BVC „Bloemendaal" bestaat op 15 November een halve eeuw tSpiec/el Sporten r C Haarlem, RCH en Stormvogels hebben goede kans op de overwinning -Clowntje Riek Ere-voorzitter A. Cassee een van de oprichters Sport op Zondag Haarlem-An. Ready I de wedstrijd in de korfbalcompetitie O der I ÖX Opstellingen ZATERDAG 1 NOVEMBER 1952 4 Jubileu m viering Ir. Hopster: Sportbeoefe ning dreigt verkeerde kant op te gaan Officiële opening Kruipende athleet Op krukken Basketball-uitslagen KokfBAL HANDBAL HOCKEY Voor de kmderen HMHC „De Saxenbur gers" bestaat veertig jaar Biljarten Broekhuizen verloor van Moran in Buenos Aires Finales vierde klasse Op vijftien November aanstaande gaat de B.V.C. „Bloemendaal" het vijftigjarig be staan herdenken. Toch is het dan reeds vierenvijftig jaar geleden, dat een aantal jongens in de leeftijd van acht tot dertien jaar alleen leerlingen van de Christelijke lagere school uit de gemeente het plan opvatten een voetbalclub op te richten. Een van de twaalf oprichters was toen de achtjarige Adriaan Cassee, die nu ere voorzitter van de vereniging is en natuurlijk nog een trouw aanhanger. De heer Cassee, die al het wel en wee van de vereniging heeft meegemaakt, was dus dc aangewezen man om ons iets te vertellen uit de geschiedenis van de nu officieel vijftigj arige voetbalvereniging. De heer Cassee liet ons een „kasstuk" 2len uit 1898, waarop de „boekhouding" was bijgewerkt. Op 12 Maart 1898 ver meldde dit papiertje een kassaldo van 73 cent, waarvan door de uitgave voor een balreparatie van zestig cent niet veel overbleef. Maar de volgende dag betaalden twee leden hun „entreegeld", dat niet meer dan acht cent per lid bedroeg.... Men noemde de vereniging voetbalclub „Paul- Kruger" en er werd gespeeld op de Gras laan in het Bloemendaalse Bos en later op het eerste „echte" veld, dat was gelegen in het door Joz. Israëlsweg, Arnoldlaan, Zomerzorgei'laan en Midden Duin en Daalseweg begrensde blok. Voorname lijk fungeerden leerlingen van Haarlemse scholen als tegenpartij. Er werd één jaar in de Haarlemse Voet balbond gespeeld en in 1902 kwam de vereniging in de Noordhollandse Voetbal bond. Op 15 November 1902 werd het reglement goedgekeurd en deze datum werd aangenomen als officiële oprich tingsdatum van de toen eigenlijk reeds vier jaar bestaande voetbalclub. „Argiel" werd toen de naam, maar kort daarop werd de vereniging als B.V.V. Bloemendaal in de Voetbalbond ingeschreven. Nog meer terreinen Een jubileumcommissie, bestaande uit tien leden, bereidt de feestviering voor. Zaterdagmiddag 15 Nove7nber van drie tot vijf uur recipieert het bestuur in hotel Zomerzorg in Bloemendaal; die zelfde avond is er een reünie van oude ren in hotel Roozendaal in Overveen. Zondag zijn er onderlinge wedstrijden op de sportdag, waarbij nog een ere- wedstrijd tegen een nog onbekende tegenstander wordt gespeeld. Zaterdag 23 November volgt dan een feestavond in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem. De revue „Gulden Bloemen daal" zal voor het voetlicht worden gebracht door het amateurgezelschap van de K.L.M. en de Stoomvaart-maat schappij „Nederland" uit Amsterdam. Voor de studenten in de lichamelijke op voeding aan de rooms katholieke leergan gen in Tilburg hield de vice-voorzitter van de K.N.V.B., ir. H. F. Ilopster gisteravond een lezing. Bij zijn beschouwingen over de sport m het algemeen en de plaats die zij inneemt in de huidige maatschappij^ merkte hij op, dat het met de sportbeoefe ning een verkeerde kant dreigt uit te gaan. Het gebruik maken van onze lichaams kracht krijgt steeds meer het karakter van een uitbuiting waardoor het voordeel dat de sport kan hebben voor ziel en lichaam verloren gaat, zo zei hij. Het belang van de overwinning gaat een te grote plaats innemen, wat tot