Diploma's aan geslaa; Hoogovenleerliegee uitgereikt Kampioenen gaven les aan Kennemer cracks Kleuf ercon-sultatieb ureaux voor Santpoort en Velsen-Noord gewenst Velsense groentehandelaren ontstemd over winkelsluiting op Dinsdagmiddag Agenda voor Beverwijk Doorlichting van een voorvader Santpoort Velsen Ir. Spies kon 37 keer feliciteren Castricum Twee procent van Castricums bevolking Velsens cultureel leven in de komende week 10 Edel tafeltennis Cor du Buy en W. Stoop aan de slag THALIA „Kindergenot" gaf een aardige avond voor de ouders Velsens Witte Kruis bloeit Mosquito's bij „IJmuiden-West" Indra komt naar Santpoort Twee avonden van Velsens oecumenische jeugdraad Uitspraken rechtbank Dinsdag rheumabestrüding in Kennemerlaan Veiling van Maandag maakt toepassing uitermate moeilijk Padvindsters exposeren paddestoelen Niet veel export van schorseneren en peen Werk vooral met het hart Ontslagen bij Apeldoornse nettenfahriek Pater Wokke S.G.J. overleden komt in aanmerking voor na-onderzoek op tbc VRIJDAG 31 OCTOBER 1952 Voor een groot aantal tafeltennis-enthou siasten hebben gisteravond Cor du Buy Nederlands tafeltenniskampioen en W Stoop, hoofdklassespeler, in ,,'t Centrum te Beverwijk een demonstratie gegeven van dat watervlugge spel tafeltennis, waar uit wel duidelijk bleek, dat ons partijtje „ping-pong" in de huiskamer nog maar een slappe vertoning is. Voordat deze demonstratie een aanvang nam, werden enkele wedstrijden gespeeld tussen beide cracks en twee spelers, die in het organiserende Holland 1-tafeltennis tournooi tot de besten gerekend worden de heren Weenink en F. de Loor. Weenink speelde de eerste partij tegen Du Buy, die hij zonder enige spanning (en in-spanning van de kant van de kampioen) verloor met 21-5, -21-9. Ogenschijnlijk zonder zich druk te ma ken, speelde Du Buy met de fel van zich af bijtende Weenink, die de geraffineerde serves van Du Buy maar niet de baas kon worden maar niettemin dapper aanvallend terugspeelde. Met vinnige smashes trachtte hij Du Buy te intimideren, echter met het resultaat, dat hij kap-ballen terug kreeg die vol effect en onhoudbaar weg stuitten Als tweede kreeg F. de Loor een lesje van W. Stoop, die er machtig behagen in scheen te scheppen, de snel reagerende De Loor met zijn soepele slagen af te mat ten. De Loor had een hele dobber aan Stoop, terwijl hij bovendien gehandicapt was door invaliditeit. De eerste game verloor hij met 21-7. In het tweede leek hij beter te zijn inge speeld en beide spelers gaven elkaar geen kamp tot 10-10. Stoop nam toen weer de leiding en met enkele bliksem-aanvallen zag hij kans een voorsprong te krijgen, die hem, ondanks een vinnige service van De Loor, deze partij deed winnen met 21-16. Het hierop volgende dubbelspel heren, waarbij de superioriteit van Du Buy en Stoop ondubbelzinnig bleek, gaf vaak mooi spel te zien. Du Buy speelde samen met De Loor tegen Stoop-Weenink en de kansen waren gelijk tot 11-11. De Loor bleek in het dubbelspel beter dan in het enkel spel en de overwinning die beiden boekten, was zeker voor een groot dee/ aan hem te danken. Weenink speelde deze match, evenals zijn solo-partij te aggressief, zodat menige bal over de tafel ging. Beide games werden dóór Du Buy-De Loor gewonnen en wel met 21-13 en 21-18. Als extraatje kondigde de heer J. J. Veltkamp, voorzitter van de Commissie voor Bedrijfs Ontspanning van de Hoog ovens een mixed-double