Antonius ziekenhuis sloot eerste 25 jaar af met een klinkende receptie Velsen schonk twee-en-een-half duizend gulden Waardering van alle kanten Agenda voor Beverwijk Visserij-varia J Havenberichten DAMESMODEHUIS Zeeweg 236 - Telefoon 6302 DE BIBLIOTHEEK KOMT ER Veilingomzet in Noord holland f 63 millioen GALAVAZI Velsen-Noord 3 Belangrijke wedstrijden voor „Watervliet" Castricum Dr. A. F. J. Portielje: rode lap is niet waar GALAVAZI IJmuiden GALAVAZI VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 10 Doet Uw StNicolaas inkopen op de Kerstconcert met solistische medewerking Hogere schoorstenen op de Munnikenweide Tienduizend kilo „nero" BAKKER IJ MANTEN Goed tuinbouwjaar PARKER - OSMIA VULPENNEN Kennemerstaten spelen „Vogel vlieg de wereld in" Kinderfeest van Van Gelder Zonen Jongens- en Meisjesboeken Prenten- en Kleurboeken Meevaller THALIA Waterloo ontvang DSK Sigaren - Sigaretten Rokersbenodigdheden MEER NOG DAN OFFICIëLE TOESPRAKEN konden zeggen en duidelijker dan de taal der vele bloemstukken, sprak de lange stoet oud patiënten, die gistermiddag het jubilerende Antonius ziekenhuis in wezen complimenteren, van de sympathie voor deze instelling in alle lagen der Velsense bevolking. Ze hebben moeder-overste Dolorosa en de vier zil veren „religieuzen, die van het begin af" haar krachten aan het ziekenhuis gaven, zowel als de dokter R. P. v. d. Veld geneesheer directeur en zijn echtgenote de hand gedrukt en er zijn heel wat verhalen over blindedar men en galstenen opgehaald op dit deel van de drukke receptie van Don derdagmiddag. Een receptie, die tevens de kroon zette op het werk van een ijverig comité uit de burgerij, dat het lieve bedrag van 1932,50 kon aanbieden voor de nieuwe bibliotheek: Velsens caudeau aan deze en de komende patiënten. Dit bedrag bleek later zelfs te zijn aangegroeid tot rond 2500, zodat de zieken zich voorwaar niet meer hoeven te vervelen en het ziekenhuisbestuur dankbaar kan terugzien op deze dag der volledige vreugde. De dag, die solemneel begon met een Mis in de Paterskerk en vrolijk eindigde met een fleurige revue in het Patronaat. ADVERTENTIE Het middeti en betere genre Voor de chic „UNIC" Meeuwenlaan hoëk Cedérstraat IJmuiden-Oost - Tel. 4206 KÉNT U-ONS SPAARSYSTEEM?,: In een lange, devote stoet zijn de non netjes door de koude ochtend ter kerk gegaan, om de mis van dankbaarheid te horen, die door de pater-provinciaal dr. Clementinus is opgedragen. Met een vergrijsde pater Ernestus, een van de pioniers van het ziekenhuis, op een ereplaats je. Koorkap en tapijt In de te kleine jongens- en mannenzaal, waar tegen stemmig zwart laken met gele herfstasters het getal 25 was geschreven, is de intieme viering van het jubileum voortgezet: van de kloostergemeenschap te IJmuiden-Oost kregen de zusters een koor kap en uit handen van pater-rector ontving dr. v. d. Veld een prachtig Perzisch tapijt, waarna moeder Dolorosa onder meer de jubilerende geneesheer nog een gouden horloge overhandigde zuster Bernarda bedacht hem met een historisch foto album. Receptiezaal te klein In de middag zijn tientallen bekende Velsenaren, onder de blanke erepoort voor de hoofdingang van het ziekenhuis gegaan - weer naar de receptiezaal, waar in het openbaar de loftrompet is gestoken over de werken der barmhartigheid, die de zus ters van het jarige huis zo onvoorwaarde lijk bemind hebben gemaakt in de