Gezellig Samenzijn "liet veer aan „Zaandam Beroepskeuze is een zaak van veel gewicht Visserij-varia Agenda voor Beverwijk Sensatie in Amsterdam Velsen-Noord Deskundige voorlichting is vaak gewenst Havenberichten Castricum Extra voordelige aanbieding 8 Damclub IJmuiden en St. Bavo knus onderaan Suomi-dames moesten beker afstaan Hervatting Rode Kruis- cursus in „Noord" Motorrijder viel en belandde in ziekenhuis Drie verkeersongevallen Terrasvogels speelt gelijk na onplezierige wedstrijd Verpachting van bouw grond, waar voorlopig nog geen huizen komen Padvindersleidsters te zamen op Koningsbos Tweede kermisdag „verdronk" NEDERLAND NIEUWS LASTBNA bustehouders in GROTE SORTERING Boerenpaarden in touw DINSDAG 14 OCTOBER 1952 (Van onze dammedeioerker) Na de uitslagen van de afgelopen week is er duidelijk tekening gekomen in de kop en staartgroep van de damstrijd om de titel van Noordholland. De grootste verrassing was wel het stoute stukje van Zaandam, om het sterke Gezel lig Samenzijn (en nog wel op eigen terrein) een gelijk spel af te dwingen. De „club der meesters" mocht zelfs van geluk spreken dat het een gelijk spel is geworden. Maar ook de dammers uit Wormerveer gaan zich roeren. Dat ondervond het Am sterdamse Door Combinatie Groot. Voor de vierde ronde had de Amsterdamse ploeg met drie gespeelde wedstrijden nog geen verliespunt en het stond glorieus bovenaan. De Wormerveerders wisten daarentegen nog geen enkel winstpuntje te veroveren en treurden dies met St. Bavo en DCY op de onderste plaats. De dammers uit Wor merveer hebben echter in Amsterdam een aardige kans op een kleine overwinning: de partijen werden in het voordeel van Wor merveer met 10-8 afgebroken. De hang- partij bevat, zo zeggen de mannen uit Wor merveer, alle elementen voor remise en uan zou het inderdaad een kleine overwin ning voor Wormerveer worden. Met dat al staan de twee ploegen uit Kennemerland, St. Bavo uit Heemstede en DCY uit IJmuiden, na vier wedstrijden on omstotelijk op de onderste plaats. St. Bavo verloor deze week van ODV en zoals be- De dames-estafette ploeg van de K-A.V. „Suomi", die Zondag te Leiden heeft deel genomen aan de door de A.V. „Sportief" gehouden nationale bos-estafetteloop over 2 x 100 m., 4 x 80 m. en 2 x 100 m., kon de vorig jaar veroverde wisselbeker niet be houden. Hoewel de ploeg een goede in druk maakte, konden de „Suomi"-dames niet verhinderen, dat de Celebes-dames uit Den Haag met 1 minuut 36,2 sec. eer ste werden. Zelfs kwam „Suomi" op de derde plaats na Gita uit Haarlem. De vorig jaar begonnen EHBO-cursus van het Rode Kruis in Velsen-Noord, die onder leiding van de arts J. H. Rolink in de Da Costa-school aan de Noorderlaan veel belangstellenden en gegadigden heeft getrokken, zal worden hervat. Donderdagavond 16 October wordt in de De Costa-school een begin gemaakt met de nieuwe cursus, die de deelnemers in staat zal stellen de medemens in nood bij te staan en bij ongevallen en rampen hulp te verlenen. Er wordt nog eens nadrukkelijk gewe zen op de nog bij velen bestaande mis vatting, dat het Rode Kruis-corps of de transportcolonne geen militaire organisatie is en het lidmaatschap niets uitstaande heeft met enig militair verband in geval van mobilisatie of oorlog. Behalve dokter Rolink, Geelvinckstraat 112 stellen zich beschikbaar voor inlich tingen de heren W. Hoekstra, Ogelwicht- straat 6 en P. Sikkens, Pelsstraat 