gevolg heeft dat men zich gaat bedienen van we tenschappelijk uitgedokterde systemen, waardoor er een perfectionnering nodig is, die het spelidee verdringt. Bij de toepassing van een systeem, aldus spreker, kan men daarvoor de meest ge schikte spelers zoeken, die het best in dat bepaalde systeem passen. Men kan ook het systeem aanpassen aan de beste spelers die men heeft. Het systeem wordt in dat geval ondergeschikt. Het is in ieder geval moeilijk om daarin een beslissing te nemen. Misschien moge dit voor velen een uitleg zijn voor de beslissingen, die er soms ge nomen worden bij het samenstellen van een Nederlands elftal en die men in be paalde gevallen vreemd zou noemen. Bij zijn bespreking over amateurisme en beroepssport kwam ir. Hopster tot de conclusie dat Nederland, met de grens, die in vele landen wordt aangenomen voor het amateurisme, op internationaal gebied zeer weinig zal presteren, zelfs geen behoorlijk figuur meer zal slaan. Het zou nog enige tijd duren alvorens de vereniging definitief de beschikking kreeg over een paar behoorlijke speel velden. Tot de Vijverweg werd aangelegd en de omgeving er van in exploitatie werd gebracht werd er gespeeld op een terrein, dat lag op de plaats waar later de Harten- lustschool is verrezen. Daaina gingen de spelers een jaar naar een veld aan de Aelbertsbergweg en daar keerde men terug na nog twee jaar ach tereen op een veld achter de boerderij „Sintenïe" aan de Kennemerweg te heb ben gespeeld. Aan de Aelbertsbergweg bleef Bloemendaal voetballen tot 1938 toen zowel voor de voetbalclub als voor de aan de andere zijde van die weg spelende hockeyvereniging B.M.H.C. uitbreidings mogelijkheden werden gezocht. B.M.H.C. kreeg de beschikking over de velden van de B.V.C. Bloemendaal, die naar het com plex „Beek en Berg" aan de Bergweg verhuisde. In 3906 werd kleedruimte op het veld aan de Aelbertsbergweg ingericht in een oude keet, die een aannemer voor acht honderd gulden had verkocht. Om aan dit geld te komen werd bij de burgerij gecol lecteerd en de resultaten waren uherma'e gunstig: duizend gulden bracht de col lecte op. In 1923 werd het stenen kleed lokaal gebouwd, maar toen tijdens de Olympische Spelen van 1928 de voetbal lers uit Argentinië in hotel Duin en Daal verbleven en op het veld van Bloemendaal oefenden, moesten zij zich nog in het houten gebouw verkleden. Promoties en degradaties Tot 1906 bleef Bloemendaal in de Noordhollandse bond spelen en ging daarna over naar de Nederlandse bond. Daarin was nog geen vierde klasse en de B.V.V. „Bloemendaal" speelde tot 1909 in de derde klasse. Het promoveerde daaroo naar de tweede klasse maar in het seizoen 1911/12 kwam het wederom in de derde klasse uit. Door het vertrek van vele spelers kon de vereniging het in de tweede klasse niet lang bolwerken. Toen de vereniging na de eerste wereldoorlog bijna geen leden meer had, maar wel een prachtig terrein, werd contact opgenomen met de vereniging Volksweerbaarheid in Haarlem, die wel veel leden had, maar geen terrein. Het resultaat was een fusie, die in 1918 tot stand kwam. Sindsdien heette de vereniging B(loemendaal) V(olksweerbaarheid) C(ombinatie) „Bloe mendaal". Het seizoen 1921/22 bracht het kam pioenschap van de derde klasse met als re sultaat promotie naar de tweede klasse. Dat duurde tot 1936. Toen werd de ver eniging verzwakt door interne strubbe lingen. Ongeveer tachtig leden scheidden zich af, waaronder ook prominente sne- lers. en zij stichtten een aparte vereniging. Wel werd het seizoen 1937/38 en dat van 1938/39 in de derde klasse besloten met het kampioenschap van de afdeling, maar promotie bleef verder uit. In 1949/50 werd nog in die klasse gespeeld, maar toen' volgde degradatie naar de vierde klasse, in welke afdeling het eerste elftal