Beverwijk moet kiezen tussen Haar lemse dienst en Alkmaarse stichting Crediet van f 152.000 gevraagd voor bouw van nieuwe Vondelschool Agenda voor Beverwijk Sympathie gaat uit naar gereorganiseerde psychiatrische dienst in Haarlem Razziavereniging 1944 bijeen Castricum IJmuiden Vrijdag „Moerberg- school" open MAANDAG 15 DECEMBER 1952 7 MOEILIJK PARKET advertentie Profiteer hiervan Gongwedstrijd van BDG met verrassend intermezzo BDC I-tiental naar bondswedstrijd te Halfweg Filmavond voor het Instituut Réunie in Heiloo Na achtentwintig jaar nu welverdiende rust Kabelcontröleur A. J. Oosterman ging heen Kerstfeestvieringen in Castricum CSV speelde vriend schappelijk tegen Schagen Veertig in het kwadraat Amsterdamse natuurvrienden de sneeuw in Feestmiddag in de „werkinrichting" Kerstwijding van het Evangelisatiecomité Lezing over Rembrandt en Rubens „Roomharing" een nieuwe conserve Gestolen „borrel" gedijde niet Brand op Nederlands motorschip Kerkelijk Nieuws Scheepvaart Zoals al eerder is gemeld, verstrijkt de termijn van 5 jaren waarmede de geldigheids duur van de gemeenschappelijke regeling tot oprichting en instandhouding van een psychiatrische voor- en nazorgdienst te Haarlem, waaraan de gemeente Beverwijk deelneemt, op 31 December 1953. Ten aanzien van de vraag, of de gemeente van de gelegenheid om de deelneming op te zeggen gebruik moet maken en nopens de wen selijkheid van aansluiting bij de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland, mei-ken B. en W. het volgende op: Enige jaren geleden is te Alkmaar opge richt de hiervoor genoemde stichting. De stichting stelt zich ten doel de instand houding van een voor- en nazorgdienst voor geesteszieken, het bevorderen van de oprichting en instandhouding van medisch- opvoedkundige bureaux en het bevorderen van de oprichting en instandhouding van bureaux voor school- en beroepskeuze en bedrijfspsychologie. Aan de stichting te Alkmaar nemen o.a. deel de kruisvereni gingen, reclasseringsverenigingen, voogdij raden en de afdeling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De aangesloten gemeenten zijn niet rechtstreeks in het bestuur der stichting vertegenwoordigd, maar worden geacht vertegenwoordigd te zijn door de afgevaar digden van de afdeling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. De invloed van de gemeentebesturen op de gang van zaken bij de stichting is derhalve niet groot te achten. De ge meenten betalen hun bijdragen, zonder dat zij veel zeggenschap hebben in de stichting. Nieuwe „Haarlemse" organisatie De stichting wil in principe de belangen der geestelijke volksgezondheid beharti gen in alle gemeenten der provincie Noordholland, met uitzondering van de gemeente Amsterdam. De gemeenten die deelnemen aan de bestaande gemeen schappelijke regeling te Haarlem zijn tot nog toe niet toegetreden tot de stichting. Uit vertegenwoordigers van die gemeen ten is een commissie gevormd, die tot taak heeft de reorganisatie van de psychia trische voor- en nazorgdienst te Haarlem voor te bereiden en het opstellen van een nieuwe gemeenschappelijke regeling tot oprichting van een orgaan met een breder en ruimer opzet en met ongeveer dezelfde doelstelling als de stichting te Alkmaar heeft. De werkzaamheden dier commissie, waarin ook Beverwijk vertegenwoor digd is, zijn in het laatste stadium geko men en verwacht mag worden, dat binnen afzienbare tijd, een ontwerp-gemeenschap- pelijke regeling aan de gemeentebesturen zal worden voorgelegd. De te Haarlem voorbereide regeling is dus een gemeenschappelijke regeling waar- Met een IN D-EZE COURANT bereikt U Uw vrienden, ken nissen en clientèle op het rustige moment dat zij de krant lezen. De prijs van de Nieuwjaarsadvertenties, welke in ons nummer van 31 December of 2 Januari worden geplaatst, bedraagt bij een minimum van 12 mm 1.20, elke mm meer 0.10, maximum 60 mm. Geheel gezet in de gewone courant- letter. Bij groter formaat en groter letters