Topfiguren uit de West-Europese katoenindustrie wensen integratie De Indochinese strijd komt dichtbij Hanoi Het zelfbeschikkingsrecht der West-Indische rijksdelen Weerbericht Driedaags overleg in Amsterdam Werk voor ouderen Kesselring gaat de „Stahlhelm" leiden Grote Europese katoenmarkt staat sterker tegenover Japan en Amerika Woonwagenbewoner doodgestoken Bedenkelijke situatie voor de Fransen Hartekreet van oud-IJmuiden West-Europa zal zich zelf van kolen voorzien Het woord is aan Oost-Duitse volkspolitie in de politiek Spion veroordeeld tot anderhalf jaar Keizerin van Vietnam vanmiddag in Haarlem 67e JAARGANG No 94 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 28 OCTOBER 1952 velser Haarlems Dagblad 296e JAARGANG No 254 Den Bosch stelde kopen na sluitingstijd strafbaar Vijf officieren zijn tot onder-ministers benoemd Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. AcLm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.tl. Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE ENGELSE dienst der P.T.T., die als een uitzondering niet met initialen maar als „the Post Office" aangeduid pleegt te worden, heeft een interessant besluit geno men. De dienst heeft de maximum-leeftijd voor sollicitanten naar werk als postbode, chauffeur en telefonist verhoogd van vijfen veertig tot zestig jaar. De Manchester Guar dian, hierover schrijvend onder de titel „New life at sixty" toont grote ingenomen heid met dit besluit. Het blad merkt op dat dit nu het eerste regeringsdepartement is dat ten uitvoer brengt, wat van regerings zijde al sinds de oorlog is aanbevolen: een lichtelijk ironische vaststelling van de af stand tussen ministeriële aanbevelingen en de uilvoering door de eigen administra tieve diensten. Kans op het vervullen van een nuttige arbeidstaak wordt hiermee ge boden aan een aanmerkelijk aantal mannen cn vrouwen, die tot nu toe slachtoffers zijn van het ontmoedigende „te oud" telkens als zij zich aanmelden. Nu de levenstijd van de moderne mens tot flink boven de zeventig gestegen is moeten wij gewend raken, zegt de Guardian, aan de gedachte dat er niets vreemds in is dat een gezond mens nieuwe arbeid op zich neemt als hij zestiger is. „Het Post Office heeft een prachtig voor beeld gegeven en de vakbond van het per soneel heeft zowel menselijkheid als helder begrip van nationale belangen getoond door medewerking toe te zeggen. De waarbor gen die de bond daarbij gevraagd heeft ten aanzien van de arbeidsvoorwaarden van huidig personeel zijn redelijk genoeg. Maar wij hebben meer dan een of twee toepas singen van zulk beleid bij aanstellingen nodig. Het Post Office is zich welbewust van het gevaar, dat het al te ver vooruit loopt in dit beleid en heeft daarom zijn personeelschefs opgedragen rapport uit te brengen, zodra bij het ministerie van Ar beid neiging mocht blijken om een al te groot aantal oudere candidaten voor de P.T.T. te bestemmen. Niet alle ouderen die werk zoeken kunnen postbode of telefo nist worden. De rest van het bedrijfs leven, ambtelijk en particulier, dient het gegeven voorbeeld te volgen. Als bestaand vooroordeel eenmaal overwonnen is zal blijken dat de meeste ouderen, die om werk vragen, zeer nuttige arbeidskrachten zijn." Tot zover deze Engelse beschouwing. Er dient ter nadere verklaring wel meteen aan toegevoegd te worden, dat nationale be langen er niet zonder reden in te berde worden gebracht. Engeland tobt met gebrek aan arbeidskrachten op verscheidene be langrijke gebieden: met name in de zware industrie, het mijnwezen en de landbouw. Al tijdens het bewind van de Labour Party werd een herscholings-plan van jonge ar beidskrachten ontworpen en in uitvoering gebracht, dat de conservatieve regering heeft overgenomen omdat zij er de nood zaak van heeft erkend. Dat in zulke om standigheden het Post Office tot een aan zienlijke