Voor vijfenzeventigste maal onzekerheid over de uitstag Ongeslagen record van An. Ready kan tegen Z.K.C. gevaar lopen België-Nederland in Deurne Voorhoede bij Nederland het zwakke punt Sport op Zondag Lorren Rocky Marciano ZATERDAG 18 OCTOBER 1952 10 Boksen Bokser Gonny Rux wordt beroepsworstelaar r n n r Q nationale producten Lil n L.ö van wereldnaam Radio Wasmachines Stofzuigers Wringers Televisie Vloerwrijvers Nationale zwem- en polowedstrijden in Sportfondsenbad A utomobilisme Europees kampioenschap groot-toerisme Korfbal Handbal Hockey Hockeydag nu op 9 November Schaken Rus Kotov zeker van overwinning in het interzonaal tournooi Schaken Het jubileum-tournooi van Rolland Gebrek aan begrip Veelzijdigheid voorkeur Niet allen present Liftend van Rome naar Stockholm (Van onze sportredacteur) Voor de vijfenzeventigste maal staan morgenmiddag om drie uur de nationale voetbal teams van België en Nederland tegenover elkaar om elkaar de eer van de overwin ning in deze als vanouds zo aantrekkelijke strijd te betwisten. En wij stellen het met nadruk voorop voor de vijfenzeventigste maal is de afloop van die wedstrijd voor nagenoeg allen die er belang in stellen een volkomen open vraag. Nooit heeft men met een redelijke kans van slagen kunnen voorspellen wie of de wedstrijd zou winnen. Zo ook deze keer. De Belgen zeggen unaniem dat zij het sterkste elftal in het veld brengen en de. Nederlanders.wel die hebben altijd voorkeur voor bepaalde spelers op bepaalde plaatsen en beweren altijd, dat er een sterker elftal te formeren is dan het opgestelde team. Maar zekerheid over de uitslag hebben ook zij niet. Niet positief en niet negatief. De Duitse bokser Conny Rux, die in de maand Juli van dit jaar met een knock out- overwinning op onze landgenoot Willie Schagen de Europese lialfzwaargewichttitel op zjjn naam bracht, heeft plotseling een contract als beroepsworstelaar getekend. Rux heeft hiermede daan van het Europees kampioenschap. dus afstand ge- halfzwaargewicht- Er zal deze week wel niemand geweest zijn, die de samenstelling van het Neder lands elftal tegen de Belgen niet met ver wondering heeft bezien. Dat Alberts na het herstel van zijn blessures weer eens kans zou krijgen, daar verwonderde zich nie mand over, evenmin over de opstelling van rechtsback Tebak, die zulk een goed figuur had geslagen tegen Wolverhampton Wanderers. Maar dat de zo uitstekend spelende Hendriks plaats zou moeten maken voor Terlouw en dat nog wel tegen de Belgen en dat de bepaald zwakke Be Quick- speler Lugthart als rechtsbinnen zou wor den opgesteld en Abe Lenstra als links buiten, neen, daar keek men algemeen van op. Gebrek aan beter Vooral voor wat betreft de samenstelling van de voorhoede is eigenlijk maar één excuus te vinden: gebrek aan betere spelers. Lugthart bleek in het systeem te passen en kreeg dus een kans en Lenstra bleek op de linkervleugel ook af en toe gevaarlijk te zijn en dus bleef de Fries linksbuiten. Wij geloven niet, dat dit de juiste oplossing is. Want Mommers de clubgenoot van Van Roessel paste óók in het systeem en was óók af en toe ge vaarlijk, evenals dat 't geval is geweest ge durende tal van wedstrijden met Clavan. Een en ander heeft onzes inziens een groot nadeel. Een nadeel waar de E. K. C. ter dege rekening mee had moeten houden: het niet volkomen uitbuiten van de capaciteiten van Abe Lenstra. Lenstra als binnenspeler