Velsen se gemeenschap. Burgemeester mr. M. M. Kwint, die met wethouder F. J. A. Strijbosch en de secre taris der gemeente, de heer J. Veenstra, het gemeentebestuur vertegenwoordigde, toonde zich dankbaar voor het werk, dat dr. v. d. Veld en zijn staf in de afgelopen kwart eeuw hebben verzet. Hij memoreer de de moeizame stichting van het zieken huis en bepaalde zijn gehoor voorts bij de kansen op een tweede ziekenhuis in de ge meente, dat de burgemeester en de raad in deze zich uitbreidende gemeente nodig achtten. Mr. Kwint hoopte en meende, dat har monie tussen de beide inrichtingen zeer wel mogelijk is en hij besloot zijn rede met de bede, dat zusters en doktoren hun zegenrijk werk nog vele jaren mogen voortzetten. Een hartelijke handdruk be krachtigde deze woorden. Geld en boek De heer P. Waardenburg herinnerde aan de oprichting van het jubileumcomité uit de burgerij, dat mede voortkwam uit de kruisverenigingen en hij kon met enige trots een enveloppe met 1932.50 over handigen als stevige financiële basis voor een nieuwe bibliotheek. Sprekende over de eenheid in dit zieken huis, zijnde „de mooiste arbeid", gericht op de naaste, zag hij daarin een vaak ideale realisering van de godsdienst. Speciale hulde verdienden naar zijn smaak degenen, die de offerande uit de ge meente allereerst aan de patiënten ten goede wilden doen komen. Het medische werk „Blut und Blut- krankheiten" werd aan dr. v. d. Veld over handigd met een speciaal persoonlijk toe spraakje. Als lid van het comité voornoemd, meer echter nog als huisarts en ook namens de Ziekenfondsen, voerde dr. A. J. v. Leusen het wóórd. In een pittige speech meende hij namens velen te mogen verklaren, dat één ding nooit in twijfel is getrokken ten opzichte van het Antoniusziekenhuis: de liefde en toewijding, waarmee er altijd gewerkt is. Naast dr. v. d. Veld wilde hij dr. J. Kuyer, de eerste chirurg uit de zieken huishistorie, niet vergeten, de man, die een merkwaardig stempel op de inrichting drukte met zijn humor en vaak tomeloze strijdlust strijdlust, die vooral aan de dag traden bij de besprekingen over de tarieven met de ziekenfondsen en in de bezettingZijn slotwens, dat de genees heer-directeur immer zoveel mogelijk uit de ziekenfondsen moge weten te slaan en dat de fondsen hunnerzijds dit streven zo veel mogelijk de voet dwars zullen mogen zetten, werd later door de jubilaris met een gemoedelijke tegenzet beantwoord: zoveel mogelijk, dat het ziekenhuis „uit" kan. Respect Als nestor der Kennemer artsen voegde dokter A. de Groot uit Santpoort, zelf méér dan gouden jubilaris, zijn gelukwensen bij de vorige: hij herinnerde zich, hoe hij een kwart eeuw terug verlangend uitzag naar een ziekenhuis. In afwijking van de burgemeester zag hij de noodzaak van een tweede ziekenhuis r.iet zo hevig, ook al om het slechte econo mische getij en het daaruit voortkomende risico bij de stichting van een dergelijk in stituut. Als directeur van Velsens GGD nam dr. L. S. Limborgh Meyer het woord, om zijn waardering te uiten. Hij heeft de ontwik keling van de opening af meegemaakt en hield er een diep respect voor het beleid in het Antoniusziekenhuis aan over „we deden nimmer een vergeefs beroep op dr. v. d. Veld." Hij kon er voorts als oud patiënt over oordelen en mocht tenslotte met voldoening gewagen van het feit, dat het instituut tij dense de oorlog een bolwerk van