RaMokter MARSEPEIN BAKKER WINKEL Uw bakker Johan Winkler sprak over leven en werken van Kaj Monk Woensdag COCOSRINGEN 50 ct. per x/2 pond Overstekende fietser doodgereden Belangwekkende lezing over muziekonderwijs Nog een ijsbeerbaby op komst in de Zoo 49 69 39 25 49 31 29 26 DINSDAG 18 NOVEMBER 1952 7 Tegen automobilist twee maanden geëist „Varia" jubileert Van Beinum misschien naar Brazilië Toeristisch centrum in Arnhem Treurspel van Jef Last Vormingscentrum van het Humanistisch Thuisfront LONDEN WACHT. Radio Peking over bezoek van Eisenhower aan Korea Merk-waardige Duitse eis Amerikaans transport toestel in de Straat Montana verongelukt Damuitslagen ZKC won van Victoria Athletiek had meeste belangstelling bij de Spelen Voetbal op z'n Iers LECTORIUM ROSICRUCIANUM Heeft U geen radio? STADSSCHOUWBURG „DE KERSENTUIN FIET5JONGEN? PLAATS EEN LUIDSPREKER mooie sortering 30 ct. per stuk In een der zalen van het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan heeft Johan Winkler, hoofdredacteur van Vrij Nederland, gisteravond voor de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden gesproken over leven en werken van de Deense predikant schrijver Kaj Munk, wiens door hem ver taalde toneelstuk „Het Woord" verleden jaar ook in deze omgeving sterk de aan dacht trok. Johan Winkler ging bij zijn beschouwing uit van de overtuiging dat God zich voor namelijk aan ons kenbaar maakt door Zijn heiligen, niet het minst door de wonder lijke heiligen van deze tijd. Dit zijn lang niet altijd devote figuren, die in onge schokte zekerheid een deugdzaam en voor beeldig leven leiden; het kunnen mensen zijn, het kunnen mensen zijn die, evenals wij, geleden hebben onder twijfel en wan hoop. Tot deze laatsten behoort ongetwij feld de Deense predikant Kaj Munk, die eigenlijk voortdurend heeft getracht zijn roeping te ontvluchten. Doordat zijn hart steeds over het bestaan van God in twijfel verkeerde, heeft hij de theologische studie lange tijd vervloekt. In de eerste wereld oorlog noemde hij God een wrede sadist, die zich ergens boven de wolken met het noodlot der mensen vermaakte. Deze eeuwige twijfelaar ontmoette uiteindelijk één figuur die hem voor verder afglijden in het moeras der wanhoop behoedde: Christus, die het middelpunt werd van zijn geloofsleven. In deze paradoxale hou ding vond hij tenslotte de nodige levens moed. Kaj Munk werd in 1898 geboren als zoon van een arme leerlooier, een bijne debiele figuur, die op zijn hoge leeftijd eigenlijk geen kinderen meer had mogen hebben. Zijn moeder was eveneens bijzonder zwak, lijdende aan tuberculose, zodat niemand dit kind een lang leven heeft toegedacht. Hij was nog zeer jong toen zijn ouders stierven, waarna een verre tante, kinder loos en arm, zich het lot van de wees aan trok en hem bij zich in huis nam. Zij zag voor Kaj een predikantenloopbaan als hoogste ideaal en getroostte zich de groot ste ontberingen om zijn studies te kunnen bekostigen. Zelfs tijdens deze studiejaren heeft hij menigmaal op het punt gestaan een ander ambt te kiezen, tot hij op zekere avond in een krant een enigszins sarcas tisch artikel over het dorpje Vedersö las, dat zo arm en onaanzienlijk was, dat geen enkele predikant er zich wilde vestigen. Dit prikkelde Kaj Munk zozeer, dat hij een beroep daarheen onmiddellijk aan vaardde. Vedersö heeft een zonderlinge predikant aan hem gehad. Hij veroorloofde zich met de bevolking een aantal studentikoze grap