5, allen Velsen-Noord. De 32-jarige Haarlemse Hoogovenarbei der R. J. PI. is Maandag nabij de spoor bomen in de Grote Hout- of Koningsweg te Velsen Noord, op weg naar de Hoog ovens, door onverklaarbare oorzaak van zijn motorfiets gevallen en ernstig gewond naar het Rode Kruisziekenhuis in Bever wijk overgebracht. Daar er op het moment van het ongeluk geen verkeer in de omgeving was, staat de politie omtrent de oorzaak voor een raad sel. Men vermoedt, dat H. een schedelbasis- fractuur heeft opgelopen. Het slachtoffer was hedenmorgen nog steeds buiten bewustzijn. Onhoffelijke automobilist In de P. C. Hooftlaan in Driehuis is Zon dagmiddag een 3-jarig jongetje, v. d. H., door een auto aangereden. Het kind speelde met een autoped midden op straat en al probeerde de bestuurder het nog te ont wijken, een aanrijding was blijkbaar niet meer te voorkomen. De kleine maakte een ernstige val en moest met een op twee plaatsen gebroken linkerbeentje en een bloeduitstorting aan het hoofd in het Anto- niusziekenhuis worden opgenomen. De 7-jarige T. v. d. V. uit IJmuiden sprong achterop de bakfiets van zijn vader en raakte met een been tussen de spaken, waardoor hij ontvellingen en waarschijn lijk een gekneusde enkel opliep. Tenslotte manoeuvreerde Zondagavond te tien uur een automobilist zo vreemd op de splitsing Hoofdstraat-Rijksweg in Sant poort, dat een passerende wielrijdster haar positieven kwijt raakte en tegen het trottoir viel, waardoor zij, mevrouw A. J. v. d. V. uit Beverwijk, enige verwondingen opliep. De autobestuurder had niet de beleefd heid naar haar om te kijken, maar de poli tie, wie het autonummer bekend is, zal wel naar hem omkijken. Ouden van dagen naar het feest Zaterdagavond heeft de Beverwijkse Bond van Ouden van Dagen haar leden een vlotte feestavond aangeboden. De voorzitter de heer W. de Wit zorgde voor het openingswoord en verzocht de leden meer propaganda voor de vereni ging te maken, opdat het ledental zou verdubbelen. Een bont programma werd voorts ten tonele gebracht door de T. W.-boys, ove rigens geen onbekenden voor de vereni ging, wier prestaties ook nu weer met on verdeelde aandacht werden beluisterd: hun muziek, schetsjes en zang gingen er in als de koek, die in de pauze bij de koffie werd geserveerd. Een verloting hield de dames en heren voorts geruime tijd bezig. kend, liet DCY met 11-9 de eer aan HDC (of Postma van DCY moet er alsnog in slagen het eindspel te winnen, dat met Blom van HDC nog moet worden ont rafeld). Jozeph Blankenaar wist met grote cijfers (17-3) de dammers uit Weesp te kloppen; daardoor staan de drie Amsterdamse ploe gen GS, ODV en Jozeph Blankenaar nu gelijk aan de kop. CDA wist het pas gepro moveerde ODV een kostbaar punt afhandig te maken (19-10). De club van Piet Roozenburg sloeg een goed figuur in Amsterdam, door een 14-6 overwinning op de Christelijke damclub te boeken. Oosterkwartier is nu de enige club in Kennemerland, die kampioenskansen behoudt. De vijfde wedstrijd wordt de belangrijk ste voor de damclub IJmuiden. Woensdag avond 22 October moet het DCY-tiental naar St. Bavo in Heemstede. De ranglijst toont aan, dat beide clubs ongeveer even zwak zijn. DCY heeft 31 bordpunten vóór gehaald, St. Bavo heeft 27 bordpunten na een heel wat zwaarder programma. ADVERTENTIE A. N. W. B. K. N. A. C. AUTORIJLES? met nieuwe wagen REIJM'S AUTORIJSCHOOL UW ADRES Hagelingcrweg 134 - Santpoort - Telef. 