Goedkopere groente door ruimer aanbod Agenda voor Beverwijk Dood tijop de bloemenmarkt Beverwijk Castricum Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Ned. Herv. Gemeente zag film over „Meer en Bosch" Gietelingen weten nu, wat televisie is Weer een autoped verloren Christelijke sportvereniging komt uit de windselen Intrekking uitbreidingsplan Brits-IJslands visserij geschil Scheepvaart ZATERDAG 15 NOVEMBER 1952 99 Het verloop op de groentemarkt was deze week niet zo gunstig als de vorige; het aanbod overtrof de vraag en de prijzen zakten. De spruiten werden grotendeels verkocht voor 35-50 cent pér kilo, slechts een enkele partij kwam tot 65 cent. Andijvie heeft enkele weken lang goed geld opgebracht, maar door het oplopende aanbod zakte de prijs en werd er nu nog maar van 12-21 cent per kilo voor betaald. Bij een ruim aanbod liepen ook de bloemkoolprijzen te rug tot 16-31 cent per stuk. Bospeen is nog ruim vertegenwoordigd: de goede kwaliteit peen ging tot 23 cent per bos; de waspeen varieerde van 8-16 cent per kilo. Prei wordt nu minder en de prijs varieerde van 10-19 cent per kilo. De diverse soorten kool gingen alle voor 15 cent per kilo van de hand. Selderieknollen brachten het tot 17 cent per stuk. Tomaten minderen in aan voer, de prijzen zijn echter ook niet roos kleurig: er werd maar van 16-57 cent per kilo voor betaald. Druiven komen er nu ook hard minder; hier liep de prijs tot 1.20 per kilo. Bollen komen gauw Op de bloemenveiling is de aanvoer klein, maar dit is een verschijnsel, dat zich ieder jaar voordoet. De chrysanten raken al weer langzamerhand op, terwijl het wachten is op de bolgewassen waarvan spoedig de eer ste kistjes uit de kassen worden gehaald. De tros-chrysanten gaan voor veel geld van de hand, de goede kwaliteit (en die is er maar weinig) noteerde allemaal van 70- 95 cent per bos. Al naar gelang de kwali teit werd voor de overige sortering van 14-60 cent per bos betaald. De groot-bloe- migen draaien rond de 20 cent per stuk; de witte Germ ging tot 27 cent per stuk en de eerste gekleurde freesia noteerde 90 cent per bosje; de witte freesia bracht van 42- 77 cent per bosje op. Cyclame-bloemen blijven duur, al naar gelang soort en kleur werd er van 45-85 cent per bosje betaald. Anjers noteerden rond de 20 cent per stuk. Bij de potplanten brachten de cyclamen van 65 cent tot 1.70 per stuk op. Witte potchrysanten gingen tot 1.10 per pot. Beverwijk Noteringen: andijvie 5-19V2» bloemkool 16-29, bospeen 14-23, waspeen 8-15, spina-' Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 7 tot 14 November het volgende mede: „In de prijzen voor de sluitkoolsoorten is met uitzondering van .de Savoyekool weinig verandering gekomen. Door vraag uit Amerika konden de noteringen voor rode kool zich handhaven op 8.50 tot 10.70 de 100 kg. De gele- en groene Sa voyekool brachten bij gebrek aan vraag van exportzijde respectievelijk slechts 4.40 tot 7.50 en 6.40 tot 8.70 op. Wit- tekool werd naar Oost- en West-Duitsland, Engeland, Italië en Amerika verladen. De noteringen voor de herfstwitte lagen tus sen de 4.20 en 4.80, de succes-witte 5.206.10 en de Deense witte tussen de 6.en 7.80 de 100 kg. Dank zij de goede vraag uit Zwitserland werd voor de breekpeen 11.50 tot 14.80 besteed. Voor kroten was Frankrijk we derom de belangrijkste afnemer, welke tegen 13.tot 14.70 de 100 kg. aan kocht. Bij een nog steeds groot aanbod lagen de prijzen voor de exportbloemkool in Noordholland tussen de 12 en 30 cent per stuk. Op de Zuidhollandse eilanden begin nen de aanvoeren op de veilingen te min deren, waardoor in Barendrecht nog tot in de veertig cent per stuk werd betaald. Gemiddeld lag de prijs voor de exportkwa liteit a van 2232 cent. Voor bos- en waspeen werd onveranderd 815 cent per bos/kg besteed. Schorsene ren, welke bijna geheel voor export wor den aangekocht, brachten 4246 cent per kg op, met uitvoer naar België en Duits land. De noteringen voor prei en knolselderij schommelden tussen de 1020 cent per kg. Andijvie werd voor 1227 cent per kg en sla voor 1020 cent per krop ge veild. Nog goed verkoopbaar, bij geleide lijk toenemend aanbod is het witlof. Voor 4863 cent per kg. werd dit product aan gekocht. De noteringen