pen. Zo huwde hij bij voorbeeld in het ge heim, ten einde de bewoners voldoende ge legenheid tot roddelen te geven toen zijn vrouw haar intrek op de pastorie nam. Dit huwelijk is intussen bijzonder gelukkig geweest en zijn vrouw heeft hem vijf kin deren geschonken. Inmiddels had hij zich in Denemarken een reputatie als litterator veroverd. Soms werden er in de Koninklijke Schouwburg te Kopenhagen per seizoen vijf premières van zijn toneelstukken gegeven. Maar de grootste bekendheid verwierf hij toch tij dens de Duitse bezetting. Onverschrokken en op bijna roekeloze wijze predikte hij overal een openlijk verzet, in de overtui ging dat het Christendom voornamelijk uit eerbied voor Christus bestaat. Daarbij ver klaarde hij steeds, dat het erger was in onmin met Christus te leven, dan met de Duitsers. Hij leefde en handelde alsof er geen Duitser in Denemarken bestond en wekte van de preekstoel als antwoord op De Maastrichtse rechtbank heeft de zaak behandeld tegen de 26-jarige verte genwoordiger L. A. A. uit Haarlen, die op 15 Juli op de Akerstraat te Maastricht met een snelheid van 80 kilometer rijden de, een plotseling de weg overstekende wielrijder met zijn auto had aangereden. Het slachtoffer kreeg een zware hersen schudding en overleed ter plaatse. Verschillende getuigen verklaarden ter zitting gezien te hebben, dat het slacht offer zijn hand uitstak en toen direct, zon der zich verder van de verkeerssituatie te vergewissen, dwars de weg overstak. Ver dachte heeft nog getracht een botsing te vermijden, doch tevergeefs. De auto schoof dwars over de weg, kraakte een hek en reed door een muurtje. Een adjudant van politie dfeelde op vra gen van de verdediger mede, dat de Aker straat een belangrijke en drukke verbin ding vormt tussen Heerlen en Kerkrade en een hoofdverkeersweg is in het stads verkeer van Heerlen. Al menen wellicht sommige vreemde lingen, dat de Akerstraat een voorrangs- weg is, toch is dat niet het geval. De po litieman gaf toe, dat er over het alge meen op de Akerstraat nogal hard wordt gereden. De officier van justitie achtte het roekeloos snel rijden oorzaak van het dodelijk ongeval en vroeg twee maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger zeide in zijn pleidooi van oordeel te zijn dat het slachtoffer zelf de noodlottige verkeerssituatie had geschapen door zo onverwacht de weg over te steken zonder er zich rekenschap van te geven, of hij dat zonder gevaar kon doen. Ook bij een snelheid van veertig kilometer zou waarschijnlijk een botsing onvermijdelijk zijn geweest. De verdediger achtte een causaal verband tussen het te hard rijden van verdachte en het noodlottig ongeval niet bewezen en vroeg vrijspraak. Uit spraak 1 December. de Jodenvervolgingen de Denen op tot staken en revolutie. Niet uit een politieke overtuiging, maar alleen om Christus' wil. Op Nieuwjaarsdag van het jaar 1944 be trad hij de kerk zonder toga, liet het orgel zwijgen en doofde de kaarsen, om vervol gens te verklaren: „Hier wordt niet meer gepreekt, zo lang men de vijand hulp ver leent". Het was zijn laatste preek geweest, want enige dagen later werd Kaj Munk door de Gestapo gearresteerd en op weg naar de gevangenis lafhartig in een greppel neer geschoten. Hij was uit innerlijke noodzaak een groot kunstenaar en predikant. Zijn dood was het grote signaal voor het Deense verzet en deed de kleinburgerlijke en bijna ingeslapen Denen nog tijdig ontwaken. Vandaar dat