8930 GEDIPL. INSTRUCTEUR Op het KVV-veld heeft Terrasvogels het niet verder dan een gelijk spel kunnen bren gen, wat na de éclatante overwinning op CSV wel even tegenviel. Hot was een verre van pleizierige wed strijd. Vooral na de rust was de stemming in het veld bepaald onvriendelijk. Het gelijke spel dankt Terrasvogels voor een groot deel aan zijn doelman Akkerman, die na de rust. toen de Vogels dikwijls met de rug tegen de muur moesten verdedigen, dermate knappe staaltjes doelmanswerk liet zien, dat KW, ondanks zijn grote veldmeer- derheid, er slechts eenmaal in slaagde hem te passeren. KW had reeds na 2 minuten de leiding, maar deze tegenslag ontmoedigde de Vogels geenszins en toen de rust inging, hadden zij door toedoen van Wijnen een 21 voor sprong genomen. Hard spel In de hard gespeelde tweede helft was KW het meest in de aanval. De Terras- vogelsverdediging met Akkerman Sr. aan het hoofd wist echter van geen wijken. Een half uur hield zij stand, doch toen kon de ongedekt staande linksbuiten de gelijkmaker scoren (2—2). Een van de plezierigste sprekers die wij in lange tijd hebben gehoord is ongetwijfeld de heer G. P. J. van Alkemade van de Schoolpsychologische dienst van het Labo ratorium voor toegepaste psychologie in Amsterdam. Gisteravond was de heer Van Alkemade in IJmuiden om in het Hervormd Jeugdgebouw een lezing te houden onder de titel: „5000 beroepen en toch wat moet ik worden?" In rustige, prettige betoogtrant zette spreker uiteen dat er minstens 5000 beroe pen zijn, waaruit het opgroeiende kind zijn keuze kan maken. De moeilijkheid is slechts te bepalen voor welk vak het kind het meest geschikt is. Die bepaling is zeer moeilijk te maken, vooral als het kind geen bijzondere voorkeur te kennen geeft en dus niet, wat men noemt, een „spontane keuze" heeft. Als de ouders of het onderwijzend personeel dan ook geen aanwijzingen kun nen vinden die het kind in een bepaalde richting kunnen helpen, dan moet de psy choloog er aan te pas komen, minder deftig gezegd: de beroepskeuzeadviseur. Het La boratorium voor toegepaste psychologie in Amsterdam heeft in 1949 een speciale schoolpsychologische dienst in het leven ge roepen, die onder directie staat van prof. dr. J. Waterink en dr. H. R. Wijngaarden. Tegen een betrekkelijk kleine vergoeding is dit bureau te consulteren, welk consult vaak in schoolverband wordt geregeld. Er zijn reeds opmerkelijke resultaten bereikt met deze acties. Meer dan 80%, soms zelfs 90% van de gegeven adviezen blijkt juist te zijn. Vaak ook zit de moeilijkheid voor het 13- of 14-jarige kind dat zijn levensweg gaat beginnen, niet zozeer in de keuze van het vak, als wel in de wijze waarop dat vak moet worden geleerd. Ook betreffende het te volgen onderwijs 'geeft het laboratorium dan adviezen. Dat het geven van deze ad viezen een vak op zichzelf is geworden blijkt uit het feit dat er 2000 verschillende opleidingsinstituten in ons land bestaan. Er is gedegen studie voor nodig die alle zo te kennen, dat er goede en verant woorde voorlichting over gegeven kan worden. De heer Van Alkemade gaf als zijn mening te kennen dat het kiezen van het juiste beroep voor het kind van groot be lang is. Het levensgeluk van de betrokken mens kan daarvan afhangen. Nog steeds zijn veel te veel mensen onder de invloed van de hang naar de „witte boord", dat wil zeggen, dat zij hun kinderen naar een