Nieuw laboratorium en nieuwe röntgenapparatuur op verlanglijstje Nieuwe schouwburg geen zaak van „de lange baan" Ambassadeur van India bezocht Figee Gerard van Praag Agenda voor Velsen Havenberichten Met moeder-overste door het ziekenhuis Unieke woonruimte voor „de meisjes" Geen kleenen dienst" Dertienhonderd dieren in het Patronaat IJmond en cultuur Bestaande outillage door allerlei omstandigheden onvoldoende geacht Dreigingen boven dit gewest 7 KPV optimistisch over de Januari - expositie Zang en muziek voor IJmuidens bejaarden „Tante Els" komt morgen „Musicorda" in Velsen-Noord Burgerlijke Stand De haringuitvoer „Samenwerking" hield haar jaarlijkse bazar. V.S.V.-Wageningen ZUSTER HELENIS heeft vijfentwintig jaar als een gulle moeder gewaakt over de kostbare inhoud der kleuterbedjes in de glazen boxen van het "Antonius-Zieken huis en de jeugd van IJmuiden is haar gedurende die kwart eeuw als zand tussen de vingers doorgelopen. Bij zuster Heienis zal een kleine patiënt zich niet zo gauw on wennig voelen, want ze ziet er uit, of ze goed verhaaltjes kan vertellen. Zuster Heienis jubileert dus als een van de vijf mee met het jarige Antonius-Ziekenhuis en ze weet nog heel precies hoe het in 1927 was: hoe IJmuiden met een lastige nieuwsgierigheid het toen nieuwe ziekenhuis „belaagde", hoe verscheidene patiënten zich lieten opnemen met alvast een amokgevoel als er ook maar dat verkeerd zou gaan. Later kwamen er dankbetuigingen van diezelfde patiënten in de krant en toen was er veel gewonnen. Drie van de huidige gediplomeerde verpleegsters zijn als babies voor het eerst de poort van het ziekenhuis binnengekomen: „de ene had een ernstige voedings stoornis en de andere was een „spugerd" herinnert die zuster Heienis zich nog heel duidelijk. En dat de allereerste wereldburgeres, die aan de Zeeweg het levenslicht aanschouwde, Catharina Kneppers gedoopt werd, weet zij ook nog. „Ze is inmiddels al getrouwd en haar kindje is hier ook alweer twee keer geweest. Tja, zo gaat dat. ocoococcocc<>axcoooocoooocoooccoooooocooooooocooocooccc< >1 Een nieuwe wereldburger. Het zijn kleinigheden uit een lange zie kenhuiskroniek, maar ze zeggen zoveel over de plaats, die dit vluchtoord voor de lijdende mens is gaan innemen in de Vel- sense gemeenschap. Een longontsteking wordt anders ge cureerd dan vroeger, maar de liefde er om heen is dezelfde gebleven en in dat opzicht is er een naam opgebouwd in de gemeente, die niet meer te verdelgen is. Er is veel veranderd. Kom maar eens in de keuken kijken, waar vroeger een moeilijk kolenfornuis onder de pannen aardappelen brandde en nu sinds een week een splinternieuwe in stallatie te vinden is. De moeder-overste Dolorosa, „de moeder" zoals ze genoemd wordt en die benaming is wel terecht, want deze kleine, pittige vrouw bezit de milde mengeling van gedecideerdheid en mense- lijke.warmte, die haar eretitel tot een alles zins gerechtvaardigde roepnaam maakt, de. moeder-overste dus zal u er met trotse ge baren rondleiden. Wat er omgaat in zo'n ziekenhuiskeuken? Drie kisten aardappelen per dag, duizend eieren per week, 40 liter karnemelk en 175 kan melk per dag en ga zo maar door. Is het wonder, dat de verpleegprijs ér- gens vandaan moet komen? De custard staat te koelen op het brede aanrecht en de polten van Egypte openen hun verchroomde deksels om geen vlees maar een welriekende stamppot te laten keuren door de kokkin, die haast ouderwets aandoet in het werkhabijt van de religieuse temidden van het zakelijke geblink van koffiezetmachine, cake-oven en braadpan van-formaat. Geen wachtlijst Moeder Dolorosa is de keuken alweer uit en ze gaat naar haar volgende trots: het nieuwe paviljoen. Het is eigenlijk bedoeld als lighal voor t.b.c.