Leden van Kijk Uit speelden flink aantal partijen Onze puzzle Drie favorieten in tournooi om wereldkampioenschap dammen Zacht weer brengt overvloed van groente mee Predikbeurten Castricum ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 5 Trein rijdt koe dood Kwekers kunnen hun producten moeilijk kwijt Schoenmaker Immink in het goud Bomen aangetast door iepenziekte Scheepvaart De laatste avond, welke voor de bonds wedstrijden nog beschikbaar was, is door de leden van „Kijk Uit" ten volle gebruikt om een flink aantal partijen voor de on derlinge competitie te spelen. In groep 1 noteerde Wijdogen zijn eerste verliespartij, en wel tegen Visser, die de laatste weken sterk naar voren komt. P. Lanser bleef ook het goede pad bewande len door in een goede partij van P. de Boer te winnen. De Haas wist zich ook in de kopgroep te handhaven door van Plugboer te winnen. Wij dogen herstelde zich en kon Stals er onder houden, terwijl de partij tussen Hendrikse en Spuls sr. werd afge broken in een iets betere stand voor Hen drikse. In groep 2 wist Edelenbos remise te maken tegen De Ruiter, hetgeen een goede prestatie van eerstgenoemde is, daar hij nog geen enkel puntje had behaald. Bak ker speelde niet op zijn sterkst tegen Deelder en een nul was het resultaat. Rin gers verloor wederom, nu van Nieuwen- huizen. J. v.'d. Plas was Sibum te slim af en werkte zich een trapje hoger. In een partij, waarin Zeylmans verreweg de bes te kansen had, wist Verlaak nog een remise uit het vuur te slepen! S. Kistema- ker overtrof zichzelf en slaagde er in om met een mooie combinatie te winnen van Aarsen. Huiser speelde zijn zoveelste remise tegen Tellier. Tenslotte werd de afgebroken partij tussen Aarsen en M. Lanser remise. Gravemaker wacht in groep 3 nog steeds op zijn eerste succes: nu was Sluiters hem de baas. Van Niekerk handhaafde zijn mooie positie en de nestor van „Kijk Uit", Huisman, moest het onderspit delven. In de andere groep behaalde H. de Boer zijn eerste winstpunt en wel op Böhm, Hueting deed het hem na en boekte winst op Van den Berg. Abspoel had met tijd nood te kampen en juist, toen hij zijn laatste zet zou doen, viel het vlaggetje en zag hij zijn gewonnen stelling in een ver liespartij veranderen. Brouwer kon zijn afgebroken partij tegen De Vries niet houden, wat hem op een nul kwam te staan, terwijl Roseboom zich de meerdere toonde over Mooy. Van der Veen kreeg Tol te bekampen, maar kon Zondag 2 November IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Geb. Chr. Belangen, 10 uur: de heer M. de Ligt. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: de heer J. van Lijnen Noomen van Hoorn. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis (Allerheiligen), 19 uur: Vespers (met gebeden voor overledenen), Maandag 9.30 uur: Heilige Dienst (Aller zielen). Donderdag 19 uur: .Vespers Vrijdag 9 uur: Heilige Dienst (H. Willi- brordus). Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugd dienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst Kennemerlaan, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar (H. Avondmaal); 19 uur: ds. G. Wassenaar (Dankzegging). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens, 17 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. H. Jansen uit Heemstede. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer A. van Gent uit Arnhem. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. G. Kroes uit Zaandam, bevestiging ouderlingen en hulpprediker. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, wijkgebouw (Toren straat 2) Zaterdag 19.45 uur: Avondge bed. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 17.30 uur: Oecumenische Jeugd dienst, voorgangers: mej. dr. Herfst (Rem. pred. Haarlem), kap. P. Thieme (Oud-Kath. kerk, IJmuiden) en ds. L Brink (Herv. pred. te Velsen). Jeugdkapel (Torenstraat 2) 10.15 uur de heer A. Vennik. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. F. Doo- renbos uit Amsterdam. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, doop, 19 uur: ds. M. E. Ouwehand, jeugddienst. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: Wika R. Westerval. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: C. B. Termaat, 11.30 uur: Zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: dr. Alb. Vis. Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst Toren straat, 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen en A. Dijkstra. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10.30 uur: dr. A. J. Rasker uit Haarlem, 18.45 uur: Bijz. dienst: prof. dr. G. C. van Niftrik uit Amsterdam over: „De kritiek van Jan en alleman op de Kerk". Van 18.45 tot 19 uur zangdienst, medewerking Goede Herder Kerkkoor. De Toorts, 9 uur: de heer Van der Staat, Vicaris te Santpoort. Kapel, geen dienst. Jeugdhuis, 10.30 uur: Jonge Jeugdkerk, ds. D. Ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Ned. Herv. Kapel, 10.30 uur: ds. W. .Veen. geen succes behalen. V. d. Doel kon ook al geen goed doen bij De Vries, die met de volle winst ging strijken. Vis jr. be vestigde zijn goede vorm en vei-sloeg Van d. Glind, maar Kooy blijft hem op de hie len volgen en klopte T. Blok. Kijk Uit's blinde schaker Cleeren boek te een succesje door van Van Die jr. te winnen, maar Van Die sr. deed het beter en weerstond alle aanvallen van R. Blok en ging met winst naar huis. De wedstrijd van de week was deze keer tussen de koplopers van groep 4 B. M. D. Spuls en Strijker betwistten elkaar de bovenste plaats, maar geen van beiden kon winst behalen en remise was het resultaat van drie uren ingespannen denken. Van Die sr. versloeg ook Toornvliet en steeg enige plaatsen, Aalbersberg eigende zich een puntje toe ten koste van Wolthuizen. De verrassing van deze week was wel de stevige nederlaag, welke mevr. Spuls kreeg van Hogewind, ook de overwinning van Van Veelen op V. d. Wel kan als een verrassing genoteerd worden, terwijl de derde surprise de nederlaag van Korf te gen Starken was. G. Haver won zijn voor laatste partij tegen Buys en de' Wolf maak te ditmaal geen fout tegen De Bruin. Aanstaande Maandag vangen de wed strijden aan van de N.H.S.B. waaraan Kijk Uit met 7 tientallen deelneemt. Als eerste wedstrijd staat op het programma Kijk Uit 2 tegen V.A.S. 4 uit Amsterdam. Het komt ons voor, dat het Kijk Uit tien tal alle zeilen moeten bijzetten om de over winning te behalen. Het gelukte een van de koeien van een Castricumse boer in de nacht van Donder dag op Vrijdag uit het land bij de reini gingsinstallatie te ontsnappen en de spoor baan op te kuieren. Er passeerde echter op dat moment een trein in de richting Uit geest, waarvan de bestuurder het dier te laat merkte. De koe werd vermorzeld en de restanten zijn honderden meters mee gesleurd. Voor de boer betekent dit een dubbel schadepostje, daar hij niet alleen een zijner