vaderlandse gezindheid is geweest. Als secretaris van het Wit-Gele Kruis sprak de lieer P. C. Grimbergen ook tot zijn voorzitter dr. v. d. Veld. Hij tekende de ordezusters aldus: „Deze zusters zijn de beste, de allerbeste dochters uit ons gezin" en herinnerde terloops aan het voortreffelijk werk, dat zuster Lotha- rina haast een kwart eeuw voor het Wit Gele Kruis, dat zelf ook haast 25 jaar be staat, verzette. Met een ingelijste foto kwam de heer J. v. d. Zijl als oud-patiënt zijn hulde bren gen en tenslotte kreeg dr. v. d. Veld de ge legenheid een warm dankwoord te uiten, waarin hij elke spreker persoonlijk beant woordde en zijn erkentelijkheid uitsprak voor het grote ingezamelde bedrag. Moeder Dolorasa maakte blij de ADVERTENTIE Regenjassen en -mantels v.a. 13.75 Jacks voor jongens, meisjes en heren met wol en teddy ge voerd vanaf 17.50 Joppers vanaf ƒ14.45 Overhemden 6.95 Zelfbinders vanaf 1.25 Ruime keus in Sokken, Zakdoeken enz. enz. Voorzorg- en Centr. Spaarfondszegels worden in betaling aangenomen. Rederijkers speelden voor radiofonds Rode Kruis ziekenhuis Teil bate van het Rode Kruisziekenhuis- radiofonds is gisteravond in het Kennemer Theater een tweede opvoering gegeven van „Goud en Antiek" door de Rederij kerskamer „Kennemerland". Hoewel de zaal niet tot op de laatste plaats bezet was, heeft toch een talrijk publiek van het zeer goede spel van de Rederijkers genoten en daarmede hebben ze hun steentje bijge dragen aan de verpozing van de zieken in onze gemeente. Het juiste bedrag, dat aan het radiofonds zal worden afgedragen kon nog niet worden vermeld. „Goud en Antiek", dat al eerder in deze uitvoering in ons blad werd beschre ven, kreeg ook gisteren een vertolking op „hoog niveau" en „Kennemerland" kan met zulk spel met een gerust hart mede dingen naar de eerste prijs op het „Land juweel", dat in December voor 't Nut in Bedegraven gehouden zal worden. We gens ziekte van mej. G. Blansjaar, vertolk te mej. F. W. G. van der Grint de rol vaii Joan. juiste omvang van de gift bekend en ver volgens is er een lange stoet langs de ordezusters en de dokter getrokken om met een handdruk te bezegelen, wat 25 jaar aan sympathie opbouwde. Een serenade van Soli Deo Gloria en een concert van het jongenskoor „Zingende klokken" vormden een gewaardeerd muzi kaal tussengerecht. Blindedarm in de revue In het Patronaat is 's avonds die eerste „kijkdag" voor IJmuiden, ergens in November 1927, in de herinnering teruggeroepen, waaraan ook wij refe reerden in ons artikel van 15 Novem ber jl. Wat de nieuwsgierigen toen haast te zien kregen, werd als een reusachtig schimmen spel getoond ter inleiding van de feest revue: een blindedarmpatiënt, die (bij de geënscèneerde herhaling der operatie wel heel ondeskundig) van zijn plaaggeest af geholpen werd. Verder is er met eigen krachten een beel gegeven van het ziekenhuis, zoals het reilde en zeilde en de bloemen, die de jubi lerende directeur van de medespelenden kreeg toegewezen, vormden wel een goed beeld van de plezierige sfeer in de inrich ting. Dat de autrices van de verschillende schetsjes de zusters dankbaar de kleine zwakheden van collega's en reli gieuzen op de hak hebben genomen, was een hogelijk gewaardeerd onderdeeltje van het feest en menigmaal mocht er dan ook hartelijk gelachen worden over de spelde- prikjes aan diverse adressen. Volksdansen (fleurig, want dan