Raad van Beverwijk handelt agenda in kwartier af A genda voor Beverwijk Cultureel leven verstevigd dank zij oud-Beverwijker Daarna werd zitting achter gesloten deuren voortgezet Castricum Heemskerk IJmuiden Jeugdkoor „Inter Nos" 9 Benoemingen Hamerstukken „The Velno's" vermaakten de soldaten van „Rooswijk" „Dorcas"-dames zetten hun beste beentje voor In Noord-Scharwou Bussen uit Amsterdam met publiek voor amateur-operette Over chrysantencultuur Hockey voor dit weekeinde PWN personeel in de olie Burgerlijke Stand „Wij leven vrij" in het Hervormd Jeugdgebouw Uitbreiding gemeentelijk gymnasium De Joden in Oost- en West-Europa Boot met schoolkinderen gezonken Scheepvaart DONDERDAG 30 OCTOBER 1952 Binnen een kwartier heeft de raad van Beverwijk gisteravond een agenda van zeven punten afgewerkt. En als niet enige leden wijzigingen van ondergeschikt belang in de notulen van de vorige raadsvergadering hadden voorgesteld, dan was de bijeen komst nog eerder besloten geweest. Besloten ook in letterlijke zin, want na de open bare vergadering bleef de raad nog geruime tijd achter gesloten deuren bijeen. Het eerste punt gold de benoeming van 23 leraren en leraressen aan gemeentelijke scholen. Voorgesteld werd te benoemen tot lerares aan de gemeentelijke huishoud- en in dustrieschool voor het tijdvak van 1 Augus tus 1952 tot 31 Juli 1953: a. om les te geven in lichamelijke opvoeding mej. J. H. v. d. Duim Beverwijk; b. om les te geven in kinderverzorging en opvoeding mej. J. E. de Jong, te 's Gx-avenhage; c. om les te ge ven in het vak zang mej. S. W. Jesse te Amsterdam; d. om les te geven in de naald vakken mevr. H. J. Wentzel-Bijleveld te Haarlem; tot leraren aan de gemeentelijke nijverheidsavondschool voor ambachtslie den voor het tijdvak van 1 September 1952 tot 31 Augustus 1953: e. om les te geven in natuur- en werktuigkunde de heer A. Hart- koorn te Haarlem. De voorgedragene werd tevens voor dit tijdvak benoemd tot adjunct directeur van de school; f. om les te geven in natuur- en werktuigkunde de heer A. E. Bach, Beverwijk; g. om les te geven in Ne derlandse taal, rekenen en algebra de heer L. van Groningen, Beverwijk; h. om les te geven in rekenen, algebra, meetkunde en Nederlandse taal de heer A. J. H. Fluit- man, Beverwijk; i. om les te geven in elec- tro-technisch vaktekenen de heer J. D. Ha- kemulder te Velsen; j. om les te geven in Nederlandse taal, rekenen, meetkunde en algebra de heer J. A. Koningstem te IJmui- den; k. om les te geven in Nederlandse taal, rekenen, meetkunde en algebra de heer W. C. van Leusden te Velsen; 1. om les te ge ven in natuur- en werktuigkunde de heer H. G. Linterman.Beverwijk; m. les te geven in lassen, materialen en gereedschappen de heer K. H. Marks te Velsen; n. om les te geven in electriciteitsleer, natuur- en werk tuigkunde de heer J. H. van Randtwijk te Santpoort; o. om les te geven in wiskunde, materialenkennis en calorische werktuigen de heer J. J. M. de Reeper te Haarlem; p. om les te geven in natuur- en werktuig kunde de heer H. J. Schorel, Beverwijk; q. om les te geven in natuur- en werktuig kunde de heer A. J. Schotman te Haarlem; r. om les te geven in rekenen, meetkunde en algebra de heer D. de Wilde te Velsen; s. om les te geven in vaktekenen, tekening lezen, natuur- en werktuigkunde de heer J. de Wit te Velsen; tot leraren aan ge noemde school voor het tijdvak van 1 Oc tober 1952 tot 30 September 1953: t. om les te geven in vaktekenen, constructieleer, materialen en gereedschappen, de heer A. Antonijsen te Velsen; u. om les te geven in natuur- en werktuigkunde de heer J. v. d. Knaap te Heemstede; v. om les te geven in technisch schetsen de heer C. J. Mul te Uit geest; w. om les te geven in bouwkundig tekenen de heer R. J. v. d. Wurff te IJmui- den. Snel daarna gingen onder de hamer door het verstrekken van een crediet, groot 22.500 ten behoeve van de aanleg van warmwaterdoorstroom-apparaten in de huizen van het gemeentelijk woningbedrijf nabij het Kuenenplein en de étagewoningen aan de Grebbestraat, de Tuinstraat en de Bergerslaan; het voorstel tot goedkeuring van de begroting voor 1953 van de ge meente-instelling „Fonds Armengoederen" en het voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 198.000 a 