Zesde ronde van voetbalcompetitie bracht weinig tekening in standen wiêèsê^ Alle kopclubs, behalve NO AD, konden zich handhaven Vitesse's defensie tot vier keer toe met goed gevolg gepasseerd Over alle linies sterker RCH had weinig moeite met EDO: vijf-nul Vlak voor tijd scoorde Haarlem het winnende doelpunt tegen 't Gooi Haarlem en Stormvogels enige ongeslagen eersteklassers Heerenveen dient zich aan als candidaat voor bovenste plaats in Ib Racing besliste de wedstrijd in het eerste half uur Saarbrücken op vijf November tegen voor lopig Nederlands elftal De Voogd en Groeneveld makers van de doelpunten MAANDAG 27 OCTOBER 1952 3 Nek-aan-nek race Feijenoord laat veer Kennemers verdrongen WASSERIJ DUYN Sparta wint duel 'Rook -Amerikaans 'Cf-rook Te smal voetbalveld Stormvogels zet zegetocht voort Kraak door ongeval geruime tijd uitgeschakeld Fris en aantrekkelijk Overtuigende overwinning Sterke sparringpartner Spartak (Moskou) kampioen van Rusland Mosterd twee maal gepasseerd (Van onze sportredacteur) Tets wat wij niet verwacht hadden is Zondag toch gebeurd: de uitslagen van de zesde ronde van de voetbalcompetitie hebben maar weinig of geen tekening gebracht in de ranglijsten van de vier afdelingen in de eerste klasse. Oorzaak daarvan was dat in veel wedstrijden de sterker geachte club verloor van de algemeen zwakker gedachte tegenstander. Zodoende kwamen verenigingen, die veelal het seizoen slecht hadden ingezet, weer enkele plaatsen naar boven of plaatsten zich gelijk met de concurrenten. De koplopers konden zich in de meeste gevallen wel handhavenRCH won met grote cijfers van EDO en bleef twee punten voor op de naaste concurrent DOS, dat met drie-één van De Volewijckers won; Emma won op het nippertje met twee-één van BW en bleef gelijk met Sparta aan de kop; Haarlem en Stormvogels wonnen eveneens en bleven beide nog ongeslagen en alleen NOAD in de eerste klasse D liet zich van de ereplaats verdringen door een geheel onverwachte nederlaag tegen het steeds constanter spelende Xerxes (één-nul). Van de tweede klassers uit het district Haarlem speelde alleen De Kennemers, dat ditmaal teleurstelde en tegen UW de eerste nederlaag in het seizoen moest incasseren (twee één). In het algemeen genomen echter waren de prestaties van de Haarlem se verenigingen toch weer boven het gemiddelde. Alleen VSV viel door de niet verwachte drie-één nederlaag tegen Enschedése Boys uit de toon. In de eerste klasse A bleef RCH dus aan de kop door de zege op EDO, dat vooreerst niet meer tot de candidaten voor de boven ste plaats behoort. DOS wel. Dat klom wederom twee plaatsen door de overwin ning tegen de Volewijckers en staat nu twee punten op de Racing achter. Doordat Wageningen en GVAV de punten deelden (een-een) raakten beiden drie punten achter op de leider. Ook NEC en Heracles speel den gelijk (twee-twee) waardoor beiden, met Ajax, dat met twee-nul van Sneek won, en EDO, De Volewijckers en Ensche dése Boys tot de grote middenmoot behoren. In de eerste klasse A is de stand RCH 6 5 0 1 10 15—6 DOS 6 4 0 2 8 20—12 GVAV 6 3 1 2 7 13—7 Wageningen 6 2 3 1 7 7—4 11—10 Heracles 6 2 2 2 6 Volewijckers 6 3 0 3 6 12—11 NEC 6 2 2 2 6 10—10 Ajax 6 3 0 3 6 10—11 EDO 6 3 0 3 6 10—15 Ensch. Boys 6 2 2 2 6 11—16 Zwolse Boys 6 2 1 3 5 8—11 VSV 6 1 2 3 4 7—12 Sneek 6 2 0 4 4 6—13 Frisia 6 1 1 4 3 6—8 De nek-aan-nek race tussen Stormvogels en Haarlem in de eerste klasse B blijft nog onverminderd voortduren. De Vogels maak