voor spruiten ver toonden een dalende tendenz. Op Woens dag jongstleden werd gemiddeld 13.30 cent per kg. besteed. De geschoonde spruiten brachten 5763 cent per kg op. De uien- prijzen lagen onveranderd tussen de 16 en 22 cent per kg. Van de appelen werden de Cox's Orange en nog enkele éliterassen tegen redelijke prijzen voor Duitsland aangekocht. Door de weinige exportkansen blijven de prij zen van het harde fruit echter aan de lage kant en vertonen zij tot op dit ogenblik nog niet veel verbetering. Speciaal het keuken- en industriefruit was deze week moeilijk te plaatsen." Streven naar kunst" voor de militairen De toneelvereniging „Streven naar Kunst" zal op Zaterdag 22 November aan staande in het kamp „Rooswijk" opvoeren, het toneelstuk „Het witte legioen" in drie bedrijven door Maarten van Vucht, waar mede op 11 October jl. in het „Centrum" te Beverwijk een aanzienlijk succes werd behaald. Zaterdag 15 November Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Detec tive Story". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Alles voor de show". W.B. theater, 8 uur: „Jungle Jim en de skeletmannen". Zondag 16 November Kennemer Theater, 2.30 uur: „Vrouw Holle", 4.30, 7 en 9.15 uur: „Detective story". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Alles voor de show". W.B. Theater, 2.30 uur: „Om het goud van Nevada", 4.30 en 8 uur: „Jungle Jim en de skeletmannen". zie 30-45, sla 2-7, tomaten 16-52, spruiten 27-65, prei 10-18, knollen 8-16, boerenkool 6-13, groene kool 6-12, rode kool 7-12, gele kool 7-14, breekpeen 5-9, uien 12-20, soep 2-8, druiven 68-117, appelen 7-17, peren 3-8. Castricum Notering 14 November: sla 3y2-5Vz. bloemkool 12-17, spruiten A 31-59, spruiten B 16-23, prei 12-16, andijvie 15-20y2,_ rode kool 10Vè-12, boerenkool 5/2-HV2, pieter selie 42 per bakje, peen IV 7, bospeen 13- 16, knollen 14, appelen 10-11, alles per kg. Voor een flink bezette zaal werd gister avond in het Verenigingsgebouw aan de Schans voor wijk I der Ned. Herv. Ge meente de film „Een leven staat op het spel" vertoond. Ds. F. C. Willekes sprak in zijn inleiding over de „Macht van het klei ne", de bekende organisatie, die de zorg voor lijders aan vallende ziekten op zich heeft genomen en onder die naam een grote populariteit heeft verworven en wees daar bij op het recht van ieder mens, ook al is hij lichamelijk of geestelijk ziek, om liefde van zijn medemensen te ontvangen. De heer C. Veenhof van de inrichting „Meer en Bosch" te Haarlem, hanteerde hierna het filmapparaat, waarmede hij de aanwezigen een overzicht gaf van het werk, dat deze inrichting voor lijders aan val lende ziekten doet. „Meer en Bosch" hei-bergt 500 patiënten en de jaarlijkse uitgaven hiervoor bedra gen bijna twee millioen gulden per jaar. In de film wordt een patiënt op de voet ge volgd van de eerste observatie-week af. Via onderwijs, arbeidstherapie, vacantie- kampen en operatiezaal belandt de toe schouwer tenslotte bij het verplegend per soneel. Voor het instandhouden van „Meer en Bosch" zijn ruim 4000 medewerkers over het gehele land verspreid, elke dag in touw, en toch staan er nog talrijke patiën ten op de wachtlijst. Deze avond, die door het Kerkkoor met enige liederen werd opgeluisterd, werd door ds. Willekes besloten met het geza menlijk bidden van het „Onze Vader". In een populair gehouden uiteenzetting behandelde de heer J. Herrmanns van Philips gisteravond voor een nagenoeg volle zaal met leden van „De Gieteling" de vraag „Wat is televisie". Zonder al te ver door te dringen in de technische zaken, die bij een televisie-apparaat te pas komen, maakte de spreker zijn hoorders alles zeer duidelijk. De clou van de avond was na tuurlijk het aanschouwen van een com pleet televisie-programma, dat door de V.A.R.A. werd verzorgd en waarbij het hoorspel „Heeft iemand ook mijn rakker tjes gezien" een diepe indruk achterliet. In het „voorprogramma" was onder meer het onder water gaan van de duikers bij het wrak van de „Faustus" te zien, hetgeen uit de aard der zaak sterk de be langstelling trok. De apparatuur, die deze avond gebruikt werd, was beschikbaar gesteld door een Beverwijkse handelaar en dank zij drie toestellen, 2 kamer- en een „restaurant"- toestel