Burgerij en bedrijfsleven zorgden voor een prachtige verrassing „Hé-ho-boomplanters" in actie op Watervliet WOLLEN VESTEN Vele vrienden rond de groeve Agenda voor Velsen van oud-hoofdinspecteur H. Roelofs Visserij - varia Havenberichten Agenda voor Beverwijk Sportpark opgeknapt dank zij vrijwillige ijver Een Weense avond Santpoort Beverwijk Castricum MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 7 VARIA'S VIJFTIGSTE VERJAARDAG Receptie in Rex getuigde van veler warme waardering „Niet bomen maar planten" Wl IIV Met „Natuurbescnerming" langs de vloedlijn van „Euphonie" en Corry Bijster Concert mannenkoor „Eendracht" Boeken in de Claraschool Mr. L. Vorstman benoemd in de orde van de „Zilveren schaats" „IJzeren Voorn" in feeststemming Koorvereniging hield propaganda feestavond De aanbieding van het huldeblijk van het bedrijfsleven en uit de kring der kunst lievende leden, welke aanbieding geschiedde door de heer P. Krab, was wel het hoogtepunt van de receptie welke de gouden toneelvereniging „Varia" Zaterdag middag in de foyer van het Rex Theater hield. Dit huldeblijk bestond uit een wel gevulde enveloppe, welker rijke inhoud van de onweerlegbare waardering getuigde jegens de arbeid van dit 50-jarige amateur-toneelgezelschap van de zijde van burgerij en bedrijfsleven in de gemeente Velsen met name in het deel dat IJmuiden heet. „In letterlijke en in figuurlijke zin zijn er in deze stad aan de zee veel stormen over uw hoofden gegaan", zeide de heer Krab, nadat hij, geflankeerd door twee para- nymphen de dames C. Heijkoop-Heijkoop en Z. Krab-Kaan zich achter de katheder opgesteld had. „Niettemin heeft uw ver eniging deze stormen het hoofd weten te bieden, ja zelfs in tijden van de ernstig ste nood steeds de aparte, gezellige sfeer weten te bewaren, welke het speciale ken merk van „ons Varia" is. Bij een verjaar dag als deze behoort nu eenmaal een ca deautje", zei hij, waarna de heer Krab het couvert met zijn waarlijk indrukwekkende inhoud in de handen van voorzitter K. Fa- ber legde. „Mogen wij, IJmuidenaren, nog jaren lang van uw v. jrtreffelijk spel genieten," besloot de spreker. Deze wens was de quintessence van v/at vrijwel alle sprekers op deze druk bezochte receptie tot het jubi lerende bestuur zeiden. Waardering voor de prestaties van dit geschoolde ensemble, dat in Kennemerland zo'n goede reputatie heeft. Het receptiealbum gaf een grote verschei denheid van namen van functionarissen te eien: de heer F. J. A. Strijbosch, wethouder van Sociale Zaken, vertegenwoordigde het gemeentebestuur, de heren C. Pels en H. de Vries de Kunstkring „Voor Allen", de heer Y. J. Reitsma was er namens h^t Nut. Ver der merkten wij op: F. Hesmerg, voorzitter van het Kennemer Toneel Festival; A. W. F. de Man, ambtenaar voor Culturele Za ken; H. Smakman, ambtenaar van de Sport; C. Gravernaker en W. Bijl, bestuurs leden van. PALVTJ; P. Swier namens V.Z.V.; P. Visman en P. Heere namens IJ.V.V. Stormvogels; C. Bakker en F. van Rumpt namens de toneelvereniging „Concordia"; W. G. Meyboom, secretaris der Redersver eniging; de besturen der toneelverenigingen Rederijkerskamer „Kennemerland", „Ad- vendo", „Tavido", „V.V.IJ.", „Plankeniers", „K.Z.O.S."; dokter P. C. de Weerdt; P. v. d. Boogaard namens de Stichting Sociaal Cultureel Werk; Varia's oud-regisseuse Jo hanna Opdam en vele