nog steeds speelt. De oorlog en bezettingstijd hadden tot gevolg, dat in 1945 de vereniging volko men aan de grond zat. Slechts wat oudere leden waren overgebleven. Maar daarna is het toch weer bergopwaarts gegaan en nu telt de vereniging ruim 250 leden en er wordt gespeeld met acht senior-, drie junior- en twee aspirantenelftallen. Het achtste is het veteranenelHal met P. Sa- belis en Peeters (samen 112 jaar!) als ouds+e spelers. Tenslotte dient nog te worden gemeld, dat de voetbalvereniging in 1936 een spe ler aan het nationaal voedbal-elftal lever de. Het was Charlie de Bock, die in de wedstrijd tegen Noorwegen in de laatste ogenblikken van de wedstrijd de gelijk maker scoorde. Bestuursleden Het bestuur van de gouden B.V.C. ..Bloemendaal" bes+aat. uit de heren G. Voogd, voorzitter; Alb. van Esveld, secre taris; M. Jansen .penningmeester; C. Pe ters; vice-voorzitter; Andr. van Esveld, tweede secretaris; L. H. Hajema, tweede penningmeester en G. A. van der Werf, commissaris van materiaal. Het bestuur is reeds enige jaren in deze samenstelling opgetreden. De heer H. Beijk is lid van verdienste en de heren M. Jansen, H A. Jansen, J. Beijk, Ph. Immer, D. Pot- harst sr. en G. Strik zijn ereleden. Het eerste elftal van Bloemendaal zoals dat in 1934 uitkwam in de tweede klasse B van afdeling I van de Nederlandse Voetbal Bond. Het elftal op de foto werd gefoto grafeerd voor de wedstrijd tegen EDO, die de Bloemendalers met twee-nul wonnen. Op de foto ziet u, knielend van links naar rechts: J. Kammeijer, De Bock, Immer, Van Gelder, Van Leeuwen; tweede rij: Röbkeh, Beijk, Leemhuis; derde rij: De Wilde, De Haas en J. Kohier. Het is na zes Zondagen langzamerhand wel duidelijk geworden dat drie voetbalver enigingen uit het district Haarlem een hartig woordje gaan meespreken in de nieuwe voetbalcompetitie. Er valt uiteraard nog weinig met zekerheid te zeggen maar wij kunnen toch wél constateren dat RCH in de eerste klasse A en Haarlem en Storm vogels in de eerste klasse B met respectievelijk twee punten en een punt een zeer kostbare voorsprong hebben gekregen. Een voorsprong, die geen van de verenigingen gemakkelijk zal prijs geven. Wat natuurlijk niet wegneemt dat nu eenmaal alles mogelijk blijft in een voetbalcompetitie. Voor Zondag echter geloven wij dat de kop lopers in beide afdelingen zich niet zullen laten verrassen. Daarvoor zijn de tegen standers veelal te laag geklasseerd. De andere Haarlemse eerste klassers EDO en VSV zullen Zondag in hun beste vorm in het veld komen om te voorkomen dat zij tot de laagste groep in de afdeling zullen gaan behoren. En dat zal voor geen van beide verenigin gen meevallen. EDO gaat naar Amsterdam om daar tegen Ajax uit te maken welke club of er het meeste recht heeft in de midden moot van de competitiestand te blijven. Beide teams behoren tot een groep van zes verenigingen, die allen zes punten bij elkaar getrapt hebben tot nu toe. Wij geven de Haarlemmers wel een kans tegen de Amster dammers, maar dan zal de EDO-voorhoede waarin Roodselaar weer is opgesteld toch tot aanmerkelijk betere combinaties moeten komen dan verleden week tegen de Racing. Wij houden het op een gelijk spel. Dezelfde opmerking ten aanzien van de voorhoede geldt VSV, dat tegen De Vole- wijekers in het veld komt. Er zit winst voor de rood-witteri in deze wedstrijd, ondanks de matige prestaties tot nu toe. NEC kan gevaarlijk zyn Na de fraaie partij voetbal die RCH ver leden week in het Noorder Sportpark heeft laten zien tegen EDO, geven wij NEC dat Zondag naar Heemstede komt niet veel kans. In een dergelijke vorm zal de Racing ongetwijfeld met grote cijfers winnen, al dient het wel te begrijpen dat de Nijmegena- ren niet alleen in vorige competities, maar ook dit seizoen reeds voor verrassingen