De bouwplannen in IJmuidens rivierenbuurt moeten worden uitgebreid Havenberichten Bekende rederij uit Boulogne begon met Nederlandse schepen Kennemer c, Lantaarn Drie „wijkwerkplaatsen voor de woningstichting Velsen TAXI NODIG? Autorijschool 5000 ijftl &JJ De markten te Leiden 10 BEL 5000 Scherts-schaak bij Kijk Uit Bonte avond voor bejaarden Schaakclub Santpoort Adventbijeenkomst in Hervormd wijkhuis Sint Nicolaas op Chr. Lyceum te Haarlem REVUE VAN DE ZUIDZIJ „Matelot": een goed voorbeeld onzer scheepsbouwkunde Grote uitbreiding van bedrijven Clubavond Damclub IJmuiden De elftallen voor „Noord" ZATERDAG 6 DECEMBER 1952 Men is op het ogenblik doende, het draaibare gedeelte van de verkeersbrug over de Oude Maas te Barendrecht, door een vaste overspanning te vervangen. Het wegdek van de nieuwe overspanning, die 50 meter lang is, zal tussen de trottoirs 6\3 meter breed zijn, het geheel weegt 360 ton. Het was de eerste overspanning, die werd vervoerd met het beton-wegdek erop. De last op de dekschuiten. 99 In de raadsvergadering van 12 Juni 1951 werd besloten, over te gaan tot de bouw van ongeveer 210 étage-woningen op terreinen aan de Hunzestraat, Vechtstraat, Rijn straat, Reggestraat, Merwedestraat en Spaarnestraat in IJmuiden. Het definitieve plan omvatte 204 woningen, waarvan 2 worden ingericht tot buurtwinkels. met een bergruimte. Inmiddels is het wenselijk gebleken, het complex een uitbreiding te doen ondergaan, waardoor het aantal woningen met 8 wordt vermeerderd en daaraan worden toegevoegd: 5 garages, een werkruimte voor een tandarts en drie wijk werkplaatsen. Een blok van'24 étage-woningen aan de' Vechtstraat, dat reeds in aanbouw is kan worden uitgebreid tot 30 woningen, waar door tevens een verantwoorde bebouwing van de hoek van deze straat wordt ver kregen. Huizen voor bejaarden De oppervlakte van de terreinstrook aan. de Hunzestraat, ten Zuiden van de daar geprojecteerde buurtwinkels, waarop oor spronkelijk een bergruimte, die thans el ders wordt gemaakt, was ontworpen, laat de bouw toe van twee woningen voor be jaarden. Door deze wijziging komt een betere overgang tot stand tussen de hoog- en laagbouw van de Hunzestraat en de Reggestraat. In verband met de snelle aanwas van de bevolking in dit gedeelte van de ge meente wordt de vraag naar garageruimte steeds dringender. Het is mogelijk gebleken, in deze leemte te voorzien door het Zuidelijke gedeelte van blok 4, dat ligt op de hoek van de Merwedestraat en de Waalstraat uit te breiden met een viertal garageruimten, en er kan nog een garage worden gebouwd aan de Zuidzijde van blok 6 aan de Reg gestraat. In aansluiting hierop kan tevens de ves tiging van een tandarts in dit wooncen- trum worden bevorderd. Deze vestiging stuitte tot nu toe af op het gebrek aan een geschikte praktyk- ruimte. Na bespreking met een tandarts, die reeds lang het verlangen had kenbaar ge maakt een praktijk in IJmuiden te kunnen uitoefenen, bleek het mogelijk, aan de vo- ADVERTENTIE ADVERTENTIE rengenoemde vier garages een eenvoudige praktijkruimte toe te voegen. Wykwerkplaatsen De Woningstichting „Velsen" heeft de raad verzocht, te bevorderen, dat het aan tal van twee wijkwerkplaatsen, waarvoor op de begroting voor het jaar 1952 reeds een bedrag van f 16.000 is uitgetrokken, met één wordt vermeerderd, dit met het oog op de voortschrijdende woningbouw en de daarmede gepaard gaande uitbrei ding van werkzaamheden. Genoemde werkplaatsen, waarvan er twee in IJmuiden en één in Santpoort zijn geprojecteerd, zullen behalve een klein kantoorvertrek, een ruimte bevatten voor het verrichten van diverse