Het rijk zal vliegtuigindustrie ook verder financieel steunen Zeer vermoeide Stevenson was niet erg op dreef „Zuid-Afrika's rassen-puzzle geen zaak voor de UNO" Weerbericht Herfst over het IJselmeer Tien millioen voor voltooiing van Nationaal Luchtvaartlaboratorium „Geen geheim gesprek", zegt radio-Moskou Oost-Europese „Raad van Kerken" op komst Het woord is aan Malan 's vertegenwoordiger beschuldigt India in de politieke commissie Bezwaren tegen ontwerp omzetbelasting 1952 Voorbereiding van de Indonesische verkiezingen Nieuw Vietmïnh-offensief bij Hanoi verwacht Amerikaanse verkiezingscampagne geëindigd Psychologische fouten in laatste televisie-rede Italiaanse premier vraagt goede wil van Joegoslavië Invloed der Mau Mau op inheemsen taant „Banket der smokkelaars" werd werkelijkheid Nieuwe Egyptische gezant Goudoverschot sterlinggebied Handelsaccoord met Frankrijk verlengd Protest van Zuid Molukken bij de UNO Adres van groothandel 67e JAARGANG No 100 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 4 NOVEMBER 1952 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG No 260 Uitgave van de Grafische Bedrijven: Damiate. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.tL - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Na rijp beraad heeft de regering besloten tot voortzetting van de steun aan de ont wikkeling van de Nederlandse vliegtuigindustrie en tot het voltooien van het Natio naal Luchtvaartlaboratorium. Reeds spoedig na de bevrijding had de regering een dergelijke beslissing genomen, maar wegens de financiële toestand van ons land zag de regering zich naderhand genoodzaakt zich opnieuw te beraden over deze plannen. Na de oorlog beschikte de vliegtuigindustrie slechts over de vrijwel geheel ver nielde Fokkerfabriek, de fabriek van Aviolanda en de afdeling vliegtuigbouw van de N.V. De Schelde. Het Nationaal Luchtvaartlaboratorium was tengevolge van zijn isolement aanzienlijk achterop geraakt. De grote ervaring, de goede reputatie van de industrie met haar ervaren con structeurs werden van zodanig belang geacht, dat de regering daarin aanleiding zag de vliegtuigindustrie aanvankelijk krachtig te steunen. Herstel en uitbrei- dingswex-kzaamheden hebben inmiddels op grote schaal plaats gevonden en be langrijke opdrachten voor de bouw en ontwikkeling van vliegtuigen werden verworven en uitgevoerd, zo deelt de mi nister van Verkeer en Waterstaat ih een toelichting op een voorgestelde wijziging van de begroting voor 1952 mee. De tot nu toe bereikte resultaten geven het vertrouwen, dat de tot stand gebrachte samenwerking tussen het rijk en de zelf- ontwikkelende vliegtuigindustrie tot gun stige resultaten zal leiden. De voortzetting van het tot dusver gevoerde beleid maakt echter verdere investeringen noodzakelijk. Zo zal de voltooiing van het Nationaal Luchtvaartlaboratorium, welke in het al gemeen ook van belang zal zijn voor het studievak vliegtuigbouwkunde bij de Technische Hogeschool te Delft in de jaren 1952 tot en met 1955 ongeveer f 10 mil lioen vergen. Voor het Nederlands Instituut voor Vliegtuigontwikkeling is in 1952 f 3.140.000 nodig. Reeds is f 1.535.000 op de begro ting uitgetrokken en uit overschotten van vorige jaren is f 545.000 beschikbaar. Der halve wordt thans aangevi-aagd een bedrag van f 1.060.000. Rijksluchtvaartschool naar Eelde Een andere wijziging van de begroting is nodig omdat de Rijksluchtvaartschool van Gilze-Rijen naar Eelde moet verhui zen. De totale kosten voor de bouw van de nieuwe Rijksluchtvaartschool worden ge raamd op f 6 millioen. Aangenomen wordt dat de bouw midden 1954 voltooid zal zijn. DJAKARTA (Aneta). Zaterdag werd begonnen met het drukken van stemformu- lieren voor de algemene verkiezingen, waarmee men aan het einde van deze maand gereed zal komen, aldus heeft de voorzitter van het verkiezingskantoor, Sjamsudin Sutan Makmur aan Aneta mede gedeeld. Hij