afschrijving van het bestaande contract of. indien niet aanwezig, ge wone losse-regelprijs. Gaarne ontvangen wij tijdig Uw opgave aan ons kantoor: KENNEMERLAAN 186 IJMUIDEN De traditionele December-gongwedstrijd van de Beverwijkse Damclub, die een zeer groot aantal leden naar het Statenhuis had getrokken, zeer tot tevredenheid van de voorzitter, de heer P. C. Bais, verried in de opstelling van de borden en het ont breken van de wedstrijdklokken al een verrassing. Een gongslag om de acht seconden joeg het tempo op en er werd in vier groepen gespeeld, met voor elk zeven partijen, zo dat het tempo wel gehandhaafd móest blijven. In iedere groep waren vier prijs winnaars met het hoogste aantal punten. Na de tweede ronde volgde een wel kome tractatie en tot ieders verrassing zelfs een bezoek van Sinterklaas en zijn knecht. Met Jaap de Vlugt aan de piano zong het hele koor een welkomstlied, waarna de heer Diederiks zich als een goed rijmelaar en conférencier ontpopte, die het pad naar de Sint voor de B.D.C.-bengels effende. Deze was lang niet mis in zijn commentaren op de houding van enige leden en een ervan kwam zelfs wegens zijn veelvuldig verzuim bij uitwedstrijden, onder hevig protest in de zak terecht. Het was heel laat toen men uiteenging. Het eerste tiental van de Beverwijkse Damclub zal Woensdagavond een bezoek aan Halfweg brengen om tegen de eerste tien van Halfweg I een competitiewedstrijd te spelen voor de eerste klasse van de Haarlemse Dambond. Het B.D.C.-tien'al bestaat uit de spelers: 1. P. C. Bais, 2. P. Smit, 3. H. Diederiks, 4. J. A. Oussoren, 5. Chr. Bakker, 6. C. M. Snel, 7. R. Conradi, 8. A. Peekei, 9. J. de Vlugt en 10. K. Kikke. Woensdagavond 17 December zal het In stituut voor Arbeidersontwikkeling in- de bovenzaal van ,,'t Centrum" de mooie na tuur- en speelfilm van de Nederlandse Heidemaatschappij „Langs ongebaende klingen" vertonen en als voorfilmpje het bekende werk van de cineast Herman van der Horst „Het schot is te boord", in de gemeentebesturen rechtstreeks ver tegenwoordigd zullen zijn en waaraan naast de overheid particuliere instellingen, zoals de kruisverenigingen zullen kunnen deelnemen. Aangezien de gemeente Beverwijk steeds heeft deelgenomen aan de regeling te Haarlem en ook betrokken is bij de voor bereiding van de nieuwe regeling aldaar, achten B. en W. het op dit moment, nu die nieuwe regeling op stapel staat min der juist om zich in eens van Haarlem te distanciëren en overhaast aansluiting te zoeken bij de stichting te Alkmaar. Anderzijds hebben zij overwogen dat, als de deelneming aan de bestaande rege ling niet tijdig wordt opgezegd en van de voorgenomen nieuwe regeling zou, door welke oorzaak dan ook, niets terecht ko men, de gemeente Beverwijk weer tot 1959 zou vast zitten aan de bestaande re geling te Haarlem. Daarom menen zij de raad te moeten voorstellen de deelneming aan de be staande regeling op te zeggen. Aldus blijft de mogelijkheid bestaan om straks te kiezen tussen aansluiting bij de stichting te Alkmaar of deelnemen aan de gemeenschappelijke regeling te Haar lem. De jaarlijkse réunie van de leden der „Razzia-vereniging 12 December 1944", die haar bestaan dankt aan gezamenlijk doorgemaakte ellende in de beruchte, laat ste oorlogswinter, is ook dit keer weer het succes geworden, waarvoor deze organi satie al vele jaren zo'n grote roep geniet. In „De Rustende Jager" te Heiloo werd de avond bij ontstentenis van voorzitter P. de Vries geopend door de waarnemend praeses, de heer J. Scholte uit IJmuiden, die zijn gehoor herinnerde aan de sombere dagen in de winter van 1944 en hij ver zocht de aanwezigen één minuut pieuze stilte ter nagedachtenis aan de mannen en jongens, die na die verschrikkelijke razzia het leven lieten op transport en in kam pen. De heer P. Visman uit IJmuiden en de heer Koeleman uit Alkmaar kregen aller waardering voor het werk, dat zij in het belang van de vereniging hebben verzet een waardering, die