werkzaamhe den, die met het onderhoud van de Wo ningwet-woningen in verband staan. Het komt B. en W. gewenst voor, het verzoek van de Stichting in te willigen. Alléén IJmuiden Zaterdag ADVERTENTIE Voor de onderlinge competitie van de schaakclub „Kijk Uit" zijn deze week maar een paai- partijen gespeeld, doordat de onderlinge avond bestemd was voor de Sinterklaasviering, Er stonden enige wedstrijden op het programma, waarbij het soms humoristisch toeging en waarvan., de uitslag maar op de tweede plaats kwam. Begonnen werd met een gongwedstrijd, waarin naar hartelust met dames en torens werd gesmeten. Hierna werd het schaken beoefend als „weggeverij", waarbij slaan verplicht was. Het spel „paard in de zak" had als clou, dat men op een willekeurig moment een paard weer op het bord kon plaatsen. De beste „allround" speler was deze avond de heer Speels Jr., die het maximum aantal punten, n.l. 6, behaalde en daarmee de eer ste prijs. No. 2 was Aarsen met 5 punten, evenals Ringers, Roseboom en Abspoel; met 4 'A punten eindigden M. Lanser, Plug- boèr, terwijl De Jong, v. d. Berg en v. Stekelenburgh elk 4 punten behaalden. Tenslotte werden nog enige comnetitieparl tijen gespeeld met als uitslag: Hillecamp- Kroon Y,'A, waarbij Hillecamp zich lang zamerhand ails een remise-specialist begint te ontpoppen. Nieuwenhuizen verstevigde zijn leiders positie en won van Sibum, terwijl de par tij tussen H. de Boer en Wezelman werd afgebroken. De ouden van dagen in IJmuiden-Oost kunnen Woensdag 10 December genieten van een vrolijk bonte-avondprogramma in het Jeugdgebouw aan de Rembrandt- laan. Zoals in andere delen van de gemeente reeds geschiedde, zullen ook hier de „P. W. Boys" zang, muziek en voordracht ten gehore brengen. Gediplomeerd instructeur. KENNEMERLAAN 136 IJMUIDEN Gisteren zijn te Leiden ter veemarkt aan gevoerd 8 stieren, 50 melkkoeien, 160 vette koeien, 106 vare koeien, 23 graskalveren, 8 vette kalveren, 70 nuchtere kalveren, 600 vette schapen, 592 vette lammeren, 18 var kens, 9 paarden, 1 veulen en 21 geiten. To taal 1666. Slachtstieren 750—1000 s. 240260, melk koeien 800—1125, vetten koeien 790—1150 s. 205285, vare koeien 525800, vaarzen 700 900, pinken 425—625, graskalveren 240—400, vette kalveren 220—320 1. ,220—260, nuchtere kalveren 4560 1. 125—140, vette schapen 100125, vette lammeren 7090, paarden 700—1050, geiten 15—35. Stieren, melkkoeien, vare koeien, vaarzen, pinken en graskalveren: handel goed. Vette koeien, vette en nuchtere kalveren, schapen en lammeren: vlot; paarden en geiten matig. De kaasmarkt Goudse te kwal. 2.43—2.45, 2e kwal. 2.38— 2.42, Leidse le kwal. 2.30. Handel: Goudse flauw. 34 aangevoerde partijen; Leidse flauw, 6 partijen. Vrijdag 5 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Deo Favente van La Pa- lice. Zaan van Karlsvik. Oise van Rotter dam. Tungers van Kalingrad. Soemba van Settin. Admiralengracht van Kotka. Lijn baansgracht van Kotka. Bellerö van Ant werpen. Marianne van Hamina. Kutnö van Stettin. Iris van Ebeshold. Bennekom van Antwerpen. Johannes van Fowey. Vertrokken zijn: Texelstroom naar Man chester. Dido naar Rotterdam. Erikborg naar Emden. Kirkouk via Noordzee naar Bannias. Noordstad naar Wismar. Koverack naar Rot terdam. Uthart naar Geffle. Galathea naar Swansea. Lise naar Wismar. Klipfontein n, Southampton. Bittern naar Liverpool. Soem ba naar Rotterdam. Bomma naar Oslo. Op Vrijdag 28 November trok Santpoort 1 naar Haarlem, om daar de strijd aan te binden met H.S.G. 2. De resultaten waren als volgt: H.S.G. 2Santpoort 1: Nijman-Pels, afgebroken; Tiemens-Blansjaar 10; De Vries-W. Schuurman, remise; Verhoeff- Sterk, remise; Sas-Brugman, afgebroken; v. d. Ouw-Kokje 01; Marinus-Bilder, remise; Schaap-Steyn 01; Woortman-G. Schuurman, remise; Says-v. d. Bronk 10. Voorlopige uitslag 44. De beide afgebro ken partijen zien er zeer remise-achtig uit, zodat de eindstand vermoedelijk 55 zal worden. Een alleszins bevredigend resul taat voor ons eerste. Dinsdag 2 December daarop werd de onderlinge competitie voortgezet. Hier wa ren de uitslagen: Groep 1: Blansjaar-G. Schuurman, af gebroken; Bilder-Sterk V»Y?