-patiënten, maar daar Vclsen die Gode-zi.i-dank maar heel weinig telt, kon het moderne bouwsel prachtig van pas komen als „voorportaal" der chi rurgische, neurologische en andere patiën ten, die hier de rust vinden voor hun ver dere behandeling. Mede hierdoor kent het Antoniuszieken- huis momenteel geen wachttijd meer. Er is huis momenteel geen wachtlijst meer. Er is goede voor een plaatsje in het eveneens splinternieuwe meisjespaviljoen, er vlak achter. "Want dit lage gebouw is uniek in dit land, waar de ziekenhuizen hun onge diplomeerde krachten vaak naar de zolder of de kelder afschuiven. In IJmuiden heeft elke jongedame een Zonnig eigen kamerlje en een gezamenlijke recreatiezaal zorgt voor een plezierige sfeer, die wel even raak wordt getekend door één der doktoren, als hij opmerkt, dat de meisjes sinds dit paviljoen er is, veel rustiger werken en soms dubbel zo lang blijven als vroeger. Door de moestuin is een witte ka<er aan de wandel. Hij loopt naar de broodkeuken (80 broden per dag) en posteert zich op de vensterbank, omdat het daar tegen etens tijd meestal een lucratief plekje is. De moestuin is breed en diep en er zou dus nog een heel eind achter het ziekenhuis gebouwd kunnen worden, voor de grond op is. Of er plannen zijn voor uitbreiding? Nie' direct, zegt moeder Dolorosa, maar wel voor modernisei'ing. M oderniseringsplannen Er moet bijvoorbeeld hoognodig een nieuw laboratorium komen; het huidige optrekje kan' er niet eens een balans meer bij heb. ben. Dokter Ilunfeld, de chirurg, valt haar bij: „En een nieuwe operatietafel met een doorbraak tussen de grote operatiezaal en de wasgelegenheid van de kleine." „Een nieuw laboratorium krijgt u!" belooft de moeder. Daarmee is het verlanglijstje overigens nog niet compleet, want zowel de rontgentafe! als de röntgenbuis en het „krachtstation" voor de apparatuur behoeven dringend ver nieuwing. Om de hoek, bij de wasserij- annex man gelkamer is een van de debet-posten van de jaarlijkse ziekenhuisbegroting te vin den: chef-monteur W. J. Maas, die in een eenmans werkplaatsje de dank van de hole zickenhuishouding staat te verdienen. Hij maakt namelijk de rijdende waszakken en „Ghy hebt de stad geen kleenen dienst gedaen; Een deughd, die nimmer sal uyt mijn gedachten gaen". Deze woorden, uit Vondel's Gijsbrccht, komen ons onwillekeurig in de gedach ten, wanneer we uiting willen geven aan de gevoelens van .erkentelijkheid, die leven in de kringen van het „Rode Kruis" bij het jubileum van het St. Antonius-Ziekenhuis. Die belangstelling zal niemand verwonderen, die zich her innert, dat ook de statuten onzer ver eniging als doelstelling aangeven: Gedreven door naastenliefde, de mensheid te dienen, door hulp te ver lenen aan zieken, gewonden en hulpbe hoevenden", een treffende overeen komst dus. Wij mogen voorts met waardering ge wagen van de jarenlange, bijzondere samenwerking op het gebied van de bloedtransfusiedienst, een Rode Kruis- H taak, waarvan