Nederland acht een volledige federatie noodzaak voor EVG Besprekingen over Korea achter UNO-schermen De huurverhoging zal niet op 1 Januari kunnen ingaan Weerbericht Adenauer: Politiek gezagsorgaan bestaanskwestie voor Europa Zuid-Afrika's rassendiscriminatie in de speciale UNO-commissie Mr. Stikker tot Britse pers: Perzisch aanbod aan Engeland Zuid-Afrikaanse gedelegeerde spreekt van gevaar tot „ontbinding der UNO" Pogingen tot compromis Het woord is aan Dit jaar komen waarschijnlijk 50.000 woningen gereed Lawines rollen over Oostenrijk velser Haarlems Dagblad EDITIE Accoord met Duitsers Australische socialisten beschuldigen regering Indonesisch parlement hervat zijn zitting Herdenking 11e November 1918 te Parijs Nieuw plan voor krijgsgevangenenkwestie Arabieren kregen steun van de Grote Drie Zweeds schip op de Elbe in nood Bespreking tussen Truman en Eisenhower Nederland moet handel vrijer laten MINISTER WITTE: 67e JAARGANG No 108 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie,Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 13 NOVEMBER 1952 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG No 268 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.0-. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN (Reuter). De Nederlandse ambassadeur te Londen, inr. D, U. Stikker, heeft tegenover de pers de verwachting uitgesproken, dat Nederland het eerste land zal zijn dat het verdrag voor een Europese verdedigingsgemeenschap zal bekrachtigen. Mr. Stikker zei, dat Neder land van mening is, dat de verdedigingsgemeenschap een volledige federatie op politiek en economisch gebied noodzakelijk maakt. Hij gaf te kennen, dat de Nederlandse steun voor het politieke gezagsorgaan zou kunnen afhangen van de bereidheid der betrokken landen ook een economische federatie aan te gaan. Mr. Stikker verwachtte dat het wetsontwerp voor de bekrachtiging van het EVG-verdrag binnen twee weken bij het Neder landse parlement zal worden ingediend en dat er geen ernstige moeilijk heden aan een goedkeuring in de weg gelegd zouden worden. Er zijn geen grondwettelijke hinderpalen, daar reeds een wetsontwerp voor de nood zakelijke grondwetswijzigingen in eerste lezing door het parlement is genomen. Tachtig procent van de leden van de Staten-Generaal zou naar mr. Stikker verwachtte voor het E.V.G.-verdrag stemmen. Naar de mening van mr. Stikker moeten de Westelijke mogendheden de huidige gelegenheid aangrijpen, cm tot een ac coord te komen, dat de Duitse medewer king bij de verdediging verzekert. Hij zeide, dat de Nederlandse regering veel vertrouwen heeft in de houding van de huidige West-Duitse regering en van kanselier Adenauer. „Deze laatste ken ik goed en ik heb de grootste bewondering voor hem", zei hij. Mr. Stikker zei, dat rekening moet worden gehouden met de openbare mening in West-Duitsland en dat er geen discriminatie tegen Duits land moet zijn binnen de E.Y.G. Uiteraard, zo voegde hij hieraan toe, hebben toespraken van de laatste tijd, zoals die van generaal Ramcke, bezorgd heid gewekt, maar wij vertrouwen, dat dr. Adenauer in staat zal zijn het juiste demo cratische gevoel voor een verenigd Euro pa te scheppen. Adenauers rede De West-Duitse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft gisteravond in een radio- interview de verwachting uitgesproken, dat „binnen afzienbare tijd" een Europees parlement zal worden bijeen geroepen. „Wij zijn veel dichter bij een Europese eenheid dan in het algemeen wordt aange nomen", zo verklaarde hij. Wanneer het de Straatsburgse commissie voor de op stelling van een Europese grondwet zal gelukken haar werk te voltooien, dan zal er volgens Adenauer weinig meer over blijven van de „depressie, waarin de bui tenlandse politiek