Kou en export joegen de groenteprijzen op Agenda voor Beverwijk Havenberichten Predikbeurten „Glazen Speelgoed Oratorium „Paulus" door Toonkunstkoor Heemskerk Velsen-Noord IJmuiden Ponten niet opgewassen tegen verkeersstroom Velsen Driehuis 12 Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Copie van Comedia Partij van de Arbeid vierde alsnog verkiezingen Fotografen-wedstrijden WEEKABONNEMENTEN De elftallen voor „Noord" De kat en de kanarie voor K.A.B.-leden Zware wedstrijd voor „Waterloo" op komst Kijk Uit-schakers ongeveer van dezelfde kracht als vorig jaar Schaakclub „Santpoort" schoof verder Begrafenis ir. W. H. van Zoest ZATERDAG 22 NOVEMBER 1952 De groente is deze week beslist niet goedkoop geweest: door het koude weer en de felle vraag naar bepaalde artikelen voor de export stegen de prijzen aanzien lijk. Door de koude gingen de boerekool- prijzen met meer dan de helft omhoog en ook andijvie ging vlot weg voor prijzen tussen de 18 en de 26 cent per kilo; de aanvoer is nog vrij groot. Bospeen blijft in flinke partijen aan de markt komen en er werd van 14-32 cent per bos voor be taald. De waspeen noteerde van 15-25 cent per kilo. Bloemkool, die enkele weken spot goedkoop is geweest, liep op tot 55 cent per stuk; een enkel kistje spinazie noteerde rond de 30 cent per kilo. Tomaten kwamen er minder dan vorige weken en de prijzen liepen op tot 65 cent per kilo. De spruitenhandel verliep rustig, al werd de goede kwaliteit iets duurder: 65 cent per kilo. Prei ging tot 25 cent per kilo en de selderij knollen van goede kwa liteit brachten het tot 26 cent per stuk. De diverse koolsoorten toteerden van 5-14 ct. per kilo. Het aanbod van druiven wordt hard minder en de prijzen varieerden al van 75-120 cent per kilo. Appelen en peren blijven goedkoop en overvloedig. Tussen chrysant en tulp Op de bloemenveiling is de aanvoer klein, er zijn weinig kaschrysanten. De laatste variëteiten komen al aan de markt en het wachten is op de bolbloemen, die over enkele weken wel zullen verschijnen. De Iroschrysanten brachten bij deze al gemene schaarste van 45-115 cent per bos op. De grootbloemige, die er ook steeds minder komen, brachten van 7-38 cent per stuk in het laadje. Freesia's waren duurder dan vorige week en er werd grif van 45-89 cent per bosje voor betaald. De cyclamenbloemen blijven ook al duur; gemengde gingen tot 93 cent per bosje. De eerste wilgenkatjes kwamen aan de markt en brachten 50 cent per bosje op. Anjers en rozen waren er maar weinig, maar wat er kwam, ging voor hoge prij zen weg. Het eerste kerstmateriaal arri-, veerde aan de markt: „paddestoelen", pepers, enz. zijn de voorlopers van de komende Kerstfeeststemming op de markt. Er verschijnen ook meer potplanten en de handel daarin is eveneens gunsti. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groente- en fruitmarkt over de periode van 14 tot 21 November mede: Het koude weer van deze week heeft voor verschillende groente-soorten, zowel wat het aanbod als wat de prijzen betreft, directe-gevolgen gehad. Zo werd bloemkool de vorige week bij grote aanvoeren tagen lage noteringen verhandeld. In het begin van deze week liep door de nachtvorsten het aanbod op de veilingen snel terug, met als direct ge volg stijgende prijzen. Woensdag werd in. Noordholland tot 53 ct per 9tuk. besteed,.elders in het land zelfs tot 70 ct. Met ingang van 19 Novem ber werd ook de export van bloemkool naar België wederom toegestaan. Van de sluitkoolsoorten profiteerde tot nu toe al leen de groene Savoyekool van het win terse weer. De noteringen voor deze kool soort liep van f 7,- tot f 9,- de 100 kg. Op Zaterdag 15 November tot f 9,90-f 13,40 op Dinsdag 18 November omhoog. De gele Savoyekool bracht f 6,40-f 8,60 en de rode kool f 7,10-f 7,30 op. Witte kool werd naar diverse landen uitgevoerd tot f 8,- de 100 kg. De laatste noteringen lagen echter voor de succeswitte tussen de f 4,- en f 5,- en voor de Deense witte tussen de f 5.