ten Vitesse duidelijk dat het te zwak is voor de kopgroep, evenals Haarlem alleen minder duidelijk dat deed met 't Gooi. Er is voor beide clubs echter een ge vaarlijke concurrent komen opdagen: Hee renveen. De club van Abe Lenstra heeft met tweeëntwintig doelpunten het grootste aantal goals in deze afdeling voor. Ook Zondag scoorden de Herenveners er tegen Be Quick weer lustig op los. Abe scoorde de hattrick in de eerste helft van de wed strijd, die Heerenveen met niet minder dan acht-een won. AGOW, het seizoen zo goed startend, verloor wederom. Nu van Leeuwarden met een-nul. Elinkwijk wees voorts Achilles, met grote cijfers (zes-twee) terug. Een uitslag, die de Assenaren op de laatste plaats deed belanden, omdat Blauw Wit tegen Enschdé het eerste punt binnenhaal de (een-een). In de erste klasse B is de stand: dat anders. Heel langzaam aan lieten de Schiedammers zich door de Spartanen overspelen en een kwartier voor tijd was de stand gelijk. Met twee doelpunten in de laatste vijftien minuten behaalde toen Sparta toch nog een ruime overwinning. De andere uitslagen waren volgens de verwachtingen: Willem 2 won van Theole (vijf-drie, waarvan drie goals van Van Roessel), MW won met drie-een van Sit- tardia. Excelsior versloeg Juliana met niet minder dan vier-nul. Emma won van BW (twee-nul). VW en HBS (drie-een) en Longa maakte tegen Brabantia geen fout (een-nul). In de eerste klasse C luidt de stand: Emma 6 4 1 1 9 16—6 Sparta 6 4 1 1 9 17—9 M V V 6 3 2 1 8 15—7 Longa 6 4 0 2 8 12—7 SVV 6 3 1 2 7 14—11 VVV 6 2 3 1 7 8—7 Excelsior 6 2 2 2 6 21—13 Willem II 6 2 2 2 6 15—15 Sittardia 6 3 0 3 6 10—13 Brabantia 6 3 0 3 6 6—11 B V V 6 1 2 3 4 7—7 HBS 6 2 0 4 4 10—15 Juliana 6 1 2 3 4 5—10 Theole 6 0 0 6 0 8—33 In de eerste klasse D liet Feijenoord een veer door een gelijk spel tegen het zwakke NAC (nul-nul). In de trein terug zullen de Rotterdammers nog wel meer hebben ge treurd, nadat ze in Breda aan de weet waren gekomen dat koploper NOAD de eerste nederlaag had geleden (10 tegen Xerxes). Dat ene doelpunt in de wedstrijd XerxesNOAD was overigens het enige hoogtepunt, omdat geen van beide ploegen voetbal speelde dat met hun plaats in de eerste klasse overeenkwam. ADO werkte zich voorts weer iets naar boven ten koste van RBC, dat een een-nul nederlaag leed. Ook PSV verspeelde een kostbaar punt in de plaatselijke wedstrijd tegen Eindhoven (twee-twee). Volgens de verwachtingen won Bleyerheide voorts van Limburgia (twee-nul) en DHC besliste de belangrijke wedstrijd voor een van de onderste plaat sen in haar voordeel (drie-twee). Ook Hermes DVS werkte zich weer twee plaat sen naar boven door een nuttige drie-een overwinning op het wel heel zwakke TEC, dat nu op de onderste plaats is ge komen. De standenlijst in de eerste klase D is ais volgt Feijenoord PSV NOAD Xerxes ADO Hermes DVS RBC Bleyerheide DHC Eindhoven Limburgia Maurits NAC TEC 15—7 16—10 13—10 8—7 10—10 11—13 9—6 9—6 13—16 5—6 7—9 11—13 6—12 8—16 In de tweede klasse A verspeelde De Kennemers door de nederlaag tegen UW ook de bovenste plaats in de afdeling. ZFC nam door een twee-nul overwinning op Spartaan de leiding. De stand in de tweede klasse A is ZFC Kennemers WA UW Alm. Victrix DWV Spartaan HRC KFC Hollandia ADVERTENTIE AMSTERDAMSE VA ART 20 TEI. 11053 Wastarieven vanaf 25 ct. per KG Kant en klaar 52 ct. per kg Stormvogels 6 4 2 0 10 17—5 Haarlem 6 4 2 0 10 1611 Heerenveen 6 4 1 1 9 22—7 't Gooi 6 2 3 1 7 7—2 Elinkwijk 6 3 1 2 7 12—10 