in de vorm van een enveloppe met inhoud gestalte kreeg. Vervolgens kreeg de heer Th. Mooy uit Alkmaar het woord en hij wijdde op zijn beurt waarderende woorden aan de pres taties van de afwezige voorzitter. Waarna de Waikiki-Hawaiians „vrij spel" hadden en speciaal het optreden van de vocale solist van dit gezelschap, Cor Nielson oogstte alle succes. Een rem- plagante voor een zieke jongedame uit het ensemble deed het voorts zo wonder wel, dat het alleen maar spijtig mocht heten, dat zij niet de kans kreeg haar solistische kwaliteiten té bewijzen. De zingende accordéonvirtuozen, die zich de naam „Les Gerto's" hadden aangemeten, blonken technisch ongetwijfeld uit, maar ze hadden hun virtuositeit niet door hun zang moeten laten overheersen daar door kwamen die beide voortreffelijke nummertjes „Alé" en „Circus Renz" niet half tot hun recht. De tweede zieke van deze avond, Cora Marti kreeg eveneens een vervangster: een charmante tap^dan- seres, die als Elly Robert wel van wanten wist. En dan waren er bovendien nog een paar aardige schetsjes, door de leden zelf ingestudeerd, waarvan „Flippie" de zaal een ware leverschudding bezorgde. De nonsensikale clowns „de Bario's" en wat er na de pauze kwam van de Hawaiïans, die nu plotseling uit Tirol bleken te komen, kenden evenals de conférence van Rinus van Eve de toets der critiek aan alle kan ten doorstaan. Dat de leider van het gezel schap Aad Warby niet alleen de touwtjes maar ook diverse goochelattributen in handen hield, gaf deze avond een opwek kende veelzijdigheid. Tenslotte is er tot diep in de nacht gedanst. In het schaftlokaal van de Mekog heeft Zaterdagmorgen de heer A. J. Oosterman wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd officieel van zijn chefs en collega's afscheid genomen na achten twintig jaar achtereen als kabelcontroleur en vulcaniseerder in dienst van de Mekog werkzaam te zijn geweest. Ir. A. Smit, die als eerste spreker het woord voerde, zei dat dit afscheid hem sterk met droefenis vervulde maar dat hij desondanks blij was om als een kameraad afscheid te kunnen nemen en hem namens de collega's een rookstoel te mogen presenteren, waarin de heer Oosterman naar hij hoopte van een welverdiende rust zou kunnen genieten. Hoofdingenieur Bakker overhandigde de scheidende hierna een brief met de dank betuigingen der directie, waarna de be- drijfschef van de Mekog, de heer A. Hen- sen, het woord nam. Hij memoreerde de oorlogsjaren, waarin de heer Oosterman velen met raad en daad had bijgestaan bij het repareren en vulcaniseren van oude fietsbanden. Schertsend noemde hij de ver trekkende vulcaniseerder de vraagbaak voor bandenreparaties in oorlogstijd. Ten slotte wees spreker erop dat het leven niet op vijfenzestigjarige leeftijd ophoudt, maar dat er voor een werkzame geest, zoals de heer Oosterman had getoond te bezitten, nog een actief leven voor de boeg ligt. Een kist sigaren zette zijn woorden kracht bij. Als een geschenk uit de jubileumkas over handigde de heer P. Vernooi vervolgens een horloge, waarna namens de collega's de heer A. Barg op humoristische wijze herinneringen ophaalde. De heer Ooster man dankte hierna allen voor dit onver getelijke afscheid. Tot de verenigingen in Castricum welke zich. opmaken voor het naderende Kerst feest, behoort ook de afdeling van het Nederlandse Padvindsters Gilde die de naam „De Woudlopers" draagt. Men hoopt de bijeenkomst, waar de stemming door een grote Kerstboom wordt verhoogd, te houden op Zaterdag 20 December in het gebouwtje naast het Corso-theater aan de Dorpsstraat. De plaatselijke afdeling van De Jonge Kerk blijft niet achter en heeft niet alleen voor haar leden, maar tevens voor allen die maar willen komen een Kerstbijeen komst belegd op Vrijdag 19 December. Deze avond vindt plaats in de Hervormde Kerk. Uitgaande van de Gereformeerde Vrou wenvereniging en de Ned. Chr. Vrouwen Bond zal Dinsdag 16 December in de Ge reformeerde Kerk aan de