andere belangstel lenden. Terugblik De heer K. Faber, voorzitter van het vijf tigjarige „Varia", heeft in een korte be schouwing de voornaamste gebeurtenissen in het leven van de jubilerende vereniging de revue laten passeren. „Het doet een IJmuidenaar goed" zeide de voorzitter, „nog eens te kunnen spreken over hetgeen geweest is, over hetgeen de oprichters van Varia in 1902 voor ogen stond toen deze jonge stad er zo geheel an ders uitzag als nu". Spreker bracht hulde aan de nagedachtenis van „A.P.R.", de on vergetelijke regisseur A. P. Roza, onder wiens voortreffelijke leiding „Varia" tot grote hoogte is gekomen. De school van A. P. R. heeft verschillen de leerlingen voortgebracht, die thans in Kennemerland amateurtoneelgezelschappen met succes regisseren. De strenge hand van wijlen Roza heeft op Varia's werk zijn onuitwisbaar stempel gedrukt. De heer Faber sprak daarna waarderen de woorden tot de heer L. W. Boeree, de huidige regisseur, die evens alle Varia- nen de vereniging met hart en ziel toe gedaan is. Schriftelijke felicitaties waren binnenge komen van regisseur Henk Bakker; Ko ninklijk Letterlievende Vereniging „Cre- mer" te Haarlem; de heer J. B. Schuil; to neelgroep „Berkenrode" te Heemstede; het bestuur van de Nutsspaarbank; IJmuidens Bloei; de gemeentesecretaris, de heer J. Veenstra, en vele anderen. Waardering van het gemeente bestuur Wethouder Strijbosch, sprekende name..s het bestuur der gemeente Velsen, bracht de warme waardering van vroede vaderen en college over. „Op mijn afdeling Sociale Za ken", zeide de heer Strijbosch, „hebben wij vaak met allerlei droeve sociale problemen te maken. Het is dan een verademing om uitvoeringen van uw vereniging te mogen bijwonen, uitvoeringen die wij als een geestelijk bad beschouwen". Met de wens op de ingeslagen weg voort te gaan, besloot de wethouder zijn felicitatie. ADVERTENTIE Het streven van de Velser Zwem Vereni ging, zeide diens voorzitter P. Swier, is een gezond lichaam. Varia's streven is echter een gezonde geest in dat lichaam aan te kweken. Vandaar dat beide verenigingen in de afgelopen jaren het zo prettig met elkaar kunnen vinden. De heer C. Pels schetste de vreugde van het zelf toneelspelen in eigen kring, welke vreugde inhaerent is aan het amateur toneel. Spreker roemde de teamgeest van „Varia" en het peil der uitvoeringen. Een geestige parallel trok de heer Y. J. Reitsma in zijn speech, toen hij het Nut met de jubilaris vergeleek. Bij beide orga nisaties is echter de volksontwikkeling primair. Zusters wensen geluk De heren C. Gravernaker, C. Bakker, P. Fiege, D. de Jong, J. F. Everink en P. Pot- harst voerden het woord namens de zuster verenigingen „P.A.L.V.U.", „Concordia", „Kennemerland", „Tavido", „Advendo" en „Kennemer Toneel Kring". Namens de IJmuider Vishandel Vereni ging getuigde diens voorzitter, de heer K. Osendarp, van de waardering en de be wondering voor de vitaliteit van de jubi lerende vereniging. De oud-leden C. Slort en H. Schoone haalden persoonlijke her inneringen op, waarna voorzitter Faber in zijn slotrede van de grote dank van „Varia" getuigd heeft voor deze grootse huldiging. i tj IlllliÉiL. C2* De nieuwste uitvinding niet uit Rus land, maar uit Amerika: het draagbare televisie-toestel. Onder het motto „Niet bomen, maar planten" hebben ruim tachtig leden van de verschillende