verhoging van de toegestane maximum-leeftijd bij sollicitaties is over gegaan vindt dus zeker in de eerste plaats zijn verklaring in het feit, dat het aanbod op de arbeidsmarkt te klein werd om in de regelmatige personeels-aanvulling van deze dienst te voorzien. Of andere ambtelijke diensten en wellicht ook particuliere be drijven in Engeland het voorbeeld zullen volgen zal dan ook afhangen van de vraag, of zij dezelfde nadelen ondervinden. Uit deze aanvulling blijkt al, dat men niet te gemakkelijk tot vergelijkingen met de toestand in ons land kan overgaan. De motieven waarmee de Manchester Guar dian de aanstelling van ouderen aanbeveelt gelden overigens ook voor ons land. Ook bij ons is de gemiddelde levensduur aan zienlijk gestegen en zijn mensen boven de zestig in groten getale in beter lichamelijke conditie, dan zij dat in vroeger tijden plach ten te zijn. Gedwongen door een eenmaal vastgestelde pensionnerings-leeftijd ziet men vaak mensen aftreden, die nog gezond en vol werklust zijn. Anderzijds komt het vaak voor dat mensen die ook op jonger leeftijd door een of andere samenloop van omstandigheden buiten werk zijn geraakt niet meer aan de slag kunnen komen. Het ontbreken van een pensioenregeling in zulk geval kan er ook het particuliere bedrijf van weerhouden iemand aan te stellen, al maakt hij als sollicitant een goede indruk en al beschikt hij over waardevolle erva ring en goede aanbevelingen. Het streven, in de laatste tijd tot uiting komend, naar organisatie van nuttige tijdsbesteding door gepensionneerden, wier werklust naar een uitweg zoekt, is een verschijnsel dat op zichzelf kenmerkend mag heten. Verande ring in de bevolkingsstructuur, naar de leeftijdsgroepen en de arbeids-animo gere kend, doet zich duidelijk gelden. Vroeger heette zeventig „de leeftijd der sterken". Moet men die bijzondere aanduiding niet naar tachtig of wellicht vijfentachtig ver plaatsen? Het aantal gevallen waarin de zeventig in goede gezondheid gepasseerd wordt is zo groot geworden, dat niemand er meer iets uitzonderlijks in ziet. Als de Engelse aanstellingen op oudere leeftijd in aantal gaan stijgen en een succes blijken te zijn, zoals zeker in de meeste gevallen te verwachten is, zal ook in ons land het bewustzijn, dat een langer arbeids leven logisch gevolg van de langer levens duur is, toenemen. En een probleem acuter worden, dat vele kanten heeft en zeker niet gemakkelijk oplosbaar is. R. P. Ex-generaal-veldmaarschalk Kesselring heeft vertegenwoordigers van het bestuur der „Stahlhelm", een West-Duitse organi satie van oudstrijders, meegedeeld, dat hij het hem aangeboden ambt van voorzitter der „Stahlhelm" op zich zal nemen zodra zijn gezondheidstoestand dit toelaat. De eerste en de tweede voorzitter van de Stahlhelm" hebben in het afgelopen week-einde met Kesselring een bespreking gevoerd in het ziekenhuis van Bochum, waar hij wordt verpleegd. Kesselring ver klaarde het ijveren voor de vrijlating van de r.og' in gevangenschap verkerende voormalige Duitse soldaten als zijn eerste taak te beschouwen. Kesselring werd ver leden week door de Britse autoriteiten gratie verleend. De nationale regeringen dienen een financiëel cn monetair beleid te voeren, gericht op een vrije Europese handel als eerste stap op de weg naar een economische inte gratie in West-Europa. Mochten dan onverhoopt nog invoerbeperkende maatregelen incidenteel nodig zijn, dan dienen lopende contracten uitgevoerd te kunnen worden, zoals oorspronkelijk overeengekomen in het kader van de te nemen maatregelen. Dit is een van de wensen, die naar voren kwamen tijdens driedaagse informele be sprekingen van alle leidende figuren van de West-Europese katoenindustrie in Am sterdam. Op deze conferentie, waarover gisteravond mededelingen werden gedaan door dr. W. T Kroese uit Almelo, leider van de Club van Industriëlen