hebben gezorgd en dan ook altijd moeilijk te peilen tegenstanders zijn. Zoals reeds geschreven: Haarlem en Stormvogels zullen in de B-klasse wel geen veer laten en dus de nek-aan-nek race rustig voortzetten. Al zal Haarlem het morgen tegen Go Ahead wel aanmerkelijk gemak kelijker hebben dan Stormvogels in de uit wedstrijd tegen Enschedé, dat nog altijd tot de middengroep behoort met zeven punten uit zes wedstrijden. In de tweede klasse A komt De Kenne- mers op eigen terrein tegen KFC, dat slechts één punt heeft behaald in vijf wedstrijden. De Beverwijkers zullen dus wel niet al te veel moeite hebben om de twee winstpunten in de wacht te slepen. Anders zal dat het geval zijn met HFC, dat aan de Spanjaards laan tegen HVC uitkomt. Beide elftallen ontlopen elkaar niet veel in kracht. De Amersfoorters hebben vijf punten uit vijf wedstrijden, de Haarlemmers vier punten uit vier wedstrijden. Een gelijk spel achten wij dan ook het meest waarschijnlijke resul taat. Schoten speelt Zondag vriendschappe- Met meer dan driehonderdduizend leden is de Koninklijke Nederlandse Voethal Bond ongetwijfeld een monster organisatie onder de sportbonden in Nederland. En naar verhouding van het aantal inwoners zal de KNVB ook inter nationaal gezien zeker tot de grote bon den behoren. In Nederland ook zal men zich voor eerst geen zorgen behoeven te maken over het teruglopen van het aan tal voetballers. In tegendeel. De voetbal sport trekt ieder jaar weer een grote schare jongeren aan en juist die gestadige stijging van dat aantal werpt vele pro blemen op. Maar daar willen wij het deze maal niet over hebben. Wij willen daarentegen eens iets vertellen over een land, waar men alle mogelijke moeite doet om de voetbalsport te propageren om tot een redelijk functionerende com petitie te komen. En iedereen zal al wel begrepen hebben dat dat land zeker niet een West-Europees land is, maar een gebied waar het klimaat en de tempera tuur de populariteit van de voetbalsport tegenwerken. En dat is inderdaad het geval op het eiland Curagao, waar op tien September jongstleden het voetbalseizoen officieel is begonnen. Alhoewel het kwik tussen tien uur 's ochtends en vijf uur 's avonds in de scha vjw ver boven de negentig graden komt, zijn de Curagaose voetballers in het geheel niet bevreesd voor die hitte. Er wordt gespeeld in de avonduren als de temperatuur een graad of tien gedaald is, ai is het dan ook naar Nederlandse be grippen nog bijzonder warm. Die hoge temperatuur dan ook is de reden geweest dat velen vonden dat het geen aanbeveling vond om het voetballen te gaan beoefenen. Die mening is echter de laatste jaren radi caal gewijzigd en velen zien nu met onge duld uit naar het begin van de competitie. Vooral de reis van het Antilliaans elftal naar Nederland, Frankrijk, Denemarken en Finland heeft de belangstelling voor voet bal geweldig doen stijgen. DE OPENING van het seizoen heeft op een voor Nederlandse begrippen nogal eigenaardige wijze plaats gehad. Er was in Willemstad een défilé van alle verenigin gen, die aan de competitie meedoen en daarna volgde een redevoering van de heer Mordy Maduro ook in Nederland bekend, omdat hij de leiding had van de Antilliaanse Olympische ploeg die als voorzitter van de Curagaose Voetbal Bond allerhande goede raadgevingen gaf en een krachtig propagandistisch woord voor de voetbalsport sprak. De competitie werd vervolgens officieel geopend met een wed strijd tussen Jong Holland en Jong Cura gao. Een en ander speelde zich af in het moderne RIF-stadion, dat onder andere een voortreffelijke lichtinstallatie heeft voor avondvoetbal. Op Curagao nemen twintig verenigingen deel aan de competitie; acht in de A-klasse en twaalf in de B-klasse. Verder is er nog een reserve klasse A en B en een