hij nu overal als een martelaar en heilige wordt vereerd. Zijn leven en dood vormen het overtuigende bewijs van Kaj Munks stelling, dat God eigenlijk een humorist is, die zich bij voorkeur van wei nig belangrijke mensen bedient. Na de pauze maakte Johan Winkler zijn betoog aanschouwelijk door een interes sante serie lantaarnplaatjes, die het leven van Kaj Munk in grote trekken illustreer de. De voorzitter van de afdeling, de heer J. P. van Megchelen, betuigde de spreker daarop zijn dank voor deze belangwekken de causerie, welke buitengewoon verhelde rend heeft gewerkt voor een beter begrip van Kaj Munks werken. Hij wilde de heer Winkler, die deze lezing geheel belange loos gehouden had, toch niet met lege han den laten vertrekken en bood hem als be wijs van grote erkentelijkheid een echt IJmuidens geschenk aan in de vorm van een tonnetje haring. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: IJM 1 Tzonne f27.000; IJM 6 Norma Maria f 25.000. Kotters: IJM 213 f720; IJM 226 f230; IJM 7 f 2070; IJM 249 f 45. De toneelvereniging Varia houdt Zater dagmiddag 22 'November ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan een receptie in het Rex Theater. De jubileumvoorstelling heeft Dinsdag 25 November in hetzelfde theater plaats. Voor deze gelegenheid is de keuze gevallen op de thriller „Goud en Antiek" van Edward Percy in de vertaling van Marie-Sophie Teulings, welke enkele seizoenen terug met veel succes door Co- media (met John Gobau in de hoofdrol) werd vertolkt. De regie is in handen van de heer L. W. Boeree. De Amsterdamse psycholoog en muziek - paedagoog dr. G. C. Kop heeft te Utrecht voor de Koninklijke Toonkunstenaarsver eniging een belangwekkende lezing ge houden over de beginselen van de paeda- gogische muziekpsychologie, waaraan wij het onderstaande ontlenen. De prestaties van een instrumentaal kunstenaar worden niet meer beschouwd als iets, dat zich niet leent voor analyse. Zoals Bahle door zijn analyse van het muzikale scheppingsproces aan het licht heeft gebracht, dat zich in het brein van de componist belangrijke intellectuele ver richtingen afspelen, zo gaat ook aan de vertolking van een herscheppend kunste naar een denkproces van gecompliceerde aard vooraf. De paedagogische muziekpsychologie appelleert aan het intellectueel grijpbare van de artistieke verrichtingen, het ver standelijke element, om onderricht moge lijk te maken. Dit onderricht moet gegeven worden aan kinderen met een bepaalde psyche, leeftijd, typische eigenaardigheden en muzikaliteit. Slechts met inzicht in de natuur van het kind kan dit onderwijs vruchtdragend zijn. De ware paedagogische muziekpsycholo gie houdt zich met de interpretatie bezig: een paedagogische activiteit, die uitgaat van de interpretatie van het kunstwerk en langs deze weg de bepaalde techniek van de bepaalde leerling vaststelt en tot ontwikkeling tracht te brengen. De waar de van de gebruikelijke muziektest is be trekkelijk, hetgeen door de ontwerpers zelf in de eerste plaats wordt ingezien. Men moet strijden tegen een mechanisti sche leermethode, want deze houdt geen rekenmg met het individu. Elementaire kennis van de psychologische structuur van de individuele leerling vormt een mi nimum vereiste voor effectief muziekon derwijs. Het onderwijs aan kinderen moet aanknopen bij het belangrijkste element in het leven van het kind: zijn fantasie. Verder bij het spel van het kind, dat de voorbereiding vormt