Nieuwe Koersbezon zich op onze cultuur Holland I-beker ook voor tafeltennistournooi Ds. A. G. Kornet nam afscheid van Castricum Spruiten en kool kondigen een nieuwe winter aan Agenda voor Beverwijk Groente- en fruitmarkt in de afgelopen week In slot „Assumburg" Jongeren door diverse inleidingen bij belangrijke problemen bepaald Velsen-Noord 150 deelnemers aan Kennemer competitie Rika Hopper terug op de planken IJmuiden-Oost Santpoort „Terrasvogels" in feeststemming Castricum 7 Nachtvorst hield huis onder Flora's kinderen Tennisclub „de Gieteling" reikte médailles uit Nieuwe Rode Kruis-cursus begonnen Room van de bruidegom „Deurne" op het scherm Tweede demonstratie met brandweerauto MAA.NDAG 20 OCTOBER 1952 Op de groentemarkt raken de zomer- producten nu toch wel op: men is aan de restantjes toe en de typische najaars- en winterproducten voeren de boventoon. Spruiten komen er bijvoorbeeld in vrij goede partijen aan de markt; er wordt voor de geschoonde spruiten van 48-62 cent per kilo betaald. Groene-, boeren- en rode kool variëren van 5-12 cent per kilo; prei is maar stug in de verkoop. In het begin van de week werd er tot 22 cent per kilo betaald, maar Vrijdag zakte de dikke prei tot 10 a veer tien cent per kilo. Selderieknollen brachten van 9-15 cent, per stuk op. Winterpeen ging tot 10 cent per kilo, uien noteerden van 8- 21 cent per kilo. Bospeen komt in groter hoeveelheden aan de afslag en de prijs be weegt zich tussen de 10 en 21 cent voor een bos. Waspeen gaat tot 16 cent per kilo. Andijvie loopt op en komt tot 15 cent per kilo; goede partijen bloemkool stijgen tot 55 cent per stuk. Nog enkele kistjes bonen kwamen er voorts aan de markt en de kassnijbonen brachten van 1.131.35 per kilo op, sperciebonen noteerden van 43 cent tot 1 per kilo, terwijl pronkbonen het tot 75 cent per kilo brachten.Druiven Zijn er nog steeds in grote partijen en er werd van 58-85 cent per kilo voor neergeteld. Er komen voorts veel appels en peren aan de markt. Prijzenbeeld 17 October. Andijvie 8-15, bloemkool 17-55, bospeen 10-18, waspeen 8-14, snij bonen 39-118, sperciebonen 37-94, pronk bonen 37-56, spinazie 18-66, sla 3-13, sprui ten 18-62, rode kool 6-10, groene kool 5-9, boerenkool 4-8, prei 8-14, knollen 8-13, selderij 2-4, pieterselie 2-5, breekpeen 4- 10, uien 10-21, druiven 58-83, frambozen 70, appelen 11-18. Nachtvorst met gevolgen Op de bloemenveiling kan men heel goed bespeuren, dat in het begin der week Mede als gevolg van de overvloedige fruitoogst heeft de West-Duitse regering, na hierover met een Nederlandse delegatie overleg te hebben gepleegd, met ingang van de periode van 10 tot 17 October het vol gende mede: Net Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over Donderdag 16 Ocotber besloten de mini mum importprijzen voor appelen en peren van 20 tot 30 cent per kg te verhogen. Dit betekent een zware slag voor de Neder landse export voor hard fruit, daar Duits land de belangrijkste afnemer van appelen en peren was. Slechts enkele rassen kun nen een prijs van 30 cent en hoger opbren gen, zodat deze verhoging van 20 naar 30 cent per kg een ernstige exportbelemme ring inhoudt. De uitvoer naar België werd reeds eerder stopgezet, terwijl Engeland slechts kleine hoeveelheden peren afneemt, en ook naar andere landen- met mondjes maat wordt geëxporteerd. Verwacht wordt dat de prijzen voor het fruit in de komende dagen nog verder zullen terugzakken. Een belangrijke rol in de afzet van groen ten is de ontwikkeling van het weer. De nachtvorsten hebben tot nu toe nog geen schade aangericht. Bij gebrek aan zonlicht is de groei van de gewassen speciaal bij de producten onder glas, ten achter bij andere jaren. De export van winterproducten had een vlot verloop, hoewel er in de laatste dagen van deze verslagweek een matige belang stelling voor