Wachtlijst van 1946 woningzoekenden wordt uit alle macht bestreden Gesprek over wegen en straten tussen raad en college Boekhouder der buizengieterij in restaurant W.-O. gehuldigd Agenda voor Velsen Ambtenaren op weekloon kun nen verbeteringen tegemoetzien Velsens woningbeleid in het geding Financiële moeilijkheden vertragen de nieuwbouw Santpoorts kruispunt een kruis Jaarvergadering van „Jong Nederland voor Christus" Bijna duizend schepen passeerden IJmuiden in November „Een reus" in het Hoogovenzilver „Noord Holland" met drie bakken naar Aden vertrokken Kerstactie van het Jeugd-Rode Kruis Avond van de Bond voor Staatspensionnering PAARD SLAAT AUTO T.L.-verlichting op komst IJmonders speelden in het RAI-gebouw Sinterklaas-verrassing voor de Plaatwellers ;C DINSDAG 2 DECEMBER JS32 Bij tie behandeling: der gemeentebegroting- voor 1053 in de afdelingen van de raad, heeft er zich een uitgebreid spel van vraag en antwoord ontwikkeld over het woning beleid in V eisen. Daarbij heeft het ganse, nog steeds zwaarwegende probleem van de woningnood, aanleiding gegeven tot een uitvoerige beantwoording van de zijde van het college van burgemeester en wethouders en zowel de gevolgen van de migratie, die naar het oordeel van vele raadsleden merkbaar zijn in de vorm van een geringe toewijzing van huizen aan de bevolking zelf als het lange leegstaan van huizen, de bouw voor de uitbreidende industrieën en de daaruit voortvloeiende financiële offers hadden de aandacht van raad en college. Voov alles vestigden B. en W. er de aandacht op, dat het bouwvolume voor de gemeente mede wordt bepaald door de be hoefte van de Hoogovens. De Velsenaren, niet betrokken bij die industrie, ondervin den daarvan geen nadeel, omdat de ge meente bij afwezigheid daarvan verhou dingsgewijze minder zou kunnen bouwen. Hieruit volgt, dat de problemen van de „Velsenaren" normaal de aandacht hebben en er van achterstelling geen sprake is. De verhouding met de betrokken bedrij ven en de omliggende gemeenten berust op zakelijke basis en laat niets te wensen over. De toewijzing van woningen geschiedt naar urgentie, aldus het college. Weer een ander lid wilde gaarne worden ingelicht hoe groot op heden het aantal nieuw ingeschreven woningbehoevenden is, dat voor een zelfstandige woning, vol gens de richtlijnen van het huisvestings bureau in aanmerking komt. Wachtlijst: bijna 2000 De totale wachtlijst bedroeg volgens mededelingen van B. en W. respectievelijk op: 1 Januari 1952: 1505; 1 April 1952: 1560; 1 Juli 1952: 1755; 18 November 1952: 1946. V een zelfstandige woning (gezinnen van ,f meer personen) komen hiervan in aanmerking: 560. a. tegenwoordige huisvesting onhoud baar: 15 inwonende en 13 zelfstandig wo nende gezinnen, totaal 28 (van deze 28 zijn 10 gezinnen met minder dan 4 personen). b .In het voorafgaande begrotingsjaar zijn 1561 vergunningen voor een zelfstan dige woning uitgereikt. c. Aantal ingesdhréyenen in aanmer king komend voor inwoning (1946560) is 1386 (betreft dus gezinnen van minder dan 4 personen). d. Woningruil tot stand te brengen be hoort in feite niet tot de taak van het huisvestingsbureau; echter wordt intern een lijst bijgehouden van gezinnen die willen ruilen, totaal 400. e. Betreft gezinnen, die naar Velsen willen verhuizen en elders over zelfstan dige woonruimte beschikken, totaal 315. In het algemeen komt, zo mogelijk, een gezin van 4 personen of meer voor toe wijzing van zelfstandige woonruimte in aanmerking. Het is echter niet uitgesloten dat voor een klein type woning ook een gezin van drie of zelfs twee personen in aanmerking komt (b.v.. voor de étage- en duplex-woningen Lang leeg Een drietal andere leden vestigde de aandacht op het lang (soms 3 a 4 tot 8 a 9 maanden) leegstaan