Kerkbouw door Gedeputeerden in beginsel goedgekeurd NELL HERBERT A genda voor Beverwijk Visserij-varia Bijdrage van vijftien procent Velsen Maandag vol brokken Winkels langer open Zandvoorts koor zong op orgelconcert IJmuiden Castricum Abr. Meyer Luidsprekers H. W. DAMES WAT 7 Onderhandse lening Zelfs het strand wordt duurder. En tóch wordt het weer lente Bestelwagen voor gasbedrijf Herbenoeming van commissieleden Aquarianen vieren feest Drie gewonden bij verkeersongelukken Rond de feestdagen Dinsdagsmiddags niet dicht SVIJ leed nederlaag -Bromfietser viel en brak sleutelbeen Gemeentewerken dacht: „zand er over" Autobotsing door gladheid Gesprekken over kunst in de Jeugdherberg „Koningsbos" Henriëtte Roland Holst herdacht Scheepvaart n na*tig gcs chc rife 7.15 6.45 Inkoop goud en juwelen HET KAN NOG KLAAR Haarden en Kachels OUDE GROENMARKT 16-14 HAARLEM TELEF. 11266 DINSDAG 25 NOVEMBER 1952 In hun nota van opmerkingen ten aan zien van de begroting van Beverwijk voor de dienst 1952 hebben Gedeputeerde Sta ten bij de posten, die betrekking hebben op de reservering ten behoeve van de sub sidiëring van de bouw van nieuwe kerken, opgemerkt dat er in beginsel tegen de on der deze volgnummers geraamde reserve ring ten behoeve van de subsidiëring van de bouw van nieuwe kerken geen bezwaar bestaat, mits de in de memorie van toe lichting aangegeven regeling in een afzon derlijk raadsbesluit wordt vastgelegd. Bovendien moet in dit besluit geregeld worden, op welke wijze en door welke in stantie het bedrag der stichtingskosten wordt bepaald. Van deze gelegenheid hebben B. en W. van Beverwijk gebruik gemaakt om deze materie nog nader in overweging te nemen, gelet, zoals zij zeggen, op de huidige be- In verband met de grote plannen, die Beverwijk koestert voor de naaste toekomst wat betreft bouw en uitbreiding, wil het gemeentebestuur een onderhandse lening van 300.000 sluiten. Langdurige onderhandelingen zijn ge voerd tussen de kustgemeenten en het Rijk over de huur van het zeestrand. Deze onderhandelingen hebben geleid tot het resultaat, dat de kustgemeenten in klas sen zijn verdeeld. De gemeente Beverwijk is daarbij ingedeeld in de 2e klasse, het geen neerkomt op een huur van 75 per jaar per 100 m zeestrand. Volgens het oude tarief bedroeg de huur 30 per 100 m'. De lengte van het zeestrand wordt berekend op 1200 m. B. en W. van Beverwijk vragen nu mach tiging om met het Rijk een huurovereen komst aan te gaan voor het tijdvak van 1 Januari 1951 tot en met 31 December 1954 voor de prijs van 900 per jaar. Maandag werden aan de Beverwijkse bloemenveiling door de heer B. Broeze de eerste blauwe druifjes aangevoerd. Deze primeur werd betaald met 62 cent per bosje. MARKTBERICHT. Andijvie 13-23, bloemkool 16-45, bospeen 15-29, snijbonen 55, sla 2, tomaten 16-54, spruiten 18-62, prei 12-22, knollen 7-21, boerenkool 7-17, groene kool 6-12,rode kool 5-11, gele kool 6-12, radijs 7-9, rammenas 10-11, uien 12-21, breekpeen 6-10, soep 2-6, druiven 82-115, appelen 6-12, peren 5-14. Uitstel De lezing, die de heer Johan Winkler gisteravond voor het Instituut voor Arbei dersontwikkeling over zijn reis naar Cen traal Afrika zou houden, is door ziekte van de spreker niet doorgegaan. Waarschijnlijk zal het wel Januari wor den, alvorens de heer Winkler in Bever wijk zal spreken voor het Instituut. B. en W. van Beverwijk vragen de raad een crediet van 5000 voor het aanschaf fen van een nieuwe bestelwagen voor het gasbedrijf. De in 1947 aangeschafte wagen zou voor 1400 gerepareerd kunnen wor den, maar men acht het economischer deze tegen een nieuwe in te ruilen. Op 1 Januari zullen de leden van de commissies van toezicht op de twee ge meentelijke nijverheidsscholen in Bever wijk periodiek aftreden. Deze commissies zijn als volgt samengesteld: a. gemeentelijke huishoud- en industrie school: mevr. Frölich-Hoenderdos, Zee straat 135; mevr. J. M. C. Huls-Vendrik, Dr. Schuitstraat 53; mevr. C. Maters-De Ruiter, Vondellaan 34; mevr. N. Nooi-Van Oosten, Bloemhofstraat 3; mevr. H. C. Soe- ters-Mansholt, Wenckebachstraat 94, Vel- sen. b. nijverheidsavondschool voor am bachtslieden: ir. L. H. Derks, Vondellaan 96; ir. A. Drijver, Akerendamlaan 15; H. J. Rozemeijer, Groenelaan 54. B. en W. bevelen de aftredenden allen voor herbenoeming aan. Op Maandag 8 December organiseert de aquarium- en terrariumvereniging „Ken- nemerland" in het gebouw „Het Centrum" in Beverwijk een vrolijke avond. De titel is: „Maak er een lolletje van" en de uit voerenden zijn de Kennemer Aquarianen en de Beerlita's. Muzikale begeleiding van The Swinging Rio's. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Een trawler met f 19.900. Verse haringloggers: KW 163 f6130; KW 43 f5710; KW 47 f6530: SCH 45 f4030. Verse visloggers: IJM 221 f5950; KW 133 f2090; KW 69 f2280. Kotters: IJM 7 f2140; IJM 213 f820. Dinsdag 25 November. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Starlift" Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De melk weg heeft geen wegenwacht". Woensdag 26 November. Bioscopen: als Dinsdag. K.S.A.-gebouw, 8 uur: K.D.O. toneeluit voering „Vogel vlieg de wereld in". grotingspositie en de nader verworven in zichten omtrent tempo en omvang van de aanvankelijk te verwachten bevolkings aanwas. Een en ander heeft hun aanleiding gegeven de raad voor te stellen als defini tieve norm dezer subsidie een bijdrage van 15 in het uitzicht te stellen. Een kleine personenauto, die Maandag voor een vrachtwagen op de pont stond, werd bij het meren van het schip door de vrachtauto aangereden, waardoor schade aan de achterzijde ontstond. De vracht auto-chauffeur bleek zijn vehikel niet op de handrem te hebben gezet. Ernstiger was de personenauto er aan toe die omstreeks vier uur in de bocht van de Driehuizerkerkweg nabij het cremato rium door een bus van de N.Z.H. aan de voorzijde werd aangereden. Het wagentje, dat waarschijnlijk de bocht naar links te kort nam werd aan de voorzijde totaal vernield en ook de bus liep een paar flinke deuken op. Een IJmuidense dame, die naast de bestuurder van de uit Drie huis komende personenwagen zat, moest met een zware hersenschudding per zie kenauto naar haar woning in de Kanaal straat worden gebracht. De politie zou graag inlichtingen hebben van een ver moedelijke getuige, wiens auto in de bocht geparkeerd stond en die kort na het onge val wegreed. Op de Wijk aan Zeeërweg te Velsen- Noord stak een meisje van 4 jaar plotse ling de weg over, waar zij door een drie- wielige vrachtauto werd aangereden. Het kind, dat slechts schaafwondjes en een paar wondjes in de nek opliep, werd door de heer A. P. Bakker ter plaatse verbon den. Tenslotte is gistermiddag een fietsende dame op de VelserduinWeg zo ongelukkig over een loslopende hond gevallen, dat zij met een hersenschudding en een shock in het Antonius ziekenhuis moest worden opgenomen. Met het oog op de komende feestdagen mogen de winkels in Velsen- ingevolge de winkelsluitingswet 1951 in de tijdvakken van 29 November t/m 4 December en van 20- 24 December en op Oudejaarsdag ge opend blijven tot 9 uur des avonds (21 uur). In deze periode vervalt eveneens de onlangs ingevoerde Dinsdagmiddagsluiting. Jene Meilof, de organist der Bethelkerk, die dit seizoen een cyclus oi-gelconcerten geeft, nodigde voor het derde het Zand voorts Gereformeerd gemengd koor „Laus Deo" tot medewerking uit. Daarmee be zorgde hij de vele toehoorders een aange name afwisseling. „Laus Deo" zong vier geestelijke liede ren van de classici Goudimel en Bourgeois; de laatste een der naaste medewerkers van Calvijn en de meest vooraanstaande mu sicus uit diens omgeving. Hij maakte meer stemmige bewerkingen van de Franse psalmen. Dirigent Jan Klinkhamer liet beschaafd en ingetogen zingen, maar bereikte geen homogeniteit wegens enkele dominerende tenoren. Psalm 8 was door een verkeerd inzetten geen succes wat de stemming be trof. „Wachet auf" van Bach, met de altijd w.eer pakkende orgelinleiding, klonk mat van het mannenkoor. Slechts toen het in drukwekkende slo'koraal uit deze cantate weerklonk en de fraaie stemmen van alten en sopranen zich mild mengden met die van bassen en tenoren, bereikten de Zand- voorlse gasten een schone eenheid, die muzikale ontroering verwekte. In César Franck's Psalm 150 zong „Laus Deo" het onberijmde Hallelujah in de vierstemmige passages met grote warmte en Franse be wegelijkheid, zodat het een der best ge slaagde momenten van deze uitvoering