WINTERJASSEN ZEiLJOPPERS Nieuwe openbare school Zweedse laan en winkelcomplex in Visscherstraat A genda voor Beverwijk „Varia" speelde „Goud en Antiek" Tramdienst clandestien geopend Wethouder Alberda 8 Opbouw begint, afbraak al op gang Millioenenlening aan Beverwijk vertelde de vrouwen over de zuivering Kook- en bakdemonstraties bij het gasbedrijf Vergoeding voor scholen Gerard van Praag NU KennemerSaan 100 A.B.V.A. besprak de pensioenwetgeving IJmuiden Vijf verdienstelijke krachten tot ereleden benoemd Castricum Strijd om de bovenste plaats bij „De Pion" WEKABONNEMENTEN Hervormde Toneelgroep debuteerde met „Maaike" Gerard van Praag N U Kennemerlaan 1 Scheepvaart Dr. ir. J. A. Ringers sprak over tunnelplannen ^Brieven aan de redactie WOENSDAG 26 NOVEMBER 1952 De plannen voor de bouw van een nieu we openbare school in Beverwijk, waar van reeds kort na- de bevrijding sprake was, zijn thans in een vergevorderd sta dium gekomen. Het architectenbureau Blocker en Wijtzes heeft namelijk in op dracht van het gemeentebestuur al een maquette ontworpen, over welker goed keuring B. en W. binnenkort zullen be slissen. Deze nieuwe openbare lagere school zal op het nu nog braak liggende terrein aan de Zweedselaan worden gebouwd. Het ter rein zal niet geheel voor het schoolgebouw worden gebruikt, want tegenover de win kelgalerij komt nog een aantal nieuwe winkels. Voor de verwezenlijking van al die plannen heeft het gemeentebestuur vrijwel alle huizen aan de Noordelijke kant van de Visscherstraat gekocht; met de sloop is voor een deel reeds een aanvang ge maakt. Vervanging De te bouwen school zal in de plaats komen van de Vondelschool aan het Moensplein, waarvan de heer S. van Bra- kel het hoofd is. Het gebouw, dat volgens de maquette een voorgevel van veertig meter lengte zal krijgen, zal zes leslokalen en een handenarbeidlokaal herbergen; drie lokalen gelijkvloers en vier op de boven verdieping. Voor de school zal een 1000 vierk. m. grote speelplaats worden aangelegd, die nu eens niet zal worden afgerasterd. Dit XJOOCCCOOOCCO Nadat gisteren op verscheidene plaat sen in de stad Beverwijk echte bordjes waren bevestigd, waarop de woorden „halte Breestraat-tram" geschilderd was, is 's avonds een eerste feestelijke, maar koude rondrit gehouden met de drie treintjes, die tot aan het Sinterklaasfeest lijndiensten door de gemeente zullen onderhouden. In het eerste treintje roffelde het jeugdtamboer-corps der Beverwijkse Harmoniekapel lustig op de trommels, en in het daarachter rijdende treinstel bliezen de blazers van de kapel vrolijke noten de duisternis in. Het laatste tram metje werd door een deel der Bever wijkse jeugd bemand, die de kans een gratis ritje met gretige handen had aan gegrepen. In de Groenelaan lag echter de politie glimlachend op de loer, die deze stoet een onverbiddelijk halt toeriep en de lijndienst eventjes naar het politie bureau omlegde. In het laaiende enthousiasme voor deze stadstram waren de organisatoren namelijk vergeten vergunning voor deze optocht aan te vragen, zodat dit tram festijn aan een ontijdig eind kwam Dinsdag 2 December komen Beverwijks raadsleden in een openbare vergadering in, het raadhuis bijeen, om de volgende agendapunten te bespreken: Benoeming van leden van de twee com missies van toezicht op de gemeentelijke nijverheidsscholen, benoeming van een leraar aan de gemeentelijke nijverheids avondschool. Voorstellen tot het toestaan van een crediet voor aanschaffing van een bestel wagen voor het gasbedrijf, tot vaststelling opnieuw van de verordening op de heffing van marktgelden op de goederenmarkt en van een verordening, waarin de toeken ning van een subsidie in de kosten van stichting van kerkgebouwen wordt gere geld. Voorstellen tot het aangaan van twee onderhandse geldleningen a 4 in totaal groot f 3.300.000 en tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk wat be treft de huur van het zeestrand. Voorstellen tot vaststelling vergoedingen