verklaarde, dat de verkiezin gen gehouden zullen worden om de Wet gevende Vergadering en de plaatselijke raden te kiezen, overeenkomstig het pro gram van de regering. Op het ogenblik, dat de Wetgevende Vergadering gevormd wordt, zal het huidige parlement worden opgeheven. Zodra de Wetgevende Verga dering gereed is met het opstellen van de definitieve grondwet, zullen de algemene verkiezingen voor een nieuw parlement ge houden worden. Zolang deze nog niet heb ben plaatsgevonden, zal de constituante de functie van het parlement vervullen, waar bij de dagelijkse werkzaamheden verricht zullen worden door een uit de wetgevende vergadering te vormen werkcommissie, welke aan deze vergadering verantwoor ding schuldig zal zijn. De heer Makmur achtte een zodanige werkcommissie repre sentatief genoeg, omdat die uit een door het volk gekozen Wetgevende Vergadering gevormd zal zijn. Radio-Moskou heeft verklaard gemach tigd te zijn de berichten tegen te spreken, volgens welke geheime Amerikaans- Sovjet-Russische besprekingen zouden worden gevoerd over de Koreaanse kwestie. De vorige week heeft ook de Ameri kaanse delegatie naar de Algemene Ver gadering der UNO een dergelijke tegen spraak gegeven. Daarvoor, zo tekent Reu ter hierbij aan, heeft de Indische delegatie tegengesproken dat Westelijke diplomaten voorgesteld Hebben, dat India een actieve diplomatieke rol bij de Koreaanse kwestie zou gaan spelen. D.P.A. meldt uit Bonn, dat volgens de voorzitter van de werkgemeenschap van Duitse vredesverenigingen professor F. Siegmund-Schulte, vooraanstaande ker kelijke personen uit West-Duitsland en Scandinavië besloten hebben de Koning van Zweden te verzoeken zijn bemidde ling te verlenen bij het conflict tussen Oost en West. Volgens een te Wenen uitgegeven nieuwsbulletin zijn de leiders van het Cominform voornemens op het „congres der volken voor de vrede", dat 12 Decem ber te Wenen zal worden gehouden, de bases te leggen voor een „wereldraad dei- kerken". Deze nieuwe raad zou de titel dragen van „wereldraad der kerken voor vrede en vooruitgang". Het aantal voorzitters zou 12 bedragen, waartoe behox-en: De patriarch Alexis (Moskou), de metro poliet Nicolas (Moskou), voor de Russische orthodoxe kerken, de patriarch van Geor gië voor de orthodoxe auto-cephalische kerken, de patriarch van Armenië, voor de Nestoriaanse kerken, dr. Martin Nie- möller, voor de protestantse kerken, dr. Barecky, bisschop van de gereformeerde kerk van Hongarije, bisschop Gustav Turs, voorzitter van de Lutherse kei-ken in Rus land, de vicaris-generaal van de Poolse nationale katholieke kerk, kardinaal Stan- kevicius (Lithauen) voor de rooms-katho- lieke kerk, de deken van Canterbury, de metropoliet Vitaly voor de „nieuwe ortho doxe kerk". Fransen vorderen aan front der Rode Rivier Volgens Reuter zijn de Franse troepen, die in Indochina door het moerassig oer- woudgebied in de richting van de Rode Rivier optrekken, op iets meer tegenstand van de Vietminh gestoten, nadat zij het belangrijke wegenknooppunt Phu-To had den bezet. Tengevolge van verbeterde weersom standigheden konden Franse jachtbom menwerpers strijdkrachten van de Viet minh met bommen en mitrailleurvuur aan vallen. In Franse kringen te Parijs deelt men mede, dat door de sterkere tegenstand van de Vietminh de opmars van de Franse troepen tot nu niet is vertraagd. Franse genietroepen voltooiden Maan dag een 300 meter lange pontonbrug over de Zwarte Rivier, waarover artillerie en tanks kunnen worden aangevoerd. Naar het schijnt gebruiken de Fransen maar een beperkt aantal troepen bij deze operatie, omdat men vermoedt dat de Vietminh spoedig elders, namelijk ten Noox-doosten van Hanoi, tot een offensief zal overgaan. Franse militaire kringen zijn echter vol vertrouwen, dat de nieuwe De Tassigny- linie iedere aanval uit die richting zou kunnen weerstaan. Deze nieuwe verdedi gingslinie, die de havenstad Haiphong