van sommige wonin gen. Als voorbeeld werden genoemd het perceel Kompasstraat 68, enige woningen aan de Kerkweg en aan de Ladderbeek- straat. Aan de andere kant was het een dezer leden bekend, dat een gezin met een kind, waarvan man- en vrouw reeds een jaar waren gehuwd nog geen woning heeft kunnen krijgen en reeds op verschil lende adressen heeft gezworven. Het college re pliceerde, dat door bijzondere procedures, buiten de bevoegdheid van het college, het kan voorkomen, dat woningen een tijd lang blijven leegstaan. Een der leden vroeg in welke positie de woningbouw door herbouwplichtgen ver keert en B. en W. antwoordden, dat de woningbouw door herbouwpliehtiigen re gelmatig toeneemt. Op 31 October 1952 waren voor reke ning van her bouw plicht igén 140 woningen in uitvoering. Bovendien hadden 117 her- bouwplichtigen op die datum rijksgoed keuring verkregen. De stand van de particuliere woning bouw is als volgl: 1952 t/m. 31 10: indivi dueel 216, institutionele beleggers 120, to taal 336; totaal sinds 1915: individueel 609, institutionele beleggers 156. In totaal ge neraal werden er 1176 particuliere huizen gezet. ADVERTENTIE A. N. W. B. K. N. A. C. AUTORIJLES? met nieuwe wagen UW ADRES R E IJ M 'S AUTORIJSCHOOL Hagclingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 GEDIPL. INSTRUCTEUR Donderdag 11 December tentoon stelling van het werk der schoolkinderen De tuberculose-patiënten die verpleegd worden in 't „Rotterdams Zee-Hosoitium" in Katwijk aan Zee zullen met Kerstmis verscheidene „eigen gemaakte" presentjes ontvangen. Dit geldt voor de volwassenen zowel als voor de kinderen. De leerlingen van verschillende lagere scholen in Velsen hebben zich namelijk sedert enige tijd bezig gehouden met het vervaardigen van handwerken, kalenders en andere handenarbeid, en dat allemaal op initiatief van het „Jeugd Rode Kruis". De voorwerpen, die verzonden worden, zullen Donderdag 11 December in de school aan de Lijsterlaan 1 te bezichtigen zijn. De wethouder H. de Boer zal m zijn kwali'eit van wethouder van Onderwijs e— middavs om kwart over vier de ten toonstelling openen en daarna krijgen be langstellenden gelegenheid tussen 16.45 en 18 uur en tussen 19 en 20.30 uur de ex positie te bezoeken. In het vorig begrotingsjaar 1952 was de toeneming van de woningvoorraad in dc periode van 1 Januari t m. 31 October als volgt: 1. door nieuwbouw a. gemeentewo ningen 108, c. particuliere woningen 5, 2. door herbouw 331, 3. door verbouw en splitsing 3, totaal 447. In November en December 1952 zullen naar verwachting nog 115 woningen ge reed komen. Het aantal gereed gekomen woningen in 1952 zal lager zijn dan dc voorgaande .ia- ren, tengevolge van de leningsmoeilijk heden in het gehele land, waardoor in 1951 de aanvang van de bouw van 664 ge meentewoningen enige tijd moest worden uitgesteld. In 1951 nam de woningvoorraad n.l. toe met totaal 901 woningen. In uitvoering waren op 31 October 1952: particuliere woningen 148, gemeentewo ningen 664, totaal 812. Op 31 October 1952 bestond 88,7 van de woningvoorraad uit eengezinswonin gen. Op 31 Mei 1947 was dit percentage 85.7 Het bouwen van étagewoningen is het logisch gevolg van de realisering van het door de raad vastgestelde wederop bouw- en uitbreidingsplan, dat de wijze van bebouwing aangeeft. Er is met twee van de woningen aan de Meerweidenlaan een proef genomen om de gewraakte verflaag met de zandstraal- metihode te verwijderen, waardoor de bak- sleenkleur weer zichtbaar is geworden. Op grond hiervan wordt een nader plan tot verdere bewerking der gevels voorbe reid. Industrie en nieuwbouw Tenslotte sprak een lid de vrees uit, dat de woningbouw, nodig voor de industriali satie, te zware financiële offers op de ge meente zou leggen. De