aan, die gespeeld Werd door de dames M. Pie en R. de la Leyne. De eerste partij werd gewonnen door het duo De la Leyne-Stoop met 21-15, de tweede door Pie-Du Buy met 21-17, zodat de derde partij de beslissing moest bren gen. In een soms met enthousiaste uitroe pen gelanceerde, spannende race, wonnen mejuffrouw Pie en Du Buy met 21-17. Hoe het moet Alvorens tot de eigenlijke demonstratie over te gaan, gaf Cor du Buy een uiteen zetting over tafeltennis. Hij belichtte vooral de verdedigende en aanvallende houding en de daarbij te volgen tactiek. Bij een aanval, aldus Du Buy, komt het erop aan, de bal spelheid te geven en hem met een boog op de tafel te doen belanden. Dit kan geschieden door hem een opwaarts-rakende slag te geven, in tegenstelling met een „ontvangende' bal, die „gekapt" moet wor den en geslagen dient te worden in neer waartse richting. Engele vragen uit de zaal werden wel willend door hem beantwoord. Drie games zijn er gespeeld door de bei- (het theater met de beste films) HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur Patricia Roc George Sanders Herbert Marshall in het boeiende en dramatische filmwerk VROUWEN EN OPIUM (BLACK JACK) .Toegang 18 jaar MAANDAG t.m. WOENSDAG, 8 uur Van Johnson in het machtige oorlogsverhaal EROP OF ERONDER (GO FOR BROKE) De opwindende opvolger van ..Bastogne". ZONDAGMIDDAG 3 uur Abbott en Costello in LEVE DE SAMBA Vrolijkheid ten top DONDERDAG A.S. in onze serie speciale voorstellingen het dieD emotionele filmwerk DOKTER HOL de bezoekers en alle drie brachten zij Du Buy de zege: 21-14, 21-14 en 21-15. Met ontzaglijk harde en geraffineerde slagen maakten beide spelers het elkaar zo moei lijk mogelijk. Hoe hoog het peil stond, waarop deze twee heren elkaar bestreden, bleek wel uit het feit, dat de bal soms meer dan 40 maal de tafel raakte, voor hij „out" was. Demonstratief „lepelden" zij soms, om de gevolgen te laten zien: afstraffingen, die echter op deze spelers van formaat geen effect hadden. Tot besluit werd de heren De Loor en Weenink nog even een pak aangemeten, respectievelijk door Du Buy (21-2, 21-6) en Stoop (21-9, 21-11). Ip deze laatste set scheen Stoop een voorliefde voor één be paalde verwarmingsbuis te hebben, van de elf overgeslagen ballen kwamen er ze ker negen onder luid gelach tegen dit ap paraat terecht. Met een kort woord van dank werd deze leerzame avond door de heer Veltkaihp gesloten. Ten bate van de Beverwijkse speeltuin vereniging „Kindergenot" is er Donderdag avond in het Luxor-theater een film-caba retavond gegeven, die zeer druk bezocht werd. De voorzitter der vereniging opende deze avond, waarna hij direct het woord aan de heer Kuiper gaf, wiens taak het deze avond was om met een babbeltje de leemten tus sen het optreden der verschillende ama teurs op te heffen. Dat hij daarin ook vol ledig slaagde, was wel aan de reactie van de zaal te bemerken; de tranen van het lachen vloeiden rijkelijk. Het optreden van de „Eddy Sisters", de „Musica's" en de „Tirolertjes" oogstte veel bijval en de diverse sketches, waaronder „Lotje knapt het wel op" vielen eveneens zeer in de smaak. Na de pauze werd de bekende kleuren film „Moeder is actrice" vertoond, waarbij velen genoten hebben van de guitige moe der en haar malle echtgenoot. Bromfietser over de kop Doordat de uitlaat van zijn bromfiets motortje tussen de spaken van het voor wiel raakte, sloeg gistermiddag