Herrezen bijkantoor van de PTT in Oud-IJmuiden geopend Nieuwe Cycloop voor Wijsmuller een sterke opvolger van de oude sleper Scheveningen-Radio krijgt een glanzend symbool van haar werk Beverwijks begroting in de raad Coöperatie in de yisserij andermaal onderwerp van Bergense visserijdagen Tegelijk met de Velsense In Leiden wordt een „flits" gegoten en gepolijst Opvangfondsen eveneens in discussie 5 DOCHTER MOOIER DAN MOEDER Mr. M. M. Kwint: „Nauw contact is voor dit vitale gemeentedeel noodzakelijk" IJmonders overrompelde OSS 2 BDC en „Sportief" gingen gelijk op Grondstoffenaanvoer voor papierfabricage Scheepvaart Uitbreidingen nog niet in kannen en kruiken Poolse visser tijdens Kanaal visserij omgekomen DINS»AG 9 DECEMBER 1952 ER IS GISTERMIDDAG een vlaggend bijkantoor van Tante Pos in IJmuiden- West geopend, maar alle genodigden ter officiële plechtigheid, die aan de „pu blieke" openstelling van vandaag vooraf ging, hebben zich even de ogen uitgewreven bij het horen van dat woord „bijkantoor", want de ruime kantoren aan de Kanaal straat, de grote hall, de vier loketten en het strakke, moderne meubilair deden eerder aan een hoofdkantoor denken. Temeer, daar het eigenlijke hoofdkantoor, nog steeds gevestigd in de school aan de Houtmanstraat, zich als „moeder" een beetje zou moe ten schamen, als ze eens bij deze „dochter" op bezoek kwam, zoals de vertegenwoor diger van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordholland, de heer J. v. Leeuwen in zijn speech opmerkte. Burgemeester mr. M. M. Kwint trok de verge lijking van de uit haar asse verrezen Phoenix, die het tussen de meeuwen van IJmui- den best zou doen en uit alle andere toespraken bleek eenzelfde trots over dit nieuwe bijkantoor, dat voor de Oud-IJmuidenaren een oplossing en voor de P.T.T. een aan zienlijke verlichting van de drukte aan de Houtmanstraat mag heten. Voor een forum van ettelijke genodigden, onder wie de wethouders J. C. Aschoff en V.7. F. Visser, de secretaris der gemeente J. Veenstra, de directeur van het Staatsvis- sershavenbedrijf mr. J. R. v. Eerde, de commissaris van het Loodswezen, de heer J. Visser en vele anderen, heeft de heer H. Bosman als plaatsvervanger van de hoofd directeur van de Post de opening verricht. Hij herinnerde aan de oude situatie in IJmuiden, toen het hoofdkantoor in dit deel der gemeente was gevestigd en een kantoor van lagere orde in een meer Oostelijk punt te vinden was, waarna de structurele veranderingen in de gemeente de behoefte aan een andere koers wakker maakten. Publiek en dienst Na de oorlog verkeerde het PTT-gebouw aan de Kanaalstraat in een deplorabele staat en er moest dus heel wat aan ver timmerd worden. De heer Bosman sprak de hoop uit, dat dit nieuwe bijkantoor aan de wensen van publiek en dienst zal voldoen, waar hij aan toevoegde dat de plannen voor een geheel nieuw hoofdkantoor, dat ergens in IJmui- den-Oost komt, nog steeds niet in kannen en kruiken zijn, hoewel de overeenstem ming tussen gemeente en PTT er is. Zijn algemene dank aan allen, die hun krachten gaven aan de totstandkoming van het nieuwe bijkantoor sloot zijn toespraak af. De heer L. J. H. Kerstens, afdelings inspecteur te Haarlem, sloot zich daar graag bij aan en betrok in zijn waardering ook het personeel, dat zo lang en goed „huishield" in het oude, te kleine hoofd kantoor. Dank ook ontving mr. v. Eerde, een der getrouwe voorvechters van dit deel der gemeente, de heer Van Megchelen, de oud-postdirecteur in Velsen, wiens streven zo consequent gericht is geweest op de be langen van de bevolking en de heer Ker stens kon zich voorts voorstellen, dat zowel zakenmensen als particulieren blij zullen zijn met de nieuwe instelling, die zij sinds 1940 ontberen moesten. „PTT, altijd bereid" Het was voor hem nog de vraag, hoeveel klanten het nieuwe kantoor zal aantrekken, ook al omdat men nu eenmaal aan de gang naar