be schermt. bestaat uit 152 bunkers die alle met artillerie zijn uitgerust. (Telegrafisch van onze correspondent te New York) Op de laatste avond voor de verkiezings dag in Amerika toonden de televisiescher men een zeer vermoeide Stevenson en een eveneens verre van sprankelende Eisen hower. Eisenhower sprak in Boston voor een volle zaal. Hij verpex-soonlijkte daar een trouwhartige, gelovige vaderfiguur, ont hield zich van schimpen op zijn tegenstan ders en bespaarde anderzijds zijn gehoor elk diepzinnig denken, tenzij men zijn thema „Amerika is goed, daarom is het groot" diepzinnig zou willen noemen. Toch was dit wel een rede die Eisen hower goed zal hebben gedaan, met name bij de oudex-en onder zijn gehoor. Van Stevenson kon men tot dusverre zeggen dat hij geen fout heeft gemaakt in zijn gehele campagne. Op deze laatste avond evenwel heeft hij zijn kans bij lange na niet uitgebuit. Een grote fout was dat zijn televisierede niet precies op tijd ein digde, zodat de programmaleiding haar moest uitschakelen en het vex-heffende slot voor het televisiepubliek verloren ging. Bovendien was het psychologisch onjuist op deze laatste avond tweemaal te x-eppen van de mogelijkheid dat hij de verkiezing kan verliezen. Tenslotte was het ook psy chologisch onjuist tweemaal toe te geven wel zijn uiterste best te hebben gedaan, doch niet ten volle over zichzelf tevreden te zijn. Zulk een bescheidenheid zou in Europa wellicht gewaardeerd worden, doch de Amerikanen achten door zulke bekentenissen het vertrouwen in de can- didaat niet versterkt. Het is moeilijk te zeggen, van hoeveel gewicht zulk een laat ste optreden voor de televisie nog is. Men kan zich evenwel niet aan het ge voel onttrekken, dat Stevenson op deze laatste avond een belangrijke fout heeft gemaakt, die hem veel stemmen kosten kan. Voorzichtige voorspelling Aan de vooravond van de Amerikaanse presidentsverkiezingen hebben bureaux voor opinie-onderzoek de volgende voor spellingen ten aanzien van de uitslag ge daan. Volgens het „Gallup"-instituut krijgt generaal Eisenhower 47 procent van het aantal stemmen, tegen gouverneur Steven son 40 procent, terwijl van 13 procent van het aantal kiezers de keuze niet vaststaat. Het instituut „Crossley" voox-spelt, dat Eisenhower 47,4 procent van de stemmen krijgt, tegen Stevenson 42,7 procent, ter wijl omtrent 9,9 procent onzekerheid heerst. Gallup verklaart echter, dat „de ver snelde verschuiving van de voorkeur naar Stevenson, zoals gebleken uit de vooraf gaande peilingen, hem de meerderheid kan bezorgen". Bij de vorige verkiezingen faalden de instituten met hun voorspellingen vol komen. Premier De Gasperi van Italië heeft Dinsdag in een rede ter gelegenheid van de „Dag van de nationale eenheid" van Joegoslavië „een daad van goede wil" ge vraagd teneinde het vraagstuk Triëst te regelen. Sprekend op het oorlogskerkhof te Redipuglia in Noord-Italië, waar 100.000 Italianen rusten, die gesneuveld zijn in de twee wereldoorlogen, zeide De Gasperi: „De democratie is geduldig, maar zij is ook vasthoudend en gaat gebukt onder haar verantwoordelijkheden. De verantwoor delijkheden van het democratische Italië zijn ook de uwe en, bovenal, die van de geallieerden, die ons een vredesverdrag hebben opgelegd, dat zij niet konden handhaven. Later vervingen zij het voor een verklaring, die zij als „gentlemen" niet kunnen intrekken". Men neemt aan, dat de premier hierbij zinspeelde op de Brits-Amerikaans-Franse verklaring van 27 Maart 1948, waarin gezegd werd, dat Triëst aan Italië moet wordeix teruggegeven. Wysjinski tijdens de rede, die hij onlangs in de Algemene Vergadering van de UNO hield. Foto boven: Terwijl de Rus kalm begint, luisteren Acheson (links) en Selwyn Lloyd (tweede van links), gelaten toe. Foto onder: Zij luisteren met dezelfde gelaten, wanneer Wysjinski hen zijn banvloeken naar het hoofd slingert. De terreur in Kenya Elf leden