mening van dit lid berust op eeri misverstand, zegt het college. Ingevolge de betrokken regeling moet niet 7 van de bouwkosten worden gereserveerd, maar 7 van de jaarhuur. Voor het overige verwachten B. en W„ dat deze regeling zal worden ingetrok ken. Zij is n.l. gebaseerd op het verschil tussen cle rente van op te nemen geldle ningen (voor dekking van grond- en bouwkosten) ten tijde van het tot stand komen der regeling 3 a 3'4 eh de rente, waarnaar het rijk de exploitatiebij drage berekent (4 Het voordelige ver schil is thans weggevallen, waardoor de gemeente voor de reservering geen finan- cierir.gsmogelijkheid meer heeft,. Desge vraagd verklaarden B. en W., dat de be woners van de huizen met gemeenschap pelijke voortuintjes deze ontzien in die mate, dat de buurt een net aanzien blijft behouden. Zij menen, dat de betaling van een klein bedrag per week mede deze hou ding stimuleert. Uit het vorenstaande blijkt, dat de voor tuinen tevens tot doel hebben de straat een stedebouwkundig verantwoord aan zien te geven. De grondsoort laat in de meeste gevallen niet toe een andere metho de te kiezen (de ondervinding in andere delen der gemeente wijst zulks uit), ter wijl de tuintjes ieder afzonderlijk van dermate afmetingen zijn, dat zij slechts een zeer geringe mogelijkheid van vrije tijds besteding bieden. De achtertuinen geven daartoe voldoende bezigheid, menen B. en W. In antwoord op een serie vragen over de toestand van Velsens wegennet hebben burgemeester en wethouders in hun me morie van antwoord op de gemeentebe groting het volgende opgemerkt: Ter zake van de verbetering van het kruispunt Vinkenbaan-Duinweg-Willem de Zwijgerlaan zijn onderhandelingen gaande. Er is bericht ontvangen van het Provin ciaal Bestuur dat de in dc weg gelegen rails zoals gemeld verwijderd kunnen worden. De voorwaarden waaronder dit kan geschieden zijn voor de gemeente Vel sen zeer zwaar en nader overleg met Gede puteerde Staten is noodzakelijk. De wegen in cle Neethof zijn aangelegd door de houder van de exploitatievergun ning voor de Neethof. Deze wegen zijn nog niet herstraat en verkeren inderdaad in een slechte slaat. Er wordt naar gestreefd om de exploitatievergunning te beëindigen, waartoe alle wegen eerst herstraat zullen moeten worden door de houder van de vergunning, waarna de wegen met bijbe horende ondergrond aan de gemeente in eigendom kunnen worden overgedragen. Te verwachten valt, dat dit binnen niet al le lange tijd zal geschieden. Verbetering van de voetpaden en even tueel wijziging van de langs de Midden- duinerweg aanwezige beplanting is moge lijk, wanneer de medewerking van de eige naresse van het ten noorden van de Mid- denduinerweg gelegen terrein wordt ver kregen. Het terrein ten zuiden van deze weg (Bosbeek) is inmiddels in handen van de gemeente overgegaan. Verbreding van de zuidelijke bocht van de Joh. van Beemlaan is niet zonder meer mogelijk, daar deze verbreding op parti culier terrein moet worden uitgevoerd. Bo vendien is deze bochtverbreding onge wenst, daar het verkeer in dit geval zonder belemmering van de Velserhooftlaan de Johan van Beemlaan zou kunnen inrijden, waardoor het kruispunt veel gevaarlijker zal worden. Thans is de automobilist, al vorens de Joh. van Beemlaan vanaf de Velserho.oftlaan in te rijden, gedwongen snelheid te verminderen. Verbreding van de zuidelijke bocht is niet nodig, daar de Joh. van Beemlaan voor Oost-West-verkeer is gesloten. Schulpweg niet ideaal De toestand op de Schulpweg is inder daad riietideaal. In het kader van de plan nen voor de IJmond-Noord zal dit weg gedeelte in de naaste toekomst verkwijnen. Belangrijke verbeteringen zijn zonder meer thans nog uitvoerbaar, zodat het aanbeve ling verdient thans de ergste euvels