voor de latere arbeid. Muziekpaedagogen staan voor de taak be langstelling te wekken, de aandacht van hun pupillen voortdurend te boeien, in spanning van hun kant te eisen en een belangrijke gevoelswereld voor hen toe gankelijk te maken. Een moeilijke, maar prachtige taak, aldus dr. Kop. De in Amerika beroemde componist van Nederlandse afkomst Eleazar de Carvalho, een van de leidende figuren van het Bra ziliaanse muziekleven, vertoeft in ons land om twee concerten van het U.S.O. en vijf van het Radio Philharmonisch Orkest te dirigeren. Op een bijeenkomst in Den Haag deelde hij mede. dat er in het Braziliaans symphonie-orkest drie en in het gemeente lijk orkest van Rio de Janeiro vijf Neder landse musici spelen. Er worden onderhan delingen gevoerd, zo verklaarde hij verder, met de dirigent Eduard van Beinum, die men gaarne het volgend jaar een vijftal concerten zou willen laten leiden. Dat zou betekenen dat Van Beinum ongeveer eeri maand in Brazilië zou verblijven. Middenstanders gaan Engels leren In Arnhem zal volgend jaar een groot verkeershuis worden gebouwd. In dit toe ristische centrum zal gelegenheid zijn tot ontvangst, filmvertoningen en dergelijke. Het zal een punt van samenkomst zijn voor vreemdelingen. Er komt een leestafel met de belangrijkste internationale en nationale toeristische tijdschriften. Voorts wordt er een logies- en informatiebureau gevestigd van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer.Van half Maart tot half September zal dit bureau iedere dag, ook des Zondags, tot 12 uur 's nachts open zijn. Door de verbindingen met het Westen van het land kan men er de toeris ten inlichten welke mogelijkheden voor verblijf daar nog zijn voor diezelfde dag. Voorts is een seizoen-commissie ingesteld, die zal nagaan welke attracties het verblijf in Arnhem moeten veraangenamen. Bij zondere aandacht zal worden besteed aan amusement in de avonduren. Voor midden standers zal een cursus in het Engels wor den gegeven opdat zij bezoekers zo goed mogelijk te woord kunnen staan. Een der gelijke cursus wordt reeds gegeven aan het personeel van de Arnhemse gemeentelijke diensten, die veel met het toerisme te ma ken hebben. De op Bali wonende Nederlandse schrij ver Jef Last vertoeft thans te Soerabaja, waar hij voorbereidingen treft voor de op voering van een onlangs gereed gekomen treurspel van zijn hand, genaamd „Djala- prana". Dit werk, dat in de Engelse taal is geschreven, behandelt een gegeven uit een Balinese sage. In het conferentie-oord „De Ark" te Nun- speet is door het Humanistisch Thuisfront een vormings- en bezinningscentrum voor militairen geopend. In dit centrum zullen bijeenkomsten worden georganiseerd met medewerking van het ministerie van Oor log. De chef-staf van de Nederlandse lucht macht, generaal I. A. Aler, woonde de opening bij. De heer Evert Vermeer, voor zitter van het Humanistisch Thuisfront, zei onder meer, dat er een beter begrip voor elkanders werk groeiende is en dat er tus sen christelijke en humanistische thuis- ironten een basis wordt gelegd waarop een verder gesprek mogelijk is. Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans Radio-Peking heeft naar aanleiding van het voorgenomen bezoek van generaal Eisenhower aan Korea verklaard, dat hij „een zelfs nog gezonder pak slaag zal krij gen als hij niet bereid is de les van gene raal MacArthurs nederlaag aan te nemen". In feite, zo ging de omroep verder, poogt generaal Eisenhower de „bankroete onder neming van MacArthur" weer op gang te brengen. (Van onze correspondent in Londen) Londen, of eigenlijk heel Engeland, wacht met spanning op een blijde gebeur tenis. Ivy, de ijsbeer in de Londense die rentuin, kan elk ogenblik het leven schen ken aan een baby of zelfs een tweeling. Ivy is de moeder van de beroemde Bru- mas, het koddige ijsbeertje, dat de ver beelding van iedereen meer dan een jaar lang gevangen hield. Nu is Brumas opgegroeid tot een waar dig lid van de Britse maatschappij en ge draagt zich met de discipline eigen aan de opvoeding in dit land. Geen guitestre ken meer, maar afgepaste ingetogen be wegingen, zoals een gentleman betaamt... Zullen Brumas' opvolger of opvolgers dezelfde populariteit genieten? Het was zijn oppasser, die de mysterieuze naam Brumas bedacht, die op zichzelf al de men sen scheen te vertederen, voordat ze het wjtte mollige geval hadden zien buitelen en onhandig rondscharrelen. Er ontstond gewoon een Brumas-indus- trie. Brumas-prentbriefkaarten overstroom den bij tienduizenden het land, gevolgd door Brumas-fotoboeken, aardewerk-figu ren en speelgoed-imitaties. Een Brumas- bedevaart nam nationale vormen aan. De bussen, die de dierentuin aandeden, heet ten voortaan in de volksmond Brumas- bussen, reiswagens kwamen van heinde en ver vol met Brumas-vereerders, die zich in rijen van tien dik om het ijsberen- terras verdrongen. Het was een goudmijn voor de „Zoo". Naar de andere dieren keek men nauwelijks meer om. Men had alleen oog voor de kleine dikke clown. Urenlang stonden de massa's op de tenen en de leiders der „voorstelling" hadden de groot ste moeite de nieuwsgierigen tot heengaan te bewegen. De Engelsen, die toch al een speciaal zwak hebben voor diei'en, wachten met ongeduld op het moment, dat zich het nieuwe symbool van het lieflijke en on- beholpene zal aankondigen. In een harde meedogenloze wereld zullen zij weer in spiratie gaan zoeken bij een hek in een dierentuin. De West-Duitse vereniging van Kamers van Koophandel heeft er op aangedrongen, dat de Westelijke geallieerden de na de oorlog inbeslag genomen handelsmerken aan West-Duitsland terug zullen geven. De vereniging heeft een brief gezonden aan het parlement, waarin zij mededeelt, dat door het verlies van de Duitse han delsmerken aan de geallieerden, na de oor log voor de West-Duitse export een bedrag van ongeveer 1 milliard mark verloren is gegaan. Volgens de brief is het voor Duitse firma's moeilijk haar oude markten te her overen met nieuwe handelsmerken, die de afnemers niet kennen. Een Amerikaans transportvliegtuig, een zgn. „Flying Boxcar", is Maandag bran dend neergestort op 16 kilometer ten Oos ten van Billings in de staat Montana. Acht van de zestien inzittenden zijn omgeko men. Het was het vierde ongeluk met een dergelijk type vliegtuig binnen een week. Twee van deze toestellen verongelukten onlangs in Alaska, terwijl een derde ma chine in Korea neerstortte. Voor de competities van de Koninklijke Nederlandse Dambond werden de volgende wedstrijden gespeeld: lste klasse Kennemerland: KNC I (Haar lem)Beverwijkse Damclub I 614; Haar lem IOosterkwartier II (Haarlem) 911; Stabiel I (Santpoort)Halfweg I 713; Haarlem I—Hillegom I 13—7; Oosterkwartier IIKNC I voorlopig 410: DOS I (Haarlem) —Haarlemse Damclub II 812; Beverwijkse Damclub IVKD I (Haarlem) 713. De ranglijst in deze afdeling ziet er als volgt uit: 1. VKD I 10 pnt. (7); 2. Hillegom