Muloschool of HBS sturen, terwijl zij in een technische opleiding veel beter op hun plaats zouden zijn. Deze ouders gaf spre ker het motto mee: „Doe uw kinderen niet de das om als de overall hen past". De helft van de kinderen die naar het uitge breid lager, het voorbereidend hoger of zelfs naar het hoger onderwijs gaan, bereiken nooit de eindstreep. Deze „zitten-blijvers" en „struikelaars" kosten de staat jaarlijks 150 millioen gulden aan subsidie, onnodige uitgaven voor scholen, etc. Na de' pauze werden de aanwezige ouders in de gelegenheid gesteld vragen aan de heer Van Alkemade te stellen. Daarna volgde nog een korte uiteenzetting van de mogelijkheden die het Voortgezet Lager Onderwijs tegenwoordig biedt. Maandag 13 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Araliz van Otter backen. Efi Limnos van Port Cafera Tasta- tio. Brigada Makoroskigo van Gdynia. Zee land van Setubal. Gooiland van Hamburg. Twee Gebroeders van Stettin. Phemius van Hamburg. Vertrokken zijn: Vorwarts naar Bruns- buttel. Wota naar Kalmar. Cleopatra naar M 'bro. Henri Tegner naar Antwerpen. Pre sidente Perón naar Bilbao, Munin naar Bor deaux. Hr. Ms. Johan Maurits naar Den Helder, Frisian Coast naar Rotterdam. Niobe naar Rotterdam. Theodora naar Manchester. Stentor naar Rotterdam. Bij raadsbesluit van 13 November 1951 werden in het belang van de volkshuisves ting aangekocht gronden, ter gezamenlijke grootte van 5.95.23 ha., gelegen aan de Kerkweg te Santpoort. Deze gronden zijn aan de gemeente in eigendom overgedragen op 15 Mei 1952. Het tempo, waarin, naar wordt ver wacht, de bebouwing van dit gebied zich zal voltrekken, laat toe een perceel ter oppervlakte van ongeveer 2.76.14 ha., voor het tijdvak van 15 Mei 1952 tot 1 Augustus 1953 en de percelen (Sectie F, nos. 3528, 3529 en 5125 ged.), ter gezamenlijke opper vlakte van ongeveer 1.53.11 ha., voor het tijdvak van 15 Mei 1952 tot 1 December 1953 als tuingrond te verpachten. Gegadigden voor deze verpachtingen zijn: J. P. Nijssen te Santpoort, voor het eerst gemelde perceelsgedeelte, alsmede H. J. M. Fictoor te Santpoort en J. Klauwers te Haarlem, voor de laatstgenoemde percelen. De door H. J. M. Fictoor en J. Klauwers gezamenlijk in pacht gevraagde percelen waren voor de overdracht in pacht bij Fictoor en Sabelis. Laatstgenoemde is over leden en zijn weduwe heeft haar rechten ter zake overgedragen aan H. J. M. Fictoor, voormeld. De Grondkamer Noordholland heeft aan deze verpachtingen voor korte duur haar goedkeuring gehecht. De pachtprijzen die nen, in overeenstemming met hetgeen voormelde Grondkamer ten deze heeft ge adviseerd, te worden gesteld op respectie velijk ƒ210 per ha., en 200 per ha. per jaar. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot verpachting van de bovengenoemde percelen en perceelsgedeelten aan de ge noemde personen. Het afgelopen weekend.heeft het Gewest Noordholland van' hët N.P.G.