4 Het voorstel tot het verstrekken van een aanvullend voorschot ad 18.165 aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen", om met dat geld de betonvloeren van de be gane gi-ond van 72 woningen aan de Rij- vordtlaan vochtvrij te maken, gaf de heer Van Dorp (P.v.d.A.) aanleiding te vra gen hoe lang deze huizen al staan en hoe het komt dat de vloeren er van nu al niet meer voldoen. Mevrouw Allan (V.V.D.) wilde zich er van overtuigd zien dat de voorgestelde ver beteringen inderdaad afdoende zullen zijn. Wethouder V e s s i e s antwoordde beide leden, dat de woningen in eerste opzet goed zijn, maar dat zij in 1941 moesten worden afgebouwd.Toen is noodgedwongen niet het juiste materiaal gebruikt. Proeven hebben inmiddels bewezen dat een laag asfaltex de beste en enige afdoende oplos sing voor het probleem betekent. Volgde nog de symbolische aanbieding van de begroting voor 1953 en voorlezing van mededelingen en ingekomen stukken, waarna de vergadering de deuren sloot. De begroting voor het dienstjaar 1953 zal op een nader te bepalen datum in behandeling komen. Ingekomen stukken Verzoek van de heer C. Schauikes te Beverwijk, om ontslag uit zijn betrekking van ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Besloten werd dit ontslag eervol te ver lenen met ingang van 1 Januari 1953, met dankzegging voor de in deze functie be wezen diensten. Verzoek van mej. E. J. Zijlstra te Alkmaar, om ontslag uit haar betrekking van lerares in de vakken koken en voedingsleer aan de gemeentelijke huis houd- en industrieschool. Besloten werd het gevraagde ontslag eervol te verlenen met ingang van een door Burgemeester en Wet houders te bepalen datum. Verzoek van de heer D. v. d. Wateren, Beverwijk, om ont slag uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Vondelschool. Alsvoren. Besluit van Gedeputeerde Staten van Nooi-dholland dd. 15 October 1952, no. 66, houdende goed keuring van het raadsbesluit van 29 Sep tember j.l. tot het in erfpacht aanvaarden van grond aan de Zeestraat. Besloten werd dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Verzoek van het raadslid de heer H. H. N. van Dorp, om verlof tot het houden van een interpellatie over de verwijdering van cle geniesluis in het Zijkanaal A. Burge meester en Wethouders stelden voor de interpellatie toe te staan. De beantwoording van de vragen zal geschieden in de raads vergadering van 5 November. Over het bij tussenpozen door de maan 'beschenen kamp „Rooswijk" klonken gis teravond gescandeerde melodieën, voort- gebracht door het amusementsoi'kest „The Velno's", dat met quick-step en Engelse wals de afscheidsavond van het regiment „Ypenburg" voor de jongens tot een ook in dit opzicht blij feest maakte. Vandaag zijn de soldaten weer naar Den Haag te ruggekeerd en daarom hadden ze gisteren om te beginnen al lichte dienst, 's Middags zijn er wedstrijden in volley-bal, touw trekken en andere takken van sport ge houden en de avond was gereserveerd voor het vriendinnetje of de verloofde. Niettemin ontstond er rond de dansvloer een acuut tekort aan vrouwelijk schoon en iedere keer dat „The Velno's" een nieur we dans inzette, ontplooide zich een ge disciplineerde „run" op de dames. Dat de overige niet-dansers zich toch vermaak ten, mag als compliment gelden voor Ba rend Kuhfuss en zijn orkest, dat deze avond met Annie Palmen als vocaliste best in de smaak viel. Tussen een dansje door is bekend ge maakt, dat de onlangs door de soldaten gehouden collecte voor de gezamenlijke militaire fondsen in Beverwijk en Velsen in totaal f 1139.04 heeft opgebi-acht. Door de echtgenote van overste v. Dommelen werden aan de jongens, die het hoogste be drag hadden opgehaald, enige prijsjes uit gereikt. Op 15 November zullen „The Velno's" de nieuwe bewoners van het barakken kamp inhalen met een door hen te verzor gen show. Donderdag 30 October iioscopen geen voorstellingen. Luxor-Theater, Cabaretavond speeltuin- vereniging Stumphiusstraat. 