D W S 6 3 1 2 7 8—7 Enschedé 6 3 1 2 7 12—11 Vitesse 6 3 1 2 7 8—9 Leeuwarden 6 3 1 2 7 13—11 A G O V V 6 2 1 3 5 9—9 Be Quick 6 1 1 4 3 11—22 Go Ahead 6 1 1 4 3 7—16 Blauw Wit 6 0 1 5 1 5—12 Achilles 6 0 1 5 1 9—24 In de eerste klasse C was SWSparta de grote wedstrijd. Bij het eventueel strui kelen van Emma zou de winnaar van deze wedstrijd aan de kop van de ranglijst komen. Omdat echter Emma niet struikelde en Sparta het duel won, kwamen de drie verenigingen broederlijk samen aan de kop met evenveel doelpunten. In het begin zag het daar echter niet naar uit, want bij de rust stond SW nog met twee-nul voor tegen de Spartanen. Dit was vooral te danken aan het goede werk dat oud-internationaal Van Schijndel voor zijn elftal verzette. Na de hervatting werd ADVERTENTIE De in de derde klasse B in het district Zuid 1 van de KNVB vastgestelde voetbal wedstrijd tussen Blauw Geel en RKC kon niet doorgaan, aangezien de KNVB het terrein van Blauw Geel heeft afgekeurd, omdat het te smal is. Intussen had Blauw Geel al enkele wedstrijden op het regle mentair te smalle veld gespeeld. Stormvogels heeft op Vitesse een sprekende 4-0 overwinning behaald en die cijfers pleiten des te meer voor de Stormvogels-aanvallers, omdat de Arnhemse verdediging in de voorafgaande vijf wedstrijden in totaal slechts vijfmaal gepasseerd was. Voor al na de rust speelde de blauw-witte voorhoede een spelletje, waartegen de Oostelijke verdediging Hendriks, maar vooral Albers incluis niet opgewassen bleek. Door dat Kraak evenwel in deze ontmoeting een gescheurd scheenbeen opliep, heeft deze fraaie overwinning voor de thuisclub toch een bittere nasmaak gekregen, want verwacht mag worden, dat Kraak geruime tijd zijn plaats onder de lat aan een ander zal moeten afstaan. Stormvogels heeft in deze ontmoeting het talrijke en enthousiaste publiek ver gast op een fris, aantrekkelijk spelletje, dat vooral na de hervatting in een dus danig tempo werd „gebracht", dat de Arnhemse verdediging, die vóór de rust soms al moeite had zich staande te houden niet wist, hoe ze het had. Hendriks, die in de eerste helft al ondervonden had, dat An- genent een terrier is, die niet loslaat, doch die toen nog al eens zegevierend uit de strijd te voorschijn kwam, had nu meer dan de handen vol aan de snelle, volhar dende IJmuidenaar. Jammer was het, dat dit voor de Arn hemmer enige malen aanleiding was, wel wat al te hardhandig op te treden, wat hem tenslotte op een penalty kwam te staan. De andere Arnhemse internationaal, Al berts, had helemaal een onprettige middag, want de totaal-indruk van zijn optreden was, dat hij niet tegen het geraffineerde spel van „Jantje" Snoeks was opgewassen. Vooral in de tweede helft, toen ook Jan Luppens zich meer met het spel ging be moeien, werd hij keer op keer gepasseerd. Te zijner verontschuldiging dient te wor den aangevoerd, dat hij weinig steun had van zijn vleugelhalf Wielheesen. Trouwens ook de andere vleugelhalf, Van Voorst, speelde niet sterk, in tegenstelling tot Snoeks Sr. en vooral Westers bij Storm vogels. Het gevolg van een en ander was, dat de thuisclub het middenveld beheerste en wie dat doet, is al een heel eind op weg. Na de rust Met de rust zag het er nog niet naar uit, dat Stormvogels zo'n fikse overwinning zou behalen. Wel was de thuisclub over het geheel het meest in de aanval geweest, maar het sterk verdedigende spel van Hen driks had er zorg voor gedragen, dat het Stormvogels-kanon Angenent