Sportbeoefening als bijdrage tot internationale verbroedering Benelux-conferentie is heden in Le Zoute begonnen Haarlems ontvanger Visser, ontving nu eens iets anders IJmuiden Castricum Beverwijk Tastbare resultaten niet te verwachten Jubileum bij de belastingen Tal van huldeblijken voor 40-jarige dienst 5 Internationale sportconferentie Lezingen op Zondag Fiscale inlichtingen en opsporingsdienst Drie Hoogoven-ongevallen Groentemarkt Nieuwe roos gekeurd SCHEEPVAART Mr. Stikker beëdigd als ambassadeur Brandschade in Augustus 1.775.590 DINSDAG 14 OCTOBER 1952 De sport in internationaal verband stond ook tijdens het afgelopen weekeinde in de belangstelling van de in het Haarlemse Stadhuis en het gebouw van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders in Ovcrveen vergaderende deelnemers aan de sportconferentie. Er is daar met grote belangstelling geluisterd naar uiteenzet tingen over verscheidene de sport rakende onderwerpen. Prof. dr. H. Plessner, Albert Milhado uit Londen en dr. Jean Legros uit België traden als inleiders op. Na afloop van elke bespreking werden discussiegroe pen gevormd, waarin over het behandelde nog eens van gedachten werd gewisseld. Door de krap toegemeten tijd diende men zich daarbij evenwel te beperken tot de hoofdzaken. De raadzaal van het Haarlemse stadhuis was Zaterdagmiddag bijna geheel bezet met deelnemers aan de conferentie en belang stellenden voor de lezing, die prof. dr. H. Plessner hield over het onderwerp: „De betekenis van de sport in de Westerse maatschappij". De lezing werd gehouden in het Duits, waarna in het Engels, Frans en Nederlands een résumé werd gegeven. Prof. Plessner zeide van mening te zijn dat overal het gevoel groter wordt dat in het moderne arbeidsproces zowel voor de hoofd- als voor de handarbeid het lichaam niet meer krijgt, waar het recht op heeft. Het bewustzijn, slechts een nummer te zijn, slechts nog te worden beoordeeld naar geleverde prestatie drukt op honderddui zenden, onverschillig in welke groep van het arbeidsleven zij zijn opgenomen, ar beiders, beambten of intellectuelen. Zij wil len in de arbeidsprestatie als individu zichtbaar blijven, zij willen zien en wor den gezien. Dit door de geïndustrialiseerde wereld gewekte en versterkte doch tege lijkertijd in zijn vervulling belemmerde verlangen vindt in de sportwereld een mo gelijkheid tot bevrediging. De sport garan deert directe populariteit. De ontwortelde stedeling, vereenzaamd en overgeleverd aan de anonimiteit, vindt er buiten de min of meer opgelegde arbeidsgemeenschap, ware kameraadschap en de kring, waarin hij iets kan betekenen. Sprekende over het internationale con tact en de daarvan te verwachten verbroe dering, zeide prof. Plessner: Een verbroe dering tussen de volkeren in die zin, dat zij oorlogen konden voorkomen, hebben de Olympische Spelen niet gebracht. Veeleer zijn ze een even echte uitdrukking van het moderne nationalisme als de oorlog, maar eveneens uitdrukking van de vrees er voor, de afschuw zelfs er tegen en van het ver langen naar een ridderlijke en vreedzame vervanging, in één woord zij zijn de droom van de vervulling van een als onvervulbaar erkende wens, van alle zich eigenlijk uit sluitend en nadrukkelijk met een nationa liteit vereenzelvigende volkeren. Van de discussie vermelden wij dat de heer J. J. A. R o o s e n s t e i n, leraar M.O. lichamelijke opvoeding in Driehuis-Velsen, meende dat de hedendaagse mens slechts werkt om de kost te verdienen, maar daar bij geen scheppend werk meer verricht. In de sport heeft hij wel kans iets te scheppen en te presteren: doelpunten maken. De wet houder van Onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, was van mening dat sport niet alleen als reactie op de dagelijkse ar beid van de mens behoefde te komen. Het hangt veel van het individu zelf af om men zov/el op kantoor als op de fabriek met op gewektheid of met tegenzin zijn arbeid verricht. De heer De Boer betwijfelde of het wer kelijk nog wel vreugde is om elke Zondag weer of geen weer een wedstrijd te moeten spelen. Zondagmiddag werd de nadruk gelegd op de betekenis van de sport als interna tionaal bindingsmiddel. De heer Albert Milhado uit Londen behandelde dit onder werp gezien buiten het georganiseerd sportverkeer en de heer dr. Jean Legros uit België deed dit gezien via het geor ganiseerd sportverkeer. Evenmin als op de voorafgaande