^in de Jeugd herberg „Koningsbos" te-Bakkum'.een leid stersconferentie gehouden. In totaal 30 padvindsters- en 40 kabouterleidsters heb ben van de gelegenheid gebruik gemaakt om nieuwe ideeën op te doen voor het ko mende jaar. Het weekend stond onder leiding van de gewestelijke commissaresse, mevrouw Hal- bertsma, die in haar openingswoord vooral het woord richtte tot de jonge leidsters van het gilde, en haar opwekte de opbouw van het gilde met kracht ter hand te nemen. De training bestond dit keer uit het instu deren van nieuwe spelen voor de padvind sters en de kabouters. Zondagmorgen heeft men een duinwandeling gemaakt, tijdens welke de natuurhistorische tentoonstelling op het kampeerterrein te Bakkum met een bezoek is vereerd. In de middaguren hield mevrouw Brand-Groeneveld een causerie over het Maatschappelijk werk bij de P.T. T. naar aanleiding waarvan vele vragen werden gesteld. De spullenbazen van de Bakkummer kermis zullen zich de tweede en laatste kermisdag nog lang kunnen heugen. Wer den velen er door het koude weer in de middaguren van weerhouden de kermis te bezoeken, 's avonds viel de feestviering helemaal in het water. Verschillende ex ploitanten hadden reeds vroeg in de avond hun tent gesloten. Alleen daar, waar ge legenheid werd gegeven tot dansen, zijn goede zaken gemaakt. Om en in het café van de heer W. Castri cum op Noord-Bakkum heerste welhaast de gehele dag een gezellige drukte. Hier werd het aloude „katknuppelen" (zonder poes dan) beoefend, waar vooral de oudste in gezetenen een ruim gebruik van hebben gemaakt. ADVERTENTIE Extra steun gevend Wala corset Dit model met zijsluiting en veter is door de binnenband bijzonder geschikt voor een figuur, dat enigszins extra steun behoeft. In Uni Satin .2450 In doorgeweven Broché 2790 Wala Beha van fijne popeline met maagband in zalm en wit4.65 Lange Nieuwstraat 791 Telef. 5003 □muiden-Oost De Antilliaanse Regerings-Raad ontving op de ochtend, dat het duizendste retour vliegtuig van de K.L.M. in Curagao aankwam, de directie van het West-Indisch K.L.M.-bedrijf en de bemanning van het vliegtuig Winschotendie deze duizendste vlucht maakte. Van links naar rechts op de eerste rij: M. Koster, directeur van de K.L.M., mr. dr. M. F. da Costa Gomez, voorzitter van de Regerings-Raad, A. P. Ruige, gezagvoerder van de „Winschoten". Op de achtergrond leden van de Regerings-Raad en de overige leden van de bemanning van het vliegtuig. ADVERTENTIE Ruim twaalf jaar na hun verwoesting zijn Zaterdagmiddag de Abdijkerken te Middelburg opnieuw in gebruik genomen. Zowel de uit de 14e eeuw daterende Koorkerk als de in het verlengde daarvan gelegen grote en indrukwekkende, in de 15e eeuw gebouwde, Nieuwe Kerk, zijn geheel gerestaureerd. Onze foto toont een interieur van de Nieuwe Kerk, genomen tijdens de rede van de voorzitter van het College van Kerkvoogden. Prima Tricot DAMESSLIPS 1.28 Hollandia Bloesem HEMDJE 2.65 Hollandia Bloesem BROEKJE 2.28 ZUIVER WOL hemdje 5.95 ZUIVER WOL broekje 5.35 WOL JAEGER camisole 6-95 ronde hals ZUIVER WOLLEN camisole 7.45 WASZIJDEN ONDERJURK in zwart GEBLOEMDE waszijöen ON DERJURK Waszijden ONDERJURK met brede KANTGARNERING SATIJNEN ONDERJURK, extra zwaar JUPON 5.95 WITTE WASZIJDE 4.95 5.75 6.95 ƒ12.50 Anegang 25 Haarlem Een der hoogtepunten van de Bakkum mer kermis is althans voor de paarden liefhebbers ongetwijfeld het ruiterfeest geweest dat de R.K. Landelijke Rijvereni- ging „St. Willibrord" Maandagmorgen or ganiseerde. De wedstrijden zijn gehouden op het land van de heer Beentjes aan de Haagseweg, en bijgewoond door een grote schare belangstellenden, ondanks het feit, dat het koude weer het verblijf daar nu niet bepaald veraangenaamde. Dat boeren paarden ook nog iéts anders kunnen dan een ploeg of een zware wagen trekken heeft men duidelijk kunnen aanschouwen. In het nummer hindernisspringen-individueel vie len diverse mooie