, H. Mol, A. Koet. De Watervliet-jeugd blijkt over een zeer goede schotvaardigheid te beschikken, want de vorige week werden in dl'ie wedstrijden maar even 39 doelpunten voor en geen enkele tegen gescoord. Voor Zaterdagmiddag zijn vastgesteld: Animo Ready A—Watervliet junoren; Nieuw Flora A—Watervliet A; en Water vliet CNieuw Flora C. door de grote liefde tot deze kinderen," al dus spreekster. De ouders hadden eveneens hun dankbetuiging in een stoffelijk blijk omgezet. „IJmuider Harmonie" in actie Tenslotte heeft in de avonduren de IJmuider Harmonie mejuffrouw Vijlbrief een serenade gebracht en de voorzitter van dit ensemble, de heer H. van Schadewijk, heeft haar gecomplimenteerd namens de burgerij voor al wat deze doortastende vrouw in het belang van allen verricht. Na al deze officiële gebeurtenissen is het verdere van de avond in een intieme fami liefeest geëindigd, maar' het was een dag, die menigeen en zeker de jubilaresse niet licht zal vergeten. Velsens burgemeester complimenteert de jubilaresse. ADVERTENTIE bij ons verkrijgbaar een groene 2-rij Egypt, regenjas (dubbel) met 1 jaar garantie nu nog noodwinkel Oosterduinw Straks Kennemerlaan linweg Met het doel eens na te gaan hoe het Castricumse publiek op het alarm „Grote brand" reageert, stelde men Donderdag avond om 19.15 uur de sirene van de Hervormde kerk in werking. Hoewel de Vrijwillige Brandweer reeds klaar stond om uit te rukken, duurde het ruim een kwartier voordat een inwoner van de „brand" melding maakte. In een korte spanne tijds was de brandweer aanwezig. "Wanneer men een oorzaak voor de te late melding mag aanwijzen, dan is dat zeer zeker het feit dat het publiek bij avond niet in staat is van de verschillen de in het dorp geplaatste meldingsborderï het alarmnummer af te lezen. Verlichting van deze borden zou een grote verbete ring betekenen. In de Gemeente-vergaderzaal aan de Abelenstraat werd Donderdagavond ook het nieuwe seizoen van de afdeling Vel sen van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling geopend, hetgeen ditmaal met een gevarieerd programma geschiedde. De heer W. Hoefman gaf als voorzitter nog eens een overzicht van de plannen voor de komende wintermaanden, waaruit bleek dat het programma opnieuw ver schillende interessante onderdelen bevat. Zo vroeg hij x~eeds nu de bijzondere aan dacht voor Bert Brugman's Marionelten- Theater, dat 18 Februari in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan voor het Instituut een tweetal opvoeringen verzorgt, 's Middags een kindermatinée met „Paulus" en 's avond voor de volwas senen een opvoering van „Faust". Vervolgens moest de voorzitter tot zijn spijt mededelen, dat de voor deze avond aangekondigde opvoering van het leken spel „Wie heeft gelijk?" naar een andex-e gelegenheid moest wox-den verschoven. Door onvoorziene omstandigheden hebben de spelers hun tekst zo laat ontvangen, dat men een voorstelling met een derge lijk korte vooxbex-eiding niet meer vex-- antwoord achtte. Gelukkig had mevr. Bep de Man-Arends zich spontaan bereid vex-klaard een gedeelte van het progx-amma voor haar rekening te nemen, zodat het publiek in ieder geval schadeloos kon worden gesteld. De bekende muziekgroep „De Gong" uit Haarlem, een ensemble dat zich heeft gespecialiseerd in volks liedjes en wijsjes, deed een greep in dit répertoire en bracht een aantal van deze melodieën ten gehore, waax-door het pu bliek enige tijd aangenaam werd bezig gehouden. Mevrouw Bep de Man-Ax-ends bleek In de bovenzaal van 't Centrum in Be verwijk is gisteravond door de aquarium vereniging „Kennemerland" de jaarver gadering gehouden, waarin besloten wex-d