„GETUIGEN VAN JEHOVAH? GETUIGEN VAN CHRISTUS!" Agenda voor Beverwijk Begrafenis-Transport-Crematie AUTOVERHUUR Castricum „De Vreemdeling" van Antoon C ooien IJmuiden PARTIJ VAN DE ARBEID Ledenvergadering ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 1} Beverwijk Zwitsers vrachtschip in Krimpen overgedragen A. Hoeben onderscheiden Twee schoppen en een duimstok Hooibrand als gevolg van spel met lucifers Het „Instituut" naar zee SCHEEPVAART Ds. J. A. WIERSMA, Wijk aan Zee NED. VER. V. SEXUELE HERVORMING WILLEM VAN IEPENDAAL MENS - BROOD en TOEKOMST SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 W. J. INNEMEE Zn N.V. SCHOENEN VERGROTEN „DE ECONOOM" M. REM Automobielbedrijf G. BERENDSEN Zn „Douane Boem". (Thalia Vrijdag tot en met Maandag). De Charlie Chaplin van het Noor-den, Nils Poppe, bij velen al bekend van zijn rollen als Soldaat Boem en Papa Boem is nu te zien in zijn nieuw ste creatie „Douane Boem". Wij hebben voor deze komiek met zijn ietwat slappe humor toeh wel waardering. Steeds als het scénario een superdolle situatie voor schrijft zorgt Poppe er voor dat de kolder juist binnen de perken blijft, daarmee een veel beter resultc^t bereikend dan de scenarioschrijver zich zou mogen wensen. Ook als douanier in Douane Boem volgt Nils Poppe het pad waarop hij in zijn beide vorige films reeds de eerste schre den zette. Hij raakt weer in tal van malle situaties verzeild, komt er soms weer uit, maar vaak ook niet en accepteert en ver werkt alles met een kalmte die beslist sympathiek aandoet. De film werd ge maakt onder regie van Lars-Eric Kjell- gren. In het voorprogramma vertoont Thalia de magnifieke productie van de Haarlem se cineast Heiman van der Horst ,,'t Schot is te Boord". Indachtig het gezegde dat goede wijn geen krans behoeft, menen wij het bij deze aankondiging van dit voor treffelijke filmpje te kunnen laten. „Je moet er maar in vliegen. (Rex). Fernandel vindt een sigarettenkoker en een luxe auto en dat brengt hem onweer staanbaar in grote moeilijkheden. De toe schouwers, van Vrijdag tot en met Maan dag in Rex zullen van Fernandels vondst echter geen spijt hebben, want deze ko mieke portier van de Parijse nachtclub „Miramar" op zijn wonderlijke avonturen te volgen is een plezierige bezigheid, die ruim anderhalf uur duurt. Als we er dan nog bij verklappen dat Fernandel, ver momd als Hertog gaat week-enden op een kasteel, vrijt met een dienstmeisje, als parachutist uit een vliegtuig wordt ge gooid en in een draadloos bestuurde tank dolle ritten maakt, dan weten de be wonderaars van Fernandel voldoende om te beseffen dat zij deze film niet mogen missen. Woensdagavond geeft het Rex-theater een speciale voorstelling van de uitsteken de Franse film „Dr. Knock". Filmkenners herinneren zich dat dit een van de laatste uitstekende creaties van Louis Jouvet is. De rolprent werd in ons blad van Vrijdag 3 October nog uitvoerig besproken. „Er kan nog meer bij". (Kennemer Theater). ÏDeze film werd in ons blad van de vorige week Zaterdag reeds besproken. Ten gerieve van onze lezers la ten wij deze recensie hier nog eenmaal volgen: „Welja, er kan nog meer bij", zegt papa Cary Grant, als hij tot zijn grote schrik te horen krijgt, dat zijn vrouw een meisje uit een opvoedingsgesticht in het gezin heeft opgenomen. Het is allerminst een lieverdje en het is niet op haar mond je gevallen ook, maar haar nieuwe moe der weet haar met veel tact in het goede spoor te krijgen, Maar als het zover is, komt mama met een tweede pupil op de proppen, een invalide jongen, waarmee ogenschijnlijk geen huis te houden is. Maar ook hier vindt moeder al spoedig de juiste manier om deze wildeman te tem men, zodat men aan het slot van deze al leraardigste film een gelukkig gezin van vader, moeder en viif spruiten aan schouwt, die werkelijk één geheel vor men. Men kan voortdurend hartelijk lachen om de merendeels grappige, maar soms toch ook wel erg lastige situatiés, waarin vader en moeder Grant door deze onge wone manier van gezinsuitbreiding her haaldelijk komen te verkeren. Maar ondanks alle luchthartigheid in het kostelijke verhaal bespeurt men steeds de ernstige ondergrond van deze historie en niemand behoeft zich er voor te scha men als hem of haar af en toe de tranen in de ogen