Beverwijker straatweg een Kerstwijding worden ge houden. Mevrouw Gr. Gilhuis-Smitskamp uit Amsterdam komt fragmenten uit de Kerstliturgie declameren en na de pauze houdt zij een korte causerie over „Het Kerstverhaal in de litteratuur". Ook bui tenkerkelijken zijn welkom. Daar de competitiewedstrijd CSV-KW niet door ging, speelden de Castricummers Zondag op het uitstekend bespeelbare ter rein aan de Zeeweg maar vriendschappe lijk tegen de vierde klasser Schagen. Dit voor beide elftallen nuttig treffen werd een grote overwinning voor de thuisclub: 7-2. Het eerste doelpunt kwam na 5 minu ten van de voet van midvoor H. Jacobs, en 20 minuten later had B. Beumer de stand door twee doelpunten op 3-0 ge bracht. Kort voor rust slaagde de rechts binnen van de tegenpartij erin de achter stand te verkleinen. In de tiende minuut van de tweede helft schoot C. Boot hard in eigen doel (3-2), een doelpunt veroor zaakt door een te gemakkelijk opvatten van het spel. De technisch mindere gasten hebben gezwoegd dat het een lieve lust was, doch moesten met lede ogen zien hoe de CSV-voorhoede hierna eens goed van leer trok. Was het eerst H. Jacobs wiens schot het vierde doelpunt betekende, in valler V. Keyzer, H. Velthuizen en H. Stolk voerden de score op tot 7-2. Van deze wedstrijd is slechts een handjevol publiek getuige geweest. Het was Zondag 40 jaar geleden dat in Castricum een afdeling van de kerkelijke vereniging „De Derde Orde van de II. Franciscus" werd opgericht. Dientengevol ge woonden een groot aantal leden de H. Mis in de St. Pancratiuskerk bij waarin pater Rembert van Vugt O.F.M. uit N. Niedorp in zijn functie van visitator de feestpredicatie hieid. De buitenkerkelijke viering is des middags in het Jeugdhuis gehouden waar allereerst de hoofdprefecte mevrouw Welboren-Schermer de afgelo pen jaren de revue heeft laten passeren. De veertig jubilerende leden zijn vervol gens toegesproken door pater Van Vugt O.F.M.die aan hen tevens een herden kingsplaat uitreikte. Een flink aantal Amsterdamse leden van de Nederlandse Jeugdvereniging voor Na tuurstudie brachten het afgelopen week end in de Castricumse Jeugdherberg „Ko- ningsbos" door. Ook al was het weer nu niet bepaald aantrekkelijk voor het maken van een wandeltocht, men heeft zich Zon dagmorgen niet laten weerhouden het duin terrein in te trekken. Bood vanzelfspre kend het landschap door de sneeuw een fraaie aanblik, er vielen voor de natuur vrienden nog tal van ontdekkingen te doen, die men na afloop van de tocht uitvoerig heeft besproken. Zondag 21 December komt een groep studenten uit Amsterdam op Koningsbos musiceren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. In de Beverwijkse raadsvergadering van 23 October 1951 werd besloten tot de bouw van een nieuw schoolgebouw aan de Zweedselaan, tussen Munnikenweg en Hendrik Mandeweg, op een gedeelte van het aan de gemeente in eigendom toebe horende perceel in de voormalige gemeen te Wijk aan Zee en Duin en tot overplaat sing van de openbare lagere Vondelschool voor gewoon lager onderwijs van het schoolgebouw aan het Moensplein naar het nieuwe schoolgebouw. Dit besluit is door de Gedeputeerden goedgekeurd. Van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ontvingen B. en W. het bericht, dat dit schoolgebouw wordt ge plaatst op de urgentielijst voor 1953. Op verzoek heeft de heer J. Bleeker, ar chitect, een plan voor deze bouw ontwor pen met zes leslokalen en een lokaal voor handenarbeid; voorts een kamer voor het hoofd der school, en de verdere nodige ruimten en voorzieningen. De kosten zijn begroot op 152.500. In dit bedrag zijn niet begrepen de kosten van de grond en van de afscheiding daar- De werkinrichting van de vereniging voor Zwakzinnigenzorg heeft Zaterdag in haar school aan de Houtmanstraat de jaar lijkse feestmiddag belegd. De directeur der werkinrichting, de heer A. P. Stolk, die in het bijzonder wethouder F. J. A. Strijbos verwelkomde, zeide dat de