beste koeien kwijt is, maar bo vendien een proces-verbaal kreeg voor het feit dat het hek van zijn weide niet vol doende sloot. Patiënten bridgen Werd enige tijd geleden op de jaarver gadering van het overkoepelingsorgaan op het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch", de OVA, besloten nog enige onderafdelin gen op te richten, inmiddels heeft men een nieuwe afdeling aan de 16 bestaande toe gevoegd. Het is een bridgeclub die met de eerste onderlinge wedstrijd-avond op Vrij dag 7 November in de toneelzaal een aan vang gaat nemen. Met de plaatselijke bridgeclub „Bricas" zal door het bestuur van de OVA contact worden opgenomen voor het spelen van wedstrijden. Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Cannegieter. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: de heer D. Dondorp theologische candidaat te Heem stede. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. Rijnders uit Amsterdam. De afgelopen week is voor de Kennemer tuinders niet al te florissant geweest, daar het zachte najaarsweer een grote aanvoer teweeg bracht met steeds teruglopende prijzen. De bloemkool liet allereerst een veer, want hoewel er in het begin der week nog 50 cent per stuk voor werd betaald, daalde deze' prijs al gauw tot 18-35 cent per stuk. Spruiten lieten een zelfde beeld zien: de koers liep terug tot 20-35 cent per kilo. Bospeen hield nog stand en kwam tot 22 cent per bos; waspeen varieerde van 8-15 cent per kilo. Het enige product, dat vlot werd verkocht, was de andijvie, waarvoor van 12 tot 23 cent per kilo werd betaald; sla noteerde daarentegen maar van 3 tot 8 cent per krop. Prei was in het midden der week onverkoopbaar (ze draaide zelfs door), om zich later te herstellen tot 8-11 cent per kilo; selderijknollen brachten van 9-16 cent per stuk op. De diverse koolsoor ten noteerden van 5-12 cent per kilo. To maten liepen in enkele weken meer dan de helft in prijs terug; verscheidene par tijen konden ternauwernood 30 cent per kg opbrengen en de hoogste prijs bedroeg 43 cent per kilo. Er is nog steeds een groot aanbod van druiven, waarvoor van 58-94 cent per kilo werd betaald. Bloemen.hetzelfde liedje Op de bloemenveiling was het al niet veel beter: door het zachte weer een grote Het is morgen (Zondag) niet minder dan 50 jaar geleden dat de Castricummer W. Immink zich als schoenmaker vestigde in het pand aan de burgemeester Mooistraat. In 1902 kwam de heer Immink op 21-jarige leeftijd naar Castricum na het vak bij schoenmakers in Santpoort, Langedijk en Alkmaar grondig te hebben geleerd. Lang zaam maar zeker bouwde hij zijn zaak op, die nu bij de dorpelingen een uitstekende naam heeft. Daar de bezetter in de laatste oorlog de machines van de heer Immink stal, doet de schoenmaker alle reparaties weer met de hand, hetgeen hem ondanks zijn 71-jarige leeftijd nog steeds best af gaat. Binnen niet al te lange tijd zal er geen iep meer in Castricum te bekennen zijn, althans wat de oudere exemplaren betreft. De iepen, welke voor de R.K. kerk op de Alkmaarderstraatweg nog fier hun kruin omhoog steken, zijn namelijk aangetast door de iepenziekte en zullen binnen de kortst mogelijke tijd moeten worden ge rooid. Bazar ten bate van de nieuwe Gereformeerde Kerk De Gereformeerde Vrouwenvereniging in Castricum wil ook haar steentje bijdra gen voor het bouwen van een nieuwe kerk welke men in de toekomst in het nieuwe gedeelte van Castricum