\ dr. De Groot-Steyn 01; v. d. Bronk-Brugman 01. Door de overwinning op dr. De Groot heeft Steyh de leiding in deze groep over genomen. Als de voortekenen zich niet bedriegen, zal hij een ernstige concurrent worden van onze clubkampioen W. Schuurman, die een half verliespunt meer heeft. Groep 2: Houterman-Enklaar 10; v. Duyn-Haanappel 01; Schweitzer-Spook VsVosman-Oosterling 10. Vosman heeft hier nog stevig de leiding. Voorlopig wordt hij alleen bedreigd door Schweitzer, die echter een half punt moest afstaan. Opmerkelijk is het herstel van Houter man. Groep 3: Hoogzaad-Hos 01; Baljet-In 't Velt 01; Labouchere-Vos 10; Vul ling-Busselman 01; v. Dijk-Pieterse 0-1. Aan de kop verdringen zich hier Baljet, In 't Velt en Labouchere. Pieterse ligt echter op de loer met een half verliespunt en een partij minder. Vulling heeft het goede pad nog altijd niet gevonden. O.i. hoort hij hier ver onderaan niet thuis. In het raam van de „Open Deur"-Evan- gelisatie der Hervormde kerk wordt Woensdagavond in het Hervormd wijkhuis aan de Dijckmansstraat een muzikale ad- ventsbijeenkomst gehouden. Hieraan ver leent medewerking het Beverwijkse dub bel mannenkwartet „De verenigde zan gers" onder leiding van de heer H. van Dijk. Het muzikale gedeelte verzorgt een ensemble, dat bestaat uit viool, orgel en guitaar. De heer Van Goeverden, vicaris van de Ned. Hervormde gemeente van Beverwijk, houdt een adventstoespraak. Sint Nicolaas was gistermorgen de gast van het Christelijk Lyceum in Haarlem. Hier waren behalve leerlingen van het lyceum, de kinderen van de school voor buitengewoon Chr. lager onderwijs, de Prinses Marijkeschool, aanwezig. Deze kinderen kregen een Sinterklaasfeest aan geboden van de lyceïsten en zij hebben zich de kelen schor gezongen om de goed heiligman toch maar vooral in een goed humeur te houden. En dat lukte uitste kend. Wel keek Sint Nicolaas even ver stoord toen de laatkomers voor hem ver schenen, doch even later straalde zijn ge zicht weer: toen kon hij namelijk aan ver schillende kinderen het zwemdiploma uit reiken. Na de korte pauze verzorgden de kinde ren zelf het programma: zij voerden en kele dansjes en toneelstukjes op. Snelteke naars van het lyceum tekenden vervol gens met enkele lijnen vlot een paar schetsen, waarbij vooral het portret van de aanwezige zwarte Piet bijzonder in de smaak viel. Sint Nicolaas kreeg een doos banket aangeboden van de meisjes van de Prinses Marijkeschool. De jongens over handigden hem een grote mand met speel goed. De Sint beloofde dat hij het speel goed eerlijk zou verdelen tussen de kinde ren van Wees een Zegen en Jeugdzorg. J. Manesse E. Senechal, reders in Boulogne begonnen om en nabij het jaar 1930 met de aankoop van een Franse trawler, welke in 1903 was gebouwd bij Smith Dock te North Shields. Het schip, dat 198 ton groot was, heette aanvankelijk in Engeland „Ben Macdhur", daarna „Halicor" en na aankoop door genoemde rederij in Boulogne nam het de naam „Margat" aan. Met deze ene trawler begonnen breidde het schepenbezit zich aan het begin der dertiger jaren uitmal werd er