zijn de zusters ook eens gewone meisjes) een wachtkamer, het wis selde elkaar in bonte volgorde af en de vaak spitse vondsten maakten het geheel ondanks de improviöorische aankleding tot een kostelijk besluit van een paar waarde volle dagen. Weer toonde burgemeester Kwint met zijn echtgenote zijn belang stelling. F. In de Grote Kerk in Beverwijk wordt op 18 December een Kerst-kerkconcert gege ven door de Hoogoven-Harmonie, met medewerking van het Beverwijkse Toon kunstkoor. Uitgevoerd worden onder meer werken van Mendelssohn, Buxtehude en Von Gluck. De fluitsoli worden vertolkt door de fluitist J. J. Eoman. De keukenschoorstenen van het complex van 294 woningen op de Munnikenweide in Beverwijk blijken bij bepaalde weersomstan digheden de rook niet voldoende te kunnen afvoeren. Daardoor kan in de keukens kolendamp binnendringen. Na verschillende proefnemingen is het mogelijk gebleken dit mankement te verhel pen door de schoorstenen ongeveer VA meter hoger op te trekken. Het blijkt dat de bewoners allengs meer in de keukens gaan verblijven. Hoewel dit niet met de oorspronkelijke bedoeling over eenkomt en het in feite een drukken van het woonpeil betekent, zal daarin noodge dwongen moeten worden berust en zal de rookafvoer moeten worden verbeterd, zo zeggen B. en W. De kosten van deze voorziening worden geraamd op f 11.370. Donderdag was er op de speciale Bever wijkse schorsenerenveiling een aanvoer van 10.000 kilo; er werd voor de eerste kwaliteit van 4170 cent per kilo betaald. Het aanbod van breekpeen bedroeg 5000 kilo, hiervoor werd van 614 cent per kilo betaald. ADVERTENTIE GOEDE WIJN,behoeft geen krans Ook onze BANKETLETTERS niet. Bestelt ze tijdig. Driehuizerkerkweg 70 Tel. 4128 Vrijdag 28 November Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Mara- Maru". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Café de rode Engel". W. B. Theater, 8 uur: ..Het tovertapijt". Zaterdag 29 November Bioscopen als Vrijdag. In jaarverslag 1951/1952 van de Provin ciale Commissie uit de Veilingen in Noord holland constateert de secretaris dat het een goed tuinbouwjaar is geweest. De omzet bedroeg 63 millioen gulden, hetgeen 16 mil lioen meer is dan in het vorig boekjaar. Van de slechte bedrijfsuitkomsten van 1950 in het buitenland heeft tuinbouwend Neder land geprofiteerd. Alleen de export van be- waarkool bedroeg in het tijdvak van 1 Ja nuari tot 1 Juli 1952 45.000 ton tegen 27.000 ton in dezelfde periode van 1951. Een meevaller was de gelegenheids export van 630 wagons naar Amerika. Een regelmatige export is niet onmogelijk, voor al niet wanneer de stoomvaartlijnen de hoge vracht wat zouden willen verlagen. Van de 5000 ton geëxporteerde bloemkool ging 3300 ton naar Duitsland. 1400 ton naar België en 400 ton naar Zwitserland. De ex port van vroege aardappelen had weinig te betekenen en bedroeg slechts 1800 ton tegen 6000 ton in het vorige jaar. West-Indië was de voornaamste afnemer. Over het algemeen werden er veel minder producten doorgedraaid dan vorige jaren. Alleen spinazie maakte een uitzondering. De grote doordraai van spinazie schrijft men toen aan de contractteelt van de fabrieken. Wanneer de fabrikanten geen spinazie meer zouden kunnen contracteren, zou de door draai voor het grootste gedeelte door de fabrieken kunnen worden opgenomen. In het voorjaar 1952 draaide aan de vijf voornaam ste veilingen