aan scholen en tot vaststelling van twee besluiten ingevolge de Buitengewoon lager-onderwijs 1949, over de jaren 1950 en 1951. Voorstellen tot uitbreiding van het aan tal openbare scholen voor gewoon lager onderwijs door stichting van een nieuwe school in het uitbreidingsplan Arendsweg- Zuid; tot inwilliging van twee verzoeken van het kerkbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad om medewerking bij de stichting van een nieuw schoolgebouw voor lager onderwijs; voorstel tot de stichting van een nieuwe school ten behoeve van de bestaande meis jesschool voor uitgebreid lager onderwijs; tot de bouw van twee gemeentelijke gym nastieklokalen, bij de school aan de Zweedselaan en bij de Noorderschool en tot inwilliging van het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad om een gymnastieklokaal bij de St. Jozefs- school aan de Kuikensweg. Voorstel tot het verstrekken van een crediet voor verbetering van de schoor stenen van 294 woningwetwoningen en tot slot mededelingen en ingekomen stukken. „Tot wederdienst bereid" De toneelgroep van de K.A.J. zal Don derdagavond in de K.S.A. een opvoering geven van „Tot wederdienst bereid", waarin zullen medewerken de dames T. Schelvis, H. Noordermeer, A. Bos, C. Buur en T. Hergaarden en de heren D. Schou ten. H. Allard, W. de Boer, H v. Balen en A. Schoo. WOENSDAG 26 NOVEMBER Xennemer Theater, 7 en 9.15 u.; „Starlift". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De melk weg heeft geen wegenwacht". K.S.A.-gebouw, 8 uur: K.D.O. toneelvoor stelling „Vogel vlieg de wereld in". DONDERDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater: Als Woensdag. als een toe te juichen proef om de kinde ren uit de omgeving van de Zweedselaan en H. Mandeweg van een goede speelge- legenheid te laten genieten. Het ligt in de bedoeling dat de school omstreeks September 1953 in gebruik zal worden genomen. Wethouder W. Alberda zag zich Dins dagavond voor de dames van de Vrouwen groep der Partij van de Arbeid voor de moeilijke taak geplaatst om aan de hand van een schema de werking van de nieuwe zuiveringsinstallatie voor het riool- en afvalwater aan de Wijkermeerweg uit te leggen. Voor deze lezing bestond veel be langstelling en de vragen bewezen de in teresse die de dames voor deze technische zaak koesterden. Op 16 December, 's middags om 2 uur, zullen de leden van de vrouwengroep de theorie aan de practijk toetsen door een bezichtiging van het bedrijf. In het openingswoord besprak de voor zitster, mevrouw Schmohl, de binnen landse politiek, daarbij het plan van de minister van Justitie, mr. Donker, om de voogdijraad te reorganiseren, toejuichend. Aan het eind van deze avond deelde mevrouw Nooi-v. Oosten mede, dat begin volgend jaar een grote geldinzameling zal worden gehouden voor de „ontheemden". Door mej. M. A. R. Manten, kooklerares bij het Gemeentelijk Gasbedrijf zullen Dinsdag 2 December kook- en bakdemon straties worden gegeven in de zaal van het gasbedi-ijf aan de Breestraat. Deze demonstraties zullen weer door een ieder kunnen worden bijgewoond. Het bestuur van de R.K. school voor bui tengewoon lager onderwijs in het Sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee heeft verzoeken ingediend om vergoeding over de jaren 1950 en 1951. De raad van Beverwijk zal nu vaststellen het bedrag van de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven en het defini tieve bedrag dat wordt uitgekeerd. K.D.O. met „Vogel vlieg de wereld in" Woensdag 27 November zal de R.K. Toneelstichting K.D.O. in het K.S.A.- gebouw een uitvoering geven van het blij spel „Vogel vlieg de wereld in". De rollen zullen bezet worden door de dames Bruyns, mevr. Tervoort-De Groot en de heren Tesselaar, Moné, v. d. Pal, Bruin en Bonnema. ADVERTENTIE De mooiste in grote sortering bij VRAAGT ZICHTZENDING Voor de Algemene Bond van Ambte naren sprak Dinsdagavond de heer J. W. Dutman over de pensioenwetgeving, waar van de herziening aan de orde is. De huidige pensioenwet dateert van 1922 en is in het algemeen beter dan in vele andere landen, hoewel deze wet vol gens spreker noodzakelijk op verschillen de punten in overeenstemming met de he dendaagse toestanden moet worden ge bracht. Een staatscommissie breidt deze her ziening voor en de heer Dutman lichtte verschillende punten uit de ontwerp-wet voor de A.B.V.A.