I 10 pnt. (7); 3. Beverwijkse Damclub I 8 pnt. (5); 4. Haarlemse Damclub II 8 pnt. (6); 5. Oosterkwartier II 8 pnt. (6); 6. Haarlem I 6 pnt. (7); 7. Halfweg I 6 pnt. (6); 8. Stabiel I 4 pnt. (7); 9. KNC I 2 pnt. (6); 10. DOS I 2 pnt. (7). De tussen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal gesoeelde wedstrijden aan. 2de klasse Kennemerland: Hoofddorp I Sportief I (IJmuiden) 119; Sportief I VKD II 13—7: KNC II—Beverwijkse Dam club III 911; Qruquius I (Haarlemmermeer) Hoofddorp I 1010; VKD IIBeverwijkse Damclub II 713; Sportief IHaarlemse Damclub III 12—8. Gisteren berichtten wij dat Victoria voor de korfbalcompetitie met vijfdrie van ZKC won Het is gebleken dat 7KC met die cijfers had gewonnen. De stand in die klasse is nu dus: gesp. pnt. Animo Ready 6 11 Aurora 7 7 Haarlem 7 11 Holver 7 6 Indo 6 10 Victoria 9 5 ZKC 7 8 Zaand. Z. 6 2 Sp. Vereent 8 8 KVH 5 0 Verschillende cijfers betrekking hebbend op de Olympische Spelen in Helsinki zijn thans bekend geworden. De athletiekwed- strijden werden bezocht door 850.000 toe schouwers. Bij de openingsceremonie waren 70.000 personen, op de dag van de marathon bevonden zich bijna 69.000 toeschouwers op de tribunes en op de dag van de 5000 meter 66.000. De finale van het voetbaltournooi werd bijgewoond door 58.000 toeschouwers. Voetbal trok na athletiek de meeste belang- stellinig en hockey sluit de lijst. Enkele cijfers luiden als volgt: voetbal: 175.000. zwemmen: 78.000. boksen en worste len: 64.000, gymnastiek en gewichtheffen: 35.000, wielrennen: 9000, paardensport 7500, roeien 6500, basketball: 5600, moderne vijf kamp: 4800, schermen: 4200, hockey: 1000. In totaal wooonden 1.200.000 toeschouwers de Spelen bij. De Spelen hebben een klein verlies opgeleverd. Men verwachte 80.000 buitenlandse bezoekers en er kwamen 55.000. Men had 2.000.000 kaarten gedrukt. Een be langrijk aantal werd dus niet verkocht. Als rechtgeaarde vrienden van de repu bliek Ierland hebben wij niet zonder ont roering kennis genomen van een verslag over de voetbalwedstrijd IerlandFrank rijk in de News Chronicle. Wanneer er iets uit dit verslag bleek, dan was het dat het mogelijk een ongebruikelijke, maar in ieder geval geen vervelende wedstrijd was. Het begon al goed: de 40.000 betalende toeschouwers werd'en voor de aanvang het wachten moe en liepen loketten en tourni quets bij de hoofdingang tegen de grond. Voor tweeduizend mensen zonder kaartje was dat precies waar zij op gewacht had den. Ierland is namelijk het enige land ter wereld waar men vast op het ongebruike lijke kan rekenen. Dit incident zorgde met- :en voor de levendige sfeer, „the spot of trouble", zonder welke de Keltische geest zich niet werkelijk ontplooit. Het inspi reerde dan ook onmiddellijk de elf groen- hemden op het veld, die wisten tegenover een oppermachtige tegenstander te staan. Een tegenstander, die ach'er elkaar met Portugal, België, Oostenrijk, Duitsland en Noord-Ierland de vloer had aangeveegd. Speciaal die laatste zege tegen de „zes graafschappen" prikkelde vermoedelijk de Zuidelijke Ieren, die er ongetwijfeld een mooie kans inzagen om te demonstreren, dat een vrije Ier beter voetballen kan dan een landgenoot onder Britse overheersing. Waar die overwinning echter niet door betere techniek kon worden bevochten, restte slechts één oud en beproefd middel, dat de Ieren in hun woelige historie meer hebben toegepast. Een middel dat met een net woord strijdlust