werd. Meilof begon met een tweetal Psalmbe werkingen van de laat-Middeleeuwse Hen- drick Speuy, die omstreeks het einde der zestiende eeuw organist te Dordrecht was. Van hem is de zeldzame „Psaume de Da vid", dat destijds als een voorbeeld van Psalmbewerking gold. In Bach's koraal- voorspel „Von Gott will ich nicht lassen" exposeert de componist een welluidende Dorische geestelijke melodie met de tenor als cantus firmus. Meilof heeft dit met smaak laten horen. Het daarop aansluiten de voorspel „Wij geloven allen aan één God", dat forser en ook fugatischer van opzet is, klonk in de vertolking van de organist vol overtuiging en boeiend qua registerspel. Sonata IV schreef Bach voor zijn oudste zoon Wilhelm Friedemann. Het is een der zes trio-sonaten, die hij voor clavichord componeerde. Zo'n clavichord bezat twee manualen en een pedaal, zodat deze edele muziek zich uitnemend leent voor het hui dige kerkorgel. Meilof liet er mee horen, dat hij een juist inzicht heeft wat de ver tolking der Bach-litteratuur betreft. Het geacheveerde in zijn spel zou ons van deze Bach-auditie ten volle hebben doen genie ten als het rhythme in het poco-allegro- deel nog strakker had kunnen zijn. De Prélude en fuga van Albert de Klerk, op gedragen aan de Belgische organist Flor Peelers, kenmerkt zich door sterk harmoni sche spanningen en een dramatische bewo genheid, die niettemin het eigen karakter behouden, dat in alle werken van deze toonkunstenaar is terug te vinden. Het vormde in Meilof's interpretatie een be langwekkende afsluiting van dit kerkcon- cert. A. J. VAN DER WEIJDEN. Een deputatie van drie Markers is op audiëntie geweest bij de minister van Wa terstaat, die men verzocht spoedig een dijk- verbinding tussen Marken met de vaste wal tot stand te doen brengen. De commissie, die deze drie Markers afvaardigde, is samen gesteld uit leden van de vereniging „Marken Leve", de Vereniging ter Verbetering van de Huisvesting op Marken, het Christelijk Nationaal Vakverbond en het Nederlands Verbond van Vakverenigingen. Op een uiterst glad en moeilijk bespeel baar terrein, dat tijdens de wedstrijd in een modderpoel veranderde, heeft S.V.IJ. tegen Hoofddorpse Boys de nederlaag ge leden, hoewel de rust met een 1-0 voor sprong, door een doelpunt van Kramer ge maakt, inging. In de eerste heltf liet S.V.IJ. spel zien, waar de Boys het antwoord op schuldig moesten blijven. Het pleit niet voor de voorhoede dat zij in die periode slechts eenmaal het net wisten te vinden, hoewel het gezegd moet dat paal en lat de doel man enige malen hulp verleenden. De Boys kwamen na de rust meer in actie, wat al spoedig de gelijkmaker deed komen en even later leverde dit zelfs een 2-1 voorsprong op. De Bel miste de kans op de verdiende gelijkmaker en toen daar na de S.V.IJ.-doelman geblesseerd op de grond bleef liggen en de arbiter liet door spelen, schoot de rechtsbuiten van Hoofd dorpse Boys, voor wie S.V.IJ. even daar voor, toen hij geblesseerd was, de bal uit schoot, ongehinderd in. Zelfs de Boys-lui waren met dit doelpunt niet erg content, doch het telde en hierdoor uit de koers, was S.V.IJ. een geslagen ploeg. Het tweede elftal toonde zich op ondub belzinnige wijze de meerdere over Van Nispen 2. U|lslag 13-0. Het vierde won on verwacht de return-wedstrijd tegen Hoofd dorpse Boys 3 met 1-0 en het vijfde kon het niet bolwerken tegen BSM 4. Zij ver loren met 9-4. Asp. A verloor met slechts 3-0 van Stormvogels A, terwijl B met dezelfde cij fers won van Kennemers D, wat zeker een behoorlijk resultaat is van deze benjamins. Maandagmorgen begaf de heer H. uit Castricum zich per bromfiets op weg naar zijn werk. Op de Beverwijkerstraatweg ter hoogte van de uit de oorlog daterende „muur" kwam de bromfietsrijder door de gladheid ten val. De heer H. kreeg een hersenschudding benevens enige hoofd wonden. Zijn rechtersleutelbeen bleek bo vendien gebroken te zijn. Een arts ver leende eerste hulp en bracht de heer H. per auto naar huis. De bromfiets was ge heel intact gebleven. De overal op de wegen door de vorst ontstane gladheid heeft voor de Castri- cumse dienst van Gemeente Werken het nodige werk meegebracht. Maandagavond is het personeel tot het middernachtelijke uur in de weer geweest