juniores- afdeling met negen verenigingen. Op Aruba is het aantal clubs, dat aan de com petitie deelneemt, iets groter. Het ligt in de bedoeling, dat dit jaar de kampioen van Curagao en de kampioen van Aruba om het kampioenschap van de Nederlandse Antillen zullen spelen. Op de bovenwindse eilanden is cricket de meest populaire sport, terwijl op Bonaire slechts enkele verenigingen zijn, doch daar is geen bond en is ook geen competitie. OOK al merkt men daar in internationaal verband niet zo heel veel van, toch is in Japan de belangstelling voor de athle- liek bijzonder groot. Zowel van actieve beoefenaren als van de toeschouwers. Het komt niet zelden voor dat de publieke be langstelling voor normale wedstrijden even groot is als hier in Nederland voor een internationale voetbalwedstrijd. Zo ook bij de nationale athletiekkam- pioenschappen, die onlangs in een stad in Noord-Japan werden gehouden en waar duizenden athleten uit het gehele land aan deelnamen. Zelfs Keizer Hirohito woonde aan het begin van de wedstrijd week enige wedstrijden bij. Dat wilden wij u echter niet alleen ver tellen over de athletiekbeoefening in Japan. Wij wilden u vertellen over de lange afstandloper Isamu Kojo, die de grootste ovatie kreeg bij de wed strijden. De wedstrijden ging over twin tig kilometer en met de eindstreep in het, grote stadion in zicht, kwam de totaal uit geputte Kojo kort achtereen niet minder dan acht maal ten val. Hij kon eenvoudig niet meer en toch wilde de athleet de eindstreep halen. Toen hij voor de negende maal tegen de grond ging, kon Isamu niet meer de kracht vinden om overeind te komen, doch gaf niettemin niet op. Welnee, Kojo weigerde op te geven en legde de laatste tachtig meter stormachtig aangemoedigd door de vijftigduizend toeschouwers op de tribune kruipend af. Uit een veld van vierenveertig lopers bezette hij de negen entwintigste plaatsWij kunnen respect hebben voor het doorzettingsvermogen van de Japanees, doch betwijfelen of zoiets be vorderlijk is voor een gezonde geest in een gezond lichaam. CLIVE van Ryneveld, de vroegere uit blinker in het rugbyteam van Oxford en Engeland; de all-rounder in het test team van Zuid-Afrika; de bokser; de athleet; de tennisser en de scherpschutter. Ryneveld, een ware sport-allrounder, loopt op het ogenblik in zijn woonplaats Kaap stad in Zuid-Afrika op krukken rond. Met meer dan normale belangstelling lazen wij, dat laatste dezer dagen in het Engelse blad News Cronicle. Nauwelijks een jaar geleden bij het bezoek dat het Zuid-Afrikaanse testteam aan Nederland bracht hadden wij het genoegen om met Clive van Ryneveld op het cricketveld van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan in Haarlem kennis te maken en hem een en ander te vragen over zijn sportieve prestaties gedurende de tijd dat hij in Oxford studeerde en in Zuid- Afrika werkte. Op dat tijdstip wisten wij alleen dat Van Ryneveld een groot cricketer (een subliem fielder, een stijlvol batsman en een gevaarlijke leg-break spinner) was, maar na dat gesprek wisten wij ook, dat hij een groot sportman was. Als scholier van het Diocesan College in Kaapstad was hij jeugdtenniskampioen van Western Province, was hij een horde loper, die talrijke records brak en was hij voorts een uitblinker bij boks- en schiet wedstrijden. Rugby speelde Van Ryneveld voor Oxford (hij was toen pas achttien jaar) en voor Engeland, en cricket even eens voor Oxford University en voor het Zuid-Afrikaanse testteam, waarmede hij in 1951 naar Engeland en Nederland kwam. Deze tour is Clive van Ryneveld's laat ste geweest. Tijdens het afgelopen rugby- seizoen brak hij tijdens een wedstrijd een dijbeen, die heel slecht geneest en ook niet te opereren is. Het laat zich aanzien, dat Van Ryneveld de krukken, waarmede