-leden toe. Zo zal volgens spreker de regeling bij „eervol- of niet eervol ontslag" een meer billijke wijziging ondergaan. Ook de rege ling van het invaliditeitspensioen zal op bepaalde punten sterk gewijzigd worden. Tenslotte liet de heer Dutman duidelijk uitkomen, dat het zeer moeilijk is om een pensioenwet te ontwerpen, die voor elke groep volledig aanvaardbaar te noemen is. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 25 op 26 November Enfrelse walvisserü KW 2 25 k.; KW 3 25 k.: KW 9 40 k.: KW 14 40 k.: KW 23 10 k.: KW 47 35 k.; KW 54 12 k.: KW 140 50 k.; KW 32 34 k.; KW 49 25 k.: KW 50 10 k.; KW 173 15 k.; KW 42 25 k.; KW 37 10 k.; KW 95 17 k.; KW 151 20 k.; KW 157 17 k.; KW 22 50 k.; KW 45 13 k.; KW 127 30 k.: KW 175 23 k.; KW 56 34 k.: KW 122 17 k.: KW 70 45 k. KW 129 50 k.: KW 133 50 k.; KW 101 50 k. Uit halve vleet: KW 6 35 k.: KW 25 15 k.: KW 147 6 k.; KW 48 20 k.; KW 65 50 k. gedeeltelijke vleet: KW 48 40 k. nog 15 netten halen; KW 130 30 k. nog 10 netten halen: KW 124 80 k. nog 10 netten halen: KW 168 60 k. nog 20 netten halen; KW 74 20 k. Kanaalvisserij KW 141 50 k.: KW 86 10 k.; KW 67 50 k.; KW 85 10 k.; KW 110 17 k.; KW 176 5 k.: KW 38 20 k.: KW 25 10 k.: KW 39 10 k.; KW 41 1 k.; KW 15 25 k. Geen vangst hadden KW 83. KW 78 en KW 44. Gemiddelde vangsten Engelse wal Vlaardingen: 30 kantjes. Scheveningen: 30 kantjes. Katwijk: 30 kantjes. Kanaal: 14 kantjes. De dompteur en dompteuse van het circus Rebeling, dat zijn tenten in Wenen heeft opgeslagen, maken wel eens een wandelingetje met twee jonge leeuwtjes. De Weners vinden het zo interessant, dat de politie hen op een afstand moet houden. Het gouden jubileumseizoen van de be kende en gewaardeerde IJmuider Toneel vereniging „Varia" dat Zaterdagmiddag met een buitengewoon druk bezochte receptie op feestelijke wijze begon werd Dinsdagavond in het geheel uitverkochte Rex Theater met een succesrijke opvoering van de thriller „Goud en Antiek" voortge zet. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, sprak in zijn kwaliteit als ere voorzitter een kort openingswoord, waarin hij er aan herinnerde, dat het gemeente bestuur reeds tijdens de receptie tot uit drukking heeft gebracht, hoezeer het cul tureel voortreffelijk werk van deze enthou siaste en kerngezonde groep in IJmuiden op prijs wordt gesteld. De heer K. Faber uitte als voorzitter nogmaals zijn grote erkentelijkheid voor de bij dit jubileum ondervonden sympathie, speciaal van de zijde van het gemeentebe stuur. Aan feestgaven is een bedrag van 1150 gulden ontvangen, dat door een klein comité onder de kunstlievende leden was ingezameld. Spreker betreurde de afwezig heid van mevrouw BoereeKarreman, die momenteel in het Diaconessenhuis te Haarlem wordt verpleegd. Na afloop van de opvoering verzamelde de voorzitter een respectabele groep wer kende leden om zich heen, waaronder zich ook de heer Jungbacker bevond, die reeds 25 jaar deel van de vereniging uitmaakt. De heer Faber weer er op, dat de lijst van ereleden van „Varia" zeer bescheiden is gehouden. Nu was er echter ongetwijfeld een geschikte gelegenheid hieraan vijf namen toe te voegen. Op grond van hun vele en bijzondere verdiensten, zonder welke „Varia" het huidige peil waarschijn lijk nimmer zou hebben bereikt, heeft het bestuur besloten de heer en mevrouw BoereeKarreman, de heer en mevrouw RozaPeek en de heer A. H. Holtslag tot ereleden te benoemen. Zij allen hebben zich voor hun vereniging zovele opofferin gen getroost, dat deze onderscheiding hun ten volle toekomt. „Goud en Antiek" Het toeval wil, dat de knap geschreven thriller „Goud en Antiek" van Edward Percy, die deze avond werd vertoond, pas veertien dagen geleden door de Rederij kerskamer „Kennemerland" te Beverwijk is opgevoerd, bij welke gelegenheid ik dit stuk reeds uitvoerig in ons blad besprak. Ik kan mij dus voornamelijk tot de kwali teit van de voorstelling bepalen. Welnu, het spijt mij oprecht bij dit jubi leum geen enthousiast geluid te kunnen laten horen, want gelet op de reputatie en capaciteiten van „Varia" is deze opvoering mij toch enigszins tegengevallen. In de eerste plaats door de aankleding van het toneel. Het stuk speelt in een vertrek ten huize van de antiquair Descius Heiss, een verwoed kunstliefhebber, die zich door een grote verzameling antieke kunstvoorwer pen heeft omringd. Hiervan was nu bij „Varia" al bijzonder weinig te merken. Het toneel met het lelijke houten trapje maakte door de zonderlinge meubilering een bijna armoedige indruk, waartoe de beide hamassen, die op een kilometer af stand als beschilderd bordpapier te her kennen waren, niet weinig hebben bijge dragen. Ook de verlichting, met de kale lampjes, was verre van fraai. Daar kwam nog bij, dat de geheimzinnige schoorsteen evenmin feilloos functionneercie. En dat bij een stuk, waar voor de sfeér een belang rijke plaats dient te worden ingeruimd. Vergeleken bij de sublieme opvoering van „Blanke Ballast" betekende deze voor stelling zelfs een schrede terug, hetgeen uiteraard ook voor een gedeelte ten laste van de spelers komt. En zeer zeker voor de pauze, toen men zich moeilijk van een remmende matheid scheen te kunnen be vrijden. Zo was de. opvatting van J. Hagen van Archie Fellowes er bepaald naast. Deze voormalige winkelbediende, die zijn gewezen patroon genadeloos chanteert, is au fond een lafhartig en verachtelijk indi vidu. dat de antiquair door zijn treiterende en glibberige houding tot een moord drijft. De Archie, die wij zagen, was tamelijk hautain en zelfverzekerd en miste daardoor het uitdagende, dat uiteindelijk zijn dood vonnis uitlokt. De keiharde gangster Cor- dcr Morris kreeg van C Zwemmer even eens een weinig indrukwekkende gestalte en mejuffrouw Diwa van de Raay, die ver der alles had om een frisse Margaret op de planken te zetten, irriteerde door een bij zonder lelijke s-klank. Slechts mevrouw P BrouwerBoeree wist zich in deze periode te onderscheiden, door een koste- lijk-komische typering van de aan allerlei kwalen lijdende juffrouw Catt. Maar gelukkig trad er met het derde be drijf een merkbare verbetering in, zodat wij toch een goede slot-indruk overhielden. A. H. Holtslag, die daarvoor weinig liet merken van de ondragelijke spanning, waaronder hij door zijn kwelgeest te lijden had, gaf in het derde bedrijf een knappe soloscène te zien bij het bezoek van de in specteur, waarna hij verder deze zware rol op dit hoge plan wist te houden. W. Gre- gouir stond hem hierbij uitstekend terzijde. Mevrouw C. ZwemmerBroek kreeg eveneens pas in het derde bedrijf gelegen- In de onderlinge competitie van de Castricumse schaakclub „De Pion" is de spanning om de bovenste plaats gestegen, doordat Walter Uhl tegen J. van Raven- zwaai remise speelde. Een niet minder be langrijke ontmoeting was die tussen C. Bennes en Th. de Smalen. Doordat laatst genoemde schaker de Konings-Indische verdediging niet juist behandelde, verloor hij ook. Ook I. Born heeft zijn kampioens kansen behouden door J. Bos beide punten af te snoepen. De stand in de kopgroep van afdeling 1 is: 1. Walter Uhl 6'/2 punt uit 8 partijen, 2. C. Bennes 6 uit 8, 3. L. Born 5uit 7. In afdeling 2 behaalde C. Menke een mooie overwinning op zijn rivaal P. Zwart. S. van Weeren, die in een thuiswedstrijd in J. Rozing weer zijn meerdere moest er kennen, won nu van R. v. d. Berg. Hier is de stand in de kopgroep: 1. S. van Weeren ö/2 uit 7, 2. J. Rozing 4'/2 uit 5, 3. P. Zwart 4'/2 uit 7, 4. C. Menke 4 uit 5. N. Kortekaas heeft bij de wedstrijden in afdeling 3 revanche genomen op zijn des tijds