is altijd een gevaar en dat is zeker nog veel belangrijker dan dat hij op die plaats niet helemaal in het zoveel geroemde sys teem zou passen! Een feit blijft echter, dat over de ver richtingen van het team als geheel niets gezegd kan worden. Temeer omdat ook de Belgen een opstelling hebben, die veel ver schilt van die van de laatste wedstrijd tegen Nederland in April van dit jaar, toen de Rode Duivels de Nederlanders met vier- twee de baas bleven. De balans Van de vierenzeventig wedstrijden, die België en Nederland tot nu toe tegen elkaar speelden, won Nederland er vijfendertig, zestien maal speelden de elftallen tegen elkaar gelijk en dus drieëntwintig keer ver loor Nederland de landenwedstrijd. Na de bevrijding werden er in totaal veertien ADVERTENTIE Verlang dit merk van Uw handelaar! Op Zondagavond 19 October organiseert de Haarlemse zwemvereniging HVGB wederom Nationale zwem- en polowedstrijden in het Sportfondsenbad in Haarlem. Het program ma bevat onder andere het hoofdklasse wa- terpolotournooi om de zilveren Vrijheids bokaal, waaraan HZ PC uit Den Haag, landskampioen 1951 en 1952, Meeuwen uit Amsterdam, Merwede uit Dordrecht en HVGB deelnemen. Zo zullen de internationals Van Feggelen, Smol, Korevaar en Van Geldpr, die allen de reis naar Helsinki hebben meegemaakt, in hun clubploegen van de partij zijn. Daarnaast zal een klein zwemgedeelte af gewerkt worden met onder andere Els van der Ploeg en Hannie Termeulen. Laatst genoemde won onder andere de zilveren médaille op de 100 rn. vrije slag tijdens de Olympische Spelen. Op de 10 x 66 2/3 m. vrije slag estafette om de Afrikabeker zal de strijd gaan tussen HZ PC, ZC Haarlem, HPC en HVGB. Tenslotte zal de balletgroep van de Meeu wen, „Bathing Beauties" onder leiding van de oud-wereldrecordhoudster, mevrouw Iet KosleiVan Feggelen, met een geheel nieuw programma optreden. Zij brengen het ballet uit „Faust", Blue tango en als besluit: Orpheus, een grootse finale uitgevoerd door achtentwintig meisjes. Het zwemfeest begint om kwart voor acht. PARIJS (A.N.P.) In haar te Parijs ge houden algemene jaarvergadering heeft de internationale automobielfederatie het door de internationale sportcommissie ontworpen reglement goedgekeurd voor een in te stellen Europees kampioenschap groot toerisme. Dit kampioenschaap zal voor het eerst in 1953 worden gehouden en beslist worden door de vier beste resultaten welke behaald zijn in de volgende rallyes: Rallye van Monte Carlo; Rallye van Sestrières; Rallye van Gr. Brittannië; Tulpenrall} e; Rallye van Travemünde; Rallye van de Middernachtzon (Zweden): Rallye van de Alpen; Luik-Rome- Luik; Viking Rallye (Noorwegen); Rallye van Lissabon. wedstrijden gespeeld, waarvan de Belgen er vijf wonnen, vijf gelijk speelden en vier verloren. Wint Nederland morgen in zoals men in de volksmond noemt de Hel van Deurne, dan is de na-oorlogse balans weer in evenwicht. Rest te vermelden, dat de radio-repor tage zal worden verzorgd door Aad van Leeuwen (aanvang vijf voor drie), terwijl Dick van Rijn de televisie-uitzending (aan vang kwart voor drie) van commentaar zal voorzien. NEDERLAND KRAAK (Stormvogels) TEBAK ALBERTS (Eindhoven) (Vitesse) WIERTZ TERLOUW BIESBROUCK (DWS) (Sparta) (RCH) v. d. KUIL LUGTHART v. ROESSEL BENNAARS LENSTRA (VSV) (Be Quick) (Willem II) (DOSKO) (Heerenv.) Scheidsrechter LING (Engeland) LEMBERECHTS ANOUL MERMANS BENSCH