ter hoogte van „Heuvehvijk" op de Julianakade de IJmuidenaar H. J. H. over de kop. Met een wond boven het rechteroog en een hersenschudding is K. naar het Antonius- ziekenhuis gebracht. De afdeling IJmuiden van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" is een bloeiende tak aan de provinciale boom, met niet minder dan 7847 geregistreerde leden. En het ijverige bestuur, dat steeds een gezond optimisme aan de dag legt, fluistert reeds over 8000 leden op 31 Deceniber. Gezien het vele nuttige en menslievende werk van deze instantie is van harte te hopen, dat het haar gelukken mag. Voorzitter P. Waardenburg deed deze mededelingen Woensdagavond op de ledenvergadering en daar werd veel goed nieuws aan toegevoegd. In de eerste plaats zal worden getracht de werkzaamheden van liet consultatie bureau voor kleuters uit te breiden tot Velsen-Noord en Santpoort. Dan zijn er de steeds in aantal toene mende aanvragen om hulp van een wijk verpleegster. Zo spoedig mogelijk hoopt het bestuur hieraan tegemoet te kunnen komen door het benoemen van een vijfde kracht. Op 10 Juni 1952 slaagden vijf gezins verzorgsters voor het theoretische gedeelte van het examen en, zo hun practisch werk jaar aan de gestelde eisen voldoet, kunnen zij omstreeks de helft van 1953 als volledig gediplomeerden haar stem laten gelden. Dan zal Velsen elf gediplomeerde gezins verzorgsters rijk zijn en wie als huisvrouw een tijd van ziekte heeft beleefd en de hulp van het Witte Kruis inriep, kan ge tuigen van de grote waarde die de instel ling van deze verzorgsters heeft. Kraamcentrum een succes Wat het kraamcentrum aangaat, ook dit onderdeel van het Witte Kruiswerk „loopt goed". Op 1 Februari waren 4 leerlingen in de practijk, op 1 Maart kwamen hier nog 3 gediplomeerden bij en met 1 October wa ren er zes leerling-verzorgsters eh zeven gediplomeerden in Velsen. In totaal werden 133 gevallen verzorgd met 1566 verzorgingsdagen. De leidster-docente, zuster Van Seters. legde 1028 bezoeken af en zij gaf daar naast 126 lessen. De leerlingen bezochten om de 14 dagen de cursus op de Volkshogeschool in Ber gen, wat hen uiteraard zeer te pas kwam. Er wei-den wekelijks spreekuren gehou den in IJmuiden, Santpoort en Velsen- Noord en daar werden 195 aanstaande moeders ingeschreven, die hulp voor de gehele dag en 160 die wijkhulp verlang den. Voor de moedercursus, die Vrijdag 10 October begon, gaven zich 21 dames op en Een zeldzame gelegenheid voor de Deense röntgenologen deed zich voor, toen in de nabijheid van Aarhus bij het steken van een nieuwe turflaag, een mummie werd gevonden. Oudheidkundigen slaagden erin vast te stellen, dat deze mummie de stof felijke resten vormde van een man, die ongeveer tweeduizend jaar geleden heeft geleefd. Naar aangenomen wordt, werd hij, zoals dat toendertijd gebruikelijk was, geofferd aan de Godin der Vruchtbaarhèid en daartoe in een moeras geworpen. Daar de mummie uitzonderlijk goed geconser veerd bleek te zijn, is deze vondst van groot belang voor de wetenschap. De enige kwestie, waarover de archeologen het niet eens konden worden, was of de benen van het slachtoffer waren gebroken als onder deel van het ceremonieel of tengevolge van de druk van de lagen grond, die zich in de loop der tijden boven zijn lijk had den opgestapeld. Om hierover zekerheid te verkrijgen werd de hulp ingeroepen van prof. Koebs, Scandinavische autoriteit op het gebied