rode kool bestond. De prijzen voor deze koolsoort zakten gemiddeld 2 de 100 kg. Gele en groene savoyekool no teerden respectievelijk 5.908.00 en ƒ9.50ƒ11.20. Witte kool bracht onver anderd 3.705.60 de 100 kg op. Ook voor winterpeen bestond er deze week meer vraag. Voor 11.4013.70 de 100 kg werd de breekpeen verhandeld, waspeen voor 1015 cent per kg en bos peen voor 1217 cent per bos. Bloemkool bleef deze week een gewild exportartikel, evenals sla. Zweden, Zwit serland, België en Duitsland kochten de bloemkool aan tegen 3450 cent per stuk. Sla werd voor 1034 cent per krop naar Zwitserland en West-Duitsland uitgevoerd. Andijvie voor het binnenland noteerde 10 15 cent en voor export naar Duitsland 21 cent per kg. Zweden en Frankrijk wa ren goede afnemers van kroten, besteed werd 10.50—14.50 de 100 kg. De wintergroenten prei en knolselderij waren uiteenlopend gewaardeerd. Voor de groenten werd 918 cent betaald. Het aan bod van spruiten neemt regelmatig toe. Engeland, Duitsland en België namen de geschoonde spruiten tegen 5580 cent en de ongeschoonde tegen 2549 cent per kg af. Uien werden op verschillende veilingen voor 1422 cent per kg afgedrukt. De no teringen voor de verschillende bonensoor ten liepen bij eén kleiner wordend aanbod verder omhoog. de eerste nachtvorst heeft huisgehouden. Vele zomerbloemen zijn daardoor bevroren en de chrysanten liepen in verscheidene gevallen schade op. Grote belangstelling gaat er dan ook uti naar de „tros" van goede kwaliteit, waarvoor tot boven de gul den per bos wordt betaald; de mindere kwaliteit en die beheerst de veiling brengt van 18-48 cent per bos op. Groot- bloemigen gaan tot 26 cent per stuk. An jers zijn duur: de rode gaan tot 25 cent per stuk; Netine noteert van 12-68 cent per stuk. Cyclame-bloemen variëren van 41-89 cent per bosje en de goede freesia's zitten rond de 60 cent. Duindoorns, eikenbladen en de maïskolven gaan vlot weg. De witte rietpluimen noteren van 18-22 cent per stuk. Cyclamen gaan eveneens vlot van de hand: de goede kwaliteit wordt voor 1.70 per pot verhandeld. ADVERTENTIE Het midden._èn'.p'etert{ genre- Voorde chic Meeuwenlaan hoek Cederstraat IJmuiden-Oost - iTl"V KENT 'U. ONS SPAARSYSTEEM? 99 Honderd maal vreugde in speeltuingebouw In het speeltuingebouw aan de Kerk straat had Zaterdagavond de tweede feest avond voor de Beverwijkse Ouden «van Dagen plaats. Evenals vorige week werd het programma weer belangeloos verzorgd door de P.W.'s, de „plaatwellerij boys", die onder leiding van de heer K. Oosterveen de gasten een heel gezellige avond hebben bezorgd. De schetsjes en muziek-stukjes maakten de bejaarden weer voor een avond helemaal jong. Wanneer ds. K. H. E. Gravemeijer 28 October aanstaande naar Zuid-Ajrika vertrekt waar hij is beroepen als predikant belast met een buitengewone opdracht van de organisatie voor geestelijke verzorging van de Nederlands Hervormde emigranten aldaar, dan neemt hij ook een geschenk mede van de Nederl. Hervormde Kerk, om dit te overhandigen aan de Nederl. Hervormde Gemeente te Potchefstroom i.v.m. het feit dat het dit jaar precies een eeuw geleden is dat in deze plaats de eerste Nederlandse predikant ds. Hoff daar predikte. Het prachtige geschenk, een zwaa', zilver avondmaalstel met inscriptie, dat luidt: „Geschenk van de Nederl. Hervormde Kerk aan de Nederl. Hervormde Gemeente te Potchefstroom 1853-1953", is vervaar digd door de Haagse firma Begeer, Van Kempen en Vos. Foto: ds. Gravemeijer en het avondmaalstel. Een honderdvijftig; leden van de jonge renorganisatie „Nieuwe Koers" der P. v. d. A. zijn uit verschillende Noordhollandse plaatsen dit week-einde in slot „Assum burg" te Heemskerk bijeen geweest, om zich te bezinnen op de hedendaagse cul tuur. Nadat gezamenlijk de maaltijd was genuttigd gaf dr. J. G. Bomhoff, docent aan de Utrechtse