't Centrum, 8 uur: Demonstratie tafel tennis. Vrijdag 31 October Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Tien van het vreemdelingenlegioen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Kikvors- mannen" Onder auspiciën van de dameskrans „Dor- cas" heeft er op het ogenblik in de Her vormde Kerk te Castricum een verloting plaats van tal van huishoudelijke gebruiks voorwerpen en van haak- en breiwerk. Men heeft alles op overzichtelijke wijze uitgestald en onder de door de dames gemaakte voor werpen zijn diverse fraaie stukjes te bewon deren. Een handgeknoopt Smyrnavloer- kleedje, damesvesten, kleuterondergoed, sokken, kussenslopen en voorts poppen, beertjes en wat dies meer zij prijkten met 'n nummer en de kijkex-s worden in de gelegen heid gesteld een lot te kopen. Hedenavond wordt de trekking gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Castricumse Hervox-mde Kerk. de Zending en de Algemene Neder landse Blindenbond. Begx'ijpelijker wijs trekt de „expositie" grote belangstelling en ver schillende attracties, zoals een sjoelbak en een miniatuur biljartspel maken het geheel nog aantrekkelijker. Winst en verlies bij St. Thomas De leden van de Castricumse R.K. Damclub „St. Thomas" hebben het elkaar tijdens de onderlinge wedstrijden in hotel Sport-Duin- zicht weer danig lastig gemaakt. In de eerste afdeling behaalde J. Kabel zowaar een overwinning op de sterke dammer P. Rui ter; J. van Velzen en B. Beentjes beëindig den hun partij deze avond in een afgebro ken stelling. De twee cracks A. de Zeeuw en C. Reynders speelden gelijk. Voorzitter C. Ory won na een spannende partij van A. Dagelet, welk treffen in de tweede afdeling een van de belangrijkste genoemd mocht worden. H. Lute deelde met S. Groentjes bx'oederlijk de punten en de ontmoeting P. v. d. HimstC. Juffermans werd afgebx-oken. In de derde afdeling is de strijd in de hoogste regionen uitermate spannend. Met 12 punten uit 7 wedstrijden staat J. Groen hier aan de kop gevolgd door Fl. Zonneveld met eenzelde aantal punten doch met één wedstrijd meer gespeeld. A. Collet doet het dit jaar beter dan in het vorige seizoen en neemt de derde plaats in, eveneens met 12 punten uit 8 wedstrijden. De dammer C. Reinders bezet de viex-de plaats met 11 pun ten, welk aantal hij uit 8 wedstrijden ver gaarde. De uitslagen van deze afdeling zijn als volgt: J. Gi*oenA. Bakker 20, A. Col- letL. Valkering 11, G. TrompB. v. d. Schaaf 11, C. ReindersF. Zonneveld 11, Chr. StaalH. Kortekaas 20, L. de Ridder N. Kroone 20. Succes voor CSV-tafeltennis Het eerste herenteam van de Castricumse Tafeltennisclub CSV heeft de competitie goed ingezet. De wedstrijd tegen het Amster damse KKK wei'd met niet minder dan 82 gewonnen na een treffen waarin er van een voortdurend CSV-oveiwicht sprake is ge weest. De dames stelden daarentegen enigs zins teleur. Zij trokken naar Amsterdam om de strijd op te nemen tegen „Shell" en ver loren met dezelfde cijfers, als waarmee de heren wonnen. Het feit dat door een defect aan de lichtinstallatie eerst om 9 uur begon nen kon worden en er dientengevolge in een uiterst snel tempo moest worden gespeeld, is waarschijnlijk een van de oorzaken van de nederlaag. In de volgende competitie-wed- strijden gaan de heren op bezoek bij Povac 4 in Amsterdam en de dames krijgen thuis DTS 2. In 1939 werd er in Beverwijk een ama- teurs-dansorkest opgericht, dat de naam Midnight-starskreeg te dragen. In korte tijd had dit orkestje in de kringen der Be- verwijkse jazzliefhebbers een faam ge kregen, die klonk als een klok. Dirigent van de band was Cor Geerling, De ooi-log kwam en de „Midnight- stars" verdwenen van het verduisterde firmanent. Toen volgden de razzia's en met zovele Beverwijkse jongemannen, dook ook de voox-malige leider van het dansorkest onder. Hij vond een schuil plaats in Oud-Kax-spel en het was hetzelf de Oud-Karspel dat hem na de bevrijding een vrouw, later een gezin en eën bestaan als dirigent bezoi-gde. Ditmaal echter niet als dirigent van een dansox-kest, maar van verschillende zangkoi-en en een accordéon- vex-eniging. Een dier zangkoren is de be kende opex-ettevereniging „Caecilia" uit Noord-Scharwoude. Noox-d-Scharwoude is een welvarende plaats in „de Noord" die hooguit een tien duizend inwoners telt. Toch draait een operette, die daar door „Caecilia" jaai-lijks gegeven wordt, minstens tien opvoeringen achtereen voor stampvolle zalen. Uit Alk maar, Schagen, Pui-merend, de Zaanstreek, ja zelfs uit Amsterdam stroomt het pu bliek per bus toe. Dit