van de Kikoejoe-stam in Ke nya zijn Maandag in staat van beschuldi ging gesteld terzake van de moord op de Britse landbouwer Bowyer, die twee we ken geleden is geschied. Ook twee Afri kaanse bedienden van Bower weiden vermoord. Na de moorden werd in het betrokken gebied een uitgaansverbod in gesteld en werden 150 Afrikanen voor een verhoor aangehouden. Een woordvoerder van het bestuur in Kenya heeft Maandag bekend gemaakt, dat 100 van de 800 Kikoejoe's die Zondag in het woudgebied ten Noorden van Na- koei-oe zijn opgepakt, in verzekerde be waring gesteld zijn. Bij twee invallen, die Zondag in in- heemsenwijken te Nairobi zijn gedaan, zijn 46 arrestaties verricht. Te Olkaloe zijn 55 Kikoejoe's gearres teerd wegens deelneming aan een plech tigheid van de Mau Mau. Een woord voerder van het bestuur heeft verklaard, dat, hoewel de bijeenkomsten van de Mau Mau voortduren, steeds meer leden van de Kikoejoe-stam deze openlijk ver oordelen. Botersmokkelarij België-Nederland Naar „La Libre Belgique" gistermorgen schreef, wordt er in de Belgisch-Neder landse grensstreeek opnieuw een leven dige smokkelhandel gevoerd in Nedei-land- se boter. Volgens het blad gaat het thans niet meer om aankopen door paxdiculieren in Nederland van kleine hoeveelheden boter, doch betreft het gehele ladingen boter, die clandestien de grens worden overgebracht en waartegen de douane machteloos zou staan. Zich inspirerend op de film „Het banket der smokkelaars", die thans in de Belgische theaters draait, heeft een smokkelaars bende kortgeleden aan de Belgische zijde van de grens een groot bal georganiseerd ter gelegenheid van de honderdduizendste kilo boter, welke zij frauduleus in België had ingevoerd. De deelneming aan het feest was zeer groot, doch de douane beambten, die ook een uitnodiging hadden ontvangen, hadden het beter gevonden er toch maar niet heen te gaan. Volgens La Libre Belgique wordt de hoe veelheid boter, die in 1951 van Nederland naar België werd gesmokkeld, op 8 mil lioen kilo geschat, een waarde vertegen woordigend van 500 millioen francs. Ook zouden er op het ogenblik veel kachels ~n haarden uit Nederland naar België worden gesmokkeld. De vaste koers van de Ne derlandse gulden meent het blad voorna melijk te mogen toeschrijven aan de grote vraag, die naar deze valuta bestaat van de zijde der Belgische smokkelaai's. Het blad betoogt tenslotte dat van Nederlandse zijde niets gedaan zou worden tegen deze smok kelhandel en dat men sedert enige tijd zelfs het toezicht in de gi-ensstreek vrijwel zou hebben opgeheven. De heer Mohamed Amin Rostem, die onlangs is benoemd tot gezant van Egypte in Nederland, is niet onbekend in ons land. Van 1932 tot 1935 is hij als attaché ver bonden geweest aan de Egyptische legatie in Den Haag. Daarvóór was hij vice-consul in New York en in Londen. In 1935 wei-d hij benoemd tot derde gezantschapssecre taris in Budapest. In 1938 werd hij consul- generaal in Berlijn. Gedurende de oorlog verbleef hij in Cairo, waar hij bij verschil lende departementen hoge functies be kleedde. In 1946 werd hij benoemd tot am bassaderaad in Washington, waar hij te vens werd belast met de leiding van het Egyptische permanente bureau bij de UNO. In 1949 werd hij benoemd tot directeur van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Cairo. Charles Kingsley Ieder kan wat van zijn buurman leren, al was het slechts zijn buurman te verdragen, te leven en te laten leven. Het sterlinggebied heeft in October vol gens mededeling van de Britse schatkist een goud- en dollar-overschot geboekt van 82 millioen dollar, waardoor de goud- en dollarreserves van het sterlinggebied op 31 October 1.767 millioen bedroegen. Uit de voorlopige cijfers blijkt dat Engeland in de Europese betalings-unie in October een ovex-schot heeft geboekt van 96 mil lioen dollar, dat in November in goud moet worden betaald. Een fraai herfstbeeld van het