zich op het ogenblik bevindt". Dr. Adenauer zei: „Dan komt er weer wind in de Europese zeilen. Dan zal ook de stemming in het Franse parlement over de Europese verdragen anders uitvallen dan velen thans misschien vrezen/Verschil lende Franse partijen hebben de eis ge steld, dat de Europese verdedigingsge meenschap een politiek fundament moet krijgen. Dit politieke fundament is nu tot een bestaanskwestie voor Europa gewor den". Dr. Adenauer zeide voorts: „Een groter Europa dan dat der zes landen is op het ogenblik niet aan de horizon te zien. Overigens betekent de nauwere aaneen sluiting van een deel geenszins de split sing van het geheel. De continentale inte gratie zal hand in hand gaan met nauwere verbindingen met de staten van de Raad van Europa, die er vooreerst niet aan wil len deelnemen". Dr. Adenauer noemde de vereniging van Europa de „enige kans voor de thans levende Europese generatie". Wordt zij thans niet gegrepen, dan zou Europa vol gens de kanselier onherroepelijk terug- NEW YORK. (Reuter). De Perzische vertegenwoordiger in de economische en financiële commissie van de UNO, dr. Ali Gholi Ardalan, heeft in een korte toe spraak op een bijeenkomst der commissie, die in hoofdzaak aan andere onderwerpen was gewijd, namens Perzië een nieuw voorstel gedaan voor een regeling van het oliegeschiï. met Groofc-Brittannië. Dr. Ar dalan zeide dat zijn regering bereid is de „Anglo Iranian Oil Company" schadeloos stelling te verlenen op de in Groot-Brit- tannië geldende grondslagen voor de ver goeding aan eigenaars van genationali seerde industrieën. „Pei'zië doet dit aanbod als blijk van zijn goede wil", verklaarde dr. Ardalan. De Britse vertegenwoordiger in de com missie, Clifford, zeide, dat hij in de loop van de volgende week op het Per zische voorstel zal antwoorden. Het bestuur der Australische socialisti sche partij heeft de regering er Woensdag van beschuldigd haar belofte aan duizenden immigranten, dat zij werk in Australië zouden krijgen, te hebben geschonden. Het partijbestuur is van mening dat immigran ten, die dat wensen naar hun 'land van herkomst moeten kunnen terugkeren, zon der de kosten voor hun reis naar Australië terug te moeten betalen. Het bestuur ver klaart verder stappen te zullen doen om de arbeidersorganisaties in andere landen op de hoogte te stellen van Australië's econo mische positie, voor zover deze invloed heeft op het opnemen van immigranten. vallen in een tijdperk van nationalisme. „Bij ons dragen de figuren van het verle den namen als Ramcke en Schepmann. In andere landen hebben zij andere namen. Overal roeren zich de spoken. Men kan ze slechts met Europa vernietigen", aldus Adenauer. De kanselier verklaarde voorts, dat nog niet alle politici hebben begrepen, dat Europa boven de partijenstrijd moet staan. Het is veel belangrijker een demo cratisch Europa te vormen, onverschillig onder welk politiek gesternte, dan in een of andere staat het program van een poli tieke partij te verwezenlijken. Adenauer zeide dat de weg naar Europa nu eenmaal geen wandeltocht is, doch eer der een wedloop met hindernissen. De kwestie van het Saai-gebied was volgens hem daarbij een moeilijke hindernis. Adenauer verklaarde zich bereid daarover de besprekingen met Schuman te hervat ten, wanneer deze tenminste wilde ingaan op de daartoe door de kanselier op 16 Oc tober gestelde voorwaarden. Deze voorwaarden betekenden een ver zachting van de aanvankelijke Duitse eisen. Wel hielden zij vast aan de erkenning der Duitsgezinde partijen in het Saargebied en een uitstel der verkiezingen, maar de Bondskanselier zag af van het stellen van een termijn van vijf jaar voor de Euro- peanisatie van het Saargebied. DJAKARTA (P. I. Aneta). De com missie van overleg