onderafdelingen van „Ken- nemerstaten" Zaterdag de zelfwerkzaam heid op het sportcomplex „Watervliet" be sloten met een boomplantmiddag. Na de naamswisseling van „Hoogoven- staten" in „Kennemerstaten" en de daar mede in overeenstemming gebrachte struc tuurwijziging, waardoor zekere subsidies gecompenseerd moesten worden door de medewerking van de aangesloten afdelin gen, was het sportterrein „Watervliet" voor de betrokken verenigingen de beste plaats om de zelfwerkzaamheid in de praktijk te brengen. Dit werk werd al in het begin van de zomer aangepakt, maar toen spanden er zich slechts enkelen voor, zodat er weinig schot in zat. De man, die ongetwijfeld de grootste motor van „Watervliet" is, drs. A. Demmers, ontwierp in samenwerking met anderen een „Hé-ho-actie-Herfst 1952". Deze vond grote bijval en zo gebeurde het, dat elke Zaterdagmiddag van de laatste negen weken enkele tientallen handballers, athleten, hockey'ers, korfballers en voet ballers met spade en hark, verfpot en kwast „Watervliet" hebben „opgeknapt". Op deze laatste „werk"-middag zijn de tachtig Kennemerstaters onder leiding van drs. A. Demmers en de tuinarchitect-des kundige, de heer J. Beunder, bezig geweest met de voltooiing door de aanplant van een duizendtal heesters en boompjes in zeventien verschillende soorten. De dames hebben zich beziggehouden met het schilderen van tribune en ander „meubilair" en voor deze dames kan men het grootste respect hebben. Zij ontzagen zich niet in overall en er zijn heel wat verfspatten in de permanent terecht ge komen. Na het werk werden de Kennemerstaters 's avonds in het Jeugdhonk ontvangen,waar drs. A. Demmers het tweede deel van de glorieuze dag, zoals hij het noemde, open de met het uitspreken van grote dank baarheid voor de verrichte prestaties. Het was niet de bedoeling van „Kenne merstaten" er een wedstrijd van te maken, zei de heer Demmers, maar de verenigin gen hebben er nu zelf een onderlinge kamp van gemaakt. IJmond het ijverigst „Suomi" heeft de leiding in deze presta tie-race op het laatste nippertje moeten afstaan aan „IJmond", die met 266 uren eerste werd, gevolgd door „Suomi" met. 236 uren. De hockeyclub „Rooswijk" werd nummer drie met 209 uren en hoewel VVB als meest intensieve gebruikster van de voetbalvelden werd aangemerkt, namen de voetballers de laatste plaats in. De heer Demmers was overtuigd, dat „IJmond" eenzelfde sportiève rivaliteit aan de dag zou leggen als de „Suomi"-sintel- baan een grondige beurt zal krijgen. Een speciale vermelding kregen de dames-zelfwerksters en onder luide bijval werd haar hartelijk dank gebracht. Vervolgens werden de oorkonden uit gereikt. Zij bestonden uit bierviltjes met de opdruk „Hé-ho-actie Herfst 1952 Kenne merstaten" en waren versierd met gouden en zilveren „plakken" .Mevrouw M. Klaver- Budding, die slechts éénmaal verstek liet gaan, verwierf als bijzondere beloning de oorkonde met „gouden horloge". Voor de zelfwerkers maakte de Suomi- voorzitter, de heer H. J. Klaver zich de tolk om de promotor van de Hé-ho-actie, drs. Demmers te danken, maar deze bracht de dank over op de medewerkers. Vervolgens was er een hersengymnastiek- wedstrijd tussen een dames- en een heren- groep, die gelijk eindigde en de aangeboden thee met koek liet zich uitstekend smaken bij de liedjes die Joop Krop aan de zelf werkzaamheid had gewijd. ADVERTENTIE 5»»—r «- Het'midden en bétere genre Voor de chic„UNIC" Y. V i I Meeuwenlaan hoek Cederstraat IJmuiden-Oost - Tel. 4206 j KENT U ONS SPAARSYSTEEM? j Houtstof aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zaterdagmorgen aangekomen het Noorse s.s. „Hildur I", dat van de Noorse haven Sande een lading van 2150 ton houtstof aanvoerde. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 23 op 24 November KW 14 22 k., KW151 70 k„ uit halve vleet: KW2 140 k„ KW47 170 k„ KW20 65 k„ KW130 100 k. KW65 120 k„ KW54 85 k uit 30 netten: KW43 140 k. uit 50 netten. Kanaalvisserij: KW15 100 k„ KW110 40 k. Gemiddelde vangsten: 100 kantjes uit halve vleet. Wij ontvingen een grote sortering in de moderne kleuren, licht- en donkergrijs, bordeaux, blauw, groen, bruin, beige enz. enz. met lange mouwen Oosterduinweg 26 IJmuiden-Oost Maandag 24 Nov. Rex, 20 uur: „Twee hartenéén melodie". Thalia, 20 uur: „Fanfaren der Liebe". Bcthelkerk, 20 uur: Kerkconcert. Dinsdag 25 Nov. Rex, 20 uur: Jubileumvoorstelling Varia: „Goud en Antiek". Thali», 20 uur: „Fanfaren der Liebe Patronaat, 20.30 uur: Toneelavond Antonius ZieKenhuis. Hcrv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 uur: Herv. Toneelgroep met „Maaike". Een wandeling langs het strand in de wintermaanden heeft haar diepe bekoring eri, het kan bovendien leerzaam zijn als het gebeurt onder deskundig toezicht, zodat de wandelaar icat kan opsteken over de zaken die de dierenwereld op het strand pleegt achter te laten en die de natuur er neervlijt. De Velsense commissie voor Natuurbe scherming heeft dit ingezien en zo ging Zaterdagmiddag een groepje natuurvrien den het IJmuidense strand op om het boekje „Wat vind ik op het strand", dat een der deelnemers meevoerde, in praktijk te brengen. Het „grasduinen" langs de Zuidpier leverde al spoedig resultaat op. Een der heren wist wonderlijke dingen te vertellen van „blaaswier" en een meege bracht flesje bevatte aldra enige mosselen, die tegen het einde van de tocht deden wat er van hen verlangd werd: ze open den de schalen, omdat ze honger kregen. Stukken veen waaraan de doorsnee-wan delaars tot heden achteloos voorbij ging, kregen betekenis door explicatie van één der deelnemers. Waar nu de zee over het strand spoelt moet vroeger land zijn geweest. Los ge spoelde stukken veen zijn thans het dank bare onderdak van boormosselen, die zich met huisje en al letterlijk hierin boren en zodoende gevrijwaard zijn tegen mogelijke aanranders. De Hollandse boormossel wordt echter geheel door de Amerikaanse verdrongen. Op het oog waardeloze stukken hout zijn van grote betekenis voor de paalworm. „Moet je een paar dagen bij de kachel leggen en er dan op kloppen", ried iemand aan. Het symphonie-orkest „Euphonie" kwam Zaterdagavond in het Hervormd Jeugdhuis met zijn Weens programma goed voor de dag. Dit concert van uitsluitend lichte mu ziek is bij het publiek, dat in grote getale opgekomen was, uitermate ingeslagen. Te recht kon daarom de wethouder van Cul turele Zaken, de heer H. de Boer, van zijn waardering voor de arbeid van dit orkest getuigen. Bijna 35 jaar heeft „Euphonie" in de gemeente Velsen zich aan de taak gewijd de volksontwikkeling op hoger peil te brengen. De heer De Boer hoopte, dat het ensemble in deze „nieuw te bouwen stad aan de zee" een