Zater dag is een concreet antwoord te geven op de vragen, die ook tijdens de discussie naar voren komen. Maar dat antwoord is dan ook niet het belangrijkste. Belang rijker is dat men tot het geven van richt lijnen komt, die er toe bijdragen dat de sport in reede banen wordt geleid. De heer Milhado had geconstateerd, dat het contact tussen de volkeren na de oor log sterk is toegenomen. En een gelukkige omstandigheid is, dat na een wedstrijd het sportcontact zich verder uitstrekt; de bui tenlandse bezoekers worden in aanraking gebracht met de muziek, de techniek, het toneel en andere aspecten van het land dat zij bezoeken. Hierin schuilt een grote opvoedkundige waarde. Uitwisseling op sportgebied is eveneens mogelijk tussen scholen en instellingen. En ook daartoe behoeft het zich nog niet te beperken. Als voorbeeld van het bezoek van orkesten aan eikaars land noemde de heer Milhado Bij beschikking van de minister van Fi nanciën is ingesteld een fiscale inlichtin gen- en opsporingsdienst. Deze dienst res sorteert rechtstreeks onder het ministerie van Financiën en is gevestigd te Amster dam. De inlichtingendienst heeft tot taak: a. Het opsporen van bronnen, welke gegevens kunnen opleveren, welke van be lang zijn voor de heffing en de invordering van enige rijksbelasting, met uitzondering van de invoerrechten en accijnzen; b. Het verzamelen en distribuéren van gegevens, welke van belang zijn voor de heffing en de invordering van enige rijks belasting, met uitzondering van de invoer rechten en accijnzen. De opsporingsdienst bestaat uit: le. De afdeling fiscale recherche, welke tot taak heeft het verrichten van opspo ringswerkzaamheden in gevallen, waarin met betrekking tot enige rijksbelasting, met uitzondering van de invoerrechten en ac cijnzen, het vermoeden bestaat, dat een als misdrijf strafbaar gesteld feit is begaan; 2e. De afdeling douanerecherche, welke tot taak heeft het verrichten van opspo ringswerkzaamheden in gevallen, waarin met betrekking tot de wetgeving op het stuk van de in- en uitvoer, de accijnzen en het deviezenverkeer het vermoeden bestaat, dat een strafbaar feit is begaan en de om vang of de aard van de fraude een onder zoek van een centraal punt uit gewenst doet zijn. het bezoek destijds van het orkest van de Haarlemse Orkest Vereniging aan Enge land. Deze cultuuruitwisseling achtte de heer Milhado van groot belang. De sport is slechts een factor in de cultuur. Teveel nog wordt er gepraat en geklaagd over de gevaarlijke Internationale toestand. Maar men moet eens iets meer doen, zoals de uitwisseling van jonge mensen bevorde ren, besloot de heer Milhado. Dr. Legros noemde het Olympisch ideaal het enige domein waar een zekere univer saliteit is verwezenlijkt. Hij bracht hulde aan de sportleiders, omdat dankzij deze leiders en dankzij de georganiseerde sport jonge mensen uit de gehele wereld elkaar leren kennen en waarderen in de internationale sportfeesten. Tijdens de discussie bleken dé menin gen nogal uiteen te lopen. Wel was men het eens over de gedachte dat door sport getracht moet worden de verbroedering te vergroten. V/at het contact met het bui- enland betreft werd betreurd, dat het be lang hiervan bij de regeringen der ver schillende landen nog te weinig is door gedrongen en dat die regeringen niet altijd de gewenste medewerking verlenen. Ook de heer J. Nauwelaerts de A g zeide tijdens de gedachtenwisseling van mening te zijn dat sport inderdaad moet medewerken aan een verbroedering tussen de volkeren. Maar die verbroede ring achtte hij in ons eigen land al ver te zoeken. De sport gaat zich meer en meer bepalen tot een politieke, godsdien stige of zakelijke groepering. Het wedstrijdwezen zag de heer Nauwe laerts als een gevaar door de zich steeds manifesterende rivaliteit. Vanmorgen waren de deelnemers aan de conferentie weer bijeen in het Haar lemse Stadhuis om te luisteren naar de heren C. Graamans en C. Ras, die het on derwerp: „Sport als vormingsmiddel" be handelden. Vanmiddag en vanavond wordt aan de ontspanning gedacht. Op het programma staat een excursie naar Aalsmeer en Vo- lendam en een bezoek aan Amsterdam. Dinsdag wordt de internationale sport conferentie besloten. (Voor laatste bijzonderheden der Sportconferentie zie pag. 4). Slachtoffers naar het ziekenhuis Bij de gietmachine van de Hoogovens gleed Zaterdagmiddag de hulpgieter G. Bakker uit Beverwijk