- en f 5,30. Breekpeen werd tegen f 12,50-f 14,- de 100 kg aangekocht. Voor kroten bestond er een levendige belangstelling uit Frankrijk en Zweden. De ronde kroten A deden f 14,50-f 15,50, de B-kroten f 14,70-f 16,50. Ook de knolselderij en de prei trokken in prijs aan. Door België en Duitsland werd respectievelijk 17-30 en 17-37 ct per kg betaald. Spruiten waren eveneens goed ge vraagd waardoor de prijzen opliepen tot 35-52 ct per kg.- De geschoonde besomden 65-73 ct. De uienprijzen lagen vast op 16- 23 ct per kg. De onbeperkte invoer van uien in Engeland is vervroegd van 1 De cember tot Maandag 24 November, het geen zeker een verlichting van de Neder landse markt zal betekenen. Naar Duitsland werd schorseneren uit gevoerd tegen 48-53 ct per kg. Sla bracht tot 26 ct per krop en andijvie 17-35 ct per kg op.Het witlof gaf weinig verandering te zien en werd tegen 30-65 ct: per kg op de veilingen aangekocht. Tomaten voor export brachten tot 75 ct per kg op. Voor het binnenland werd boerenkool voor 12- 20 ct per kg op de veilingen aangekocht. Het aanbod van druiven loopt thans sterk terug. Voor de alicante wordt f 1,20- f 1,25 per kg en voor de Frankenthaler f 1,30-f 1,35 betaald. In de afzet van het harde fruit is nog weinig verandering gekomen. Van de ap pelen brengen de Cox's Orange 30-60 ct per kg op. De andere voor export geschik te rassen brengen maximum 35 ct per kg op. De prijzen voor het binnenland lagen echter aanmerkelijk lager. In Limburg brachten de goudreinetten Woensdag slechts 15-20 ct per kg op voor de huis- houd-I-kwaliteit. AGENDA VOOR BEVERWIJK. Zaterdag 22 November. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Star- lift". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Küssen ist keine Sünd". W. B. Theater, 8 uur: „Complot cripple creek". Zondag 23 November. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Starlift". Luxor Theater, 2.15 uur: „Abbott en Costel- lo ontmoeten de onzichtbare man"; 7 en 9.15 uur: „Küssen ist keine Sünd". W. B. Theater, 2.30 uur: „Sirocco"; 4.30 en 8 uur: „Complot cripple creek". Maandag 24 November. Kennemer- en W. B. Theater: als Zaterdag. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De melk weg heeft geen Wegenwacht". Over het algemeen lagen de prijzen van de groente op de laatste veiling van de week in Castricum iets hoger dan de voor gaande dagen. Spruiten noteerde nu van 36-76 cent en voor de grove spruiten kreeg men van 16- 29 cent per kilo. Peen kon tegen een prijs van 5%-10 cent een koper vinden, waar tegen de boerekool een prijs van 14'/;- 24 liet afdrukken. De andere groenten no teerden: appelen 9-14, grove peen 5, an dijvie 16'/2-21 Vo, pieterselie 6'/°, selde rij 6-8, rode kool 6-1 B'/s, groene kool 9-13, bioemkool 17, prei 1912-22, knolselderij 16, sla 21/,, bospeen 18, peren 12-16. 19 Het Arbeiderstoneelfonds, één der wei nige organisaties die zich beijveren in deze omgeving van tijd tot tijd een beroeps toneelgezelschap te laten optreden, had voor Donderdagavond in het Kennemer Theater het ensemble „De Nieuwe Egelan tier" gevraagd, dat vijf jaar 11a de pre- mière door Comedia een opvoering ver zorgde van „Glazen Speelgoed" van Ten nessee Williams. Bijna elke toneelliefheb ber bewaart nog de schoonste herinnerin gen aan deze door Johan de Meester ge- x-egisseex-de voorstellingen, die met Ellen Vogel, Mien van Kerckhoven-Kling, Guus Oster en Han Bcntz van den Bei'g, onder de topprestaties van ons vaderlands to neel gerekend mogen woi-den. Goed be schouwd zou er dus geen enkele reden bestaan dit stuk in een andere bezetting opnieuw voor het voetlicht te brengen, vooral omdat de opvoei'ingen van Comedia nauwelijks geëvenaax-d en nog minder overtroffen zullen woirden. Men zou dus eigenlijk van een heropvoering onder deze omstandigheden slechts nadelige gevolgen mogen veiwachten, ware het niet dat Ten nessee Williams' toneelspel brillant