staaltjes te bewonderen en van de tien deelnemers veelal jonge boeren werd de heer J. Welboren uit Castricum eerste. Zijn paard maakte slechts vier fouten. Tweede werd J. Rotteveld uit Heiloo, 3. J. P. Rotteveld (Heiloo), 4. IJ. Swart (Heiloo). Tevoren hadden de nummers 4-tal en 8-tal dressuur plaats gevonden benevens een individueel dressuurnummer van de streekkampioen J. Rotteveld uit Heiloo. De grootste belangstelling ging uit naar de zogenaamde „hemdenrace" over twee ronden. Na eerst een halve ronde in draf gereden te hebben, moesten de ruiters van hun paard, om een in een kistje liggend overhemd te bemachtigen en aan te trek ken. Na de tweede halve ronde had men tot taak een pantalon aan te trekken en vervolgens ging het in galop op de finish aan. De leden startten twee aan twee en zonder zadel op het paard gezeten. Als overwinnaar kwam van de 16 deelnemers de 15-jarige J. Hunneken uit Heiloo uit de bus, wat hem een bedrag van 25 rijker maakte, 2. werd H. Poel (Castricum, 10) en 3. H. Veldt (Castricum). De prijzen werden na afloop uitgereikt door de voor zitter de heer J. Schut uit Bergen. „De Pion" schoof verder De Castricumse schaakclub „De Pion" heeft de onderlinge wedstrijden in hötel Meijer voortgezet. Het is C. Bennes niet gelukt in de partij tegen J. Bos enig voor deel te behalen. Tenslotte moest worden afgebroken in een i-emise-stelling. C. J. Heeck maakte met de 25e zet een fout tegen Walther Uhl. Door taai verdedi gen wist hij evenwel nog lang stand te houden, doch de stelling werd tenslotte onhoudbaar en hij moest opgeven. L. Born bracht het deze keer niet verder dan remise tegen D. Keetbaas; P. Zwart, die tot nu toe de beste papieren in groep 2 had, verloor van S. van Weeren. De jonge speler B. Schlosser speelde erg serieus tegen ir. A. de Jongh, hetgeen tot gevolg had, dat er een tweede avond nodig is, om de hangpartij uit te spelen. In groep 3 werd A. de Wit, die zijn eerste vier partijen won, verslagen door W. Mo lenaar, en R. v. d. Berg wist van J. Lute te winnen. Het nieuwe lid W. Duyn begon goed en bracht N. Kortekaas een nederlaag toe. De NKVB opent het winterseizoen De Nederlandse Katholieke Vrouwen Be weging, afdeling Castricum opent Vrijdag in hotel Borst het winterseizoen met een toneelavond. Het R.K. Amsterdamse To neel Gezelschap zal dan opvoeren het toneelspel in drie bedrijven „De Vreemde ling" van Antoon Coolen. Niet doorzakken. De val in de markt, die zich Zaterdag lichtelijk aankondigde, zette Maandag in genen dele door: de enige vissoort, die een veer moest laten was de tong, maar daar zijn de vorige week dan ook wel abnormaai-hoge prijzen voor be taald. Er kwam nu 4,25 en rond 4 voor een kilo lappen binnen, tegen vijf en een halve gulden in de vorige middenweek. Maar de rest van de verse vis bleef onbe reikbaar hoog staan en de schelvis was haast onbetaalbaar met haar 55 tot 45 per kist vcor de braatjes en 65 voor de grote variëteiten. i Aflopend. De haringvangsten wijzen er op, dat het verse seizoen begint af te lopen en de aanvoeren nemen al met de dag af. Gelukkig ja, zover is het alweer wa ren er toch nog vier schepen aan de Maan dagafslag, zodat de handel zijn neus niet stootte en de prijzen lieten blijken, dat er een zware kentering aan de gang is: 13 per kist was al heel gewoon en 15 voor de Engelse walkwaliteiten vormde een goed gemiddelde. Dure schol. Voor de schol, die