IJmuiden-Oost is gewend en omdat de verzending van telegrammen via het kantoor Kanaalstraat nu eenmaal een on vermijdelijke vertraging met zich zal brengen. „Als het de eerste dagen eens mocht haperen, reken ik op de clementie van het publiek," zei de heer Kerstens, om daarna de bevoorrechting van het per soneel, dat van de Houtmanstraat wordt overgeheveld onder de loupe te nemen. „Moge het dit belonen met de uitvoering van het devies van onze directeur-generaal: „PTT. altijd be reid," zo besloot de heer Kerstens. De directeur van de IJmuidense P. T. en Voor de competitiewedstrijd tegen IJ- mond 3-heren was OSS 2 uit Zandvoort zo onverstandig om met. een onvolledige ploeg uit te komen, waardoor IJmond wei nig moeite had een grote overwinning te behalen. De ruststand was al 73 in het voordeel v~n de thuisclub en na de her vatting voerde IJmond de voorsprong met. de regelmaat van een klok op. Daar echter OSS ook nog viermaal wist te scoren werd de eindstand 187. De IJmond 2-dames ondervonden van OSS I meer tegenstand. Na enig terrein- verkennen zette OSS een snelle uitval op, waaruit de meegekomen rechtshalf haar club de leiding gaf (01). IJmond ging nu veel beter spelen en het gelukte N. v. Veelen gelijk te maken. Nog voor de rust bracht A. Wolters de stand voor IJmond op 21. Na de hervatting was OSS er kennelijk op uit de gevaarlijke IJmond-midvoor uit te schakelen, wat lang niet altijd gelukte. Toen dan ook bij een IJmond-aanval een drietal OSS-verdedigsters in hun ijver de midvoor probeerden de bal te ontnemen was zij net iets vlugger en terwijl de OSS- sters elkander omarmden scoorde A. Wol ters rustig opnieuw (31. Het was daarna voor N. v. Veelen gemakkelijk de zege vei lig te stellen (41). Het derde IJmond-dameselftal liep puntenverlies op wegens het niet opkomen voor de uitwedstrijd tegen Rapiditas 2. De belangstelling voor zaalhandbal in het RAI-gebouw neemt wekelijks toe en ook deze keer waren er enkele duizenden bezoekers om het werkelijk fascinerende spel gade te slaan. De grootste verrassing in de tweede af deling dames was het gelijke spel, dat de IJmondsen behaalden tegen het sterke team van AIIC. De ruststand was 11. Na een enerverende strijd in de tweede helft kon de eindstand 33 worden be reikt. De IJmond-heren deden het minder goed. want tegen de Adelborsten moesten zij een fikse nederlaag incasseren. Hieruit valt af te leiden, dat voor zaalhandbal een geheel andere instelling is vereist dan voor veld'handbal en goede zaaltraining als dit althans ook voor IJmond mogelijk zou zjjn de resultaten sterk kan beïnvloe den. in de eerste helft ging de strijd gelijk op an waren de beide ploegen aan elkaar ge vaagd, wat ook door de doelpunten, drie a-n Iedere kant, werd uitgedrukt (3—3). .Ja de hervatting toonde AHV een gro tere schotvaardigheid en kon IJmond de achterstand niet meer inlopen, zodat het Velsense team met 7—10 verloor. T., de heer J. M. v. d. Vlugt, had al eerder zijn erkentelijkheid onder woorden ge bracht voor de vele bloemen, die de offi ciële opening opfleurden en aan het eind van de korte ceremonie onderstreepte hij nogmaals de dienende taak der P. T. en T., waarbij hij zei te mogen rekenen op de hartelijke medewerking van zijn per soneel. Burgemeester mr. M. M. Kwint toonde zich al evenzeer verheugd over de her plaatsing van een postkantoor in Oud- IJmuiden, het deel der gemeente, waar het hart van IJmuiden klopt. Hij memoreerde niet alleen de Velsense herbouw sinds de oorlog, maar ook het aandeel, dat de PTT daarin gehad heeft zoals het nieuwe radiostation van Scheveningen Radio op het Sluiseiland getuigen kan. „Uit het feit, dat Oud-IJmuiden een der meest vitale, belangrijke punten van de Maar de IJ mui der papieren staan beter De ontmoeting' in de tweede klasse van de Provinciale Noordhollandse dambond tussen BDC en Sporlipf werd onder grote belang stelling gespeeld