wc ons de uitvoering een- voudig niet kunnen indenken zonder de toegewijde zorg van de directie van ons ziekenhuis. Daarnaast gaan onze gedachten van erkentelijkheid uit naar allen, die de directie terzijde staan, in het bijzonder naar haar, die ongenoemd, schier on opgemerkt, de vrijwillig opgenomen taak verrichten in zelfverloochenende toe wijding. Zij hebben de roep der naastenliefde verstaan als eertijds Florence Nightin gale. J. P. WEYBURG, Voorzitter afd. IJmuiden-Velsen van Jjet Nederl. Rode Kruis xx>cocoooocooooooocoooooocxx Het nieuwe „keukengerei". de servcerlafels, de brancards en wat niet al, zo goed,dat ze niet van de dure fabrieks waar te onderscheiden zijn en zorgt er tus sendoor ook nog voor het foutloos function- neren van de centrale verwarming, die voor een gebouwencomplex als dit wel wat ge voeliger is dan onze haard of salamander. De ziel En nu moeten we het zusterhuis zien ook het comfortabele onderkomen van de gediplomeerde verpleegsters in het vroe gere woonhuis van de geneesheer-directeur, dr. R. P. v. d. Veld. Om daarmee te komen op de figuur van deze directeur zelf, al 25 jaar lang de ziel van dit instituut; de man uit wiens brein een perfecte bloed transfusiedienst ontsproot, die na de oorlog al menig mensenleven redde. In de opera tiezaal kunnen de chirurgen er op rekenen, volledig op rekenen, dat vijf minuten nadat er een noodkreet naar zuster Bernarda op de poliklinische afdeling is gegaan, bloed ter beschikking komt levenbrengend, warm bloed. Velsen kan deze organisatie niet dank baar genoeg zijn. Velsen mag de 27e No vember trouwens het ganse mensenappa raat, dat het Antoniusziekenhuis dag en nacht als een goed-geoliede machine op gang houdt, zijn dank verkondigen, een dank, even diep als die van een her stelde patiënt of een gelukkige jonge moe der voor de onpartijdige zorgen rond een geteisterd of een nieuwgeboren leven. Op (le gisterenavond in Beverwijk ge houden vergadering van de Kennemer Pluimveevereniging is gebleken, dat de in Januari te houden tentoonstelling in het Patronaatsgebcuw te IJmuiden groots wordt opgezet. Hoewel verschillende ideeën nog in de windselen liggen, verwacht de voorzitter der vereniging nu al een inzen ding van zo'n dertienhonderd dieren. Van verschillende zijden zijn er al prij zen binnengekomen, maar volgens de heer I-I. J. Vessies baren de ereprijzen nog veel zorg. Volgende week hoopt men echter een begin met het rondsturen der vragen lijsten te maken. Voorts pleiHe de heer Vessies er voor, dat er slechts dieren in de grote klassen op de tentoonstelling uit zul len komen. Van de verenigingen Plaariem, Heem stede en Wormerveer had men de hulp van twee a drie man per vereniging toegezegd gekregen, waarnaast verschillende leden van de eigen vereniging zich nog opgaven als hulp bij de opbouw of assistentie van de keurmeesters. De trekking van de ver loting zal Zondagavond 11 Januari om acht uur plaats vinden. De heer Vessies memoreerde verder de in Den Helder gehouden tentoonstelling, waar de volgende prijzen zijn behaald: Konijnen: H. Stiemer met haarkleurige Vlaamse reus, ram eerste prijs en voedster tweede prijs. Engelse bergkroppers: J. Koek, doffer wit eerste prijs; duivin blauwband, eerste prijs. Moderne Engelse vechtkriel: J. Stikvoort, Beergchem hanen, eerste prijs; witte hennen, eerste prijs. An- kona