seizoen wordt „Victoria en haar huzaar" opgevoerd en Zaterdagavond stond het operette-koor Woensdagavond hield de Beverwijkse Tuinbouw Studieclub een ledenvergade ring in ,,'t Centrum", waar de voorzitter een groot aantal aanwezigen welkom kon heten. De vereniging bestaat in 1953 15 jaar en men wil dit derde lustrum feestelijk vie ren: er zal een commissie ter voorberei ding worden samengesteld. De heer C. Gelein uit Aalsmeer heeft daarna een lezing gehouden over de chry santencultuur. Het is een avond van aanschouwelijk onderwijs geworden, want de inleider had specimina meegenomen van de nieuwste soorten chrysanten, om te laten zien welke iets voor de toekomst beloven. Inmiddels is diie chrysantencultuur vexre van eenvoudig: de kweker heeft tegen vele ziekten te waken en de heer Gelein heeft daar enkele van besproken, om vei-volgens zijn causerie te beëindigen met enige wenken over het selecteren van plant- materiaal en het aanvoeren der bloemen op de veiling. Men bleef nog gezellig na praten over deze cultuur, waarbij vragen over en weer werden gesteld. De gebr. Aafjes hadden enkele soorten ingezonden voor het puntenstelsel en behaalden hier mede 19K punt. DE GROENTENMARKT Andijvie 1223; bloemkool 1638; bospeen 9—22; waspeen 8—17; sla 25; tomaten 16—40; spinazie 19—41; i-ode kool 7—12; groe ne kool 6—11; gele kool 516; boerenkool 6—10; spruiten 20—57; prei 8—12; knollen 9—15; breekpeen 5—9; druiven 25—79; appe- voor de vijfde maal met hondex-d mede werkers op het toneel. Voor de volgende vier avonden zijn de kaarten al lang uit verkocht. Wie ditmaal uitvoering en aan kleding gezien hebben, zullen begrijpen waarom dit koor, dat ook haar eigen so listen voortbrengt, tot ver in de omtrek bekendheid geniet. Het spel beweegt zich op een dermate hoog cultureel niveau, dat het wooi-d „amateurisme" een misplaatste aanduiding is voor de prestaties, welke dit operette-gezelschap op toneel- en vocaal gebied aan de dag legt. Er wordt wel eens beweerd, dat het cul turele leven boven Alkmaar op een hoger plan staat dan elders in Noordholland, maar als dat zo is, heeft Geerling, die de directie voei-t over Caecilia en het Zaans Operette Orkest, daar in de eerste linies voor gestreden. De BCHC „Eechtrop" heeft voor dit week einde de volgende wedstrijden op het pro- gramma staan: Zatei-dag, jongens: Alkmaar aEechtrop a; Eechtrop bStrawberries b; meisjes: Eecht- rop bZandvoort a. Zondag, heren: Strawberries IIEechtrop I; Eechtrop IIAlkmaar II; Eechti'op III BMHC VIII; Adelborsten IIIEechtrop IV; DEM IIEechtrop V. Dames: Eechtrop IHDS: Eechtrop II BDHC V; Eechtrop III—Kraaien III en Eechtrop IVStrawberries IV. De personeelsvereniging van het PWN heeft Woensdag van zich doen spreken door de leden voor het overgrote deel uit Castricum en omstreken een film avond aan te bieden in hotel Borst. Er zijn door de Shell Nederland N.V. uit Den Haag een zevental films vertoond van uiteen lopende aard. De ongeveer 300 aanwezi gen kregen voor de pauze onder meer een rolprent te zien, die de voordelen in beeld bracht van het hefschroefvliegtuig en de film „Op zoek naar petroleum" behandel de uitvoerig de geologische theorie omtx-ent de vorming van aardolie en de geperfec tioneerde wijze, waarop men het vloeibaar goud in het binnenste der aarde weet te ontdekken. „De geboorte van een olieveld" was een vervolg op deze eerste oliefilm. Aan het slot van de avond kon men de motorrijder Geoffry Duke in actie zien tijdens een wedstrijd voor senioren op het eiland Man. De films wei-den toegelicht door de de employé van de Shell de heer J. Vex-hoef. Feestavond voor supporters De leden van de supportersvereniging CSV staat op Maandag 17 November in hotel De Rustende Jager een cabai'etavond te wachten, die naar het zich laat aanzien, zal klinken als de bekende klok. Het bestuur heeft zich de medewerking verzekex-d van het gezelschap Eddy Canzoni, met als mede werkenden André Meurs, Louk Norell en Ted Valerio. Wat de tuinders kregen De Castricumse tuinders kregen Woensdag voor de door hen aangevoei-de groente de volgende prijzen: sla 8, Bloemkool 1832, spriuten A 3861. spruiten B 1524, prei 8, andijvie 8',i16, bleekseldery IS!'