om de contributie met tien cent per maand te verhogen. De voorzitter, de heer G. Vermeulen, vertelde in zijn openingswoord het een en ander uit de Bondsvergadering en de se- cx-etax-is, de heer F. Bastx-a, deelde hiex-na in zijn jaarverslag mede dat er voor het eerst sedex-t de bevx-ijding geen vooruit gang in ledental is geweest; de vereniging telt momenteel 152 leden en 2 donateurs. Uit het verslag van de penningmeester bleek het saldo der inkomsten en uitgaven 1937,23 te zijn, terwijl het kassaldo 319.87 bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren F. Douma, F. Peppels en H. Veuger hex-kozen; de heer H. K. Klaver is als se cretaris benoemd in de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer F. Bastra. De heer Bastra zal zich in het vervolg al leen met de redactie van het maandblad belasten. De bibliothecaris deelde mede dat er in het afgelopen jaar 338 boeken werden uit geleend. Tenslotte werd een voorstel uit de vorige ledenvergadering behandeld en aangeno men met één stem tegen, om de contx-ibutie per 1 Januari 1953 te verhogen van zeven tig op tachtig cent per maand. een zeer verdienstelijk declamatx-ice te zijn, die over een prettig te beluistex'en stemgeluid beschikt en hiervan ook een verantwoord gebruik weet te maken. Haar vooi'dx'acht van Jan Prins' bekende ge dicht „De Bruid" was hiervan een type rend voorbeeld, tex-wijl zij in „Het ver ken", een kort verhaal van Felix Tim- m.ex-mans uit „Het keerseken in de lan- téern", een voordracht in sappig en leutig Vlaams, éen andere zijde van haar talent openbaarde. „Protest gratieverlening Lages" Het bestuur van de Vereniging van Oud- Illegale Werkers te Beverwijk, aangeslo ten bij de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet in Nederland, ver- zoekt ons te willen mededelen, dat de be spreking op Vrijdag 10 Oct. in Café „Park zicht" te Beverwijk,welke wordt gehou den op initiatief van het voorlopig comité „Protest gratieverlening Lages" niet uit gaat van en niet plaats heeft in overleg met dit bestuur. Dat „The Kilima Hawaiians" veel pu bliek weten te trekken is bekend, maar dat het Luxor Theater gisteravond tot de laatste plaats was bezet, steeg boven aller verwachting. Niet alleen de toehoordex-s hebben van deze avond genoten, zelfs Mr. Doodle had er kennelijk oprecht plezier in en kraamde er een hoeveelheid onzin uit, die de aanwezigen letterlijk tranen deed lachen. Doodle was uitermate goed op dreef, hoewel hij, volgens zijn zeggen anderhalf uur op de pont had slaan wachten. Met zijn gitaar bezorgde hij de luisteraars de gulle lach, door hen een „zelfgemaakte compositie" voor te schotelen, die in Ne derland een „unicum" genoemd mocht worden en dan ook een moderne versie op Sneeuwwitje was. Wim Bosch deed zich als accordeon virtuoos kennen en Bob Scholte, „de ge vierde ster van de Vlaamse omx-oep", liet een gedeelte van zijn omvangrijk program ma horen, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Een uitbundig succes oogstte voorts de Alkmaarse wonderman, Cakie, die op on naspeurlijke wijze met kranten en doekjes goochelde. Hoewel hij de zaal vei'zekerde, pyecies zijn manipulaties te zullen uit leggen, bïeef iedereen in het ongewisse over de trucs van deze goed werkende goochelaar. Bij wijze van hoofdschotel kwamen de Kilima's op het toneel, voor de pauze in smetteloze witte colbert-costuums, aan het slot van de avond als „Singing Cowboys". Beide vertoningen waren muzikaal en qua effect af, zoals men dat van Bill Kilima en de zijnen gewend is, maar er zal toch eindelijk eens wat aan de uitspraak van onze goede Nederlandse taal gedaan moe ten worden. Om