heet en in het Iers vertaald en op het voetbalveld toegepast niets anders betekent dan zo vaak en zo hard als het maar kan tegen zoveel mogelijk tegenstanders oplopen, ook al zijn ze een kop groter en twee keer zo sterk. Het werkte uitstekend. De Franse profs die van een strategisch trapje tegen knie of enkel heus niet vies zijn, zagen zich ge plaatst tegenover elf grommende terriers. Zo verliet op een gegeven moment een van de Ierse backs, innerlijk verscheurd tussen twee hevige emoties, zijn ernstig bedreigde doelgebied om een Franse voorwaarts tot bij de zijlijn na te zetten. Een uitermate Ierse keuze in zo'n probleem. En even later spoog een dreumes in een groen hemd in z'n handen om een meningsvérschil met een haast twee keer zo grote Fransman op de ouderwetse manier te regelen. En hoe veel maal de Fransen „Ah non" en „Mais voyons" gezegd hebben, zal wel niet te tel len zijn geweest. Maar het werd 1-1 en elf zielsgelukkige Kelten verlieten naast elf gebroken Gal liërs het veld. Wij weten natuurlijk wel, dat het zo niet hoort op het voetbalveld en dat het onge bruikelijk en tegen de regels is. Maar voet bal zoals het hoort, is vaak zo akelig ver velend. Wij willen wel zeggen, dat wij deze wedstrijd graag zouden hebben gezien. En als ooit de dag mocht komen, dat het Ne derlands elftal een Ierse mental trainer krijgt, gaan wij weer naar het Stadion. HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOET BAL. Het bestuur van de Spaanse voet balbond heeft besloten in te schrijven voor het wereldtournooi om de Jules Rimet-beker waarvan de eindronden in 1954 in Zwitser land zullen worden gespeeld. Op 28 November a.s. zijn onze Opa en Oma T. GLAS en P. GLAS-RADEMAKERS 40 jaar getrouwd. Wij wen sen hun nog vele jaren toe. Hun liefhebbende kleinkinderen Dick Nelly Jopie Theo Bloemstraat 92, IJmuiden. Zo de Here wil hopen onze ouders en grootouders DIRK v. d. LUGT en JOHANNA v. d. LUGT- v. NOORD op 3 Dec. hun 50 jarige echt vereniging te herdenken. Dat ze lang gespaard mogen blijven is de wens van Kinderen, Behuwd- en kleinkinderen. IJmuiden, Kompasstraat 52. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer. Drieven worden na 14 dagen vernietigd. Internationale School v. h. Rozekruisers Genootschap Bakenessergracht 11-15 Haarlem. Inlichtingen: Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak 's avonds. Tel. 21828. 11 Vrijdag 21 Nov. - „HAAGSCHE COMEDIE" Toneelspel v. A. Tsjechow. - Regie: Peter Scharoff, m.m.v. Ida Wasserman, Willy Haak, Myra Ward, Paul Steenbergen Bob de Lange, Johan Valk, Luc van Gent e.a. Prijzen ƒ1— tot ƒ4.— (all. inb.) - Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Woensdag 103 uur. Telef. na 12 uur. dan naarde BEGIJNENSTRAAT 25 Beverwyk. Tel. 3288 Ook verhuren wij Radiotoe stellen voor f 1.f 1.25 en f 1.50 per week. Ook met visserij band. Geen reparatiekosten dus geen risico!!! Aanbieding voor de KOOPJESDAG VAN A.S. in beide winkels Wijkerstraatweg en Breestraal Alleen Woensdag Lunchham, 200 gr Alleen Woensdag Bak en braadvet, 500gr. v. 79 v. Alleen Woensdag Bramenjam p. pot van 49 voor Alleen Woensdag Zuurkool per kilo Alleen Woensdag Zelfwerkend wasmiddel per 2 pak van 60 voor Alleen Woensdag Beschuit, 2 gr. rollen v. 39 voor Alleen Woensdag Gevulde dropblokjes 200 gr. van 39 voor Alleen Woensdag Biskwietjes, 250 gr. v. 35 voor 7-oekl U een Icjeoat von een plooit een 1

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3