door uitvlakken van* putten e.d. te bestrijden. Dit zal worden uitgevoerd. De Hoflaan is in eigendom en beheer bij de Rijkswaterstaat. Reeds eerder is aange drongen op verbetering. Zulks heeft hel vorige jaar plaats gehad. Wederom zal bij de Rijkswaterstaat op verbetering worden aangedrongen. Het vernieuwen van de bestrating van de Broekbergenlaan van Hoofdstraat tot Rijksweg betekent vervanging van het oude klinkermateriaal door nieuw. In vergelij king met de andere posten voor herstraten van wegen, waarbij het aanwezige bestra tingsmateriaal wordt herlegd, is vernieu wen duurder. Sint zorgt in IJmuiden voor verrassingen In IJmuiden draagt de „St. Nicolaas- Actie 1952" momenteel bij tot verhoging der vreugde in vele gezinnen. De toeloop aan de Middenstandsbank was groot en dit herhaalde zich des avonds in een zaak aan de Pres. Steynstraat. On dermeer deelde de Sint deze avond uit: een e'oe'r. klok,- theeservies, wollen de kens. diverse kledingstukken, electr. strijk bouten, e'c. Zo gaat het door tot en met 8 December. Het zaaltje van het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw aan de Kanaalstraat was Maandagavond maar nauwelijks groot genoeg om het aantal belangstel lenden te bergen die de 7e feestelijke jaar vergadering van „Jong Nederland voor Christus" afdeling IJmuiden, bijwoonden. In zijn openingswoord dankte de heer T. Korf de ouderen en donateurs voor hun steun. Dc avond, die maar weinig sporen vertoonde van een vergadering, werd ge vuld met een bijzonder aardig programma, waaronder zang, declamatie en accordéon- muziek. De hoofdschotel is evenwel ge vormd door het lekenspel „Japke" uit het boek „Arjen" van Cor Bruyn, dat met veel animo en flair ten tonele werd gebracht. Het heeft de aanwezigen anderhalf uur aangenaam bezig gehouden en ook de sa menzang bewees dat de stemming buiten gewoon goed was. In de maand November kwamen in IJmui den binnen 489 zeeschepen en er vertrokken er 501, zodat de havendienst in totaal 990 zeeschepen „te verwerken" kreeg. Van de binnenkomers waren er 406 be stemd voor Amsterdam, 25 voor Zaandam en 2 voor Beverwijk. De vertrekkers waren als volgt verdeeld: 405 van Amsterdam, 25 van Zaandam, 2 van Beverwijk en 1 van Spaarn- dam. In de Buitenhaven van de Hoogovens kwa men er 18 erts lossen, 2 ijzer en 1 teer. Twee schepen hebben er Ijzer geladen. In de Binnenhaven van de Hoogovens laadden 10 schepen ijzer, 1 kunstmest, 15 waren er die van Amsterdam kwamen om ijzer te halen en 5 haalden voor de hoofdstad kunstmest. Eén schip kwam van zee en bracht kolen bij de P.E.N.-centrale. Voor de papierfabriek kwamen zes sche pen geladen met cellulose en twee met hout Als bijlegger kwamen 25 schepen van Amsterdam, uit zee kwamen er 15. Het grote restaurant van de Walserij- Oost van de K.N.II.S. was bijna geheel ge vuld met familieleden, collega's en belang stellenden, toen daar het zilveren jubileum werd gevierd van de heer II. Ollhoff, 2e boekhouder bij dc afdeling buizengietcrij van de K.N.H.S. De dank van de directie werd uitgespro ken door directeur prof. dr. J. F. ten Does- schate, waarbij de gebruikelijke enveloppe een belangrijke rol speelde. De heer R. Martens, administrateur en Lid van de directiestaf, noemde het een bijzonder genoegen de jubilaris bij deze gelegenheid toe te kunnen spreken. Hij kende de jubilaris reeds langer dan de 25 jaar, dat hij bij het bedrijf in dienst is: zij hadden in Hoorn al zakelijk contact. Hier bij vernam de heer Martens van de voor malige directeur van de toen nog jonge Olthoff steeds eenzelfde uitspraak over hem: „Hendrik is een reus". Dit ging de heer Martens door de gedachten toen zich bij de Hoogovens een vacature voordeed, en omdat de term „reus" ongetwijfeld van toepassing is op