goede toekomst tege moet zou gaan. Daarna klonken de tonen van de ouver ture „Prins Methusalem" van Johann Strauss, tintelend door strijkers en hout ingezet. Dirigent Jac. Stoffer zorgde met zijn strakke leiding voor een stevig samenspel, waarbij in het bijzonder violen, celli en bassen uitblonken. Ook in de fantasie over melodieën uit de operette „De vogelkoop man", wijsjes, die nog steeds niets van hun charme verloren hebben, boeide het regis ter der strijkinstrumenten door een gave klank. Rhythmisch klopte het tot in alle onderdelen. Dit en de verzorgde accentue ring hebben de vele aanwezige muzieklief hebbers ongetwijfeld de vreugde van het ongestoord genieten van deze echt-Weense „Schlagers" bezorgd. Maar ook de uitvoerenden moeten er plezier in gehad hebben, zelf deze luchtige kost te mogen voorschotelen na het klas sieke répertoire van vorige concerten. Deze zaal leent zich, wat accoustiek be treft, ook uitnemend voor muziek-uitvoe- ringen. Men hoede zich echter voor een te hoge zaaltemperatuur; dit laatste speelde „Euphonie" vaak parten. Vooral het koper had in het eerste deel van het concert moeite met de zuiverheid. „Perpetuum Mobilliet Stoffer in een gematigd tempo uitvoeren; het muzikale grapje, dat Sti-auss met deze compositie maakte, is deze avond niet lot een ieder doorgedrongen, getuige de sobere bijval. Strausswalsen en Léhar- fantasieën hebben in bonte afwisseling door de zaal geklonken en „Euphonie" heeft er successen geboekt, die in de annalen der vereniging als gedenkwaardige geboek staafd mogen worden. Corry Bijster's volle sopraan tenslotte heeft op stralende wijze gezongen van de nostalgie der Russische steppenbewoners, zoals Léhar die in „Het lied van de Wolga" aangeraakt heeft. De bijzondere expressi viteit harer vertolking en de technisch vol maakte uitvoering hebben duidelijk de standing van haar kunst doen blijken. Men hoort haar in dit genre liederen helaas te weinig, al heeft zij het publiek deze avond rijkelijk bedacht. A. J. VAN DER WEIJDEN. Het mannenkoor „Eendracht" zal Zater dag 13 December aanstaande in het gebouw „Concordia" een uitvoering geven. Aan dit concert zal het symphonie-orkest „Eupho nie" meewerken met als solist de bedrijfs- ingenieur van Van Gelder Zonen, de heer G. A.Schoonkind. Deze laatste zal met orkestbegeleiding uitvoeren César Franck's bekende pianowerk „Variations Symphoni- ques". Elke ochtend onderbreken huismoeders te Lacock in Wiltshire (Engeland) hun bezig heden, om de huis-aan-huis-collecte van dit groepje ganzen te doen sla,gen. Zij denken daarbij aan Kerstmis Hoe groot de vriendenkring was, die de oud-hoofdinspecteur der Velsense politie, de vorige week overleden heer H. Rollfs of Roelofs zich had gemaakt, bewees het getal belangstellenden, die zich Zaterdagmiddag bij de teraardebestelling rond de groeve op de Westerbegraafplaats te IJmuiden schaarde. Daar stonden in de eerste plaats de officieren van het corps, maar boven dien waren er talloze vrienden uit de tijd, clat de thans overledene in oud-IJmuiden bij de vishallen en in IJmuiden-Oost zijn functie op een humane wijze vervulde, naar de dodenakker gekomen om in stilte afscheid te nemen van deze in IJmuiden zo gewaardeerde persoonlijkheid. Nadat hij reeds in het sterfhuis getracht had woorden van troost voor de familie te vinden, sprak ds. J. W. van