Heuvelwijk9'stelt haar schatten ten toon f 3.ss Van „Poolster" tot „Jan en Ineke" Hoe Agenda voor Velsen Havenberichten EEN PAK K.W.F.-LUC1FERS Kennemer Lantaarn Shawls Zorg voor de graven van onze bevrijders Beverwijk 9 REVUE VAN DE ZUiDZIJ Ab de Jong Scheepvaartbeweging in October Nieuw bontatelier Badmintondemonstratie in IJmuiden „The River" voor de „Alcura" bestrijdt U het leed dat Kankerheet Kamermuziek in Doopsgezinde Kerk fN JOH. MEYER EN ZOON Klaproosdag 1952 Kleurige vondsten Voetbal en zegels Zonder windjack en regen pijpen gaat het niet „De Jump" keek in de kaarten Competitienieuws van „Kijk Uit" Burgerlijke Stand ZATERDAG 8 NOVEMBER 1952 Enige weken geleden kwam een berichtje dat de laatste logger van Maassluis naar Vlaardingen was verkocht, waarmede Maassluis de periode van vissersplaats af sloot. Het betreft hier de Catharina MA 5, een zesendertigjax-ige logger, die de laatste vijfentwintig jaar in Maassluis te boek heeft gestaan. Van huis uit is de Catharina een IJmui- denaar. Velen zullen zich de N.V. Poolster wel herinneren, een kleine loggerrederij, die in 1915 voor het eerst ten tonele ver scheen met de Poolster IJM 230, schipper Krijn Guyt. Het tweede schip, afkomstig van de scheepsbouwer Maas in Leiderdorp, kwam in 1916 in de vaart onder schipper N. Klok. Als naam voerde het schip Pool ster II IJM 297 en dat is later de Catharina MA 5 geworden, maar dit ging niet zonder slag of stoot. De rust werd verstoord in 1923, toen de onder directie van de heren K. van Pel en J. van Vrede staande Mij. „Poolster" af stand van haar IJM 297 deed, waarbij het vaartuig van de IJmuider vloot werd afge voerd om die van Scheveningen aan te vullen. De daar gevestigde Mij. „De IJsel" nam de Poolster II over, doopte het om tot IJsel III SCH 97 en Gerrit Blok kreeg de logger onder zich. Deze Mij. de IJsel ging met haar hele hebben en houden in 1923 over naar Vlaardingen onder directie van K. Knoester, die in Scheveningen ook als „baas" was opgetreden. Dit bracht weer een kleine wijziging teweeg. Bleef de naam onveranderd, het nummer werd VL 18. De Mij. „De IJsel" stond bekend als een flinke rederij met 13 loggers, welk aantal van lieverlee achteruit liep. Het heeft geen drie jaren geduurd of de Mij. „De IJsel" had slechts twee loggers over, waaronder de VL 18. En toen ook dit restantje opgeruimd werd, zagen we de IJsel III VL 18 in 1927 overgaan naar Maassluis. De Stoom Haring- en Beugvisserij Mij. „De Hoop", directie de heren J. Gaasbeek en C. de Bruin, had in 1924 de bij de scheepswerf ,,'s Lands Welvaren" eveneens te Maassluis gebouwde Goziena Hillegonda MA 15 in de vaart gebracht, die er in 1927 de IJsel III als zusje bij kreeg. Het schip kreeg de schone naam van Theodora Adria- na MA 5. De MA 15 was als motorlogger gebouwd en opdat de MA 5 met dit schip zou kunnen wedijveren, werd er een motor in geplaatst, merk Avance, vermogen 119 pk. Op de foto ligt de MA 5 in de haven van Maassluis, in de tijd voor de oorlog. Met 133 bruto ton, een lengte van 29.61, breedte 6.60 en een holte van 2.90 meter, was de logger ruim vijf ton groter dan de MA 15, die al spoedig in de oorlog in handen van de bezetter is gevallen en nimmer is terug gekeerd. De Theodora Adriana heeft jaren op non-actief gelegen in de haven van Maassluis. Het schip zag er uit om nimmer meer ter visserij te gaan, doch de „Kriegs- marine" kon het vaartuig nog wel gebrui ken en op zekere dag werd het gevorderd om elders dienst te doen, van welke „dienst" zeker niets is gekomen. Toen de oorlog afgelopen was lag de voormalige Theodora Adriana in Wilhelmshafen in on- afgebouwde staat. Eind 1946 kwam het ADVERTENTIE 'T St. NiCGLAASFEEST NADERT! Doet tijdig Uw inkopen. Doet het bij Edisonstr. 