in Beverwijk. Zij was voor de beide clubs van veel belang voor de bo venste plaats in deze afdeling, want dam club „Sportief" stond met 1 punt meer dan BDC aan de kop. Sportief bond de strijd aan met twee invallers en BDC met één inval ler. Na pl.m. 1V< uur spelen wist II. Andrea „Sportief" de leiding te geven maar spoedig verloren J. Wesselius, W. Post en P. Wester- wal. De stand was toen 6—2 in het voordael van BDC, maar „Sportief" liet de moed niet zakken en vocht hardnekkig voor een zo goed mogelijk resultaat en inderdaad slaagden de IJmuidenaren er in dank zij J. de Boer (tegen G. Outenaar) winst af te dwingen. H. Lichtendahl won eveneens van L. Haver. Hierdoor werd de stand 6—6. Daarna kwamen er nog twee remises en twee afgebroken partijen uit de bus en wel tussen gemeente is, vloeit de noodzaak van een L. Costerman van BDC en J. Sager en G. Klaus en J. Lichtendahl, beide partijen staan echter in het voordeel van damclub Sportief. Vrijdag wordt de onderlinge strijd weer voortgezet in het Culturele gebouw. nauw contact met de PTT onmiddellijk voort," zo zei de burgemeester, om daarna zijn beste wensen mee te geven aan de vlucht van deze „Phoenix, die zich zal voegen bij de meeuwen boven IJmuiden". Het ruime gebouw, waar wij onlangs reeds een uitgebreide beschrijving van gaven, is daarna door de genodigden uit en te na bekeken en vanmorgen konden de eerste postzegels van tien, de eerste tele foontjes en het eerste telegram worden uit gereikt of afgehandeld: Oud-IJmuiden heeft zijn postkantoor terug en Oud- IJmuiden is er kennelijk blij mee. Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Maandag aangekomen het Zweedse s.s. „Lennart Bratt", dat van Gothenburg een lading van 1600 ton houtstof aan voerde. Deze snelle boot is de nieuwe „Cycloop" van het Bureau Wijsmuller te IJmuiden, die op het ogenblik op een werf te Foxhol wordt gebouwd. In het volgend voorjaar denkt men met deze sleper, die in grootte het midden houdt tussen de Noord-Holland en de grootste der havensleepboten van Wijsmuller, te kunnen proefvaren. Wie zich nog de oude „Cycloop" herinnert van dezelfde rederij, kan uit deze tekening concluderen, dat de moderne versie wel even anders is uitgevallen. Of deze opvol ger ook de goede naam van zijn voorganger zal bestendigen? De agenda voor de openbare zitting van Beverwijks raad op Maandag 15 December (dezelfde dag, waarop de Velsense behandeld wordt) luidt: Voorstel tot subsidiëring van kraamcentra en tot toetreding van de gemeente als lid van de Vereniging van Gasbedrijven. Voorstel tot wijziging van de begroting van het gemeentelijk Woningbedrijf voor het dienstjaar 1952'53 en behandeling van: a. de begroting voor het Openbaar Slacht huis 1953; b. de begroting voor het Gem. Wo- ningbedijf 1953'54; c. de begroting voor de dienst Openbare Werken 1953; d. de begro ting voor het grondbedrijf 1953; e. de begro ting voor het Gasbedijf 1953; f. de gemeente begroting voor het dienstjaar 1953- Bij de behandeling van de begroting voor het gasbedrijf worden aan de orde gesteld: een nota van wijzigingen, die in de ontwerp begroting worden aangebracht en een raads voordracht met een voorstel van burgemees ter en wethouders, tot vaststelling van nieu we tarieven voor het bedrijf. Bij de behandeling van de gemeentebegro ting worden aan de orde gesteld: een nota van wijzigingen, die in de ontwerp-begroting worden aangebracht; voorstellen tot vast stelling van de bedragen ingevolge art. 55bis, le lid, der Lageronaerwijswet 1920 voor Aagtekerk, 5 v. Colombo n. Aden. Aalsum, nacht 6-7 v. Le Havre n. Bordeaux. Abbekerk. pas. 6 Okinawa n. Hongkong. Algendb, pass. 6 Fernando Noronha. A Ik aidpass. 