springen bij een der vele vaak aandoenlijke momenten, die de vele vro lijke toneeltjes afwisselen. „Er kan nog meer bij" is een film met een moraal, die mensen met kinderen zich ter harte mo gen nemen. Maar ook de jeugd kan er wat van leren. Een moeder als Betsy Drake in deze film zullen velen zich wensen. S.K. „De Frisco Lady" (tot en met Maandag in W.B.) Het is nog niet zo heel lang ge leden, dat de boeken van Karl May door iedere jongen werden verslonden en menige knaap heeft het toen in zijn dagdromen tegen gewetenloze gouddelvers en geluk zoekers opgenomen en daarbij edele mede mensen beschermd. Karl May is inmiddels enigszins op de achtergrond gedrongen, maar films zoals „De Frisco Lady" zullen het voorlopig vooral bij het jeugdige pu bliek nog wel doen. Het gegeven is verre van origineel: twee mannen willen San Francisco zuiveren van ongure elementen. Zoals dat dan gaat, komt er een vrouw in het spel en als dan na veel vijven en zessen de stad alleen nog maar door „eerlijke lie den" bewoond wordt, is de film afgelopen. Een film die, hoewel ze knap spel laat zien, weinig indruk achterlaat en hoogstens wat ontspanning zal kunnen bezorgen. Zondagmiddag draait „Gevaarlijk spel", met vooraf „Rodéo in vlammen". v. H. Het eerste voor Zwitserse rekening in Nederland gebouwde koopvaardijschip, het 4956 ton metende motorvrachtschip „Nyon", gebouwd bij C. van der Giessen en Zonens scheepswerven te Krimpen aan de IJsel, is gisteren overgedragen aan de Suisse-Atlantique, Société de Navigation Maritime S.A. te Lausanne. De „Nyon" is van het open-shelterdek- type met twee laadhoofden voor en ach ter de motorkamer en bovendien zijn twee dieptanks tussen ruim twee en de motor kamer ingebouwd, ingericht voor het ver voer van eetbare olie, droge lading of waterbaliast. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte tussen de loodlijnen: 128,014 meter, breedte op de spanten: 17,462 meter, holte tot shelterdek: 11,277 meter en de laad ruim-inhoud (graan): ongeveer 590.000 kubieke voet. De voortstuwing van de „Nyon" ge schiedt door een vijf cylinder enkelwer- kende tweetact MAN-motor, ingericht voor het stoken van zware olie, met een cylinderboring van 700 mm. en een slag van 1200 mm. Het maximale continu- vermogen van deze motor is 3500 apk. bij 125 omwentelingen per minuut. De installatie in de motorkamer is uit gevoerd door het scheepsinstallatiebedrijf „Nederland" te IJsselmonde. „De strijd om de Apache-pas" (Luxor) opgenomen in een der nationale parken in de Verenigde Staten, geeft het verhaal van de strijd tussen de oorspronkelijke bewo ners, de Apachen, en hun „vijanden", een legertje Amerikaanse soldaten. Mooie tafe relen in eèn prachtig, ongerept stuk natuur en boeiend spel stempelen „The battle at Apache Pass" tot een film, die het aan kijken dubbel en dwars waard is. Doordat er zo nu en dan wat bloed en wat ruw sen timent bij komt, wordt het verhaal in zijn realiteit vrij aannemelijk. De verstandigen overwinnen uiteindelijk in deze strijd, de slechten zijn öf dood öf verbannen, zodat iedereen tevreden kan zijn. De producer van deze technicolor-film is Leonard Gold stein, die hiermee ongetwijfeld van een be paalde kundigheid heeft blijk gegeven. v. d. S. Bij Koninklijk Besluit is de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver verleend aan de heer A. Hoeben, broodbezorger in dienst van de Coöpera tieve Verbruiksvereniging Kennemerland U.A. te Beverwijk. Jaarvergadering P. v. d. A. De Partij van de Arbeid afdeling Bever wijk zal haar jaarvergadering Dinsdag avond 21 October houden in de koffieka mer van het Centrum. Naast de jaarver slagen en een bestuursverkiezing zal het winterprogramma worden besproken. „NIEUW LEVEN" BEGINT MET „HET ONBEWOONDE EILAND" De Geheelonthouders-toneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk opent haar seizoen op Dinsdag 28 October in het Ken- nemer Theater met een opvoering van „Het onbewoonde eiland", door A. Defresne. De regie is ook dit keer weer in handen van Jan Velzeboer. In de afgelopen week werden de vol gende gevonden voorwerpen bij de Be- verwijkse politie gedeponeerd: rood kin dermutsje, hoofddoek, nikkelen rozen krans in étui, ronde veelkleurige broche, muntbiljet, jongensfiets, kindertuigje, twee badhanddoeken, rood-blauwe handschoen, zwarte dameshoed, paar glacé handschoe nen, witte rozenkrans, portemonnaie met inhoud, bruine broekriem, bruine kinder schoen, twee kinderwantjes, herenrijwiel, duimstok, damestas met rits, twee schop pen en een portemonnaie met inhoud. ZATERDAG 18 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Er kan nog meer bij". Luxor-theater, 7 en 9.15 uur: „De strijd om de Apache-pas". W. B.