van het Engels maar te zwijgen. De uitslagen van Sans Atout in de derde wedstrijd voor de wintercompetitie, promo tie- en degradatiewedstrijden, waren als volgt: Groep A: 1. heren GrootPlooij 110 m.p.; 2. heren Luttikde la Leijne 107 m.p.; 3. heren TabakHoogeboom 100 m.p.; 4. heren BosBloemendaal 99L m.p.; 5. heer en mevr. Thomas 95 m.p.; 6. heren v. BalenHeine 94 m.p.; 7. hex-en Hendriksv. Zutphen 88 m.p.; 8. heren BakkerHart 86L m.p.; 9. me- juffr. v. KlaverenOosterveen 83 m.p.; 10. heren HoogeboomHoen 80L m.p.; 11. me- juffr. Hamelheer Koudijs 80 m.p.; 12. heren Schelvis—Zoontjes 76 m.p.; 13. heren Braam Stiphout 7314 m.p.; 14. heren TabakKoop manschap 6414 m.p.; 15. heer Hoogeboom mevr. Tabak 6314 m.p.; 16. dames Fris Stiemer 43 m.p. Groep B: 1. heren GroenOosterhout 100 m.p.; 2. heren v. d. Linden—Hoogeboom 89 m.p.; 3. heren KleineGroningen 86 m.p.; 4. heer en mevr. Admiraal 84 m.p.; 5. mevr. v. Essenheer de Boer 8314 m.p.; 6. heer en mevr. Winkel 82 m.p.; 7. heren Eeckhout Haver 82 m.p.; 8. heren Worst—Wegman 7714 m.p.; 9. heer cn mevr. Tand 77 m.p.; 10. heren BlomNijman 7514 m.p.; 11. heren v. d. Zon Groot 73L m.p.; 12. heer en mevr. Kok 7014 m.p.; 13. heer en mevr. Konz 6914 m.p.; 14. mevr. Tabakheer Biben 6214 m.p.; 15. heren v. GroningenHamers 57 m.p.; 16. heer en mevr. Tabak 56 m.p. Onderlinge wedstrijd 1. 'Heer en mevr. Vollaerts 25'4 m.p.; 2. dames Zwaneveld—v. Aalst 2114 m.p.; 3. da mes ReijmerKlein 21 m.p.; 4. heren Klesser Schaafsma 20'4 m.p.; 5. heren KuisGrun- neman 20L m.p.; 6. dames GroenKamphuis 17 m.p. Het onder Castricum ressorterende Bak kum gaat Zondag 12 en Maandag 13 Oc tober weer kermis vieren. De exploitan ten zijn al druk bezig de Spin, di-aai- en zweefmolen en wat dies meer zij, op te bouwen. Dit ieder jaar weerkerende fes tijn vex-mag altijd een groot aantal feest- viex-enden te trekken op de v. d. Mijleweg er de Bakkumerstraat. De R.-K. Lande lijke Rijvereniging „St. Willibrord" her vat dit keer weer een aloude traditie door het organiseren van rij- en dres- suux-proeven op het terx-ein aan de Haag- seweg, welke de tweede kermisdag zullen worden gehouden. Dr. H. S. Zylker, die gedetacheerd is geweest bij de Nederlandse troepen in Korea en de Nederlandse staat een proces heeft aangedaan, omdat hij te lang in dienst meende te zijn, is Donderdagmiddag met een lijnvliegtuig van de K.L.M. in Nederland terug gekeerd. In de cabine van het vliegtuig speldde majoor Da Costa dr. Zylker het Kruis van Recht en Vrijheid, het zogenaamde Korea-kruis, op. Links op de foto luitenant W. H. van Ast, wie majoor Da Costa dezelfde onderscheiding opspeldde. Ongeveer een week geleden is een begin gemaakt met het opzetten van een stalen laadmast op het nieuwe terrein voor hout- opslag van de papierfabriek Van Gelder Zonen ten Oosten van de Wijkerstraatweg, achter de voormalige „Pont"-bioscoop. Donderdagmiddag is het gevaax-te zo goed als gereedgekomen en nu verheft deze stalen mast, die liefst 36 meter hoog is en door zwax-e stalen tuien wordt opgehouden, zich ver boven het veld. Deze mast moet dienst doen om, anders dan de tot nu toe gebruikelijke methode v?' e „houtstouwen", het papierhout, zo- ais oit in „slengen" uit de zeeschepen komt, op te hijsen en dan op een grote hoop te verzamelen aan de voet van de mast. Deze manier van houtstapelen wordt ook toegepast in Canada, maar dit gebeurt dan niet door middel van een rechtstandige mast. Door het gebruik van transportban den, waarop paal na paal op de hoop wordt gebracht, worden de stammetjes daarna gedistribueex-d. Naar men ons mededeelde zou vanmid dag, nadat de stalen mast is voorzien van