bij het leegstorten van een bak met gloeiend ijzer uit zoals de Hoogovens thans pas melden. Hierdoor kreeg B. spatten gesmolten ijzer in een klompsok, waardoor hij met brandwonden aan de linkervoet naar het Rode Kruiszie- kenhuis werd gebracht. Maandagochtend was de schilder A. H. Keur uit IJmuiden, werkzaam bij de firma Henskens, in de nabijheid van de Staalfa briek bezig een grote draadglazen ruit te versjouwen, toen deze ruit naar het zeg gen van K. plotseling doormidden brak. De schilder kreeg het vallende stuk glas op de rechterhiel en hij moest met een diepe snijwonde in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost worden opgenomen. Maandagmiddag viel de arbeider H. Sandbergen uit Beverwijk, die bij de Am sterdamse Ballast maatschappij werkt, tij dens het vervoer van een las-kar in een bocht van de vrachtauto, waarop deze kar stond, af. Hij kwam nogal lelijk terecht en moest met wonden en kneuzingen aan hoofd en schouder naar het Rode Kruis- ziekenhuis overgebracht worden. Jongen botste op auto Gisteravond is een jongen op de Wijker- straatweg met zijn fiets op een langs de Wijk aan Zeeërweg staande auto gebotst. Het kind kreeg diverse, onbeduidende wonden en een tand sloeg door zijn lip. De wagen was niet verlicht, maar stond wel binnen de lichtcirkel van een lantaarn paal. De eerste veiling van de week Op de eerste groenteveiling van deze week kregen de Castricumse tuinders de volgende prijzen: rode kool 5V2-6, andijvie 5-11, peen 8'/2-10, dubbele bonen 71-80, spruiten 34-65, grove spruiten 15-21, groe ne kool 8V2-9. bloemkool 8-33, uien 17-19, prei 10-12, witte kool 5'/2, kroten 10, sel derij V2-S, sla 3-6, stokbonen 63. Andijvie 10-^21; bloemkool 1847; bospeen 10—22; snijbonen 48—78; pronkbonen 28—74; sperciebonen 3892; spinazie 1841; poste lein 1622; sla 28; tomaten 1667; kom kommers 1017; prei 822; knollen 1021; spruiten 2759; boerenkool 718; groene kool 8—13; rode kool 712; uien 12—21; druiven 76—87; appelen 819; peren 7—18. LE ZOUTE. (Belga). De ministers Drees, Zijlstra. Mansholt, Beyen, Luns, Suurhof en Van de Kieft ziin Maandag middag aangekomen in Le Zoute, waar heden de Benelux-ministersconferentie zal beginnen. Zij werden verwelkomd door de heer Meurice, minister van Buitenlandse Han del van België en brachten in zijn gezel schap de avond door. Men verwacht, dat de ministers de agen da van de aanstaande deskundigen-con ferentie zullen opstellen. Het eerste punt van deze agenda zal ziin de bepaling van de voorlopige veiligheidsmaatregelen die zoveel mogelijk de gevolgen van de Ne derlandse concurrentie in bepaalde sec- „Lassie", de bekende filmhond, behoort tegenwoordig tot een „veilig verkeersploeg" geheel bestaande uit honden, die met een politieman door de Verenigde Staten trekt, om de kinderen les te geven in veilig verkeer en hoe zij het veiligst een kinderwagen met een „spruit" erin naar de overkant kunnen krijgen. toren der Belgische industrieën, zoals de textiel-, de leder- en de papier-nijverheid zullen verzachten. Het is de bedoeling, zo verzekert men in deze Belgische kringen, van de Neder landse regering gedaan te krijgen, dat zij voor genoemde producten een streng ver gunningenstelsel zal toepassen, zoals de Belgische regering reeds gedaan heeft toen de Nederlandse staalproductie een zekere hinder ondervond van aanzienlijke staal- aanvoer. V/at de basiskwestie, namelijk die van de ionen en van de sociale lasten, betreft, gelooft men in officiële kringen, dat zij ongetwijfeld zal worden besproken, hoe wel te verwachten is, dat de Nederlanders bij hun standpunt zullen blijven, dat be langrijke concessies inzake verhoging van de lor.en het evenwicht van de betalings balans, de eerste voorwaarde voor een economische unie, in gevaar zouden kun nen brengen. Zij zouden zelfs van plan zijn de Belgen aan te bevelen inzake de lonen en do sociale lasten zekere maat regelen te treffen. De conferentie die oorspronkelijk gister avond met een informele bespreking een aanvang zou nemen, kon pas vanmorgen om half elf van wal steken, aangezien de Belgische ministers te Brussel waren op gehouden. Vrij onverwacht hebben de Bel gische ministers laten weten, dat zij bij een dringende vergadering van het comité voor de economische coördinatie aanwezig moeten zijn. Tevens zouden de ministers van gedachten moeten wisselen over het resultaat van de verkiezingen van Zondag. In