niet veel schietgelegenheid kreeg. Bovendien kon Luppens maar niet op dreef komen, hoe mooi Jan Snoeks hem de bal vaak ook aangaf. Zo kwam het, dat doelman De Bos het niet al te druk kreeg, maar een drie tal schoten noopten hem toch al zijn capa citeiten aan te wenden. Slechts eenmaal, n.l. bij een schot van Angenent, kon hij geen redding brengen. Dit ene doelpunt bleek voldoende voor Stormvogels om met de rust een voor sprong te hebben, want hoe aardig de Vitesse-voorhoede in 't veld ook soms speelde, voor het doel gekomen, waren de Jansens c.s. niet tegen Tol en zijn mannen opgewassen. Vlak voor rust overkwam Kraak het hierboven genoemde ongeval. Vallend had hij een schot gestopt. Hij raakte even het leder kwijt en wierp zich op een eigenaar dige manier direct weer op de bal, terwijl midvoor Jansen toeliep. Wat er precies ge beurde, was niet waar te nemen, maar Kraak bleef liggen. Na enige tijd ging hij weer onder de lat staan, doch slechts en kele seconden en toen werd hij per bran card weggevoerd, om vervangen te worden door Venus jr. Hieraan mag worden toegevoegd, dat Jansen in deze geen blaam treft. Temeer moet dit vermeld worden, omdat na de rust enkele Vitessenaren nog al hard speelden. Na de rust trad Vitesse enige tijd wat aggressiever op, zodat doelman Venus kon tonen, wat hij waard was. En dat bleek heel wat te zijn, zodat de overige Storm vogels verdedigers met vertrouwen verder speelden. En toen Jan Snoeks met een o.i. niet onhoudbaar schot de stand op 20 had gebracht, kon men in het Stormvogels kamp helemaal weer rustig ademhalen. De rappe Stormvogels-voorhoede ook Drager, Van Onselens plaatsvervanger, kon aardig meekomen stichtte bij herhaling verwarring in de Arnhemse defensie. Lup pens schoot bij vrije kansen eenmaal tegen de lat en eenmaal naast, doch Angenent trof met een formidabel schot opnieuw de roos (30). Vlak voor het einde beging Hendriks een overtreding. Freek Venus kwam naar voren en passeerde De Bos met een onhoudbaar schot (40). Het vierde doelpunt van RCH in de wedstrijd tegen EDO. Middenvoor Gallis passeert doelman Van de Berg van dichtbij. Links van hem De Wette en rechts scheidsrechter Van der Meer. Op de grond rechtsback Dweelaard, die er niets meer aan kan doen. Op een bijzonder overtuigende manier heeft RCH Zondag in het Noorder Sportpark in Haarlem EDO als eventuele concurrent in de eerste klasse A van zich afgeschud. Met niet minder dan vijf-nul bleven de blauw-zwarten hun stadgenoten de baas na een wedstrijd, waarin zij de negenduizend Haarlemmers langs de lijnen hadden ge toond hoe of voetbal wil het vruchten afwerpen eigenlijk gespeeld moet worden. Vijf glasheldere doelpunten waren de bewijsstukken. De EDO'ers hebben dan ook machteloos moeten toezien een enkele korte periode uitgesloten hoe de RCH- ers er lustig op los combineerden en de soms verrassend snelle aanvallen met ver vaarlijk harde en welgerichte schoten afwerkten. In de voorhoede van de thuisclub vlotte het oneindig veel minder, doch had RCH niet gedurende de gehele wedstrijd het middenveld beheerst. de uitslag zou zeker anders geworden zijn. Dat neemt echter niet weg dat RCH dan toch ook wel de twee punten zou hebben binnengehaald. En verdiend, want daar waren alle toeschouwers aanhangers van beide verengingen èn neutrale belangstel lenden het wel over eens: RCH was over alle linies beter en verdiende de gemak kelijk verdiende zege dubbel en dwars. Het zal ook allen wel duidelijk