hij zich thans moet voortbewegen, niet meer kwijt zal raken. En dat betekent niet alleen een verschrikking voor de nu drie ëntwintigjarige sportman, maar ook een groot verlies voor de sporten, waarin hij door prestatie en geest zo'n uitblinker was. E. K. De uitslagen van de basketballwedstrijden van deze week luidden: Dames: PSVHSC Haarlem 742; Rapidi- tas 2—HHC 2 10—20; HG A 3—Antilopen 3 18—8; HGA 1—HHC 1 22—12; HOC 4—OK 2 21—10; HGA 2—OK 1 4—28. Heren: RAO 2—HOC 2 13—10; HHC 3—An tilopen 3 11—23; HGA 1—RAO 1 30—23; HOC 3—Schoten 3 23—21; Harlem Tigers— HHC 2 32—10; Rapiditas 1-OK 2 15—9; Schoten 1—PSVH 1 18—17; SC Haarlem 1— OK 1 26—23; Antilopen 1—THJ 1 19—17; Schoten 2—OK 4 13—18. lijk in Amsterdam tegen de derde klasser Watergraafsmeer. Voor de korfbalcompetitie staan enkele zeer belangrijke wedstrijden op het pro gramma. In de tweede klasse krijgt Ooster kwartier bezoek van het Utrechtse Sa.mos. Willen de Haarlemmers nog meedingen naar de kampioenstitel, dan dient gewonnen te worden. Bij een nederlaag kan wel wor den aangenomen, dat zij uitgeschakeld zijn. Watervliet I gaat naar DVD, dat nog onge slagen is, zodat de I-Ioogovenclub op een warme ontvangst kan rekenen. In de derde klasse is HaarlemAnimo Ready de wedstrijd van de dag. Beide ploe gen staan aan de kop met tien winstpunten, doch Animo Ready heeft één wedstrijd min der gespeeld en is ongeslagen. Haarlem daarentegen verloor alleen de uitwedstrijd tegen ZKC. En ook na Zondag zal Animo Ready nog wel ongeslagen zijn, want de schotvaardigheid bij deze vereniging is veel groter dan die van Haarlem. Bovendien zijn de speelsters van Animo Ready geroutineer- der dan die van Haarlem. Aurora en Sport Vereent krijgen bezoek van zwakke ploe gen, Holver en Zaandam Zuid. Wanneer de Haarlemse twaalftallen niet meer uit vorm zijn, moeten zij in staat worden geacht te kunnen winnen. De wedstrijd Watervliet 2 Aurora 2 gaat om de bezetting van de onder ste plaats. De thuisclub start als favoriet. Oosterkwartier 2, dat tot heden slechts één wedstrijd won, moet van Roda 2 kunnen winnen. Nu de wintermaanden met hun weinig goede speeldagen weer in aantocht zijn gaat zaalhandbal weer de aandacht vragen. Even als vorig seizoen zal deze sport ook nu weer worden georganiseerd door District West A en de Afdeling Amsterdam, die daarvoor reeds beslag hebben gelegd op het R.A.I.- gebouw voor Zaterdagavonden en Zondagen tijdens de laatste helft van November en de gehele maand December. In Januari en Februari komt er dan nog een verlengstuk van de zaalhandbalcompetitie, te spelen in de Apollohal. Na het succes, dat zaalhandbal vorig jaar boekte was het alleszins te verwachten, dat hiervoor ook nu weer liefhebbei'ij voor deze tak van de handbalsport bij de clubs zou bestaan. In totaal schreven reeds honderddertig seniorteams in en vierendertig juniorelftal len. Onder deze elftallen zijn ook clubs uit Haarlem en omgeving. Ze schreven in: Con cordia en IJmond met één dames- en heren team en Rapiditas met één herenelftal. Ver der noteerden wij nog AVA uit Alkmaar met één damesteam, terwijl zelfs de Adelborsten uit Den Helder met een elftal vertegenwoor digd zijn. Afdelingswedstryden Op negen November zullen er wedstrijden worden gespeeld in Bussum tussen de ver tegenwoordigende elftallen van Amsterdam, Utrecht en Haarlem/Alkmaar gecombineerd. Deze wedstrijden gelden tevens als een selectie voor de samenstelling van een districtselftal van West A. BMHC speelt Zondagmiddag op Klein- Zwitserland tegen Togo en verwacht kan worden, dat de Haagse hockeyers het onge slagen record ook in de vijfde competitie wedstrijd zullen weten te behouden. Bouw man staat bij BMHC op de spilplaats opgesteld. Hage is aanvalsleider en Bunge en Minnema completeren hot binnentrio. De