6 ten N. Socotra n. Aden. Alphard, 6 v. Montevideo n. Santos. Alpherat, 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 6 v. Boston te Philadelphia. Ampenan, 6 t.h.v. Beyrouth. Amstelkroon, 6 v. Semarang n. Soerabaja. Arendsdijk, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Alcyone, pas. 7 Pantellaria. Aldabi, 7 te Victoria. Alkaid, 8 te Aden. Amstelland, 7 v. Las Palmas. Amstelvaart, nacht 7-8 te Teneriffe. Abbedijk, 7 van Rotterdam n. New York. Alamak, 6 v. Perz. Golf te Rotterdam. Alphacca, 8 te Rio de Janeiro. Annenkerk, 8 te Duinkerken. A lm kerk, 8 Port Soedan verwacht Amstelveen, pas. 8 Kp. St. Vincent. Amsteldijk, 7 v. Galveston. Ark eld ijk, pass. 7 Vlissdngen. Aldegonda, 8 v. Pladju te Bangkok. Appingedam, 3 Dublin verwacht. Agamemnon, 7 v. Maracaibo n. Ciudad Trujillo Agatha 8 van Tj. Priok te -Pladju verw. Al-na bi, 8 v. Hamburg te Anitw. verw. Argos, 7 320 m. O. Gibraltar. Aalesdiijk, 7 220 m. Z.ZO. Sable eil. Aardf)(k, 1 520 m. O.NO. Nantucket. Albireo, 7 van Rotterdam te Hamburg. Alehiba, 7 120 m. N. Kp. Finisterre. Alioth, 7 400 m. Z. St. Vincent. A-mor, 7 t.h.v. Casquets. Ampenan, 7 70 m. ZO. Kreta. Arendökerk, pass. 7 Kp. Vilano. Barendrecht, 7 v. Punta Cardon te Port de Bouc Bengkalis, 6 v. TJ. Priok n. Padang. Bloemfontein, 5 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Baarn, 7 v. Cristobal n. Bal-boa. Bali, pass. 7 Kp. Guardafui n. Colombo. Blommersdijk, 7 v. Baltimore n. Norfolk. Boskoop. 7 280 m. NO. Barbados. Bantam, 5 te New York naar Java. Billiton, 8 v. Bombay n. Karachi. Borneo, pass. 8 Perim n. Colombo. Boschfontein, 8 Aden verwacht. Blitar. 5 te Brisbane. Blijdendijk, 10 bij Blissingen verw. Breda. 8 v Callao n. Paita. Bacchus, 7 v. Paramaribo te Georgetown. Bar.dijermasin, 7 te Bagan Siapi Api. Bawean. 6 v. Soerabaja n. Banjermasin. Batoela, 5 Menado n. Ma-kassar. Baud, 8 v. Ambon te Makassar. Caltex Pernis 8 v. Rotterdam te Sidon verw. Cleodora, 7 v. Miri te Singapore. Chama, pass. 7 Aden. Clavella, pass. 6 Kp. Comorin. Cottica, 6 490 m. NO. Barbados. Caltex Delft, 7 t.h.v. Kreta. Gevallen rond de vissershaven Burgemeester en wëthouders van Velsen maken bekend, dat de beslissing op de ver zoeken van: G. Lokenberg te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van pharmaceutische arti kelen in het perceel Haringkade no. 35 in IJmuiden; van de fa. Lagendijk te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van de poetskatoenfabriek in de percelen Haring kade nos. 11 en 13 in IJmuiden; van Th. G. van Geldorp te Santpoort, om vergunning tot het uitbreiden van de machinale timmer werkplaats in het perceel Hoofdstraat no. 152 te Santpoort; van de Nederlandse Con- servenfabriek „Neco" N.V. te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de visconservenfabriek in de percelen Middenhavenstraat nos. 31 en 33 en 3e Ha venstraat no- 2 te IJmuiden; van de fa. P. Roodnat en Zonen te IJmuiden, om vergun ning tot het uitbreiden van de schaepstim- merwerkplaats in het perceel Industriestraat no. 7 in IJmuiden; van de C. V. Joh. Sterk te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de visrokerij, visbakkerij, inleggerij en zouterij in het perceel Logger- straat no. 30 te IJmuiden; van J. Duin's Kistenfabriek te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van de kisten fabriek in het perceel Industriestraat no. 61 i.i IJmuiden; van P. J. Keirsgieter en Zoon te IJmuiden, om vergunning tot het uitbrei den van de scheepssmederij in het perceel Industriestraat no. 59 in IJmuiden; van de fa. Genius te IJmuiden, om vergunning tot' het wijzigen en uitbreiden van de machine fabriek in het perceel Haringkade no. 19 te IJmuiden; van de fa. Van der Plas te IJmui den, om vergunning tot het wijzigen en uit breiden van de kistenfabriek in het perceel Halkade no. 33 te IJmuiden; van da fa. Lagen dijk te IJmuiden, om vergunning tot het wij zigen en uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van poetslappen in het fa brieksgebouw gelegen aan de Industriestraat te IJmuiden; van de Handel Maatschappij Shamrock