was de uitzending zeer goed te volgen. Deze week werden de volgende gevonden voorwerpen bij de Beverwijkse politie ge deponeerd: Kinderbril, jongensfiets, dameshand schoen, wijnrode shawl, rode damesporte- monnaie met inhoud, zwart-witte spaniel, ijzeren haak met greep, pakje plantenboter, paar herensokken, rugzak met plastic jas, melkfles en broodtrommel, wit-bruin hondje, bruine want, snoer parels, dames handschoen, hoes van parapluie.haarspeldje padvindersdoek, autoped op luchtbanden, bankbiljet, slinger van auto, capuchon van regenmantel, riem, muntbiljet, paar witte wanten, bril met donker montuur, shawl, rozenkrans met kruisje, witte rozenkrans, autowiel met band en zwarte dameshand schoen. Causerie over portretfotografie Vrijdagavond hield, de Vereniging van Beverwijkse Amateurfotografen een verga dering, waar de bekende Amsterdamse fotograaf Cor van Weelen sprak over de portret-fotografie. De voorzitter, de heer G. Broertjes, heeft een woord van welkom gesproken tot de talrijke leden en wel in zonderheid tot de heer Van Weelen. Deze hield een technisch praatje over de portret fotografie en wat daarmede samenhangt. In grote lijnen werd gesproken over de ver lichting, de modellen en de achtergrond. Het was een inleiding, die vele vragen deed rijzen en op deze wijze ontstond er een leerzame gedachtenwisseling. Na afloop heeft de heer Broertjes dank gebracht aan de heer Van Weelen voor zijn causerie. Eerst spitten, dan sporten De besprekingen, welke worden gehou den om in Beverwijk te komen tot een christelijke sportvereniging zijn thans zo ver gevorderd dat de deelnemers, die zich hebben opgegeven voor voetbal of korfbal worden uitgenodigd om Zaterdagmiddag 22 November bij elkaar te komen op het sportterrein bij „Tussenwijk". Dan kan niet alleen een eerste kennismaking en oefening plaatsvinden doch tevens wordt door de beide afdelingen een voorlopig be stuur gekozen. Aangezien het veld enige tijd niet be speeld is hebben de mollen er vrij spel gehad zodat aan allen zal worden verzocht een schep mee te nemen om eerst geza menlijk een half uurtje aan „conditie training" te gaan doen. In verband met diverse besprekingen welke nog gevoerd worden is de eigenlijke oprichtig nog even uitgesteld. Zij die zich alsnog willen opgeven kun nen dit doen bij de heer J. H. Hendriks, Lindenlaan 15, Beverwijk, of op het ter rein. Alle SVIJ-elftallen vanmiddag en morgen in het veld Voor SVIJ staat Zondag een belangrijke wedstrijd op het programma tegen Spaar- 'nevogels, nummer laatst van de ranglijst, die nog geen enkel winstpunt wist te be halen. Wint SVIJ, dan zijn de IJmuide- naren voorlopig veilig en de kans is volop aanwezig, dat beide punten in IJmuiden blijven, als de achterhoede goed op dreef is. De opstelling is: T. den Dikken; Clots, Winter; J. de Bie, Brouwer, De Vries; H. de Bie, Visser, Jac. de Bie, Kramer, Kis tenmaker. Verder spelen SVIJ 2 en 5 tegen respec tievelijk NAS 3 en 4, en SVIJ 4 tegen Hoofddorp Boys 3, allen thuis, terwijl het 5de zijn krachten meet met Waterloo 3. De junioren ontvangen Zandvoortmeeuwen b, om 2 uur. Hotac I—G.T.T.C. II De tafeltenniswedstrijd HOTAC I en GTTC II, die in de Julianaschool werd ge speeld had een erg spannend verloop. De heer J. Weenink van HOTAC heeft nog steeds het pelil van vorig jaar niet bereikt, zodat hij maar één partij won. F. de Loor was daarentegen goed in vorm en hij won vrij gemakkelijk 3 partijen, Meyer won geen enkele partij. De dubbel-partij werd gewon nen door de partners Weeninkde Loor, waardoor de stand op 55 gebracht werd. In deze competitie zijn momenteel 5 wed strijden gespeeld, waarvan 2 gewonnen, 2 verloren en 1 gelijk. Hiermede heeft HOTAC 5 punten behaald. De volgende week zal HOTAC tegen Heemstede II uitkomen. BURGERLIJKE STAND GETROUWD: Th. G. van Beek en E. H. H. Mollenbeek; Th. Krom en E. M. Numan; Sj. Brechter en R. Hibma. GEBOREN: Johanna, d. van W. Welner en Tr. Modder; Margaretha H. M., d. van J. W. Zonneveld en H. A. Jansen; Dina H., d. van P. Waterham en D. H. Somsen; Johannes L. L„ z. van G. v. d. Leden en C. G. Backer; Alida H., d. van E. H. Bolliger en M. J. Wustrow; Cornelis. z. van R. v. Woensel en J. M. Schelvis; Jacoba S., d. van