wil neerzetten. De dames hebben een bazar op touw gezet welke op Dinsdag 4 Novemoer in het kerk gebouw aan de Beverwijkerstraatweg ge houden wordt. Het batig saldo zal geheel ten goede komen aan het fonds dat het intérieur van de nieuwe kerk verzorgt. Met de handkar achteruit Door zonder op het verkeer te letten van zijn erf aan de Castricumse Dorpsstraat af te rijden met een handwagen, beladen met ladders, veroorzaakte de heer P. Vrijdag- toevloed van kaschrysanten, met dalende prijzen. De buitenchrysanten zijn zo goed als geruimd; de kwaliteit is slecht. Daarom gaat de grootste belangstelling uit naar de kaschrysanten; de tros-dito's brachten van 25-75 cent per bos op. De grootbloemigen noteerden van 837 cent per stuk deze laatste prijs bij hoge uitzondering. Freesia's zijn er nog maar weinig. Hier werd tot 72 cent per bosje voor betaald. Er bestaat nog altijd grote belangstelling voor de cyclame-bloemen: de hoogste no tering was deze week 92 cent. per bosje van 10 stuks. Verine's zijn er weer minder; de grote werden betaald met 60 cent per stuk en de kleine bloemen noteerden 8-14 cent per stuk. Bij de potplanten zijn het alleen de cy clamen die in enkele partijen werden aangeboden en van 80145 cent per stuk opbrachten. Generaal-majoor H. J. J. W. Dürst Britt, commandant der Eerste Divisie en bevel hebber van de Vierde Militaire Afdeling, heeft in Groningen afscheid genomen van de onder zijn bevel staande troepen. De generaal-majoor zag tijdens een défilé een 4000 manschappen aan zich voorbij trekken. De generaal-majoor (met platte pet) tijdens de inspectie op de Grote Markt. Naast hem (met hoge hoed), de Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, de heer E. H. Ebels. Agenda vor Castricum Corso-theater, Dorpsstraat: Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 20 uur: „Ivoor jagers"; Maandag, Dinsdag, Woensdag ën Zondagmiddag: „De man in het zwart" Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8_ uur waargenomen door arts A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 31. Voor betzelfde tijd vak is de wijk- en kraamyerpleging in han den van zuster J. Meihuizen, Bakkummer straat 41. De visitekaartjes-puzzle van de vorige week heeft, zoals te verwachten was, weini gen moeite gekost en van Maandagmorgen af regende het dan ook meubelmakers, telegrambestellers en marketentsters (dit waren de drie verborgen beroepen die men uit de gegeven namen kon vormen) in onze brievenbussen. Om de balans weer wat in evenwicht te brengen ditmaal weer eens een kruiswoord die er op het eerste ge zicht erg onschuldig uitziet, maar die toch wel enkele moeilijkheden bevat, die soortnaam voor hoofddeksels bijvoorbeeld.Enfin, u kijkt maar eens of u er uit komt. Alamak, 30 v. Hartapoint te Bahrein. Alnatl, 303 v. Santos n. Rio de Janeiro. Altair, 311 v. Recife te Bahia verw. Amstelveen, 30 v. Bombay te Fremantle. Alblasseröijk, 31 v. Le Havre n. Antw. Albani, pass. nacht 30-31 Fernando Noronha. Alwaki, 31 Montevideo verw. Arendskerk, 31 v. Japan te Rotterdam. Axeldijk, 30 v. Rotterdam n. New Orleans. Akkrumdijk, 31 v. O. Afrika te Amsterdam. Algerriö, 30 165 m. W. Lissabon. Alioth, 30 120 m. O. Recife. AHkaid, 30 nog rede Chittagonig. Aludra, 30 80 m. ZO. Suez n. Aden. Andijk, 30 v. Bremen n. Hamburg. Alphacca, 30 dwars Maceiro. Almdiijk, 30 630 m. W.ZW. Scilly's. Amstel'kroon, 30 130 m. W. Guardafui. Armil'la, 30 ICp. Varella. BLitar, 