jongens deze middag ongetwijfeld verdiend hadden en wenste ze enige prettige uren toe. Dat heeft er niet aan gemankeerd, want de heer N. de Vreede uit Utrecht, die zich naast een goede goochelaar als geslaagd psycholoog ontpopte, nam de jongens al dadelijk in met de gezellige wijze waarop hij zijn toeren inleidde. Naast de nodige vingervlugheid bleek de heer Vreede een meester in het „krantenscheuren". Een halve oplaag werd in een minimum van tijd omgetoverd in figuren, poppen en zelfs een stuurrad; terwijl van één krant tien tallen figuren gevormd konden worden. Een hoogtepunt werd het, toen de manipu lator met een krant op zijn neus balan cerend een ander exemplaar achter zijn rug tot een prachtig „kleedje" omtover de. De heren A. P. Stolk, viool en J. v. Os, accordéon, zorgden voor een stukje mu ziek en een tractatie in de pauze liet zich best smaken. De toeschouwers, die kenne lijk met het gebodene instemden, staken dit niet onder stoelen of banken. De opening van de nieuwe openbare lagere school aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden zal plaats hebben op Vrijdag 19 December te 19.30 uur in het gebouw van .de Stichting voor Sociaal- en Cultureel- werk „Velsen" te IJmuiden. Na de opening zal het nabij gelegen schoolgebouw kunnen worden bezichtigd. Door het interkerkelijk evangelisatie comité wordt Vrijdagavond 19 December een kerstwijdingsbijeenkomst gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat. Het liturgische gedeelte wordt verzorgd door ds. J. W. v. d. Gron den en ds. C. Tip, Gereformeerd predikant, spreekt over het onderwerp: „Hij komt, de tijd is nabij". Ds. D. C. van Wijngaarden neemt het slotwoord voor zijn rekening. De muziekvereniging „Wilhelmina" en het zangkoor „Sursum Corda" zullen deze bij eenkomst opluisteren. Onder auspiciën van de Velsense ver eniging ter bevordering van beeldende kunsten „Felison" houdt dr. A. van der Boom uit Haarlem op Vrijdag 19 December des avonds een lezing over Rembrandt en Rubens in het Sociaal Cultureel Centrum. van, van de aanleg van de speelplaats, van de meubilering en van de stoffering, en van de eventueel nodige uitbreiding of vernieuwing van de leermiddelen-inven taris; voorstellen met betrekking tot een en ander zullen t.z.t. worden aangeboden. De begroting is er op berekend, dat in het gebouw een centrale verwarmingsinstalla tie met gasketel en waïmwaterradiatoren wordt aangebracht. De wijze van verwar ming zal echter nog een punt van nader onderzoek uitmaken; het laat zich even wel aanzien, dat het begrote bedrag vol doende zal zijn óók indien tot een ander verwarmingssysteem mocht worden be sloten. Dezer dagen zal een voor Nederland ge heel nieuw visserijproduct op de markt verschijnen, te weten „Roomharing", zure haring in zuivere room, een half-conserve. De productie van dit nieuwe artikel is in de afgelopen week ter hand genomen door een 16-tal belanghebbenden bij de Holland Herring Fisheries Association, die zich voor dit doel hebben aaneengesloten. De pro ductie, welke voor gezamenlijke rekening geschiedt, vindt plaats in een conserven- fabriek te Scheveningen. De „Roomharing" wordt, evenals in Amerika, verpakt in gla zen potjes. Voorlopig begint de verkoop van de „Roomharing" in acht steden van Nederland. Dit initiatief is het gevolg van proeven, welke het Centraal Instituut voor Voe dingsonderzoek te Utrecht, in opdracht van de Holland Herring Fisheries Association heeft genomen, met het doel nieuwe wegen te vinden voor de afzet van het haring product op de Amerikaanse markt. De resultaten van deze proefnemingen waren zodanig, dat een 16-tal belanghebbenden bij de Holland Herring Fisheries Associa tion heeft besloten de productie van „Roomharing" voor gezamenlijke rekening ter hand te nemen, voorlopig voor de bin nenlandse markt. Getracht wordt evenwel, voor dit artikel ook in andere Europese landen een afzetgebied te vinden en op den duur hoopt men ook „Roomharing" naar