zijn ge worden, dat indien RCH zo blijft spelen als Zondag het een ernstige candidaat wordt voor een hoge plaats, zo niet de hoogste plaats in de afdeling. Het was be paalde perioden van de wedstrijd bepaald een lust voor het oog om te zien hoe men in de voorhoede door snel uitgevoerd en verantwoord positiespel verwarring stichtte in de EDO-defensie, die toch al niet al te zeker was. Biesbrouck uitblinker Vooral Biesbrouck viel daarbij zeer te loven. Hij toonde niet alleen dat hij een speler is die zijn taak als binnenspeler tot in de puntjes verzorgt, neen, hij deed meer. Biesbrouck fungeerde maar al te dikwijls als de zwervende voetballer, die overal, links zowel als rechts, in en achter de voor hoede, opdook om daar het helpende been te bieden. In werkelijkheid waren het dan ook zijn kwaliteiten, die voor RCH de basis voor de overwinning betekenden. Waarbij natuur lijk niet vergeten dient te worden, dat de andere voorhoede-spelers een gedegen pro ductiviteit aan de dag legden. En wat stelden de EDO'ers daar tegen over? Niet zo heel veel. Vooral het eerste kwartier lieten zij zich lelijk in de ver dediging dringen, en wat erger voor hun was zij toonden maar al te duidelijk dat zij met het flitsende spel van de Racing in het geheel geen raad wisten. Vooral niet in de achterhoede, waar Bax wel veel aan vallen wist af te breken, maar waar Dwee laard en Koning toch niet zo solide waren als anders. En in de aanval brachten de rood-zwar- ten er wel heel weinig van terecht. Als men daar tot gevaarlijke schoten kwam, dan kwamen die steeds weer van de voet van Plaizier, die overigens weinig of geen steun ontving van zijn binnenspelers. Twee goals van Couwenhoven De wedstrijd werd eigenlijk al be slist in het eerste half uur. In die pe- Stormvogels heeft Zondag het Arnhemse Vitesse met een vier-nul nederlaag naar huis gezonden. Het eerste doelpunt van de IJmuidenaren. Van links naar rechts: Her berts (op de rug gezien), doelverdediger De Bos, op de grond liggend Alberts, allen van Vitesse, vervolgens midvoor Ange nent (Stormvogels)en Hendriks en Van Voorts van Vitesse. j$gp mmmw/ V 1 -I A A riode namelijk drongen de RCH'ers EDO op eigen helft terug en doelpun ten konden eenvoudig niet uitblijven. Na ruim tien minuten al gaf Bies brouck van rechts een verre diagonale voorzet, die zo goed geplaatst was dat linksbuiten Couwenhoven niets anders te doen had dan zijn voet achter de bal te zetten en doelman Van de Berg te passeren. En in de vijfentwintigste minuut was het al weer Couwenhoven die scoorde. Een royale misser van stopper Koning pikte de RCH'er handig op en weinige ogenblikken later lag de bal opnieuw achter Van de Berg. Even kwam EDO daarna los en wist het tot twee corners te brengen. Maar al gauw heroverde RCH het middenveld en nadat middenvoor Gallis twee fraaie kansen om zeep had gebracht, passeerde rechtsbuiten Koster plotseling Bax met een flitsende schijnbeweging en schoot de bal hoog en hard in het net (0-3). Kalmer aan Na de hervatting deed RCH het aanmer kelijk kalmer aan en daardoor ook kwa men de EDO'ers wat meer in de aanval. Maar werkelijk goede combinates kwamen er toch niet. Alleen Plaizier onderscheidde zich door een grote dosis enthousiasme, doch keer op keer strandden zijn pogingen op stopper De Vos, die hem in alle opzich ten de baas was. Toch kwamen er wel kansen van de rood zwarten voor het doel van Wille. Maar deze had betrekkelijk weinig moeite met De