Aalsmeer heeft men op het Proefsta tion een nieuwe roos gekeurd. Deze roos is gekweekt door de firma H. A. Verschu ren te Hasp en wordt tot nog toe aange duid met het zakelijke nummer 105. Bin nenkort zal de plechtige naamgeving ge schieden. De commissie van rozendeskun- dige die de roos, een rode theehybride, op haar originaliteit keurde, verleende de kwekers van de bloem het veel begeerde „getuigschrift van verdienste". De heer H. IJ. Visser, die Zaterdag de dag herdacht, waarop hij veertig jaar geleden in 's Rijks dienst trad, heeft gedurende zijn loopbaan van surnumerair der Grondbelasting in de hoofdstad tot ontvanger der Directe Belastingen in Haarlem vele stand plaatsen gehad. Maar gedurende de perioden, waarin hij in Haarlem werkte, eerst van 1921 tot 1925 en daarna van 1939 tot thans, heeft hij hier zeer veel waardering verworven, getuige de grootse huldiging, die hem en zijn gezin Zaterdagmorgen in het ontvangkantoor der directe belastin gen aan het Klein Heiligland ten deel viel. Talrijke personeelsleden van het Haarlemse ontvangkantoor en vele ge nodigden van andere kantoren waren daar bijeen om hem te feliciteren en in niet minder dan twaalf toespraken werd zijn werk, niet alleen voor het rijk maar vooral ook voor zijn colle ga's geprezen. De rij van sprekers werd geopend door de hoofdinspecteur van de eerste afde ling, de heer J. J. Rus, die een overzicht gaf van de carrière van de jubilaris. De taak van de ontvanger wordt naar hij zeide steeds omvangrijker. Voor de oorlog was het een tamelijk rustige werkkring maar nadien werkt de ontvanger met gro tere getallen, met grotere personeelsfor maties en leidt hij een grotere organisatie. Veel tact, inzicht en mensenkennis zijn nodig om dit werk thans te kunnen doen en door het succes van zijn arbeid heeft de jubilaris getoond, deze eigenschappen tn bezitten. Veel mensen, die met hun moeilijkheden bij hem kwamen heeft hij tot zijn vrienden gemaakt door dat hij hen hielp waar dat mogelijk was. De heer Rus overhandigde de ontvanger een ge schenk onder couvert en daarna twee boe ken namens de hoofdambtenaren en ge wezen hoofdambtenaren in Haarlem. Vervolgens sprak de heer J. Schellin- ger, directeur van 's Rijks Belastingen en Domeinen te Amsterdam, die zeide dat dit jubileum juist in een tijd valt, die voor de ontvangkantoren in het algemeen wel een hoogseizoen kan worden ge noemd. Het jaar 1952 gaat een topjaar worden want nog nimmer tevoren werd het personeel der ontvangkantoren ge confronteerd met zulke grote aantal aan slagen, bepalingen, berekeningen, vervol gingsstukken en wellicht ook in geen en kel jaar hiervóór kreeg men zoveel moei lijkheden op te lossen. „Maar het moet u, mijnheer Visser, wel een voorrpcht zijn om, wanneer u thans uw verantwoorde lijkheid overziet, u gesterkt te weten door zulk een veeljarige ambtservaring, die u in staat stelt de werkzaamheden in de ko mende jaren van de top te leiden, in breder, rustiger banen", aldus de heer Schellinger. De heer J. Koopmans, waar nemend chef de bureau in Haarlem, bracht de gelukwensen van het personeel over en bood de heer Visser een vierdelig standaardwerk aan, dat mede werd ge schonken door het personeel van de bui tendienst, namens hetwelk de hoofd assistent-sectie-chef de heer L. Koning het woord voerde. De invordering is nooit een eenvoudige taak geweest en naar deze spreker zeide moesten alle zeilen worden bij gehesen. Hij dankte de jubilaris voor diens voortreffelijke leiding. De heer A. I. Bakker, hoofdinspecteur-titulair, kwam daarna aan het woord als voorzitter van de O.V.R.A., de Ontspanningsvereniging voor Rijksambtenaren, aan welke organi satie de heer Visser steeds zijn loyale medewerking gaf. In een bloemrijke toespraak van de Hil- versumse ontvanger, de heer L. L. Bec ker, die namens het hoofdbestuur van de Broederschap van Ontvangers het woord voerde, werden de verdiensten geschetst, die de jubilaris heeft gehad bij de behar tiging van de belangen zijner collega's als lid van de Commissie van Georganiseerd Overleg. „U hebt tegenover het ministerie van Binnenlandse Zaken onze belangen uitstekend behartigd", zo zei de heer Becker. Namens de Noordhollandse en Utrechtse afdelingen van de Broederschap van ontvangers werd de heer Visser ge complimenteerd door de Zaandamse ont vanger, de heer H. Bleeker en namens de afdeling Zuidholland door de heer