Universiteit en redacteur van ..Tijd en Taak" een inleiding over het on derwerp: „Zijn cultureel socialistische or ganisaties nog gewenst?" Allereerst wees dr. Bomhoff zijn audito rium er op, dat „cultuur" nauw samenhangt met „levensbeschouwing". Het socialisme is echter geen levensbeschouwing, doch eerder een fundamentele ethische houding. Voor een hoog cultureel leven is een bindende idee nodig en deze idee is binnen het ka der der partij, die bestaat uit Protestanten, Katholieken en Humanisten, niet mogelijk, zo zei spreker. Zou een dergelijke cultureel socialistische organisatie binnen het raam van de P. v. d. A. worden geformeerd,, dan zou zij gebaseerd moeten zijn op strikt neu trale grondslag, wat spreker's sympathie niet kon wegdragen. De heer C. de Boer was de tweede inlei der en hij was het met zijn Voorganger eens, dat op een dergelijke basis een cultu rele organisatie geen bestaansmogelijkheid had, echter wel „naast de partij". Hij noemde de cultuur een „vormgeving" van het leven als onmiddellijke uitdrukking der „geestelijke gesteldheid" en meende voorts, dat in deze tijd weinig mensen een doelbewuste levenshouding hebben. „In de kunst is het een zoeken en tasten naar alle richtingen en daarom brengt deze tijd geen Michel Angelo, geen Vondel en geen Bach op", aldus de heer De Boer, „omdat de crisis in leven- en wereldbeschouwing over de gehele wereld tot uiting komt". Voorts gaf hij zijn visie op het probleem, dat ook dit zoeken bij de religieuze mens naar voren treedt, opmerkendee, dat bij weinig Christeneti het geloof zo sterk in het leven doorstraalt, dat zij zich er bij leven en sterven volledig aan kunnen vast grijpen. Velen wenden zich dan ook weer van de kerk af, hoewel zij niet allen de religie ver- Laten. In de bezettingsjaren was de toeloop naar de kerken groter, omdat het bindende idee sterker naar voren trad. Spi-eker maakte zich echter ongerust over deze Zaterdagavond zijn in het Statenhuis te Beverwijk de médailles uitgereikt aan de genen, die in het afgelopen seizoen kampi oen der tennisclub „De Gieteling" zijn ge worden. Mej. R. de la Reyne was de enige dame, die de eer te beurt viel om de médaille in ontvangst te nemen: zij was kampioen ge worden in de B-klasse, dames enkelspel. De kampioenen in de herenafdeling en kelspel waren J. Weenink (C-klasse) en G. Sandbergen (B-klasse). Met een aardig speechje overhandigde de heer P. Jonker de eretekens en uiter aard bleef het deze avond niet bij deze korte plechtigheid: alras werden alie gie- teling-spelers betrokken in de spelletjes, die de heren Gerssen, Jonker en Zonne veld in petto hadden. Voor de winnaars waren prijsjes beschikbaar gesteld. De algemene oproep van de afdeling Velsen-Noord van het Nederlandse Rode Kruis om deel te nemen aan de nieuwe E.H.B.O.-cursus onder leiding van de arts J. H. M. Rolink, heeft in de Da Costaschool twintig aspirant-EHBO'ers bijeengebracht, van wie elf dames en negen heren. Met de 23 leden van de eerste cursus, die vorig jaar is begonnen, werden de nieu welingen verwelkomd door dokter Rolink, die een toelichting gaf op het Rode Kruis werk en een explicatie van de te volgen cursus. Daarna behandelde de arts de eerste les in anatomie, waarna de heer W. Hoekstra de eerste beginselen van verbandleer bij bracht. Donderdagavond wordt de cursus in de Da Costa-school voortgezet. Derde jaarfeest van „De Monica's" De bekende mondaccordéon-vei-eniging „De Monica's", die op 4 November 1949 werd opgericht en onder leiding van de ÈTprliien voor tomaten zijn op Maandag jongstleden sterk opgelopen, daar vanaf deze dag weer voor Engeland kon worden aangekocht. Voor de A- en C-tomaten werd op 13 October jongstleden 0,601,01 per kg besteed, de B-tomaten voor Duits land brachten op deze dag 4062 cent op. Medio deze week liepen de prijzen voor de A- en B-tomaten terug tot 4179 cent. Ook de komkommers waren aan sterke prijsschommelingen onderhevig, al naar gelang de vraag uit Zweden, Engeland en Duitsland. Kaskommers noteerden van 0,601,34 per stuk en platglaskomkom- mers van 4564 cent voor de sortering A. MAANDAG 20 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Er kan nog meer bij". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De strijd om de Apache-pas". W.B. Theater, 8 uur: „The Frisco lady". DINSDAG 21 OCTOBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Er kan nog meer bij". Luxor Threater, 7 en 9.15 uur: en tanzt". yV.B. Theater: Geen voorstelling. haar gewaardeerde medewerking verleende zal op Zaterdag 1 November in het Kenne mer Theater te Beverwijk haar derde jaar feest vieren. De M.A.V. „De Monica's", die is aange sloten bij de jeugdwerk-commissie van de Ned. Hevormde Gemeente van Velsen- Noord, heeft voor dit feest de medewerking van de heer Martin Vlaming uit IJmuiden met zijn kleinkunst-gezelschap. Het uitgebreide programma van „De Mo nica's", waarbij het eerste gedeelte wordt verzorgd door de B-afdeling en na de pauze met de muzikale bijdrage van de A-afde ling, wordt afgewisseld door het optreden van de Maunacora-Stars, enkele schetsen en community-singing. In de morgenuren van Zaterdag werden de honderd (gesaneerde) klanten van een melkslijter uit Velsen-Noord bij de afname van de gebruikelijke hoeveelheid melk of melkproducten verrast met een flesje slag room, zo maar zonder betaling. De betrokken melkhandelaar wilde op deze originele manier zijn cliëntèle laten meedelen in de feestvreugde rond zijn zil veren bruiloft, die Zondag werd gevierd. Aan de andere kant hebben vele van des melkslijters klanten zich niet onbe tuigd gelaten, want vele bloemstukken en vele schriftelijke gelukwensen hebben op het bruiloftsfeest niet ontbroken. De Commissie voor Bedrüfsontspanning van de Hoogovens en nevenbedrijven heeft wegens de populariteit van de tafeltennis sport op verzoek van een groot aantal lief hebbers van deze sport haar serie Holland I-bekertournooien weer uitgebreid met een tafeltennistournooi, waarvoor ondanks de korte tijd van voorbereiding niet minder dan 150 deelnemers zich hebben aangemeld. Dit tournooi zal met een bijzondere de monstratiewedstrijd worden geopend op Donderdag 3.0 October. In het Centrum aan de Koningstraat te Beverwijk zullen de Nederlandse tafeltennis-kampioen Cor de Buy -en de Amsterdamse hoofdklassespeler Wim Stoop de deelnemers aan het tournooi laten genieten van hun technische en tak- tische vaardigdheid. De deelnemers aan het tournooi krijgen die avond ook gelegen heid zich in gemengde dubbels te meten met de beide demonstranten, om iets van de techniek te leren. De C.V'.B. is er voorts in geslaagd voor dit en volgende tournooien gloednieuw, prachtig spelmateriaal aan te schaffen. De 150 deelnemers zijn onderverdeeld in vier afdelingen: de klassen A en B, respec tievelijk voor heren en dames, aangesloten leden van N.T.T.B.-verenigingen en de klassen C en D, respectievelijk voor heren en dames, die belangstelling voor tafelten nis hebben, niet bij de N.T.T.B. aangeslo ten en dus' ongeoefend zijn. Er wordt gespeeld volgens de bij de Ne derlandse Tafeltennis Bond geldende regels. De eerste tournooiwedstrijden beginnen op 5 November, waarvoor de C.V.B. de start heeft vastgesteld in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te IJmui- den-Oost. In dit gebouw^worden vervolgens op 11 en 18 November deze wedstrijden voortgezet. Daarna zijn de wedstrijden in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk op 19 en 26 November en 3 December. Ondanks het grote aantal deelnemers hoopt de Commissie voor Bedrijfsontspan- ning dit tournooi op 10 December met fi nale-wedstrijden te kunnen besluiten. Behalve voor