-theater, 8 uur: „The Frisco lady". Bovenzaal 't Centrum, 8 uur: Cabaret avond t.b.v. de Emmaschool. ZONDAG 19 OCTOBER Luxor-theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „De strijd om de Apache-pas". Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: „Er kan nog meer bij". W. B.-theater, 2.30 uur: „Gevaarlijk spel". 4.30 en 8 uur: „The Frisco lady'. Doordat kinderen met lucifers speelden ontstond Vrijdagmorgen in een hooiberg, achter de woning van de heer Twisk op bet Schoutenbos, brand. Hoewel de Cas- tricumse vrijwillige brandweer onder lei ding van de heer J. W. Beiersbergen spoe dig aanwezig was, kon zij niet verhinde ren dat een derde gedeelte van de hooi berg verloren ging. Voor de boer derhalve een flinke schadepost, zo vlak voor de winter. Eerste contactavond van de Evangelisatie Vereniging In het verenigingsgebouwtje aan de Dorpsstraat heeft de Hervormde Evange lisatievereniging in Castricum Donderdag haar eerste contactavond van dit seizoen gehouden. Op deze bijeenkomst heeft ds. J. van der Linde uit Amsterdam het on derwerp „Het volk van Israël" behandeld, zulks aan de hand van de bijbel. Op dui delijke wijze belichtte spreker de band, die er bestaat tussen de Christenen en het Israëlietische volk en hij besprak voorts de talrijke vervolgingen, waaraan de Israë lieten hebben blootgestaan. „Ondanks deze Castricum de bekroonde film van Herman bestaan hoewel zij het zelf soms niet kon den begrijpen en enkelen van hen het he den ten dage nog niet kunnen", zeide spreker. De predikant was de overtuiging toege daan, dat zij nog immer Gods beloften met zich dragen en dat wellicht daardoor juist de heidense machten zo op dit volk gebrand zijn. „De kunstenmaker „Pamphalon" in Castricum „Vader" Jan Post van de Jeugdherberg „Assumburg" te Heemskerk heeft naar een verhaal van Nicolaï Ljeskow een to neelstuk geschreven, genaamd „De kun stenmaker Pamphalon". Het ligt in de be doeling, om met dit stuk dat gespeeld wordt door jeugdherbergmoeders en va ders een tournée door Nederland te maken en men hoopt dat deze tournée een batig saldo van rond f 15.000 op zal bren gen, bestemd voor de bouw van een nieuwe jeugdherberg. Vader Post voert tevens de regie over het spel, dat in Castricum opgevoerd zal worden op Vrijdag 28 November in hötel Borst. Agenda voor Castricum „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag, 19.15 en 21.30 uur; Zondag, 19.15 en 21.30 uur: „Staatsgeheim". Zondagmiddag 15 uur, Maandag, Dins dag en Woensdag iedere avond 20 uur: „De avonturen van Casanova". Het Castricums „Instituut voor Arbei dersontwikkeling" heeft Vrijdag in zaal Roozendaal een aanvang gemaakt met het winterseizoen door het geven van een filmvoorstelling met de zee en de havens als onderwerp. Een uitgebreid beeld van de bedrijvigheid in de Amsterdamse ha ven kregen de aanwezigen voorgezet met een rolprent, die indertijd in opdracht van het Amsterdams gemeentebestuur is ver vaardigd. In de film „Het Witte Wereld deel" kon men de internationale expeditie naar de Zuidpool aan het werk zien. De primeur van de avond was althans voor Castricum bekroonde film van Herman van der Horst „Het schot is te boord", een documentaire waarvan de inhoud voldoen de bekend mag worden geacht. Voor een passende omlijsting zorgde de bariton Leo Rommerts met diverse zee mansliedjes. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. de Jongh, Ko ningin Julianalaan 1. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. de Reus, Jacob Catsstraat 19, telefoon no. 530. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Geref. Kerk 10 en 15 uur: ds. A. G. Kornet. Herv. Evang. Ver. 10 uur: ds. J. v. d- Ree uit Amsterdam. De afdeling Castricum van de Neder landse Katholieke Vrouwenbeweging heeft voor het nieuwe seizoen een aantal inte ressante avonden aangekondigd. De ope ningsvoorstelling werd Vrijdag in hötel Borst te Bakkum gegeven door het R.K. Amsterdams Toneelgezelschap, dat voor deze gelegenheid een opvoering van „De Vreemdeling" van Antoon Coolen gaf. Nu heeft deze bekende Brabantse auteur dit stuk zeker niet voor amateurs geschre ven (de première had in 1935 plaats door „Het Nieuw Schouwtoneel" van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester), maar vereni gingen die een opvoering aandurven vin den hier een ideale gelegenheid om te de monstreren, in hoeverre de werkende leden tegen de niet geringe eisen zijn opgewas sen. Ook voor de regisseur werd een be langrijk aandeel gereserveerd, doordat hij in een voorstelling de onmisbare sfeer moet aanbrengen, waarmee de schrijver de gebondenheid van het gezin Hamers wilde illustreren. Want op deze band is het con flict gebaseerd. En juist deze sfeer werd door de regie volkomen verwaarloosd. De intimiteit van dit gezin wordt door de schrijver verhoogd met een huilende wind en regen buiten. En op het moment, dat Agnes voor haar beide broers het subtiele lied van de zwaan zingt („Mocht ick o Swaentjen eens nevens u baden"), kondigt de komst van Peter Berg, de vreemdeling, tevens de wending in hun leven aan. Indien de regisseur van dit besef voldoende doordrongen was ge weest, zou hij er zeker voor hebben ge zorgd, dat de doodse stilte achter de cou lissen door de geluiden van storm en regen vervangen was en dat temeer, omdat er in de dialogen telkens naar wordt verwezen. Bovendien heeft hij de scènes, waarin Agnes het lied zingt, geschrapteen vrij heid die hij zich tegenover de schrijver nimmer had mogen veroorloven. En dit falen van de regie is vooral te betreuren, omdat de werkende leden van deze Am sterdamse vereniging ongetwijfeld in staat kunnen worden geacht hun taak met een bevredigend resultaat te volbrengen. H. Fraudes was Peter Berg, een volko men te aanvaarden ontslagen gevangene, die vecht voor zijn recht en geluk. Me vrouw Van der LubbeOttenlof gaf hem het temperamentvolle, doch dikwijls ook terecht ingehouden tegenspel, dat hij in dit milieu behoefte. H. van der Lubbe zorgde voor het treffende contrast in de rol van de sympathieke, maar voor deze mensen te nuchtere onderwijzer. Daarnaast nog een uitstekend gespeelde moederrol van me vrouw LonisBrosse en twee vlotte jon genstypes van P. v. d. Boezem en L. v. d. Vliet. De opvatting, die G. Kenter van de smid Elooy Hamers demonstreerde, leek mij evenwel geheel onjuist. Dit is im mers de eigenlijke hoofdrol, een bijna pa triarchale figuur, die op een krachtige wijze zowel het stuk als zijn gezin moet be heersen. Van deze eigenschappen bemerk ten wij te weinig in de gemoedelijke, af en toe bijna komische wijze, waarop deze rol werd uitgebeeld. Zijn opkomst, direct na het gesprek tussen zijn vrouw en Agnes, waarin nog eens een duidelijke omschrij ving van zijn wilskracht en energie werd gegeven, betekende dan ook bepaald een teleurstelling. Ondanks deze noodzakelijke opmerkin gen gaf de opvoering toch voldoende aan leiding voor de verzuchting, dat het al weer veel te lang geleden is, sedert Antoon Coolen van zich deed horen als toneel schrijver. JAN VAN DAM Gezinsweek der Ned. Herv. Gemeente In het kader van de gezinsweek der Nederlands Hervormde Gemeente zullen er ook dit jaar weer een drietal lezingen worden gehouden en wel op Dinsdag 21 October in het Verenigingsgebouw aan de Schans, alwaar ds. Meiiboom van Opdam het onderwerp: „Ik laat mijn kinderen vrij" zal bespreken; op Donderdag 23 Oc tober in het gebouw Populierenlaan, waai de heer P. Ilon van Amsterdam zal spre ken over: „Hoe besteden wij onze vrije tijd" en tenslotte zal prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam in de Grote Kerk op Zondagavond 26 October, de „Open Deur politiek in het gezinsleven" behan delen. IR. POSTHUMUS VOOR DE P. v. d. A. In het Hervormde Jeugdhuis te IJmui den belegt de afdeling IJmuiden van de P. v. d. A. Maandagavond een ledenver gadering, waar het Tweede Kamerlid ir. S. A. Posthumus een inleiding houdt over: „De verkiezingsuitslag, de kabinetsforma tie en het regeringsprogram". BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Flamingo f20.300; Norma Maria f23.400; Schoorl f14.700. Loggers: KW 104 f4420; KW 19 