D. Holwerda en Gr. Postma; Franciscus J.. z. van H. A. Koks en J. C. Duijn; Dina, d. van A. J. L. Peperkamp en D. J. de Ruiter; Joan. z. van J. Thomas en J. Buitenen; Carolina M. E., d. van J. B. J. Hollebrand en C. M. Kuijs. ONDERTROUWD: S. Douwstra en D. G. J. ter Wolbeek; J. Smit en M. J. B. Rietkamp; A. Blom en J. D. Lijnslager; D. Roolker en N. van der Wissel; A. Albers en E. Blom; W Schoonenwolf en J. Blansjaar. De burgemeester van Beverwijk maakt bekend, dat van heden af ter gemeente secretarie, le afdeling, voor iedere belang stellende kosteloos ter inzage is gelegd het door Gedeputeerde Staten van Noordhol land goedgekeurde besluit van de raad van' Beverwijk tot intrekking van een gedeelte van het partiële uitbreidingsplan der ge meente Beverwijk „Centrum". Thalia (IJmuiden) geeft deze week: „Het zevende kruis", waarvan wij de vo rige week reeds een bespreking gaven met het oog op de vertoning in een der Bever wijkse theaters. Uit het kamp Westhofen zijn zeven gevangenen ontsnapt. SS'ers en hun honden zijn op zoek en zeven kruisen wachten de slachtoffers. Zes van de zeven worden gepakt. De zevende is Georg Heis ier, die opgejaagd als een dier het vege lijf weet te redden aan boord van een Neder lands schip, dat hem wegvoert naar een vrije wereld en daar komt de man in aan raking met een klein troepje verzetslieden. Hij was echter al kapot van ellende en ver nedering toen hij uit het kamp vluchtte en is meer meegesleurd dan meegelopen en eer hij in veiligheid komt ziet hij eerst nog zijn vriend Wallau aan het kruis hangen, nadat de beulen deze man onmenselijk hebben gemarteld. De fluisterstem van Wanau blijft hem vervolgen en als hij op het punt staat de moed te verliezen en een zenuw- LONDEN. (Reuter). IJsland heeft een IJslandse trei'ler, die met een lading vis op weg was naar Grimsby, opdracht gegeven koers te zetten naar een Duitse haven. Dit besluit werd genomen nadat de Britse re gering Woensdag een desbetreffend ver zoek aan de regering van IJsland had ge daan omdat de vissers van Grimsby, uit protest tegen het lossen van een vreemde lading vis in een Britse haven, gedreigd hadden niet meer uit te varen. De Britse bond van treilervissers nam in September het besluit het lossen van IJslandse trei- lers te verbieden, omdat IJsland het vis sen met treilers binnen een strook van vier mijl uit de IJslandse kust en andere zeegebieden heeft verboden. Een delegatie van IJslandse deskundigen wordt volgende week in Groot-Brittannië verwacht. Zij zullen trachten de Britse vis sers er van te overtuigen, dat het besluit op wetenschappelijke gronden is genomen. Een groep vrouwelijke afgevaardigden in de UNO, tijdens een receptie aangeboder door Trygve Lie; van links naar rechts: mevrouw A. Mazuki, gedelegeerde voor Indonesië, dr. Maria Z. N. Witteveen, afgevaardigde voor Nederland, begum Liaquat Ali Khan uit Pakistan en mevrouw Zena Harman, gedelegeerde voor Israel. Spencer Tracy. Een der hoofdfiguren in Het zevende kruis". crisis nabij is, mede doordat hij zijn vroe gere verloofde getrouwd ziet met een partij man, ontmoet hij ware vrienden,een Joodse dokter, een winkelierster en een vroegere vriend, een verzetsman en deze helpen hem door het ergste heen. De eerste helft van de film is supérieur. De vervaardiger gaat alle overdrijving uit de weg en hoe afschu welijk de beelden ook zijn, alle sensatie blijft verre. De tweede helft wordt een ietwat kunst matig procédé, waarin zo nu en dan de dialoog overheerst. Maar de centrale figuur van Heisier komt hier boven uit en de film, mede als verzetsproduct, is het zien zeker waard. Zondagmiddag komt „De koningin der wildernis" op het doek. David Worth gaat in de Afrikaanse wildernis on zoek naar het vriendinnetje uit zijn kleuterjaren, dochter van een ontdekkingsreiziger, die op een rampzalig ogenblik is weggedreven in een ballon over het oerwoud. Zij blijkt door inboorlingen te zijn geadopteerd en geheel hun leven te leven. Worth bevrijdt haar en ontdekt en passant nog een radium-mijn. „Een vrouw van slechte reputatie" vult het tweede deel van de week in het Thalia-programma. In deze film hebben de Engelsen onder regie van Anthony Asquith het speurderswerk in een moordzaak van