11 - Dmuiden Ruime sortering: BOEKEN VULPENNEN POSTPAPIER enz. enz In de maand October zijn in totaal 992 zeeschepen de pieren van IJmuiden gepas seerd. Binnen kwamen 392 schepen met bestem ming Amsterdam, 39 voor Zaandam en 1 voor Spaarndam. In de buitenhaven van de Hoogovens kwamen 19 schepen geladen met erts, 2 met creosoot en 3 met gietijzer. Voor de binnenhaven kwamen er 20 om ijzer te laden en 12 om cement in te nemen. Voor de papierfabriek kwamen 4 schepen met cellulose en 7 met props. Als bijlegger vertoefden binnen de sluizen 9 schepen uit zee en 26 uit Amsterdam, 2 bijleggers bleven buiten de sluizen. Van Amsterdam vertx-okken 412 schepen, van Zaandam 31 en 1 van Spaarndam. Zodat in het geheel 491 schepen „om de Oost" en 501 „om de West" passeerden. Vrijdag 7 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Hector van Hamburg. Ocean Rancher van Norfolk. Bittern van Roterdam. Vertrokken zijn: Bittern naar Liverpool. Het „vliegend stormweer" noodzaakte 21 scheepn, die op uitvaren stonden, binnen de veilige beschutting van het Noordzeekanaal vast te maken. In Amsterdam wachtte een aantal op betere weerberichten, dit wegens gebrek aan plaatsruimte in IJmuiden. De loodsboot „Aldebaran" in IJmuiden staakte de dienst in de nacht van Donderdag op Vrijdag om 0 uur 5 en was Vrijdagavond om 22 uur nog niet hervat. vaartuig aan de beurt om terug te worden gebracht en dit karweitje werd de sleper Helga opgedragen, die er één van de moei lijkste reizen mee maakte. Van Wilhelms hafen vertrokken, was men door de slechte weersgesteldheid genoodzaakt Delfzijl bin nen te lopen. Het oponthoud duurde enige dagen en toen de reis voortgezet werd kreeg men het wederom met het weer aan de stok en Terschelling moest worden aan gedaan. Tenslotte heeft de sleep ook nog in Den Helder gelegen om eindelijk op 27 November 1946 in IJmuiden te arriveren. De Theodora Adriana was behouden in het vaderland teruggekeerd. De opbouw kon beginnen en dat geschiedde in de thuis haven van de logger bij de scheepswerf De Haas, die er een mooi visserijschip van maakte, zodat deze enige logger van Maas sluis niet onderdeed voor zijn collega's van Scheveningen, Katwijk en IJmuiden. Er kwamen twee motoren in, die 330 pk ont wikkelden en weldra zagen we het schip weer aan de visserij deelnemen, zij het onder andere naam. De rederij was de N.V. „De Hoop" geworden, als directeur trad de heer H. de Haas op en het vaartuig ki-eeg de naam Catharina MA 5. Enkele weken geleden is ook een einde aan deze periode gekomen. Van Maassluis is het schip naar Vlaardingen terugge bracht door de aankoop van de N.V. G. Kornaat's Handel Mij. Ingeschreven als VL 89, het nummer van de niet uit Duitse dienst teruggekomen Adriana van dezelfde rederij, kreeg het schip naam nummer vijf: „Jan en Ineke". Er is slechts weinig wat herinnert aan die tijd van 36 jaar geleden toen het vaartuig als Poolster II IJM 297 in dienst kwam. ARIE VAN DER VEER. (Nadruk verboden.) Tot nu toe was Velsen geen speciaal bontatelier rijk, maar sinds gisteren is daar in voorzien door de opening van het bontatelier annex showroom van de fir ma De Rooy