f2900; KW 28 f3490; KW 51 f3950; KW 39 f3360; KW 37 f 3620; KW 138 f 4690; KW 147 f 5460; KW 123 f4790; IJM 74 f4160. Kotters: YE 93 f180; WR 67 f2720; IJM 11 f2600; RM 29 f350; TX 33 f2890; KW 92 f350; KW 60 f240; KW 35 f370; KW 28 f 820; KW 189 f150; KW 12 f1640. Oorzaak en gevolg. De toeneming in de aanvoer van vis heeft ook Vrijdag on verbiddelijk tot gevolg gehad, dat de markt op een paar punten verder inzakte: de ma kreel, die bijvoorbeeld overvloedig door de Abraham werd gespuid, zakte op 15, per kist en de kleine schol, die eveneens in grote hoeveelheden door de kotters en kustloggers werd aangebracht, daalde tot 14 a 18 voor de drietjes en 25 voor de schol twee. Ook de braatschelvis moest een veer laten: 30 tot 28, is de koers gewor den onder de druk van de grotere aanvoer. Daarbij kon de wijting uiteraard niet op het hoge niveau blijven en de prijs daalde tot 23 per 50 kilo. Met de tong waren er geen schokkende dingen aan de hand en de prijs bepaalde zich rustig tot rond 4 voor de lappen, terwijl de rest tussen de 1,80 en de 2 opbracht. Grove slips waren het meest in trek en werden voor de binnen landse markt gewaardeerd op 1,60 tot 1,75. Abraham boerde goed. De trawler Abraham, die gisteren met een mooie voor raad verse vis en makreel aan de markt kwam, boekte 23.000 voor een achtdaagse reis. De Hermen, die dit keer de laagste besommer werd, noteerde 17.500 voor acht dagen en de Sumatra voer in zes dagen 18.700 boven water. Vandaag. Zoals al eerder gemeld werd, stond als eerste gegadigde de Norma ge boekt, die gisteren door late binnenkomst verstek moest laten gaan tot vanmorgen. Het schip heeft 1200 kisten makreel en 50 diversen bij zich. Verder kwamen binnen de Flamingo (110 schelvis en piepers, 90 gestripte makreel, 400 dichte makreel, 50 witte kolen en gul, 70 zwarte kolen, 20 di versen en 50 stuks stijve kabeljauwen). De Schoorl had tenslotte voor vanmorgen 800 kisten makreel en 50 varia en een heel vlootje kustloggers en kotters was ook dit keer weer present met de nodige plat- en fijnvis, waar loggers van de Engelse wal hun verse haringvangsten bij deponeerden. Geen tekort. Het ziet er naar uit, dat de handel de komende dagen genoeg om handen krijgt verse vis en makreel is voldoepde onderweg. Verscheidene traw lers, die door het slechte weer van de vorige week hun reizen moesten rekken, zullen nu op een kluitje binnen komen in het begin van de volgende week en haast allemaal hebben ze flink wat makreel onder de luiken. Het zijn De Hoop (9 Octo ber, makreelvisserij), Post Boy (10 Oct., haring), Bloemendaal (10 Oct., makreel), Limburgia (11 Oct., makreel), Vikingbank (11 Oct., haring) en de Bergen en de Mary (11 Oct., makreel). In de roos. Zoals onze vangstberichten van gisteren al lieten zien, zijn er in de nacht van Donderdag op Vrijdag mooie vangsten scheep gehaald onder de Engelse wal. Vrijdagmiddag kwamen er dan ook in IJmuiden al diverse loggers binnen met verse haring, maar er waren ook ettelijke schippers, die Vrijdag het net maar voor de helft hadden laten binnenhalen en daar uit al 250 tot 300 kantjes zagen komen. Om toch op tijd weer aan schot te kunnen gaan, zat er voor velen niets anders op, dan maar te gaan steuren. Een van de geluk kige vangers was de KW 39, die uit de halve vleet 300 kantjes in de last zag komen en. waarvan zelfs gistermiddag laat nog niet te zeggen was, wat er in de rest van de net ten zat. Ook de Robert William (KW 123) had een fortuinlijk visserijtje met zijn ruim 20 last haring. Er blijkt een regeling tot stand te zijn gekomen, waardoor de helft van de aan voer van de Engelse drifter „Betsy Leslie" voor transito in spoorwagons is geladen. Er worden nog meer „koppels" verwacht, waarvan vermoedelijk ook de ene helft van de vangst in de afslag terecht komt en de andere helft in de wagons voor Duitsland wordt geladen. Dagbeurten. Ook de loggervloot van de Engelse wal brengt nu verse haring aan. Deze Engelse walharing, zonder ijs, wordt door de havenarbeiders ook na tien uur overdag nog gelost. Net werk. Van de Sumatra (IJm. 62) brak tijdens het lossen in de nacht van Donderdag op Vrijdag de „runner". Zonder ongelukken kwam het gevaarte, waaraan het losmateriaal zich bevond, op dek. De havenarbeiders hebben improvisorisch