geleden nederlaag tegen notaris Van Cranenburgh en H. Hoogervoorst won van W. Molenaar. In deze afdeling staat A. de Wit bovenaan met 6 uit 7, gevolgd door H. Hoogervoorst met 5 uit 7 partijen. Vrijdag speelt De Pion voor de bonds- competitie tegen Saende 2 uit Zaandam. Leerzame avond voor aquarianen De vroegere bioloog van „Artis", de heer K. Werner, heeft Dinsdag in hötel De Rus tende Jager voor de leden van de Castri cumse Aquarium-terrarium vereniging „Roodvinzalm" een leerzame en interes sante lezing gehouden. Hij behandelde de visvangst in de tropen, een onderwerp waarnaar men met de grootste aandacht heeft geluisterd omdat de meeste vissen welke men in een aquarium houdt, uit deze streken vandaan komen. In het tweede gedeelte van de avond werd de film ver toond over de gehouden aquariumkeuring in Noordholland. R.K. Metaalbewerkers gaan feest vieren De Castricumse afdeling van de R.K. metaalbewerkersbond „St. Eloy" heeft voor haar leden een feestavond in petto, waar aan het Castricums amusementsorkest me dewerking verleent. Het feest zal in zaal Roozendaal geschieden op Vrijdag 28 No vember. De heer J. Groot heeft als confé rencier de taak, de leden aangenaam bezig te houden. Voor deze bijeenkomst zijn tevens de leden uit Limmen en de Egmon- den uitgenodigd. Jlenen uiterlijk op Woensdag te worder, betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. heid even los te komen, maar dit moet meer op rekening van de schrijver worden gebracht. Mejuffrouw St. Peck speelde een hartelijke bezorgde tante. Frans Ebbeling en Theo Holtslag mochten respectievelijk een nieuwe bediende en de inspecteur van Scotland Yard uitbeelden. Tenslotte mag bij het lezen van deze be oordeling niet uit het oog worden verloren, dat men nu eenmaal bij een vereniging als „Varia" geneigd is hoge verwachtingen te koesteren en dan ook een strengere criti- sche maatstaf aanlegt. JAN VAN DAM In het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan debuteerde gisteren de onlangs opgerichte Hervormde Toneelgroep IJmui- den-Oost met een spel van de zeekant. „Maaike" is vain de hand van Rosita Pe ters, naar ik meen één van de talloze pseu doniemen van Wil v. d. Berg, die zich ook in dit stuk niet boven zijn normale peil kon verheffen. Dit keer behandelde hij de historie van een rijke rederszoon, die on der een aangenomen naam bij een eenvou dig schippersgezin verblijft. De deugniet van een zoon ontbreekt evenmin op het appèl. Verder is er een strijd tussen con currerende schippers gaande, waarvan er een zich van minder fraaie middelen be dient. Als ik het goed begrepen heb, neemt Maaike de vlucht op een vlet, verdrinkt bijna en wordt dan gerecl door Koos, de slechte zoon, die er zijn hachje bij inschiet. Het einde zal wel weer het traditionele ge lukkige paar hebben gebracht, maar dat heb ik niet kunnen meemaken. Het zou onbillijk zijn reeds direct een definitief oordeel over deze spelers uit te spreken. Niet alleen was de kennisma king hiervoor te kort, maar men mag een debuterende vereniging nu eenmaal niet onmiddellijk met critiek te liif gaan. Overigens kan deze groep op enige leden bogen, die zo op het eerste gezicht wel tot een behoorlijke prestatie in staat geacht kunnen worden. Bijvoorbeeld mej. J. Fa- bius en de heren A. Jongejan, P. Kalk- hoven en Gilles Quist als zij zich dan door vlijtig repeteren nog wat meer routine hebben eigen gemaakt, zullen wij ons bij een volgende opvoering gaarne uitvoeriger met deze nieuwe toneelgroep bezig hou den. J.v.D. ADVERTENTIE De zware „BEVA"-kwaliteit thans weer verkrijgbaar 14.50 met stijging per maat Dr. ir. J. A. Ringers, oud-directeur- generaal van het ministerie van Waterstaat, heeft voor het departement Amsterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid gesproken over de oeververbindingen van het Noordzeekanaal en van het IJ. Hij zei dat uitvoering van een Ilem-tunnel en een IJ-tunnel tezamen de budgetten van rijk, provincie en ge meente