in één der noodwinkels aan de Oosterduinweg. Uiteraard is dat. een voorlopige oplos sing, daar mettertijd voor de huidige be woners van de nood-winkelgalerij ge bouwd zal worden elders in de gemeente onder meer aan het plein 1945, waar door de noodwinkels kunnen komen te vervallen. Zoals wij al eerder publiceerden loopt de optie in feite tot Maart 1953, hoewel de omstandigheden hier uiteraard verandering in kunnen brengen. Donderdag 13 November zal des avonds een badmintondemonstratie gehouden worden in de F. L. Ossendorpschool aan de Wijk en Zeeërweg in IJmuiden. De badmintonsport neemt in vele landen reeds een zeer voorname plaats in en wordt zeker op een lijn gesteld met tennis, bas ketbal, volleyball, enzovoort. In Nederland is men nog niet zo ver doch het laat zich aanzien dat ook hier de bad mintonsport zich een plaats zal gaan ver overen. Het badmintonspel is verwant aan de ten nissport en daardoor voor de tennisspeler een buitengewoon geschikte wintertraining; in vele gevallen gaat de tennisspeler na het seizoen een gedwongen rust van 7 maanden tegemoet met het gevolg dat hij bij het begin van het nieuwe seizoen ongeoefend is. De badmintonsport heft dit radicaal op, men blijft volledig in training, krijgt een zeer snelle reactie en houdt een gezond lichaam, men blijft fit. De deelnemers aan de demonstratie-avond onder meer L. Verhoef (kampioen van Haar lem), The Djien Gie (Indonesië), mevrouw Robbe (2e in de Ned. kampioenschappen) staan borg voor op hoog peil staande wed strijden en zullen het bewijs leveren dat het badmintonspel door iedereen beoefend kan worden, zo meldt het bestuur van de afdeling Velsen van de Nederlandse Badmintonbond. Door een vergissing van het agenda bureau is de voorstelling, uitgaande van de „Algemene Culturele Raad" Alcura te Velsen, Zondagochtend in het Rextheater te IJmuiden-Oost niet in de culturele agenda opgenomen. Daar wordt Zondagochtend te half elf gedraaid de film „The River" met een in leiding van de heer H. v. Staveren. ADVERTENTIE Door iedere week tenminste te kopen. (In November bij Uw Enkabé- kruidenier in de gemeente Velsen met GRATIS LOT) (Toestemming B. en W. 28/10 1952 No. 7). van Velsen Twee dagen lang houdt de speeltuinvereniging „Heuvelwijk" een bazar in het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat. Het feit is zeker geen wereld schokkende gebeurtenis, maar wie de achtergrond weet en de reden, waarom dit bij „Heuvelwijk" geschiedt, zal ongetwijfeld het belang ervan inzien. Speeltuin- en jeugdwerk zijn twee be langrijke factoren in het culturele bestel van Velsen. En wie belangeloos steeds maar weer, ondanks moeilijke om standigheden en desillusies, voorgaat de jeugd in de goede richting te leiden heeft zeker recht op de steun van de burgerij, naast die van de gemeente. Dat het gemeentebestuur zich interes seert voor het werk van „Heuvelwijk" mocht blijken uit de aanwezigheid van de heren H. G. F. Smakman, G. W. F. de Man en G. J. Kwakkel bij de opening gis termiddag. De heer Smakman heeft na een inleidend woord van de waarnemend voorzitter J. Blok, als vertegenwoordiger van wethouder H. de Boer de officiële opening verricht. De heer Smakman zeide de moeilijk heden van Heuvelwijk van nabij te ken nen en wees erop dat men in het alge meen meer waardering diende te tonen voor het werk van de bestuursleden en werkers in een speeltuinvereniging. De middelen, aldus spreker, zijn vaak zeer