30 v. Colombo n. Fremantle. Billiton, pass. 30 Marianen n. Manilla. Bloemfontein, 30 v. Teneriffe n. Kaapstad. Bonaire, 30 v. Georgetown n. Paramaribo. Caltex Leiden, pass. 30 Ouessant. Caltex Pernis, pass. 30 Pantellaria. Caltex The Hague, pas. 30 Gibraltar. Callisto, 30 v. Rotterdam n. Norfolk. Clavella, 31 Port Said verwacht. Congostroom, 30 v. Abidjan n. Freetown. Caltex Delft, 30 25 m. NW. Kp. Bougarond. Caltex Utrecht, 30 130 m. ZW. Ouesant. Caltex Nederland, 30 dwars Bizerta. Coryda, 30 v. Hongkong ten anker Mlri. Delfshaven, 30 150 m. Z. ten W. Kp. Frio. Elmina, 30 v. Cape Coast te Accra. Ena, 31 v. Balikpapan te Singapore. Enggano, pas. 31 Ouessamt n. Antwerpen. Erinna, 30 v. Miri n. Singapore. Esso Den Haag, 1 Nov. v. Aruba aan de Hoek v. Holland verwacht. Esso Rotterdam, pass. 30 ten ZO. Horta. Edam, 31 te Antwerpen. Eos, 30 v. Amsterdam te Hamburg. Etrema, 30 3330 m. O.ZO. Cp. Race. Fairsea, pass. 30 Kp. Guardafui. Friesland ;SSM), 30 dwars Lissabon. Gooiland. 30 te Recife. Groote Beer, l Nov. v. Rotterdam te Halifax verwacht. Groote Kerk, 28 v. Tanga n. Mombassa. Gaasterland, 30 v. Amsterdam n. Omskoldsvtk Graveland. 31 v. Rotterdam te Amsterdam. Gadila, pass. 30 Lizard Had'd. Ganymedes, 30 970 m. NÓ. Martinique. Hector, 30 v. Rotterdam naar Amsterdam. Hera, 30 v. Cristobal n. Curacao. Hsrcules, 30 v. Palermo n. Gibraltar. Hoogkerk, 29 v. Bombay te Colombo. Haulerwijk, 30 90 m. W. Nettuno. Heemskerk, 30 190 m. ZO. Guardafui. Helicon, 31 te Cartagena. Heslaa, 30 400 m. NO. San Miguel. Jagersfontein, 31 v. East London te Port Eliza beth. Japara (KPM), pass. 30 ten N. Anamba ell. Japara JKRL), 30 210 m. W.NW. Kreta. Kota Agoeng. 30 v. TJ. Priok n. Tj. Pandang. Kedoe, 31 v. Rotterdam te Antwerpen. Kalianget, 31 te Ti. P.iok. Karaton. 30 te Balikpapan. Kasik, 30 v. Soerabaja. Kleldreoht, pass. 30 Sabang naar Aden. Laertes, 30 dwars Perim n. Suez. Lekkerkerk, pass. 30 Perim n. Port Soedan. Leerdam, 30 te Newport News. Limburg, 30 9 u. v. Suez. Laagkerk, 31 v. Rotterdam te Le Havre. Leopoldskerk, 31 te Hamburg. Luna, 30 v. Kalamata te Kandia. Lekhaven, 31 v. Hamburg te Antwerpen verw. Leuvekerk, 30 50 m. ZW. Khorya Morya. Loosdrecht, 30 235 m. Z.ZW. Ras al Hadd. Loppersum, pass. 303 B'urlings. Liseta, apss. 30 ten N. Banka. Lombok, 30 430 m. ZO. Fernando Noronha. Lutterkerk, pass. 30 Kihorya Morya. Maashaven, 31 v. Accra te Lagos. Maaskerk, 30 v. Port Ambon te Novoredondo. Madoera, 31 v. Pondlcherry te Belawan verw Malvina, 31 v. Bombay te Ras Tanura. Manoeran, pass. 30 Kp. Vincent 3 Nov. 19 u. voor IJmuiden verwacht. Mataram, 30 van Bombay. Modjokerto, 31 v. Suez te Djeddah. Muiderkerk, 30 v. Calcutta n. Rotterdam. Murena, 30 V- Singapore n. Mena el Ahmadl. Mapia, pass. 30 ten O. Kp. Guardafui. Macoma, 28 v. Curagao te Algiers. Meerkerk 31 v. C'rüttagong. Mentor, 30 v. Patras n. Piraeus. Maetsuycker, 30 170 m. O.ZO. Hainan. Malea, 30 390 m. NO. Sao Miguel- Marken, 30 440 m. O. ten Z. Guardafui. Mentor, 31 v. Patras te Piraeus. Merwede, 30 470 m. O. ten N. Bermuda. Metula, 30 490 m. NW. Onslow. Molenikerk, pass. 30 Dover n. Marseille. Myonia, 30 110 m. W. Cocos eil. Noordam, 30 880 m. W. Scilly's. Nieuw Amsterdam. 