zijdraden, een proef met de nieuwe metho de van houtstapelen worden genomen. Het voornemen bestaat de nieuwe houtopslag methode Maandag definitief in gebruik te nemen. ZONDAG 12 OCTOBER Bioscopen. Thalia 15 uur: „Muiterij op het goudschip"; 19 en 21.15 uur: „Grensincident". - Rex, 15 en 20 uur: „Andalusië". MAANDAG 13 OCTOBER Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 20 uur: Ouderavond Emma- en Juliana- school. - Heidestx-aat, 1921.30 uur: Nutsbibliotheek. Bioscopen. Thalia, 20 uur: „Muiterij op het goudschip". Rex, 20 uur: „Andalusië". DINSDAG 14 OCTOBER Ned. Bond van Technici, filmavond, 20 uur, Sociaal-Cultureel Centrum, Lange Nieuwstraat. PALVU, Toneelvoorstelling „Het Kind van de Buurvrouw", van Bouber, 20 uur Rex Theater. Bioscopen. Thalia, 20 uur: „Muiterij op het goudschip". - Rex, 20 uur: Zie PALVU. WOENSDAG 15 OCTOBER Culturele commissie, Ned. Herv. Gem. IJmuiden-Oost, voordrachtskunst: Ruub Scholten „Het offensief van de Zwarte Bijlsteeg", 20 uur, Jeugdgebouw, Rem brandtlaan. PALVU: Als Dinsdag. V.V.IJ. IJmuiden, Cabaretavond „Zegt het met bloemen"-, 20 uur,, Patronaats gebouw, IJmuiden-Oost. Bioscopen. Thalia, 20 uur: „Muiterij In Maart van dit jaar vatten enige Castricumse KAB'ers het plan op een eigen mandoline-ox-kest op te richten, dat zijn medewerking op ontspanningsavon den van de afdeling zou moeten geven. Onder leiding van de heer S. Hoope uit Uitgeest werd nadat zich enige jonge musici hadden gemeld met de repetities begonnen. Dondex-dagavond was men zo ver dat in het openbaar opgetx-eden kon v/orden. Het kader van de KAB met alle bestuurdei-en van de diverse afdelingen, hebben dit optreden in hotel De Harmo nie bijgewoond. Het orkest dat 23 man stex-k is, maakt - een uitstekende indruk en het bleek wel dat er met grote animo is gestudeerd. Uiteraard kreeg men in dit eerste optreden nog de eenvoudige num mers te horen waaronder overigens een gaaf gespeeld „Heerlijk land van mijn dromen" doch dat neemt niet weg dat de voorwaarden voor moeilijker num mers ten volle aanwezig zijn. Als speciale attractie kon men een hawaiian-ensemble beluisteren, dat met divex-se zoete melo- aiën een daverend applaus uitlokte. In zijn openingswoox'd sprak de KAB voor zitter de heer P. de Vries de verwachting uit, dat het orkest een lang leven be schoren zou zijn. Waaraan men onder de bekwame leiding van de heer Hoope niet behoeft te twijfelen. Onder de titel „Lachen is gezond" heeft het pex-'soneels-cabaretgëzelschap van het Pi-ovinciaal Ziekenhuis te Santpoort,, de patiënten en het personeel van „Duinen bosch" Dondei-dag een uitstekende avonct voorgeschoteld. Men moet bewondering hebben voor dit uit 15 dames en heren bestaande gezelschap, waarvan de leden in de Santpoortse inrichting werkzaam zijn en deswege door wisselende diensten niet in staat zijn gezamenlijk te repeteren. Het gevarieerde programma werd met vaart gebracht onder leiding van de heer A. G. v. d. Bex-g die tussen de bedrijven door enkele declamaties ten beste gaf. De „Singing-lady", gaf blijk over een behoor lijke en geschoolde stem de beschikking te hebben, waarvan de ruim 450 aanwe zigen ten volle hebben kunnen genieten. Wanneer de vier zingende zusjes met hun dito broeder meer gevoel in hun stemmen kunnen leggen, zullen zij met hun pro gx-amma ongetwijfeld veel succes kunnen oogsten. Wat niet wil zeggen dat zij zulks deze avond niet hebben gedaan. Kees Waaier mag van dit gezelschap de beste genoemd worden. Zijn grollen in sappig West-Fries dialect deden de zaal bulderen van de lach. Het was een avond waarvan vooral de patiënten ten volle van hebben genoten. Zij zullen gx-aag