beperkt en de werklust en het enthousi asme van hen die de vereniging moreel, dan wel financieel steunen zijn doorgaans groot. In het algemeen, vervolgde spreker, wordt dit werk door de menigte nog niet voldoende begrepen. Het is niet slechts een kwestie de kinderen van de straat te houden, maar tevens ze buiten school verband bij elkaar te brengen in gemeen schappelijk werk dat hun ambitie heeft. Spreker uitte de wens dat deze bazar mag slagen en daardoor het werk zal wor den gestimuleerd. De heer Blok brak daarna nog een lans voor een „speeltuincentrale" zoals men ook vóór de oorlog kende en dit zal zeker weerklank hebben gevonden in de harten van de aanwezige afgevaardigden van zusterverenigingen. Heuvelwijks jeugdwerk Het verdient wel degelijk vermeld te worden, dat werk van Heuvelwijk, dat ge durende de wintermaanden, als het te koud is voor „dé tuin", de kinderen sa menbindt. De toneelclub van jeugdige spelertjes, de modelbouwclub, de schelpenclub (wat hier gepresteerd wordt is op de bazar Ten bate van bouwfonds Ten bate van het bouwfonds voor de nieuwe Doopsgezinde kerk wordt Woens dag 12 November een kamermuziekavond gegeven in de Doopsgezinde kerk aan de Helmstraat. De medewerkenden aan deze avond zijn geen onbekenden in de gemeente en hun optreden waarborgt een muzikale avond in tie beste zin. Het zijn de dames mevrouw Riek MantjeCoppée en Leny Hubbeling :en de heer Jan Poolman, die respectieve lijk met viool, piano en fluitspel een klas siek programma ten gehore zullen brengen. Het programma luidt: Trio Sonate in a kl. t. van G. Th. Telemann; Sonate no. 5 in e kl. t. van J. S. Bach; Variaties in D. gr. t. van W. A. Mozart; Nocturne in e kl. t. en nocturne in cis kl. t. van F. Chopin; Sonate opus 8 in F. gr. t. van E. Grieg; Cinq petits duo's van C. Cui. Voor de ware muziekliefhebbers een unieke gelegenheid iets goeds in eigen ge meente te beluisteren. De musici geven op deze avond belangeloos hun medewerking. Zeven maal vijf De twaalfde, dat is dus Woensdag, huppelt er één za kenman tussen de zaken mannen van het nieuwe win kelcomplex aan de Kenne- merlaan door, die een tikkel tje vrolijker zal zijn clan de anderen. Dat is niet alleen een kwestie van aanleg, maar ook van omstandigheden, want „Brillé" de Jong gaat de nieuwe zaak in op het moment, dat hij 35 jaar „in de brillen" zit, loopt, staat en verdient. De glorie van Woensdag komt hem eerlijk toe, want dat afgebroken „Brillenhuis" op de hoek van de Oranje straat was moeilijk te verge ten voor deze dappere dam- mer-vechter-opticiën. Gefe liciteerd! Strandwerk Het is allerminst de juiste tijd, om over het IJmuidense strand te gaan piekeren, nu het ijskouwe water daar voor een paar treurende meeuwen en een eenzame strandpachter klotst. Toch moet het even, want het wordt één keer weer zomer al regent het al sinds het begin van de vorige. En dan komen de hor den terug om zich knapperend te wentelen in het zand en zich af te spoelen tussen de kwallen. Dan toetert de IJmuidense reddingsbrigade onverpoosd van heur hoge toren naar de baders, die te ver baden en als er eentje helemaal te ver gaat wordt hij met de vlet uit de benarring gered. Dit is allemaal werk, dat achter de brigade-schermen des winters voortgaat zij het bij de kachel en in een overdekt zwembad en zonder onvoorzichtige Amstei-dam- mers wier repliek op een ge slaagde redding wel eens ge weest is: „Bemoei je met je aaage". Aangezien de IJ.R.B. zich nooit met ze aage bemoeit, maar onverdroten met an- deien, zal zij versterking der gelederen behoeven, nu IJmui den steeds meer badgasten trekt. Dinsdagavond begint de nieuwe E.H.B.O.