uit West- Europa, is opnieuw de belangrijke vraag behandeld, hoe te komen tot integratie van de West-Europese textielmarkt. Een grotere Europese katoenmarkt kan, naar dr. Kroese zeide, indien zij verwezenlijkt wordt, niet te onderschatten consequenties hebben, zoals: een grotere specialisatie van industrieën, een lagere kostprijs en dien tengevolge een groter concurrentievermogen tegenover het buitenland. Europa im mers moet kunnen concurreren, met name tegen Amerika en Japan, en het gaat er dus om, het exportvermogen van de West-Europese industrie naar landen buiten Europa (hetgeen its hoofdzaak de minder ontwikkelde gebieden zullen zijn) te behouden. Aan de conferentie is deelgenomen door vertegenwoordigers van de organisaties der katoenindustrieën in België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Noorwegen, Zweden, Zwitserland en Nederland. Dene marken en Oostenrijk waren uitgenodigd, maar hebben niet deelgenomen. De katoenindustrie voelde reeds lang be hoefte aan een onderling overleg in West- Europees verband en een uitvloeisel daar van was reeds, dat de in het begin van deze maand te Buxton in Engeland gehouden wereldconferentie van katoenindustrieën ook is bijgewoond door een West-Europese delegatie, naast de vertegenwoordigingen van Amerika, Engeland, India en Japan. In Amsterdam zijn vooral de resultaten bespro ken van de besprekingen te Buxton, die van grote betekenis zijn geweest om een over zicht te krijgen van de ontwikkeling van de wereldhandel in katoenen stukgoederen. Ook is ter sprake gekomen het vraagstuk der toetreding van Japan tot de General Agreement on Trade and Tariffs (GATT) De West-Europese katoenorganisaties zijn zeer geïnteresseerd bij dit vraagstuk. Ze onderhouden hierover nauw contact met uaar regeringen, maar nemen betreffende deze zaak geen standpunt in. Monetair beleid Wat de West-Eui-opese katoenmarkt aan gaat, constateerde men, dat de internatio nale handel in katoengoederen niet in de eerste plaats belemmerd wordt door in voerrechten, maar door de invoer beper kende maatregelen, die hun oorsprong vin den in het monetaire beleid. De conferentie meende daarom, dat de Europese samenwerking vooral gericht dient te zijn op de bevrijding van de in ternationale handel van die beperkingen, die haar ooi-sprong vinden in het monetaire beleid. De opheffing van die beperkende maatregelen zou bijdragen tot een verster king van het concurrerend vermogen der Europese katoenindustrie op de markten buiten Europa. De internationale monetaire regelingen zijn gericht op het handhaven van stabiele wisselkoersen. In verschillende gevallen wordt door de nationale regeringen niet een monetair beleid gevoerd, dat gericht is op steun aan deze internationale monetaire De Kroon schorst de desbetreffende verordening Op 10 September stelde de gemeente raad van 's-Hertogenbosch een verorde ning vast, waarbij ook de koper strafbaar gesteld werd bij overtreding der Winkel sluitingswet. Hangende het onderzoek naar de vraag of deze verordening in strijd is met de wet of het algemeen belang heeft de Kroon deze verordening geschorst tot 1 April 1953. regelingen. De hieruit voortvloeiende ver schillen tussen de interne en externe koopkracht van een valuta leidt tot een afvloeiing van goud en deviezen. Teneinde een nationaal bankroet te voorkomen wor den dan plotseling zeer drastische invoer beperkingen genomen, zodanig dat lopende koopovereenkomsten niet kunnen worden uitgevoerd. Slechts zelden worden lopende overeenkomsten ontzien. Deze maatregelen betekenen in feite export van werkloosheid en vormen een belemmering voor een rationele productie door hun verstorende invloed op de internationale handel. Cijfers Het vraagstuk van de West-Europese in tegratie van de markten voor katoenen goederen kan slechts bestudeerd worden aan de hand van betrouwbaar