de zijde van de getuigen uit benaderd. De persoon van de vermoorde verschijnt zoals de rechercheurs het beeld van haar uit ge tuigenverklaringen hebben kunnen opbou wen, op het doek. Dit geeft een verrassend wisselend beeld met steeds andere sfeer. Jean Kent is de juiste actrice om de rol van „de vrouw met de vele gezichten", het charmante meisje, de doortrapte flirt, de wrede vrouw, de charmante dame te ver tolken. Het is een rolprent met een uit stekende bezetting. Rex (IJmuiden) vertoont van Vrijdag tot en met Maandag „Alarm bij de kust wacht." Hoe zwaar de mannen van de Amerikaanse kustwacht het in de oorlog hebben gehad, is vereeuwigd in deze film. Op het eerste gezicht is men geneigd te veronderstellen dat men met halve zeerot ten heeft te doen. Deze veronderstelling is er echter volkomen naast. De kustwacht was ingeschakeld bij de marine en voor een heel groot deel heeft zij de geschiede nis geschreven van de heldhaftige landin gen van de Geallieerden op de vijandelijke kusten van Guadalcanal tot Normandië. Iets van de onverschrokkenheid van deze mannen wordt door deze film uitgebeeld. Er is hierbij gebruik gemaakt van authen tieke opnamen, waaromheen een verhaaltje is geweven, kennelijk om deze film niet „te zwaar" te maken. Ella Raines, Brian Donlevy en Forrest Tucker bezetten de hoofdrollen. Joseph Kane had de regie. Zij nog opgemerkt dat indertijd president Truman de wereldpremière met zijn aan wezigheid opluisterde. rigens wel degelijk de schaar van de film censuur heeft zien aankomen, wordt onder meer bewezen door het feit, dat hij er bij tijd en wijle heel aardig de spot mee drijft, daarmee tussen de mazen van het net door glippend en het allemaal „mooi" houdend. De beoogde uitwerking van deze film wordt dan ook eigenlijk pas duidelijk als men achteraf dit verhaal gaat overzien of liever overdenken. Voor de verbinding tussen de tafrelen is een verteller te hulp geroepen, die met een ietwat geblaseerde elegantie (men was zo gelukkig er Anton Walbrook voor te vin den) en een beminnelijk cynisme de be oogde sfeer aan het verhaal meegeeft, die verder verhoogd wordt door de muziek van Oscar Strauss. Maar strikt genomen is zijn optreden overbodig en het draagt er toe bij de ge signaleerde toestanden de schijn van een te onschuldig, grillig spel te verlenen. Niet temin is zijn rol als het onpersoonlijke fa tum een uitblinker in een bezetting, die uit louter sterren bestaat en dat is alleen al een reden, om deze film niet te missen. En let u dan verder eens speciaal op Daniel Gelin als de jongeman Alfred in de gehuurde kamer. Ook zijn spel vol span ning maakt een bezoek aan het Luxor- Theater de moeite waard. „Detective-story" (Kennemer Thea ter). Achter deze weinigzeggende titel verbergt zich een uitermate knap gecom poneerd verhaal, dat een geslaagde syn these bevat tussen een thriller en een psy chologische studie. De film behandelt de tragiek van een hevig in zijn werk opgaan de Amerikaanse politieman, die tengevol ge van zijn volledige onkreukbaarheid de menselijke kanten van het beroep wel eens uit het oog verliest en daardoor de slaaf van zijn vak wordt. Maar er komt iets uit: zijn vrouw, die deze (aanvaardbaar gespeelde) recher cheur aanbidt, blijkt voor haar huwelijk een misstap te hebben begaan met een be rucht manspersoon en de dokter, die de ge volgen van deze escapade onwettig uit de wereld heeft geholpen, is tot overmaat van ramp een verdachte, tegen wie onze politieman een onderzoek leidt. Wel alle maal toevallig, maar het publiek moet ook zijn zin hebben en het dient gezegd: de regie heeft er zich niet met een sensatie- Jantje van Leiden afgemaakt. De ontkno ping is wat zwaar-op-de hand, maar de figuur -van deze geteisterde politieman werd zo raak getekend temidden van de verwarde situatie op het politiebureau (overigens een décor voor een serie koste lijke vondsten, waarbij de wat hardhan dige humor van de Amerikaan en diens gelijktijdige humanitaire inslag duidelijk tot uiting komen), dat deze boeiende film ver boven een gewone „Detective-story" uitkwam. J. F. Kennemer Theater. Zondagmiddag is er een speciale kindervoorstelling, waarin het aloude en bekende sprookje „Vrouw Holle" op het doek wordt gebracht en waarbij de kinderen zullen genieten van het goede, dat beloond wordt en het kwade dat wordt gestraft. Jungle Jim en de skeletmannen {Tot en met Maandag in het W. B.