een aparte rederij voor opgericht, de Société de Peche a Moteur. Het eerste schip, dat werd besteld, kwam van een Nederlandse werf: P. Smit jr. in Rotterdam had in die jaren enige trawlers op stapel staan, opgezet voor Nederlandse rekening. Burgemeester en wethouders van Velsen maken bekend, dat ter gemeente-secretarie (4e afdeling) ter inzage liggen verzoeken, van de N.V. „Rehaco", Rederij en Handels Combinatie te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van de visfileerinrichting, door het bijplaatsen van 4 haringfileermachi- nes en een transportband voor afvoer van visafval, in de Rijksvishal A, nos. 10—ll12 in IJmuiden; de N.V Roomijsfabriek „Velsen" in Velsen- Noord, om vergunning tot het oprichten van een fabriekspompinstallatie aan de Banjaert- straat no. 14 in Velsen-Noord; de Machinefabriek en Technische Handel PI. Zwart te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van de machine fabriek, door het bijplaatsen van 9 werk tuigen en 7 elcctromotoren en het verplaatsen van 2 werktuigen en 2 electromotoren, aan de Hnringkade no. 15 in IJmuiden; de N.V. IJzer en Metaalgieterij M. B. van Essen in IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van de ijzer- en me taalgieterij, door het bijplaatsen van diverse werktuigen, aan de Haringkade no. 32 te IJmuiden; K. de Boer, Ge'.eenstraat no. 19 te IJmui den. om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vlees, het plaatsen van een rookkast en een worst machine aan de Haringkade te IJmuiden; H. M. J. Fiege, Trompstraat no. 94 te IJmui- den-Oost, om vergunning tot het uitbreiden van de banketbakkerij, door het bijplaatsen van een klutsmachine. een amandelmachine en een deegmachine, in de Trompstraat no. 94 te IJmuiden-Oost; P. Zwart, Kennemerlaan no. 218 te IJmui den, om vergunning tot het oprichten van een machinale timmerwerkplaats en het daarin plaatsen van diverse werktuigen, aan de Kerfnemerlaan no. 218 te IJmuiden; F. Vrijhof en Zonen, Industriestraat nos. 14—16 te IJmuiden, om vergunning tot he' oprichten van een bergplaats voor oud ijzer, lood. zink, enz., aan de Industriestraat nos. 1416 te IJmuiden; S. H. Meij, Loggerstraat no. 14 te IJmui den, om vergunning tot het uitbreiden van de visrokerij annex visbakkerij, door het bijplaatsen van 2 bakovens een koelkast en een klutsmachine, aan de Loggerstraat no. 14 te IJmuiden; de Fa. Groenewoud on Koks te Driehuis, om vergunning tot het oprichten van een drukkerij en het daarin plaatsen van diverse werktuigen, in de Velseroordstraat no. 3 te IJmuiden. Op Donderdag 13 December 1D52, om elf uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. De opstelling van CSV „IJS en weder dienende" trekt het Cas- tricumse CSV Zondag naar Amsterdam om te trachten OVVO een paar punten afhan dig te maken. De opstelling is als volgt: Doel: G. de Heer; achter: A. Keesman en A. Uocter; midden: H. Velthuizen, C. Boot en H. Hartog; voor E- Riethorst, B. Beumer, H. Jacobs, H. van Diggelen en W- van Wee- nen. Reserves zijn B. de Vries, V. Keijzers en C. Blei. Voor de lagere elftallen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: CSV 2—Alcmaria 5, CSV jun. ARanders jun. A. Alkmaar A CSV A adsp., CSV B—Alcmaria B adsp. Bouwnummer 487 was de „Tarana" en No. 488 kreeg de naam „Tarascon". Eerst genoemd schip heeft nog enige reizen va;n IJmuiden uit gemaakt voor een Rotter damse rederij, maar werd kort daarna naar Frankrijk verkocht evenals de „Ta rascon". Bouwnummer 489 was bestemd voor de hierboven genoemde Franse vis serij maatschappij in Boulogne. Het vaar tuig meet 183 ton, is 30.07 m. lang en wordt