N.V. te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van het benzine- en o'ie- station met autoherstel- en werkplaats in het perceel Dokweg no. 14 te IJmuiden; van Joh. van der Horst te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een garage en herstelplaats voor motorvoertuigen aan de Vissershaven straat te IJmuiden, door hen is verdaagd op grond dat het onderzoek nog niet zover is gevorderd, dat daaromtrent thans reeds een beslissing kan worden genomen. Gistermorgen kwam de Poolse trawler „Lawica" met een dode aan boord IJmui den binnen. Het was de 28-jarige Stanis- law Nowikow uit Wierzckig in Polen, die tijdens het vissen in het Kanaal Vrijdag was getroffen door een stuk ijzer van een afbrekende bolder, waarover de strak ge spannen staaldraad van de winch liep. De man werd deerlijk verminkt aan het onderlichaam en overleed enige uren later. Zijn stoffelijk overschot is, in afwachting van vervoer naar Polen, in het politie bureau aan het Tiberiusplein opgebaard. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donrle- dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. In het begin van het volgende jaar zal op de balustrade van de trap naar de kelder in de hall van het ontvangstation van „Scheveningen Radio" op het IJmuidense Sluiseiland een symbolisch beeldhouwwerk worden geplaatst, dat uniek geacht mag worden: de Schcveningse kunstenaar Th. van der Nahmer schiep een brons koperen „flits", een abstracte verbeelding van de radio, het mysterieuze communicatie middel, waarmee het lage gebouw bij de ingang van het havencomplex zo voortdurend en zo nauw verbonden is. Wij hebben de jonge beeldhouwer, die in Januari of Februari zijn werkstuk ge reed denkt te hebben, opgezocht in een van die kronkelende straatjes in het oude Scheveningen, waar zijn atelior verscholen ligt achter de vermoeide huizen van het vissersdorp en in zijn prettig-moderne kamer heeft Theo Nahmer verteld wat hij bedoelde met de glanzende statuur, die binnenkort als centrale blikvanger het sobere portaal van het radiostation gaat sieren. „De radio" Zijn opdracht was niet scherp omlijnd: in Juni 1952 werd hij aangezocht „de radio" en alles wat dat de mens „doet" en zegt te verzinnebeelden en lang is er toen ge zocht naar een aanvaardbare oplossing van deze verre van makkelijke opgaaf, een opgaaf, die immers een abstractie tot om onderwerp heeft. Nahmer heeft zich met de ontwerper van het gebouw, ir. J. Emmes en de esthetisch adviseur van de PTT ter plaatse van de mogelijkheden overtuigd en hij vond een hall, waar het licht inviel door het dak Ouderavond van Willem de Zwijgerschool De oudercommissie van de Willem de Zwijger-ULO-school houdt voor de ouders van de leerlingen van deze school op Vrij dag 12 December een bijeenkomst. Dr. A. J. van Leusen, arts te Velsen, zal in de school spreken over „Gezinsmoei lijkheden". Na de pauze wordt een verkiezing van twee nieuwe leden voor de oudercommis sie aan de orde gesteld wegens het aftre den van mevrouw Brandhof en de heer Beekman. Daarna volgt bij wijze van anticlimax de film „Een huis vol herrie". Jaarvergadering Partij van de Arbeid De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal Maandag 15 December in clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg haar jaarvergadering houden. Behalve de gebruikelijke verslagen ver meldt de agenda een bestuursverkiezing. Het gehele bestuur treedt af, maar is her kiesbaar-, behalve mevrouw Goossens, die zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Reeds nu zullen besprekingen worden gevoerd over de Mei-viering 1953. Na afloou van de vergadering hoopt de heer H. Brits uit Driehuis een causerie te houden over mevrouw Henriëtte Roland Holst de ronde plafondflensen, die dit vertrek met zijn geglazuurde bakstenen wanden zo karakteristiek maken. Het licht wisselde met het weer en de bewolking; deze omstandigheid brachten de kunstenaar mét de