door het sprei den van zand door middel van een zand- strooier achter de gemeenteauto, de we gen begaanbaar te houden. Fiets en konijn ontvreemd Een Castricummër kwam Zondagavond tot de onplezierige ontdekking dat van het erf gelegen achter zijn woning aan -de Beverwijkerstraatweg een herenfiets en een loslopend konijn wit, met zwarte vlekken op de rug waren ontvreemd. Aangifte bij de Castricumse politie volgde. Het onderzoek heeft tot nu toe geen resul taat gehad. Tengevolge van de gladheid heeft zich Maandagmorgen om 11 uur op de hoek Dorpsstraat-Cieweg een autobotsing voor gedaan. Men een snelheid van pl.m. 10 km. kwam op dat moment uit Limmen een personenauto, die nabij de Cieweg moest remmen, tengevolge waarvan de auto naar links gleed, en tegen een passerende vrachtwagen botste. Van de personenauto werden het linker voorwiel, het linkervoorspatbord en de koplamp volkomen vernield. Met een kraanwagen is de wagen weggesleept. Een behoorlijke deuk in het linker ach t er sp a t - bord was de schade van de vrachtwagen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het afgelopen weekend werd de jeugd herberg „Koningsbos" te Bakkum door het potlood, de water- en de olieverf beheerst, onder leiding van de Castricumse kunst schilder J. C. Heeck hebben daar een 40- tal trekkers de schilderkunst eens nader bekeken. Met talrijke werkstukken als voorbeeld van zogenaamde Zondagsschil ders, zijn in de jeugdherberg de mogelijk heden, die binnen het bereik van deze mensen liggen, uitvoerig besproken. Steeds wees de leider de jeugdige schare, die zeer geïnteresseerd luisterde, op de verrukkin gen die het schilderen kan opleveren, on geacht aanleg of vermogens. Zondagmorgen is de „moderne kunst" besproken, waarbij de heer Heeck een aan tal reproducties liet zien. Bijwijze van conclusie werd vastgesteld, dat zowel voor de Zondags- als de beroepsschilder de meeste verrukking zit in het „doen", maar dat aan de professionele schilder de voor waarde gesteld mag worden, dat hij aan bepaalde eisen voldoet. Eisen welke de Zondagschilder door zijn aard en aanleg niet kan verwezenlijken. Uit de reacties van de trekkers na afloop van het week end bleek, dat men de uiteenzettingen met grote belangstelling heeft gevolgd. Zo zelfs dat de wens werd geuit een dergelijke bijeenkomst in de toekomst nogmaals te doen plaats vinden. Wat de tuinders kregen De slechte weersomstandigheden in aan merking genomen, is de aanvoer op de Castricumse groentenveiling Maandag mee gevallen. De kwaliteit van de spruiten gaat er door vorst, evenals zulks bij boe renkool het geval is, met sprongen op voor uit. Hoewel de prijzen voor deze groenten nog niet bepaald hoog waren, is de ver wachting gewettigd dat zij in het midden van de week wel zullen ophalen. De no tering van spruiten A bedroeg nu 34-53 ct. per kilo en voor spruiten B kreeg men 16-29 ct. betaald. Boerenkool besomde 17- 19 ct., andijvie 14-30 ct. per kilo. Voor de andere op de markt gebrachte groenten vielen de volgende prijzen te noteren: Groene kool 7^-9 rode kool 7-8, prei 20, appelen 7-11, bospeen 11, knollen 15-18. Rekenen op schaarste. Het slechte weer en de magere aanvoeren, die op komst zijn, joegen Maandag de prijzen .aan de IJmuidense markt enigszins op, ondanks de geringe vraag in het binnen land. Nadat de schelvis Zaterdag opzien barend snel geduikeld was, haalde ze nu weer wat op en bracht naarmate de afslag vorderde, steeds meer in het laadje: de braat liep bijvoorbeeld op tot rond f 30. en de grote soorten kwamen bij de zestig gulden tex-echt. Ook wijting kwam weer wat meer in tel. Wat Zaterdag zonder par don de pufschuit inschoof, werd ditkeer met f 18 per kist gehonoreerd en de grove soorten kwamen zelfs met f 23 a f 25 uit de bus. Met de schol vlotte het eveneens beter en de tweeën en drieën, die de bo ventoon voerden, werden met f 36f 38 en f 22f 29 betaald. Als gevolg van het grote kwaliteitsverschil lagen de makreel- prijzen ver uiteen en terwijl de kleintjes f 12f 14 opbrachten, ging het meer ge wilde, grote goed zelfs tot f 22 en f 23 per kist weg. Teveel haring. De ongeveer zesdui zend kisten haring van de Engelse wal (die tussen haakjes wel wat al te dicht onder de Nederlandse komt