de capaciteiten van de jubilaris: grote nauwgezetheid, trouw, ijver en eerlijkheid, waren deze eigenschappen de aanleiding tot zijn aanstelling. Na. even als de andere sprekers, ook enkele hartelijke woorden tot mevrouw Olthoff te hebben gericht, overhandigde de heer Martens de jubilaris het eervol getuigschrift en het gedenkbord der Maatschappij. In de eerste plaats bracht de bedrijfs leider van de buizengieterij, ir. D. H. Soe- ters, de felicitaties over van de bedrijfs directeur. ir. F. W. E. Spies en vervolgde met gewag te maken van de gevoelens van waardering, r.espect en vriendschap, die allen jegens de heer Olthoff bezielen en waardoor zij zich aan hem verbonden voe len. Spreker merkte op, dat de jubilaris zijn werk deed op een naar buiten niet zeer op vallende post, maar zijn werk doet hij „op vallend goed". Vervolgens roemde spreker de buiten gewone eerlijkheid van de jubilaris, zijn altijd opgewekt humeur, zijn bescheiden heid en hulpvaardigheid en besloot met een dankwoord voor de medwerking, die hij van de heer Olthoff steeds had onder vonden en met de wens, dat deze nog lang moge voortduren. Geschenken Met hartelijke woorden overhandigde de heer B. Zeeuw, namens de jubileumcom missie, het geschenk dier commissie: een fraaie radiotafel, waarna hij zich met een hartelijk speechje tot mevrouw Olthoff richtte en haar tenslotte een schemer lampje aanbood. Namens het W.K.B. een vroegere af deling van de heer Olthoff sprak de heer C. van der Graaf, die zeide, dat hoewel de jubilaris thans nog maar weinig contact met de vroegere afdeling had, toch bij het horen van diens jubileum er spontaan medewerking hieraan werd toegezegd. De herinnering aan de prettige samenwerking was er levendig gebleven. Een fraaie staan de schemerlamp was het stoffelijk blijk van de- hartelijke gevoelens, die men op deze afdeling de jubilaris nog steeds toedraagt. Wereldkampioen De wereldkampioen dammen, Piet Roo- zenburg was ook van de partij. Hij sprak de heer Olthoff in hartelijke woorden toe, als vertegenwoordiger van alle afdelingen buiten de B.G. namens welke hij een bu reaustoel en een grasmaaimachine over handigde. Ook de personeelsvereniging „De Gieteling" liet zich bij het jubileum van haar bestuurslid niet onbetuigd. Namens deze sprak de heer W. Gregouir, die rele veerde, dat men de heer Olthoff bij een voorkomende vacature spontaan in het be- stuur gekozen had, en dat dit een zeer goede greep was geweest. Het werk, dat door de jubilaris in diverse functies voor ,.De Gieteling" wordt verricht, vraagt veel van zijn tijd maar het wordt steeds op prettige wijze gedaan. Een fraaie actetas vertolkte aller gevoe lens. Tot slot sprak de heer A. W. F. Stals na mens de naaste medewerkers van de heer Olthoff. Hij bood de jubilaris een pols horloge aan, waarbij hij o.m. opmerkte, dat dit geschenk niet diende om hem voor te laat komen te behoeden, aangezien dit in de 25 jaren van jubilaris' dienstverband bij de Hoogovens nimmer was voorge komen. Gistermiddag heeft IJmuiden zijn groot ste zeesleper de „Noord Holland" in een felle vrieskou uitgeleide gedaan. Het schip is naar Rotterdam gevaren, waar het van daag weer uitgevaren is met drie 52 meter lange bakken van een Nederlandse aan nemingscombinatie op sleeptouw. De bakken worden naar Aden gesleept, waar een nieuwe olieraffinaderij met ha ven wordt gebouwd. T>e reis wordt op 50 dagen begroot en er zijp op elk der bak ken drie runners geplaatst. De kans is aanwezig dat Wijsmuller's viaggeschip van. Aden een nieuwe sleepreis moet onder nemen. De tijd stond wél stil De afdeling Castricurn van de bond voor Staatspensionnering hield Zaterdag avond in hötel De Rustende Jager een propaganda-bijeenkomst, welke ondanks de slechte toestand