der Gronden ook op de begraafplaats over de wijding van dit moment: weer staat een kerkelijke gemeente bij het graf van een harer leden. Hij tekende de ontslapene als een „man en een vader" twee woorden, die de predi kant voor zichzelf wilde laten spreken. De scuaunems aan zijn leven zag hij als een balsem voor het hart dergenen, die achter blijven, maar bovendien gaf hij hen de In de bovenzaal van de Claraschool aan de Kerkstraat hebben dit week-einde tal rijke IJmuidenaren een expositie bezocht, welke onder de titel „Boeken zijn uw vrienden" door de kring IJmuiden van de K.A.B. was ingericht. Ruim vijfhonderd boeken lagen overzichtelijk en gerubriceerd op de tafels. De firma Coebergh uit Haar lem had de afdeling gezinslectuur verzorgd en de firma Vermande en Zn. toonde haar sociale uitgaven. Voorts was een tafel ge reserveerd vor de Lanteernreeks, een aan tal werken, uitgegeven onder auspiciën van de K.A.B. Aanvankelijk zou mr. Tonino, de voor zitter van de Stichting Katholiek Velsen, deze tentoonstelling openen, doch wegens ziekte was dit raadslid verhinderd. Zijn plaats werd ingenomen door wethouder F. J. A. Strijbosch. „Ik ben verheugd," aldus het enige R.K.- lid van het college, „dat de K.A.B. in Velsen dit initiatief heeft genomen. Want een goede lectuurvoorziening is hoogst be langrijk voor de burger. Door de sociale voorzieningen heeft men de beschikking gekregen over meer vrije tijd, die zeer nut tig besteed kan worden met een lezens waardig boek. De K.A.B. heeft met deze tentoonstelling andermaal bewezen niet ten achter te wil len blijven bij de pogingen van andere ver enigingen en instituten in Velsen, om het cultureel peil van de burgerij op een hoger plan te brengen." De expositie droeg een verzorgd karak ter en mede door de artistieke aankleding en door de deskundige voorlichting heeft de kring IJmuiden van de K.A.B. onge twijfeld bereikt, datgene wat zij zich had voorgesteld van deze tweedaagse tentoon stelling. troost van het geloof mee. Met de bede „Here leer mij mijn vergankelijkheid ken nen" nam de geestelijke afscheid van de baar, waarna een zoon dankte voor de grote belangstelling. Een ingetogen groet van het politiekader bij het graf besloot deze plechtigheid. Te veel van het goede. Het grote aan tal haringloggers, dat Zaterdagmiddag en Zondag binnen kwam, om vandaag ter af slag te verschijnen, bezorgde het haven personeel de nodige problemen. Het was voorts oorzaak, dat enkele grote Noord- loggers, die later waren binnen gekomen, verstek moesten laten gaan voor de eerste losbeurten en derhalve in de tweede beurt (pas iaat) aan bod kwamen. Vroeg losten de Vios (260 k. schelvis en piepers, 120 koolvis, 90 wijting, 50 radio, 50 diversen, 35 heek, 80 kabeljauw en gul, 25 haring), de Tubantia met 260 schelvis, 330 makreel, 70 wijting, 30 koolvis, 40 ra dio en 10 diversen; de Claesje met 600 Ka naalharing en 40 makreel en de haring- loggers KW 175 45 95 168 37 69 en IJM283 met totaal 2800 k. Engelse walharing. Laat losten 13 kotters in totaal 500 manden Kanaalharing bij en 19 loggers brachten 15500 kg tong, 612 kisten schol, 100 wij- plat- en fijnvis; de KW75 deed er 200 k. ting, 100 diversen en 12 tarbot aan. Van de Noord-loggers waren voorts present de Wiron (IJM 221) met 12 tarbot, 10 wij ting, 10 kabeljauw en gul, 60 schelvis en