statistisch materiaal. De gezamelijk optredende West- Europese landen moeten gedocumenteerd zijn over de situatie in deze landen en hun verhouding tot de andere grote netto expor. teurs van katoenen stukgoederen. De cijfers tonen aan, dat het op het ogenblik met de Europese export van ka toenen stukgoederen niet zo slecht is ge steld. In 1951 bedroeg de uitvoer van West-Europa zonder Engeland 1700 mil- lioen vierkante yards. Hiervan werd 500 millioen yards verhandeld onderling in Europa en ging 1200 millioen buiten het Europese continent. In het zelfde jaar ex porteerde Japan 1100 millioen vierkante yards, India 770 millioen, Engeland 865 millioen en Amerika 800 millioen. Enige woonwagenbewoners te Steen- wijk, die gisteravond in de stad enkele café's hadden bezocht, zijn, toen- zij in het woonwagenkamp waren teruggekeerd, slaags geraakt. Daarbij is de 40-jarige woonwagenbewoner J. W. Brink met een mes doodgestoken. De politie heeft twee personen, die bij de vechtpartij waren be trokken aangehouden. Tijdens de vecht partij is in het kamp, dat wegens de jaar lijkse markt en de kermis overvol is, ook geschoten. Omtrent de oorzaak van de on enigheid en de vechtpartij heeft men nog geen zekerheid. Het vermoeden bestaat, dat sprake is van een familievete. Het slachtoffer was vader van acht kinderen. Prins Bernhard is Maandagmiddag, uitgeleide gedaan door het Koninklijk gezin, van Schiphol naar Mexico vertrokken. Een hartelijk vaarwel. Van links naar rechts: Koningin Juliana met prinses Marijke op haar arm, en de prinsessen Irene, Beatrix en Margriet. HANOI (Indochina) (Reuter). Op verscheidene punten aan de Oostelijke oever van de Zwarte Rivier is het Maan dag tot gevechten gekomen tussen opruk kende Vietminh-opstandelingen en Franse troepen. Franse autoriteiten hebben toege geven, dat opstandelingen-eenheden de ri vier waren overgestoken en dat de strijd om de rivier binnen 48 uur op 140 kilo meter ten Westen van Hanoi, de hoofdstad van de Tonkinese delta, zal oplaaien. Sedert negen dagen geleden de belang rijke buitenpost Nghia-Lo verloren ging zijn de Franse troepen bezig geweest met het aanleggen van versterkingen op de Westelijke oever van de Zwarte Rivier. De Fransen worden door middel van een luchtbrug bevoorraad. Zij werken nu aan een tweede verdedigingslinie enige kilo meters meer naar het Zuiden. Waarnemers geloven dat de drie beste Vietminhdivisies naar het Zuiden oprukken langs drie routes door bergachtig terrein, gelegen tussen de Rode en de Zwarte Ri vier. Volgens berichten bevindt zich voorts een Vietminhstrijdmacht ten Noorden van een gebied op 80 kilometer ten Zuid-Wes ten van Hanoi. Klaarblijkelijk willen deze troepen trachten de Fransen in de rug aan te vallen. In een communiqué van het opstandelin- genleger der Vietminh wordt gezegd, dat de gehele commandostaf van de tegenstan der in de sector van Nghia Lo (Noordwest- Indochina) bij de jongste verovering van de stad gevangen was genomen. „Bijna alle commandanten van de sector Phoeyon zijn gevangen genomen en twaalf vijandelijke compagnieën vernietigd, waar bij de meeste soldaten er van gevangen werden genomen", aldus het communiqué, dat er aan toevoegt, dat wapens, voorna melijk van Amerikaanse oorsprong, buit waren gemaakt. Amerikaans-Frans overleg De opperbevelhebber der Amerikaanse vlootstrijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, admiraal Radford, wordt vandaag te Saigon verwacht, waar hij be sprekingen zal voeren met de Franse mi nister voor de verbonden Indochinese staten, Letourneau. LUXEMBURG (D.P.A.) De vice-pre sident van het Hoge Gezagsorgaan van de Europese gemeenschap voor Kolen en Staal, Etzel, heeft te Luxemburg verklaard, dat de productiecapaciteit van de kolen mijnen in de zes landen van de Europese gemeenschap voor Kolen en Staal in de komende jaren in zodanige mate zal