J. A. Bosse, ontvanger der Directe Belastingen, toegevoegd 'aan het ministerie van Finan ciën. Daarna spraken nog de hoofdcontro leur L. Heiligers namens de controleurs en hoofdcontroleurs in Haarlem, de heer J. A. de Vries, een toegewijd vriend met wie de heer Visser in de bezettingstijd illegaal werk verrichtte en, eveneens als vriend, de tekenaar Aart van Dobben- burgh uit Bentveld, die tevens de geluk wensen over bracht van mevrouw Hen- riëtte Roland Holst, een vriendin van de echtgenote van de jubilaris. Alle toespraken gingen gepaard met de aanbieding van geschenken en bloemstuk ken. Zichtbaar getroffen door zoveel blij ken van sympathie sprak de jubilaris ten slotte een dankwoord waarin hij aantoon de, dat het beroep van ontvanger, al zou den velen dit niet durven veronderstellen, rijk is aan poëzie. Het officiële gedeelte van de huldiging was hiermee ten einde en daarna volgden honderden vriendschappelijke handdruk ken voor de heer Visser, zijn echtgenote en zijn kinderen. Koningin Juliana heeft heden ten paleize Soestdijk mr. D. U Stikker beëdigd als am bassadeur te Londen. De heer en mevrouw Stikker hebben daarna de lunch ten paleize gebruikt. In Augustus van dit iaar verloren ten gevolge van brand twee personen het le ven en werden 30 personen door brand ge wond, waarvan acht leden van brandweer personeel. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd od f 1.775.590 (vorige maand f5.021.560. Aug. 1951 f4.174.945). Er waren 26 branden, die elk een scha de van f 20.000 of meer verooi-zaakte, on der anderen in 17 boerderijen, die geheel of gedeeltelijk werden vernield en waar van de totale directe schade wordt ge raamd op f 615.725 (vorige maand 59 boerderijen met een totale schade van f2.736.330, Augustus 1951: 16 boerderijen, schade f885.000). Bij de boerderijbranden leed de veesta pel de volgende verliezen: koeien 5 var kens 10, klein vee 167. Handel en industrie leden met zes bran den een schade van f 570.000 (vorige maand 12 branden met een schade van f747.000, Augustus 1951: 18 branden, schade f2.583.000. Alblreo, 12 te Montevideo. Algenib, 1)1 v- Montevideo n. Las Palmas. Alloth., 12 v. Santos te Paranagua. Alnati, 12 v. Santos te Montevideo. Amor, 12 te Piraeus. Annemkerk, 12 v. Port Kemla. Arendskerk, 12 v. Aden n. Suez. Averdijk, 12 v. Antw. n. Houston. Al'talr, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Amstelpark, 12 v. IJmuiden te Rotterdam. Arendsdiijk, 13 v. Victoria naar New York. Aardijk, 11 v. Rotterdam te New Orleans. Aagtedljk, 11 930 m. N.NO. Belem. Akkrumdijk, 11 260 m. Z.t.O. Guardaful. Axeldijk, 12 650 m. W.t.z. Scilly's. Abbekerk, 12 90 m. NW. Stromboli. Adinda, 12 180 m. O. Saigon. Agamemnon, 11 v. Barranqullla n. Carthagena Aldafoi, 12 van Hamburg te Bremen. Alphard, 1290 m. W. Oporto n. Rio de Janeiro. Alpherat, 12 110 m. ZW.t.W. Ouessant. Amstelstad, 12 640 m. NW.tW. Azoren. Amstelveen, 12 180 m. NO. Mini coy. Andij'k, 12 740 m. W.ZW. SclMy's. ArmlUla, 14 v. Pulusamibu te Bangkok verw. Arundo, 12 500 m. W.NW. Fastnet. Billlton, 12 v. San Francisco te Los Angeles- Blitar, 12 v. Suez naar Aden. Boissevain, 13 te East London. Boschfontein, 12 van Marseille te Genua. Blijdendijk, 12 v. New York te Rotterdam. Bantam, 12 60 m. N.NO. Alexar.drië. Bonaire, 12 460 m. W.ZW. Madeira. Boskoop. 11 1.10 m. W.ZW. Madeira. Breda, 12 t.h.v. Dieppe. Baam, 12 800 m. NO. San Juan. Bali, pass. 12 Daedalus. Batoela, 12 van Gorontalo n. Kendari. Baud. 13 in Str. Malakka. Bloemfontein, 12 v. Bremen te Hamburg. Bontekoe, 11 v. Menado naar Kema. Cleodora, 12 v. Calcutta n. Bahrein. Congostroom, 12 v. Lagos n. Lome. Cory da, 13 te Singapore. Cirrus, 11 v. Rotterdam n. station op Atl. Oceaar. Clavella, 13 v. Massawa naar Djibouti. Caltex Nederland, U v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 12 Bizerta. Caltex Leiden, pass. 12 Casquets. Caltex The Hague, 12 170 m. W. Kreta. Castor, 11 680 m. M. NO. Sombrero. Cottica, 11 1120 m. ZO. Fayal n. Plymouth. Caltex Delft, 12 200 m. Z.ZW. Ouessant. Delfland, 12 v. Z. Amerika te Amsterdam. Delfshaven, 11 v. Villa Constltucion n. Buenos Aires. Drente, pass. 12 Gibraltar. Delft, 13 v. Paita te Callao. Dlemerdijk, 13 v. Cistobal te Curacao verw. Duivendijk, 11 v. Tacoma te Vancouver. Danae, 11 v. Gibraltar n. Tunis. Eemdijk, 11 220 m. W.ZW. Ouessant. Elmtoa, 11 t.h.v. Kp. St. Vincent n. Dakar. Esso Den Haag, 12 580 m. ZW. Fayal. Btrema, 12 220 m. O.t.Z. Havana. Edam, 12 37 m. Z.ZO. Cp. Race. Ene, 12 v. Singapore n. Miri. Eos. pass. 12 kp. Roca. Eendracht, 12 v. Beyrouth n. Lattekia. Friesland (KRL), 12 v. Semarang te Makassar Fairsea, pass. 12 Kp. Howe. Farmsum. 