zou overbelasten. Daarom moet één plan voorrang krijgen. De keuze moet volgens dr. Ringers op de Meeuwenlaantunnel te Amstei-dam vallen. De Hem-tunnel moet er eveneens komen, want de belangen van de scheepvaart en van de Amsterdamse haven zijn hiermede ten zeerste gebaat. Dr. Ringers raamde de kosten voor de bouw van de Meeuwenlaan tunnel op 18 millioen gulden, voor de Hem-tunnel zal men op 100 millioen moe ten rekenen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: 1 f 30.000; Maria v. Hattem f25.500; Antje f 10.400. Loggers: KW 130 f5070; KW 20 f7120; KW 170 f5910; KW 50 f1480; KW 37 f930; IJM 283 f 1580. Kotters: IJM 226 f130; TX 33 f2800; HD 87 f4070. Geen handgeld. De resultaten van de vier kotters, die Dinsdag de hele lange dag garnalen hebben proberen te vissen, wa ren wel erg pover. De hoogste vanger had 68, de laagste 6 kilo „flauwe" garnaal. De handel betaalde er 84 cënt voor. (Verkort weergegeven) Alleen maar zand. Nog hoor ik het donderend applaus van een zeer groot deel van de bewoners van Oud IJmuiden, toen woningbouw in dit stadsdeel bepleit werd, naklinken en in de huilende wind over de open vlakten hier hoor ik de woorden „Waar het goed moet zijn om te wonen, in dc stad aan de zee". En ik vraag mij af: „Heeft het bovenbedoelde deel van de bewoners van IJmuiden na meer dan 7 jaren niet eindelijk eens het recht te weten wat er nu werkelijk met dit stads deel gaat gebeuren?" Volgens de wethouder van openbare werken werd de goedkeuring van het nieuwe plan eerst na 5 jaar verkregen. Zou men ook zo lang hebben dienen te wach ten, indien men onmiddellijk woningbouw voor dit stadsdeel op de voorgrond had gezet? Welke animo was er voor industrieflats? Hoeveel gegadigden gaven zich op voor industriehallen? Geen! Hoeveel liefheb bers zijn er voor het aanstonds te bouwen kostbare pakhuis, dat de kostbare naam zal krijgen (ter wille van het plan) van iridustrieloods, maar misschien met in dustrie nimmer iets te maken zal krijgen? Eén liefhebber, voor de helft van dit kost bare bouwwerk. Niettegenstaande het feit dat men kan zeggen dat de animo voor industrieën in Oud-IJmuiden nihil kan worden genoemd, blijft het plan voor dit stadsdeel industrie gebied; maar men heeft water bij de wijn gedaan, want er zullen meer woningen en winkels komen. Ik geloof dat men beter kan zeggen er is wijn bij het water gedaan, maar het vocht blijft smakeloos en zal zeker weinig aftrek vinden, omdat het te sterk naar industrie smaakt. Aannemende, dat de gemeente een rij woningen aan de oostzijde van de Oranje straat plaatst, verwachj men dan werkelijk liefhebbers van particuliere zijde voor winkelbouw aan de westzijde, als het overige nog braak ilggende gedeelte met industriehallen bebouwd wordt, of daar voor bestemd blijft? En wat denkt men daarbij van de laatste mededeling van onze wethouder van openbare werken, dat het voor industrieterrein aangewezen moet blijven om in de gelegenheid te zijn meer woningen (niet alleen de bestaande ruïnes) te kunnen onteigenen en af te breken om ook daar industrieën te kunnen plaatsen; omdat dit gedeelte van IJmuiden nog de enige plaats is aan cle gehele Nederlandse kust waar men industrie kan plaatsen. (Het zou er voor ons land op die manier maar slecht uilzien). Verwacht men, dat in dit toekomstige industriegebied een Hotel no. I zal worden herbouwd? Ik voor mij geloof dit evenmin, als, dat men in Amsterdam een groot hotel zal gaan bouwen naast de industrieën aan de overkant van het IJ. Hopelijk krijgen wij binnenkort een nieuw en goecl plan voor Oud IJmuiden in uw blad te aanschouwen, waaruit het de bewoners duidelijk kan worden, dat men nu letterlijk eens over de brug komt en er niet letterlijk en misschien ook nog figuur lijk alleen maar zand over dit gedeelte van de gemeente .komt. EEN OUD-IJMUIDENAAR Aalsdljk, 24 v. New York te Baltimore. Albirco, pass. 24 Madeira n. Antwerpen. Algeniib, pass. 24 Kp. Finlisterre n. Las Palmas. Amor, 24 v. Bremen. Axeldijk, 24 v. Houston te Galveston. Aludra, 22 v. Rotterdam te Calcutta. Ariadne, 22 v. Port au Prince n. New York. Ala mak, 2G v. Genua te Marseille, verw. Amstelland, 24 v. Bahia. Al'deramto, pass. 24 Bui-lings. Alioth, pass. 24 Vlissimgen. Ampenan, 24 335 m. ZO. New York. Amstelveen, pass. 24 ten O. Port Soedan. Alwaki. 