een nieuwe „runner" gemaakt en er kon na een uur oponthoud met lossen verder gegaan worden. Marktprijzen. Heilbot 2,60, gr. tong 4,554,05, grm. tong 2,552,34, kim. tong 2,21—2, kl. tong I 1,94—1,77, id. II 1,78 1,61, tarbot I 3,102,65, per kg; schartong 52, kl. schol I 67, id. II 4112, schar 3014, v. haring 16,5012, makreel 1914,50, gr. schelvis 5448, grm. schelvis 5748, kim. schelvis 5747, kl. schelvis I 5647, id. II 3926, wijting 268, gr. gul 5450, mid. gul 4240, kl. gul 3222, kl. haai 22, ham 94, poontjes 2316, kl. koolvis zw. 2523, per 50 kg; gr. kabeljauw 154140, gr. kool- vis zw 6152, gr. leng 10088, per 125 kg. Marktaanvoer. 360 kisten tong en tar bot, 1 kist tongschar en schartong, 505 kis ten schol, 71 kisten schar, 3315 kisten ha ring, 880 kisten makreel, 360 kisten schel vis, 265 kisten wijting, 56 kisten kabeljauw en gul, 12 kisten leng, 10 kisten kl. haai, 1 kist ham, 10 kisten poon, 124 kisten kool- vis en 40 kisten diversen, totaal 6010 kisten. Abbekerk, 16 van Suez naar Aden. Alherta, 15 van Bahia n. Antwerpen. Altair, 16 Ouessant gepass. n. Las Palmas. Alwakl, 16 te Montevideo. Amor, 16 v. Chios te Haifa. Axeldijk, 17 te Antwerpen. Aagtedijk, 17 v. Buenos Aires te New York verw. Aalsdijk, 16 v. New York n. Rotterdam via Antwerpen. Alohiba, 17 Rio' de Janeiro verwacht. Aluclra, 16 v. Rotterdam n. Calcutta. AmsteLkroon, pass. 17 Gibraltar. Aardijk, IB v. New Orleans te Houston. Alblasserdijk, 15 v. New Orleans naar R'dam Andijk, 16 v. Antw. 17 op de Schelde in. mist Agamemnon, 17 v. Kingston n. Port au Prince. Akkrumdijk, pass. 16 Cp. EJiba. Agatha, 17 v. Saigon te Pladju verw. Aldabi. 16 v. Bremen te Antwerpen. Algenib, 16 175 m. Z. Abrolhos. Alphard, 16 240 m. Z. Las Palmas. Alpherat. pass. 16 ten Z. v. d. Kanarische ell. Arendsdijk, 16 530 m. NO.t.O. Belem. Arnedijk, 16 730 m. O.t.N. Cp. Race. Arundo, 16 590 m. O. Belle Isle. Averdijk, 16 360 m. NO. Fayal. Blijdendijk, 16 van Rotterdam naar New York. BdJMton, 16 v. San Pedro n. Manilla. Blitar, 17 van Aden naar Cochin. Blommersdijk, 16 v. Philadelphia te Baltimore Bacchus, 16 te Carupano. Bali, 16 55 m. ZW. Cp. Matapan. Baai tam, 16 dwars Kp. Tenez. Benwekom, 16 v. Antofagasta. Baarn, 16 130 m. N.NW. Flores. Bandjeimasin, 16 v. Ampenan n. Bdma. Bonaire, 16 1050 m. NO. Barbados. Bontekoe, 16 van Ampana n. Gorontalo. Boschfontein., pass. 16 eil Elba. Breda, 16 360 m. O.NO. San Miguel. Caltex Leiden, pass. 16 Kp. de Gata. Caltex Nederland, pass. 16 Gibraltar. Caltex The Hague, pass. 16 ten Z. eil. Kreta. Caltex Utrecht, 16 van Sidon n. Roterdam. Cotica, 16 Azoren gepas. Ceram, 16 te Madras. Caltex Delft, pass. 16 Casquets. Celebes, 16 v. Amsterdam te Bremerhaven. Clavelia, pass. 16 ten O. Massawa. Cleodora, pass. 16 Oostkust Ceylon, Drente, 16 v. Java te Rotterdam. DuivendreCht, pass. 17 Kp. Finisterre. Danae, 16 v. Tunis te Palermo. Diemerdijk, 16 240 m. NO. Sombrero. Lnggano, 16 v. Port Said n. Genua. Esso Den Haag, pas. 16 Guadeloupe. Eos, 17 v. d. Middellandse Zee te Amsterdam. Edam, 16 700 m. W.ZW. SclMy's. Eetmdijk, 16 660 m. ZW. Flores. Friesland (SSM), 17 ca. 13 u. v. NorthShiels te Ams terdam ve rwa ch t Faimsum, 16 580 m. W. Vallentila. Gaasterkerk, 16 te Suez. Garoet, 16 te Napels en vermoedelijk 17 van Napels naar Genua. Gaasterland, 16 dwars Mamelo. Gordlas, 17 te Hamburg. Hersilia, 16 v. Barbados n. Port of Spain. Hera, 16 v. Callao naar Pacasmayo. Hoogkerk, 16 te Karachi. Haarlem, 16 v. Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Helicon, 16 v. New York n. Curasao. Hector, 17 v. Calamata te Kavalla. Heelsum, 16 950 m. O. Bermuda. Hydra, 16 880 m. W.t.Z. Flores. Helena, 16 v. Ciudad Bolivar te Granda. Ittersum, 16 v. Lulea n. Mobile. Ilos, pass. 15-16 Caicos Passage. Irian, 17 te Singapore. Joh. v. Oldenfbamevelt, pass. 16 St. John's ell. Kleldrecht, 16 v. Cebu n. Singapore. Kota Gede, 16 v. Soerabaja, te Makassar. Kalimantan, 16 in Golf v. Thailand verw. Kalaibahl, 16 v. Merauke n. Mtnlka. Kallanda, 17 v. Singapore te Tj. Proik. Karsik, 17 v. Hongkong te Menado. Kasimbar, 16 v. Makassar naar Ambon. Laertes, 18 v. Belawan n. Penarg. Leopoldskerk, 16 v. Port Said n. Hamburg. Linge, 16 v. Zaandam, te Stacka. Laurenskerk, 16 v. Rotterdam n. Calcuta. Limburg, pass. 16 Sabang