-theater) De geboren avonturier, die het wegens geldgebrek nooit verder dan een retourtje Amsterdam gebracht heeft, bestaat deze week in het W.B. theater een pracht ge legenheid om met Johnny Weissmuller het oerwoud in te trekken. Ditmaal zien we hem echter niet dank zij talrijke lianen van de ene boom naar de andere zweven, maar hij neemt fier de leiding in de strijd tegen een chemicus, die inboorlingen rooft, om ze als slaven te gebruiken bij de fabricage van sj'nthetische diamanten. Het vrouwe lijke geslacht is in de jungle uitstekend vertegenwoordigd door de fotojournaliste Anne (Sheila Ryan), die even op zoek is naar een vermiste vlieger. Een kanovaart met een draaiende achter wand, waarbij in het water geen rimpeltje te zien is tijdens het pagaaien, een gevecht tussen twee kolossale voorwereldlijke alli gators, die een geluid voortbrengen als een onweer, en andere wonderen der natuur, zijn allemaal bij het vermaak inbegrepen. Zondagmiddag draait „Om het goud van de Nevada", waarin danig wordt geknokt om de macht en het slijk der aarde. v. H. „Alles voor de show" (Vrijdag tot en met Zondag in Luxor) Een heerlijke aan eenschakeling van kleurige scènes, zoals er ongetwijfeld meer gemaakt zijn in Holly wood, maar die toch altijd wel in hun streven naar ontspanning-zonder-meer een bepaalde waarde vertegenwoordigen. Betty Grable speelt er een lichtzinnig rolletje in en krijgt alle kans haar fraaie contouren te vertonen, waarbij het verhaal wel eens bij zaak dreigt te worden. Zij is de ster van een gezelschap, dat in moeilijkheden ver zeilt, omdat ze meent, dat heur heer echt genoot niet altijd het huwelijksformulier op de juiste manier in de praktijk brengt en als het verhaal zich dan verplaatst naar een van die bonte Amerikaanse vacantie- centra, waar het meer centrum dan vacan- tie is, krijgt de camera alle kansen op ferme „shots" vol mooie dames en heren. Vlotte muziek en virtuoze dansen larderen het geheel. „La Ronde" (Maandag tot en met Woens dag in Luxor) Het veertig jaar ge leden opzienbarende toneelstuk van Arthur Schnitzler „Reigen", dat in die dagen nooit zo heel veel succes heeft geboekt, werd door Max Ophüls tot een film verwerkt, die terecht de aandacht van de ganse we reld op zich gevestigd heeft. Een Ameri kaanse schrijver heeft het gegeven eens „De dodendans der erotiek" genoemd, maar dat wil geenszins zeggen dat men zoals kortzichtige zedemeesters wel willen be weren van pornografie in welke vorm dan ook kan spreken: daar is deze natura listische rondedans van tien liefdesparen te fijnzinnig voor verwerkt. Dat Ophüls ove Veel gelijke spelen bij St. Thomas Niet minder dan 8 partijen zijn op de laatst gehouden onderlinge wedstrijd avond van de Castricumse damclub St. Thomas in een gelijk spel beëindigd. In afdeling 1 deelden J. van Velzen en G. Sprenkeling de punten evenals C. Rein- ders en C. v. d. Himst. De partijen in de tweede afdeling: P. Rietveld-A. Dagelet, P. v. d. Himst-A. Lute, S. Groentjes-C. Ory en A. Rietveld-C. Juffermans zijn al met anders verlopen en in afdeling drie waren het G. Tromp-L. Valkering en N. Kroone-Kortekaas die remise speelden. De resterende uitslagen zijn: afdeling 1: J. Kabel-J. Geuke 02, P. Ruiter-B. Beentjes 20, R. Stet-A. de Zeeuw 02. Afdeling 3: Chr. Staal-J. Groen 20, W. Rozemeijer-B. Louman 20, J. Steeman- B. v. d. Schaaf 02, A. Bakker-L. de Ridder 02, Fl. Zonneveld-A. Collet 02. Predikbeurten Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. W. J. de Hoest van Den Helder. Herv. Evangelisatievereniging, 10 uur: ds. J. van Duykeren van Amsterdam. Gereformeerde Kerk, 10 uur: prof. A. H. Grosheide uit Amsterdam; 17 uur: can- didaat J. Wentzel van Ridderkerk. Vitesse-gym vertoont Olympische films De Castricumse R.-K. gymnastiekver eniging „Vitesse" geeft Woensdag 19 No vember in zaal Roozendaal aan de Dorps straat een filmavond. De dames- en heren leden gaan genieten van de volledige film over de gymnastiekwedstrijden tijdens de Olympische Spelen te Helsinki. Tegen een zeer geringe vergoeding hebben ook niet- leden toegang tot deze avond. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. J. van Nievelt, Burgemeester Lommenstraat 10, telefoon 354. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. Meihuizen, Bakkummerstraat 41. Alchiba, 14 A?vtwerpen verwacht. Alioth, 13 v. Porto Alegre te Rotterdam. Armilla, 13 v. Singapore n. Haiphong. Agamemnon, 13 v. A'dam n. Barbados 14 v. IJm. Albireo, 13 v. Bahla n. Amwerpen. Alphaeca, 13 v. New York n. Boston. Altair, 13 v. Santos n. San Francisco. Arendsdijk, 13 v. New York n. Rotterdam. Abbedijk, 12 v. Lake Charles te Houston. Aagtekerk, 13 v. Manilla naar Cebu. Arkeldijk, 14 v. Galveston te Rotterdam. Aalsum, l 3220 m. Z.ZW. Ouesant. Amstelveen, 13 140 m. ZW. Diego Garcia. And ijk, 13 .200 m. W.ZW. Ouessant. AardJijk, 13 125 m. W.NW. FJores. Aldegonda, pass. 13 Kota Baru. Atendljk, 13 v. Londen naar Bremen. Alwaki, 13 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Amor, pass. 13 Algiers n. Hamburg. Annenkeik, 13 400 m. O.ZO. Chagos Arch. Billiton, 13 v. Soerabaja n. Semarang. Blitar, 12 te Adelaide. Bennekom, 13 800 m. W.ZW. Lands End. Boissevain, 13 180 m. ZO. Kp. Frio. Bonaire, 13 470 m. ZW. San Miguel. Barumum, 13 v. Makassar n. Soerabaja. Batoela, 14 v. Saumlaki te Bandaneira. Baud, 13 v. Tj. Prink n. Singapore. Caltex Delft, pass. 13 ten NO. eil. Malta. Caltex Leiden, pass. 13 ten Z. eil Cyprus. Caltex The Hague, 13 t.h.v. Lissabon. Cronenburgh, pass. 13 Ouessant. Cirrus ((weerschip), 14 v. d. Atl. Oceaan te Rotterdam. Celebes, 13 150 m. W. Stromboli. Corilla, 13 t.h.v. Mgsirah eil. Caltex Pemis, pass. 13 Fratelli Rots. Cal teen Utrecht, pass. 13 Fratella Rots. Dongedijk, 13 v. Cristobal n. Los Angeles. Danae, 12 v. Gibraltar n. Lissabon. Delfshaven, 13 120 m. W. ten N. Cp. Blanco. Delft, 13 v. Paita naar Maania. Duivendijk, 13 800 m. ZO. Bermuda. Duivendrecht, 13 210 m. Z. Las Palmas. Esso Den Haag, 15 v. Rotterdam te Aruba verw. Ena. 14 v. Vlzagapatam n. Calcutta. Elmina, 13 120 m. N. ten W. St. Thomas. Eos, 13 dwars Vigo raar Malta. Esso Amsterdam, pass. 13 ten Z. Startpolnt. Esso Rotterdam, 13 900 m. ZW. ten W. Flores. E-trema, 13 780 m. NO. Cp. Race. F arm sum, 13 300 m. W. Flores. Gravel and, 14 te Bahia. Gaasterkerk, 14 v. Antwerpen te Amsterdam. Haarlem, 13 v. Puerto Plata n. Amsterdam. Heemskerk, 13 v. Marseille n. Duinkerken. Hercules, 13 v. d. Middellandse Zee te R'dam. Hestia, 14 v. Trinidad te Guanta verwacht. Hector, 14 v. Amsterdam ce Rotterdam. Haulerwijk, pass. 13 ten O. Ras Fartak. Helder, 13 260 m. W.ZW. Finisterre. Helicon, 14 te Clvdad Trujillo. Hera, 13 580 m. ZW. Flores. Hath or, 13 v. Mersin n. Tskenderan. Heelsum, pass. 13 Key West n. Savanna. Indrapoera, 9 v. Semarang n. Tj. Priok. Ittersum, 13 v. Lulea te Mobile. Job v. Oldenibarnevelt, pass. 13 Finisterre. Jagersfontein, 13 250 m. ZW. Monrovia. Kedoe, pass. 13 Finisterre. Kota Agoeng, 13 v. Semarang te Soerabaja. Karsik, 14 te Balikpapan verwacht. Lissekerk, 13 te Port Said. Lindekrek, 14 van Amsterdam. Linge, 14 v. Zaandam n. Port Gentil. Laertes, 13 dwars Kp. Roca n. Liverpool. Leerdam, 13 675 m. W. Scilly's. Lekkerkerk, pass. 13 Balearen. Lemsterkerk, 13 t.h.v. Port Soed'an. Liseta, pass. 13 Krakatau. Larenberg, 13 Kp. Bougaror.i. Laurenskerk, 13 120 m. ZO. Ras al Hadd. Leersum, pass. 14 Dover n. Antw. Loppersum, 13 t.h.v. Vigo. Lima, 13 t.h.v. Oporto n. Hamburg. Maaskerk, 14 v. Novoredondo te Lagos verw. Modjokerto, 13 v. Colombo n. Belawan. Murena, nacht 13-14 v. Mena al Ahmadt naar Yokohama. Maashaven, 14 v. Port Harcourt te Burutu verw. Maas, 15 Bougie verwacht. Malea. pass. 13 Sombrero. Maasdam. 13 14 u. v. Calcutta n. Indonesië. Metula, 12 v. Adelaide n. Port PLrle. Macuba, 14 v. Miri te Singapore. Musi, 16 v. Benkuiien te Pamgkal Pinang verw. Maasland, 13 nog te Porto Alegre. Macoma, 13 380 m. Z. Ras al Hadd. Marisa, 13 240 m. W. Seychellen. Manken, 13 210 m. ZO. 'en O. Str. Messina- Marpessa. 13 dwars Sharksbaai. Meliskerk, 13 120 m. W. Stromboli. Mitra, 13 bij Billiton. Molenkerk, pss. 13 ZW. punt Kreta. Nieuw Amsterdam, pass. 13 SciHy's. Oranjestad, 13 v. Madeira n. Plymouth. Oranjefontein, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Ovula. 