van de röntgenologie. Met behulp van een diagnostiekapparaat van Philips, werd in de kliniek van Koebs vastgesteld, dat de benen reeds van te voren moesten zijn gebroken. Enige andere röntgenopnamen, o.a. van ie schedel, le verden eveneens interessant materiaal voor de medische en oudheidkundige weten schap op. De foto werd gemaakt tijdens het röntgen-onderzoek. De Oranjevereniging „IJmuiden-West" houdt Woensdag 5 November haar alge mene ledenvergadering in het Sociaal- Cultureel Centrum aan het Moerberg- plantsoen (eind Lange Nieuwstraat). Naast de gebruikelijke agendapunten als verslagen van secretaris en penning meester zullen suggesties over het Konin- ginnefeest in 1953 aan de orde worden ge steld. Mogelijk dat aan het eind van de avond reeds in die richting van plannen zal kunnen worden gesproken. Om de sfeer te veraangenamen treed die avond het ensemble van de Mosquito's op en zal het publiek vergast worden op jodelzang. De telepaath-hypnotisëur „Indra" zal op Donderdag 6 November in concertzaal „De Weyman" een voorstelling geven. Zijn programma bestaat uit een aantal experi menten, welke nog niet in Nederland zijn gebracht. Spanning, sensatie en humor zul len elkaar gedurende drie uur afwisselen op een prettige en beschaafde wijze. Aan dit programma zal tevens de Oosterse te- lepaath Törèsz, die voor het eerst een tournee door Nederland maakt, zijn me dewerking verlenen. ook de leerling-kraamverzorgsters nemen aan deze lessen deel, die gegeven worden door de docente van de Provinciale Com missie voor Kinderhygiëne, zuster Beyers- bergen van Henegouwen. RheumabestrUding Van Dinsdag 4 November af zal het con sultatiebureau voor rheumabestrijding ge vestigd zijn in het wijkgebouw aan de Ken- nemerlaan. Mejuffrouw dr. Siebers zal hiervan de leiding hebben. Twee maal per week wordt daar zitting gehouden, name lijk op Dinsdagmiddag en op Woensdag morgen. Dit zijn zo ongeveer de belangrijkste grepen uit het werk dat het Witte Kruis in het verenigingsjaar 1951'52 in Velsen verrichtte. Wat de bestuursverkiezing betreft: de aftredende bestuurderen werden bij accla matie herkozen en zö gaat het Witte Kruis in Velsen blijmoedig voort in de uitoefe ning van de vrijwillig op zich genomen taak. De „Oecumenische Jeugdraad" van Vel sen zal Zaterdagavond 1 November een filmavond geven in het Jeugdhuis van Santpoort. Er worden films vertoond over Afrika, Israel en Engeland. Zondagavond 2 November om half acht is er een oecumenische jeugddienst in de Hervormde kerk van Velsen. In deze dienst zullen voorgaan: dr. J. W. Herfst, Remonstrants predikante in Haarlem, ds. L. Brink, Plervormd predikant van Velsen en kapelaan P. Thieme van de Oud-Katho lieke kerk in IJmuiden. u De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de bloem bollenkweker C. A. D. te Santpoort, ver dacht van valsheid in geschrifte en oplich ting. Hij had in zijn postspaarbankboekje, waarop een bedrag van f 1.98 stond vermeld, een verandering aangebracht, waardoor bleek, dat hij een tegoed had van f 1001.98. Later heeft hij op een postagentschap in Haarlem-Noord een bedrag van f 500 geïnd. Het vonnis luidde een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De rechtbank stelde de stukken ln handen van de rechter-commissaris om een nader onderzoek in te stellen naar de oor zaak van een aanrijding op de Rijksweg Den HaagAmsterdam in de gemeente Haarlem mermeer, ten