12 180 m. O. Belle Isle. Fellpes, 13 v. Pladju te Port Dickson. Gaasterkerk, apss. 12 Guardaful n. Aden. Gaasterland, 13 van Rlo de Janeiro te nheos verwacht. Gravelar.d, 11 te Porto Alegre. Garoet, 12 v. Port Said n. Napels. Groote Kerk, 11 v. Lorenzo Marquez n. Beira Groote Beer, pass. 12 Scilly's. Gooiland, 12 v. Hamburg naar Amsterdam. Heelsum, pass. 12 Azoren. Heemskerk, 13 te Fremantle. Haulerwljk, 13 van Londen te Rotterdam. Hathor, 11 v. d. Middellandse Zee te A'dam. Haarlem, 13 v. Pta Cardon n. Ciudad Trujillo. Hercules. 12 v. Istanboel te Izmir. Hector, it dwars Oostpunt Kreta. Hersilia, 12 580 m. O.NO. Barbados. Hoogkerk, 12 210 m. 0.t.N. Aden. Hydra, lt 370 m. W.ZW. Bermuda. Hecuba, 12 v. Pto Cabella te Willemstad. Helena, 11 op de Orinocorivler. Tr.drapoera, 11 te Singapore. Itlersum, pass. 12 Noordpunt Bomholm. Jagersfontein. 13 te Kaapstad. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Guardaful. Jupiter, pass. 12 Algiers. Kedoe, pass. 11 Kp. Finisterre. Kertosono, 13 te San Francisco verwacht. Kieidrecht, 12 te Cebu. Kota Gede, 12 v. TJ. Priok te Soerabaja. Kota Inten, 12 te Soerabaia. Kota Baroe. 11 75 m. W.NW. Guardaful. Kalabahi, 12 v. Mimika n. Meraukc. Kalianda, 12 v. Penang te Singapore. Kalimantan. 13 v. Belawan te Singapore. Kaloekoe, 11 v. Makassar n. Am ben. Karaton, 11 v. Tj. Priok n. Paiemibang. Karsik, 11 v. Hongkong n. Menado. Langkoeas, pass. 13 Perim. Lekhaven, 11 v. Montreal naar Rotterdam. Leopoldskerk, 12 v. Port Said n. Hamburg. Leuvekerk, 13 te Marseille. Lieve Vrouwekerk, 12 v. Dubal op rede Bahrein. Loosdreeht, 13 teGenua. Loppersuen, 13 v.' Rotterdam te Reggio verw. Larenberg, li v. Casablanca te Rotterdam. Laurenskerk, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Lombok. 10 v. Los Angeles n. Bombay. Lindekerk, 12 Kp. St. Vincent gepass. Liseta, 11 250 m. Z. Bangkok. Lekkerkerk, 12 nog te Khorramshar. Mataram, 12 te Basrah. Merwede, 12 te Bremen. Muiderkerk, 13 v. R'dam te Calcutta verw. Murena. 12 v. Calcutta n. Miri. Maasdam, 12 te Rotterdam. Macoma, 12 v. Curasao n. Algiers. Malea, 11 v. Purfleet te Rotterdam. Markelo, 12 bij Lowestoft. Modjokerto, 12 7.30 u. te Southampton. Madoera. 13 v. Djeddah n. Djibouti. Maas, pass. 12 Kp. Bougaroni n. Malaga. Maashaven, pass. 12 Paima n. Dakar. Macuba, 12 Runsal Jebel gepass. Manoeran.. 12 380 m. W.t.N. Minicoy. Mapia, 12 220 m. O.NO. Fayal n. Alexandrië. Mariekerk, 12 120 m. ZW. Ouessanit. Mar Isa, 12 430 m. W. Cocos eil. Martha, 12 140 m. N.NW. Kp. St. Vincent. Metula, 12 180 m. NO. Madras. Maaskerk, 12 nog te Lagos. Meliskerk. 12 v. R'dam te Hamburg. Minjak, 11 v. Menado op rede Morotai. Nofos, 12 v. Cristobal te Hamburg. Nieuw Amsterdam, pass. 12 Sable eil. Noordam, pass. 12 Lar.ds End. Nigerstroom, 12 van Aden te Hamburg. Omala, 12 v. Singapore n. Rangoon. Oranje, pass. 12 Biirling. Orion, 11 v. Amsterdam te Alexandrië. On'dina, 12 275 m. O.NO. Malta. Ootmarsum, 12 220 m. Z.ZO. Sable eil. Oranjefonlein, 12 280 m. W.ZW. Walvisbaai. Oranjestad, 11 1210 m. W.ZW. Madeira. Orestes, 11 350 m. ZO. Mona eil. Oberon, 12 v. Maracaibo te Ciudad Trujillo. Ophir, 13 v. Singapore te Tj. Priok. Poelau Laut, 12 v. Makassar te Tjilatjap. Polyphemus. 13 v. Makassar te Soerabaja. Prins Willem II, 13 v. R'dam te Montreal. Prins Willem V, 12 te Hamburg. Polydorus. 11 te Singapore. Papendrecht, pass. 12 Ras Fartak. Parkhaven, 11 480 m. ZW. Rio de Janeiro. Prins Fred. Hendrik. 12 440 m. W.t.N. Valentla Prins Fred. Willem, 11 In Str. Mackinac. Prins Joh. Willem Friso, 12 120 m. W. Cp. Clear Plancius, 14 v. Soerabaja te Tj. Priok verw. Prins Willem III, 11 570 m. W. Ban-ahead. Prins Willem v. Oranje, 12 360 m. W.NW. Scilly's Pygmalion, 13 v. Pto Cabeilo te Mobilie verw. Radja, 13 Bahrein verw. Ridderkerk, 12 te Adelaide. Rita, 13 v. Pladju te Soerabaja. Roebiah, 12 v. d. monding Hoogley rivier. Roepat, 11 te Genua. Rottl, 14 v. Singapore te Belawan verw. Rijndam, 13 v. Rotterdam te New York. Rijnland. 