piepers, 110 makreel, 5 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen en de KW 76 met 25 schelvis en piepers, 25 radio, 40 wijting, 45 kabeljauw en gul, 60 makreel, 20 schol, 15 stokkebi-t en 300 stuks stijve kabeljau wen! Maar dan is de koek ook op. Voor morgen worden er geen visbrawlers of Noordloggers verwacht en ook Woensdag zal het niet bijster royaal zijn, daar prac- tisch niet anders verwacht kunnen worden dan de Herman en de Maria van Hattum, die de vorige week Woensdag naar zee zijn vertrokken. Ook na Woensdag tot het weekeinde zal het niet druk worden met de binnenkomers. Hoewel er nog genoeg op zee is. Zon dag bevonden zich van de trawlervloot de volgende schepen op zee: de Herman (12 Nov.), M. v. Hattum (13 Nov.), Thorina en Post Boy (Kanaalvisserij, 14 Nov.), An- tje (15 Nov.), Bloemendaal en Petten (17 Nov.), Flamingo, Vikingbank, Polderman en Dirkje (18 Nov.), Tzonne (Kanaal, 19 Nov.), Duyvis, Mary en Bergen (20 Nov.), Sumatra (Kanaal), Medan, Eveline en Norma Maria (21 Nov.) en de Limburgia, de Hoop en Gelria (Kanaal, vertr. 22 No vember). Zilte buit van een week. In de afge lopen week kwamen de volgende loggers binnen met onderstaande zoute-aanvoeren: de SCH135 met 150 kantes, de KW73 met 150, KW 122 met 120. de KW83 met 310 k., KW18 60 k„ KW 50 zonder opgave, KW127 zonder opgave. KW110 250 k., KW45 zon der opgave, SCH7 224 k., KW151 273 k., KW20 25 16 86 23 zonder opgave, KW54 288 k„ KW47 147 k„ KW175, IJM74 KW65 en KW140 zonder opgave, KW83 310 k„ KW2 190 k„ KW15 300 k„ KW14 275 k., KW170 203 k„ KW144 181 k., KW123 298 k, KW129 319 k., KW42 468 k„ KW32 209 k„ KW56 298 k„ KW22 90 k„ KW5 374 k., KW147 145 k„ KW167 512 k„ KW73 625 k„ KW23 130 k„ SCH140 186 k„ KW3 285 kantjes. Marktprijzen. Heilbot 2-1,70, gr. tong 2,90-2,60, gr.m. tong 1,71-1,60, kl.m. tong 1,56-1,44,v kl. tong I 1,41-1,31, kl. tong II 0,98-0,-80 tarbot I 2,40-1,75 per 1 kg. Tar bot 4 43-30, schartong 27,50-27, gr. schol 50-48, gr.m. schol 54-51, kl.m. schol 48-42, kl. schol I 35, kl. schol II 32-15, schar 30- 10,50, bot 27-23, v. haring 14.50-11, ma kreel 19,50-14,50. gr. schelvis 51-45, gr.m. schelvis 42-37, kl.m. schelvis 36-28, kl. schelvis I 32-25, kl. schelvis II 26-8, wij ting 19-8, gr. gul 42, midd. gul 36-31, kl. gul 23-17, kl. haai 23.50, ham 84, poontjes 15, kl. koolvis wit 27,50 per 50 kg. Gr. ka beljauw 180-164, gr. koolvis zw. 59, gr. koolvis wit 71, gr. leng 62 per 125 kg. Marktaanvoer. 230 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 3 tongschar en schar tong, 320 schol, 57 schar, 13 bot, 9370 ha ring, 270 makreel, 610 schelvis, 350 wij ting, 40 kabeljauw en gul, 4 leng, 5 kl. haai, 1 ham, 9 poon, 10 koolvis, 25 diver sen, totaal 11320 kisten. Besommingen. 2 trawlers met f 49200, IJM229 f 2040, IJM11 f 2070. IJM226 f 85, KW 17 f 5000, KW51 f 4400, KW155 f 2430, KW92 f 640. KW35 f 440, KW30 f 170, ver se haring: KW129 f 4670, KW42 f 1580, KW32 f 2880, KW18 f 2760, KW38 f 4720, KW164 f 5290,t KW58 f 4360, KW22 f 5560, KW140 f 2770. KW5 f 2880, KW159 f 8020, KW123 f 10.100, KW50 f 1890, KW25 f 790, KW147 f 5940, KW38 f 440. In „De Weijman" te Santpoort is de jaarvergadering gehouden van de ver eniging „Santpoort's Bloei". Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat de vereniging in het afgelopen jaar op zeer verschillend terrein is bezig geweest de belangen van San poort en zijn inwoners te behartigen. Zaken waar de buitenstaanders over het algemeen weinig van merken, doch die toch gedaan dienen te worden. De bestuursverkiezing bracht een vijftal nieuwe leden in het bestuur van deze or ganisatie na een geanimeerde discussie onder de aanwezige leden. Een aardige onderbreking van de vergadering was de benoeming van de voorzitter van „Sant poort's Bloei" mr. L. Vorstman tot erelid van de IJsclub Santpoort, onder gelijktij dige toekenning van een „oorkonde" en de „orde van de zilveren schaats". Bij de vereniging was een verzoek bin nengekomen van de Algemene Winke liersvereniging Santpoort om financieel deel te willen nemen in de uitgave van een geïllustreerde gids voor Santpoort, die de winkeliersvereniging in het komende voorjaar het licht wil doen zien. Ter ver gadering was aanwezig een ontwerp voor deze gids, dat zo smaakvol was uitgevoerd, dat de aanwezige leden zich met het ge vraagde bedrag accoord konden verkla ren. De voorzitter vertolkte de mening van de aanwezigen door te zeggen, dat met bijzondere belangstelling naar deze uitga ve zal worden uitgezien. Zaterdagavond kwamen de leden van de hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" voor een onderlinge feestavond in het Staten- huis aan de Velserweg bijeen. De voorzitter de heer F. van Galen heeft het openingswoord gesproken en hij reikte tevens de wisselprijzen uit voor de beste resultaten in het afgelopen visseizoen. Van de heren kreeg H. Bruinenberg de trofee en bij de dames was mevrouw Sondorp de ge lukkige. De feestavond werd verzorgd door een ge- z Ischap uit Leiden, dat dit op uitstekende wijze deed. Het feestgedruis ging tot diep in de nacht door, zeer tot genoegen van de vele vissers. Zondag 23 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Celebes van Sundsvall. Wima van Rotter dam. Grebbestroom van Fowey. Ton S. van Bari. Lingestroom van Londen. Surte van Londen. Jelö van Salsborg. Hondsbosch van Londen. Harold Schroder van Porta Vesme. Vertrokken zijn: Chaeau Petrus naar Rot terdam. Wima naar Helsingborg. Bitrafjord naar Nordenhamn. Borneo naar Indonesië. Rapid naar Parijs. Vienti naar Danzig. De Koorvereniging „Castricum" heeft Zaterdag in hotel „De Rustende Jager" haar jaarlijkse propaganda feestavond ge houden, de publuN? belangstelling was maar matig. De vorderingen, die het koor onder leiding van de heer H. Duinker uit Amsterdam de laatste tijd heeft gemaakt, waren overigens een gang naar de zaal ten volle waard en in een drietal num mers, waarvan vooral het bekende oud- Nederlandse lied: Nederland Vaderland, uitstekend werd gezongen, is dat aan alle kanten bewezen. Verschillende leden heb ben onder leiding van de heer Guus Qass diverse schetsjes opgevoerd. Zowel derso praan mejuffrouw Annie Groot als de tenor Ben Icke veroverden stormender hand de harten van de aanwezigen met enige soli, op de piano door de heer W. Cortel begeleid. In de pauze heeft wet houder G. Meijer de trekking verricht van de loterij. Maandag 24 Nov. Kennemer teliater, 7 en 9.15 uur: „Starlift". Luxor theater, 7 en 9-15 uur: „De melkweg heeft geen wegenwacht". W. B. theater, 8 uur: „Complot Cripple Creek". Dinsdag 25 Nov. Kennemer en Luxor theater, als Maandag. W. B. theater, geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3