gisteren door de exporteurs graag werd gekocht, is ook al goed betaald: de grootste plakken, die schaars waren, werden met 60 geho noreerd en de tweeën en drieën noteerden met gemak 45 en 30 de kist. De afslag van Maandag was gauw bekeken en de handel was het eigenlijk nog niet eens zat. Zuinige Dinsdag. Het is in lang niet voorgekomen, dat de kaairidders maar twee haringschepen voor hun rekening kregen: vanmorgen moesten ze het stellen met de Elie en de Tubantia, die samen niet meer dan 1700 kisten zeebanket oplever den. Voor morgen ziet het er wat de haring betreft evenmin als een hoorn des over- vloeds uit: de totale aanvoer zal de twee duizend kisten wel niet ver te boven komen. Maandag waren er dan ook al serieuze plannen om de trawlers, die ach ter de haring hebben aangezeten, op verse vis te laten overschakelen; de Gelria bij voorbeeld loopt met zulke plannen rond. Intussen proberen de haringtrawlers, die nog uit zijn, er van te maken, wat er van te maken is en ze schuimen de Westkant van de Dogger en de Zuidelijke Silverpitt- rand af om nog een vangetje té maken. De vangsten komen echter zelden meer boven de 250 kisten per dag en hier en daar lijkt 150 kisten al een gunstig gemiddelde te zijn. De drijfnetvissers gaven Maandag morgen ook al niet veel hoop meer; onder de Engelse wal lopen de vangsten momen teel ook scherp terug. Dirkje morgen. De Dirkje heeft zich al vast in de Woensdagmarkt genesteld met zijn 210 kisten schelvis en piepers, 30 ge stripte blauwpijpjes, 70 dichte dito, 40 wijting, 10 gul en kabeljauw, 70 dichte pie pers, 15 haring, 25 stijve en 5 kistjes dichte wijting. Zwaar handwerk. Daar een poelie van de winch op de KW 59 het tijdens de vis serij begaf, zodat de bemanning de trawl met de hand moest binnenhalen, is de 59 maar teruggekomen. De manschappen had den ruim vijf uren aan clit zware karwei „gesteund". Op honk. De Claesje, die Maandagmor gen naar Vlaardingen uitweek, is tevreden gestemd weer in IJmuiden aangekomen: de besomming van 8800 is in elk geval niet tegengevallen, al maakte de haring in Vlaêring dezelfde prijs als in IJmuiden: 13 per kist. In en uit. Naar zee vertrokken Maandag de IJm. 240, 262, 239, 215, 241, 202, 249, 229, 230, 213, 11, 27, 277, 276; HD 131, 180, 7 en 9; KW 31, 12, 189, 17, 29, 128, 35, 60, 53, 41, 77, 23, 210, 30, 5, 83, 161, 41, 44; AM 18 en de A 7893. Van de Polen vertrokken naar zee: GDY 104 en de 134. Binnen kwamen de GDY 105 (80 kantjes haring en 1000 kisten verse), GDY 83 (100 kisten verse), WOLA WAZ (120 kantjes en 1000 kisten), SWI 104 (780 k.). Mooi zo. De besommingen waren Maan dag best: de Medan bracht in negen dagen 17.500 boven water, de Petten deed voor 12 dagen 15.300 en de Gelria maakte in een week 11.400. De Allan Water ten slotte boekte 13.500 voor acht dagen; dit alles ondanks de geringe vangsten. De vis van de Petten had door de lange reis wel wat geleden, zodat de notering in de knoei raakte. Van de loggers was de HD 79 onbetwist kampioen met een besom ming van heb-ik-u-daar: 12.500. DINSDAG 14 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Illusie van het geluk". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Hoe groen was mijn dal". K. S. A.-gebouw, 8 uur: Toneelvoorstelling „Suuske Perdaems". WOENSDAG 15 OCTOBER Bioscopen: Als Dinsdag. K. S. A.-gebouw, 8 uur: H.O.V.-concert,

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10