wor den vergroot, dat West-Europa geen kolen meer uit Amerika zal behoeven in te voeren. Naar Etzel verder mededeelde zal in het begin van het volgende jaar een aanvang worden gemaakt met de uitwerking van een investeringsprogramma. Dit program ma, dat rekening zal houden met de te verwachten ontwikkeling van het verbruik, zal gebaseerd worden op de rapporten, die thans door een tweehonderdtal deskun digen op verzoek van het Hoge Gezags orgaan worden opgesteld. De ondernemers zullen te zijner tijd in de gelegenheid wor den gesteld rechtstreeks investeringsvoor- stellen bij het Hoge Gezagsorgaan in te dienen. Als protest tegen een voorstel van B. en W. te Velsen, om van Oud-IJmuiden industrieterrein te maken, hebben bewoners van dit stadsgedeelte een bord geplaatst met bovenstaand opschrift. De minister voor Uniezaken en Over zeese rijksdelen heeft de landsregering van Suriname in een brief uitgenodigd, een vertegenwoordiger te zenden naar de Al gemene Vergadering van de UNO. De landsregering heeft verklaard, dat in deze brief wordt medegedeeld", dat Ne derland er geen bezwaar tegen heeft, dat de vertegenwoordiger van Suriname ver klaart, het standpunt van het Koninkrijk der Nederlanden over het niet-rappor- teren aan de UNO over Suriname te ver dedigen krachtens het zelfbeschikkings recht. De vertegenwoordiger wordt dus ge machtigd te verklaren, dat het Koninkrijk zich op het standpunt van het zelfbeschik kingsrecht stelt. De Nederlandse ministerraad heeft hier mede dus het zelfbeschikkingsrecht der West-Indische rijksdelen, hetgeen een es sentieel punt van de besprekingen op de Ronde Tafelconferentie was, erkend, aldus de landsregering van Suriname. Naar aanleiding van dit communiqué van de landsregering van Suriname wordt van officiële Nederlandse zijde verklaard, dat. Nederland vorig jaar na overleg met de landsregering van Suriname en de Ne derlandse Antillen 't rapporteren heeft ge staakt, waartoe een beherende mogend heid volgens artikel 73 van het Handvest der UNO verplicht is. Dit rapporteren be treft niet-zelfbesturende gebiedsdelen en beperkt zich tot sociale culturele en eco nomische aangelegenheden. Deze aangele genheden worden door de Rijksdelen in de West volkomen autonoom behartigd, zodat Nederland daarvoor geen verantwoorde lijkheid meer draagt. In de UNO heeft dit standpunt vorig jaar aanleiding gegeven tot een gedachtenwis- seling met als resultaat een resolutie, vol gens welke de behandeling van deze kwes tie werd uitgesteld tot de vergadering van dit jaar. Men wilde met het uitspreken van een oordeel wachten tot de resultaten Nederlandse Antillen bekend zouden zijn. hoewel de Nederlandse delegatie, met de vertegenwoordigers van de West, zich op het standpunt stelde, dat afgescheiden van die conferentie de autonomie in deze rijks delen ten aanzien van sociale, culturele en economische aangelegenheden reeds volle dig bestaat. De kwestie van het ai of niet rapporte ren komt ook dit jaar in de Assemblée aan de orde, hoewel de conferentie tus sen Nederland en de West met het ont werpen van een definitieve rechtsorde nog niet gereed is gekomen. Ook nu stelt Nederland zich op het standpunt, dat de status van Suriname en de Nederlandse Antillen een zodanige is, dat een behandeling als niet-zelfregerend land aan die positie te kort zou doen. Indien Suriname en de Nederlandse An tillen ook dit jaar tot aanwijzing van een deskundige in de Nederlandse delegatie voor de algemene vergadering van de UNO overgaan, kunnen deze volgens de Nederlandse regering mededelen, dat de beslissing hunner regeringen, aan het rap porteren niet mede te werken, genomen is krachtens het zelfbeschikkingsrecht. Dit recht van zelfbeschikking moet wor den gezien in het licht van hetgeen be paald is in het 14de hoofdstuk van de Grondwet. Volgens dit hoofdstuk dient elk der rijksdelen