12 te Montevideo. Rondo, 13 v. Beaumont naar New York. Rijnkerk, 13 van Tanga te Mombassa. Riouw, 11 v. rede Taruna ten anker Nunukan bij Tarakan. Raki, 12 130 m. Gt.Z. Minicoy. Rotula, pass. 12 Malta. Salland, pass. 12 Fernando Noronha. Samarlnda, 13 v. Belawan te Singapore verw. Samudera (laboratoriumschip), 12 v. R'dam t.h.v. Tj. Priok 14 naar binnen. Sarangan, 12 v. Port Elisabeth n. East London. Scherpendrecht, 12 v. Santos n. Rlo Grande. Schle, pass. 12 Ouessant. Slbajak, 11 v. Balboa n. Papeete Tahiti. Slledrecht, 12 v. Las Piedras te Buenos Aires. Sunetta, 12 v. Dunedln te Balboa. Slamat, 12 te Penang. Stad Arnhem, 11 v. Algiers te IJmuiden. Stad Lelden, 12 v. New Orleans te A'dam. Stad Schiedam, 14 v. Vlaardingen te Narvik verwacht. Slngkep, 12 v. Indonesië te Amsterdam. Saparoea, 12 dwars Khorya Morya eil. Stad Breda, 11 430 m. N.NO. Bermuda. Sabarsg, 13 v. Soerabaja te Makassar. Saidja, 12 rede Muntok. Siberoet, li v. Kalianget te Makassar. Sibigo, 12 bij loodsboot Bangkok. Sigli, 12 nog te Kalianget. Slnairbang, 11 te Padang Sloterdijk, 12 nog te Gibraltar. Stanvac Benakat, 13 v. Tj. Uban te Saigon. Stanvac Talang Akar, 13 v. Tj. Uban te Sung- elgerong. Straat Makassar, 12 v. Manilla naar Shanghai Stanvac Pendopo, 12 op Palembmg rivier. Tarakan, 11 v. Tj. Priok n. Palembang. Telresias, pass. 12 Point de Galie. Tero, 12 v. Rosario te Buenos Aires. Teucer, 12 Liverpool verw Thalatta, 12 van Gibraltar. Tlbla, 11 v. Pulusambu te Hongkong. Tongkol, 12 v. Rotterdam te TJ. Fiick. BINNENLAND De Ierse minister-president Eamon de Valera viert vandaag zijn zeventigste ver jaardag in het ooglijdersgasthuis te Utrecht, waar hij doro prof. dr. H. J. M. Weve wordt behandeld. De toestand van de heer De Valera wordt goed genoemd, doch er kan nog niet worden gezegd wanneer hij het gasthuis zal kunnen verlaten. Te Utrecht is overleden prof. dr. G. Krediet, hoogleraar aan de veeartsen ij kun dige faculteit aldaar. De teraardebestelling geschiedde vanmiddag, op verzoek der na bestaanden in alle stilte. Gistermiddag is een zevenjarig jongetje in Blaricum onder een vrachtwagen geko men en aan de bekomen verwondingen overleden. De jongen, die na schooltijd met enkele kameraadjes op het erf van een boerderij aan het spelen was, probeerde on der de wagen, waarvan bieten werden ge lost, door te kruipen, juist toen de chauf feur deze aan het rijden bracht. In Brussel wordt thans een tweedaags congres van vertegenwoordigers van eigen vervoerders organisaties uit Frankrijk, Duits land, Zwitserland, België, Engeland en Ne derland gehouden. Bij Koninklijk Besluit is ir. F. W. Honig benoemd tot directeur van de Tuinbouw van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. De nieuw benoemde di recteur van de Tuinbouw werd op 24 Maart 1899 geboren. Laatstelijk was hij werkzaam als inspecteur van de Landbouw belast met de behartiging van het tuinbouwonderwijs en, van 1951 af, als waarnemend directeur van de Tuinbouw. In Dén Boscli is overleden mr. J. L. S. Aghina, gewezen auditeur-militair bij de Krijgsraad. Mr. Aghina. die in Alkmaar ge boren werd, bereikte de leeftijd van 80 jaar. In 1937 legde hij zijn rechterlijke functies neer. De thans overledene werd in 1935 be noemd tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Toen de 25-jarige H. Grobbe uit Em- men ter gemeentesecretarie zijn geboren dochter liet inschrijven, werd hem medege deeld, dat de nieuwe wereldburgeres de 60.000ste inwoonster van de gemeente is. De jonggeborene kreeg een zilveren beker met inscriptie en een spaarbankboekje met een bedrag van f100. HAARLEM EN OMGEVING De afdeling Haarlem van de Neder landse Christen Vrouwenbond hoopt Vrijdag avond 17 October in het Wijkgebouw Ge dempte Oude Gracht 104 een vergadering te beleggen. Ds. S. J. Popma, predikant onder studenten te Amsterdam, zal spreken over Individu, Massa en Gemeenschap. De wethouder van openbare werken te Haarlem, de heer A. J. M. Angenent, is Don derdag verhinderd spreekuur te houden. De heer J. J. Schut is in de vergadering van het bestuur der Vereniging van Vrijzin nig-Hervormden te Haarlem tot voorzitter gekozen. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor civiel ingenieur de heer J. H. A. Wal raven uit Overveen. Trompenberg, 11 v. Charleston n. Mobile. Taria, 12 van Hamburg te Rotterdam. Tamo, verm. 13 v. Galveston n. Buenos Aires. Tjipanas, 12 v. Mombassa n. Mauritius. Ti lus. 12 v. Venetië naar Triëst. Tabinta. 11 330 m. O.NO. Belem. Themis to, 12 520 m. O.ZO. Cp. Farewell. Tiba, 12 530 m. N.NO. Flores. Tjimenteng, 12 380 m. Z. Dondrahead. Tjisadane, 12 210 m. ZO. Cp. Camboaia. Triton. 