van de wegen uitste kend was bezocht. Het is de heer A. Greeuw uit Heiloo geweest die, voordat de Berger Hofspelers uit Alkmaar met het toneelspel „De tijd staat niet stil" voor het voetlicht kwamen, een propaganda rede hield. Spreker wekte speciaal de jongeren op lid te worden van de bond teneinde met de ouderen te strij den voor een onbezorgde oude dag. Het resterende gedeelte van de avond hebben de Berger Hofspelers de aandacht voor zich opgeëist voor het toneelspel van L. J. Schuurman en C. Pieters. De medespelenden gaven uitstekend to neel ten beste. In dit stuk, dat speelt op een boerderij in Nederland in deze tijd, bleef echter drie bedrijven lang de aan de wand hangende klok op 12 minuten over 5 staan. Schouw van Waterschap „De Meerweiden" Door het college van dagelijks bestuur van liet Waterschap „De Meerweiden" ten Noorden van het Noordzeekanaal zal op 19 December schouw worden gedreven over de zuiverheid van de sloten. De herschouw zal zo nodig op 29 De cember gehouden worden. In de algemene beschouwing van de Vel- sense gemeenteraad over de begroting der gemeentelijke bedrijven, wordt onder meer opgemerkt, dat de ambtenaren op week loon een te lage bezoldiging genieten, een probleem, dat ook in de Staten Generaal reeds de aandacht heeft getrokken. Dit probleem heeft - naar het college ant woordde de aandacht van B. en W. en het college is het er mee eens, dat deze groep werkers ten achter staat bij het par ticuliere bedrijf. Er is al besloten de nodige stappen te doen te bestemder plaatse. Dat het Gasbedrijf een gunstiger be drijfsresultaat heeft opgeleverd dan ver wacht werd, was voor enige leden aan leiding om op te merken, dat het wenselijk zou zijn de gebruikers een deel van hun geld terug te betalen. Het college geeft als antwoord, dat de werkelijke uilkomsten van het bedrijf over 1953 nog niet te voor spellen zijn en dat dus nog in genen dele te bepalen is, welk bedrag voor restitutie aan kookgasgebruikers in aanmerking zou kunnen komen. T.L.-buizen komen Over de reeds meemalen door ons aan gekondigde T.L.-verlichting op het Stati onsplein, het Santpoortse Stationspleintje, een deel van de Trompstraat en de Hoofd straat in Santpoort delen B. en W. desge vraagd mee, dat deze inderdaad binnen kort verwacht kan worden. De Lange Nieuwstraat, die wat het Westelijke einde betreft uitermate ongunstig ligt en vooral in de winter gevaarlijk geacht mag wor den, (wij wijzen er op, dat zich hier reeds enige hoogst ongewenste situaties hebben voorgedaan) kan nog niet voldoende ver licht worden, omdat de benodigde kabel er nog niet ligt. Binnenkort wordt daar echter in voorzien. In de Rijnstraat komt het licht er zeer binnenkort. Duurder water Verontrusting over de voorgenomen ver hoging van de waterprijs gaf een der leden een vraag in de pen, of dit „de financiële positie van de arbeidersklasse niet opnieuw zou verslechteren", waarop het college zei, dat het bestuur van de gemeente zich nog Noo steeds ligt het s.s. ..Baklr" op het strand van Schiermomiikoog. Men heeft getracht de Turkse boot in :ee te krijgen bij hoog water. Tot dusver heeft men het schip 14 meter kunnen verplaatsen tvat echterZi Zin los te krijgen. Sinds enige tijd is men nu. bezig het schip te lossen; men hoopt, dot het lostrekken dan gemakkelijKer zal gaan. De zaalhandbal-competitie in het RAI- gebouw te Amsterdam heeft voor het IJmond-herenteam opnieuw een slecht resultaat opgeleverd, want in de wed strijd tegen Niloc 2 (Amsterdam) werd een grote nederlaag geleden. De onproductiviteit van het heren-, zowel als van het dames-IJmond-tcam moet echter in hoofdzaak worden gezocht in onvoldoende gelegenheid om in een zaal te oefenen, waar uit maar weer blijkt, dat de zalennood toch wel érg