de nieuwe rechtsorde vrij willig te aanvaarden. Elk rijksdeel zal dus zelf beslissen of de nieuwe structuur van het Koninkrijk aanvaardbaar is. In deze geest heeft de Nederlandse re gering verklaard het zelfbeschikkings recht te erkennen. Het was voor haar uiteraard niet mo gelijk verder te gaan, aangezien zij an ders buiten haar grondwettelijke bevoegd heden zou treden. Een toezegging door de regering van verdere strekking zou geen betekenis hebben aangezien daarvoor wij- Marmontel: De welsprekendheid ligt in de ziel en niet in het woord. BERLIJN (Reuter) Uit een door het Oost-Duitse persbureau „A.D.N." gepubli ceerde lijst van functionarissen, die de Hongaarse premier Rakosi bij zijn komst in Oost-Berlijn waaraan hij een officieel bezoek brengt begroetten, blijkt dat vijf der hoogste officieren van de Oost-Duitse volkspolitie tot onderministers van Binnen landse Zaken zijn benoemd. Volgens berichten van geallieerde zijde hebben de vijf nieuwe Oost-Duitse onder ministers van Binnenlandse Zaken allen te Saratof, in de Sovjet-Unie, een stafoplei ding gehad. Zij hebben ook allen, na een langdurig verblijf in de Sovjet-Unie vóór of gedurende de tweede wereldoorlog, het Sovjet-Russische burgerschap verworven. De sterkte van de gekazerneerde Oost- Duitse volkspolitie wordt op zestig- tot hon derdduizend man geschat. Zij zijn zes Oc tober in nieuwe, olijfgroene uniformen van Russisch model gestoken. Voor Oost-Duitse jongemannen van zes tien jaar en ouder bestaat een verplichte arbeidsdienst van zes maanden. Men be schouwt dit als een middel om de beschik king te krijgen over een reserve van jonge Duitsers, die, wanneer zij zouden worden opgeroepen voor het vervullen van mili taire dienstplicht (die thans in Oost-Duits- land nog niet bestaat), reeds gedeeltelijk militair-geoefend zouden zijn. Hetzelfde doel wordt nagestreefd in de onder com munistische leiding staande „Vrije Duitse Jeugdbeweging". De Haagse rechtbank heeft de 34-jarige planoloog dr. D. E. K. uit Den Haag schuldig bevonden aan het doorgeven van inlichtingen aan een vreemde mogendheid, terwijl hij wist, dat ten aanzien van deze inlichtingen geheimhouding geboden was. De rechtbank heeft dr. K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Er was twee jaar tegen hem ge- eist. Dr. K. heeft voor de Tsjechische gehei me dienst in Praag en in Nederland ge- spionneerd. Voor zover bekend is gewor den heeft hij geen belangrijke gegevens verraden, doch mededelingen gedaan uit vertrouwelijke rapporten. Aangezien dr. K. reeds meer dan 14 maanden in voor arrest heeft gezeten, zal hij spoedig op vrije voeten komen. Vandaag brengt Hare Majesteit Nam Phuong, de Keizerin van Vietnam, een be zoek aan de Haarlemse Scheepsbouw maatschappij; zij zal daar de tewaterlating verrichten van de „Ville de Saigon", een motorschip dat speciaal voor de kustvaart van haar land is gebouwd. Vanmorgen is de Keizerin door Koningin Juliana op het Paleis Soestdijk ontvangen, waar zij ook de lunch gebruikte. Keizerin Nam Phuong heeft haar intrek genomen in Hötel de l'Europe te Amster dam. «CCOOOC-OCCOCOCCCCCCOOi van de conferentie Nederland-Suriname- ziging van de Grondwet nodig is. BREKENDE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: In de Oostelijke helft van het land aan vankelijk nog zwaar bewolkt met regen. Overigens wisselende bewolking met slechts enkele verspreid optreden de buien. Langs de kust nu en dan harde, overigens matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. Iets koeler over dag. 29 October Zon op 7.29 uur. onder 17.17 uur. Maan op 15.39 uur, onder 2.46 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 Oot«her Hoog water: 11 35 uur Laag water: 6.49 en 19.20 uur. Woensdag 29 October Hoog water: 0.10 en 12.42 uur. Laag water: 8.20 en 20.33 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1