13 rede Morecambabaai. Oberon, 14 v. Aruba te Porto Cabello. Orodona, 13 920 m. ZW. St. Maria. Ootmarsum, 13 530 m. W. Flores. Orestes, 14 te Punta Cardon. Orion, pass. 13 Galloper. Polyphemus, 13 v. Fort Said n. Londen. Prins Fred. Willem, 13 v. Le Havre n. Antw. Prins Maurits, 13 te Hamburg. Prins Wii'lem IT. 13 640 m. O- Cp. Farewell. Prins Willem III, pass. 13 Detroit. Prins Alexander, pass. 13 Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 13 v. R'dam n. Montreal Prins Willem v. Oranje. 10 v. Montreal. Pygmalion, 14 v. Puerto Plata te New Orieans. Roebiah, 13 te Honolulu. Rijndam, 13 220 m. ZO. Cp. Race. Ridderkerk, 14 v. Sydney n. Melbourne. Riouw, 14 v. Port Said n. Genua. Ruys, 12 v. Nagoya te Kobe. Reyniersz, 14 v. Soerabaja te Makassar. Rijnland, 13 150 m. m. W. Kanarische ell. Rita, pass. 13 ten W. Anamba eil. Rodas, 13 v. Guadeloupe n- Trinidad. Rotula, 13 200 m. NO. Terceira. Salatiga, pass. 13 Sabang n. Madras. Salawati. 14 te Rangoon. Sarangan. 13 te Colombo. Slamat. 13 v. Soerabaja te Semarang. Straat Makassar. 14 te Durban. Sliedreeht. 14 v. Puerto La Cruz ten anker rede Buenos Aires. Slolerdijk, pass. 13 Sir. Florida. Saparoea, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Stad Arnhem. 13 v. Narvik n. Cardiff. Stad Breda, vertr. 14 of 15 v. Amsterdam naar Golf van Mexico. Stad Maastricht, pass. 13 Holtenau. Stad Vlaardingen. 14 v. Vlaardingen n. Wabana Saidja. 13 rede Muntok. Sigld, 14 v. Singapore te Makassar. Stanvac Benekat, 13 v. Soerabaja n. Sungeige- ronig. Stanvac Pendopo, 16 te Sungelgerortg verw. Saroena, 13 dwars Balikpapan. Sc'nerpendreeht, 13 500 m. Z.ZW. Sable eil. Sehie. 13 dwars Bizerta n. Vigo. Sumatra, pass. 13 Kp. Bougaront. Tara, pass. 13 Recife n. Rio de Janeiro. Tarakan, 13 v. Belawan n. Colombo. Thalatta, 13 v. Suez. Tjibantjet. pass. 13 Seychellen n. Mombassa. Tjltjalengka, 13 v. Durban n. Tamatave. Titus, 14 v. Rotterdam te Amsterdam. Tamo, verm. 15 v. Buenos Aires n. Hosario. Tero, 14 v. Buenos Aires te Baltimore verw. rnemisto pass. 13 Key West. Tankhaven T, 13 v. Haiphong n. Sungeigerong. Tiba, pass. 13 ten W. Lissabon. Tawall, 13 370 m. W. Mlntikoy. Tibia, pass. 13 Kp. Valsche. Tjibodas, pass. 13 Str. Soenda. Tjisadane, 13 200 m. N ten O. Anamba ell. Tosari. pass. 13 Elba Cp. Rode Zee. Trompenberg, 13 780 m. W. Flores. Utrecht, 12 v. Ho Ho. Van Riemsdijk, 14 v. Makassar te Semarang- Van Riebeeck, pass. 13 Bulon eil. Willem Ruys, 13 v. Port Said n. Southampton. Winsum. 13 v. Civlta Veechia n. Bona. Westerdam. 13 960 m. W. Scilly's. Westland. 14 te Montevideo. Willemstad. 14 te La Guatra. Woensdrecht, pass. 13 Perim. Wonosari, 14 te Khorramshar. Willem Barendsz, 13 R40 m. NO. Guadeloupe. Winterswijk, 10 v. Baltimore te Quebec. Waterman, 14 300 m. W. ten Z. Kangeroe ell. Waingapoe, 14 v. Belawan te Tj. Priok. Wieldrecht, 14 v. Palembang te Pulubukom. IJsel, 14 v. Algiers n. Sevllla. Zeeland (KRL), 14 te Aden. Zuiderkruis, 13 200 m. N. ten W. Kaapstad. Zaan, 13 op de Elbe. Zonnewijk, 13 420 m. O.N.O. Babama's. KLEINE VAART Appfngedam, 13 v. Genua n. Valencia. Birmingham, 13 v. Leith n. de Tvne. Casablanca, 12 v. Nantes n. Bordeaux. Depa, 13 v. Gefle te Le Havre. Duivelawd. 14 v. Dover te Brugge. Elsenburgh, pass. 13 Finisterre. Gaasterland, 13 v. Leith n. Rotterdam. Import, 133 v. Antw. n. Lissabon. Joost, 13 v. Zandam naar Blytb. Leny, 14 v. Partington te Sables d'Olonne. Mascotte, pass. 14 Kp. Vilano. Matar, pass. 14 Holtenau. Megrez, 13 v. Agadir te Nantes. Menkar, verm. 13 v. Casablanca n. Rouaan. Miraeh, 115 v. Rouaan n. Casablanca. Mirzam, 13 v. Rouaan te Casablanca. Noorderhaven, pass. 13 Brunsbfittel. Oise, 13 v. Kopenhagen n. Aalborg. Pavo, 13 te Zaandam van Stugsund. President Roosevelt, pass. 13 Holtenau. Tom van der Heide, 13 v. Nantes n. Granville. Twee Gebroeders. 12 v. Fedala te Casablanca. Vlier, 14 v. Lissabon te Oporto. Volharding, 13 v. Bordeaux n. Casablanca. Westlaan. 13 v. Bremen naar Hamburg. Wiebold Bohmer, verm. 15 v. Agadir n. Nantes. SLEEP VAART Ebro, 13 van Las Palmas. Noordholland, pas. 13 ten NW. Mogador. Poolzee, pass. 13 Fernando Noronha. Witte Zee. met stoomschip 13 720 m. Oost Kp. Guardafui.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9