gevolge waarvan een twee en twintigjarige Belgische student, die op de duo van een motor zat, om het leven is ge komen. Als verdacht van overtreding van artikel 36 van de wegenverkeerswet had de twee en vijftigjarige Belgische technisch directeur van een autofabriek zich veertien dagen geleden te verantwoorden. De. afdeling Beverwijk van het Neder lands Padvindsters Gilde staat voor de taak de middelen te vinden voor de bouw van een nieuw clubhuis. Eén van de bij de af deling aangesloten vendels, het Klimop vendel, besloot de eerste steen te leggen voor de vorming van een bouwkas. Hiertoe werd een herfsttentoonstelling georgani seerd, die dit weekeinde zal worden gehou den in het Statenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk. De hoofdschotel van deze ex positie bestaat uit een fraaie collectie pad denstoelen, die met medewerking van de heer Kortenoever van het P.Ê.N. in bos en duin is gezocht. Voorts zullen opgezette dieren, schelpen en toepasselijke lectuur worden geëxposeerd. De toegang is vrij, maar bijdragen voor het bouwfonds zullen door de meisjes dankbaar worden aange nomen. De tentoonstelling is Zaterdag en Zondag geopend. Vry'dag 31 October Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Tien van het Vreemdelingenlegioen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Kikvors mannen". W.B. Theater, geen opgave ontvangen. Zaterdag 1 November Bioscopen als Vrijdag. Donderdagmiddag werd de tweede spe ciale veiling van schorseneren en breek- peen in Beverwijk gehouden. Aangevoerd werden 27000 kilo schorse neren; de prijs hiervoor varieerde van 10 tot 45 cent per kilo. Ruim 12000 kilo breekpeen zijn er ver der aangevoerd, waarvoor van 510 cent per kilo werd betaald. Lang niet alles was voor export be stemd. Bridge-uitslagen van „Sans Atout" De uitslagen van de bridgeclub „Sans Atout", promotie- en degradatiewedstrij den, ziin deze week als volgt: afd. A: 1 heren van Balen-Heine 116 m.p., 2 heren Schelvis-Zoontjes 107 mp., 3 heren Bos- Bloemendaal 100V2 mp., 4 heren Luttik-^e la Leijne 92 mp., 5. heren Bakker-Spruit 90y2 mp., 6 heren v. Zutphen-Geldermans 821/2 mp., 7 heren de Kruif-Hoogeboom 82 mp., 8 heer en mevr. Thomas 81i/2 mp., 9 heren Tabak-Hoogeboom 8OV2 mp., 10 he ren Groot-Plooij 77 mp., 11 mej. Hamel heer Koudijs 77 mp., 12 heren Berlée-Hoo- geboom 74 mp., 13 heren Krab-TabaK? 73 mp., 14 heren Hilberts-Steenbergen 7iy2 mp., 15 mejuffr. v. Klaveren-heer Ooster veen 641/2 mp., 16 heren Braam-Stiphout 631/2 mp. Afd. B: 1 Mevr. v. Essen-heer Nijman 1061/2 mp., 2 heer en mevr. Tand 1-021/2 mp. 3 mevr. Tabak-heer Biben 102 mp., 4 heer en mevr. Winkel 99y2 mp., 5 heren Worst- Wegman 951/2 mp., 6 heren W. en G. de Boer 89 mp., 7 heren v. Groningen-Ha- mers 88 mp., 8 heren v. Groningen Sr.- Kleine 86 mp., 9 heren Oosterhout-Groen 82 mp., 10 heren Haver-Eeckhout 8iy2 mp. 11 heren v. d. Linden-Hoogeboom 79i/2 mp. 12 heren Staltz-Jansen 71i/2 mp., 13 heer en mevr. Admiraal 70 mp., 14 heer en mevr. Tabak 65 mp., 15 heren v. Son- Groot 641/2 mp., 16 heer en mevr. Kok 591/2 mp. Onderlinge wedstrijd: 1 dames v. Aalst- Zwaneveld 37 mp., 2 heren Klisser- Schaafsma 36 mp., 3 heer en mevr. Kong 35 mp., 4 heer en mevr. Vollaerts 34i/2 mp. 5 dames Tabak-Braam 33y2 mp., 6 dames Fris-Stiemer 30 mp., 7 mevr. Groen-heer Amoc 271/2 mp., 8 heren Nijman-Grune- man 18y2 mp. In het gezellige restaurant bij Walserij Oost