n. Colombo. Lombok, 16 te Balboa. Langkoeas, 16 420 m. W. Mini coy. Liseta, pass. 16 Oostk. Malakka. Lekhaven, 16 610 m. O. Belle Isle. Loenerkerk, 16 v. Rotterdam te Bremen. Maas, 16 Gibraltar gepass. Manoeran, pass, nacht 16-17 Aden n. Suez. Martha, 17 te Dakar. Metula, 16 v. Chittagong n. Singapore. Macuba, pass. 16 Runsal Jebel. Marisa, 16 850 m. O. Mauritius. Mlrza, 18 150 m. W. Torrestraat. Mltra, pass. 16 Cumberland eil. Murena, 16 in Str. Malakka venv. Maashaven, 16 180 m. NW. Cp. Palmas. Macoma, 16 440 m. NO. Martinique. Marlekerk, 16 140 m. N.NO. Tenedffe. Min jak, 16 v. MenadO n. Baliikpapan. Musi, 16 v. Sungeigerong n. Panigkalpinang. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. St. Thomas Noordam, 16 640 m. O.tZ. Cp. Race. Notos, 16 v. Bremen te Antwerpen. Oranjestad, 17 te La Guaira. Oranjefomtein, 16 380 m. Z. Cp. Palmas. Overijsel, pass. 16 ten O- Andamanen. Polydorus, 17 te Port Swettenham. Prins Willem IV, 16 v. Toronto n. Cleveland. Pema, pass. 16 Noordp. Borneo. Papendrecht, 16 120 m. N. Port Soedan. Plancius, 16 v. Tj Priok n. Soerabaja. Poelau Laut, 18 v. Soerabaja n. Semarang. Prins Alexander, 16 80 m. O. Belle Isle. Prins Fred. Hendrik, 16 470 m. O.t.N. Belle Isle Riouw, 17 v. Nunukan -te Balikpapan. Roebiah, 16 te Penang. Rondo, 17 v. Beaumont te New York. Rotti, pass. 16 Sabang n. Colombo. Rotula, 16 van Gibraltar. Ruys, 17 te Belawan. Roepat, 17 dwars eil. Kreta. Rijndam, 16 v. New York n. R'dam via South ampton en Le Havre. Ridderkerk, 17 v. Adelaide n. Melbourne. Rita, 16 in Java Zee. Rodas, 16 v. Trinidad n. Grenada. Reyndersz, 16. v Soerabaja n. Makassar. Samarinda, 17 v. Singapore te TJ. Priok. Saparoera, 17 te Djeddah. Scherpendrecht, 16 v. Rio Grande do Sul. Sehie, 16 v. Lissabon naar Oran. Schiedijk, 17 v. New Orleans te Newport News Slbajak, 16 950 m. W.t.Z. Galapagos eil. Stad Arnhem, 16 v. Umuiden n. Klrkenaes. Stad Maassluis, 16 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Maastricht, 19 v. Casablanca te Rotterdam verwacht. Sommedsdljk, 17 v. Bremen te Hamburg. Stanvac Bemakat, 16 90 m. NO. Op. Padaran. Straat Soeinda, 16 dwars Sharksbaal. Sartdija, 16 rede Muntok. Salland, 16 300 m. Z.tW. St. Vincent. Slberoet, 16 v. Pare Pare n. Donggala. Srtigli, 16 v. Soerabaja n. Belawan. Sommeisdijk, 16 v. Bremen n. Hamburg. Stad Vlaardingen, pass. 16 Portland Bill. Straat Banka, 16 230 m. ZO. Rio de Janeiro. Swartenhondt, 16 v. Donggala n. Makassar. Tabian, 1 6te Port Said. Tegelberg, 17 te Yokohama. Ternate, 17 v. Semarang te Soerabaja. Thalatta, pass. 16 Kreta. Tomlni, pass. 16 Scilly's n. Curasao. Tar a, 61 v. Gothenburg te Malmö. Tero, verm. 20 v. Buenos Aires n. N. Amerika. Themisto, pass. 17 Lizard 18 ca. 18 u. bij Vlls- singen verwacht. Tawalii, 16 te Bartjuwawnigl. Themisto, 16 100 m. NW. Scilly's. TJ I bantjet, 17 te TJ. Priok. TJlbodias, 16 v. Hongkong n. TJ. Priok. Tjikampek, 17 v. Tjilatja.p te Soerabaja. TJlkiwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tongkol, 17 v. Tj. Priok te Soerabaja. Telamon, pass. 17 Cp. Dame Marie. Tibia, pass. 16 ten W. Manilla baai. Tjimenteng, 16 460 m. O.NO. Seychellen. Tjipanas, 16 330 m. ZO. Noordp. Madagascar. Triton 16 v. Auba naar Curasao. Urecht, 17 te Cochin. Van Riebeeck, 16 v. Buleleng n. Soerabaja. Van Riemsdijk, 16 soerabaja n. Singapore. Waterman, 16 90 m. N. Cartagena. Weltevreden, pass. 17 4 u. Aden n. Port Soedan. Waal, 18 Amserdam verwacht. Waibalong, 16 v. Cheribon te Tegal. Waingapoe, 16 v. Tj. Priok n. Semarang. Westerdam, 16 810 m. O. Cp. Race. Winterswijk, 16 270 m. ZO. Sable eil. Woensdirecht, 16 410 m. Z.ZW. St. Maria. WOnosari, 16 300 m. O-NO. San Miguel. Westland, 17 op de Elbe. Wieldrecht, 16 370 m. W. New Hebrides. IJsel, pass. 17 Gibraltar. Zonnewijk, 16 van Rotterdam n. Baltimore. Zaan, verm. 17 v. Norkoping n. Rundvik. KLEINE VAART Amoudspolder, 16 v. Lissabon te Oporto. Annie, 17 v. Swansea te Honfleur. Birmingham, 17 v. d. Tyne te Amsterdam. Brem, 17 nog te Oporto. Betty, 17 v. Skelleftea te Patenlmie. Baib-T, 16 van Rostock naar Stockholm. Bill, verm. 17 v. Blyth n. Rotterdam. Batavier III, 16 v. Bordeaux te Casablanca. Catharina, 16 v. Hull n. Newcastle. Claes Compaen, 18 v. Skeftea te Bristol verw. De Ruiter, 16 v. Hull n. Newcastle. Domburgh, pass. 16 Kp. Finisterre. Da Capo, 17 van Faro naar Rotterdam. Diligentia, 16 v. Marseille te Lyndiane. Echo, 17 v. Dublin te Belfast. Ellewoutsdijk, 16 100 m. NO. Aberdeden. Escaut, 17 v. Rotterdam te IJmuiden. Franka, 16 v. Kopenhagen n. Korsor. Frisia, 17 Gibraltar. Goote, vertr. 