genoeg is om een wedervei'toning te vei'dragen, zelfs met een minder sublieme bezetting. Glazen Speelgoed. Een zeeman loopt op een avond door een straat, in de een of andere vi-eemde stad, waar hij nog geen kennissen gevonden heeft. Hij komt langs het verlichte venster van een parfumerie winkel en hij ziet de étalage vol met dunne glazen flesjes, doorzichtig en in fijne kleu ren, als stukjes van een uiteengespatte regenboog. En dan staat opeens de Herin- nei'ing naast hem, het beeld dat hem al jaren vervolgt: de gi-ote verdrietige ogen van zijn zuster, met haar menageidetje van uit glas geblazen diertjes, het onwe zenlijke silhouet van zijn moeder in haar ouderwetse en versleten baljurk. Hij steekt een sigaret aan, gaat een bioscoop binnen of een bar, hij neemt een borrel en maakt rnet de een of ander een praatje, maar het boeld laat hem niet los en trekt hem altijd weer terug in eenzaamheid, melancholie en zelfverwijt. Om zich hiervan te bevrijden vertelt hij ons, het publiek, iets van dat vroegere le ven thuis. Die twee hulpeloze vrouwen, door zijn vader in de steek gelaten, waar voor hij nu zorgen moet. Twee trieste vo gels in een kleinburgerlijk kooitje, temid den van verlox-en illusies, verdoi'de bloe men en glazen speelgoed. De zeeman ver telt en wij zien het gebeuren en wanneer liij uitgepraat is loopt hij,weer verderom in de donkere ndcht te verdwijnen..'. Dit stuk, omgeven door de onwerkelijke sfeer der herinnering, stelt enorme eisen qua nuancering en atmosfeer, waaraan Comedia wel en de Nieuwe Egelantier niet kon voldoen. De i-egie van Albert Gerlach had zich voornamelijk op het rea lisme toegespitst, waax-door de subtiele droomsfeer onvermijdelijk aan kracht ver loor. Maar zelfs in deze trant bleek het stuk diramatisch sterk genoeg te zijn om het publiek in een gespannen aandacht gevangen te houden. En inderdaad, de tragiek van dit manke meisje met het uit haar gebi-ek vooi-tkomende minderwaai-- digheidscomplex. is boeiend en levens waar. Het publiek voelt werkelijk met haar mee, wanneer haar enige kans op geluk met een bittere desillusie wordt be kroond. Ditmaal werd deze Laura gespeeld door Willy Zuidema, weliswaar zonder het tere en dooi'schijnende dat Ellen Vogel hierin wist te leggen, maar toch met een ontroe rende gelatenheid, die dit frêle schepsel tje voldoende acceptabel maakte. Met Martinus Smit als de jongensachtige Jimmy heeft zij deze opvoering vrijwel gedragen. De moederrol eist een stei-ker talent dan dat waarover Greet Stranger te beschikken had. Zij legde geheel de na druk op het kleinburgerlijke in deze fi guur, waai-door haar optreden wel eens irriterend werd. Albert Gerlach kon zich evenmin van een hinderlijke nadruk be- vi'ijden, hoewel hij zich in de epiloog enigszins wist te herstellen. Dank zij het talent van Tennessee Wil liams heeft deze opvoex-ing ons dus op nieuw geboeid, zodat deze beschouwd mag worden als een copie van een schilderij, dat ons het origineel toch niet kon doen vergeten. JAN VAN DAM Felix Mendelssohn Bartholdy, exponent van de Romantiek, was nog maar 25 jaar, toen hij het oratorium schreef, dat als een der belangrijkste wei-ken van zijn hand aangemerkt kan worden: „Paulus" is wel iswaar geen di-amatische eenheid zoals „De Schepping" van Haydn, het is niettemin een op muziek gezet bijbels verhaal van bijzondere schoonheid door de monumen tale bouw, die nochtans een onbetwistbare frisheid van geest vertoont. Mendelssohn immers was een zonnekind, wiens werk de lichtzijde der i-omantische periode weer spiegelt. Zijn orchestraal palet zoekt niet het mysterie noch de indrukwekkendheid. Het is integendeel eenvoudig klaar en vooral expressief, vandaar dat het werk met graagte door zangkoi-en ingestudeerd wordt. Directeur P. J. Potgieser heeft er onge twijfeld zijn hart aan verpand. Jaren ge leden, in Mei 1941, gaf hij er met een koor een uitstekende uitvoering van en ook dit- keer was hij de