om zijn naam nog eer aan te doen) werden de handel wat te machtig. Al liepen de kwaliteiten ook wel erg uiteen, de markt zette toch in op f 12. De room was echter gauw van de melk en al spoedig verdween haast alles in de vismeelfabriek, daar de export ook al schitterde door afwezigheid. Voor de meer gewilde Kanaalharing had de han del, waaronder de rokers sterk vertegen woordigd waren, nog altijd f 13 en f 14 per kist over. Vandaag dunnetjes. Vanmorgen was het stil aan de afslag. Binnen lagen de Post Boy met 1200 kisten Kanaalharing en de KW 163 met 450 kisten haring van de Engelse wal samen met de SCH 95, die voor 350 kisten uit deze zelfde wateren zorgde. Van de Maandagmarkt waren over blijven liggen de loggers en kotters KW 24, 32, 240 en 221 met een 350 manden plat- en fijnvis. Morgen idem. Zoals de zaken er gis teren voorstonden, wordt het morgen evenmin overvloed. Van de ti-awlers had zich slechts de Herman met zijn 110 kis ten schelvis, 160 makreel, 250 zwarte kool, 200 gestripte wijting, 160 dichte dito's, 70 heek, 200 rog en vleet en 25 diversen ge meld. De Van Hattum liet nog niets van zich horen, zodat het markten van dit schip dubieus is geworden, evenals dat van de Antje. Met de Noordloggers kan het wegens de jonge vertrekdata zo'n zaart ook niet lopen, al kan er een Slot- ooocje opauiKen. Sneeuwstorm. De mannen, die mo menteel „twee uur op-twee uur af" in het Kanaal en om de Noord ploeteren aan de trawl, hebben het niet al te best. Het weer is er veel slechter op geworden en verscheidene schepen moesten weer gaan steken, als ze tenminste niet in Dieppe gingen schuilen. Besommingen. IJM 37 Tubantia f 18600, R046 Claesje f 9020. Verse haring: IJM 283 f 5310, SGH140 f 6220, KW175 f 3500, KW45 f 3450, KW16M 2480, KW37 f 4440, KW127 f 4200, KW6 f 3250, KW9 f 4700, KW75 f 2810, KW124 f 4060. KW122 f 2820, KW70 f 4060. ROl f 2920, R02 f 2040, KW16 f 2380, KW19 2230, KW76 f 8330, KW59 f 2550, KW26 f 2710, KW166 f 2230, KW64 f 2470, KW104 f 2710, IJM 204 f 2290, IJM 53 f 2400, KW125 f 2400, KW91 f 2650, KW169 f 2380. KW84 f 2310, KW 108 f 1860, KW 107 f 2400, KW89 3480, KW114 f 2070, KW28 f 2810, KW162 f 2720. IJM 230 f 450, AM 16 f 3180, AM17 f 2390, AM18 f 3050, WR33 f 2920, KW21 f 1890, KW98 f 2350, KW53 f 1980, KW34 f 2610, KW27 f 890, KW77 f 640, KW94 f 690, KW30 f 760, BU33 f 1950. Visserijbericht Urk. Zaterdag voer den 70 vaartuigen 7156 pond snoekbaars, prijs 49-56 cent, 198 pond rode baai-s 84- 99 cent, 1189 pond blei 11-12 cent, 1482 pond voorn 10-11 cent, 19 pond karper 34 cent, 420 pond Noordzeevis prijs f 0,08- f 1.00, alles per pond. Op de familieavond, die de Vrouwen groep van de Partij v. d. Arbeid, afdeling Castricum, Maandag in hotel „De Rustende Jager" organiseerde, is de Vrijdag over leden schi-ijfster en dichteres Henriëtte Roland Holst-Van der Schalk herdacht. Het was de voorzitster van de gi-oep, me vrouw A. Oosterman, die enkele gevoel volle wooi'den aan haar wijdde en onder volledige stilte een gedicht van de over ledene voorlas. De bijeenkomst was tevens bedoeld als de viering van de Vrouwen dag, waar mevrouw Van der Sluis-Flin- terman, lid van de Amsterdamse gemeen teraad, het woord voerde. Uitvoerig ging zij in op de huidige wereldcrisis en de taak die de socialistische vrouw heeft te vervullen. Ook in Castricum werci het van de radio zo bekende gezelschapsspel „Het hangt aan de muur en het tikt" een groot succes. Alamak, 23 te Genua. Albireo, 23 te Las Palmas. Aktegonda, 22 v. Pladju te Bangkok. Aliphacca, 22 v. New York n. Buenos Aires. Alpherat, 23 v. Rio de Janeiro te Victoria. Ampenan, 23 v. New York n. Calcutta. Amsteldiep, 22 v. Mobille n. Amsterdam. Amstelland, 23 v. Rio de Janeiro te Ilheos. An dijk, 24 te Havana. Arendsdijk, 23 te Antwerpen. Argos, 23 te Izmir. Albireo, 24 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelland, 23 v. Ilheus n. Bahia. Alcyone, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Amor, 23 v. Hamburg te Bremen. Aagtedijk, 22 v. Rio de Janeiro te Santo Alderamin, pass. 23 Gibraltar. Almdijk, 23 te Antwerpen. Aalsum, 23 v. Rotterdam te Hamburg. Adinda, 23 v. Singapore n. Bangkok. Alioth, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Alehiba, 23 