haan groot, eerste prijs hanen kriel; eerste, tweede en derde prijs met definitief bezit van de wisselbeker. H. J. Vessies: palrijshennen, eerste prijs; goud duckwing- hanen, tweede en vierde prijs: grote vecht- hoenders, Maleiers, hanen, eerste prijs en hennen, derde prijs. De IJmuidense ouden van dagen, die gis teravond de ijzige Oostenwind en de mot regen hebben getrotseerd om in het gebouw voor Christelijke Belangen naar de „P. W. boys" te gaan luisteren, hebben zeker geen spijt gehad van deze koude gang. Want het gezelschap, dat onder leiding staat van Klaas Oosterveen heeft behoorlijk wat in zijn mars. De harmonica-band beschikt over uit stekende spelers en de zangeres weet met haar beschaafde stemmetje de juiste sfeer te treffen. Cor de Bruin heeft voldoende virtuositeit om zijn accordéonspel acceptabel te maken, al zal lesnemen zijn spel ten goede komen. Ook op het gebied van schetsjes slaan de P. W.-ers een goed figuur en wat zij als cow boys en -girls presteren hebben de aanwezi gen uitermate gewaardeerd. De vele gasten hebben genoten en hun gulle lach heeft meermalen de zaal gevuld. De commissie was vertegenwoordigd door de heren J. Hühl en L. Glas en de eerste heeft een kort welkomstwoord gesproken en zijn voldoening over de grote opkomst geuit, die. aldus spreker, zeker een bewijs is dat deze avonden op prijs worden gesteld. Door onvoorziene omstandigheden moe ten de nichten en neven van Tante Els een dag langer op „het hoekje" wachten dan gewoonlijk. In de krant van morgen is ze echter pre sent daar kun je van op aan. De commissie tot ontspanning voor ouden van dagen heeft ook Velsen-Noord niet ver geten. Maandag 24 November zullen de be jaarden uit dit deel der gemeente een vrolijk bonte-avond programma kunnen beluisteren in het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Dijck- manstraat. Het programma wordt verzorgd door het gezelschap „Musicorda" uit Haarlem. Grondstof fenaanvoer Woensdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen in lossing gegaan het Zweedse s.s. „Gudur", dat van de Zweedse haven Studsund een lading van 800 ton cellulose aanvoerde, bestemd voor een zusterfabriek. ADVERTENTIE IN ONS NIEUWE PAND Kennemerlaan 100 kunt U keus maken uit Honderden „Falcon" en „Victory'7 Jassen (Egypt, katoen Tweed. Gabardine) van 49.75—125.— met volledige schriftelijke garantie. Telefoon 5501 Vraagt zichtzending Candidaats-examen Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde de heer J. Lettenmeyer uit Driehuis voor het candidaats-examen economie. K.A.V.-sters bijeen De Katholieke Arbeiders Vrouwengroep van de Ned. Katholieke Vrouwenbeweging, afdeling Velsen-Noord heeft in de meisjes school aan de Corverslaan een goed be zochte vergadering gehouden. Bij de opening van de bijeenkomst werd herin nerd aan de geslaagde excursie naar het P.E.N. te Bloemendaal, als inzet van het win terseizoenwerk. Tijdens de vergadering zijn verscheidene onderwerpen, de taak van de K.A.V. be treffende, besproken. Kapelaan Lammers heeft als geestelijk adviseur ook het zijne tot de avond bijgedragen om de dames in een spreekbeurt voor te lichten over haar verenigingswerk. Door de medewerking van de parochiale band ..The Veno's".welke het geheel mu-ikaal omlijstte, kreeg de ver gadering een enigszins feestelijk karakter. ADVERTENTIE A. N. W. B. K. N. A. C. AUTORIJLES? met nieuwe wagen UW ADRES RE IJ MS AUTORIJSCHOOL Hagelingerweg 134 - Santpoort - Telef. 