inspirerende aanvoerder, toen Donderdagavond in de Nederlands Plervormde kex-k te Beverwijk het Toon kunstkoor dit oratorium onder zijn directie vertolkte. De leden van Toonkunst, hebben zich met gi-ote animo van hun taak ge kweten. Mede door deze excellente zang in het koorwerk werd de felle karakteri- sering bereikt van het fanatisme, dat in het volk leeft. Potgieser heeft echter met zijn opvat ting van de uitvoei-ing het accent van het dramatische verlegd naar het epo-lyrische. „Paulus" bevat echter een streng-bijbelse boodschap waar geen noot lyriek bij is. Aafje Heynis liet een prachtig, donker geluid hoi-en. Het arioso „Doch der Herr vergisst der Seinen nicht" vertolkte zij op een wijze, die haar tot een altzangeres van de eerste orde stempelde. De sopraan Annie van Veldhoven was in vele opzichten haar mindei-e in de kunst, omdat zij nog niet over de ervaring en de muzikale scholing beschikt, die eei-stgenoemde bezit. Han le Fèvre zong zijn partij zoals dit van hem verwacht mocht worden, maar bleef vrij koel van voordracht. De heer J. Driessen kon niet bogen op een boeiend basgeluid, maar toonde zich niettemin een zanger met een gx-ote muzikaliteit. Hetgeen hij qua stem te kort schoot werd ruimschoots ver goed door de artistieke expressieve voor dracht. Tenslotte was er de philhax-monische kapel Mozart, kennelijk uit amateurs be staande, maar aapgevuld met bex-oeps- nxusici. Dit orkest vexTichtte zijn werk als begeleidend apparaat over het algemeen goed. De zwakke plekken waren de violen; er zaten echter voortreffelijke cellisten en uitmuntende koperblazex-s. Deze laatsten in het beroemde kox-aal „Wachet auf" te horen musiceren, tezamen met de vele tientallen geestdriftige zangers en zangeressen, was alleen al een gang naar deze uitvoering waard. Toonkunst heeft weer eens bewezen, dat het tot waarlijk ax-tistieke prestaties, die volkomen verantwoord zijn, in staat is. A. J. VAN DER WEIJDEN En vertelde een politiek sprookje Het feest, dat de afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid oox-spronkelijk na de vex-kiezingen van dit jaar zou hebben gehouden, is pas Vrijdagavond in de zaal van 't Centrum gevierd. Nadat de voorzitter van de afdeling het welkomstwoord had gesproken, gaf de heer J. van Os van de Abeelen een overzicht van de uitslag der afgelopen Kamerverkie zingen. Hij noemde deze avond „het feest van de doorbx-aak". Bij die doorbraak zag hij de pex-soonlijke vrijheid in een georden de samenleving, waax-bij'voor ieder gelijke levenskansen aanwezig zijn, als eex-ste en vooi-naamste punt. De Amex-ikaanse vrij heid zag hij daarentegen haast als een ge vaar. Het politieke lekencabax-et „De rode koers" uit Zaandam zette vervolgens de cabaret-revue „Vieren en vijven" op de planken. Voor de pauze werden er een paar pittige ironische schetsen gegeven, waar van aethex-fox-um en het bureau van pu blieke opinie-ondei-zoek wel de beste wa ren en na het kopje koffie werd het poli- tike sprookje „Sneeuwitje en de zeven dwei-gen" geserveerd, ditkeer echter als persiflage op de Eux-opese politiek met de dwergen als zeven landen, Sneeuwwitje als de vrede en de boze stiefmoeder als een zekei-e vadertje Stalin. De prins, die de beeldschone Sneeuwitje weer tot leven kuste, was dan uiteraard de verpersoon lijking van het democx-atisch-socialisme, dat de vrede zou kunnen bestendigen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Petrus Geoi-ge, z. van J. Koo- men en L. C. v. d. Voort; Engelmundus J. A., z. van A. Adrichem en M. M. de Wit; Lidwi- na A. M., d. van N. J. van der Kolk en J. W. Keet. GEHUWD: Th. Nijman en B. C. Koper. Prins Birinda, hoofd van een stam in Gaboen, Frans Equatoriaal Afrika, is een talentvol illusionist. Hij haalt brandende stukjes van een toorts (die u hier op de foto voor hem ziet staan), om ze vlammend en wel, „op te eten". Vx-ijdagavond zijn op de wekelijkse bij eenkomst der Beverwijkse amateur foto grafen