REYNIERS (FC Mechelen) (Luik)' (Anderl.) (Beringen) (RC Mech.) MAERTENS CARRE MEES (Antwerp FC) (Luik) (Antwerp FC) VAN BRANDT DIRICX (Lierse SK) (Union St. Gillis) BOOGAERTS (Standard) BELGIë Reserves: Nederland: Landman (Sparta), Hendriks (Vitesse), Kuypers (Volewijckers), Clavan (ADO). België: Seghers (Gantoise), Saeren (Luik), v. d. Auwera (RC Mechelen), Coppens (Beerschot). Door de interland voetbalwedstrijd België Nederland in het stadion in Antwerpen, is het voetbalprogramma van morgen uiterst gering in omvang. Van de eerste klassers uit het district Haarlem is er geen wedstrijd vastgesteld, terwijl in de tweede klasse alleen Schoten een wedstrijd heeft. En wel een uit wedstrijd tegen één van de sterkste vereni gingen uit de afdeling, Volendam. Het staat van tevoren reeds vast, dat de Schotenaren het niet gemakkelijk zullen krijgen in de toeristenplaats. Maar dat wij hen bij voorbaat al verslagen achten, dat durven wij gezien de overwinning van verleden week tegen Zeeburgia zeker niet te zeggen. Er zullen wel meer clubs zijn in de tweede klasse A van West II, die de hele of gedeeltelijke winst aan de geel-zwarten zullen verspelen. En wie weet zit er in de uitwedstrijd tegen Volendam voor de Scho tenaren één winstpunt. Oosterkwartier I trekt in de korfbalcom petitie naar Amsterdam om daar tegen het zwakke KVD te spelen. Deze ploeg behaalde nog geen enkel winstpunt, zodat een Haar lemse zege in de lijn der verwachtingen ligt. In de derde klasse heeft Animo Ready I een lastige wedstrijd: het speelt Zaterdag middag tegen ZKC in Zaandam. ZKC is op eigen veld, vooral nu het weer volledig ver schijnt, heel moeilijk te verslaan. Het zou echter erg tegenvallen, indien Animo Ready niet een gelijk spel kon behalen, gezien de goede vorm van dat twaalftal. Haarlem I krijgt bezoek van Holver uit Amsterdam, dat tot dusverre nog geen enkel winspunt behaalde. Een zege van de thuis club is dan ook te verwachten. Zaandam- Zuid ontvangt op eigen veld Sport Vereent, wellicht loopt deze ontmoeting op een ge lijk spel uit. Aurora I, dat voor wat betreft de spelkwaliteiten weer in betere vorm is, zal Victoria wel twee punten ontfutselen. Watervliet I, dat een uitwedstrijd tegen Groen Geel heeft, zal voorts heel goed moe ten spelen om puntenverlies te ontgaan. In de eerste klas heren van de handbal competitie van district West A valt naar onze mening Zondag de beslissing, wie in de eerste helft der competitie baas blijft. Het is na vijf weken thans wel gebleken, dat de strijd om de titel hoofdzakelijk zal gaan tussen het Amsterdamse Blauw Wit en het Haarlemse Concordia. En deze teams komen nu tegen elkaar in het veld. Wie bij dit duel winnaar wordt? Wij durven ons niet aan een voorspelling te wagen. Wanneer de Haar lemmers een serieuze kans willen maken, zullen ze in ieder geval alle aandacht aan de verdediging moeten schenken. De Blauw Wit-aanval is vrijwel gelijk met die van Concordia en dat wil zeggen, dat er heel wat voor nodig is, om die in bedwang te houden. In de tweede klas moeten de Haarlemse ploegen eveneens zware strijd leveren. Een kans op succes voor HOC op. Turno achten wij gering en Rapiditas heeft in APGS al een even zware opgave. IJmond trekt ook al naar Amsterdam en Vriendschap kon wel eens voor een verrassende zege zorgen. Bij de dames zijn er gunstige resultaten te verwach ten. Wij kunnen ons tenminste niet voor