24 G00 m. O. Sombrero. Amslelvaart, 24 5G0 m. O.ZO. St. Helena. Anted ijk, pass. 24 Scilly's. Arundo, 21 510 m. O. Fayal. Averdij'k, 24 G30 m. Z. Kp. Race. Agamemnon. 24 400 m. NO. Barbados. Boissevain, 25 to Port Elizabeth. Bantam, pass. 23 Key West. Breda, 25 v. Coquimbo te Valparaiso. Bali, 25 v. Genua n. Port Said. Bosch fontein, 25 v. Dar es Salaam te Tanga. Baam, 24 1000 m. NO. Barbados. Bandjermasin, 24 v. Soerabaja n. Kalianget. Blommcrsd'ijk, 24 550 m. O. Cp. Race. Blijdendijk, 24 v. Norfolk n. New York. Booilekoe, 25 v. Donggaila te Makassar. Benigkalis, 24 Oostp. Java gepass. Barend recht, 24 970 m. NO. Guadeloupe. Caltex Leiden. 24 v. Rotterdam n. Sldon. Cronenburgh. 24 v. Bilbao n. IJmuiden. Caltex The Hague, pass. 24 Kp. de Fer. Cistula. 24 240 m. W.NW. NW-Cape. Gavel la, pass. 24 Iiunsal Jebel. Corilla. pass. 24 Westp. Kreta. Cascade, 21 v. New Orleans n. Nicaro. Drente, 2G v. Rotterdam te Cn art es ton verw. Delft, 21 dwars Guadeloupe. Diemerdijk, 24 260 m. O.NO. Fayal. Eos, 25 v. Patras te Piraeus. Et rem a, 25 v. IJsland te Aruba. Eendracht, pass. 25 Kp. Finisterre. Ena, pass. 24 eil. Roepat. Fairsea, 24 pass. Kp. St. Vincent. Friesland (KRL), 27 Genua verwacht. Gaasterkerk, 24 v. Marseille n. Genua. Gooiland, 24 v. Rio Grande n. Porto Alegre. Garoct, p'ass. 24 Ouessant. Gravcland, 24 140 m. O.ZO. Madeira. Haulerwijk, 24 v. Bahrein n. Meena al Ahmadi Hercules, 24 v. Hamburg te Amsterdam. Hathor, 24 v. Bougie n. Algiers. Iïeelsum, 24 700 m. W.NW. Azoren. Hermes, 25 v. Port of Spain te Philadelphia. Helicon, 24 325 m. W.NW. Flores. Hydra, 24 250 m. Z.ZW. Fayal. Haarlem, 24 500 m. ZW. Lands End. Hecuba, 24 v. Port au Prince n. Ciudad Trujillo Hekier, 24 t.h.v. Guadeloupe n. La Guaira. Indrapoera. pass. 24 Sabang n. Aden. Ino, 21 v. Fort. de France n. Pointe a Pitre. Johan v. Oldenbarnevelt, 24 v. Aden n. Fre- mantle. Kedoe, 24 13 u. v. Port Said. Kicldreeht, pass. 25 Kp. St. Vincent. Kota Baroe, verm. 27 v. Tj. Priok n. New York. Kota Inten, 29 Port Said verw. Kaimana, 25 Penang n. Belawan. Kalahahi, 25 v. Mimika te Merauke. Karossa. 24 v. Ambon n. Kissar. Kalianget. 22 te Penang. Leersum. 24 v. Houston te Rotterdam. I.iseta, 24 v. Bangkok n. Pladju. Lombok, 24 v. Beiia n. Mozambique. Loppersum, 24 te Temeuzen. Lu Mei-kerk, 24 v. Bahrein te Rotterdam. Leerdam, 24 Scilly's gepass. Laurenskerk, 25 te Coclvln. T.emsterkerk, 24 v. Genua n. Port de Bouc. Lissekerk, 26 Bombay verwacht. Larenberg, 25' v. Casablanca te Vlaardingen. Luna, 25 v. Rotterdam te Amsterdam. Leopoldskerk, 25 v. Londen voor Hoek v. Hol land. Lindekerk, 24 te Genua. Maasdam, 24 v. Halifax n. Southampton. Malea, 25 v. Curacao te Lissabon. Marpessa, 25 v. Adelaide te Melbourne. Maasland, 24 v. Oporto Alegre n. Santos. Modjokerio, 21 v. Rotterdam te Tj. Priok. Markclo, 24 v. Karlstadt te Zaandam. Mira, 25 v. Pladju te Singapore. Mariekerk, pass. 24 Mozambique. Meliskerk, 24 370 m. O.ZO. Socotra. Metula, 24 230 m. NW-Cape. Muiderkerk, 24 pass. Port Soedan. Nigerstroom, 24 te Accra. Noordam, 24 v. Rotterdam te New York. Nieuw Holland, 24 v. Tj. Priok n. Sydney. Noordwijk, 24 400 m. O.t.N. Fayal. O-ndina, 24 Sombrero eil gepass. Overijsel, 27 Aden verwacht. Oberon, 24 v. Ciudad Trujillo n. Puerto Plata. Orestes, 24 940 m. N.NO. Paramaribo. Parkhaven, 24 v. Liverpool te Narvik. Phrontis, 24 v. Belawan n. Singapore. Prins Fred. Hendrik, pass. 24 Kp. Ray. Prins Willem IV, 25 v. Le Havre n. Antw. Prins Willem V, 20v. Chicago n. Rotterdam. Pygmalion, pass. 2-1 Kp. San Antonio. Radja, 24 v. Karachi n. Bombay. Raki, 24. v. Baltimore te Galveston. Riouw, pass. 24 