de Verenigde Staten te kunnen exporteren. Vele technische problemen moesten wor den opgelost, alvorens in Nederland met de productie van dit nieuwe artikel kon wor den begonnen. Niet voor niets hebben de proefnemingen van het C.I.V.O. bijna een jaar geduurd. Een probleem was met name de beperkte houdbaarheid van het product. Men is er evenwel in geslaagd, een product te fabriceren, waarvan de houdbaarheid slechts weinig verschilt van die van ge wone marinaden. Door zijn aard is het pro duct echter typisch bestemd voor gebruik in koele jaargetijden. Zweed dronk vergif De 42-jarige Hans Peter Johanson, ma troos aan boord van de tanker „Svealand", welk schip op weg was van Rotterdam naar Zweden is gisteren in het Antonius ziekenhuis in IJmuiden opgenomen, om dat hij vergif had gedronken. De man, die aan boord nogal sterke drank tot zich had genomen, pakte uit het kastje van een collega de verkeerde fles en goot zich zodoende een glas bijtend vocht naar binnen, dat bestemd was om kleren te reinigen trichloor ethyleen. Bij het tweede glas zeeg hij ineen. Het schip, dat in de morgen IJmuiden reeds was gepasseerd, is ter wille van de patiënt deze haven in de middag binnengelopen. Dokter De Jonge en de heer Bakker heb ben de man naar het ziekenhuis doen vervoeren. Zijn toestand is thans redelijk wel. GEEN BESOMMINGEN Bij het ter perse gaan van dit nummer waren de besommingen van hedenmorgen nog niet bekend. VI5SERI.TBERICHT URK Zaterdag werden aangevoerd aan de vis- afslag te Urk door 6 vaartuigen: 340 pond snoekbaars f0,56—f 0,58 p. p.; 26 pond rode baars f0,99 p. p.: 45 pond voorn f 0,10 p. p.; 242 pond blei f0,10f 0,12 p. p. Voor het Kapitool le Washington liggen geweldige hoeveelheden hout opgestapeld waarvan men tribunes gaat bouwen voor de plechtige installatie van generaal Eisen hower als president van de Verenigde Staten. In het midden op de achtergrond het podium, waarop Eisenhower zijn ambtseed zal afleggen. Aan boord van het 756 brt metende Ne derlandse m.s. „Bernisse" van de Rotter damse rederij P. A. van Es en Co., dat op weg was van de Oostzee naar de Nieuwe Waterdeg en aanvankelijk vandaag in Rotterdam werd verwacht, is Zondagmor gen door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken. Men slaagde er echter in het vuur meester te worden. Op verzoek van de kapitein is de „Bernisse" de haven van Kiel binnengesleept. De bemanning is ongedeerd. Ned. Iïerv. kerk Beroepen te Rijssen W. de Bruyn te IJsselmuiden, die bedankte voor Dirksland. Aangenomen naar Winterswijk J. J. Sa- raber te Nieuw-Dordrecht. Geref. kerken Beroepen te Roosendaal, H. M. Kuitert te Scharendijke. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Katwiik K. J. Kaptevn te Nijkerk, te Utrecht-C. (vac. H. J. Schil der) J. Kamphuis te Bunschoten-Spaken burg. Alioth, pass. 12 Bahia n. Rlo de Janeiro. Alkaid. 13 te Suez. Alphacca, 13 v. ew York te Buenos Aires verw. Aldabl, 13 dwars Fernando Noronha. Almkerk, 12 pass. Guardafui n. Cochin. Alnati, 12 v. Rotterdam ci. Buenos Aires. Alpherat, 13 v. Buenos Aires te Rotterdam Alair, 12 bij Kaap Verd'ische eil. Amor, 13 Algiers verwacht. Amstelstad, 12 v. Mobile n. Nederland. Averdijk, 13 te Antwerpen. Alwaki. 12 v. Norfolk te New York. Amstelland, 14 v. Buenos Aires te IJm. verw. Arkeldijk, pass. 12 Scilly's. Ampenang, pass. 13 4.15 u. Suez. Annenkerk, 12 te Antwerpen. Aarclljk, 12 228 m. O. Charleston. Abbedtjk, pass. 12 Bremen lichtschip. Alchlba, 12 650 m. N.NW. Dakar. Amstelpark, 11 180 m. Z. Bermuda. Aalsdijk, 12 300 m. W. Scilly's. Agamemnon, 12 390 m. ZO. Kp. Hatteras. Arendsdijk, 12 160 m. w. Scilly's. Argos, pass. 12 Start Point. Blljdendijk, 12 te Antwerpen. Boschfontein, 13 te Suez. Blommersdijk, 12 v. New York n. Rotterdam. Boskoop, 13 v. Guanta n. Curasao. Breda. 12 v. Paita n. Buenaventura. Bloem fontein. 