stellen, dat Concordia van het zwakke Blauw Wit zou verliezen. En ook IJmond (2e klasse) zal het wel weten te klaren tegen AVA. In de Afdeling zullen de ontmoetingen van de dames HOCCSV en ForestersRa piditas een interessante strijd opleveren. BGV kan van Concordia 2 winnen. Bij de heren wordt vol verwachting uitgezien naar de prestaties van Beverwijk tegen OSS. Winst voor Beverwijk levert BGV en Con cordia 2 ook voordeel. Met een in de voorhoede omgezette op stelling moet BMHC Zondag in Laren de strijd aanbinden tegen de club van die naam. Voor de Bloemendaalse hockeyers is deze ontmoeting dé gelegenheid zich van de beide geleden nederlagen te herstellen. Laren heeft evenals BMHC twee wedstrijden ge speeld en verloren, zodat de wedstrijd gaat tussen de twee laagst geplaatsten op de ranglijst. Het doelgemiddelde van de Bloe mendalers is met 1—5 gunstiger dan dat van Laren met 0—7, waaruit men eventueel kan opmaken, dat de scoringskansen voor BMHC iets gunstiger zijn dan voor de tegenpartij. BMHC ni kan in de promotieklasse de overwinningenreeks stellig voortzetten in de uitwedstrijd tegen Aeolus. De tweede elf tallen van BMHC en Amsterdam zullen elkaar in Amstelveen ongetwijfeld niet veel toegeven. Zandvoort gaat op bezoek bij Ijsvogels en HBS bij HGC III, waarbij de gasten niet kansloos zijn. De wedstrijd van Strawberries tegen Alliance om twee uur in Velsen kan een open strijd worden met de mogelijkheid dat de winstpunten zullen worden gedeeld! Dames-wedstrijden Er staan uitwedstrijden op het programma van Rood Wit en BDHC tegen respectievelijk Gooi en Togo. De Heemsteedse dames zullen wel het onderspit delven, doch de speelsters uit Bloemendaal hebben de gelegenheid de volle winst te behalen. De wedstrijden tus sen BDHC II en Strawberries (om half elf achter Zomerzorg) en tussen Laren en BDHC III bieden mogelijkheden voor beide partijen. KampongHBS zal voor de gasten niet ge makkelijk worden. Alliance voorspellen we een overwinning in de Pinoké op eigen terrein. ontmoeting tegen ADVERTENTIE Wanneer vandaag de poorten van het grote stadion in Praag, waar een inte ressant athletiekprogramma wordt af gewerkt, zullen worden geopend, zullen de controleurs aan de ingangen niet voorzien zijn van een eenvoudige pa pierbak voor de afgescheurde controle- strookjes. Neen, zij zullen er staan met bascules en grote stevige kisten. Want naar het Praagse blad „Prace" meldt, zal men om de wedstrijden te kunnen zien niet met entréebiljetten behoe ven aan te komen doch met oud papier, lorren of oud metaal. Ieder die zich van een tribuneplaatsje wil verzekeren, zal als betaling moeten inleveren öf tien kilo oud papier, öf vijf kilo textiel, öf twee kilo metaal. De Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft besloten de eindhockeydag die door een verregende Zondag niet meer in Sep tember gehouden kon worden te houden op 9 November. Op die datum begint even eens de eerste ronde van de verschillende bekerwedstrijden. Voor de heren wordt de eindhockeydag gehouden op de velden van de Amsterdamse hockey- en bandyclub in Amstelveen; de dames spelen op de velden van Rood Wit en Alliance in het Heemsteeds Sportpark. WERELDRECORD VAN LOHMULLER ER KEND. De Zwitser Lohmuller heeft op 22 Augustus van dit jaar op de overdekte baan van St. Etienne de 100 kilometer met motorgangmaking en staande start gereden in 1 uur 29 min. 37.2 sec. Deze