zijn Donderdagavond ettelijke diploma's uitgereikt door ir. F W. E. Spies, bedrijfsdirecteur der Hoogovens aan zevenendertig geslaagden der bedrijfsschool. Bij deze officiële en enigszins plechtige gebeurtenis waren aanwezig de directeur van V.E.V., vertegenwoordigers van Bemetel, de lieer W. Alberda en vele ouders der leerlingen. De heer A. Sclierer, chef van de Hoogoven- bedrijfsschool, gaf als eerste uiting aan zijn blijdschap over de grote opkomst, waarna hij het woord aan de bedrijfsdirecteur overdroeg. Deze wees er op, dat hij deze regelmatig terugkerende taak met oprechte vreugde verrichtte, omdat het hier jonge mensen gold, die verder keken „dan hun neus. lang was" en de toekomst voor ogen hielden. Vervolgens gaf hij een terugblik in de geschiedenis der techniek, er van uitgaan de, dat de ontwikkeling der practische techniek nog maar jong is: de voortbewe gingsmiddelen verschilden een 2000 jaar geleden (in principe dan) weinig van die van een dikke halve eeuw terug. De heer Spies wees er vervolgens op, dat men thns in een tijd gekomen is, die technische vaardigheid vereist en waarvoor studie nodig is. „Als enkeling kunnen we nooit de gehele techniek be heersen", aldus spreker, „zonder afhanke lijk te zijn van anderen. We moeten ons allen specialiseren, waarna wij „allen te zamen" iets tot stand kunnen brengen". Hierna wees spreker op het doorzettings vermogen, dat bij iedere studie vereist w.ordt en hij merkte op, dat het niet altijd het genie was geweest, dat de mensheid verder heeft gebracht, maar veelal de stoere, stille werkers. De bedrijfsdirecteur eindigde zijn speech met de woorden: „Zonder werken gaan wij ten gronde; doe uw werk zo goed mogelijk, niet alleen met het hoofd en de handen, maar vooral met het hart". Aan de volgende personen werd vervol gens het diploma uitgereikt: Geslaagde Bemetelleerlingen Instrumentmakers: E. Blansjaar, C. J. Kruishoop, J. A. v. Tilburg. Bij de IJmuidense groentehandelaren blijkt heel wat ontstemming te bestaan over het Dinsdag in de raad genomen be sluit, om de Dinsdagmiddag uniform en voor alle branches als winkelsluitings- halve. dag te bestemmen. Dit kwam over duidelijk aan het licht bij de Donderdag avond in café Van der Lem aan de Zee weg gehouden vergadering, welke de ge zamenlijke groentehandelaren hadden be legd. Als voornaamste argument tegen d'e Dinsdagmiddag werd aangevoerd, dat na de Maandagse veiling de handelaren niet voor vijf uur thuis kunnen zijn en dan Dinsdags voor één uur niet al hun klanken kunnen bedienen, waardoor zij 's Woens dagsmorgens weer met oude groenfe op pad moeten. Na een rumoerige discussie werd beslopen een door alle groentehan delaren ondertekend request aan de vak groep te overhandigen, waarin het verzoek zal worden opgenomen de Woensdagmid dag als vrije middag te bestemmen en de vakgroep zal dit request aan een bevoeg de instantie moeten overhandigen, die bet raadsbesluit ongedaan moet maken. Er waren enkele handelaren die toch liever de Donderdagmiddag vrij zagen, maar ten slotte kwam men tot overeenstemming. Er werd nogal kritiek uitgeoefend on raad en college, die volgens de vergadering niet voldoende rekening hebben gehouden met de wensen in de verschillende branches. Verder was men van mening, dat het ar gument, als zou de Velsense politie bij ge spreide winkelsluiting niet voldoende toe zicht kunnen houden, bij het genomen be sluit een rol heeft gespeeld. Een aantal ter vergadering aanwezige vertegenwoordigers van andere branches sprak zich ook uit over een gespreide win kelsluiting met voor iedere branche een gunstige midda?, zoals het dus voorheen was. Overigens blijft het blijkbaar de mid denstand vrij onduidelijk, waarom de Ka- Bankwerkers: J. J. Abbo, J. G. M. Durge, J. M. de Graaf, A. Hendrikse, E. v. d. Horst, A. J. Huiberts, A. P. Ruiter. Geslaagde V.E.V.