nog 400 ton door. De geringere doordaai van andere produc ten was veelal een gevolg van inkrimping van de teelt, zoals bij de vroege sluitkool. Van de productie van 16.500 ton draaide in 1950 13.500 ton door. In 1952 was de productie bijna 6000 ton en de doordraai slechts 440 ton. Van de herfstkool was de productie in 1951 42.000 ton, waarvan 16.000 ton door draaide; in 1951 35.500 ton, waarvan slechts 6400 ton doordraaide. Vergeleken met de twee voorafgaande droge jaren slaat het natte jaar 1951/52 een heel goed figuur. De hogere veilingomzetten betekenen echter nog niet, dat de uitkomsten in de tuinbouwbedrijven zo gunstig zijn ge weest. Ook de bedrijfsuitgaven zijn niet te danken aan grotere aanvoeren. Het aan bod van groenten was integendeel kleiner dan in 1950. De hogere omzetcijfers zijn het gevolg geweest van de goede prijzen die voor bijna alle producten werden gemaakt. Door de minder goede oogst in het bui tenland had de afzet van fruit een zeer gunstig verloop. De centrale sortering van de fruitveilingen beliep 4 millioen kg. ADVERTENTIE Kennemerlaan 17 - Telefoon 4573 Voor de korfbalvereniging „Watervliet" staat wind en weder dienende een drukke competitiedag op het programma met drie senoren-wedstrijden, die stuk voor stuk belangrijk zijn. Het eerste twaalftal, dat zich na enige nederlagen Zondag goed herstelde, kan dit herstel uitbuiten tegen het bezoekende team van Groen Geel 1 uit Wormer. Deze ploeg is altijd een lastige tegenstander geweest. Watervliet 2 zal een bezoek brengen aan Aurora 2 in Haarlem. De Watervliet- reserves hebben er tot nu toe nog niet erg veel van terecht gebracht en dus zul len zij hard moeten werken, om niet weer zonder winst terug te keren. Het wisselvallig spelende derde Water- vliet-twaalftal gaat naar Nieuw Flora 2 in Haarlem. Met de geroutineerde spelers on speelsters van dit twaalftal moet het mogelijk zijn de volle winst te behalen. Watervliet 1 komt uit met de dames D. Hartman, T. Waagmeester, C. v. Lade- stevn. R. Weymar, J. Kluft, B. Koet en de heren W. Berghuis, S. Hartman, A. de Vries. M. Veerbeek, J. v. d. Berg en F. Vos. De Watervliet-jeugd is met alle vier teams hard op weg naar de kampioen schappen. Na de behaalde vier overwin ningen, in totaal met 30 doelpunten voor en 2 tegen, van vorige week kunnen op nieuw winstpunten worden verwacht. Voor Zaterdagmiddag zijn vastgesteld: Arora A-Watervliet A; Watervliet jun.- Oosthoek A en Watervliet B-DSV A. Door een aantal leden van verscheidene Kennemerstaten-afdelingen is onder lei ding van een beroepsregisseur ingestu deerd de comedie van A. P. Pearsly in de vertaling van Jan Teulings „Vogel, vlieg de wereld in". Voor de leden van de bij Kennemersta ten aangesloten verenigingen zal van dit toneelstuk in drie bedrijven op Dinsdag 16 December in het Kennemer Theater te Beverwijk een uitvoering worden gegeven. IJmond-handbalIers hebben misschien rust Naar het zich laat aanzien, zullen de leden van de handbalvereniging „IJmond" Zondag een rustdag in de competitie ge nieten. Er zijn namelijk nog geen wedstrijden vastgesteld. Wel zullen de IJmonders Zondagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" bijeen komen voor de St. Nicolaas-contactavond. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 1 trawler f22.800. Loggers: KW 40 f3610; KW 159 f620; KW 54 f600. De directie van Van Gelder Zonen N.V. Papierfabrieken heeft het voornemen om ook dit jaar weer een kinderfeest te hou den voor de kinderen van zes tot en met tien jaar. Deze middag wordt 'gehouden op Woens dag 10 December in gebouw „Concordia", waar de uitvoering van het programma wordt verzorgd door de balletschool van Chris Hofland uit Den Haag. De kinderen, die voor dit feest van ver af moeten komen, zullen per autobus worden vervoerd. Gouden Haarlemse Korfbal Bond geeft feestavond Ter gelegenheid van het gouden be- staansfeest van de Haarlemse Korfbal Bond op 2 Juni 1953 wordt door het be treffende bondsbestuur een feestavond voorbereid voor alle H.K.B.'ers, die wordt gehouden op 14 Maart 1953 in het gebouw van de St. Bavo te Haarlem. De radiosprekers, die regelmatig in staat zijn een groot gedeelte van het Nederlandse volk te boeien door de macht van het woord, kan men op de vingers van de beide handen tellen. Tot die weinigen be hoort zeer zeker dr. A. F. L. Portielje, in specteur van de levende have van „Artis", die een zeer grote „luisterdichtheid" be reikt. Daarvan hebben de leden van de Castricumse Kunstkring „Elckerlyc" Don derdag in het.Corso-theater kennis kun nen nemen, toen hij het onderwerp „Boeiend Dierenleven" bij de kop nam. Door zijn 35-jarige waarneming is dr. Por tielje er in geslaagd niet alleen een grote hoeveelheid weinig bekende gegevens te verzamelen, maar tevens kan hij door zijn uitgebreid vergelijkingsmateriaal de onder linge verhouding en de grote harmonie in de dierenwereld toelichten. „Als wij goed op het gedrag van de die ren letten, dan leren wij niet alleen het dier, maar ook onszelf kennen". Aldus de spreker die met deze niet geheel nieuwe woorden zijn voordracht begon. In de eer ste plaats gaf de causeur de aanwezigen de raad het dier niet uit de hoek van de „baas" te behandelen, doch als een kameraad. „U moogt een klein kind, maar evenmin een dier iets kwalijk nemen". Met zijn uitgebreide kennis en zeldzaam vermogen om in te dringen in de „psycho logie" van het dier, heeft dr. Portielje de luisteraars telkens verrast met een geheel nieuw inzicht in de ons dagelijks omringen de dierenwereld. Verschillende geijkte in omloop zijnde meningen als die rode lap voor die stier verwees hij en passant naar het rijk der fabelen. Tot de aanwezigen behoox'den onder meer burgemeester C. F. Smeets en echtgenote en de voltallige R.K. Geestelijkheid. De Sint bij cle J.G. en K.J.B. De Katholieke Jongens Beweging en de Jongeren Gemeenschap in Castricum hou den Zondag 30 November in het Jeugdhuis aan de Overtoom een St. Nicolaas-bijeen- komst. Het hoogtepunt is ongetwijfeld het bezoek dat de goede Sint en zijn knecht aan de meisjes en jongens zal brengen. Voor het muzikale gedeelte van de avond draagt de band van de K.J.B. „De Vraagtekens" zorg, en verder wordt het programma afge wisseld met een geheugenestafette, schets jes en wat dies meer zij. Dameskoor Duinenbosch Het dasmeskoor „Duinenbosch" dat reeds 26 jaar bestaat en meerdere malen met succes voor de radio is opgetreden, vraagt in de maand December twee maal de aan dacht. Onder leiding van mejuffrouw Jo Immink, muziek- en zangpaedagoge, luis tert het koor Maandag 15 December een avond op van de Katholieke Vrouwenbond in hotel De Harmonie en Maandag 22 De cember zingen de dames voor de patiënten van het provinciaal ziekenhuis „Duinen bosch" in de grote toneelzaal van de