voetbal, volleybal en hand bal is de Holland I-beker door de Commis sie voor Bedrijfsontspanning voor het Hoog- ovenpersoneel nu ook voor dit tafeltennis tournooi ter beschikking gesteld. Na geruime tijd rust te hebben genomen zal de actrice Rika Hopper, die Vrijdag 24 October de leeftijd van 75 jaar hoopt te bereiken, Maandag haar rentree op de planken maken. Dan geeft de toneelgroep Comedia namelijk in de Haarlemse schouw burg de première van „De Ander" door Alejandro Casona, in welke moderne come- die van het geluk zij de ongetwijfeld ont roerende hoofdrol vervult. gang van zaken, aangezien al deze losge slagen mensen moeilijk op te vangen zijn. Vervolgens zei hij dat ook het Humanisme nooit alle lagen der bevolking zal kunnen bereiken, daar voor het Humanisme een rationeel-filosophische scholing nodig is. „De socialistische idee echter", zo ver volgde hij zijn referaat, „heeft paupers, voor wie ieder begrip van cultuur een be spotting was, tot mensen met een eigen verantwoordelijkheid verheven. De cul tuurvorming is hierbij wel enigszins ach ter geraakt, hoewel de A.J.C. als jeugdbe weging op dit punt wel degelijk baanbre kend werk heeft verricht". De heer De Boer besloot zijn voordracht met de opwekking jegens zijn auditorium alles in het werk te stellen de huidige cul tuurloosheid teniet te doen. Hierna ont stond een geanimeerde discussie. Zondagmiddag brachten Emile Kellenaar en Eva Jansen binnen de poorten van het prachtige kasteel een cultureel programma. Voor de pauze droeg het programma een ernstig karakter en met veel bewondering voor dictie en voordracht hebben de Nieu we Koers-vrienden naar dit tweetal ge luisterd. Waarlijk humoristisch was een paraphase op een mdideleeuws liefdesver haal, waarin het aan stevige moraal niet ontbrak. Tegen vijven togen de Nieuwe Koersers naar huis en was de rust in de burcht v/eergekeerd. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria, d. van I. J. Kranendonk en M. E. Bierenbroodspot; Pan- cratius, z. van H. Blomvliet en G. Beentjes; Louis Anton, z. van J. Tromp en H. E. Val- kenhoff; Helena C. E. M., d. van C. A. End hoven en M. C. Schuijt; Maria A. A., d. van J. J. Schuijt en A. J. van d. Krogt; Cornelia Maria, d. van P. Scholten en H. Bloedjes; Margaretha E. M., d. van J. J. Koper en M. J. van Maris. GEHUWD: N. Jonker en W. A. Beentjes. Een der zalen van het Cultureel Gebouw leek Zondagmiddag een klein beetje op de „hel van Deurne", vooral toen de Oranje hemden er in slaagden de stand op 1-1 te brengen. De hechtheid van het gebouw is toen wel even afdoende bewezen, want het kabaal dat een 200-tal IJmuidense Vara- leden rond het televisie-scherm maakten, was enorm. De geste van het plaatselijk'afdelingsbe stuur, om de wedstrijd te laten zien, had alle verwachtingen overtroffen en lang voor de aanvang moesten tientallen leden teleurgesteld afdruipen. De uitzending is een succes geworden en het demonstratie- toestel van radio Kooi heeft de verwach tingen van het publiek niet beschaamd. Als de IJmuidenaar V. d. Kuil op het scherm verscheen kende het cntnousiasme geen grenzen en de twee blunders van de andere IJmuidenaar die duidelijk zichtbaar waren, deden aan 't enthousiasme weinig afbreuk. De commentator bij de uitzending, Dick van Rijn, stond overigens niet alleen voor zijn taak, want ieder der aanwezigen lever de een hoeveelheid commentaar, waarbij dat van Dick in het niet verzonk. De mededeling van de voorzitter, de heer G. Boersma, dat herhaling van dergelijke uitzendingen overwogen zal worden, sloeg kennelijk in. Vóór 17 April 1940 bestonden er in Sant poort twee „neutrale" voetbalverenigingen. Feitelijk had slechts één dezer clubs, na melijk „Brederode", haar domicilie in Sant poort, de andere „De Kemphaan" was ontstaan na een afscheiding van de voet balvereniging „Bloemendaal", en