F.C. Saarbrücken speelt Woensdag: 5 November in het Olympisch stadion in Am sterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal. De onderhandelingen met Blackpool zijn afgesprongen, omdat enige prominente spelers zijn geblesseerd, waardoor onder andere het medespelen van Stanley Mat thews onzeker was geworden. De K.N.V.B. heeft daarop besloten Saar brücken uit te nodigen, waartoe de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de Bond, zich Zaterdag naar Saarbrücken heeft begeven. De F.C. Saarbrücken heeft de invitatie aanvaard en toegezegd met het sterkste team naar Amsterdam te zullen komen. Het elftal is een der sterkste clubteams van Europa, dat niet onderdoet voor de eerste divisie-clubs uit Engeland en Oos tenrijk. Niet minder dan acht spelers ma ken deel uit van het Saarlandse elftal. Enige weken geleden werd Frankrijk b met 3-1 geslagen. F.C. Saarbrücken, dat voor de landelijke competitie veel te sterk is, heeft na de oorlog in een impasse gezeten. Na eindeloze onderhandelingen verkreeg de club toestemming van de Franse voetbal bond en de FIFA om buiten mededinging deel te nemen aan de tweede klasse-com petitie der Franse pyofs. Met vlag en wim pel werd men nummer één. De Franse voetbalbond stond Saarbrücken evenwel niet toe het daarop volgende sei zoen in de eerste klasse uit te komen. Na veel moeite werd daarop toestemming ver kregen van de Duitse voetbalbond en de FIFA om te worden ingedeeld in de eerste klasse Zuid-West der Duitse competitie. Ook hier werd het kamoioenschap op fraaie wijze behaald, namelijk met vijftig punten uit dertig wedstrijden. Spartak (Moskou) heeft het kampioen schap van Sovjet Rusland gewonnen. Met drie punten voorsprong op Dynamo (Kiev) behaalde Spartak 20 punten uit 13 wed strijden. Van deze 13 wedstrijden werden er negen gewonnen, twee verloren en twee ontmoetingen eindigden in gelijk spel. Dynamo (Kiev) werd tweede met 17 punten, Dynamo (Moskou) derde even eens met 17 punten, maar met een min der gunstig doeigemiddelde als de gelijk namige club uit Kiev. Dynamo (Tbilissi) eindigde als vierde op de ranglijst met 16 punten. De vierde vereniging, die Dynamo heet, de club uit Leningrad, kwam op de vijfde plaats met 15 punten. De laatste drie van de ranglijst Daougala (Riga), Stalino en Dynamo (Minsk) degraderen. de veelal slecht gerichte schoten of te scherp genomen corners op zijn doel. Toen Gallis na vijfentwintig minuten spelen het vierde doelpunt voor de Racing scoorde, was alle nog mogelijke hoop bij de EDO'ers verdwenen. Een hoop. die volledig de bodem werd ingeslagen toen Gallis vijf minuten later van de achterlijn een fraaie korte voorzet gaf aan De Wette, die de bal ineens achter de volkomen kansloze Van de Berg schoot en daarmede de ruime over winning volkomen veilig stelde. Gescoord werd er daarna niet meer, zo dat RCH met een gedecideerde vijf-nul overwinning uit het veld kwam na een on danks alles aantrekkelijke wedstrijd, waar in de krachten echter te veel uit elkaar hadden gelopen. De Gooise doelman Mosterd, die gedurende vijf wedstrijden nog niet was gepasseerd, heeft gistermiddag in de ontmoeting tegen Haarlem het hoofd moeten buigen. Twee voltreffers van de bewegelijke voorhoede der Haarlemmers waren hem te machtig. Maar daar moet toch onmiddellijk aan worden toegevoegd, dat de Hilversummer aan beide doelpunten in het geheel geen schuld had. De eerste bal, die hij in zijn net zag gaan, kwam van de voet van de stopperspil