-cursus en Woensdags wordt er weer in het Haarlemse Badsponsen- fort gezwommen. En u, goede zwemmer, zijt daar nog niet bij? Gaat heen, gij en meldt u! Van Rinus Het is een eenvoudig verhaal, dat van Rinus. Hij had va- cantie in het vak, dat hem het dagelijks bx-ood verschafte aan de wal, maar zijn hart trok nog altijd naar de vissersvloot, waar hij vroeger meegeholpen had aan de haringplank en de wari-ebak. Vooi-al als de En gelse wal werd bestormd door de loggex-s, die daar elke herfst om haring gaan, viel het niet mee landrot te blij ven en toen er dan ook een vacantie in de late herfst viel, trok Rinus de stoute laarzen aan en meldde zich. Op een logger. Misschien kwamen er uit die week een nieuw manteltje voor de kleine meid of een eigen op knappertje, waar het gezin anders niet aan toe kwam, zei Rinus, toen hij met de plunjezak op de rug het rech terbeen over de reling van de bak zwaaide. Dat is het hele vex-haal. Het bewijst, dat de visserij nog lang niet dood is, maar dat ze zal blijven bestaan bij de gratie van dezulken, die een wex-kvacantie aan de last lie ver hebben dan een luierweek op het land. Fietsje-in-de-weg In de wandelgangen van ons postbureel aan de Hout manstraat houdt zich reeds sinds geruime tijd een di-ie- wielig vervoermiddel weder rechtelijk op in strijd met de bepalingen van de Postw^t. Het is een gewoon kinder fietsje en de bestellers zou den nu wel eens willen weten, over wiens rijwiel zij elke dag bijna de nek gebroken heb ben. Want de politie kan er ook niet uitkomen, zeggen ze van de Post. Van de dieren De honden, die over de weg zwerven en daar de autos voor de wielen lopen tot er lelijke woorden worden gezegd ach- ter de stuurraden en de hon den nog maar net het vege lijf kunnen redden: ze zijn riskant. Een boze meneer heeft hieromtrent plechtig verklaard, nadat hij één keer tengevolge van plotseling remmen bijna over het hoofd was geslagen: „Endusremikvoorgeeneenhond- meermaarikrijzeallemaalhard- stikkedood." Hondenbazen, pas op voor de gi-immig geworden auto mannen, die het in deze afge- vallen-blarentijd inderdaad niet makkelijk hebben. Lijnt uw viervoetex-s ge- strengelijk. In de gouden gloria Dit feestelijk lachend echt paar gaat volgende week Dondex-dag de gouden gloria vieren: Frederik Jan Willem van der Kolk en zijn huis- vrouwe Van der Plas is heur van. Dat is een echt IJmuidens echtpaar want Fredex-ik Jan Willem kwam ruim een halve eeuw geleden als vief timmer - nxansknechtje naar de ont luikende plaats in de IJmond om daar met hard aanpoten een stuk brood te bemach tigen. Ondanks dit harde werk dat in de loop der ja ren heel wat x-aamkozijnen voor nieuwe huizen oplever de (er staan er nog wel van en Frederik Jan Willem kan ze u wel aanwijzen) vond hij tijd voor een jonge blom uit het IJmuiden van die dagen, waarmee hij een Kanaaldijk- kie omging en die op de der tiende van de elfde van het jaar 1902 zijn echtgenote werd op de secretarie in het oude dorp Velsen. Hij was 23 en zij 21. Ex- stond een huisje klaar in IJmuiden en daar hebben ze tot 1940 lief en leed gedeeld. Toen brak de ooi-log uit en de echtelieden dienden te ver trekken naar Santpoort en la ter nóg eens vier keer naar een andere steê, zodat de Duitser dit gezin