?, knollen 8',4, waspeen 914, boerenkool 81411, bos peen 16, peen 3 (afwijkend) 8—9. GEBOREN: Johannes Adrianus, z. van M. P. Bijwaard en W. H. Kloosterman; Hendrik Peter L„ z. van L. M. de Vries en P. M. Lammers; Jacoba Johanna, d. van C. Th. Beentjes en J. Burger; Cornelia Chr.. d. van P. J. Zonneveld en Chr. Twisk; Joh. Gerarda M„ d. van C. N. Diemeer en J. A. Beentjes; Franciscus Hermanus C„ z. van P. N. Tim mer en C. G. Maalman; Jacobus Johanna, d. van L. J. Meijland en J. H. Voormeer; Elisa beth Coi-nelia, d. van J. J. de Vries en E. C. Kranendonk: Allegonda Theresia A., d. van H. Nielen en A. D. v. d. Maeden. GEHUWD: N. Jonker en W. A. Beentjes; Ch. T. van Leeuwen en M. J. de Ruijter. Van welke grote waarde de vrijheid is, die Nedex-land zich in geallieerd verband zeven jaren geleden heeft heroverd ten koste van veel bloed en tranen, heeft men gisteravond gepoogd te belichten in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan, waar een propaganda-avond was belegd door het P.I.T. en Pro Rege. De film van de Regerings-Voorlichtings- dienst „Wij leven vrij" heeft met een serie markante opnamen van achter het „IJze ren Gordijn" de vele aanwezigen enkele aspecten van de dictatoriale terx-eur doen zien, maar de ondertekening van het Pact van Brussel deed de hoop herleven om het Westen voor deze verschrikkingen te be hoeden. Ook Nederland heeft zijn taak in de ver dediging te vervullen en het dient zich be wust te worden van de grote strijd die in het Westen voor het behoud van die vrij heid te voeren is. Dit werd ongeveer be weerd door ds. J. A. Tiemens, die onder meer het werk van de heren P. J. van Breugel en G. van de Wal inzake Pro Rege en het Protestants Interkelkelijk Thuis front memoreex-de. Beide verenigingen ijveren voor de oprichting van militaire te huizen en, zoals de heer J. Vegter, districts commandant van het P.I.T. in zijn propa- gandawoord opmerkte, het gaat in deze te huizen om de „geestelijke bewapening" van de jongens, wier vrije tijd goed en verant woord moet worden besteed, zodat ze er later de vruchten van plukken in hun maatschappelijk leven. Nederland telt 40 tehuizen, doch er moet nog een aantal bij worden gebouwd, meen de hij, speciaal in de nieuwe kampemen ten, die geen verbinding met een nabije stad hebben. Spreker deed een dx-ingend beroep op de vele aanwezigen om de collecte op Zater dag 1 November te steunen. Hoe de militairen worden gevormd tot „all-round" en „all weather" soldaten werd in een uiteraard niet zo heel sympa thiek „bloedfilmpje" vertoond. En ten slot te kwam de goodwill-reis van de Konink lijke familie naar Amerika en Canada op het doek. De avond werd besloten met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. X X ICUiiiw v W.B. Theater, 8 uur: Geen opgave ont- len 12—28; peren 6—29. Het comité, dat zich beijvert gelden bij een te brengen voor de restauratie van de oude en de bouw van een nieuwe Neder lands Hervormde kerk te Santpoort, heeft de leiding van het Haarlemse jeugdkoor „Inter Nos" voor dit doel weten te inte resseren, zodat dit bijna tweehonderd leden tellende ensemble Woensdagavond in de kerk aan de Kanaalstraat kwam con certeren onder de bekwame leiding van zijn dirigent Jan Booda. De reputatie van deze jeugdige zangertjes is bekend. De wei nige aanwezigen hebben zich kunnen over tuigen, dat deze roep gewettigd is, want hetgeen „Inter Nos" liet horen was kinder zang van een kwaliteit zoals slechts zelden gehoord wordt. De klank was helder, de uitspraak bijzonder verzorgd en de zuiver heid liet niets te wensen. Hoe gaaf de solo stemmen kunnen klinken liet het koor in de welbekende cantate „De schoonste feest dag" horen. Maar Jan Booda durfde het eveneens aan liederen van buitenlandse bodem uit te voeren: „Schweitzerpsalm" was er een welluidende proeve van. Enkele Dalcrozeliedjes ontbraken evenmin. In het bijzonder muntte „Vivons en chantant" uit door zijn bewegelijk rhythme en de radde uitspraak van het Frans. Heel knap was de vertolking van de charmante cantate „De wex-eld in" van de grote Vlaamse componist Peter Benoit, de man die op muziekgebied in het Vlaande- ren der vorige eeuw zulk baanbrekend werk verrichtte, dat men hem algemeen als het hoofd van de muzikale hervorming in de Zuidelijke Nederlanden beschouwt. In het genre der