-leerlinge?i V.E.V.-leerlingenstelsel: H. Bakker, R. C. Bogaard, H. G. Sikkens, D. J. Sluis, A. Verduvn, A. H. v. -Wijngaarden V.E.V.-hulpmonteurs: A. J. Bakker, D. C. Duyn, D. v. d. Ham, G. J. Kroes. J. J. v. d. Pol, C. J. Toorenent, J. v. d. Wel, J. P. Zonneveld. V.E.V.-sterkstroommonteurs: R. H. Boer- koel, H. v. d. Bosch, H. M. Kooien, P. H. Koomen, Th. v. d. Outenaar, L. J. v. d. Pol, A. Prinssen, G. F. de Reus, W. Schoo- nenwolf, J. Venema, J. W. Verkamman, C' J. v. d. Wateren, J. Zoon. Volgens een door een der raadsleden in de Donderdagmiddag gehouden gemeente raadsvergadering te Apeldoorn gedane mededeling heeft de directie van de Apel doornse Nettenfabriek v. Z. en Co. n.v. kort geleden 31 arbeiders ontslagen. Aan 64 an dere arbeiders is ontslag aangezegd. Dit ontslag zou verband houden met een te ruggang van exportorders. De nettenfabriek heeft zich na de oorlog sterk uitgebreid en nam verleden jaar de duizendste arbeider in dienst. Pater P. C. Wokke S.C.J. die gedurende een groot aantal jaren als pastoor missio naris in Brazilië werkzaam was, is Woens dag 29 October overleden. Pater Wokke bereilde de leeftijd van 46 iaar en had als standplaats de stad Tambê in de provincie Pernambuco. Hij kwam uit Castricum. Peen exportveiling Niet minder dan 60.000 kilo peen van de 120.000 kilo welke Donderdag in Castri cum ter speciale veiling werd gebracht, was voor export bestemd. Voor kwaliteit B is van 12.10—16.10 per 100 kilo be taald en voor de C-soort 11.3012.90. Het binnenland nam 10.000 kilo af voor de prijs van 7.309. De aanvoer van slikpeen bedroeg 60.000 kilo, die wegging tegen 5.25 dé 100 kilo. „De Pion" won competitiewedstrijd De Castricumse schaakclub „De Pion" ging Woensdagavond helemaal naar Noord- scharwoude voor een bondscompetitiewed- strijd tegen de schaakclub „Schaakmat 2". Met een 5y24y2 overwinning zijn de Cas- tricummers weer naar hun woonplaats te ruggekeerd. De uitslagen zijn: Schaak mat 2De Pion: J. OostiersWerner Uhl 01, G. GoudsbloemC. Beumers 10, J. J. Kroon—Th. de Smalen 0—1, J. Leeg water—'Walther Uhl 0—1, Jn. Krijgsman— J. v. Ravenzwaai 10, G. KrijgsmanD. Keetbaas 10, J. KamperL. J. Born 01, J. MoeyesJ. Bos 10, J. Schel haasS. van Weeren i/2y2, B. SpaayC. Menke 01. Einduitslag 4y25y2. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Johannes Petrus Maria, z. van N. Kuijs en J. A. Liefting; Jannie, d. van P. G. Bleijendaal en H. Jobs. ONDERTROUWD: Theodorus Johannes van der Kolk, wonende te Heemskerk en Wilhelmina Geertruida Duin, wonende te Castricum; Theodorus Zonneveld, wonende te Castricum en Petronella Castricum, wo nende te Castricum. GEHUWD: Adrianus Baan, wonende te Leiden en Sijtje Cornelia Bakker, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Marinus Huibert Bosman, oud 60 j., geh. met C. A. de Vrij, wonende te Haarlem: Antje Liefting, oud 63 j., geh. met J. A. Baltus, wonende te Castricum; Anna Catharina Franke, oud 69 j., wed. van H. Noor, wonende te