zij had haar leden overal verspreid zitten, doch de club speelde in ieder geval in Santpoort. Op 17 April 1940 besloten deze twee clubs een-fusie aan te gaan onder de naam „Terrasvogels", welke naam ontleend werd aan het Terras-bos, in welks nabijheid de speelterreinen gelegen waren. Onder deze naam kwam de nieuwe ver eniging uit in de eerste klasse van de toen malige Haarlemse Voetbal Bond. Deze nieuwe combinatie was dermate sterk, dat zij met vlag en wimpel het kampioenschap harer afdeling behaalde en promoveerde naar de vierde klas van de KNVB. Ook in dit nieuwe milieu was het „veni-vidi-vici" weer op de Vogels van toepassing. Zij pro moveerden naar de derde klasse van de 'grote bond, waarin zij momenteel met af wisselend succes nog spelen. Vrijdag bestond de vereniging dus 12Y2 jaar. Dit heugelijk feit werd allereerst door de jeugd gevierd. De jeugdcommissie had voor de adspiranten en junioren een con- tectavond georganiseerd en daarvoor mede uitgenodigd de bestuurs- en commissie leden der vereniging. Deze avond werd doorgebracht met ge zelschapsspelen. Na de pauze, waarin de jeugd een versnapering werd aangeboden, werden vier spelers van het eerste elftal op hun intelligentie getest, met het gezel- schaDSspel „Het hangt aan de muur en het tikt". De heer De Weyze, voorzitter der jeugd afdeling, bood het bestuur in verband met het koperen feest een herinneringsbeker met inscriptie aan. De heer J. v. Egt en jr., één der oprichters der vereniging, ontving sigaren. Zaterdag wordt voor de overige leden een feestavond belegd, waaraan o.a. mede werkt het cabaret-gezelschap „De Mus ketiers". Hoe de Terrasvogels speelden Velsen 1-Terrasvogels 1 2-1Terrasvogels 3-Stormvogels 6 3-3; Terrasvogels 4-SHS 3 4-1; Ripperda junioren a-Terrasvogels ju nioren a 2-5; Stormvogels junioren c-Ter- rasvogels junioren b 9-1. Wat de lagere elftallen presteerden De lagere elftallen van 'CSV en Vitesse '22 uit Castricum welke Zondag in het veld kwamen, hebben zich over het al gemeen uitstekend geweerd. Het vierde CSV-elftal schijnt recht op het kampioen schap in zijn afdeling af te stevenen v/ant nu was het USVU 4 dat er met 51 aan moest geloven. CSV 3 heeft dezelfde allures en versloeg dit keer Meervogels 3 op eigen grond met 50. De adspiranten A stuurden Alcmaria Victrix adspiranten A met een 64 nederlaag naar huis. Al leen de B-tjes verloren van Alkmaarse Boys C en wel met 10. Vitesse 2 speelde gelijk tegen Always Forward 2. De uitslag werd 2—2. Vitesse 4 kon het in Alkmaar tegen de Boys 5 niet bolwerken en moest met een 21 nederlaag genoegen nemen. De junioren A deden het heel wat beter en gaven de junioren van Always Forward met 52 klop. De ontmoeting Vitesse jun. B. Vitesse jun. C. werd een 62 overwin ning voor de eerste ploeg en de adspiran ten A wonnen met 21 van WSV A. Met dezelfde cijfers verloren de adspiranten B van de St. Adelbert adspiranten B. Benoemd Onze plaatsgenoot de heer C. de Groot is benoemd tot gemeente-opzichter te Egmond-Binnen. „Ik heb u het evangelie van Jezus Christus mogen brengen, op allerlei manieren, maar nu zegt Hij, dat het hier genoeg is. En nu kunnen we van middag met weemoed vervuld zijn door het afscheid, maar we zullen ons toch moeten onderwerpen aan Zijn wil. Hij is het, die de arbeid regelt, en Zijn dienaar hier weghaalt en ginds plaatst". Aldus ds. A. G. Kornet in zijn laatste preek, welke hij Zondagmiddag in de Ge reformeerde Kerk aan de Beverwijker straatweg voor de gemeenteleden hield. Enige tijd geleden nam ds. Kornet het be roep aan naar St. Anna-Parochie in Fries land, en Zondag was dan de dag van af scheid gekomen van alles wat hem in Cas tricum dierbaar was. In de 2V2 jaar dat ds. Kornet in Castricum is werkzaam geweest heeft hij de Gereformeerde Kerk tot grote bloei weten te brengen en zich een bij zondere