v. Rotterdam te Bremen. Almkenk, pass. 23 Dungeness. Amstelpark, 22 in Kielerkanaal. Annenkerk, 23 330 m. ZO. Suez. Arendskerk ,23 v. Rotterdam te Antwerp< Arkeldijk, 23 v. Rotterdam te Antwerper Amedijk, pass. 23 Vldssimgen. Abbed'ijk, 23 620 m. O. Bermuad. Algenib, 23 160 m. N.NO. Kp. Finisterre. Alwaiki, 22 740 m. O. ten N. Paramaribo. Amsteldijk, 23 130 m. ZO. Bermuda. Amstelveen, 23 120 m. O. Massawah. Arundo, 23 300 m. W. ten Z. Finisterre. Averdijk, 23 400 m. N.NO. Bermuda. Appingedam, 22 v. Valencia n. Sharpnes; Bali, 22 te Genua. Bantam, 22 v. New Orleans n. Charleston BI Var, 23 te Sydney. Blijdendijk, 23 v. Newport News te Norfolk. Boissevain, 21 te Kaapstad. Bennekom, 23 v. Antwerpen n. Bremen. Bonaire, 22 v. Georgetown te Amsterdam. Borneo, 23 v. Amsterdam n. Indonesië. Baarn, 23 930 m. W.ZW. San Miguel. Bacchus, 24 v. New Orleans te Curasao verw. Bandjermasdn, 22 v. Tj. Priok n. Semarang. Batoela, 233 v. Pare Pare n. Tolitoli. Baud, 24 v. Soerabaja te Makassar. Bawean, 22 v. Soerabaja n. Banjermasin. Bontekoe, 23 v. Mallala n. Donggala. Bosehfonteln, 22 nog te Dar es Salaam. Boschkoop, pass. 23 Startpoint. Blommersdijk, 22 440 m. N. Flores. Breda, 23 v. Amtofagasta te Coquimbo. Bunabaai, 23 in Sir. Banka. Caltex Delft, pass. 23 Kp. St. Vincent. Caltex Pernis, pass. 23 Gibraltar. Clstula, 22 v. Geraldton n. Singapore. Cleodora, 22 v. Singapore n. Manilla. Cottica, 23 v. Paramaribo. Caltex Leiden, 23 v. Sidon te Rotterdam. Caltex The Hague, 23 75 m. O. Kp. d'e Gata. Camphuys, 23 v. Pangkalpinaug n. TJ. Priok. Congostroom, 23 v. Amsterdam te Hamburg. Celebes, 23 210 m. zo. Socotra. Cerarn, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Ohama, 23 100 m. N.NO. Finisterre. Clavella, pass. 23 Ras al Hadd. Corilla, 23 135 m. ZO. Kreta. Delft, 23 v. Curasao n. Antwerpen. Duivendijk, 23 te Antwerpen. Duiivendrechit, 24 v. Liverpool n. Dakar. Delfland, 22 240 m. N. Kp. Blanco. Delfshaven, pass. 23 Beachy Headd. Diemerdij'k, 23 570 m. NO. Fayal. Drente, 23 350 m. NO. Bermuda. Eendracht, pass- 23 Gibraltar. Eos, 23 v. Malta te Patras. Erinna, 24 Madras te Chittagong. Esso Rotterdam, 23 v. Rotterdam n. Aruba. Ena, 23 ISO m. O.NO. Sabang. Esso Amsterdam, 23 230 m. O.NO. Aruba. Esso Den Haag, 22 820 m. ZW. Flores. Etrema, 23 190 m. N.NO. Mona ail. Farmsum, 23 in Str. Florida. Friesland (KRL), 23 v. Port Said n. Genua. Fairsea, pass. 23 Kp. Palos. Friesland (SSM), pass. 23 Beaohy Head. Garoet, 23 v. Southampton n. Genua. Gooiland, 23 v. Itajal n. Porto Alegre. Groote Kerk, 24 te Barcelona. Graveland, 23 v. Las Palmas. Gadilla, 23 175 m. W. Ouesamt. Gaasterland, 23 60 m. NW. Majorca. Gari, 23 140 m. NW. Finisterre. Hathor, 23 te Bougie. Hersilia, 23 te Guayaquil. Hoogkerk, 23 v. Madras n. Colombo. Hector, 24 v. Algiers naar Tunis. Hera, 24 v. Southampton te Antwerpen. Hercules, 22 v. Bremen n. Amsterdam. Hecuba, 23 v. Philadelphia to Port au Prince. Helena, 21 v. Demerara n. Ciudad Bolivar. Hercules, 22 v. Hamburg n. Amsterdam. Haarlem, 23 260 m. NO. Fayal n. Antw. Heels-urn, 23 490 m. ZO. Kp. Race. Hermes, 23 120 m. O.ZO. Kp. Hattoras. Hestia, 22 in Golf v. Panama. Hydra, 23 150 m. Z.ZO. Fayal. Mos, 22 v. New York n. Ciudad Trujillo. Jagersfontein, 23 v. Southampton te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnevel't, pass. 24 Perlm. Java, 22 v. Amsterdam n. Indonesië. Japara (KRL), 22 te Bahrein. Kedoe, 24 te Port Said. Kota Agoeng, 22 v. Soerabaja n. Semarang. Kola In ten, pass. 23 Guardafui. Kota Gede, pass. 25 Saban n. Cochin. Kaimana, 24 v. Singapore te Penang. Kadabahi, 22 v. Kaimana n. Mimüka. Kalimantan, 23 v. Semarang. Karossa, 22 v. Ambon naar Banida. Klipfontein, 23 v. Bremen te Hamburg. Kieldrecht, 23 t.h.v. Majorca. Laurenskerk, 23 v. Bombay n. Cochin. Lawak, 23 v. Bombay n. Pac.kust. Lemsterkerk, 24 te Genua. Lieve Vrouwekerk, 23 v. Bahrein n. R dam. Loenerkerk, 24 te Genua. Lombok, 23 te Beira. Loppersum, pass. 23 Ouessant. Lutterkerk, 24 v. Bahrein te R'dam verw. Leersum, 24 v. Houston te Rotterdam verw. Langkoeas, 21 v. Makassar te Soerabaja. Leerdam, 22 v. Rotterdam n. New York. Lindekerk, 24 Genua verwacht. Laagkerk, pass. 23 Kreta n. Port Said. Le Maire, 23 v. Singapore te Tj. Priok. Lareniberg, 23 