voortbewogen door een 400 .pk. Burmeister en Wain motor. Onder de naam „Le Moussailon" behoort het sedert 1932 tot de Franse trawlervloot. Het voldeed uitstekend en de rederij bestelde twee jaar later een tweede trawler bij dezelfde werf. Als bouwnummer 492 op stapel ge zet kreeg de trawler bij de te waterlating de naam „Le Matelot" B. 1670. Het schip is groter dan de „Le Moussailon", de inihoud bedraagt namelijk 261 bruto- en 103 netto reg. ton, lengte over alles 42 m., lengte tussen de loodlijnen 39.14 m., de breedte 7.01 m. en de holte 3.55 m. De voortstu wing geschiedt door een 6 cyl. Burmeister en Wain motor van 550 pk. Dit schip is in 1934 gereed gekomen. Op de foto ligt het voor de werf klaar voor vertrek naar Boulogne. Gustave en Henri De werf van P. Smit leverde in het zelfde jaar ook nog af de voor Frankrijk gebouwde motortrawler „Gustave Denis" Niet Groen De Santpoorters van de Bi- allosterskilaan hebben een paar dagen terug een dame op bezoek gehad, die bescheiden- lijk hun deurbel hanteerde, een vriendelijke handdruk verstrekte en zich voorstelde als zuster Groen. Ja, ja, van het Rode Kruis. Dat Rode Kruis had een actie op touw gezet om ril lende gerepatrieerden in de wollen kledij te steken en daarvoor liep de zuster nu door de dooisneeuw, ziet u, met een lijst en wie daar een paar kwartjes op geven wilde een gulden was nog beter zou de langdurige dank van de rillers en het Rode Kruis oogsten. Néé, zuster, niet van het Rode Kruis, maar alleen maar van Zuster Groen, heus. Want het Rode Kruis ként geeneens zo'n kleur onder heur zusters en deze instelling moet dus met nadruk waar schuwen tegen dergelijke praktijken. Als we nu eens afspraken, dat we collectanten-met-lijs- ten eerst vriendelijk doch be slist vragen naar derzelver le gitimatiebewijs, dat kan mis schien een hoop geld sparen. En de politie wil graag van de opgelichte Bialosterskine- zen horen, hoe die zuster Groen er precies uitzag. Ze willen namelijk óók wat geven; maar dan meer in het persoonlijke. Tonnetje Als u de slaap uit hebt wat is het gisteravond laai geworden hè, maar wat kan ome Kees toch dichten kunt u misschien eventjes luisteren naar een verhaal over tonnen, subsidiair vaten. Die tonnen of vaten, waarmee Velsen sinds een week hier en daar versierd is en die zich beschei den ophouden op strategische punten bij verschillende win kelétalages. Gisteravond hebt u de glans van het oude gezegde over dat geven en dat ontvangen alle maal aan de Sinterklaas praktijk kunnen toetsen en in de kinderogen vooral was het goed kijken voor ons, bedaag de ouders, omdat daar het grootste plezier van de jaar lijkse geefpartij uit te lezen viel. Nu zitten we in de donkere dagen voor Kerstmis en in de regen staan die witte tonne tjes. Te wachten op een paar losse centen die u overhoudt van uw uitgegeven gulden wisselgeld van een tientje mag desnoods ook. Als u nu tussen Sinterklaas en Kerstmis met de herinnering aan de vijfde en de verwachting van de vijfentwintigste, die tonnetjes wilt voorbijlopen, moet u eens even denken aan het. span bij u thuis en de gebrekkige kin deren, overal in Nederland. Al is het maar een halve minuut. Dan wil ik wedden, dat de moeder het kwartje., dat ze eigenlijk niet missen kan, om dat het toch al zulke dure da gen zijn, met de ogen dicht in dat tonnetje stopt. En dat de vader het overgebleven siga- rendubbeltje offert. Dan wil ik wedden, dat er een privé-lichtstreepje door de donkere dagen voornoemd prikt, recht naar uw hart. Te vol Een vaste klant van hel pontje over het kanaal bij de Velserbrug heeft zich in een brief met blauw