8930 GEDIPL. INSTRUCTEUR GEBOREN: G. E. H. de Jonge—van Wijk, d., Hofdijklaan 8, Driehuis; G. RoeperBos, z„ Lekstraat 34, IJmuiden; M. Dijkhuizen Zwaan, z., Pr. Krugerstraat 4. IJmuiden; C. B. VisserWebbe, d., Hyacinthenstraat 1, Santpoort; C. Wenhipsvan Veen, z.. Ahorn straat 6, IJmuiden-O.; F. Mijndersde Vries, d.. Surinamestraat 5, Santpoort; A. Teer— Sint, d„ Curacaostraat 60, Santpoort; A. R. SchweitzerKranendonk, z., Schulpweg 128, Velsen-N.; M. van Gooide Graaf, z., Geel- vinckstraat 3. Velsen-N.; J. M. PrinsSel ling, z.. Da Costalaan 22, Driehuis: H. Wij- kerOravemaker, d., Bloemstraat 82. IJmui den: A. J. Jansen—Ros, z., de Lumeystraat 13. IJmuiden-O.: A. KoopmanSchipper, d., Paramarlhostraat 8. Santpoort. OVERLEDEN: L. van Strien, 70 j„ echt genote van J. Zwart, Marconistraat 76, IJmuiden. T^E IJMOND HEEFT NIET ALLEEN behoefte aan huizen - of om met de oude Romeinen te spreken: behalve „brood" zullen er ook „spelen" moeten komen. Dat dit feit door de gemeentebesturen van Velsen en Beverwijk wordt erkend, blijkt uit de posten, die op de beide begrotingen werden uitgetrokken voor de stimulering der culturele activiteit in het algemeen en de daarvoor benodigde gebouwen in het bizonder. Velsens urgentieplan - de lijvige rangorde van „brood en spelen" houdt daar bewust rekening mee en Bcverwijks subsidiëring van de H.O.V. is een voorbeeld van het feit, dat ook aan de Noordzijde van het kanaal een bepaalde positieve koers wordt gevaren. Maar - om bij Velsen te blijven - de vraag dringt zich op, of het verre tijdstip waarop een gemeentelijke schouwburg volgens het urgentieplan verwezenlijkt zou kunnen worden, niet wat al te ver geacht moet worden. Wij hebben de vraag, of Velsen in de nabije toekomst een schouwburg naast de bestaande gebouwen, die over een min of meer omvangrijke toneelaccommodatie be schikken, een groot theater van node heeft, waar bijvoorbeeld 1200 mensen onderdak gebracht kunnen worden, aan diverse insi ders voorgelegd. Verantwoord en exploitabel Uit hun antwoorden bleek zonneklaar, dat deze gemeente inderdaad de behoefte aan een grote schouwburg kan laten gel den niet over negen jaar, maar eerder. Een schouwburg welteverstaan, die tevens concerizaal is en waar dus een con cert gegeven kan worden voor een zó groot publiek, dat het verantwoord te achten is. Let wel: verantwoord. Over een mogelijke sluitende exploitatierekening hoeft niet lang gedacht te worden en men mag boven dien aannemen, dat de gemeente daar ook niet in de eerste plaats naar streeft. De voorbeelden in den lande, waar tempels der cultuur verrezen door toedoen van de overheid, hebben inmiddels wel bewezen, dat er altijd geld bij moet. Zie, bijvoor beeld Enschedé, waar de overheidskassen ruim een ton per jaar spenderen aan de in standhouding van een stadsschouwburg. Dat is bovendien volkomen juist: dit ge meenschapsgeld is verre van weggegooid. Rem van thans De huidige, op sommige punten vaak on verkwikkelijke situatie in de gemeente Velsen, remt het culturele leven te zeer. Voor de vele continu-arbeiders, die Velsen rijk is, kan bijvoorbeeld nog niets worden gedaan, de vrije Dinsdagmiddag zou een speciaal middenstandspubliek op die dag kunnen veroorzaken. Maar dit is allemaal