kindercantates wei'd „De wereld in" nog nietovertroffen. Met zijn vele beurtzangen en onverwachte zins wendingen is dit warempel geen eenvou dig stuk. Emmy van Eden, die de beschikking had over een fraai klinkende vleugel, was ook nu weer de vertrouwde begeleidster, die de klare zang op vaardige wijze muzikaal illustreerde. Jan Booda bespeelde ter af wisseling het kerkorgel, waarop hij fanta sieën van Jan Zwart en César Franck uit voerde. A. J. VAN DER WEIJDEN Hedenmox-gen werd in het bedrijf van Openbare Werken in Velsen openbaar aan besteed de uitbreiding van het gemeente lijk gymnasium „Velserbeek". Laagste in schrijver hiervoor was H. Ribbex-ink uit Soest voor 264.400.hoogste was J. Stolk uit Driehuis met een bedrag van 346.400. Tevens werd aanbesteed het bouwen van een conciërgewoning met schuur. De laagste inschrijver was F. de Boer uit Di-iehuis met 18.777, hoogste werd J. Stolk met 30.400. In totaal waren er 49 inschrijvingen. De gunning is aangehouden. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 29 op 30 October KW 14 40 k.; KW 73 10 k.; KW 3 20 k.: KW 50 15 k.: KW 42 10 k.; KW 176 50 k.; KW 22 35 k.; KW 45 15 k.; KW 127 10 k.; KW 56 50 k.; KW 129 34 k.; KW 163 50 k.; KW 170 240 k.: KW 3 5 k. (uit 30 netten)KW 6 5 k. (uit 5 netten); KW 144 110 k. (uit 37 netten); KW 29 100 k. (uit 37 netten); KW 37 100 k. (nog 40 netten); KW 124 80 k. (uit 50 netten). Uit halve vleet: KW 5 40 k.; KW 7 34 k.; KW 25 100 k.; KW 138 60 k.; KW 147 65 k.; KW 141 60 k.; KW 86 50 k.: KW -83 50 k.; KW 87 50 k.; KW 88 25 k.; KW 168 40 k.; KW 159 50 k.: KW 65 110 k.; KW 175 60 k.: KW 95 50 k.: KW 167 25 k.: KW 18 17 k.; KW 20 17 k.; KW 40 34 k,; KW 41 160 k.; KW 49 100 k.; KW 123 5 k.; KW 15 100 k.; KW 43 75 k.; KW 44 85 k.; KW 85 100 k.; IJM 74 20 k. (uit halve vleet); IJM 75 geen vangst; IJM 283 geen vangst. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 52 kantjes. Scheveningen: 52 kantjes. Katwijk: 52 kantjes. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: f 12.600. Loggers: KW 78 f4040: KW 151 f2090; KW 47 f5840; KW 54 f3950; HE 87 f15.300. Kotters: TX 33 f 2990; IJM 229 f 740. De staatssecretaris van Oorlog, mr. F. J. Kranenburg, bezoekt op het ogenblik Japan en Korea. In Tokio, waar de Nederlandse oorlogsgewonden uit Korea worden ver pleegd, nam hij o.a. een kijkje in het hospitaal. Op de foto ziet men van links naar rechts: de patiënt soldaat A. Th. Stinissen uit Nijmegen; mr. F. J. Kranenburg; zuster K. Dekker; kapitein-adjudant W. H. van Haersma Buma; kapitein ter zee J. A. L. Muller (hoofd van de Nederlandse liaisongroep in Tokio); majoor-aalmoezenier G. Brouwer en zuster C. M. Koopman. CHICAGO. (Reuter). De voorzitter van het Amerikaanse Joodse comité, Jacob Blaustein, heeft in een rapport bijzondex-- heden bekend gemaakt over de Joden in Oost- en West-Europa. Ten aanzien van het Sovjet-blok zegt Blaustein, dat 400.000 Joden zich in deze landen in een „hachelijke situatie" bevin den en tot elke prijs willen emigi-ei-en, zonder hier echter langs wettige weg de kans voor te hebben. Sinds het einde van de tweede wereldooi-lög zijn reeds meer dan 300.000 Joden uit de communistische landen gevlucht. Blaustein verklaart, dat tienduizenden Joden uit hun woonsteden in Hongarije en Roemenië gedeporteerd zijn naar „primi tieve woonplaatsen op het platteland" of in werkkampen. Ook in Polen en Tsjecho- slowakije worden de Joden hevig vervolgd, aldus het x-apport. Over West-Europa zegt Blaustein, dat hier neo-nazi's en neo-fascisten aan in vloed winnen. Hij noemt hierbij West- Duitsland, Italië en Frankrijk. Tenslotte geeft het rapport enige cijfers over het aantal Joden in de verschillende Europese landen: Engeland meer dan 400.000, Frankrijk bijna 300.000, Italië en België minder dan 40.000, Nederland even als Zwitserland ongeveer 20.000, de Scan dinavische landen en Finland ongeveer 25.000, Duitsland 20.000, Oostenrijk 14.000, Griekenland 7.000 en Spanje en Portugal ieder ongeveer 3500 Joden. Op de rivier de Sal in Brazilië is een oude boot, waarmee 65 schoolkinderen uit Aracaju in de Braziliaanse staat Sergipe een uitstapje maakten, gezonken. 