wel in de botten is gaan zitten. Donderdag wordt het feest in de Van Leeuwenstraat op nummer 32 en niet alleen de dochter en de vier klein- kinders zullen eb komen feli citeren, maar ik wed ook de buurt, want zulke montere bruidsparen als dit verdienen een vrolijk feest. Proficiat, mensen! LAMPENIER te vinden), de houtbewerking, de damclub en het dansgroepje (volksdans). Dit alles wordt beoefend in het clubhuis dat op het terrein staat. En wie dan bedenkt dat Heu velwijk ongeveer de jongste speeltuinver eniging in IJmuiden is en men aanschouwt de resultaten, dan kan een woord van hulde niet uitblijven. ADVERTENTIE in 100 wol en zijde. Wij brengen U een rijk gevarieerde collectie in effen, ruitdessins, streepmotieven, prijzen reeds vanaf Kennemerlaan 36 Zeeweg 377 IJmuiden Tel. 4453 Driehuis „Klaproosdag 1952", een moment, om, zeven jaren na de bevrijding de dank- baai-heid te tonen voor het offer dat de geallieerde soldaten in de tweede wereld oorlog voor onze bevrijding brachten. Men weet in Velsen waar het bij de collecte op 15 November om gaat: een be scheiden bijdrage te leveren in het ondex-- houd van de geallieerde graven in Ne derland, opdat de ouders die in de strijd om de vrijheid hun zonen, de vrouwen die hun mannen verloren, zullen weten dat er voor de laatste rustplaats van hen, die ver van huis het leven lieten, wordt gezorgd uit dankbaarheid. Ieder jaar weer komt deze collecte terug, ieder jaar wordt Velsen op die dag bepaald bij de vijf ja- x~en van wreedheid, angst en spanning. Is het nog nodig deze collecte aan te beve len? Wie waarlijk mens is kent in deze zijn plicht. Het bescheiden geldoffer staat hier tegenover het offer van ouders en vi-ouwen die alles gaven en van hen, die met hun leven betaalden voor onze vrij heid. De tweede oproep voor de Klaproosdag geldt collectanten. Het is niet gemakkelijk een hele dag met een bus te rammelen en de desillusies zijn vele. Dat is bekend. Eén dag van opoffering valt echter in het niet bij een levensoffer, dat toch zeker ook voor de collectanten werd gebracht. Ontbreekt dus niet op het appèl. Men kan zich opgeven bij een der onderstaande adressen: H. Andrea, Ladderbeekstraat 129, Vel- sen-Noord. A. G. Clazing. Hoflaan 4, Velsen-N. Mevr. T. Boosman-van Delft, Stations weg 7, telef. 4340. P. J. v. d. Bogaard, de Sav. Lohman- laan 7, Velsen, telef. 5568. J. W. Thijssen, Wijk aan Zeeërweg 95, IJmuiden-Oost, telef. 5398. Mevr. C. P. J. Anten-Butzelaar, de Ge- nestetlaan 11, Di'iehuis, telef. 4937. Mej. E. Vijlbrief, Lijsterlaan 1, IJmui- den-O., telef. 4917. A. P. Bakker, Cronjéstx-aat 5, IJmuiden, telef. 5455. Mevr. J. Sanders, Kerkweg 122. Sant- poort-D., telef. 4169. M. W. Jonker, Bloemendaalsestraatweg 135, Santpooi-t-D., telef. 8512. De gi-ote Britse öx-ganisatie van oud strijders en nabestaanden biedt aan acht collectanten, desgewenst van een relatie vex-gezeld, een reis naar en een verblijf van enkele dagen in Londen of Bi-ussel aan. Niet om hen te belonen voor de ijver, die ze toch aan de dag willen leggen, maar om uitdrukking te geven aan echt menselijke gevoelens, even zuiver als de hunne. Deze week werden bij de Beverwijkse politie de volgende voox-werpen als ge vonden gei-egistreerd: kinderportemonnaie met inhoud, speelgoedpop, grijze kindex-- muts, bruine damespoi-temonnaie, vulpen, wollen herenshawl, lederen actetas met brood en fles thee, paarlen ketting, bruin glacé herenhandschoen, gx-oene