indeling van de te gebruiken ruimte op een idee: al heeft hij zich als zeer naturalistisch gericht kunste naar voordien nimmer met de abstractie in de beeldhouwkunst opgehouden; dit zou een abstract beeld moeten worden, omdat het onderwerp nu eenmaal niet te concre tiseren was. En het zou moeten blinken en vonken in het invallend licht; het mocht geen „kanten' hebben en het zou remini- scensies moeten opwekken met een schip. Antenne, vonk, kristal De h oog-oprijzende ontvang-antennes achter het PCH-gebouw brachten hem ver der en tenslotte ontstond er een klei-ont- werp, dat de keuring van de PTT-mensen glansrijk doorstond: het kon onmiddellijk in gips gegoten worden. Maar de lichteffecten, die van deze grillige zuil de indruk moeten geven van een vonk, een flits, een signaal zo ge wilt, waren niet met gips te verwezenlijken. Niettemin „deed" het ding het op de plaats, waar het voltooide werkstuk straks komt. En toen het gipsmodel met bladkoper werd bedekt, was de illusie volkomen: een grilli ge vonk sprong van die ballustrade naar de hemel, een gefantaseerde zendmast ving de lichtglanzen uit het glazen dak. De „weerklank" van het licht in dat goud glanzende geheel het verbeeldde de „weerklank" van de radiogolven, zoals Scheveningen Radio in feite het klankbord is van de zenders op zee. Gieten Een kleine 1V2 meter hoog staat het ont werp, dat de instemming kreeg van de directeur-generaal der PTT, de heer L. Neher, nu in het atelier van de bronsgie ter Stöxen in Leiden, die het zal gieten uit bronskoper met te polijsten vlakken. Helaas is het daar moeilijk te fotografe ren, omdat het in de eerste plaats tot zijn recht komt in de ruimte, waarvoor het werd gemaakt. Degenen, die er bij stonden, toen het ontwerp op de traprand werd geplaatst, hebben gezegd: „We zullen er even aan moeten wennen". Wellicht wordt deze „ko peren kristal", zoals Van dpr Nahmer zijn schepping zelf wel noemt, eensdeels hevig aangevochten en tegelijk diep bewonderd, als het straks in een schijnbaar labiel even wicht naar boven wijst in het ruime voor portaal van PCH, cïit geknikte, flitsende beeld van iets ongrijpbaars als een radio golf in elk geval een markante poging om concreet weer te geven, wat niet weer te geven is. En dat door een kunstenaar, die jaren lang de industriële vormgeving aan de Haagse academie onderwees. Aan het con creter? J. F. Het programma van de zevende visserij bijeenkomst op de Volkshogeschool „De Zandhoeve" te Bergen (N.H.) op 30 en 31 Januari 1953 luidt: Vrijdag 30 Januari, 11—12 uur: aankomst en begroeting; 14 uur: opening door de di recteur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch; 14.15 u.: „De visserij en de visserij-coöperatie in de Scandinavische landen. Mogelijkheden voor coöperatie in de Nederlandse visserij?" door prof. dr. H. J- Frietema en drs. A. G. U. Hildebrandt; 16 uur: Theedrinken en discussie; 18 uur: Broodmaaltijd; 20 uur: „De plaats van Nederland in Europa". Dit onderwerp wordt verzorgd door de leiding van de Volkshogeschool. Voorts vertoning van geluids-kleurenfilms.' Voor Zaterdag 31 Januari staat het vol gende programma uitgestippeld: 9.30 uur: „Hoe werken de minimumprijs regelingen en opvangfondsen in de tuin bouw?", door de heer H. W. Xemmers van het Centraal bureau van Tuinbouwveilingen; 10.30 uur: Koffiedrinken en discussie; 12.30 uur: Warme maaltijd; 14 uur: Nabeschou wing door mr. J. H. Kiewiet de Jonge, voor zitter van de Stichting van de Nederlandse Visserij; 15 uur: Sluiting en afscheid. De leiding van de bijeenkomst berust bij mr. O. L. V. Guermonprès, van de Volks hogeschool. De eerste groenteveiling van de week De aanvoer op de Castricumse groente veiling van Maandag was gevarieerder dan verleden week. De tuinders kregen voor spriten A 42-62, spruiten B 21-32, prei 151/2-21andijvie 30, appelen 5-10, pe ren 7, boerenkool 13i/2-17i/2, groene kool 9, uien 7!