30 v. Havana te New York. Nestor, 30 120 m. Z. Azoren. Nieuw Holland, 31 te Balikpapan. Omala, 31 v. Calcutta te Singapore. Overijsel, 31 v. Semarang te Tj. Priok. Oranje, 31 te Aruba. Ondlna, 30 120 m. W. ten Z. ell. Cyprus. Papendrecht, 30 v. Rastanura te Le Havre. Parkhaven, 31 Las Palmas verwacht. Poelau Laut, 30 v. Penang n. Belawan. Polydorus, 31 te Cochin. Polyphemus, 30 v. Belawan n. Colombo. Prins Willem II, 31 v. Montreal te R'dam. Prins Fred. Willem, 28 v. Toronto n. Montreal Prins Maurits, 28 v. Montreal n. Le Havre. PIanel us, 30 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Prins Willem III, 30 750 m. W. Valentla. Rempang, 30 v. Singapore n. Sorong. Roeblah, 30 v. Manilla n. Claveria. Rotti, 30 van Port Said. Ruys, 31 te Hongkong. Rijnkerk, 30 te Genua. Rijndam, 30 v. Southampton. Rijnland, 30 te Ilheos. Radja, 30 nog te Koewait. Raki, 30 230 m. Z. Flores. Riouw, 30 240 m. W. Sabang. Rondo, 30 190 m. Z. ten O. Sable eil. Salawati, 31 te Vizagapatam. Sarangan, 29 v. Mombassa n. Bombay. Scherpendrecht, 30 v. Trinidad n. Texescity. Stad Arnhem, 1 Nov. v. Klrkenaes te Rotterdam verwacht. Stad Schiedam, 30 v. Middlesboro te Lulea. Stentor, 31 v. Amsterdam te Barbados. Stad Dordrecht, pass. 31 Gibraltar. Stad Leiden, 30 v. Willemstad. Sibajak, 31 210 m. O. ten N. North Cp. Saidja, 30 v. Singapore te Mulberry. Saparoea, pass. 30 Kp. St. Vincent Schie, 30 v. Haifa n. Tel Aviv. Siberoet, 31 v. Malalang te Makassar. Sigili, 31 v. Belawan te Moulmeln vervv. Slamat, 30 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Vlaardlngen, 30 90 m. O. St. Johns StanvacBenekat. 30 v. Tj. Uban n. Bangkok Straat Soenda, 30 v. Belawan n. Tj. Priok. Swartehondt, 30 v. Kandang te Menado. Saroena, 30 v. Balikpapan n. Tarakan. Slóterdljk', 30 510 m. ZO. Cp. Race. Straat Makassar, pass. 30 Sabang. Sumatra, pass. 30 Minicoy. Sunetta, pass. 30 Kp. St. Roque. Tawali, 31 v. Padang te Belawan. Tjitjalengka, 31 te kaapstad. Themisto, pass. 30 San Miguel. Tomlni, 31 te Curacao. Tosari, 30 v. Belawan. Teucer, 30 v. Glynia te Kopenhagen. Tankhaven III, 30 v. Sungeigerong n. Belawan Teireslas, pass. 30 ten N. Majorca. Tjibadak, 31 v. Sydney te Melbourne. Tabian, pas. 30 Anderhal f g ra a dsk an. Tibia, 30 220 m. N.NW. Cairns. Tjimenteng, 30 140 m. N. Mozambique. Tomori, pass. 30 Kp. de Gata. Utrecht, 29 te rede Singapore. Veendam, 31 18.30 u. v. New York aan de Hoek v. Holland verwacht. Van Riebeeck, 30 v. Belawan n. Singapore. Waterman, 30 740 m. O. Cp. Race. Willemstad, 31 te Dover. Westland, 30 350 m. N.NO. Palma. Woensdrecht, 30 t.h.v. Djeddah. IJsel, 30 100 m. O. eil. Rhodos. Zuiderkruis, pass. 29 ten Z. eil. Wight. KLEINE VAART Algarve, pass. 30 Kingsbridge. Att, verm. 31 v. Bremen n. Newport Mon. Barracuda, 31 v. Brugge te Terneuzen. Bernisse, 1 Nov. v. Casablanca te Hamburg verwacht. Bill, 30 v. Swansea n. Amsterdam. Birmingham, 30 v. d. Tyne n. Amsterdam, Casablanca, 30 v. Lissabon te Port Lyautey. Daje Bohmer, 29 v. Port Lyautey te Genua. Dollard, 31 v. Brussel te Rotterdam verw. Duiveland, 31 v. Lubeck te Hardingen. Elisa, 29 v. Safi n. Antwerpen. Fiducla. 31 v. Grangemouth te Vlaardlngen. Gaasterland, 31 v. Leith n. Rotterdam. Geert Bodewes, 31 v. Harlingen te Londen. Hartel, 1 Nov. v. Antw. te Hamburg verw, Haskerland, 31 v. Rotterdam te Harlingen. Henrica, 30 v. Drogheda te Swansea. Hulst, 28 v. Houston n. Vera Cruz. Jan Herman. 