prestatie is thans door de UCI als wereldrecord erkend. Het grote voetbalstadion in Deurne, waar Zondagmiddag de vijfenzeventigste landenwedstrijd tussen België en Nederland wordt gespeeld. In de negentiende ronde van het interzo naal schaaktournooi in Stockholm heeft de Rus Kotov zich door een overwinning op de Hongaar Barcza verzekerd van de eerste plaats in dit tournooi. Kotov heeft thans 15% punt en kan door zijn rivalen niet meer worden ingehaald. De resultaten van de negentiende ronde luiden: Kotov (Rusl.)—Barcza (Hong.) 1—0 (na 31 zetten); Wade (N. Zeel.)Prins (Ne derland) 1—0 (na 26 zetten); Taimanov (Rusl.)—Szabo (Hong.) !4(na 23 zetten); Stoltz (Zweden)Stahlberg (Zweden) 01 (na 37 zetten); Unzicker (West D.ld)Aver- bach (Rusl.) 14 (na 28 zetten); Steiner (V. St.)—Geiler (Rusl.) tt—Vs (na 25 zetten); Eliskases (Arg.)Petrosian (Rusl.) 1414 (na 24 zetten). De uitslagen van de afgebroken partijen uit de negentiende ronde van het interzonale schaaktournooi luidden: Gligoric (Joegosl.) Pachmann (Tsj. SI.) 1414 (zonder verder spelen werd tot remise overgegaan); Golom- bek (G. B.)Pilnik (Argentinië) 1414 (na 41 zetten); Vaitonis (Canada)Matanovic (J.sl.) 0—1 (Vaitonis gaf na 52 zetten de partij gewonnen).' De stand luidt thans: 1. Kotof 1514 pnt.; 2. Petrosian 1214 pnt.; 3. en 4. Gelier en Tai manov ieder 12 pnt.; 5. Stahlberg 1114 pnt.; 6. en 7. Szabo en Averbach ieder 11 pnt.; 8. Gligoric 1014 pnt.; 9. en 10. Eliskases en Un zicker ieder 10 pnt.; 11, 12 en 13. Pachmann, Pilnik en Steiner ieder 9 pnt.; 14. Matanovic 8 pnt.; 15. Barcza 714 pnt.; 16. en 17 Sanchez en Stoltz ieder 7 pnt.; 18. Wade 6 pnt.; 19. en 20. Vaitonis en Prins ieder 4 pnt.; 21. Go- lombek 314 pnt. DIT is nu Rocky Marciano, de acht entwintigjarige Amerikaans-Ita liaanse bokser, die enige tijd geleden met een bliksemsnelle rechtse een einde maakte aan een periode van vijftien jaar, waarin geen blanke bokser in de zwaargewichtklasse ook maar enige kans kreeg tegen een neger. De tien jaar oudere Joe Walcott werd er het slacht offer van: hij ging tegen de planken en werd uitgeteld. Niet zo heel erg overi gens, want zowel Joe als Rocky werden behoorlijk schadeloos gesteld. En beiden ook zetten hun training voort. Op het plaatje is te zien wat voor hoe veelheden melk Marciano drinkt om in conditie te blijven. Op zichzelf is dat echter niets bijzonders. Interessant wordt het pas als wij u er bij vertellen, dat al het voedsel en al het vocht dat Rocky dagelijks tot zich neemt en dat is heel ivat nauwkeurig wordt onderzocht opvergif. Vele aan hangers van Walcott zijn namelijk heel boos geworden omdat „hun" Joe door Rocky werd verslagen. Zij schreven daarop boze brieven, waarin zij de nieuwe wereldkampioen dreigden te vergiftigen. En dat heeft men zo serieus genomen dat alles wat Marciano eet en drinkt nauwkeurig op een laboratorium wordt onderzocht. Ook het glaasje melk dat Rocky hier drinktOver ont aarding in de sport gesproken Het jubileumschaaktournooi van de schaakclub „Rolland" is, op de arbitrage van enkele afgebroken partijen na voorbij. Door dat afgebroken partijen nog niet tot een resultaat kwamen, zijn de eindstanden in de groepen A en B bij de zeskampers nog niet bekend. In groep A betwisten C. A. Lukaart en K. J. Altena (beiden Rolland) elkaar de eerste prijs, terwijl in groep B W. Burger (Het Oosten) favoriet is. De eindstanden in de