IJselmeer. Palingvissers legen hun fuiken In Parijs zijn handelsbesprekingen ge voerd tussen een Nederlandse en een Franse delegatie, aangezien de geldigheids duur van het bestaande handelsaccoord op 1 October was geëindigd. Na de besprekin gen is de geldigheidsduur van het handels accoord tot 1 April 1953 verlengd. De con tingenten voor de uitvoer naar Fi-ankrijk werden aan het bij de O.E.E.S. door Frank rijk ingediende invoerprogramma aange past, waarbij rekening is gehouden met de ongunstige financiële positie van Frankrijk in de Europese Betalingsunie. Jooste, leider der Zuid-Afrikaanse dele gatie in de UNO-Assemblée, heeft in de speciale politieke commissie verklaard, dat India er op uit is, de Zuid-Afrikaanse vraagstukken op rassengebied tot eigen voordeel uit te buiten. Hij voegde hieraan toe dat zijn tegen woordigheid bij de behandeling van deze zaak niet betekende dat Zuid-Afrika zijn standpunt, dat het hier een louter binnen landse aangelegenheid betreft, waarmede de UNO zich niet mag inlaten, had gewij zigd. Zuid-Afrika blijft bereid zijn rassen probleem met India en Pakistan te bespre ken, alhoewel India sinds 1946 geen enkel bewijs heeft geleverd, dat het er ernstig naar streeft hierover met ons overeenstem ming te bereiken," aldus Jooste. Indisch antwoord Mevrouw Laksjmi Pandit, leidster van de Indische delegatie, zeide tot haar leed wezen te moeten constateren dat het „tot nu toe onmogelijk is gebleken gerechtig heid voor de Indische burgers van Zuid- Afi'ika te verkrijgen". Zij herinnerde er aan dat vorige UNO-Assemblées moties hadden aanvaard, waarin er bij de betrokken par tijen op aan werd gedrongen de onderhan delingen voort te zetten. Zij beschuldigde Zuid-Afrika er van, in 1950 en 1951 te heb ben geweigerd de behandeling der Indische burgers in Zuid-Afrika tot een punt van onderhandelingen met India en Pakistan te maken en bracht in herinnering dat ook De vertegenwoordiger van de Zuid-Mo- lukken, Karei Nikijuluw, heeft Maandag in een schrijven aan de secretaris-generaal der UNO, Trygve Lie, en de voorzitter van de Assemblée, Lester Pearson, uit naam van 14.000 vluchtelingen uit de Zuid-Mo- lukken in Nederland geprotesteerd tegen de arrestatie van de minister van Oorlog van de Zuid-Molukken, Manusama, in Westelijk Nieuw-Guinea door de Neder landse autoriteiten. Door deze arrestatie, zo wordt in het protestschrijven gezegd, wordt minister Manusama verhinderd, „de democratische wereld te vertellen, hoe de Indonesische strijdkrachten, aangevoerd met Nederland se schepen en uitgerust met Nederlandse wapens, het land terroriseren en de demo cratie uitbannen". Trygve Lie er niet in geslaagd was de par tijen tot elkander te brengen. Volgens mevrouw Laksjmi „gaan de ge beurtenissen in Zuid-Afrika snel in de rich ting van een onvermijdelijke ramp". De afgevaardigde van Pakistan, profes sor Bokhari, onderschreef het betoog van de Indische vertegenwoordigster. Hij stelde voor dat de Assemblée „onpartijdige en vooraanstaande personen, die buiten de be trokken partijen staan", zou uitnodigen te helpen bij het zoeken naar een oplossing van dit vraagstuk. Ontwerp-resolutie over rassenkwesties De Beheerschapscommissie aanvaardde met 46 tegen 1 stem, bij twee onthoudingen, een ontwerp-resolutie inzake rassendiscri minatie in afhankelijke gebieden. In de resolutie wordt de Assemblée ver zocht, de besturende landen aan te bevelen discriminerende wetten af te schaffen en de inwoners van de afhankelijke gebieden, ongeacht hun ras, te laten delen in alle openbare faciliteiten. „Paard van Troje" De sociale commissie heeft een Russische resolutie verworpen, waarin werd voorge steld, het gebruik van pei-s, radio, film en andere voorlichtingsmiddelen voor het be vorderen van „aggressie en oorlog" te ver hinderen. De Amerikaanse afgevaardigde Sprague noemde het Russische voorstel „een Tro jaans paard, gehuld in mooie