de Sant poorters nog eens terug zien. Dondex-dagavond heeft de secretaris van het centraal bureau van de tuinbouwvei lingen in Nederland mr. R. A. van Pree- nen voor de leden van de Coöpex-atieve Tuinbouwvereniging „Ons Belang" in hótel Borst een causerie gehouden over de voordelen van het veilen, waarin hij teruggreep op de tijd, toen bij de tuinders de behoefte van een veiling ontstond. „Ik mag de jongere generatie opwekken het machtig veilingapparaat, dat in de loop der jaren door de ouderen is opgebouwd, met hand en tand te verdedigen en daar mede hun eigen toekomst te verzekeren. Een bloeiende tuinbouw-ox-ganisatie geeft in ons land de kracht van de agrarische bevolking weer en bepaalt, hun plaats in ons economische bestel". De directeur van „Ons Belang", de heer Jac. Schut gaf vervolgens een uiteenzet ting over de wijze, waarop men in de toe komst de winterveilingen van schorse neren en peen denkt te organiseren. Men is besloten de ,,nex-o" inplaats van Don derdagmorgen, Woensdagmiddag te laten aanvoeren. Dit omdat men, in tegenstel ling tot vroeger toen alles op straat neer gezet moest wox-den, thans de beschikking heeft over een grote en ruime neerzet- veiling. Onder auspiciën van de VCJB afdeling Castricum wordt er Zondag om 19.30 uur in de Hervormde kerk een jeugddienst gehouden. De heer Assendorp, voorganger der Vrijzinnig Hervormde gemeente te IJmuiden, zal in deze dienst voorgaan. Castricum had veel voor de oud-verpleegsters over De Castricumse bevolking heeft de oud-verpleegsters in Nederland een warm hart toegedragen. De collecte welke ten bate van hen is gehouden heeft hier de mooie som van f 532.01 opgebracht. Hier kan nog aan toegevoegd worden een be drag van circa f 68 zijnde de geldelijke opbx-engst van de bloemen die tijdens het bij de opening van het veilinggebouw gehouden vuurwerk zijn vex-kocht. Een totaal bedrag dus van x-ond f 600. op het goudschip". - Rex, 20 uur: Zie PALVU. DONDERDAG 16 OCTOBER Nut van 't Algemeen, Cursus Bloemen- schikken, 20 uur, zijzaal Abelenstraat. Personeelsver. Proveto, pex-soneelsavond, 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt laan. Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels", Jaar lijkse uitvoering met solisten, 20 uur, Geref. kerk, Koningsweg, Velsen-Noord. Bioscopen. Thalia, 20 uur: „Het grote cax-naval". - Rex: Geen voorstelling. VRIJDAG 17 OCTOBER Advendo, Toneelvoorstelling voor dona teurs, „In een andere Wereld", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan. Damclub „Sportief", competitiewedstrijd, 20 uur, Sociaal-Cultureel Centrum, Lan ge Nieuwstraat. Nutsbibliotheek, van 19 tot 21.30 uur, Heidestraat. Bioscopen Nieuw px-ogramma. ZATERDAG 18 OCTOBER Advendo: Als Vrijdag. Bioscopen. Thalia en Rex: Wordt nader bekend gemaakt. ADVERTENTIE Blouses Broeken Skibroeken in verschillende maten en kleuren KENNEMERLAAN 24 Marktberichten. Prijzen: Heilbot 2,75 -2,25, gr. tong 4,70-3,95, grm. tong 3,05- 2,75, kim. tong 2,70-2,35, kl. tong I 2,OS LOS, kl. tong II 1,87-1.71, tarbot I 2,75- 2,25, alles per kg. Tongschar 82-80 schartong 49, gr. schol 70, gx-m. schol 72, kim. schol 75, kl. schol I 70. kl. schol II 55-30,50, schar 37-18. v. haring 12.70-11, makreel 25,50-15,50, gr. schelvis 59-45, grm. schelvis 57-49, kim. schelvis 58-48, kl. schelvis I 54-47, kl. schelvis II 38- 22.50. wijting 28-17, gr. gul 61-52, mid. gul 50-44, kl. gul 41-30, kl. haai 18-15, ham 82-80, kl. koolvis zw. 32,50-29, kl. koolvis wit 49, alles per 50 kg. Gr. ka beljauw 192-132, gr. koolvis zw. 72-69, gr. koolvis wit 98, gr. leng 102 alles per 125 kg. Aanvoer: 40 kisten tong en tar bot, 5 k. heilbot, 12 k. tongschar en schar tong, 95 k. schol. 