t.h.v. Wight. Lekhaven, 23 460 m. O. ten N. St. Helena. Maas, 23 v. Messina te Bari. Maaskerk, 24 v. Takoradi te Monrovia. Mapia, 24 v. Cheribon te Tj. Priok. Mariekerk, 22 v. Beira n. Dar es Salaam. Mataram, 24 v. Rangoon te Singapore verw. Meerkerk, 23 te Valencia. Manoeran, 24 v. Antwerpen te Amsterdam. Mentor, 23 v. Valencia n. Rotterdam. Molenkerk, 24 te Aden. Muiderkerk, 23 van Aden. Maasdam, pass. 23 Nantucket. Myoma, 24 Suez verwacht. Malea, 23 200 m. N.NW. Madeira. Miniak, 22 v. Tarakan n. Menado. Melis-kerk, 23 170 m. O.ZO. Guardafui. Mu-rer.a, pass. 23 Domdrahead- Nigerstroom, 24 v. Cotonu n. Cp. Coast. Nieuw Amsterdam, 22 110 m. ZO. Kp. Sable. Noordam, pass. 23 Nantucket. Noordwijk, 23 360 m. W. ten N. Lissabon. Omala, 24 v. Chittagong te Singapore. Oolmarsum, 23 te New Orleans. Oranjefontein, pass. 23 Ouessant. Oberon, 22 v. Maracaibo n. Ciudad Trujillo. Ophir, 23 ten anker rede Muntok. Ovula, 22 v. Morecamfcaai. Oberon, 24 v. Maracaibo te Ciudad Trujillo. Ondlna 2,3 160 m. ZW. Sombrero. Overijsel, 23 340 m. W. ten N. Minnkoy. Poelau Laut, 2 3v. Port Said n. Halifax. Polyphemus, 22 te Londen. Prins Fred. Hendrik, 22 v. Montreal. Prins Willem III, 23 v. Detroit te Cleveland. Prins Willem IV, 23 te Le Havre. Plancius, 24 v. Semarang te Tj. Priok. Prins Maurits, nacht 23-24 130 m. Z.ZW. Ouessant. Prims Fred. Willem, 23 t.h.v. Wight. Radja, 23 te Karachi. Roebiah, 23 v. San Francisco te Los Angeles. Rotula, 22 v. d. Theems te Rotterdam. Roepat, 24 v. Tj. Priok naar Cheribon. Reyniersz, 23 v. Gorontalo n. Ampana. Rodas, 22 v. Kingston n. Trinidad. Rondo, pass. 23 Sir. Ormoez. Riouw, pass. 23 Ibiza Balearen. Salatiga, 24 v. Seattle te Calcutta. Sal-land, pass, nacht 23-24 Ouessant. Soherpen-drecht, 23 v. Texes City te Hamble. Soesldijk, apss. 23 Guardafui n. Djibouti. Stad Dordrecht, 23 v. Rotterdam te Palermo. Stad Schiedam, pass, nacht 22-23 Finisterre. Sunetia, 23 v. Paranaigua te Curasao. Slbajak, 23 t.h.v. Benkulen. Stad Leiden, 22 v. Vancouver n. Nederland. Saidja, 23 te Mulberry Pier Head. Saroena, 23 v. Balikpaipan n. Singapore. Sarpedon, 20 v. New York n. Punla Cardon. Siberoet, 22 v. Donggala le Makassar. Sigll, 24 v. Makassar te Donggala. Sinabang, 23 v. Padang n. Sibolga. Stad VIaardingen, 23 500 m. O.NO. Cp. Race. Stanvac Benekat, 22 v. Sungeigerong n. Tj. Uban Stanvac Djira'k, 23 v. Saigon n. Haiphong. Swartehond't, 23 v. Tegal n. Soerabaja. Saparoea, pass. 23 Ouessant. Sehiediijk, 23 150 -m. ZO. Socotra n. Belawan. Slledrecht, 22 170 m. ZO. Paranagua. Talisse, 23 v. Belawan n. Colombo. Tarakan, apss. 23 Guardafui n. Djibouti. Tibia, 23 v. Miri n. Pladju. Tjibantjet, 23 v. Zanzibar n. Tanga. Trompenberg, 22 te Le Havre. Thalatta, 24 v. Mena al Ahmadi n. Port de Bouc Tamo, verm. 27 v. Buenos Aires n. USA. Tiba, 24 Recife verwacht. Tom in!, 22 16.20 u. v. Honolulu n. Hollandda. Tosari, pass. 24 7 uur Gibraltar. Tankhaven III, 23 v. Bangkok n. Sungeigerong Tara, 23 Montevideo verwacht. Tiberius, 22 v. Mobile n. Houston. Tjipanas. pass. 22 Okinawa n. Yokohama. Tjipondok, 23 v. Tj. Priok n. Semarang. TJiwangi, 23 v. Singapore n. Hongkong. Tongkol, 23 te Tj. Priok. Triton, 22 v. La Gualra n. Port Cabello. Tawali, 23 100 m. ZW. Kreta. Tjlsadane, 23 in Str. Banka. TJitjalengka. 23 560 m. ZW. Diego Garcia. Timori, 23 350 m. O.ZO. Sacatra n. Belawan Van Riebeeek, 22 v. Ambon n. Makassar. Van Riemsdijk, 23 v. Singapore n. Belawan. Waterland, 24 te Santos. Willemstad, 23 v. Puerto Limon. Wonosari, 22 v. Khorramshar n. Koewait. Willem Barendsz, 23 260 m. N. Paramaribo. Waterman, 24 390 m. Z.ZO. Anderhalfgraadskan- Waal. 22 Beyrouth n. Lattakia. Wieldrecht, pass. 23 Torrestraat. Walnigapoe, 23 v. Bima n. Bad-as baal. Waiwerang, 24 v. Soembawa te Singapore. Winsum, pass. 23 Kp. Tenez. Winterswijk, 23 240 m. NO. San Luiz de Maranhao IJsel, pass. 23 Wight n. Bremen. Zeeland (KRL), 24 te Belawan. Zeeland (SSM), 23 v. d. Tyne te Rotterdam. Zuiderkruis, 23 150 m. W.ZW. Kp. Palmas. KLEINE VAART Annie, 23 v. Rotterdam te Bremen. Asunston (ex Matar), 23 v. Stettin n. Iggesund. Blue Boy, 23 v. Maassluis te Boston. Batavier III, 22 v. Bordeaux n. Rotterdam. Da Capo, 28 v. Me rein te Marseille verw. Depa, pas. s23 Holtenau. Deni, 23 v. Glynia te Horsens. Dollard, 22 v. Newcastle n. Thisted. Dombuigh, 22 v. Rotterdam te Casablanca. Echo, pass. 23 Lizard Head. Elsenhurgh, pass. 22 Kp. Finisterre. Esca-ut, 22 v. Parijs naar Amsterdam. Friblo. 