shawl, x-ood hondeni-iempje, spx-ingtouw, alpino pet, rode haarstrik, rode portemonnaie. rozenkrans in étui, hangertje met ketting, grijs jongenspetje, wollen gekleurde hand schoen, herdershond, blauw-zwarte porte monnaie met inhoud, een oud herenrij wiel, paar kaphandschoenen, moersleutel en paar glacé herenhandschoenen. cooooooooooccocooooooocoooocxx^coooooooccoooax Zondagmiddag zal sportminnend IJmui den onder meer de afbeeldingen van zijn eigen voetbalhelden kunnen kopen en tegelijkertijd een bizonder mooi doel helpen verwezenlijken: door de Cultu rele Arbeiderssportbond worden op het terrein van Schoonenberg namelijk de attractieve zegeltjes voor 5 cent per stuk te koop aangeboden. De eerste dui zenden van deze aardige zegels zijn in middels ook op andere punten in de gemeente „uitgezet" en het geld dat er voor binnenkomt zal goed besteed wor den: namelijk aan een internaat voor de revalidatie van kinderverlammings- patiëntjes, dat waarschijnlijk in Heem stede komt. In het tijdvak van 31 October tot 7 Novem ber werden de volgende gevonden voorwer- pen bij de politie aangegeven: Speelgoedhondje, bos sleutels, portemon naie, 3 overhemdjes en broekjes (kind), nummerbord, viskist, handschoen, sleutel en zakmes, handdoek en washandje, gewicht, hond, ketting motorrijwiel (defect), konijn, herenpolshorloge, dasspeld. kindex-jasje, figuurzaagplankje, paar regenpijpen, vulpen, dameshoed, leesboek, hei-enrijwiel, rozen- krans, boodschapmandje, autolamp, riem, maatstok, want, autoped, ceintuur, windjack, fietsje (driewieler), fietstas, kinderjasje, bil jet van f2.50, vlag (Hero Perl), 2 vulpen houders, kinderschoentje. De IJmuidense bridgeclub „De Jump" verspeelde de 2e ronde van haar winter competitie, waarin de uitslagen waren: Afd. A: 1. Jonker-De Jong 54J4 d.; 2. v. d. Vis-v. d. Steen 4514 p.; 3. Mainz-Clee- ren 43 p.; 4. Boer-v. Loo 41 p.; 5. Kramer- v. d. Burg 40J4 p.; 6. echtp. De Groot 39'A p.; 7. Maax-leveld-Wonink 38 p.; 8. Kuys- Porck 34 p. Afd. B: 1. Amsing-v. d. Bei-g 28A p.; 2. De HaasWey 27 p.; 3. Koningstein-Smit 26 p.; 4. Laman-Middelkoop 25 p.; 5. dins Elzerman-De Haas 22'A p.; 6. dms. Kra- mei--Schoen 21 p. Na de wedstrijden, die voor de compe titie van de Noordhollandse Schaakbond wei-den gespeeld, is de onderlinge compe titie voortgezet. Door het grote aantal af gebroken partijen was de oogst ditmaal niet zo groot. Zo kwam in groep 1 maar een partij uit: de partij Plugboer-Visser, die door Visse rgewonnen werd, de pai-tij Hendrikse-Gordijn werd in gelijke stand afgebroken, evenals de partij tussen Kis- temaker en Kraaienoord, de pax-tij Stals- Lanser zou eerst worden afgebroken, maar is later door Lanser opgegeven, wat een kleine verrassing genoemd kan worden. In groep 2a behaalde Edelenbos een half puntje tegen Sibum, niet slecht! In de andere groep kwamen twee onvex-wachte uitslagen uit de bus. Lanser verloor van Zeylmans, die door dit resultaat er uitste kend voor komt te staan, en voorts ver loor Scheurkogel van Tellier, wat ook al met verwacht werd, de partij Aarsen-v. Stekelenburgh werd afgebroken. In groep 3 is Van Niekerken na 7 par tijen nog ongeslagen en deze speler schijnt regeli-echt op het kampioenschap aan te stevenen, ditmaal won hij van C. Dekker; Gravemaker is wellicht over zijn diepte punt heen, een goede remise met Moleman hielp hem aan het eerste halve punt! Hueting blijft het goede pad bewandelen en versloeg nu