de uitslagen bekend gemaakt van de onderlinge wedstrijd. Voorzitter G. Broertjes kon een groot aantal leden welkom heten eix het ver heugde spreker dat voor de wedstrijd bijna 50 foto's waren ingezonden. Door de secre taris werden de uitslagen bekend gemaakt die er als volgt uitzagen: Wedstrijd vrije onderwerpen: C-klasse of zgn. baby-box klasse (voor de allei'eerste beginners): J. A. Gans le en 2e prijs; G. W. Beun twee eex-ste en een 2e prijs. B-klasse (beginnersklasse): R. W. Akse 3e prijs; G. Lub le en 3e prijs; G. E. Terp stra twee 3e prijzen; L. Jansen 3e prijs; W. Slaman, le, 2e en 3e prijs; W. P. Lan- gendijk 2e prijs; J. Steinhauer 2e prijs en twee 3e pi-ijzen. A-klasse (gevox-derden)W. Natte le, 2e en 3e prijs. M-klasse (meesterklasse): G. Broertjes le en 3e prijs; L. C. J. van Hattum 2e en 3e px-ijs; A. H. v. d. Akker dx-ie 3e px-ijzen. Er was voorts nog een wedstrijd voor foto's die al meermalen waren beoordeeld, maar waarvan de makers nu iets aparts hadden gemaakt. Hiex-van was de uitslag: W. Natte en L. C. J. van Hattum Ie prijs; J. A. Gans 2e prijs; R. W. Akse, W. P. Langendijk en J. Steinhauer 3e prijs. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Always Forward-Kinheim (te Hoorn): Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; J, v. Hesselingen, J. H. v. d. Wa teren en C. Luntz; J. Starreveld, Th. v. Vuux-en, W. Groeneveld, H. Px-inssen en A. Prinssen. Lynden-VVB (te Badhoevedorp): WB: C. v. Veelen; J. Roos en K. Kil; J. Kersbergen, P. de Wolf en P. Bleeker; A. Both, F. Bruinzeel, F. Kooimans, P. Vliétstra en W. Zand. IEV-Vliegende Vogels (op „Rooswijk"): IEV: W. v. Tunen; J. v. d. Vlies en W. Michel; A. Leering, Th. Koek en W. Cas tricum; D. de Reus, H. Duin, J. Bos, J. Meurs en J. de Reus. De leden van de Katholieke Ai*beiders Beweging, afdeling Velsen-Noord, zullen op Zaterdag 29 November in gebouw „Concordia" een cultux-ele feestavond kun nen bijwonen. Op deze avond zal het R.-K. toneelge zelschap „St. Bonifacius" uit Kx-ommenie, dat al een goede naam in „Noord" heeft gekx-egen, medewerken met de uitvoering van het toneelstuk „De kat en de kanarie". Voor de kinderen van de K.A.B.-leden wordt het jaarlijkse St. Nicolaasfeest op 7 December gehouden in. het gymnastiek lokaal van de R.-K. meisjesschool aan de Corver slaan. Waterloo gaat Zondag op bezoek bij E.D.O. 3 en gezien de px-estaties der Haar lemmers kunnen zij tot de sterkste tegenstandex-s gerekend worden. De IJmui- denaren zullen daar wel eèn moeilijke wedstrijd krijgen, waarin een gelijk spel of een kleine overwinning voor Post c.s. mogelijk blijven. Het derde kreeg Zondag j.l. zijn eerste nederlaag, en wij verwachten dat zij zich zullen hex-stellen tegen Spaarndam 3. Het junior elftal schijnt gx-ote plannen te hebben en krijgt Hillegom op bezoek. Waterloo komt (met een invaller voor J. Zwanenburg) uit met: W. Kok, J. v. d. Steen, J'. Schelvis, J. Buding. J. Schaap, J. v. Sikkelerus, A. Broek, W. Bras, G. Post, P. Dekker, A. Holman Hoewel er de laatste tijd bijna geen dag voorbijgaat, dat voertuigen moeten wach ten op overbelaste ponten, is het Donder dag en Vrijdag weer vaak een hopeloze situatie geweest voor het verkeer in beide richtingen over het Noordzeekanaal. Het verkeer, dat 's morgens op weg naar het Noorden al oponthoud heeft op het Zuidelijke pontplein, dat zowel Donder dag- als Vrijdagmorgen ook al veel tekort ruimte bood om de wachtende auto's en wagens te kunnen bergen, ondervond op de terugweg beide dagen een nog grotere stagnatie. Donderdagmiddag tegen vijf uur stond een de file tot voorbij de Cor- verslaan en werd er een wachttijd van ruim driekwartier genoteerd; Vrijdagmid dag- en avond was de toestand nog erger door het uitvallen van de pont bij Buiten huizen en waaraan de grote drukte van in komende en uitgaande zeeschepen boven dien niet vreemd was. De queue was gis teravond tegen zes uur gevorderd tot het Stratingplantsoen. Een uur later stond de staart van de rij auto's nog tot de R.