potlood op gewonden over de grote volte op de scheepjes, die daar da gelijks het Hoogovenheir over zetten. Dat gaat te ver, zegt hij op barse toon en daar ko men nog eens brokken van als zo'n bootje door de volte zou kapseizen. En dat zou, daar ben ik het mee eens, een on geluk van belang kunnen wor den. Baas Donkersloot zei op dit verwijt, dat het volgens hem allemaal normaal ging en dat de bootjes meestal niet ovei hun maximale belasting heen komen. En dat de politie zo af en toe eens komt kijken om te zien of er niet te veel schaper op de schuit worden gestampt. Voor twee dubbeltjes ben ik een keertje mee heen en weer geweest op een spitsuur en ik moet met de hand op mijn hart verklaren, dat het wel volloopt op die bootjes. Er stonden echter maar welgeteld drie mensen meer op de puf fer dan voorgeschreven is en het groot gewoel kwam voor al door al het fietsengewemel. Misschien is er eens over te praten. Zonder grote woorden en zonder vuisten op tafel. Zo maar eens praten. Jeugd, ahoi! Er is een klein kogeltje door de kerk een jong kerkje nog maar. De knapen van de dierenbescherming, die met zijn zestienen al lang geleden een spontaan clubje vormden om nieuwe leden te werven voor „hun" vereni ging, hebben tenslotte hun zin gekregen: er is een erkende „Jeugd-actie Dierenbescher ming Velsen" gekomen. Zelf standig, maar met een durend contact met de grote zus, de vereniging der ouden, die precies weten, hoe je een reglement maakt en zo. Ze hebben een heleboel pit tige plannen met onze ge meente en het blijft niet bij leden-werven en kalenders verkopen. Nee, waarachtig niet, daar worden planken 'ge zaagd van het dikste hout. Luistert allen: de wilde kat ten onder de Emmaschool, die daar al sinds jaar en dag huizen in de catacomben der fundering en zo langzamer hand ruim van hun kinder bijslag zouden kunnen rond komen, zijn tot urgente kwes tie verklaart. Dat is namelijk een hele familie geworden tot ongerief van de buurt en de school en de poezen zijn dermate ver wilderd, dat ze geen mens meer aankijken en alleen maar uit vel over been be staan. De jongelui zullen proberen langs de wegen der overreding of volgens de manier van de list de katten te pakken te krijgen. Dan voor als het weer eens vriest is er een plannetje, om her en der in de gemeente vetbollen neer te hangen voor het hongerend vogelheir u weet wel, van die stukken komijnekaas voor de mezen. Ën bovendien.... maar laat ik niet alles onder de lan taarn halen, want dan is het straks geen verrassing meer. In elk geval: succes, mannen, en dat jullie maar een berg dierenliefde moogt kweken in deze gemeente, die zo langzamerhand al aardig doordrenkt raakt van de idee der simpele liefde voor het dier. LAMPENIER en in 1935 de „Henri Guegan", waarmede de trawlerbouw werd beëindigd wat die werf betreft. Zowel de „Le Moussaillon" als de „Le Matelot" overleefde de wereldoorlog II. De „Margat", de eerste trawler, is intussen vervangen coor een in 1942 gebouwde mo tortrawler, die niet de naam „Margat" heeft gekregen, maar „Fletan" genaamd werd. De Société de Peche a Moteur heeft ook niet stilgezeten. Het aantal trawlers is verdubbeld. In de eerste plaats kwam er bij de in 1929 gebouwde motortrawler „Angele Marie". Het vierde schip is een geheel nieuw vaartuig, gebouwd bij de Marine Industries Ld. te Sorel en aan merkelijk groter dan de andere drie, na melijk 450 reg. ton bruto. Dit schip kreeg de naam „Sorel". Deze nieuwe aanwinst ging dus onze neus voorbij wat de bouw betreft, maar al het water van de zee wast het niet af, dat de eerste twee mo tortrawlers dezer rederij afkomstig