nog niet mogelijk, zoals allerlei omstandig heden ook andere culturele manifestaties in de weg staan. Concerten zijn in Velsen slechts met kunst en vliegwerk te realise ren: de accommodatie is te gering en de beschikbare ruimte is beslist niet groot genoeg. VroegerEerder? Het urgentieplan neemt een bepaalde volgorde voor de bouw van de daarin ge noemde grote projecten aan en de cultuur althans het grote cultuurcentrum schouwburg komt wel eens wat achter aan. Wij hebben echter sterk de indruk, vooral na de raadsdebatten van Dinsdag, dat de mogelijkheden voor een verschui ving, die een vervroeging zou betekenen voor bepaalde onderdelen van het plan, aanwezig zijn. Uiteraard spreekt de Rijkssteun een woordje mee, als het gaat om de bouw van een schouwburg: jaarlijks stelt een lande lijke investerings-commissie het bouw volume vast voor dit soort „bizondere" plannen en het Rijk is in speciale gevallen bereid een deel van de financiering op zich te nemen. Wanneer dit in Velsen nog eens mocht gebeuren eerder dan over negen jaar dan zou het bedrijfsleven er in de aller eerste plaats bij betrokken moeten worden. Want juist het bedrijfsleven is hevig ge ïnteresseerd bij het probleem der vrije tijdsbesteding of om het concreet te zeggen: de Hoogovens zullen hun uit alle windstreken aangezogen werknemers op den duur een „geestelijk onderdak" moe ten helpen bezorgen. Gevaar van de massaficatie Wanneer er op dit punt thans geen fun damenten worden gelegd, zal de IJmond mettertijd de ruïnes van een verkeerd be leid zien opdoemen; het gevaar van de massaficatie, dat door ettelijke groeperin gen in dit sterk-groeiende gewest zo sterk wordt gevoeld, ligt dichter zij, dan men op het eerste gezicht zou vermoeden. Ook uit practische overwegingen kan de huidige outillage in Velsen moeilijk aan sluiten bij de stedebouwkundige opzet van de nieuwe stad: zij ligt te decentraal. Wan neer straks de teerling voor oud-IJmuiden geworpen wordt en het wooncentrum moet plaats maken voor een andersgerichte be bouwing, zal het bestaande theater daar geen zin meer hebben een nieuwe ves- tigig meer naar het hart van Velsen kan niet lang meer uitblijven. Midden Kennemerland heeft de culturen dringend nodig. Wat er incidentieel en ge zamenlijk gebeurt, is toe te juichen en het is meer dan er ooit in het verleden is ge schied. De tachtigduizend zielen van het toekomstige Velsen zullen evenwel meer vragen dan hetgeen deze tijd heeft opgele verd. J. F. In het derde kwartaal van 1952 bedroeg volgens opgave van de Dienst Nederlandse Haringcontróle de Nederlandse uitvoer van pekel- en steurharing 8.054.821 kg. netto ter waarde van f5.072.528 tegen 9.733.013 kg. ter waarde van f 5.419.797-in het derde kwartaal van 1951. De belangrijkste afnemers waren België met 2.8 millioen kg. ter waarde van f 1.545.906, West-Duitsland met 2.3 millioen kg. ter waarde van f 1.360.771 en Noorwegen met 1.018.455 kg. ter waarde van f605.545. In het derde kwartaal van dit jaar werden uitgevoerd door exporteurs in Scheveninger 2,8 millioen kg. ter waarde van f 1.611.950 in Vlaardingen 2,9 millioen kg, ter waarde van f2.077.629. in Katwijk 1.994.256 kg. ter waarde van f 1.178.319. in IJmuiden 318.660 kg. ter waarde van f 176.155 en in overige plaatsen 50.663 kg. ter waarde van f 28.476. De ééndags-bazar of verkoopmiddag van de