28 kin deren verdronken, de overigen konden door vissers worden gered. Aagtedijk, 28 v. Norfolk te New York. Aalsum, 28 te Suez. Alphacea, 28 te Babia. Altair 23 te Recife Arendskerk, pass. 28 Finisterre n. AnUv. Atigos, 28 v. Napels naar Volos. Aldhaba, 28 v. Recife n. Antwerpen. Algenib, pass. 29 Madeira n. Antw. Alnati, 28 v. Paranagua n. Santos. Amstelkroon, pass. 29 Perim naar Belawan. Alamak, 29 v. Harapoint naar Bahrein. Aludra, 29 te Port Said. Adinda, pass. 28 Awamlba eil. Agamemnon, 28 700 m. O. Bermuda. Al'diabi, 23 450 m. N. St. Paulsroek. AMerarnin, 23 nog te Koewait. Aletta, 28 v. Telokanson te Piadju. Aliotii, 28 250 m. Z. Bahia. Almdijk, 28 330 m. W.NW. Azoren. Amor, pass. 28 ten W. eil. Rhodos. Amsteidlep, 28 700 m. O. Bermuda. Arendsdijk. 23 v. New York n. Boston. Arnedijk, 28 v. Norfolk te Newport News. Alpherat, 28 dwars Montevideo. Aimilla, 28 210 m. Z. Cp. Padaran. Bantam, 27 v. Halifax n. Boston. Boskoop, 28 te Antwerpen. Baarn, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Breda, 23 v. La Guaira n. Curagao. Bali, 29 v. IndoneslG te Amsterdam. Boschfontein, pass. 28 Perim n. Aden. Binfang, 23 v. Portland Oreg n. Seattle. Bandjermasin, 28 v. Oosthaven n. Palembang. Blommersdijk, 23 600 m. O. Cp. Race. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Ceronia, 28 v. Shellhaven te Amsterdam. Corilla, pass. 23 Ceylon. Caltex Delft, pass. 29 Panjtellaria 5 Nov. R'dam verwacht. Caltex Nederland, 6 Nov. v. Sidon te R'dam verwacht Cistula, 29 v. Piadju te Singapore. Cleodora; pass. 28 Straat Ormoez. Ceram. 28 460 m. W.NW. Minicoy. Coryda, 28 160 m. O. Kp. Varella. Dongedijk, 29 v. Antw. te Rotterdam. Delfshaven, 28 120 m. Z. Kp. St. Marta. Esso Den Haag, 1 Nov. ca. 1000 u. v. Aruba aan de Hoek van Holland verwacht. Enggano, pass. 29 Finisterre. E t rema, 28 600 m. Z. ten O. Cp. Race. Era, 28 110 m. O. ten Z. Billiton. Fairsea, 29 480 m. ZO. Guardafui. Friesland ,'SSM), 29 v. Huelva n. Nederland. Felipes, pass. 28 Oostkust Malakka. Groote Beer, 28 920 m. O. ten N. Cp. Race. Gaasterkerk, 29 te Antwerpen. Gaasterland, pass. 29 eil. Wight. Gooiland, 28 100 m. N. ten W. St. Paulsroek. Gordias, 23 100 m. Z. ten W. Ouessant. Hafhor, 28 te Lissabon. Helena, 28 v. Philadelphia te New York. Hercules, 23 v. M er sin naar Palermo. Hoogkerk, 29 v. Bombay te Colombo verw. Haarlem, 29 v. Kingston te Pto Barrios. Hei-mes. 23 130 m. N.NO. Bonaire. Indrapoera, 28 v. Soerabaja n. Makassar. Ittersum. 12 of 13 Nov. v. Lulea te Mobile verw. Japara (KRL). 28 v. Spezia n. Beyrouth. Kalimantan. 23 v. Tj. Priok n. Singapore. Kaloekoe. 23 rede Ambon. Laertes. 28 dwars Socotra n. Aden. Laagkerk, 28 v. Antw. te Rotterdam. Lindekerk, 29 v. Rotterdam te Antwerpen. Lissekerk, 28 v. Rotterdam n. Perz, Golf. Luna. 23 v. Izmir te Kalamata. Lawak. 28 te Singapore. Larenberg, 29 v. Rotterdam te Bari. Leersum. 29 v. Savanna n. Le Havre 13 Nov. Rotterdam verwacht. Liseta, 28 v. Tjilatjap te Piadju. Lombok. 28 220 m. N.NO. Fort Aleza. Lekkerkerk, pass. 28 Ras Fartak. Limburg, 23 dwars Elba Cp. Rode Zee. Maasdam, 28 v. Rotterdam te New York. Mapia, pass. 28 Perim n. Penang. Marisa, 28 v. Kaapstad naar Durban. Meliskerk, 29 v. Antw. te Rotterdam. Mitra. 29 v. Gladstone n. Batikpapan. Modiokerto, 29 v. Suez n. Djeddah. Maashaven. 28 bij Accra voor anker. Malea. 28 220 m. ZW. Ouessant. Merwede, 28 680 m. W.ZW. Flores. Mariekerk, 28 240 m. NW. ten W. Luderitzbaai. Martha. 28 130 m.' W. ten Z. Luderitzbaai. Mentor, pass. 23 Zuidkust Sicilië. Metula, 23 110 m. N. Christmas eil. Nieuw Amsterdam, 28 v. Havana n. New York. Nigerstroom. 29 v. Bordeaux n. Dakar. Nestor, 28 600 m. ZW. Azoren. Nieuw Holland, pass. 28 Oostp. Sabang. Oranjestad, 28 v. Cristobal n. Amsterdam. Orion. 28 v. Cavala te Saloniki. Ondina. 29 v. Beyrouth n. Guragao. Ootmarsum, 29 v. Jacksonville te R'dam. Oranjefowtein, 29 v. Antwerpen. Overijsel, 28 v. Banjuwangi n. Semarang. umaia, 23 3300 m. N. Sabang. Papendrecht, pass. 23 Finisterre. Parkhaven, 31 Las Palmas verw. Phrontis, 28 v. Makassar n. Soerabaja. Poseidon, 31 v. Amsterdam te Curagao verw. Prins Fred. Hendrik, 28 te Toronto. Prins Willem II. 28 180 m. W. Scilly's. Prins Willem III, 28 260 m. W. Valenfia. Prins Willem V, 28 630 m. O. Belle Isle. Prins Willem v. Oranje, 28 510 m. W.NW. Scilly's Roepat. 28 v. Colombo n. Belawan. Ru.vs. 29 te Manilla. Rotti. 