zijn van een Nederlandse werf. ARIE VAN DER MEER (Nadruk verboden) UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Dinsdag 18 November: st. Vikingbank IJM 183, gemarkt in Engeland. Vrijdag 21 November: st. Norma Maria IJM 6. Maandag 24 November: mt. Elie Chéné- vière IJM 32. Dinsdag 25 November: st. Vios I IJM 24, Tubantia IJM 37; mt. Doggersbank IJM 75, Excelsior III KW 76. Woensdag 26 November: ml. Wiron III IJM 221. Donderdag 27 November: st. Herman IJM 2; mt. Maria van Hattem IJM 10, Antje RO 15. Zaterdag 29 November: st. Sumatra IJM 62, (4 Dec. binnen); mt. Thorina IJM 33 (1 Dec. binnen). Maandag 1 December: st. Haarlem IJM 9, Flamingo IJM 25, Mary IJM 61, Tzonne IJM 1; ml. Heemstede IJM 53, Verwachting IJM 204, Willem Cornelis K WI6, Arie Nico KW 17, Dirk KW 19, Cornelis KW 24, Con cordia KW 26, De Verwachting KW 28, Flo- ris KW 59. Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Jan KW 84. Willempje KW 89, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje K W104, Jacoba KW 107', Avontuur KW 114, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida K W169, Bruinvis RO 1; mk. Texel IJM 5, Marianne IJM 7, Poolster IJM 11, Twee Gebroeders IJM 27. Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Magda I.TM 272. Nehim T AM 16, Nehim II AM 17. Ne- him III f\M 18. Tiny Dieuw WR 33. Hen- drikje BU 33. Prinses Margriet KW 51. Dinsdag 2 December: st. Petten IJM 49, Bloemendaal IJM 71; mt. Johannes Polder man I.TM 20: ml. Gebroeders KW 108: mk. Twee Gebroeders IJM 3, Wiron V IJM 208, Wiron I I.TM 210, Haarlem I IJM 276, Samen werking KW 21. Pieter Cornelis KW 31, •Taeoh KW 92, Twee Gezusters KW 77, Jana KW 210. Woensdag 3 December: st. Gelria IJM 21, Abraham VL 77; mt. Thorina IJM 33. Donderdag 4 December: st. Bergen IJM 16. Catharina Duyvis IJM 60; mt. Post Boy IJM 35, Shamrock IJM 129, Dirkje RO 35 naar Vlaardingen. Vrijdag 5 December: st. Limbnrein I.TM 54 Haringvisserij Maandag 1 December: ml. Martha IJM 74, Gorredijk IJM 75, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Vertrouwen KW 6, Hollandia KW 18, Wilhelmina I KW 25, Nederland VI KW 37, Noordzee KW 47, Jan KW 50, Volharding KW 65, Toenadering KW 95, Nederland VII KW 130, Eendracht KW 168, Zeemeeuw KW 170, Scheveningen SCH 107, Onderneming I SCH 140. Ml. Everard Christina KW 40, Neptunus KW 45, De Vrouw Jacoba KW 122, Kees KW 124. Wily KW 141, Onderneming KW 175. Woensdag 3 December: ml. Martenshoek IJM 283, De Arend KW 7, Borneo KW 127, Cornelia Maria SCH 135. De clubavond van de damclub IJmui den zal a.s. Dinsdag gewoon in hotel Ken- nemerhof worden gehouden. De onderlinge competities worden die avond voortgezet. De wedstrijd voor de hoofdklasse competitie Noordholland tegen Jozeph Blankenaar uit Amsterdam is tot latere datum uitgesteld wegens het spe len van Dukel en Laros in het Damas- tournooi. Voor de hoofdklasse Noordholland spe len deze week: Weesp—Zaandam; Gezel lig Samenzijn—Oosterkwartier; O.D.V. Haarlemse damclub; C.D.A.Door Com Groot; St. BavoWormerveer. Wyk aan Zee-Kinhcim: Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; J. v. Hesselingen, J. H. v. d. Wa teren en C. Luntz; J. Starreveld, Th. v. Vuuren, W. Groeneveld, H. Prinssen en A. Prinssen. Dc Pionier-V.V.B.: V.V.B.: C. v. Veelen; J. Roos en K. Kil; J. Kersbergen, P. de Wolf en 'P. Bleeker; A. Both, F. Bruinzeel, F. Kooimans, P. VI ietstra en W. Zand. I.E. V.-Waterloo I.E.V.: W. v. Tunen; H. Zonneveld en W. Michel; A. Leering, Th. Koek en W. Cas- tricum; D. de Reus, H. Duin, J. Bos, J. v. d. Vlies en J. de Reus.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 14