15 k. schar, 4065 k. ha ring, 815 k. makreel, 410 k. schelvis. 135 k. wijting, 117 k. kabeljauw en gul, 3 k. leng, 79 k. kl. haai, 4 k. ham, 100 k. kool vis, 45 lc. diversen, totaal 5940 kisten. Geprolongeerd. Het is Donderdag van hetzelfde laken een pak geweest als de dag tevoren: hoge prijzen als gevolg van een matige aanvoer. Kleine schol kreeg een notering, die normaliter voor de grote soox-ten behoorlijk genoemd mag wox-den en ging met f 60 strijken voor de tweeën, terwijl de drietjes liefst vijftig hele guldens opbrachten. Rondvis kwam er ook best af en werd met f 65 a f 70 voor de grote schelvis be dacht, tei-wijl de bx-aatjes zich def'ig lieten honoreren met f 38 tot f 40. Kabeljauw zakte een ietsie door het na derende weekeinde en de ongunstiger ex- sportkansen, maar f 100 tot f 85 voor de regels grote was toch nog een zmht som metje er. f 65 tot f 55 voor de kleine mocht er eveneens zijn. Gul voor het binnenland noteerde grif f 60. Wie er van de ketters tong had buitge maakt, kreeg daar goed geld voor: de lap pen gingen voor f4.60 in andere handen over en de handel telde voor cie rest' rond de rijksdaalder de kilo. Zelfs slips haal den graag fl ,60 en zelfs f 1,80 per kilo. Daar er wat meer makreel gaat komen, vertoonde de markt voor dit artikel een gex-inge neiging tot zakken: f 17 werd de middelprijs voor de blauwpijppics. Haring hield zich bij de .oude historie, zodat de goede kwaliteiten voor f 11.50 verdwenen en de i'est r.og maar net fll opbracht of tot de vismeelfabriek werd veroordeeld. Vandaag haring genoeg. Aan haring was vanmorgen weer geen gebrek, maar er kwam toch ook wat vis. Het beeld van de Vrijdagmarkt zag er als volgt uit: Antje 375 kisten makreel en 75 schelvis plus 25 varia, Norma 770 makreel, 60 haring, 60 koolvis en leng, 110 haai en x-og, 170 schel vis en 25 wijting. De Limburgia zorgde voor 265 makreel, 135 schelvis, 90 kolen, 40 haring en 35 diversen, terwijl de beide haringschepen Vikingbar.k en Bex-gen respectievelijk 1300 en 1600 kisten zee banket losten. Voorts lag er een heel vlootje loggers en kotters binnen. Alvast drie. Voor mox-gen kwamen zich Donderdagavond al melden de Max-y (1600 haring), de Duvvis (1700 hax-ing) en de Eveline (550 makreel, 120 schelvis, 110 haai en rog, 70 koolvis, 60 haring en 25 diversen. Waarmee de Zaterdagafslag al weer aardig vol begint te raken. Lelüke val. De 61-jarige stuurman van de KW. 40, P. van der Plas, is tijdens de thuisstoom van zijn schip door een zet water tegen het dek gesmeten. De stuur man kwam daarbij zo lelijk terecht, dat hij met een grote wond aan het rechtex-dij- been in het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden opgenomen. Ziekte. Als gevolg van ziekte van één der opvarenden moest de haringlogger Huibertha Gex-arda Woensdag rechtsom- keei't maken. Het scheepje zou diezelfde avond aan schot gaan, toen bleek, dat een der jongste opvarenden niet goed was ge- wox'den. In IJmuiden is de knaap per auto naar de ouderlijke woning in IJmuiden vex-voerd. Zes dagen haring. De Sumatra, die gisteren de buit van een zesdaagse haring- reis loste, werd de beste besommer van de dag met zijn f21.100. Als goede tweede, stond de Schoox-1 genoteei"d, die er met f21.000 niet veel voor onder hoefde te doen na acht dagen op de verse vis hebben gejaagd. De Vios maakte f 18.0' 1 voor acht dagen, eveneens op verse vis f de KW. 76 werd van de rest de beste door f 8610 in de wacht te slepen. Daar sloeg de kleine KW 114 overigens nog niet zo'n gek figuur naast met zijn f 5810.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 15