-K. kerk. Pas om negen uur, toen de meeste autobestuurders ongeveer een uur opont houd hadden gehad, was de situatie weer normaal. Vrijdag 21 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Manx van Archangel. Arnhem van Pax-. Bittern van Rottex-dam. Hoegh Ranger van Texas City. Ligur van Kax-lstadt. Strabo van Oporto. Rijnland van Las Palmas. Chateau Petrus van Antwerpen. Jantje Eppiena van Yarmouth. Shaef Arrow van Swansea. Henrica B van Tygnemouth. Vex-trokken zijn: Hirondelle naar Harlin- gen. Patria naar Rotterdam. City of Antwerp naar Dublin. Danae naar Gdynia. Hasker- land naar Harlingen. Sailing naar Huelva. Eelby naar Rotterdam. Oranjefontein naar Kaapstad. Pionier naar Rotterdam. Biltex-n naar Liverpool. Katja Dann naar Mantyluoto. Netta naar Gothenburg. Het was goed merkbaar, dat er deze week twee bondswedstrijden zijn gespeeld bij de schaakclub Kijk Uit. Weliswaar zijn er nog een respectabel aantal partijen gespeeld, maar men kon volstaan met de gewone speelzaal om de schakers onderdak te brengen. In groep I moest in verband met het late uur de partij P. de BoerStals worden af- gebroken, Plugboer behaalde een succesje door Kistemaker een half puntje af te snoepeix en steeg een plaatsje op de rang- lijs, daar Spuls het op te nemen kreeg tegen Gordijn en het niet kon bolwerken. Hendrikse en Kraaienoord waren ook al vredelievend en een verdeling van het punt was het resultaat. Nu bijna een derde der wintercompetitie is gespeeld, blijkt, dat de onderlinge sterkte der deelnemers niet veel verschilt met het vox-ige jaar; een stuk of vijf gegadigden voor de bovenste plaats, van wie de kam pioen van het vorige jaar de beste kansen heeft. Visser is in goede vorm en de andere mededingers zijn: de Haas, Lanser, Hen drikse, Wijdooge en in mindere mate Kis- temakex-, van wie Wijdoogen wel de groot ste bedreiging vormt voor Gordijn. Voor de onderste plaats zijn er ookgegadigden,Plug boer en Spuls Sr. zullen alle zeilen moe ten bijzetten om de fatale x-ode lantaax-n niet in handen te krijgen. De middenmoot wordt gevormd door Stals, Kraaienoord en De Boer-. In de onderlinge competitie van de schaakclub „Santpoort" werden de volgen de resultaten behaald: Groep I Pels eix Bilder bestreden, elkaar in een soox't Skandinavische partij. Toen er moest worden afgebroken kon men van enig voordeel voor wit of zwart niet sprekeïx. Dr. de Gx-oot probeerde geruime tijd Brug man onder de voet te lopen, maar toen bleek dat de laatste daaraan beslist niet wilde meewex-ken, besloot men in gelijke stand tot remise. Steyn zette tegen G. Schuurman een veelbelovende aanval op touw; hij kwam echter niet verder en stond later zelfs „minder". In tijdnood zag de zwartspeler stukwinst over het hoofd, waarna ook hier remise een feit was. Sterk won vrij snel van v. d. Bronk en de partij tussen G. en W. Schuurman, die el ders was gespeeld, eindigde in een over winning voor W. Tenslotte werd de afge broken partij tussen dr. De Groot en Stex-k van vorige week zonder verder spelen re mise gegeven De stand in groep II is: 1 Vosman 6 uit 7, 2 Schweitzer 5Vs uit 7, 3 Oosterling 4 uit 5. 4 v. Duyn 3V2 uit6. 5 Enklaar 3 uit 6. 6 Spook 2)4 uit 5, 7 Houterman 2 uit 5, 8 Haanappel 2 uit 7, 9 Homan IV2 uit 7, 10 Roos 0 uit 5. En zij ziet er in III alsvolgt uit: 1, 2 en 3 Baljit, Labouchere en In 't Veld met 5V2 punt uit 8. 