12 330 m. W. Kp. Frio. Bacchus, 12 v. Cura$ao te Willemstad. Boissevain, 12 580 m. ZW.t.W. Saban-g. Britsuoi, 12 200 m. O. IJsland. Clavella, 13 v. Rastanura te Singapore verw. Cronenburgh, 12 v. IJmuiden te Rotterdam. Chama, 14 v. R'dam te Mena al Ahrnadi verw. Celebes, 12 nog te Pankalplnang. Ceram, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Coril'la, pass. 12 Westpunt Kreta. Delfland, 13 te Santos. Diemerdijk, 13 te Los Angeles. Douro, 12 v. Rotterdam n. Barcelona. Edam, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Erinna, 13 v. Balikpapan te Tarakan verw. Eemd'ijk, 12 330 m. O.NO. Bermuda. Etrema, 12 290 m. ZW. Sombrero eil. Friesland (KRL), 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Friesland ,'SSM). 12 v. Rotterdam n. Casablanca. Garoet, pass. 12 Guardaful n. Belawan. Gordias, 13 v. Izmir te Calamata. Gaasterkerk, 12 370 m. NO. Mogdishu. GadiMa, 12 330 m. ZW. Sombrero eil. Groote Beer, 12 250 m. ZW. Walvisbaai. Haarlem, 13 v. Ptc Plata te Amsterdam verw. Heemskerk, 13 v. Antwerpen te Amsterdam. Hathor, 12 v. Amsterdam te Hamburg. Hecuba, 12 v. San Fehx n. Cludad Bolivar. Hera, 12 v. Bremen te Antwerpen. Hermes, 12 v. Pampatar n. Port of Spadn. Hersilia, 12 450 m. O.NO. Sombrero. Hydra, 12 v. Maracaibo te Bachequero. Ittersum, pass. 12 Key West. Indrapoera, pass. 12 Gibraltar 16 Hoek v. Holl. verwacht, flos, 12 150 m. Z. Kp. Hatteras. Kota Agoeng, 12 v. Singapore n. Colombo. Karossa, 12 v. Makassar n. Ambon. Klipfontein. 12 120 m. N. Kp. Verde. Lekhaven. 12 v. Lorenzo Marques n. Belra. Lutterkerk, 12 v. Rotterdam te Amsterdam, r.angxoens, iz van Penang. Laurenskerk, 12 v. Bombay n. Aleppy. Lekkerkerk, 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Merwede. 12 v. Charleston n. Le Havre. Mit.-a, 13 v. Singapore te Ilo Ilo. Maasdam, 12 in Suezkan. n. Belawan. Mentor, 12 te Rotterdam. Meliskerk, 12 te Hongkong. Marpessa, 12 v. Tarakan 15 Soerabaja verw. Mataram, 12 v. Banjuwangl te Semarang. Minjak, 15 v. Balikpapan te Pangkalangan verw. Modjokerto, 12 nog te Balipapan. Maashaven, 12 170 m. O. Kp. Palmas. Mariekerk. 12 100 m. Z.ZW. Mogdishu. Myonia, 10 te Stanlow. Nieuw Amsterdam, pass. 12 Scilly's. Noordwijk, 12 200 m. N.NW. San Juan. Overijsel, 12 v. Marseille. Oranjestad, 12 v. La Guaira n. Curaqao. Ophir, 12 v. Priok 14 Belawan verwacht. Ovula, 12 v. Stanlow n. Ardrossan. Oberen, 12 80 m. NO. Crooked eil. Prins Maurits, 12 v. Burrlana te Londen. Prins Willem V, 13 te Le Havre. Prins Willem III, 12 v. Le Havre n. Antw. Perna 7 v. Brisbane n. Lahe. Prins Fred. Hendrik. 12 v. Hamburg n. R'dam. Prins Willem II, 12 225 m. ZW. Belle eil. Prins Willem IV, 12 v. Gandia n. Hamburg. Parkhaven, 12 110 m. ZO. Kp. Sable. Phrontis, 12 710 O.t.Z. Guardafui n. Aden. Prins Joh. Willem Friso, 12 780 m. W. Ierland. Pygmalion, 12 aankomst Mississippi. Reynlersz, 12 v. Priok n. Cheribon. Ridderkerk, 12 740 m. ZO. Guardafui. Rita, 12 in Golf v. Tnallland. Rodas, 12 v. Kingston n. Trinidad. Rotula, 9 v. Barton n. Stanlow. Stad Alkmaar. 12 Scilly's gepass. Slad Maastricht, 12 v. Gibraltar n. PIombiilA Schie, 13 te Genua. Sunetta, 13 v. Curasao te Rotterdam verw. Sarangan, 13 van Manilla. Sibajak, pass. 13 9 u. Gibraltar 17 Hoek v. Holl. verwacht. Salawati, 12 v. Soerabaja n. Thursday eil. Saroena, 12 te Mulberry Pierhead. Stad Schiedam, 12 80 m. Z. Barcelona. Sahang, 13 in Str. Banka. Salland, 12 190 m. ZO. Santos. Sarpedon, 13 te Port au Prince. Sloterdijk, 12 240 m. NW. Flores. Stanvac Talang Akar, 14 v. Sungelgerong te Bangkok verwacht. Talissè. 13 te Suez. Tegelberg, 12 v. Manilla n. Mlri. Teiresias, pass. 12 Gibraltar. Tjltjalengka, 13 Hongkong verw. Tamo. 12 te Trinidad. Tero, 12 v. Newport News n. Rotterdam. Tiba. 12 V. Paranagua n. San Francisca C* Taria, 12 v. Curacao n. Pta Cardan. Telamon, 12 v. Bachequero n. Maracaibo. Tiberius, 12 v. Carupano te Port of Spain. Titus, 13 v. Pyli te Volos. Tjiluwah, 13 v. Singapore te Hongkong verw. Teucer. 12 230 m. O-ZO. Socotra. Thcmlsto, 12 300 m. O.NO. Bermuda. Trajanus, 12 v. New Orleans n. Curaqao. Trompenberg, 12 270 m. W.ZW. Ouessant. Van Riebeeck. 