17 v. Rouaan n. Casablanca. Glashaven, 17 v. R'dam te Anbw. daama Go thenburg. Henrica, 17 van Londen naar Rotterdam. Hondsrug, 16 v. Rotterdam te Boston Lines. Hulst, 14 v. Houston n. Mexico. Houtman, 16 v. Hamina te Stamgate. Josef Swenden, 15 v. Herrang n. Yxpila. Joost, 16 v. Walkom naar Zaandam. Jokurma, 16 v. Methil n. Visby. Kortenaer, 16 v. Karlsborg te Veitsiluoto. Leuvehaven, 16 v. Rotterdam te Antwerpen Lies, 16 v. Umea naar Rotterdam. Mardella, 17 v. Port Jerome te Rotterdam. Mies, 16 v. Tuborg n. Domsjo. Nettie, 16 v. Boston naar Hull. Nassauhaven 16 v. Kopenhagen te Gothenburg. Njord, 17 v. Delfzijl te Esbjerg. Noorderhaven, pass. 116 BrunsbütbeL Nieuwland, 16 v. Rotterdam te Leith. Norma, verm. 17 v. Boston Lines n. Goole. Oleum, 16 v. Middlesbro te Rochester. Peter Swenden, 16 v. Kadix n. Veitsiluoto. Palma, 17 v. Rotterdam te Brake. R. P. S-, verm. 17 v. Vianna, n. Belfast Sian, 17 v. Dordrecht te Biussel. Silvretta, 16 v. Antw. Shoreham. Sirius, 16 v. Duinkerken te Londen. Spes, 16 v. Ipswich te Hamburg. Spolanda, 16 v. Londen te Leith. Spora, 16 v. Rotterdam te Esbjerg. Swallow, 16 v. Esbjerg te Napels. Ton, 16 v. Manchester n. Lissabon. Tilly, 16 v. Gefle naar Zaandam. Trompenburgh, 16 v. Antw. te Stockholm. Texel, 17 v. Hamburg te Ipswich verw. Urmajo, 16 v. Londen te Gravelines. Vecht, 16 v. Wells. Vlieland, 16 v. Rouaan. Vrij burgh, pass. 17 Kp. Vilano. Westlaan, 17 v. Bremen naar Hamburg. SLEEP VAART Eforo, met baggermolen 16 430 m. NO. St. Paulas rook. Loire, 16 v. R'dam te Tj. Priok met bagger* molen. Op 26 Oct. a.s. hopen P. SNEL en G. SNEL-RUYTER de dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Gelegenheid tot felicite ren Zondag 26 Oct. van 2.303.30 uur n.m. in de bovenzaal café „Bellevue" Wijk aan Zeeërweg 29, IJmuiden-Oost. Fam. Snel Fam. Ruyter IJmuiden-Oost, Oct. 1952. Zeeweg 169. Heden overleed mijn lieve vrouw, onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder ANNA HELENA MARIA OUD-VAN MEURS Santpoort: C. Oud Leiden: H. H. Maas-Oud P. C. Maas Loesje. Santpoort, 17 Oct. 1952. Wüstelaan 43. De crematie is bepaald op Dinsdag 21 October a.s. in het Crematorium te Vel- sen, na aankomst van trein 11.30 uur, halte Driehuis-Westerveld. AFD. IJMUIDEN op Maandag 20 October, 8 uur n.m. in het jeugdgebouw der Herv. Kerk, Rembrandtlaan hoek Rijnstraat, IJmuiden-O. Voornaamste agendapunt: Inleiding door Ir. S. A. POSTHUMUS, lid van de 2e Kamer en bekend als radiospreker, over de verkiezingsuitslag van 25 Juni, de kabinetsformatie en het regeringsprogram Heden werd na een lang durig, doch geduldig ge dragen lijden van ons weggenomen, mijn innig zeliefde man en onze lieve vader ALBERT GERRIT KEUTER in de ouderdom van 64 jaar. IJmuiden: T. Keuter-Wennis H. Keuter H. Keuter A. Keuter en Verloofde P. Keuter IJmuiden, 17 Oct. 1952 Tasmanstraat 9. De crematieplechtigheid zal plaats hebben op Dins dag 21 Oct. des nam. 13.30 uur te Westerveld. Geen bloemen. DANKBETUIGING. De burgerij van Velsen en de leden van de „IJmuider Har monie" dank ik hartelijk voor de huldiging, ter gele genheid van m'n 40 jarig on- derwijsjubileum. E. VTJLBRIEF. Hierover spreekt Zondagavond 7 uur in de Goede Herderkerk aan de Velserduinweg. OOK U BENT DAAR HARTELIJK WELKOM AFD. IJMUIDEN Op Dinsdag 21 October a.s. spreekt de bekende schrijver over het onderwerp in het Gebouw voor Soc- en Cultureel Werk, Moerbergplantsoen, IJmuiden. Aanvang 8 uur. Rijwielstalling aanwezig. Toegangsprijs 0.25 Rubbervloeren en rub ber trapbckleding. Bij zonder fraaie kleuren eenvoudig in onderhoud, geluiddempend en zéér solide. Vraagt inlichtingen Tel. 20340. Haarlem. Kantoor HAARLEM: Oranjekade 1 Tel. 10441 - b.g.g. Tel. 21673 Vraagt inlichtingen omtrent inschrijving „ARCHIEF" met Superlargo Lengte, breedte, hoogte, knobbels enz. f 1.25 p. p. KENNEMERLAAN 129 IJmuiden. Tel. 4057. zonder chauffeur, model '51, event, met Radio. EDISONSTRAAT 4 Tel. 5544.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 13