/2-20, knollen 15-18 cent per stuk, bospeen 15-19, rode kool 8 cent. MARKTBERICHT BEVERWIJK Andijvie 16-60, bospeen 18-37, waspeen 12-24, prei 10-23, knollen 8-22, spruiten 18-55, tomaten 16-54,, sla 8, boerenkool 11-18, groene kool 5-14, rode kool 5-9, gele kool 5-8, uien 12-21, breekpeen 6-10. 1953; voorstel tct vaststelling voor buitenge woon 1. o. aan kinderen welke aan tubercu- loze lijden voor 1953; voorstel van burgemees ter en wethouders tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom van de personele belasting voor het belastingjaar 1953'54 en een voorstel tot wijziging van de verordening op de hef fing van vermakelijkheidsbelasting in de ge meente. Voorstel tot wijziging van de gemeente begroting 1952. Mededelingen en ingekomen stukken. Het ligt in de bedoeling de vergadering te vervolgen op Dinsdag 16 December, 's mid dags 2 uur en zo nodig des avonds te doen voortduren. Congostroom, 6 weer te Antwerpen. Caltex Lelden, 7 150 m. W. Kreta. Caltex The Hague, 7 95 m. ZW. Ouessant. Camphuys, 7 v. Kwarwlarug n. Menado. Ceroraa, 7 140 m. Z. Sardinië. Danae, 6 v. Gothenburg n. Amsterdam. Drente, 7 v. Charleston te New Orleans. Delft, 7 Wight gepass. Douro, 6 te Rostock naar Gdynia Eemdijk, 6 v. Galveston n. Rotterdam. Edam, 6 v. New York n. Rotterdam. Eendracht, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Amsterdam, pass. 8 Scllly's. Esso Rotterdam, 7 van Aruba. Friesland ((SSM), pass. 7 Dover. Fairsea, 7 dwars Bone n. Port Said. Gaasterkerk, 7 v. Port Soedan n. Massawah. Garoet, 7 v. Suez n. Aden. Groote Beer, 7 360 m. Z. Kp. Palmas. Gadiila, 9 v. Swansea te Curasao. Gravel and, 7 v. Bremen te Hamburg. Heelsum, 6 v. Le Havre n. Antw. Hydra, 7 v. La Guaira te Curagao. Hathor, 7 v. Valencia te Rotterdam. Hersilia, 7 v. Curagao n. Antwerpen. Hector, 8 v. Barl te Venetië. Hestia, 8 v. Callao n. Pisco. Heemskerk, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Hecuba, 7 v. Paramaribo n. Demerara. Hercules, pass. 7 Algiers n. Tunis. Indrapoera, 7 v. Port Said. Ilos, verm. 7 v. Port de Paix n. Fort Liberie. Japara (KRL), 6 te Khorramshar. Java, 7 v. Djedadh n. Aden. Joh. v. Oldenbarnevelt, v. Amsterdam op rede Fremantle. Jupiter, 7 v. Oran naar Rotterdam. Kola Baroe, 7 te Port Swettenham. Kllpfontein, 8 Finisterre n. Teneriffe. Kota Inten, pass. 6 Gibraltar 11 4 u. Hoek van Holland verwacht. Kalabahi, 7 v. Blak n. Seroel. Karton, 8 v. Tj. Priok te Palembang. Kieldreclit, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Laeries, 6 v. Swansea te Glasgow. Lauienskerk, 6 v. Ma-dras. Linge, 6 v. Zaandam te Port Gen til, Liseta, 7 v. Pladju te Bangkok. Leuvekerk, 8 te Madras. Lieve Vrouwekerk, 7 v. Port Soedan n. Suez. Lissekerk, 7 v. Bahrein te Ras Tanura. Loenerkerk, 7 v. Aden n. Karachi. Leerdam, 7 v. New York te Baltimore. Loppersum, 6 Ouessant gepass. Leersum, 7 480 m. W. Flores. Le Maire, 7 diwars Karlmata. Malea, 6 v. Gibraltar te Bardas. Maas, 7 v. Venetië n. Algiers. Mataram, 8 v. Makassar te Soerabaja. Myonia, pass. 7 Lands End. Manoeran, 7 dwars Bone. Maaskerk, 9 Amsterdam verwacht. Mariekerk, 7 v. Tanga te Mombassa. Merwede, 6 v. New Orleans n. Charleston. Meerkerk, 7 v. Rotterdam te Bremen. Modjokerto, 7 rede Balikpapan. Noordam, 8 voor de Hoek v. Holland (mist). Noordwijk, 7 v. San Juan n. San Domingo. Nieuw Holland, 6 v. Sydney n. Melbourne. Oranje, pass. 6 Perim. Orion, pass. 6 Finisterre n. Tunis. Oranjefontein, 8 te Kaapstad. Orestes, 7 v. Georgetown te Rotterdam. Oranjestad, 7 1300 m. NO.t.O. Barbados. Overijsel, 8 te Napels. Ophir, 3 v. Singapore te Tj. Priok. Prins Johan Willem Friso, 5 v. Montreal n. Rot terdam via Antw. Prins Alexander, 6 v. Montreal te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik, 6 v. Chicago te Rotterdam. Prins Fred. Willem, 7 Gibraltar gepass. Prins Willem IV, pass. 7 Oporto. Radja, 6 te Madras. Rondo, 7 te Bandarshapur. Rijndam, 7 Rotterdam te New York. Radja, 7 v. Madras n. Vizagapatam. Rempang, 8 v. Balikpapan te Makassar. Rijn-kerk, pass. 7 Gibraltar. Riouw. 