in richting. Er staan Hollandse, Franse, Duit se en Italiaanse Kerstliederen op het pro gramma. Tevens zullen de aanwezigen de alt mejuffrouw Rie Kuys en de sopraan mejuffrouw Annie Groot kunnen horen. ADVERTENTIE Kennemerlaan 17 - Telefoon 4573 Grotere aanvoer van schorseneren De tuinders uit de omgeving van Castri cum brengen steeds meer schorseneren op de speciale exportveiling, die ook daar iedere Donderdag wordt gehouden. Bedroeg de aanvoer verleden week 15.000 kilo, gis teren (Donderdag) zorgde men voor een totaal van 25.000 kilo. Schorseneren 1 be- somde van 4554 cent per kilo, waar de tweede soort een prijs van 25—34 cent tegenover stelde. Ook peen is rijkelijk op de markt gebracht getuige de 45.000 kilo die men te veilen kreeg. Hier was 10.000 kilo B-peen bij die 13.40—15.30 per 100 kilo noteerde. Peen C 11.000 kilo werd verkocht voor 10.50—12.30, en peen D en afwijkende peen 24.000 kilo ging van de hand voor 7.208.60. Deze 24.000 kilo was bestemd voor het binnen land. Het kabaal om de tweehonderd emi granten, die te elfder ure van de passa gierslijst van de „Fairsea" werden ge- schrapt, heeft in Beverwijk voor de familie Duiker wellicht toch nog een goede wending genomen. Wellicht, want het vertrouwen na al het gebeurde is wel een beetje geknakt. De familie vader, moeder en een kind heeft namelijk bericht ontvangen, dat ze toch meegaat naar Australië. Een andere Duiker Wim, een Beverwij- ker uit de Koningstraat, die twee weken geleden in het huwelijksbootje stapte l en eveneens naar Australië zou emigre ren, is er ook bij betrokken. Hem heb ben de autoriteiten echter meegedeeld, dat hij schadeloos wordt gesteld voor het opzeggen van zijn baan en dat hij in December per vliegtuig vertrekt. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) HEDENAVOND, 8 uur ZATERDAG en ZONDAG. 7 en 9.15 u. een verbijsterend drama Een vrouw werd geschonden Een IDA LUPINO-produclie met MALA POWERS - TOD ANDREWS. De afschuwelijke ervaringen van een jong meisje dat het slachtoffer werd van een laaghartige aanranding. Een film gebaseerd op (helaas) ware gebeurtenissen. Alléén toegang, boven 18 jaar. MAANDAG en DINSDAG. 8 uur Een sensationeel verhaal, vol avontuur en romantiek BLOEDVLAG BOVEN QUINTO in kleuren Toegang 14 jaar. ZONDAGMIDDAG 3 uur een bijzonder programma Walt Disney's gekleurde tekenfilm DE 3 CABALLERO'S Geheel Nederlands gesproken! Vooraf: ROBBENEILAND Een waar avontuur in kleuren DONDERDAG a.s. in onze serie speciale voorstellingen TERWILLE VAN MIJN KIND Een aangrijpend gegeven met BARBARA STANWIJCK DSK is Zondag als het weer mee werkt de gast van Waterloo; de Haar lemmers hebben tot dusver een zwakke in druk gemaakt, want de wedstrijd op het DSK-terrein werd een 50 overwinning voor Waterloo. Dus het gevaar, dat deze tegenstander onderschat wordt, is aan wezig. Waterloo zal de strijd niet te licht moeten opnemen en van meet af aan stevig moeten aanpakken, om de puntjes thuis te houden. Het volledige programma luidt: WaterlooDSK, 9,45 uur; Waterloo 2 Beverwijk 4, 12 uur; Waterloo 3DSB 3, 2 uur; DIO aWaterloo a-jun., 12 uur. Waterloo I komt uit met: W. Kok; J. v. d. Steen, J. J. Schelvis; J. Buding, J. Schaap, J. v. Sikkelerus; A. Broek, J. Zwa nenburg, G. Post, P. Dekker, A. Holman. Stil en duur. Het geringe aanbod in verse vis van Donderdag ging tegen sterk geforceerde prijzen van de hand. Kleine