uit het Indonesische parlement heeft besloten de zitting van de volksvertegenwoordiging op 27 November te hervatten, aldus een mededeling van de voorzitter van het parlement, mr. Sartono. De commissie nam dit besluit na een verzekering van premier Wilopo, dat „de vergaderingen zullen zijn gevrijwaard van verstoringen van de veiligheid" en dat voor de persoonlijke vrijheid van de parle mentsleden zorg zal worden gedragen. Aan het besluit ging een vergadering van de commissie vooraf, die drie uur duurde en werd bijgewoond door mr. Wilopo. Frankrijk heeft op de 11e November de 34e herdenking gevierd van de wapenstil stand in 1918. Gezicht op de plechtigheid die bij de Are de Triomphe werd ge houden. President Auriol, omringd door leden der regering, heeft zojuist een krans gelegd op 't graf van de Onbekende sol daat en neemt nu een minuut stilte in acht. Stram in het gelid staat de Nationale Garde. In de boog der Are neigt zich de vlag over de hoofden der toeschouwers. NEW YORK, (Reuter) In de speciale politieke commissie der UNO is Woensdag het debat begonnen over de apartheids politiek in Zuid-Afrika, welke kwestie door de dertien Arabische en Aziatische leden aanhangig is gemaakt, als „een be dreiging van de vrede". Voorzitter Kyroe (Griekenland) deed een beroep op de af gevaardigden om het punt te behandelen in een geest van gematigdheid en verzoe ningsgezindheid. De leider der Zuid-Afrikaanse delegatie, Jooste, betwistte vervolgens de UNO het recht om zich met de kwestie in te laten. Volgens hem zou het van wijsheid en staatsmanschap getuigen, als men zich eerst- zou bezinnen, voordat men iets doet, dat NEW YORK, 13 Nov. (Reuter). Naar in New York wordt vernomen is de leider van de Israëlische delegatie, Eban, van plan bij de hervatting van het debat over Korea in de politieke commissie van de Algemene Vergadering der UNO een plan voor te stellen tot een mogelijk compromis. Dit plan zou het beginsel erkennen, dat geen krijgsgevangene gedwongen moet worden gerepatrieerd, doch tezelfdertijd zou gepoogd worden een werkwijze op te stellen, waarbij geen van beide partijen prestige zou verliezen. Een neutrale com missie zou toezicht moeten houden op een vrijwillige beslissing der gevangenen over hun eigen toekomst. Voorts verwacht men, dat binnenkort in de politieke commissie ook een Indisch plan ter regeling van de krijgsgevangenen- kwestie zal worden ingediend. De Indische formule zou zijn gebaseerd op het vrijlaten van alle gevangenen op een eiland of een groep eilanden, die geneutraliseerd zou zijn. De Indische afgevaardigde Menon, die zich naar verluidt op last van premier Nehroe met deze kwestie bezig houdt, voerde Woensdag besprekingen met Acheson en Eden, vandaag, Donderdag, zou hij met Wysjinski spreken. Bij zijn vertrek uit New York heeft Ri chard Casey, de Australische minister van Buitenlandse Zaken, verklaard, te menen dat wellicht de kwestie der uitwisseling van de krijgsgevangenen, waarop de be standsbesprekingen in Korea zijn vastge lopen, kan worden opgelost door alle ge vangenen over te brengen naar een ge demilitariseerd eiland langs de Koreaanse kust, waar een neutrale commissie zou moeten beslissen over hun toekomst. Er zou geen sprake van gedwongen repatrië ring moeten zijn. Diegenen, die niet naar hun vaderland zouden willen terugkeren, zouden onder de verantwoordelijkheid van de commissie komen, die regelmatig rap port zou moeten uitbrengen bij de UNO, aldus Casey. „Ondanks de klaarblijkelijke kloof" tus sen de standpunten als uiteengezet door Wysjinski, de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, en minister Eden, zijn Britse ambtgenoot, is er ruimte voor een vergelijk, aldus de minister. Het is geen geheim, zo zei hij, dat afgevaardigden van vele landen hebben gewerkt aan een ont- werp-resolutie ter overbrugging van deze kloof. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de UNO, heeft de vergadering medegedeeld, dat hij zich terug trekt als secretaris-gene raal. Trygve Lie, staande, leest de inhoud van de brief voor, die deze mededeling behelst. Naast Trygve Lie, in het midden, Lester B. Pearson, voorzitter van de Al gemene Vergadering, en rechts Andrew W. Cordier, hoofd van het kabinet van de secretaris-generaal. (Foto hieronder) „wellicht tot een ontbinding van de UNO leidt". Hij huldigde het standpunt, dat er al leen van een bedreiging var. de vrede sprake is, als „de territoriale onschend baarheid en politieke onafhankelijkheid van een andere staat wordt bedreigd". De leidster der Indiase delegatie, me vrouw Paksjmi Pandit, verklaarde, dat de kwestie door dertien landen, tezamen meer dan 600 millioen inwoners tellend, te ber de is gebracht. „Omdat naar onze mening de toestand in Zuid-Afrika een nieuwe en gevaarlijke spanning heeft geschapen met ernstige gevolgen voor de harmonie tus sen de volken en voor de wereldvrede. '"Apartheid" zo vervolgde spreekster, „be tekent een permanente blanke overheer sing van de niet-blanken, die 30 procent van de bevolking van de unie vormen. Liberia verzocht de commissie, om pro fessor Z. K. Matthews van het Zuid-Afri kaanse negercollege van Port Hare in de Kaapprovincie, die zich te New York be vindt, te horen. De voorzitter van de commissie ver klaarde zich tegen dit voorstel, zeggend, dat het een precedent zou scheppen en dat er dan twee partijen aan de ene kant van het debat zouden zijn een officiële ver tegenwoordiger van een souvereine staat en een particulier persoon uit dat land. De beslissing van de voorzitter werd aanvaard. Matthews kan wel per brief aan de commissie zijn standpunt uiteenzetten. Lord Llewellin van Engeland achtte de UNO niet bevoegd de rassenkwestie in Zuid-Afrika te bespreken. Als de wereld vrede werkelijk in gevaar zou komen, zei hij, kan de Veiligheidsraad krachtens het Handvest handelen. De vertegenwoordigers van Zweden en Noorwegen gaven als hun mening te ken nen, dat de Assemblee wel bevoegd is de kwestie der rassenpolitiek van Zuid- Afrika te bespreken. Zuid-Afrika heeft de volgende resolutie bij de speciale com missie ingediend: Gelet op de bepalingen van artikel twee paragraaf 7 van het handvest der UNO. bevindt de politieke commissie ad hoe, dat zij niet bevoegd is tot. behandeling van het rassenconflict in Zuid-Afrika. voort vloeiend uit de apartheidspolitiek van de Zuid-Afrikaanse regering. Adenauer: Wij zullen niet wijken KEULEN. (Reuter). De Arabische delegatie in West-Duitsland heeft Woens dag de tekst gepubliceerd van het pro testmemorandum, dat zij 31 October aan de West-Duitse regering heeft overhan digd. De Arabische staten verklaren daarin, in Mei jongstleden nota's te hebben ont vangen van Engeland, Amerika en Frank rijk, waarin deze landen zeggen, dat zij geen aandeel gehad hebben in de totstand koming van de Duits-Israelische herstel betalingsovereenkomst en zich on het standpunt stellen, dat Israel juridisch geen recht heeft herstelbetaling van Duitsland te eisen. Op een persconferentie te Frankfort zei een lid van de Arabische delegatie, dat de Arabische staten alle aan Israel te zenden goederen als oorlogsmateriaal zullen be schouwen, daar elk materiaal eventueel voor kanonnen en tanks kan worden ge ruild. Generaal Naguib van Egypte heeft Woensdagavond in een radiotoespraak op nieuw laten doorschemeren, dat de Arabi sche landen de Duitse goederen zullen weren als het restitutieaccoord bekrach tigd wordt. De West-Duitse bondskanselier, Adenauer, heeft Woensdag in een radio-vraaggesprek