plaats in de harten van zijn ge meenteleden verworven. Tijdens de mid- dagdienst, welke begon met het zingen van psalm 103:9, heeft de scheidende dominéé een predicatie gehouden naar aanleiding van Handelingen 20:32, tekst: „En nu, ik weest, en tevens aan zijn collega ds. L. Cannegieter, predikant bij de Hervormde Gemeente. Het oudste kerkeraadslid de heer H. Knol kon nauwelijks zijn ontroering be dwingen toen hij als eerste de predikant toesprak. „Wij zullen u missen, doch weten, dat Christus U naar elders roept, naar elders waar u ongetwijfeld even hard zult arbeiden als U hier heeft gedaan. Ga met God." Namens de Classis Haarlem en de kerk van Beverwijk voerde us. Meijer uit Be verwijk het woord, wethouder P. de Vries uit naam van het gemeentebestuur, en ds. L. Cannegieter als collega. In de consis toriekamer maakten velen van de gelegen heid gebruik dominee èn mevrouw Kornet voor het laatst cfe hana te drukken. Hoewel de Castricumse gemeenteraad al geruime tijd geleden een crediet van t 20.000 voor de aankoop van een tweede trandbluseenheid verhoogde tot f 30.000, is men nog steeds niet tot aankoop van een nieuwe .brandweerauto over gegaan. Zaterdagmiddag werden de vroede vade ren benevens de leden van de Vrijwillige draag u op aan den Hre en het woord Brandweer in de gelegenheid gesteld hun Het kampioenschap van heuvelbeklimmen in Laconia (New Hampshire, V.S.) werd blijkens deze opname niet gewonnen door Dorance Johnson. Daarmee ontging hem de hoofdprijs van twee honderd dollars! Zijner genade, aan Hem, die bij machte is te bouwen en het erfdeel te geven onder alle geheiligden". Deze woorden, gespro ken door Paulus bij zijn afscheid van de ouderlingen uit Efeze, waarin hij voort durend op Christus wijst, maakte spreker zich eigen. Ook ds. Kornet droeg zijn ge meente op aan de Here doch vroeg hen het afscheid niet al te zwaar te nemen, daar men door dit vertrek niet armer werd. Het viel ds. Kornet moeilijk, zoals hij zeide, in zijn persoonlijk woord na de preek, van Castricum afscheid te nemen. Hij bracht dank voor het vertrouwen dat de gemeente hem had geschonken, speciaal de jongens en de meisjes: de kerkeraads- leden voor hun raad en steun in de afge lopen periode, en ds. Meijer uit Beverwijk die namens de Classis Haarlem aanwezig was. Spreker was dankbaar dat hij op het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch" het woord van Cristus aan de patiënten had mogen brengen, en bewaarde daaraan de prettigste herinneringen, zodat het hem moeilijk viel, juist deze arbeid los te laten. Voor zover hij ermee in aanraking was ge komen, bracht ds. Kornet oprechte dank aan het gemeentebestuur waarmee de samenwerking steeds zeer prettig is ge- mening te zeggen over een wagen van een Wassenaarse firma, importeur van het Magirus-brandweermateriaal. De demon stratie is gehouden op het terrein aan de Kelmkade. Tot de aanschaffing van een dergelijke wagen, die met 4 nevelspuiten en 8 stralen het vuur te lijf kan gaan, gingen tot nu toe reeds 10 gemeenten over. Een ander zeer belangrijk punt is dat het Rijk, voor de Bescherming Bur gerbevolking, 500 van deze wagens waar op de hogedruk- en de centrifugaalpomp is gebouwd, heeft aangeschaft. Algemeen was men van mening dat vooral de nevel spuiten de beste wai-en welke men tot nu toe in werking had gezien. Uiteindelijk zal de raad in deze het laatste woord heb ben en moeten besluiten welke wagen zal worden gekocht. Winst en verlies voor „Waterloo" Het geringe programma, dat Waterloo Zondag te verwerken had, heeft twee punten opgeleverd: voor die twee pun ten zorgde het kranige junioren-elftal, door het ongeslagen WH een 62-neder- laag toe te brengen. Het vierde elftal stel de teleur, door de thuiswedstrijd tegen NAS 4 met 20 te verliezen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3