13 v. Belawan te Singapore. Waikelo, 13 te Koepang. Waingapoe, 12 v. La Btianbodjo n. Bima. Waterman, 13 v. Fremantle 10.45 u. te R'dam. Willem Barendsz, 12 390 m. NW.tAV. Kaapstad. Woensdrecht, 12 Lizard Head gepass. Willemstad, pass. 12 Finisterre n. Plymouth. Zijpenberg, 12 370 m. W. Flores. KLEINE VAART Aruba, 10 v. Tunis n. PhilippevMe. Ary Scheffer. pass. 12 Finisterre. Audacia. verm. 13 v. Swansea n. Lorfënt. Bab-T. 11 van Gent naar Stockholm. Bernisse, 15 v. Uddevalla te Rotterdam verw. Bree Helle. verm. 16 v. Rotterdam n. Londen. Batavier III, pass. 12 Burlings. Brem, 12 v. Antwerpen n. Rotterdam. Claes Sompaen, 13 te Rotterdam verwacht. Casablanca, 12 v. Bordeaux te Casablanca. Doklaan. 13 v. Antwerpen te Southampton verw. Duivenland. 12 v. Goole n. Lubeck. Dacapo. 12 80 m. Z. Finisterre. Deneb, 12 v. Vlissingen te Queensboro. Deni, 12 v. Kilkeel te Teignmouth. Depa, verm. 13 v. Rotterdam n. Malmö. Domburgh. pass. 13 Ouessant. Elsenfoursrh, 14 v. Casablanca te Duinkerken verwacht. Express, 12 v. Kingslynn n. Rotterdam Eilewoutsdijk, 13 v. Nakskov te R'dam verw. Frisia. verm. 13 v. Berre n. Algiers. Ferocia, n. Santander. Filuci, verm. 13 naar Lnoden. lilasnaven, 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Goote, verm. 13 v. Antwerpen n. Le Havre. Hebe Nobel, verm. 13 v. R'dam n. Londen. Herinnering. 11 te Brest binnengelopen. Hulst, 10 v. Houston n. Mexico. Hada, verm. 15 v. Marseille n. Casablanca. Hartel verm. 13 v. Antwerpen n. Hamburg. Harold, verm. 13 v. Vlaardingen n. Rouaan. Ingeborg, 12 v. Helsinki n. Frederikstad. Joost, 11 te Gent van Zaandam. Kemphaan, 13 v. Shoreham te "Waterford verw. Kortenaer, 12 v. Rafso te Rouaan. Koningshaven, 13 v. Duinkerken te R'dam verw. Leemans, 12 v. Veijle te Nakskov. Leuvehaven, 13 v. Antwerpen n. Malmö. Myfem, 13 v. Parijs n. Antwerpen. Mypuck, 12 te Antwerpen. Marcella, 13 v. Isle of Grain te Ipswich verw. Matthew, 13 v. Aberdeen n. Grangemouth. Men kar, 9 v. Casablanca te Rouaan. Megrez, 12 v. Nantes n. La La Pallice. Mifach, verm. 18 v. Casablanca n. Rouaan. Mirzam, 11 v. Casablanca n. Rouaan. Mii'fak, 12 v. Las Palmas n. Montevideo. Muphrid, 13 v. Fowey te Rotterdam. Nieuwlar.d, 12 v. Leith n. R'dam. Noord. 13 v. Shell ha ven te Billingham verwacht. Nassauhaven, 15 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Netta, 12 v. Rotterdam te Barcelona. Nieuwehaven. 13 v. Rotterdam te Duinkerken. Niord, 13 te Schwarzenhuctte. Noorderhaven. 12 bij Oregrund n. Amsterdam. Norma. 9 v. Newburgh n. Londen. Omlandia. 11 v. Huelva n. Sete. Oise, 12 v. Amsterdam te Pariis. Ponto, 12 van Zaandam naar Goole. Palma. verm. 12 v. Theems n. Baesrode. Prior. 12 v. Glasgow n. Catania. Ri'mhaven. 13 v. Rouaan n. Casablanca. Saba. 12 v. Dundrum te Hayle. Suriname. 12 v. Goole te Gravellnes. Strljpe, verm. 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Swallow, verm. 14 v. SabI n. Rouaan. Soemba, 12 te Wisman Spurt. 13 v. Lissabon te Lelxoes. Twee Gebroeders. 12 v. Nantes te La Pallice. Texel. 13 v. Rotterdam n. Bremen. Timor. 12 v. Belfast te Liverpool. Volharding. 13 v. Port Lyautey n. Safi. Veenenburgh. 12 v. Rotterdam te Middlesbro. Vrouwepolder, 15 v. Lissabon te Antwerpen verwacht. Wilpo. 11 van Mungsund naar Kage. Westlaan, verm. 13 v. Hamburg n. Rotterdam. SLEEPVAART F.bro. met 2 bakken 12 v. Rotterdam n. Orang. Hudson. 12 100 m. O.t.Z. Mozambique. Noordholland. 13 50 m. NO. Algiers. Poolzee, met zuiger en hak 12 te Cortibion. Rode Zee. 12 v. Maracaibo n. Bermuda. Thames met z.uiger en bak 12 v. R'dam n. Aden Tholen, pass. 12 Kp. Gris Nez. Maandag 15 December Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De mijnen van koning Salomo. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De tij- gerhaai. W.B. theater, 8 uur: De gemaskerde kapers. Dinsdag 16 December Bioscopen als Maandag; W.B. echter geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3