verklaard, dat West-Duitsland vasthoudt aan zijn schadevergoedingsovereenkomst met Israel en niet zal toegeven aan de eisen van de Arabieren. „Het zou schandelijk zijn, als wij van ons toesluiten zouden terugkomen, omdat men ons met economische nadelen ge dreigd heeft. Er zijn hogere dingen dan het doen van goede zaken. Wij willen een ander Duitsland dan het Duitsland, van Hitier", aldus Adenauer. Het 2053 ton metende Zweedse m.s. „Karlshamn" heeft Woensdagnacht, na een aanvaring met een ander schip, geseind, dat het in zinkende toestand verkeerde. De schepen kwamen op de Elbe nabij Schulau in aanvaring. Later seinde de Karlshamn, dat assistentie werd verleend en dat het noodverkeer kon worden opge heven. Even tevoren bleek uit een radio bericht, dat de Duitse sleepboot „Danzig" naar de Karlshamn onderweg was. Volgens later binnengekomen inlichtin gen uit Rotterdam zou de Karlshamn reeds zijn gezonken. Het is een boot van 1900 ton, gebouwd in 1951. Eigenaar is Sven Salen te Stockholm. Het schip was onder weg van Casablanca via Hamburg naar Rotterdam. De „Louis Sheid", waarmee het schip in botsing is geweest, is van Belgische natio naliteit en meet 7642 ton B a g e h o t Niets onverkwikkelijker dan een deugdzaam mens met een be krompen geest. WASHINGTON (A.F.P.). De bespre king tussen generaal Eisenhower en presi dent Truman zal Dinsdagavond 18 Novem ber worden gehouden, zo deelt het Witte Huis mede. Verwacht wordt, dat, nadat Eisenhower het presidentschap op 20 Januari heeft overgenomen, hij het congres zijn eigen aanbevelingen zal doen voor wij ziging van de begroting. President Truman heeft in verkiezings redevoeringen verklaard, dat de door Eisenhower voorgestelde bezuinigingen in de regeringsuitgaven inreëel, onmogelijk en politiek geïnspireerd zijn. Naar verluidt is de regering-Truman bezig aan een begroting 1953-'54, waarop de regeringsuitgaven tussen 84 en 85 mil liard dollar beslaan. Dit is 5 tot 6 milliard dollar meer dan de door het Congres goed gekeurde begroting voor het lopende jaar en 14 tot 15 milliard dollar meer dan het bedrag, dat Eisenhower en zijn politieke bondgenoot senator Robert Taft voor zich zelf hebben vastgesteld. Een aantal firma's heeft president Tru man reeds uitgenodigd bij haar in dienst te treden als hij in Januari 1953 het presi dentschap aan generaal Eisenhower zal hebben overgedragen. Truman heeft echter geen enkel aanbod aanvaard, aldus is Woensdag in kringen van het Witte Huis vernomen. PARIJS (D.P.A.) De voornaamste crediteurlanden in de Europese betalings unie, België, Italië, Nederland en West- Duitsland, moeten nieuwe pogingen in het werk stellen voor een verdere liberalisatie van hun zichtbare en onzichtbare handel op grond van de situatie en mogelijkheid in ieder land afzonderlijk. Tot dit resultaat is de commissie voor handelspolitiek van de Organisatie voor Europese Economise Samenwerking gekomen in haar beide laatste bijeenkomsten, waarin de handels politieke situatie der voornaamste E.B.U.- crediteuren is onderzocht. De commissie bereidt thans een rapport voor bestemd voor de ministerraad van de O.E.E.S., waarin op de genoemde landen een beroep wordt gedaan mede te delen of en in welke omvang zij een aanvullende liberalisatie zouden kunnen doorvoeren. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting:, ir. Witte, heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij vóór 1 Januari een advies van de Sociaal-Economische Raad verwacht over de huurverhoging. Het zal dan echter niet meer mogelijk zijn een voorstel tot huurverhoging op een zodanig tijdstip bij de Kamer aanhangig te maken, dat deze per 1 Januari 1953 zou kunnen ingaan. Wat de woningbouw betreft verklaart de minister te verwachten dat dit jaar ten minste 50.000 woningen gereed zullen komen. Indien de verhoudingen op de arbeids markt en de monetaire toestand dit moge lijk maken, is het niet uitgesloten, dat het aantal woningen in 1953 boven de 55.000 komt. De gang van zaken in de loop van 1953 zal dit moeten leren. Ten einde er eventueel toe te kunnen overgaan meer premiewoningen te doen stichten dan in het woningbouwprogramma zijn voorzien, zal nog in 1953 over het benodigde crediet voor het toekennen van het hoger aantal premies moeten kunnen worden beschikt. De betreffende post op de begroting is met 20 millioen verhoogd, waardoor de mo gelijkheid wordt geopend eventueel onge veer 5000 premies meer toe te kennen. De minister heeft de woningtekorten INNSBRUCK (Reuter). Weerdeskun- digen hebben te Innsbruck gewaarschuwd, dat de bewoners van afgelegen gedeelten van Tyrol voortdurend op hun hoede moe ten zijn voor het lawinegevaar. Dit geldt voor afgelegen dorpjes en boerderijen, waarvan de verbindingen met de buiten wereld door de zware sneeuwval reeds zijn verbroken. De politie van Innsbruck heeft medege deeld, dat jagers en patrouilles skilopers op zoek zijn naar een onbekend aantal hout hakkers, dat in de nacht van Maandag op Dinsdag in het Karwendel-gebergte, aan de Oostenrijks-Duitse grens, door een hevige sneeuwstorm is overvallen. Men heeft sindsdien niets meer van hen vernomen. De „Salzburger Nachrichten" meldt, dat de stad Spiss, aan de Zwitsers-Oostenrijkse grens, die in de winter van 1951 op 1952 uit de lucht werd bevoorraad, omdat haar verbindingen met de buitenwereld verbro ken waren, thans weer geïsoleerd is. Pa trouilles die Spiss hebben weten te berei ken, deelden echter meue aat er nog vol doende levensmiddelen in de stad zijn. Het weerstation van Innsbruck heeft Woensdag medegedeeld dat in deze maand de zwaarste sneeuwval sinds tientallen jaren boven Oostenrijk heeft plaats gehad. De politie van Innsbruck heeft medege- .deeld, dat twee arbeiders van een fabriek in Tyrol Dinsdag onder een lawine zijn bedolven. Reddingsploegen pogen hen te bereiken. In Innsbruck zelf waren zeshonderd ar beiders Woensdag bezig met het ruimen van een 25 centimeter dikke sneeuwlaag. voor het rijk en de provincies doen becijfe ren per 31 Mei 1947 en 1 Januari 1952. In dien de woningtekorten worden uitgedrukt in percenten van de woningbehoeften, krijgt men voor de provincies en voor Ne derland het volgende overzicht: 31 Mei 1947 1 Januari Groningen 8.7 4.0 Friesland 5,8 2.3 Drente 14.8 8.3 Overijsel 12,2 10,1 Gelderland 14,1 10,5 Utrecht 11,5 11,8 Noordholland 7,9 8.3 Zuidholland 10.0 9,4 Zeeland 7,8 Nrd-Brabant 13.5 9,5 Limburg 17,9 12,0 Nederland 10,8 8,9 Scholenbouw Hoewel de minister een open oog heeft voor de nog steeds grote behoefte aan schoolruimte, meent hij, dat het vóór alles noodzaak is die scholen te bouwen, die duurzaam nodig zijn. Tussen de jaren 1952 en 1957 is een stijging van de schoolbevol king te wachten, die slechts van tijdelijke aard zal zijn. Verwacht kan worden, dat omstreeks 1962 de behoefte aan lokalen voor gewoon lager onderwijs weer op het huidige peil zal staan. "^OCOOOOOOOOCXXXX30CCOOOOOOCODrxX5r>r<vxXYvy>TOOCS VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met op vele plaatsen enige neerslag en in de nacht en ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke rich tingen. Iets lagere middagtemperaturen. 14 November Zon op 7.58 uur. onder 16.50 uur. Maan op 4.25 uur, onder 15.04 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 13 November Hoog water: 0.33 en 13.01 uur. Laag water: 8.27 en 20.39 uur. Vrüdag 14 November Hoog water: 1.25 en 13.47 uur. Laag water: 9.19 en 21.29 uur. 8 COOCOOCOCODCC

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1