De Voogd, die bij een hoekschop naar voren was gekomen, tussen vele benen door schoot en de Gooise doelman volkomen verraste. En de tweede goal, vlak voor het eindsignaal kwam van het hoofd van Groeneveld, die op een paar meter afstand van het Gooidoel stond naait de Hilversumse rechtsback Van Dam en plotseling de bal keurig met een kleine hoofdbeweging langs de paal in het Gooi-doel liet verdwijnen. Het moge wellicht enigszins vreemd klin ken, doch de Gooiploeg toonde zich kenne lijk opgelucht door deze beide tegendoel punten. Men speelde de laatste wedstrijden in de verdediging onder een hoge druk ten einde het fraaie record te kunnen hand haven. De talrijke bezoekers in het Hilversumse sportpark hebben overigens van een span nende en levendige wedstrijd kunnen ge nieten. Groeneveld, Jacob en De Groot maakten het Mosterd niet gemakkelijk, maar de keeper der Hilversumse geelzwar ten kwam telkens als overwinnaar uit de strijd. Ook voor het Haarlem-doel ontstonden enige benauwde ogenblikken. De defensie der roodbroeken moest onder de druk, die de Gooiers in enige perioden uitoefen den, nogal eens een hoekschop weggeven. En het was maar goed dat doelman Snijders er goed het oog in had, want de schuivers van Poort en Baas, alsmede de onverwachte kopballen van De Boer waren niet van gevaar ontbloot. Haarlem in de aanval Was het Gooi voor de rust met wind en zon in de rug iets meer aanvallend dan de Haarlemmers, in de tweede helft was het juist andersom. De snelle en bewegelijke Haarlem-voorhoede liep nu herhaaldelijk storm op Mosterd's veste. Het scheen voor de gasten een schier hopeloze taak te wor den om te doelpunten, want de Gooi-defen- sie, met Bak als de centrale figuur, was goed op dreef. Men probeerde het met verre schoten, doch ook daar was geen succes mee te be reiken. Poort, de Gooise middenvoor, die door de zware bewaking van De Voogd maar weinig kans kreeg om gevaarlijk te worden, bleef echter naar een gat in de Haarlemse verdediging speuren. En dat gat kwam toen De Voogd en Kuys elkaar niet begrepen. Poort was er snel bij en met zijn bewaker op de hielen rende de Gooier op Snijders af, die hij van dichtbij kansloos passeerde (1-0). Deze goal was een stimulans voor de Haarlemmers tot een krachtig offensief. Herhaaldelijk kwam de bal in het Gooise doelgebied, doch de Hilversummers bleven kranig verdedigen. De Voogd begon dat vruchteloze aanvalsspel te vervelen en hij kwam telkenmale naar voren. Zo gebeurde het ongeveer een kwartier voor tijd, dat Haarlem een hoekschop op het Gooidoel mocht nemen. De bal kwam voor de voeten van De Voogd terecht, die het leder tussen vele benen door in het Gooi-doel plaatste (1-1). De zes fotografen, die al heel wat keren hun camera's bij het spectaculaire werk van Mosterd hadden laten klikken, waren nu kennelijk opgelucht. Het plaatje was er! Nogmaals Het is in deze wedstrijd niet bij die ene goal tegen Mosterd gebleven, want kort voor het eindsignaal kopte Groeneveld de bal weer achter de Gooise doelman (1-2). En hiermede was. tevens de eindstand bereikt. De ploegen ontliepen elkaar niet veel in kracht. Bij Haarlem was, ondanks het gemis van Roozen, de voorhoede het beste deel van de ploeg, terwijl juist bij het Gooi de verdediging het beste deel bleek te zijn. En door dat knappe en rappe combinatiespel van de Haarlem-voorwaart- sen is de zege terecht aan de roodbroeken ten deel gevallen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5