Amsterdam. mer van Koophandel voor de ene gemeen te een gespreide en voor andere gemeen ten een uniforme winkelsluiting heeft ge adviseerd. Naar wij hedenmorgen vernamen sluiten zich bij het protest van de groente-détail listen aan de bakkers, kruideniers, slagers en de melkslijters in Velsen. De kappers zijn eveneens in principe voor een gesprei de winkelsluiting. Enkele dagen geleden werden op het Castricumse raadhuis van het Centraal Bureau voor Keuringen op Medisch-Hygië- nisch Gebied te Den Haag een tweetal lijs ten ontvangen van personen die voor een na-onderzoek in aanmerking komen, om dat de van lien gemaakte foto niet duidelijk is dan wel omdat er iets bijzonders op te zien is. In totaal dienen zich 124 personen aandit na-onderzoek te onderwerpen, het geen neerkomt op ruim 2'/» van het totaal aantal personen, dat fotografisch onder zocht is. Het na-onderzoek;, dat door middel van doorlichting in een geheel verduisterd ver trek van Café Roozendaal door een arts zal geschieden, is door bovenvermeld bu reau vastgesteld op Donderdag 6 Novem ber en Donderdag 13 November a.s., beide dagen tussen 9 en 11 uur v.m. De betrok ken personen zullen tijdig een oproep thuis ontvangen. Zoals wij reeds eerder mede deelden, wil dit helemaal niet zeggen, dat zij „iets hebben" zij behoeven zich dus in het minst niet ongerust te maken. Voorts wijzen wij er nogmaals op, dat ook diegenen, die onlangs verhinderd waren om aan het fotografische onderzoek deel te nemen, alsmede zij, die zich tot dus verre nog niet voor het t.b.c.-onderzoek hadden aangemeld, thans alsnog aan het na-onderzoek kunnen deelnemen. Belang hebbenden dienen zich hiervoor echter zo spoedig mogelijk ter gemeentesecretarie, Afdeling Sociale Zaken, aan te melden en wel: Voor het onderzoek up 6 November a.s., tot uiterlijk 3 November a.s. Voor het on derzoek op 13 November a.s., tot uiterlijk 10 November a.s. Dit wordt dan de laatste gelegenheid, om aan het t.b.c.-onderzoek in Castricum deel te nemen. ZONDAG 2 NOVEMBER Bioscopen Rex, 15 en 20 u.: „Edouard et Caroline"; Thalia, 15 uur: „Leve de Samba", 19 en 21.15 uur: „Vrouwen en Opium". MAANDAG 3 NOVEMBER Bioscopen Rex, 20 uur: „Vrouwen en Opium"; Thalia, 20 u.: „Erop of eronder". DINSDAG 4 NOVEMBER Tentoonstelling van handwerken ten bate van de Sociëteit van bejaarden, van 14 tot 17 uur: Patronaatsgebouw. Bioscopen Thalia, 20 uur: „Erop of eronder"; Rex: geen voorstelling. WOENSDAG 5 NOVEMBER Oranjevereniging IJmuiden-West, le denvergadering, 20 uur, Sociaal-Cultu reel Centrum, Lange Nieuwstraat. Culturele Commissie, Hervormde Ge meente Velsen, Toneelvoorstelling met het Ned. Volkstoneel: „Het is tijd Dr. Schweitzer", 20 uur, Hervormd Wijkge bouw, Velsen-Noord. Bioscopen Rex, 20 uur: „Korea"; Thalia, 20 uur: „Erop of eronder". DONDERDAG 6 NOVEMBER Bioscopen Rex, 20 uur: „Korea"; Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling met „Dokter Holl". VRIJDAG 7 NOVEMBER Bioscopen: Nieuw programma. ZATERDAG 8 NOVEMBER C.J.V.F. en C.J.M.V., feestavond onder het motto „Knalavond", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost. Toneelver. „Concordia", „Circus Knie", 20 uur, gebouw Concordia, Velsen-Noord. Accordéonver. „IJmuidens Roem", con cert, 20 uur, Patronaatsgebouw. Buurlver. „Wjjkeroog", toneelavond, 20 u. Kennemer Theater, Beverwijk. Bioscopen Nieuw programma.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8