Korff, in een pai-tij met wisselende kansen werd de partij H. de Boei--Apspoel afgebroken met een iets betere stelling voor De Boer. ICi-ab won een moeilijk eindspel van Kramer jr., en Spuls jr., die tot nu toe enkele remises had gemaakt, won in goede stijl van v. d. Doel. Brouwer moest in Tol zijn meerdere er kennen, wat niet erg is, want Tol behoort tot de kanshebbers, v. d. Veen en Vx-ies deelden broederlijk hel punt. M. D. Spuls voerde zijn score op ten koste van v. Die jr., maar liet zich lelijk verrassen door Schelvis, die nog geen en kele overwinning had behaald, maar nu eens niet door het noodlot achtervolgd, zijn eerste zege behaalde. De strijd tussen v. Die en v. Die jr. leverde een punt op voor eerstgenoemde. Cleex-en komt er steeds beter in, getuige zijn remise tegen Wolthuizen. en mevrouw Spuls gaf G. Ha ver een nul mee naar Utx-echt, waar hij woonachtig is. Hogewind blijkt een wissel vallig speler te zijn, hij werd het slacht offer van De Bruin, die hiex-mee een goed succes behaalde, tenslotte zegevierde v. d. Wel over Ruys, en v. Veelen moest de eer aan de Jong laten. GEBOREN: E. E. van der PuttenMooij, z„ Hagelingerweg 19, Santpoort; J. F. van der Nulft—Bex-ends, z„ Hagelingerweg 87, Sant- poox-t; H. Vosseberg—Engelhart, d., Meer- weidenlaan 8 rd, Velsen-N.; G. Verhulst— Bierenbrcodspot, d.. IJsselstraat 87. IJmui den; E. C. Akkerman—Foppen, d.. Hombux-g- straat 50 rd. IJmuiden; C. M. Kouwenoord Sietses, d., Noorderlaan 21, Velsen-N.; J. C. M. Post—de Ruijter, z., Lagersstx-aat 16, IJmuiden; C. J. C. Dijkstx-aLoogman. d.. Scheldestraat 26, IJmuiden; G. C. Molenaar Gozeling. d„ Spekkenwegje 1. Driehuis: C. van Wort-Blom, z„ IJsselstraat 47, IJmuiden. OVERLEDEN: H. Bakkenes, 67 j., echtge noot van S. van Bindsbergen, Alex. Bell- straat 51, IJmuiden: C. van de Ketterij, 80 j., echtgenoot van J. Schroevex-s, Kompasstraat 14, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. F. Poppenbui'g, Ko ninginneweg 165 I. Amsterdam en G. J. M. Beek, Tex-rasweg 76, Santpoox-t, toek. adres: Randweg 181, Bussum; F. Brussel, Jan van Galenstraat 19, Wormerveer en H. J. Hom borg. President Steynstraat 70, IJmuiden; J. de Niet, Hagelingerweg 49, Santpoort en L. J. van Toor, Braamsti-aat 5, IJmuiden; K. Meijer, Schulpweg 164. Velsen-N. en A. L. Bank, Cox-nelis Matersweg 4, Bevex-wijk; J. W. Buding, Piet Heinstraat 36, IJmuiden-O. en A. Olivier, Piet Heinstraat 44, IJrnuiden- Oost. toek. aadres: Piet Heinstraat 36. IJmui- den-O.; W. Mengelder, Kei-kweg 24, Sant poort en K. H. Brondijk, 't Zandt, toek. adres: Kei-kweg 24, Santpoort. GEHUWD: J. van Genderen en M. C. Bux-ger, Noorderlaan 18, Velsen-N.; J. E. Gelens en J. Leene, Veerstx-aat 9, Hansweert; G. Meijer en H. E. Kuijk. Dorpsstx-aat 301, Wormer; C. J. Kaaij en W. Visser, Zeeweg 283, IJmuiden-O; D. Duker en M. W. Brach- tex\ Kanaalstx-aat 15 rd, IJmuiden. Zaterdag 8 November Rex, 20 uur: „Hannoc, de Indiaan". Thalia, 19 en 21.15 uur: „De stx-aat". Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembr^ndtlaai., 20 uur: „Knalavond" C.J.V.F. en C.J. M.V. Leger des Heils, Edisonstx-aat: Bazar Heu velwijk. Zondag 9 November Rex, 15 en 20 uur: „Hannoc, de Indiaan". Thalia, 15 uur: „Silver River", 19 en 21.15 uur: „De straat". Maandag 10 November Raadhuis 1012 uur: Spreekuur burge- xneester. Rex, 20 uur: „Hannoc, de Indiaan". Thalia, 20 uur: „Silver River".

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 15