22 le Gothenburg. Gaasterland, 22 v. Harlingen n. Leith. Haskerland, 22 v. Harlingen n. Goole. Import, 23 v. Oporto n. Antwerpen. Joost, 22 v. Sund-svall n. Gefle. Juliana, 22 v. Sables d'Olonne te Bordeaux. Jan Kreumer, 23 v. Southampton te Gravel-ines Koningin Juliana, 23 v. Bremen te Esfbjerg. Larix, 22 v. Helsinki n. Kristinestad. Lacra, 23 v. Rostock n. Walkom. Maasym, 22 v. Kalm-ar te Glynia. Mizar, 23 v. Rotterdam te Glynia. Mula-n, 22 v. Malmö te Amal. Markab, 23 470 m. ZO Cp. Race. Marne, pas. 23 Kiel. Merak, 22 v. Rotterdam te Londen. Netta, 23 v. Amsterdam te Kolding. Noorderhaven, 23 v. Loriënit n. Teignmouth. Nottingham, 23 v. Goole te Harlingen. Oise, 23 v. Rouaan naar Parijs. Pavo, 21 Kiel Holtenau gepass. Ponlo. 21 v. Sundsvall n. Zaandam. President Roosevelt, 23 v. IJmuiden te Stettin. Rapid, 23 v. Amsterdam n. Parijs. Sambre, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. Sandenburgh23 v. Stockholm te Norresundet. Shamrci, 23 v. Amsterdam te Londen. Tilly. 21 Kiel Holtenau gepass. Viking, pass. 22 Kiel. Westlaan. 24 v. Rotterdam te Hamburg. Westpolder, 23 v, Lissabon te Oporto. SLEEPVAART Ebro, 23 v. Fort Aleza te Rotterdam. Noordholland23 v. Agadtr bij Hoek v. Holland Noordzee, pass. 23 ten O. eil St. Catharina. Tyne, 22 v. Albany met baggermolen en bak te Geelong. Hudson, 22 teruggekeerd met sleep n. Beira. Witte Zee, met stoomschip pass. 22 Aden. Zwarte Zee, 23 220 m. Z. Sable eil. practi?ch eti Polo shirts wol, vanaf Ski Broeken v.a. Merken Tweka en Delana De Tricot Specialist GR. HOUTSTRAAT 16 Haarlem NET MEISJE gevr. wegens ziekte van de tegenwoordige en een slagersleerling of halfwas gevr. C. Kok, Zee weg 370, Driehuis. Gevr. flinke WERKSTER v. enige ochtenden p. w. Mevr. Smeenk, Middenduinerweg 10, Santpoort. NETTE WERKSTER ge vraagd voor 1 dag of 2 halve d. per week. Mevr. de Klerk, Leeuweriklaan 41, IJm.O. B. z. a. NET MEISJE voor hele dagen. Brieven L 2414 R.K. MEISJE z. z. g. gedu rende de St. Nicolaasdrukte gepl. als winkeljuffrouw. Br. L 2413. Pr. gave GOUDREINETTEN (moes) 3 mnd. bewaarb. 20 pnd. f 1.47. L. M. v. Noort, Esdoornstraat 20. 1 Liter fles VERMOUT voor f 1.35! Waar? Bij Diependaal. Zie de koopjesdag-adver tentie. Te koop gevr. BUTA GAS STEL. Kanaalstr. 111, IJm. Te koop: ACCORDEON met 120 bassen en broedmachine voor 70 eieren merk „Ajeux" f 80. Kalverstraat 26, IJm.-O. Te koop J. FIETS. Lft. 14-15 j. f 20. Gerard Doustr. 47. WAGENVACHT te koop, z. g. a. n. Lindenstr. 3, IJm.-O. Ter overname aangeboden: BADGEYSER (in prima st.) Gevr. Gashaard (12 staafs). Tellier, Wilhelminakade 77, IJmuiden. Ter overname aangeb. weg. vertrek: HOUTEN LEDI KANT met spiraal, divan, theemeubel, witte kast, keu kentafel, kleine tafel. 2 keu- kenst. Cremerlaan 6, Sant poort. Te koop: 6 JONGE HENNEN (R. I.) 6 en 7 mnd. oud. Gevr. slachtkippen. Tollenslaan 18, Driehuis. Nette ZIT-SLAAPK. Brieven L 2412. gevr. Door omst. agb. pracht IVHD- DENST. HUIS v. geldbel. te Haarlem. Uiterste prijs f 6750 Tevens enkele perc. te Vel sen v. geldbel. te koop. Br. L 2415. Mod. gestroomlijnde POR TABLE SCHRIJFMACHINE in plastic étui. Wereldver maard merk. Event, op aan trekkelijke betalingscondities Brieven no. 1264. Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. Tel. 16910 vindt u van: v St. Nicolaas- geschenk? want vóór 5 Dec. L. VEERSTRAAT 11—13 Tel. 11178 B. z. a. 2 NETTE MEISJES in winkel onversch. wat tij dens de feestdrukte. Alleen Zat. Trompstraat 90, IJm.-O. Gevraagd: net KOSTHUIS liefst in IJmuiden of Bever wijk. Brieven aan M. J. Vro lijk, R. Owenstraat 11, Alk maar. Gevr. nette KOSTGANGER. Jac. v. Heemskerkstr. 20 IJm. Alle soorten ETUIS voor rij bewijs, spoorab.. enz. v.a. 50 cent. Zeer geschikt St. Nico- laas Cadeau. G. Oldenburg, Lagersstraat 14, IJm.-O. DE BILT seint: vorst en sneeuw SCHOUS seint: Becking en Bongers: Haarden en Haardkachels vanaf ƒ160. Hete Luchtkachel Etna kachels vanaf Haardketeltjes Luxe vulemmers Sleden en schaatsen

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3