promotieklassers BMHC II en BMHC III hebben uitwedstrijden tegen Zandvoort en Ring Pass, waaruit de volle wins t be haald kan worden. De ontmoetingen tussen Alliance en Tempo '34 in Heemstede en Strawberries en HHIJC II in Velsen (half drie) geven de thuisclubs kansen. HBS zal het in Rotterdam tegen BNC wel niet tot een overwinning kunnen brengen. Dames-wedstrijden Een wedstrijd, die vroeger altijd weer tot de spannendste van het seizoen behoorde, was de ontmoeting tussen de beide plaatse lijke damesploegen BDHC en Rood Wit. Sinds BDHC jaren achtereen het kampioen schap behaalde en Rood Wit steeds weer moeite had om niet op de onderste plaats van de ranglijst te eindigen, is van deze aantrekkelijkheid wel iets verloren gegaan. Voor Zondag staat de wedstrijd tussen de elftallen van de Heemsteedse en Bloemen daalse dames weer op het programma. De strijd zal van elf uur af in het Heemsteedse Sportpark worden uitgevochten, waarbij t m él 1 V- fé>22 Zo hadden ze die middag veel pret. Het blindemannetje spelen ging door en om de beurt moesten ze de blinddoek voorbinden. Soins lachten ze hartelijk, want wie blinde man was, maakte soms de wonderlijkste sprongen, terwijl hij toch maar in de lucht greep als hij dacht, dat hij iemand te pakken kreeg.... Maar in de drukte van het spel hadden ze niet gemerkt, dat de zon achter wolken schuil was gegaan. En opeens keek Rick op. „Hela. het begint te regenen!", riep hij. Ja, er vielen droppels, en al gauw werd het een stevige bui. Ze moesten ophouden en vluchtten gauw naar binnen. De regen kletterde in stralen omlaag op het gras en de bomen. „Dat had ik niet verwacht", zei Pilon. „Het zag er vanmorgen zo mooi uit dat ik dacht, dat het vandaag wel de hele dag mooi weer zou blijven!" De jongens stonden voor het raam en keken naar het stromen van de regen. ..Eigenlijk wel jammer, hè?", vond Oepoetie. .Ja, maar voor de bomen en de planten is het fijn", zei Bunkie. „Die moeten op zijn ijd ook eens drinken!" Daar had hij gelijk in. Ze keken naar het gras en de planten, die door het nat er nu zo fris uitzagen. Want eigenlijk was het wel wat erg warm geweest in de stralende zonen dan krijgen de planten dorst. CCOCOO0CCOOOCOCO3OO De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter Oden- thal en Kuys; midden: Boeree. De Voogd en Barends; voor: De Groot, Meijer-, Jacob, Schilpzand en Van Osch. E.D.O.: Doel: Van de Berg; achter Ko ning en Bax; midden Walther, Karpes en Evers; voor: N. N., Mul, Roodselaar, Plaisier en Korevaar. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Willemink en Van Rheenen; midden: Lasschuit, De Vos en Van de Brink; voor: Koster, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Cou- wenhoven. V.S.V.: Doel: Van der Wint; achter: Schoon en Kunst: midden: Stijger, Spaans en Hazeveld; voor: Van der Kuil, Tielrooy, Verswijveren, Belfroid en De Graaf. STORMVOGELS: Doel J. Venus; achter: Van den Oever en F. Venus; midden: H. Snoeks, Tol en Westers; voor:. J. Snoeks, Luppens, Angenent, De Boer en Drager. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Van Luyn; midden: Pegge- man, Schaper en Van der Plas; voor: Janssen, J. van der Sluis, H. van der Sluis, Bouvré en Michel. H.F.C.: Doel: Heyting; achter: Dekker en Houtkooper; midden: Bijleveld, De Nijs en Groot; voor: Hans Winter, Van der Maessen, Moolenaar, Corbeth en Hein Winter. BDHC ongetwijfeld twee punten mee naar huis kan nemen. In de promotieklasse A staan wedstrijden op het programma tussen Togo II en BDHC III, Amersfoort en Alliance, Pinoké en HBS. Het zou geen verwondering behoeven te wekken indien uit deze wedstrijden een pun tenverdeling volgde. Strawberries en Leiden om half elf in Velsen, BDHC II en Aeolus om twaalf uur in Bloemendaal, Victoria en Rood Wit II alle wedstrijden