groot is. Hoewel het er in de aanvang niet naar uitzag, dat IJmond met zulke stevige cijfers zou verliezen tegen de meer geroutineerde Niloc-spelers en de verdediging van Niloc meermalen op haar degelijkheid werd be proefd, was het toch datzelfde Niloc, dat succes had. De IJmond-verdediging kon het offensief niet weerstaan en spoedig was de stand 04, voor IJmond tegen scoorde. De rust ging in met 27. In de tweede helft doelpuntte IJmond tweemaal uit een 7 meter worp, doch Niloc antwoordde met zes doel punten, zodat de eindstand 413 voor Niloc werd. De IJmond-dames zorgden tegen Rapidi- tas (Weesp) voor een verrassende uitslag met een puntloos gelijk spel. De beide aan vallen waren, ondanks voldoende kansen, ten enenmale onproductief en daartegenover stonden bovendien de goed ingespeelde ver dedigingen van beide clubs. De wedstrijd had een middelmatig peil en dus gaf de uit slag wel zo ongeveer de juiste verhouding weer. moet beraden over de manier, waarop het tekort op de begroting van het Water leidingbedrijf moet worden opgevangen. tl Als antwoord op een desbetreffende vraag, deelde het college mede, dat in de nieuwe brandweergarage aan de Korle- naerstraat alleen het materiaal wordt on dergebracht, dat nu in de garage aan de Wijk en Zeeërweg te vinden is, plus mate riaal van de dienst Bescherming Burger bevolking. Deze DBB zal eveneens gébruik maken van de nieuw te bouwen slangentoren. Overigens zijn er met het oeg op de uit breiding van de gemeente en de behoeften van de DBB verschillende plannè'n in de maak, die te zijner tijd aan de ra-ad zullen worden voorgelegd. Er bestaat nog geen behoefte aan een drijvende brandspuit in IJmuiden wanneer er zich een geval mocht voordoen, kan er altijd materiaal uit Amsterdam gerequireerd worden en bovendien kunnen haast alle gemeerde schepen van de wal af „onder water" ge houden worden. Paard won Dat paard bij de plantsoendienst - f 1300 per jaar voor voer - had vele raadsleden verbaasd en ze zouden eigenlijk wel wat meer voor een bestelwagentje voelen, zei den zei. Maar dat paard kan niet gemist worden, antwoorden B. en W., want de tractor is doorlopend bezet en wat het beest opeet, zou hij ook consumeren en kosten, als hij bij een stalhouder werd uit besteed. En bovendien zijn de werkelijke kosten van een paard aan hoefbeslag en tuig toch nog altijd stukken lager dan die van een tractor - een gulden tegen een rijksdaalder tot vier gulden per uur. De filmavond van de personeelsvereniging „De Plaatwellerij" die Maandag ih het Hervormd wijkhuis aan de Dijckmans- straat een groot aantal belangstellenden had getrokken, bevatte een verrassend ele ment door de komst van St. Nicolaas en zijn knecht. Het filmprogramma was gewijd aan het verhaal van de „Vliegende dokter Bar row", die in de toendra van Alaska, tus sen Yukon en Poolzee zijn menslievend werk verrichtte. Hoewel het verhaal wel eens onwezen lijk aandeed, waren de fotografische opna men van de eindeloze sneeuw- en ijsvel den en rotsen, de ontmoetingen met ijsbe ren, rendieren, zalmseholen, vervaarlijke muskusossen, en wat niet al, zonder meer bewonderenswaardig. Myra's bisschop bedacht op originele wijze de directeuren ir. Peltzér en ir. Clau sen alsmede andere bekende Plaatwellers met geschenken. DINSDAG 2 DECEMBER Rex: Geen voorstelling. Thalia, 20 uur: „Bloedvlag boven Quinto". Cultureel gebouw 18 u.: DAMAS-tournooi. WOENSDAG 3 DECEMBER Raadhuis, 1415 uur: Spreekuur wethou der van Onderwijs. Rex. 20 uur: „Alles voor de show". Thalia, 19.30 uur: Onderwijzers toneel gezelschap met „De gelaarsde Kat". Hervormd Jeugdgebouw, Rambrandtlaan 19.30 uur: Chr. Besturenbond propaganda- avond met „Als de poorten, open gaan".

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9