overige groepen luiden: Zeskampen, groep C: 1. G. C. Hoogenes 414 pnt.; 2. W. de Graaff 314 pnt.; 3. en 4. L. Beyer en K. Kas 214 pnt.; 5. en 6. M. M. de Rijk en J. Uittenbogaard 1 punt. Groep D, na loting: 1. J. H. v. Berkel 314 pnt.; 2. A. v. d. Bronk 314 pnt.; 3. A. Hercken- rath 214 pnt.; 4. P. H. Kastelein 114 pnt.; 5. J. v. Raaphorst 1 punt; 6. G. Koster 1 punt. Vierkampen, groep A: 1. J. Wijker 3 pnt.; 2. H. Groeneweg 2 pnt.; 3. en 4. D. Wielinga en J. v. d. Berg 14 punt. Groep B: 1. J. v. d. Ende 3 pnt.; 2. en 3. A. Spaargaren en J. Schippers 114 pnt.; 4. C. H. Kampman 0 pnt. Groep C: 1. W. Pachter 3 pnt.; 2. G. J. Sar- let 2 pnt.; 3. J. M. Post 1 punt; 4. C. Brink 0 punten. Groep D: 1. D. Vethaak (na loting) 2 pnt.; 2. en 3. J. H. de Rijk en R. Toornend 2 pnt.; 4. W. A. Turkenburg 0 pnt. Groep E: 1. J. v. Raaphorst Jr. 214 pnt.; 2. J. Timmer 114 pnt.; 3. en 4. H. Kerkheide en G. Smit 14 punt. Groep F: 1. F. Peetoom 314 pnt.; 2. R. Drost 3 pnt.; 3. H. Zennemus 214 pnt.; 4. J. Mourer 1 punt; 5. A. G. Spaargaren 0 punten. Jeugdtournooi Alle finalisten in het jeugdtournooi zijn thans bekend. De eindstrijd van dit tournooi begint Zaterdagmiddag aanstaande en wordt evenals de volgende ronden, gespeeld in de schaaksociëteit, Restaurant Munniks aan de Grote Markt. De volgende groepwinnaars komen daar in 1 groep van 8 spelers uit: Groep I: mej. M. Romijn; groep II: I. R. Toornend; groep III: R. Comans; groep IV: M. Vrij; groep V: C. Mestral de Combre- mont; groep VI: R. Ballot; groep VII: H. Klein en groep VIII: A. Roedema. J^c meer clan honclercl deelnemers aan cle internationale sportconferentie zijn weer huiswaarts gegaan. Zij hebben het afgelopen weekeinde en de dagen daarna geluisterd naar de lezingen van diverse sprekers en zij hebben na afloop daarvan in discussies de geschilpunten en problemen besproken. Kortommen heeft er van gedachten gewisseld speciaal over de sport als sociaal ver schijnsel en de mogelijkheden van de sport als vormingsmiddel. Dat deze ge- dachtenwisselingen van het grootste be lang zijn om vooral in de tegenwoordige tijcl door een ieder te worden gehoord moge cle samenvatting wel bewijzen, die men aan het einde der-conferentie kon maken. Zo kon men aan het einde der discussies over de sport als sociaal verschijnsel con cluderen, dat de sport met het geheel der cultuur verweven is en een afspiegeling is van de cultuur. Er is, zo vond men, een wederkerige beïnvloeding; de afbakening van haar gebied is zeer moeilijk en ver schilt van land tot land. De plaats en de sociale functie van de sport in de maatschappij moeten worden bepaald alvorens een eventuele paedago- gische invloed die aan normen moet zijn gebonden ter sprake kan worden ge bracht. Het waarde-oordeel betreffende de sport valt samen met dat over de gehele cultuur: negatieve verschijnselen zijn uit vloeisel van het feit, dat de cultuur altijd in gevaar is en altijd zorg en verdediging nodig heeft. EEN der grootste gevaren, zo vond men voorts, is het gebrek aan internatio naal begrip. Sport achtte men een zeer be langrijk aanrakingsvlak tussen de volke ren en kan voor de verbetering van de in ternationale verhoudingen een bijdrage leveren, mits zij zich vrij kan ontwikke len, steun ondervindt bij verantwoordelijke overheidsorganen, verband bewaart met andere cultuurvormen en trouw blijft aan haar ideaal. Betreffende de mogelijkheden