29 te Port Lyautey. Julia, 27 v. Glynia n. Gefle. Maasym, 2 Nov v. Pernoviken te Liverpool verwacht. Merak, 31 van Gent naar Rotterdam. Mirach, 30 v. Loctudy n. Casablanca. Nimrod, pass. 31 Royal Sovereign. Noorderhaven, 30 v. Umea n. Patenleml. Nottingham, 30 v. Harlingen te Goole. Omlandia, 31 v. Liverpool te Swansea. SLEEPVAART Hudson, 30 v. Beira n. Zonguidak met bagger molen en bak. Noordzee, 30 570 m. NO. St. Paulsrock. Rode Zee, met drijvende boor 30 v. Glasgow naar Maracaibo. Tyne, 30 470 m. NW. Northwest Cp. Horizontaal: 1. maanstand; 3. land in Europa; 10. muzieknoot; 12. muzieknoot; 14. de Almachtige; 15. vordering; 16. berg plaats; 17. gevogelte; 19. geestelijke; 21. nachtgewaad; 23. noodsein; 25. tam; 26. voorzetsel; 28. in orde; 30. stuk stof; 32. berg; 33. sportterm; 34. bijwoord; 36. voor spel; 39. groei; 40. lange smalle strook; 42. maat; 43. Rom. rijk; 44. deel v. h. lichaam; 45. plaats in Gelderland; 46. stop v. e. vat of buis; 47. voortreffelijk; 49. water in N. Brabant; 51. en anderc-n; 52. gerafelde naad; 54. schelle kreet; 55. naam voor verschillende soorten van hoofddek sels; 58. zot; 59. boom; 60. voorzetsel; 61. Europeaan; 63. ambtsgewaad; 64. speelgoed; luuuuio, V J^uiuijcaciii, ud. <UII*JI;>£UWC;UU, u*t. i>[jfeigucu, morgen een aanrijding. Van de richting 65. voorzetsel; 67. jongensnaam; 69. kloos- Heiloo naderde een personenauto bestuurd door de heer J. B. eveneens uit Heiloo, die een botsing niet meer kon vermijden en tegen de handkar opreed. De schade be perkte zich tot een kapotte autolamp en een richtingaanwijzer. Tegen de heer P. heeft de plaatselijke rijkspolitie proces verbaal opgemaakt. Ouderavond van de O.L.S. Het bestuur van de oudercommissie der Centrale Openbare Lagere School te Bak- kum heeft voor Vrijdag 7 November in het gymlokaal een ouderavond georganiseerd. Behalve de bespreking van de alweer op handen zijnde St. Nicolaasviering vindt de vertoning plaats van een film. terzuster; 70. hoofddeksel; 72. geldbewaar- plaats; 74. speelgoed; 75. keg; 76. hond; 78. snijwerktuig; 80. titel; 81. een plantenleven leiden 82. deel v. d. bijbel. Verticaal: 1. briefaanhef; 2. etenbereider; 4. landbouwwerktuig; 5. afsluiting; 6. plaats in N. Holland; 7. onkundige; 8. lucht (Eng.) 9. staatsbedrijf; 10. mens; 11. pers. voorn, woord; 13. waterplant; 16. hemellichaam; 13. stronkje; 20. leervak; 21. voedsel; 22. Europ. land; 24. vocht; 26. drank; 27. Europ. land; 29. herkauwer; 31. geestelijke waardigheidsbekleder van hoge rang; 32. inheemse hoge adellijke titel 33. voertuig; 35. keukengerei; 37. oude maat; 38. als op de keerzijde; 39. deel v. e. trein; 41. ge neesmiddel; 44. verblijf; 48, spijstafel; 50. waterstand; 51. water in Friesland; 53. vlug; 55. heks; 56. kellner; 57. tennisterm; 60. scheepsmaat; 62. kledingstuk; 64. hoog ste punt; 65. schildknaap; 66. toespraak; 68. familielid; 69. gevangenis; 70. pas opge komen soldaat; 71. insect; 73. vreemde munt; 74.. onmeetbaar getal; 75. pers. voor naamwoord; 77. pers. voornaamwoord; 79. heilige. De prijswinnaars van de vorige week waren: Mej. B. KLEEFMAN, Hofje van Oorschot, Kruisstraat 44 i, 7,50; JAC. BAKKER, Sanatorium Hellendoorn, f 5,—; Mevr. C. SUURENDONK, Allanstraat 79, 2,50. Ook voor de puzzle van deze week worden weer drie geldprijzen van f 7.50, f 5.en f 2.50 beschikbaar gesteld, die wij onder de goede oplossers verloten. Uw oplossing kunt u inzenden, op het hierboven afgedrukte diagram, aan onze bureaux te HAARLEM: Grote Houtstraat 93 of Soendaplein 37 en te IJMUIDEN: Kennemerlaan 186. Zij moeten voor Don derdag 12 uur v.m. in ons bezit zijn, maar sluit u vooral geen mededelingen