11 230 m. ZO. Cp. Hatteras. Tankhaven I, 11 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tar.khaven XIX, 12 v. Tj. Uban n. Saigon. Tegelberg, 12 v. Hongkong n. Yokohama. Telamon, 11 v. La Guaira n. Pto Cabeilo. Tjibantjet, 12 v. Hongkong te Balikpapan. TJikampek, 12 v. TJ. Priok op rede Tjilatjap. Tjiwangi, 13 v. Soerabaja te Balikpapan. Van Riebeeck, 12 v. Amboina te Makassar verw Veendam, 12 940 m. O.t.N. Cp. Race. Westerdam, 11 v. New York n. Rotterdam. Wieldrecht, pass. 12 Thursday eil Torrestraat. Waterman, 12 460 m. NO. Sombrero eil. Waal, 11 19 u. v. Algiers. Weltevreden, pass. 12 Minicoy. Willem Ruys, 12 3.30 m. v. Suez n. Colombo. Winsum, 11 van Dakar. Wainapoe, 12 v. Belawan n. Tj. Priok. Waiwerang 12 v. Singapore n. Soerabaja. Worrosari, 12 300 m. Z. Cp- RRace. Winsum, 12 120 m. Z. Cp. Blanco. Winterswijk,, 12 390 m. W.t.N. Flores. Woensdrecht, 11 380 m. O.NO. Sombrero. IJsel, pass. 12 Casquets. Zeeland (SSM), pass. 12 Beachy head. Zaan, 13 te Brunsbüttel. Zijpenberg, 11 v. Amsterdam n. Narvik. KLEINE VAART Binnenhaven, 10 van Casablanca n. Bordeaux. Bernisse, verlr. 14 v. Zeebrugge n. Londen. Bill, 13 v. Hamburg te Kingslynn verw. Att, 13 van Rotterdam naar Gent. Applngedam, 11 v. Casablanca n. Bordeaux. Binnenhaven, 10 te Rouaan. Birmingham, 12 v. d. Tyne te Harllngen. Breezand, 11 v. Casablanca n. Port Lyautey. Brinda, 13 v. Boston n. Ipswich. Carpo, pass. 12 Lizard Hadd. Casablanca, 11 v. Safi n. Bordeaux. Coolhaven, 10 v. Safi naar Le Havre. Cornelia b II, 13 v. Kopenhagen te Rotterdam Continental, 12 v. Bremen naar Montrose. Dacapo, 11 v. Casablanca n. Gibraltar. Daje Bohmer, 11 v. Nice n. Port Lyautey. Deo Duce, 12 v. Kopenhagen te Malmö. Duiveland, 12 v. Rotterdam op de Tyne. Deneb, 12 v. Antw. te Grangemouth. Dollard, 13 nog te Rouaan. Ferocia, 11 v. Barry te Coruna. Fiducia, 13 v. Shoreham te Goole verw. Frederik. 12 v. Helsingborg n. Rotterdam. Frisia, 13 30 m. W. Kp. de Gata. Gaasterland, 11 v. Harlingen n. Leith. Goote, 12 van Antwerpen naar Le Havre. Haskerland, 12 v. Harlingen te Goole. Hartel, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Hebe Nobel, 12 v. Rotterdam te Londen. Henriea, 13 v. Kotka te Londen. Ingeborg, 13 nog te Rouaan. Joost, 11 te Walkom van Stockkholm. Maartje, 11 Rotterdam te Randers. Maasym, pass. 11 Brunsbüttel. Marcella, 12 v. Port Jerome te Loriënt. Markab, 12 v. Harlingen n. Malmö. Maitar, pass. Lands End. Matthew, 12 v. Billingham n. Southampton. Menkar, 10 v. Rouaan n. Corcarneau. Merwehaven, 10 v. R'dam te Casablanca. Mirfak, 12 rede Esbjerg. Mizar, 12 v. Alicante te Gibraltar. May Star, H v. Caronte te Casablanca. Nieuwehaven, pass. 11 Kp. Vilano. Noorderhaven, 11 te Teignmouth. Nottingham, 11 op de Tyne. Norma, 13 v. Frederiksund te Boston vedw. Paima, 13 v. Rotterdam te Hamburg verw.. Prior, 13 v. Soxkjobir.g te R'dam verwacht. Pavo, 11 van Hernosand naar Mamtyluoto. Ponto, 11 te Middlesborough v. Zaandam. Ponza, 11 van Zaandam naar Methll. Pieter Hubert, 11 v. Casablanca n. Leith. R. P. S., 12 v. Lissabon te Leixoes. Rika, 12 van Blyth, te Ostende. Servus, 11 v. Antw. n. Limmerick. Silvaplana, 12 v. Kopenhagen te Christlansand. Spirt, pass. 12 Beachyhead. Shamroci, 13 v. Delfzijl n. Londen. Sirius, 12 v. Londen te Duinkerken. Soemba, 13 v. Antwerpen te Rostock verw. Spes, 11 v. R'dam te Ipswich. Texel. 13 v. R'dam te Hamburg venvacht. Ton, 13 v. Preston n. Manchester. Taurus, vertr. 13 v. R'dam n. Londen. Timor, pass. 12 Dungeness. Valbella, 11 v. Le Havre te Rouaan.. Vlieland, pass. 13 Brunsbüttel. Volharding, 11 v. Casablanca n. Nantes. Vecht, 12 v. Maassluis te Boston. Venus, 13 v. Newcastle te Gravellnes. Vivo, vertr. 14 v. Londen n. Middlesboro. Vlier, 12 v. Oporto te Antwerpen. Westkust, 11 v. Antw. n. Fredericia. Westlaan, 12 v. Bremen n. Rotterdam. SLEEP VA ART Atlantis, 12 340 m. ZO. Finisterre. Hudson, 11 v. Karachi n. Beira. Humber, 11 v. Oran n. Rotterdam. Loirea, met baggermolen 12 in Str. Malakka. Noord-holland. 13 v. IJmuiden te Amsterdam. Noordzee, 10 170 m. N. Finisterre. Oceaan, 11 v. Stavanger n. Antw. met stoom schip. Thames, 12 v. Pietraligure n. Palermo. Tyne, met zuiger pass. 11 ten Z. Ceylon. Walcheren, met veerboot Chincüt 10 v. Suez. Zwarte Zee, met stoomschip 11 t.h.v.Kp. Palos

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7