in de B- afdeling bieden de beste kansen aan de bezoekende elftallen, behalve bij BDHC II dat zelf de winst wel zal opeisen. Zondag 2 November viert de Haarlemse mixed hockeyclub „De Saxenburgers" het veertigjarig bestaan. Officieel wordt als op richtingsdatum aangenomen 7 October 1912. De feestviering zal geschieden op de sport terreinen van het Kennemer Lyceum in Overveen dezelfde velden, waar de ver eniging tot 1939 altijd speelde waar leden en oud-leden enige wedstrijden zullen spelen. Daarna volgt er een diner in restaurant „Het Bolwerk" en een feestcommissie, be staande uit mejuffrouw T. Huisman en de heren E. Verwaal en B. Hamer, zal er voor zorgdragen dat de avond in een prettige en geanimeerde sfeer zal worden doorgebracht. De huidige naam van de vereniging dateert nog slechts vanaf half Augustus, toen Ko ninklijke goedkeuring van de statuten werd verleend. Dit hield mede verband met het feit, dat de vereniging dit seizoen voor de eerste maal wedstrijden speelt in competitie verband. De Saxenburgers zijn ingedeeld in de afdeling II van de competitie van de On derbond Noordholland van de K.N.H.B. De vereniging werd destijds opgericht onder de naam: Bloemendaalse mixed hockey- en bandyclub. Maar nu is het een vereniging met merendeels leden uit Haar lem, die dankzij de grote mederwerking van de gemeente Haarlem elke Zondagmiddag de beschikking heeft over een der beide hockeyvelden op het sportterrein aan de Kleverlaan. Het bestuur De heer H. Meyer is ere-voorzltter van de vereniging. Ere-leden zijn de herei\ J. H. Groenewegen te Amsterdam en J. Vermeulen te Bloemendaal. Het huidige bestuur is als volgt samengesteld: mr. J. G. Bettink, voor zitter; H. J. H. Hamer Jr., secretaris; ir. H. van Lelyveld, penningmeester, mejuffrouw C. Storckmeyer, tweede secretaresse, D. Stoeltjes, commissaris van materiaal. Slechts de voorzitter kan er op bogen het wel en wee van de vereniging van voor de oorlog te hebben meegemaakt. De overige leden zijn tijdens de eerste oorlogsjaren of daarna toe getreden. Voor de toekomst heeft de vereniging, die nu ongeveer veertig leden telt, grote plannen. Indien meer dames toetreden, zal volgend seizoen waarschijnlijk ook met een dames- elftal aan de competitie worden deelge nomen. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de negende ronde van het tournooi om het wereldkampioenschap driebanden in Buenos Aires, luidden: Tiedtke (Duitsland) Vingerhoedt (België) Moran (Venezuela) Broekhuizen (Ned.) Ventura (Spanje) Criales (Columb.) Garcia (Chili) Carrera (Argentinië) 32 50 33 50 34 6 1.470 34 7 0.941 63 5 0.793 63 4 0.523 74 4 0.675 74 4 0.567 50 5 1.000 50 4 0.760 48 5 1.041 48 3 0.708 De stand na de negende ronde luidt: m.p. c.b. brt. h.s. a.gem. Carrera (Arg.) 14 399 364 8 1.096 Tiedtke (Duitsl.) 14 389 361 9 1.077 Friedenthal (Arg.) 14 381 384 7 0.992 Vingerhoedt (Belg.) 12 370 359 11 1.030 Siguret (Fr.) 9 358 501 12 0.714 Garcia (Chili) 8 316 432 6 0.731 Monestier (Urug.) 7 406 573 9 0.708 Ventura (Spanje) 4 289 428 8 0.675 Criales (Columb.) 4 439 511 5 0.859 Broekhuizen (Ned.) 2 335 463 5 0.723 Moran (Venez) 2 307 434 5 0 707 ,Uit 8; Uit 9. De biljartfinales in de vierde klasse van het district Haarlem van de KNBB, die ge speeld worden in het clublokaal van de B.V. „IVO" zijn Vrijdagavond voortgezet. De resultaten zijn als volgt: F. v. Kempen A. Pekel J. v. d. Kroft K. Hondong D. Schoenmaker A. Pekel J. v. d. Kroft C. de Bruin .T. Gerritsma K. Hondong Zondag 2 November zal de beslissing val len tussen D. Schoenmaker—K. Hondong. Beide hebben 10 winstpunten. 75 36 11 2.08 67 36 11 1.86 51 37 9 1.37 75 37 9 2.02 75 37 9 2.02 57 37 6 1.46 63 28 13 2.25 75 28 8 2.67 71 35 11 2.02 75 35 10 2 15

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6