Oud-Katholieke damesvereniging „Sa menwerking", die in het Oud-Katholiek verenigingsgebouw is gehouden, heeft weer een mooi resultaat kunnen noteren, al was het niet zo groot als het voorgaande jaar. Reeds voor het uur van openstelling ston den er al talrijke bezoeksters te wachten die op deze bazar hun offertje wilden brengen ten behoeve van de kerkparamen- ten. Pastoor C. F. Nieuwenhuyzcn, die de opening verrichtte, gaf te kennen dankbaar te zijn voor de pas in werking getreden winkelsluiting, zodat de „loop" nu naar de bazar was. Hij toonde zich voorts dankbaar voor de offervaardigheid en het werk van de vele dames, ook van de zieken, die zich een vol jaar inspannen. Nadat pastoor Nieuwenhuyzen de bel had geluid en de verkoopmiddag voor ge opend verklaarde, was er alle animo voor de fijne en zeer nuttige handwerken en de hele middag is vlot verkocht. Tegen slui tingstijd werd de rest aan de vrouw en de man gebracht door middel van het rad van avontuur, waarvoor grote belangstelling bestond. De jeugd droeg ook een steentje bij door naar hartelust te graaien in een welvoor ziene grabbelton. Donderdag 20 November Gem. vergaderzaal, Abelenstraat, 20 uur: 't Nut. lezing door inspecteur Frima over het recherchewerk. Rex, 20 uur: Ned. Volkstoneel, „De wereld heeft geen wachtkamer". Thalia, 20 uur: Speciale voorstelling „Het leven van Beethoven", llerv. Jeugdgebouw Rembrandtlaan, 20 uur: „Het corset door alle eeuwen", show. Vrijdag 21 November Raadhuis, 10.30—11.30 uur: Spreekuur wethouder van financiën. Rex, 20 uur: „Twee harten.... één melo die". Thai ia, 20 uur: „High Noon" (klokslag 12). Woensdag 19 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Strijpe van Hamburg Echo van Dublin. Taberg van Swansea. Roelf van Gdynia. Niagara van Kaskö. Arnewood van Bilbao. Radaune van Hamburg. Ponto van Stocka. Sappho van Antwerpen. Flottock van Antwerpen. Libelle van Bremen. City of Antwerp van Antwerpen. Martha Arens van Antwerpen. Pionier van KarlStadt. Su matra van Indonesië. Kirsta van Helsinki Ëban van Kopenhagen. Vertrokken zijn: LuheSand naar Gothen burg. Suzanna naar Rime. Ceronia naar Stnnwell. Eastern City naar Falmouth. Merak naar Hamburg. Pavo naar Helsinki. Baron Elibank naar Unmingham. Norden naar Odense. Klipfontein naar Antwerpen. Het elf'al waar V.S.V. Zondag tegen Wa peningen mee in het veld komt ziet er uit als volgt: Doel: Van der Wint, rechtsachter: Schoon, linksachter: Kunst, rechtshalf: Hazeveld. midhalf: Spaans, linkshalf: Stij- eer, rechtsbuiten: De Bie, rechtsbinnen: Verswij veren, midvoor: B. Bouwens, links binnen: Van der Kuil, linksbuiten: De Graaf. De N.V. Haarlemse machinefabriek v/h Gebroeders Figee aan het Noorder Buiten- spaarne werd vereerd met het bezoek van de ambassadeur van India, de heer B. N. Chakravarty, die zich op het ogenblik oriënteert omtrent de Nederlandse in dustrie met het oog op de ontwikkeling van zijn land. Op cle in een der werkplaatsen van Figee genomen foto ziet men van rechts naar links de directeur van de fabriek, ir. A. M. Zoolt; de heer Chakvavarty; de heer P. van Loon, vertegenwoordiger van het ministe rie van Economische Zaken en ir. H. Schaefer, ingenieur van Figee. De ambassadeur van India heeft in deze omgeving ook e;,n bezoek gebracht aan de Papierfabriek te Velsea.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9