phrasen". Naar zijn mening beoogde de Sovjet-Unie niet het bevorderen van de vrede, maar „het opleggen van eenvormigheid ten aan zien van de voorlichting". Commissie van goede diensten voorgesteld Veertien Aziatische en Afrikaanse lan den hebben een resolutie ingediend, vol gens welke de Assemblée een commissie van goede diensten moet instellen voor onderhandelingen tussen Zuid-Afrika ener zijds en India en Pakistan anderzijds. Deze commissie van drie zou rapport moeten uitbrengen aan de achtste gewone zitting van de Assemblée. De resolutie doet verder een beroep op de regering van Zuid-Afrika, de uitvoering van de bepalingen van de wet op afzonderlijke woongebieden op te schorten in afwachting van de voltooiing van bovengenoemde onderhandelingen. De indieners van de resolutie zijn: Afgha nistan, Birma, Egypte, India, Indonesië, Irak, Libanon, Liberia, Pakistan, Perzië, de Philippijnen, Saoedi-Arabië, Syrië en Jemen. Het wetsontwerp op de Omzetbelasting 1952 heeft het onderwerp uitgemaakt van diepgaande besprekingen in de belasting commissie van het Verbond van de Neder landse Groothandel. De resultaten hiervan zijn door het secretariaat van het verbond neei-gelegd in een adres aan de vaste com missie voor de belastingen van de Tweede Kamer In dit adres wordt opgemex'kt, dat of schoon in meer dan één passage in de Me morie van Toelichting bij het wetsontwerp een zeer positieve waardering voor de groothandelsfunctie aan de dag wordt ge legd, met betrekking tot de strekking van diverse bepalingen van het ontwerp, vast gesteld moet worden dat het onderhavige ontwerp de belangrijkheid van deze be drijfstak niet dat recht doet wedervaren, waarop hij, op grond van de waardevolle functie welke hij in het economisch be stel van Nederland vervult, aanspi-aak kan doen gelden. Voor welke sectoren van het bedrijfsleven dit ontwerp ook verlichting van lasten in uitzicht moge stellen, voor de groothandel is dit geenszins het geval. „Met teleurstelling," aldus het adres, „hebben wij geconstateerd, dat voorgesteld wordt het bijzonder weeldetarief van 30 percent te handhaven. Weliswaar wordt in de Memorie van Toelichting opgemerkt, dat verlaging van het tarief wordt over wogen als blijkt dat de druk in een of meer bedrijfstakken al te schadelijk dreigt te worden, maar de ervai'ing leert, dat met de verwezenlijking hiervan veel tijd gemoeid is. Intussen lijdt het bedrijfsleven aanzien lijke, niet meer te herstellen, schade. Wij menen dan ook, dat het noodzakelijk is, dat het bijzonder weeldetai-ief van 30 per cent in zijn geheel komt te vervallen. Dit tarief is voor het gehele bedrijfsleven bij zonder schadelijk en wij vragen ons wel af hoe dit, blijkens de ervax-ing, de werkge legenheid zo zeer ongunstig beïnvloedende tarief, te rijmen is met de noodzaak de werkgelegenheid in ons land te verruimen. Ook het weeldetarief van 15 percent en het tussentarief van 10 percent zijn volgens het rappoi-t voor het bedrijfsleven in zijn geheel en voor de werkgelegenheid zeer schadelijk. Deze tarieven dienen eveneens zo spoedig mogelijk te vervallen. In elk geval is het noodzakelijk dat het tussen- tai-ief van 7 percent wordt gehandhaafd en bovendien aan de thans hiervoor uitdruk kelijk geldende einddatum van 1 Septem ber 1955 blijft gebonden." coocoooooocooc ENIGE REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot krachtige en' langs de kust tijdelijk harde wind, aanvan kelijk Zuidelijk, later Zuid-Westelijk tot Westelijk. Vannacht zachter. Mor- gen overdag ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. 5 November Zon op 7.42 uur, onder 17.05 uur. Maan op 18.58 uur, onder 12.10 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 4 November Hoog water: 4.46 en 17.03 uur. Laag water: 0.32 en 12.47 uur. Woensdag 5 November Hoog water: 5.30 en 17.46 uur. Laag water: 1.11 en 13.27 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1