om de sport in te schakelen als vormingsmiddel stelde men vast, dat het dan wenselijk is dat het oorspronkelijke spelkarakter van de sport beter bewaard blijft; de wed strijdleiders beschikken over een geeste lijke en culturele achtergrond, die hen er toe leidt de prestatie niet als hoogste levenswaarde te beschouwen en over pae- dagogische kwaliteiten die hun in staat stellen een sport-ideaal werkelijk te doen leven. VOORTS was men van mening, zo for muleerde men het in de samenvatting, dat het tevens wenselijk is dat het demo cratisch karakter van onze opvoeding tot uiting komt in het aandeel, dat de jeugd neemt in de leiding en dat de veelzijdig heid de voorkeur geniet boven de vroeg tijdige specialisatie, omdat het met betrek king tot de jeugd gaat om gelijke vor mingskansen voor allen. Als consequentie hiervan zou moeten worden aanvaard, dat een duidelijke schei ding nodig is tussen volwassenen- en jeugdsport. Bij de ouderen staat namelijk de sociale en recreatieve functie van de sport voorop, bij de jeugd de vormende be tekenis. Deze scheiding dient tot uiting te iomen zowel in organisatorisch als in oefen- en wedstrijdverband. Voor de prac- tische sportbeoefening zou voorts een toe nemend aantal zowel technisch als paeda- gogisch ontwikkelde leiders nodig zijn. Men besloot tenslotte het bestuur der conferentie te verzoeken na te gaan op welke wijze enkele practische problemen, die op de conferentie zijn aangeroerd, r.ader tot een oplossing kunnen worden ge bracht. ONS dunkt dat het ruimschoots de moeite waard is om de genoemde con clusies te overdenken om daarna te bezien hoe of men bepaalde punten in eigen om geving tot haar recht zou doen kunnen komen. Want dat is toch het wezenlijke nut en natuurlijk ook het doel van een derge lijke conferentie. En daarbij moeten wij toch opmerken, dat naar onze smaak te weinig sportbonden vertegenwoordigers hadden afgevaardigd. Aan de organisatoren heeft het in dezen niet gelegen. Reeds geruime tijd van te voren zijn alle sportbonden in kennis gesteld omtrent tijd, plaats en sprekers. Wij hadden gaarne gezien dat de pyramide- werking, die van een dergelijke conferentie kan uitgaan, volledig tot zijn recht had kunnen komen. Dat wil zeggen, dat de ver tegenwoordigers van alle sportbonden de gedachten van het congres hadden kunnen uitdragen in een bondsvergadering, waar dan de daar aanwezige verenigingsbestuur ders die gedachten verder weer in eigen omgeving zouden kunnen bekend maken. Want wij zijn er van overtuigd, dat in de tegenwoordige tijd, waarin de sport steeds meer op de voorgrond gaat treden, een conferentie als die van het afgelopen week einde van zeer groot belang is voor de sport in haar meest brede vorm en al haar beoefenaren. E. K. Met hete koffie, broodjes en warme de kens uitgerust vormen talrijke voetbal enthousiasten avond aan avond in Stockholm lange rijen voor de plaatsbureaux voor de interlandwedstrijd tussen Zweden en Italië, die Zondag 26 October aanstaande in het Raasundastadion wordt gespeeld en waar van de voorverkoop is begonnen. Onder de vele belangstellenden bevond zich een vierentwintigjarige Italiaanse stu dent, Stefano Maresca genaamd, die al liftend de reis van Rome naar Stockholm had ge maakt met het enige doel, om de wedstrijd tussen de Zweden en zijn landgenoten bij te kunnen wonen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 16