29 te Suez. Rijndam, vertr. 29 ca. 14 u. v. R'dam n. New York via Le Havre. Southampton en Halifax Rondo. 28 v. New York n. Indonesië via Mar seille. Salawatl; 29 te Madras. Slamat, 23 v. Cheribon te Semarangi SommeJsciijk, 28 v. Lissabon n. Havana. Siba.iak. 28 850 m. NO. East Cape. Straat Bar.ka. 29 v. San Francisco do Sul te Montevideo verwacht. Sumatra. 28 v Colombo n. Aden. Salatiga. pass. 28 Marianen n. Maniloa. Stad Dordrecht, verm. 29 v. Sagunto n. R'dam. Stad Maassluis, 27 v. Kirkenaes n. R'dam. Stad Maastricht verm. 29 v. Lulea n. R'dam. Slieörecht, 29 v. Campana te Puerto La Cruz. Soestdijk, 30 Singapore verw. Stad Alkmaar, 30 v. Newport te Narvik verw. Straat Makassar, 29 v. Singapore. Saidja. 28 v. Singapore n. Mulberry. Scherpendirechf. 28 170 m. NW. Paramaribo. Schiediik, 28 260 m. Z. ten W. Sable 'eil. Siberoet. 28 v. Palehieh n. Malalang. Sinigkep. 28 55 m. W.ZW. Bona. Sloterdijk, 28 120 m. N. ten O. Flores. Stad Arnhem. 28 160 m. MO. S'hetlands. Stad Schiedam, pass. 28 Visby. Stad Vlaardingen, 28 475 m. O. St. Johns. Stan vac Diira'k. 28 v. Palembang n. Saigon. Sunetta. 28 350 m. N.NW. Fort Aleza. Sibigo, pass. 23 Oostkust Malakka. Sigli. 28 240 m. NO. ten N. Sabang. Talisse. 28 v. Soerabaja n. Balikpapan. Tawald. 23 v. Padang n. Belawan. Thalatta, 29 v Banias te Thameshaven. Tiipanas, 29 te Port Swettenham. Tomori, pass. 29 Gibraltar n. Marseille. Trompenberg. 23 Nov. v. Houston te R'dam. Tara nacht 28-29 v. VJIssir.gen te Antwerpen. Themisto, 23 360 m. W. Finisterre. Ttibodas. 23 v. Cheribon te Semarang. Tiikampek. 28 140 m. O. Billiton. Tiitjalengka, 28 820 m. W. Kaapstad. Veendam, 28 430 m. W. Scilly's Southampton. Westland, pass. 28 Kp vilano n. Las Palmas. Woensdrecht. 28 Suez. Waterman. 29 te Papeete. Weltevreden. 28 117 u. te Genua. Westerèam. 29 750 m. W. Scilly's. WtieMreoht. 30 v. Auckland te Ducos verw. Wa-'ingapoe, 23 v. Semarang n. Tj. Priok. I.Tsel, 28 v. Beyrouth n. Lattakta. Zonnewij'k, 28 800 m. O- Bermuda. Zaan. 28 v. Kopmamsholmen n. Amsterdam of Zaandam. Zuiderkruis. 28 v. Amsterdam naar Kaapstad. Zijpenberg, 14 Nov. v. Narvik te Mobile verw. KLEINE VAART Annie, 29 v. West Hartlepool n. Kerteminde. Art, 29 v. Rotterdam n. Bremen. Audacla, 29 v. Bordeaux te Bayonne verw. Brem, 28 v. Antw. n. Lissabon en Oporto. Cai-po, 28 v. Fowey naar Amsterdam. Caiharina, 28 v. Assens te Kot-ka. Casablanca, 28 v. Lissabon n. Port Lyautey Diligenta. 28 120 m. ZW. Kp. Vilano. Dombungh, pass. 29 Guernsey. Duiveland, pass. 29 Kiel. Elseruburgh. 23 v. Port Lyautey n. Casablanca. Escaut. 29 v. Le Havre te Rotterdam verw. Express. 28 v. Rouaan n. Parijs. Frejo, 28 v. Sharpness te Swansea. Ferocia, pass. 29 Beachy Head. Fiducia, 28 geankerd Firth of Forth. Frisia, 29 v. Port Lyautey n. Sete. Geert Bodewes. 28 v. Harlirsgen n. Londen. Hartel, 28 op Schelde schuilend. Hondsrug, 27 v. Goole te Lulea. Heemskerk, 28 v. Bridtgewaiter. Ibis. 29 v. Hamburg te Boness. Ingeborg. 29 v. Helsinki n. Tromso. Jokurma. 28 v. Kotka n. Ramsgate. Leemans, 28 v. Faaberg n. Munksund. Lies, 27 v. Stettin n. Stockholm. Maine. 23 v. Oscarsham te Amsterdam. Matthew. 29 v. Goole n. Billingham. Menkar, 28 v. Casablanca te Rouaan. Merak, 29 v. Leixoes te Gent verw. Midsland. 28 v. Grangemouth n. R'dam. Monica. 28 v. Newcastle n. Hernosand. Netta. 29 v. Laigos le Leith. Nettie, 28 v. Odense te Gefle. Noord, 29 v. Qillir.gham n. Shellhaven. Nottingham, 28 v. Harlir.gen n. Goole. Oise, 28 v. Rotterdam te Aberdeen. Pieter Hubert. 23 v. Blyth te Odense. Rapid, 28 v. Rouaan. Rema, 28 te Kopenhagen. Rika, 28 v. Wilhelmshaven n. de Humber. R. P. S., 30 v. Swansea te Rotterdam verw. Sambre, 23 v. Bremen te Hamburg. Sian, pass. 29 Kiel. Shamrock, 28 v. Rotterdam te Malmö. Toos, 28 v. Slite te Kalix. Taurus, 27 v. Blyth n. Zeebrugge. Timor, 30 v. Ellesmereport te Delfzijl verw. naar Appingedam. Trompenburgh, 28 te Norkoping. Twee Gebroeders. 27 v. Casablanca n. Nantes. Venuf, 29 van Gent naar Hull. Virgo, 27 v. Rotterdam te Rostock. Vivo, 29 van Rotterdam. Walenburgli, 28 v. Bordeaux te Casablanca. SLEEPVAART Humber, met stoomschip 23 90 m. ZW. Ouessant Thames, met stoomschip 23 90 m. ZW. Ouessant

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 13