voor de redactie of administratie bij de enveloppe in. Op de omslag moet vermeld worden: „Oplossing puzzle". Wie wordt wereldkampioen dammen? Het is een vraag die de damliefhebbers in Nederland en tot ver buiten onze grenzen deze maand bezig zal houden. Twintig dammers uit alle delen van de wereld zullen in het tournooi om het wereldkampioen schap dat Dinsdag vier November in Utrecht begint, het antwoord vinden. Velen zullen misschien nu al de aanstaande kampioen willen aanwijzen en daarbij de naam van de huidige titelhouder P. Roozenburg noemen, maar hoewel de Neder lander ongetwijfeld een zeer goede kans maakt zijn kampioenschap te prolongeren, staat het vast, dat hem dit, zo hij er in mocht slagen, heel wat meer moeite zal kosten dan in 1948. In de eerste plaats is het tournooi thans vraag, die wij in de aanhef stelden, tot de laatste ronden op zich zal laten wachten. Resumerende komen wij tot een drietal favorieten: P. Roozenburg, Deslauriers en Keiler, gevolgd door een aantal kansheb bers, bestaande uit: Bonnard, Verpoest, Saletnik, Malfray, Li-Tchoan-King (Chi na), Post (Noord-Afrika), Descallar (Noord-Afrika), Dagenais (Canada) en ir. Van Dijk. veel sterker bezet en men mag gerust zeg gen, dat op dit moment geen sterker veld deelnemers aan te wijzen is. Dit wil dus zeggen, dat de kans op puntenverlies veel groter is, hetgeen de spanning ten goede komt. Behalve P. Roozenburg gelden onze land genoot Keiler en de Canadees Deslauriers als favorieten voor de titel. Vooral de Ca nadese meester heeft een reeks indruk wekkende successen op zijn naam. Maar het doen van een voorspelling is een ris kante onderneming, want wat te zeggen van de Fransman Bonnard, „de lopende dam-encyclopaedie" zoals men hem noemt. En waarom zouden spelers als Verpoest (Belg.), ir. Van Dijk en de Noord-Afrikaan Descallar niet voor een verrassing kunnen zorgen? Deze laatste wordt hoger aangeslagen dan landgenoot Post. Het was ook Descal lar, die tijdens het tournooi van 1948 onze landgenoot Keiler een verliespartij toe bracht. De Fransman Malfray eindigde verleden jaar op de tweede plaats achter Keller in het internationaal tournooi in Parijs en de Italiaan Saletnik was toen het plotseling naar voren gekomen talent. Ook al twee kanshebbers dus. Harde strijd Neen, het is duidelijk, dat voor de dam titel heel hard zal moeten worden gestre den. Het zal ons dan ook niet verwonde ren wanneer de beantwoording van de De eerste ronde van Dinsdag vier No vember bestaat uit de volgende partijen: P. RoozenburgSlaby (Polen), W. Roozen burgHuisman, Deslauriers (Canada) Gedance (Zwitserl.), KellerFanelli (It.), ir. Van DijkLi-Tchoan-King (China), Forclaz (Zwits.)Fankhouser (Frankr.), Saletnik (It.)Descallar (Noord Afrika), Dagenais (Canada)Verpoest (Belg.), Verleene (Belg.)Post (Noord Afr.) en Malfray (Frankr.)—Bonnard (Frankr.). Als bijzonderheid is een landenwedstrijd ingelast. Hiertoe zijn de deelnemers als volgt ingedeeld: groep België: Verpoest, Verleene, Slaby en Huisman; groep Cana daAfrika: Post, Descallar, Dagenais en Deslauriers; groep Frankrijk: Bonnard, Malfray, Frankhouser en Li-Tchoan-King; groep Italië-Zwitserland: Gedance, For claz, Saletnik en Fanelli; groep Nederland: P. Roozenburg, W. Roozenburg, Keiler en ir. Van Dijk. De door de spelers behaalde punten worden voor het lgndenklassement bij elkaar geteld.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3