6 te Oslo n. Frederikstad. Roepat, 7 v. Soerabaja op rede Semarang. Rijnland, 7 nog op de Elbe ten anker. Stad Arnhem. 6 v. Cardiff n. Narvik. Stad Schiedam, pass. 6 Ouessant. Salland, pass. 7 Fernando Noronha. Schie, 7 v. Oran n. Barcelona. Stad Maassluis, 7 v. Lulea n. Emden. Sloterdijk, pass. 7 Bermuda. Soestdijk. 7 Fayal gepass. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik te Rotterdam. Stad Arnhem, pass. 6 Hebrlden. Stad Maastricht, 6 v. Rotterdam n. Genua. Sunetfa, pass. 7 Azoren. Samarinda, 8 te Los Angeles. Sibajak, 8 v. Port Said. Stad Leiden. 7 v. Cristobal n. Curagao. Stad Vlaardingen, 9 v. Wabana te Rotterdam of Vlaardingen verwacht. Straat Makassar, 4 te Buenos Aires. Sommelsdijk, 6 te Lake Charles. Stentor, 7 v. Amsterdam n. Antwerpen. Sumatra, 7 v. Antwerpen te Amsterdam. Saparoea, 8 v. Dakar te Freetown verw. Salatfga, 7 nog te Calcutta. Saroena. 7 nog te Mulberry P'ierhead. Silindoeng. 8 v. Menado te Makassar. Sir.abang, 7 v. Penang n. Singapore. Stanvac Diirak. 7 v. Sunge-igeron-g n. Tj. U~oan. Swartehondt, 7 nog te Menado. Tarakan. 6 te Marseille. Tero. nacht 6-7 v New York te Boston. Tiberius. 7 v. New Orleans te Curagao. Tjitjalengka, 6 v. Singapore n. Mirt. Tomori, 6 te Belawan. Thalatta, 8 v. Mena al Ahmadi te Port de Bouc Ta-bln-ta, 7 v. Safaga n. Aden. Teucer, 6 v. Port Said. Trompenberg, 8 v. Hamburg n. Charleston. Tjüuwah. 7 v. Singapore n. Hongkong. Tjlwangi, 7 te Tj. Priok. Utrecht, 7 te San Francisco. Van Riebeeck, 8 v. Singapore te Belawan. Van Riemsdijk. 8 v. Soerabaja te Makassar. Westerdam, 7 100 m. O. Nantuket. Waterman. 6 180 m. W. Kreta. Weltevreden. 6 v. Londen te Rotterdam. Willem Barendsz 6 680 m. W. St. Helena. Waal, 8 v. Valencia n. Rotterdam. Waterland. 7 v. Recife n. Las Palmas. Willem Ruys, 6 18 u. v. Suez n. Colombo. Winsum. 7 v. Rotterdam te Immlngham. IJsel, pass. 8 Ouessant. Zeeland (KRL), 7 v. Tj. Priok te Sungeigerong. Zonnewijk, 7 1020 m. W.NW. Kaapstad. KLEINE VAART Arnoudspolder, 8 bij Maassluis ten anker. Att, 7 van Stettin n. Antwerpen. Barracuda, 7 te Norsbron. Bi 11, 7 v. Porsgrunn n. Had-erslev. Binnenhaven, pass. 7 Ouessant. Birmingham, 8 te Rotterdam verwacht. Carpo, 8 te Dublin verwacht. Casablanca, 6 te Casablanca. Deni, 6 v. Liverpool n. Dundalk. Deneb, 8 te Vlissingen. Eemstroom, 8 ten anker voor IJmuiden. Fiat, 8 t.h.v. Tongue n. Londen. Frejo, 8 in Golf v. Biscaye. Gaasterland, 6 v. Harlingen n. Goole. Glashaven, 9 v. Landskoma te Rotterdam verw. Hagno, pass. 8 Goeree. Hast I, 6 v. Swansea te Bordeaux. Hast IV. v. Huil naar Parijs. Hondsrug, 8 op de Schelde. Hulst, 3 v. Vera Cruz n. Coatza Coalcos. Hagno, 8 11 u. Hoek van Holland verwacht. Haskerland, 6 v. Harlingen n. Lelth. Henrica, 8 voor de Weser. Ingeborg. 6 v. Kiel. Joost 6 Brunsbtlttel gepass. n. Zaandam. Jan Kreumer, 8 in Kielerkanaal. Koningshaven, pass. 7 Kp. Finisterre. Larlx, 6 van Kristinestad te Huil. Leemans, 8 op de Elbe n. Veijle. Markab, 6 v. Blyth n. Struer. May Star, pass. 8 Gibraltar n. Genua. Megrez, 5 v. Casablanca n. Nantes. MIrach, 7 dwars Guernsey. Mlrzam, 5 v. Port Lyautey te Casablanca. Norma, 6 te Grangemouth. Oleum, vertr. 8 v. Selzaete n. Londen. Palma, 8 op de Theems. Prior, 6 te Sharpness. R. P. S., verm. 8 v. Belfast n. Plymouth. Rijnhaven, 8 te Duinkerken verw. Shamrock, 8 bij Hum-ber. Spes. 6 te Karlstad. Swallow. 6 te Port Lyautey. Santa Margherita, 8 ten anker bij Vlissingen. Ton, 7 v. Porsgrunn n. Bandholm. Twee Gebroeders, 6 v. Casablanca n. Nantes. Tyro, 7 bij Vlissingen geankerd. Vrouwepolder. 6 te Lissabon. Volharding, 6 te Casablanca. Westei-markt. 8 50 m. NW. Nantes. Willy, 8 ten anker Brunsbtlttel. Wiebold Bohmer, 6 v. Safi te Port Lyautey.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7