schol, die nog het best vertegenwoordigd was, werd betaald met f 40 tot f 45 voor de soorten 2 en f 30 tot f 28 voor de drie tjes. Ook wijting, waarvan maar een paar kisten werden gelost, bracht het er met f 30 per kist niet slecht af. De hoofdaan- voer bestond uit haring, die voor het groot ste deel voor rekening kwam van de traw ler Thorina: f 17 tot f 14 voor de Kanaal soorten. Ook de Engelse walsoorten waren iets beter in trek en noteerden gemiddeld f 13 tot f 15 per 50 kg. De overige aan voeren waren te gering om steekhoudende prijzen te kunnen maken. Wachten beloond. Door de betere Engelse walprijzen besomden de loggers Donderdag goed. De hoogste werd de KW 168, die f 9190 besomde, hoewel ook het resultaat van de SCH 7, die daags te vo ren ten dele verstek liet gaan. met f 7750 niet onbevredigend genoemd kon worden. Nul komma nul. Vandaag was er, zo als te voorzien was, geen rondvis, daar geen der trawlers lust voelde Vrijdag te markten. Van het Kanaal kwamen binnen de „Sumatra" met 1100 en de KW 40 met 450 kisten. Ook de aanvoeren van de we kelijkse kotters en loggers waren opval lend veel minder. Vooral aan tong kwam er bijna de helft minder dan de voorgaan de week. Door het feit dat de vangsten niet bijster groot waren, bleven er vele grote kotters en loggers nog buiten om pas Maandag aan de markt te komen. Morgen twee. Morgen komt er echter weer wat meer leven in de brouwerij. Woensdagavond zijn de Petten en de Dirkje onder stoom gegaan. Van de Petten kwam nog geen vangstopgave binnen; de Dirkje meldde 220 kisten- makreel, 70 schelvis en piepers, 20 gul en wijting, 25 radio, 40 wijting, 10 diversen en een tien tal stijve dikkoppen. Voor de Sinterklaasweek lijkt het druk te gaan lopen met trawlers. Volgens de vertrekdata zijn voor het begin van de week „rijp" de Bloemendaal (17 Nov.), Flamingo, Vikingbank en Polderman (18 Nov.). Van de Kanaalboten staan op de nominatie de Tzonne (19 Nov.), de Mary en de Medan (21 Nov.). Kaal In het Kanaal. In het Kanaal gaat het nog niet erg van harte met de vangsten. Wel komen er soms hier en daar enkele mooie trekjes binnen, maar breed is het nog lang niet. Verwacht kan worden dat de Medan, die enkele malen een goede trek had gehad, nog zal pro beren er deze week „af te komen". Donderdag 27 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Aegir van Kotka, Schie van Rotterdam, Leopolds- kerk van Rotterdam, Hera van Southamp ton, Arillerntor van Narvik, Westerdok van Londen, Gaasterland van Tyne, Osric van Sundsvall, Hirondelle van Londen, Durward van Leith, Rubicon van Dover, Falcon van Londen, Rijnstroom van Lon den, Saint Paul van Le Havre, Zaan- stroom van Huil. Vertrokken zijn: Sherwood naar Huil, Mjölner naar Rotterdam, Gaasterland naar Rotterdam, Aegir naar Castletown, Oran jestad naar Willemstad, Enrico Nazarella naar Gdynia, Grote Beer naar Pretoria, Hercules naar Rotterdam, Wika naar Var- berg. ADVERTENTIE Kennemerlaan 17 - Telefoon 4573 Dr. H. N. Boon, de nieuwe buitengewone gezant en gevolmachtigd minister in Italië, die in dit ambt mr. W. F. L. graaf van Bylandt, benoemd tot Hoge Commissaris |in Indonesië opvolgt, heeft zijn geloofsbrieven aangeboden aan de president van de Republiek Italië, Einaudi. De plechtigheid vond plaats in het Quirinaal te Rome. Dr. Boon (rechts) begroet de president.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 16