4 Pieterse 5 uit 7, 5 Leysma 4</, uit 8, 6 Hoogzaad 4 uit 8, 7 Hos 3 uit 6, 8 Vos 3 uit 7, 9 Busselman 2'/s uit 6, 10 v. Dijk 2% uit 7, 11 Winters 1 uit 4, 12 Vulling 0 uit 6. Dinsdag speelt Santpoort II tegen V.A.S. 7. De ovex-igen spelen onderlinge competi- tiewedsti-ijden. BURGERLIJKE STAND Geboi-en: E. J. M. vander Linden-Nijst, d., Zoutmanstraat 13, IJmuiden-Oost. A. Douma-Haring, d., Enschedéstraat 9, IJm. J.B. Stevens-Vermey, z., Hagel.weg 373, Driehuis. K. Springer-Boonstra, z., Spooi"stx-aat 3, Velsen-N. G. A. Schafstall- van Deudekom, z., Bloemstraat 10, IJmui den. M. E. Lichtendahl-Zwanenburg, d., J. P. Coenstraat 34, IJmuiden-O. L. P. Kuijt- Grapendaal, d., Reggestx-aat 60, IJmuiden. A. H. Stutvoet-Reuselaars, z., Schelde - straat 100, IJmuiden. E. Kaandox-p-de Rooij, d., A. Thijmlaan 14, Bloemendaal. A. M. de Wit-Witteman, d., Moerbex-g- plantsoen 1, IJmuiden Overleden: A. J. de Ruiter, 51 j., echt genote van J. van Lit, Bloemendaalse- straatweg 5, Santpoort. G. Zweeris, 76 jr., weduwe van M. Bx-uijn, Willebrordstraat 14, IJmuiden-O. J. Rookex-, 88 jaar, echt genoot van P. Brander, Rijksweg 533, Santpoort. H. Rollfs of Roelofs, 66 jaar, echtgenoot van H. C Koster, Rembrandt - laan 13, IJmuiden-O. Ondertrouwd: O. Woudstra, P. C. Hooft- laan 89, Driehuis en T. de Boer, P C. Hooftlaan 89, Driehuis. T. J. Mooij, Smidt van Gelderstraat 49, Velsen-N. en J. van der Zon, Smidt van Gelderstraat 51, Vel sen-N. P. J. Smit, Oosterstx-aat 16, Velsen- N. en H. van Veen, Oosterstraat 16, Vel sen-N. H. Marschall, Botex-diepstraat 30 II Amsterdam en B. J. C Schipper, Da Cos- lalaan 38, Driehuis. Gehuwd: W. de Boer-A. P. Grijmans, Antonius van der Goesstraat 22, Haarlem. A. A. de Roos en J. Chr, Polfliet, Koning- steinstraat 3, Haarlem. J. de Niet en L. J. van Toor. J. A. H. de Korte en W. J. Lok- kerbol, van Leeuwenstraat 46, IJmuiden. G. J. Jansen en A. J. van Eek, Verlengde Prins Bernhardlaan 16 III, Zuilen. „Groot was de verslagenheid bij de ge hele Wex-kspoox-gemeenschap op het ver- nemen dat deze jonge, energieke man ons was ontvallen". Deze woox-den spx-ak de pi'esident-directeur van de N.V. Werk spoor, ir. M. H. Damme gisteren aan de niet kransen en bloemstukken bedekte baar van ir. W. H. van Zoest in de aula van de begraafplaats Westerveld. Spreker zeide dat dit gevoel echter overheex-st werd door dankbaarheid voor wat deze knappe, bekwame ingenieur voor het be drijf heeft gedaan. „Hij paste", aldus ir. Damme, „volko men in het directie-team, waarin ieder afzonderlijk naar zijn aanleg een taak heeft te vervullen. Wij zijn bedroefd om dit afscheid, maar wij zeggen u dat wij zullen opveren, niet zullen versagen maar voortgaan in zijn geest". Aan de groeve heeft ds. G. Elzenga uit Gouda het „Onze Vadex-" gebeden en daarna zegde de broer van de overledene de heer L. T. van Zoest dank voor de be toonde belangstelling. Bij de zeer velen, die de baar volgden, waren onder meer vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandse zakenrelaties, oud-generaal L. F. Duymaer van Twist, vertegenwoordigers van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, van de Esso Nederland N.V., van de M.T.S., van gemeentebedrij ven, afgevaardigden van de Nederlandse Handelmaatschappij, de Shell, de Bataafse en vele anderen. Zondag 23 November IJMUIDEN: Ned. Iïerv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. dd. Berg, 17 uur: ds. D. C. van Wijngaax-den. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Kwak. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Ax-nold. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ncd. Herv. Kerk, Goede Herdei'kerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: de heer J. Jimmink. Geref. Kerk, Bethelkex-k, 10 uur: ds. R. D. Beukema, 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vriiz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. H. Faber van Wassenaar. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- bx-ootzijsti-aat, 10 uur: de heer Joh. Oost veen van Voorburg. Donderdag 19.45 uur: ds. J. Visser van Amstex'dam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. J. Simon, bediening H. Doop. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. L. Brink, bizondere avond dienst. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Chr. Ger. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. van der Gronden. Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, gedachtenis der ontslapenen. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: R. Westexwal. Vrijz. Herv., Px-insesselaan, 10 uur: prjbf. dx\ M. A. Beck van Amsterdam, 11.30 uur: Zondagschool. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: dr. Alb. Vis. Maranatlxa, 10 uur: de heer P. D. Bar- delmeyer van Noordwijk aan Zee. Leger des Heils, Kerkstraat, 10 uur: Soldaat-inzegening, heiligingssamen komst, 12 uur: Zondagschool, 16.30 uur: kindersamenkomst, 19.45 uur: openlucht samenkomst, 20 uur: Verlossingssamen komst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J.. H. Klein Wassink van Alkmaar. De Toorts, 9 uur: ds. D. C. van Wijn gaarden van IJmuiden. Kapel, 19 uur: ds. D. ter Sleege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluijs. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. UITGEVAREN VISSERSVAARTUIGEN Trawlvissery Zaterdag 8 November: mt. Elie Chénévièx'e IJM 32. Dinsdag 11 November: st. Vios I IJM 24, Tubantia IJM 37; mt. Allan Water IJM 34, Doggersbank KW 75, Excelsior III KW 76. Woensdag 12 November: st. Hei-man IJM 2; mt. Claesje RO 46; ml. Wiron III IJM 221. Donderdag 13 November: mt. Max-ia van Hattem IJM 10. Vrijdag 14 November: st. Haarlem IJM 9; mt. Thorina IJM 33, Post Boy IJM 35, Wiron IV IJM 209. Zaterdag 15 November: mt. Thorina IJM 33, Antje RO 15; ml. Drie Gebroeders HD 79. Maandag 17 November: st. Petten IJM 49, Bloemendaal IJM 71; ml. Heemstede IJM 53. Verwachting IJM 204, Willem Cornelis KW 16, Dirk KW 19. Cornelis KW 24. Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Floris KW 59. Elizabeth KW 64. Satui-nus KW 69. Jan KW 84, Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Ge- bi-oeders KW 108. Avontuur KW 114, Petro- nella KW 125. Arie K W155, De Vier Gezus- tei*s KW 162, Gebroeders KW 166. Aleida KW 169, Bruinvis RO 1, Dolfijn RO 2; mk. Twee Gebi-oedex-s IJM 3. Texel IJM 5, Pool ster IJM 11. Marianne IJM 7, Rex IJM 228, Dagei-aad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240. Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Samenwerking KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31. Tiny KW 34, Prinses Margiret K W51, Hermina IV KW 53, Twee Gezusters KW 77, Jacob KW 92, Arendje KW 98, Willem KW 94, Koningin Juliana KW 133, Tinnie Dieuw WR 33, Hen- drikje BU 33. Dinsdag 18 November: st. Flamingo IJM 25, Vikingbank IJM 183; mt. Johannes Pol derman IJM 20, Dix-kje RO 53; mk. Mai'ian- ne IJM 7. Woensdag 19 November: st. Tzonne IJM 1. Donderdag 20 November: st. Bei-gen IJM 16, Catharina Duyvis IJM 60, Mary IJM 61. Vrijdag 21 November: st. Norma Maria IJM 6, Sumatra IJM 62. Haringdrijfnctvissery Vrijdag 14 November: ml. Vertrouwen KW 6, Wilhelmina I KW 25. Volharding KW 65, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Java KW 159, Oceaan VII SCH 333. Maandag 17 November: ml. Max-tha IJM 74, Gorx-edijk IJM 75. Martenshoek IJM 283, De Arend KW 7. Hubertha Gerarda KW 9, Grietje KW 20, Wilhelmina I KW 25, Neder land VI KW 37. Helena KW 39, Rijnmond III KW 43, Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Noordzee KW 47, Jan KW 50, Vol harding KW 65, Noordster KW 67, Nelly Ma ria KW 70, Toenadering KW 95, Kees KW 124, Wiilhclmina II KW 138, Java KW 159, Katwijk III KW 161, Janna KW 163, Een dracht KW 168, Onderneming K W175, Ge- zina Geertrui K W176, Noox-dzee SCH 25. Dinsdag 18 November: ml. Piet en Leen- dert Huibert KW 3, Margrietha Max-ia KW 29, Bertha KW 38, Aafke Jacoba KW 41, Jan KW 50, Excelsior II KW 78, Sumatra KW 86, Borneo KW 127, Nederland VII KW 130. Woensdag 19 November: ml. Hollandia KW 18, Maria Jacoba KW 73, Cornelia Maria SCH 135. Donderdag 20 November: ml. aMrtha IJM '74, Vertrouwen KW 6, Grietje KW 20, Mar- garetha en Maria KW 23, Wilhelmina I KW 25, Neptunus KW 45, Zeezwaluw KW 83, De Vx-ouw Jacoba KW 122, Borneo KW 127, Ne derland VII KW 130, Voorwaax-ts KW 140, Eendracht KW 168.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 14