Str. Gibraltar. Rodas, 24 350 m. N. Curacao. Salawati, 25 te Muntok. Slngkep, 25 te Padang. Soestdijk, 24 v. Aden naar Suez. Stad Vlaardingen, 25 v. Vlaardingen te Wabana verwacht. Straat Banka, 24 v. Kaapstad n. East London. Sibajak, 24 230 m. W.t.Z. Padang n. Aden. Sarangan, 21 v. Port Swettenham. Slamat, 22 v. Tj. Priok te Singapore. Stad Schiedam, 26 te Hoek v. Holland verw. Sarpedon, pass. 24 Haiti. Sibcroet, 24 v. Makassar n. Soerabaja. Silg-i, 24 v. Donggala n. Menado. Sabang, pass. 24 Billiion. Schiedijk, 24 6G0 m. W.t.N. Mir.icoy. Stad Breda, 23 520 m. O.NO. Bermuda. Stad Maassluis, 24 170 m. O.NO. Shetland eil. Stad Maastricht, pass. 24 Bomholm. Sliedrecht, 24 dwars Victoria. Stad Breda', pass. 25 Bermuda. Stentor. 24 1030 m. NO. Paramaribo. Straat Soenda, 21 v. Isabella te Naguya. Tarakan, 25 te Djibouti. Tawali, pass. 24 Malta. Taria, pass. 24 Azoren. Teraate, 20 v. Makassar n. Singapore. Titus, pass. 24 Kp. de Fer. Tibia, 24 250 m. O. Str. Singapore. TJibodas, 24 t.h.v. Manilla. Tjitjalengka, 24 270 m. ZW. Diego Garcia. Tomori, 24 520 m. W.t.N. Minteoy. Trajanus. 20 v. Paramaribo n. Curacao. Triton, 24 v. Puerto Cabello-n. Maracaibo. Utrecht, 27 Honolulu verwacht. Uni, 22 te New Orleans. Van I-Ieutsz, 22 v. Hongkong n. Tj. Priok. Wieldrecht, pass. 25 Townsvil'.e. Willem Barendsz, 24 310 m. NO. Paramaribo. Willemstad, 24 v. Cristobal n. Amsterdam. Waterman, 25 130 m. ZW. Andei halfgraadskan. Waal, 23 v. Beryouth te Lattakia. Waterland. 24 v. Santos. Waingapoe, 24 in Badasbaai n. Singapore. Wocnsdrecht, pass. 24 Kp. St. Vincent. IJsel, 25 v. Sevilla te Bremen verw. Zuiderkruis, 24 t.h.v. Sierra Leor.e. Zijpenberg. 22 v. Mobile te Houston. Zeeland (SSM). vertr. 25 v. Rotterdam n. Blyth Zonnewijk, 24 340 m. W.NW. Fort Aleza. KLEINE VAART Albergen. verm. 26 v. Garstcu n. Swansea. Al garve, 26 v. Bilbao :c Swansea verw. Amoirdspolder, 26 v. R'dam te Lissabon verw. Bernisse, 25 v. Loriënt te Nantes. Bill, 25 v. Ipswich te Newcastle verwacht. Bilmingham, 24 v. d. Tyne n. Rotterdam. Claes Compacn, 24 v. Swansea te La Rochelle. Carpo, 24 v. Newport n. Amsterdam. Deneb, 23 v. Hayle te Grangemouth. Diliigentia, pass. 24 Kp. de Gata. Dollard. 24 v. Newcastle te Thisted. Klisa, 23 v. Blyth te Veyl'e. Elsenlburgh, 25 v. Casablanca te Le Havre. Echo, 24 v. Rotterdam te Dublin. Ferocia, 24 v. La Rochelle n. Bordeaux. Fiducla, 24 v. Londen n. Rotterdam. Frisia, 25 v. Vedala te Sete. Geert Bodewcs. 24 v. Liverpool te Calais. Gaasterland, 21 v. Leith n. d. Tyne. Martel, 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Hast ill, pass. 25 Holtenati. Hast IV, 24 v. Rr,uaan n. Parijs. Henrica, ©vrm. 25 v. Drogheda n. Swansea. Basket-land, 24 v. Harlingen te Goole. Hondsrug, 24 v. Harlingen n. Hamburg. Ingeborg, 24 v. Federikstad n. Hamburg. Jan Kreumer, 24 v. Gravelines n. Rotterdam- Maymere, 28 Liverpool verwacht. Mays-tar, pass. 25 Scilly's. Markab, 25 v. Hamburg n. Delfzijl. Markab-N-, 28 te New York verwacht. Midsland, 24 v. Rotterdam te Grangemouth. Mizar, 25 v. Gdynia n. IJmuiden. Njord, 23 v. Antwerpen te Londen. Noord, verm. 25 v. Bi Mingham 'n. Shellhavcn. Norma, 24 v. Par te Quecnsboro. Netta, 24 v. Koldintg n. Kopenhagen. Oicum, 24 v. Middlesboro n. Londen. Omlan d ia, 24 v. Antwerpen n. Oran. R. P. S., verm. 27 v. Lissabon n. Leixoes. Soentba, 25 v. Rotterdam te Stralsund verw. Spolanda, 22 v. Bremen te Hamburg. Spora, 22 v. Benghazi n. Ardrossan. Spurt, 25 v. Drogheda te Coleraine. Timor, 25 v. Birkenhead le Rotterdam. Ton, 25 v. Velzen te Rieme verw. Texel, 25 v. Rotterdam n. Bremen. Tyro, 24 v. Newport Mon n. Amsterdam. Vrouwepolder, 24 ca. 16 u. v. Vigo te Antw. Vecht, 25 v. Hansweert n. Boston. Westlaan. 25 v. Hamburg n. Rotterdam. Westpolder, 24 v. Oporto te Leixoes. SLEEP VA ART Hu a son. 24 te Beira teruggekeerd. Loire, 24 t.h.v. Massawa. Poel zee, 24 260 m. Z.ZW. Kp. Verde. Rode Zee, 24 1010 m. NO.t.o. Martinique.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10