Ontwerp Europese grondwet is thans gereed gekomen TVeerbericht Bey van Tunis capituleert voor de Franse pressie Globemaster neergestort in V.S.: zesentachtig doden Nederlandse „Catalina" stortte neer; één dode, vier gewonden Parlement van twee kamers en kabinet van negen leden Gromyko klaagt over geval-Pongam Soldaten op Kerstverlof slachtoffers van zwaarste ramp der luchtvaart Koning Boudewijn in Marolienkwartier Het woord is aan Benei ux-conferentie in Ulvenhout Ook naar wrak zoekend vliegtuig verongelukte; 10 personen omgekomen Frans schip met 1500 passagiers gestrand velser Haarlems Dagblad ED1TIE De arrestaties bij Philips in Mexico Wijziging in T af t-Hartley-wet? Agitatie tegen Frankrijk West-Duitsland en de Arabische Liga Ziekenfondsen en ziekenhuisverpleging Arrestaties op Cuba Nieuwe abonnés GRATIS Zware slagzij; klippen bemoeilijken hulp 67e JAARGANG No 141 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 2 2 DECEMBER 1952 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG No 301 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate Verschijnt dagelijks beh. opZon- en F eestdager Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.L2. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (Reuter). Een commissie van parlementsleden van de zes landen der Europese kolen- en staalgemeenschap (KSG) Frankrijk, Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg hebben Zaterdag be sloten de instelling van een Europese politieke autoriteit aan te bevelen. Deze autoriteit zou een gemeenschappelijke buitenlandse politiek moeten opstellen, en de bestaande kolen- en staalgemeenschap en de voorgestelde Europese defensie-gemeenschap moeten besturen. De commissie was in gesteld door de speciale assemblee van de KSG en had als opdracht tegen 10 Maart verslag uit te brengen over een politieke grondwet voor een Verenigd Europa. Voorzitter van de commissie was de Duitse Christen democratische afgevaardigde Von Brentano. De commissie stelt een parlement voor, bestaande uit twee Kamers. De Tweede Kamer (volkskamer) zou worden gekozen bij algemeen kiesrecht en 63 afgevaardig den voor Duitsland, 63 voor Frankrijk, 63 voor Italië, 30 voor België, 30 voor Neder land en 12 voor Luxemburg tellen. Kies districten zouden niet nationale grenzen moeten overschrijden, doch candidaten zouden niet noodzakelijkerwijs de nationa liteit van hun kiesdistrict moeten bezitten. De leden van de Europese Senaat zou den worden gekozen door de nationale parlementen van de ledenstaten, en wel 21 voor Frankrijk, 21 voor Italië, 21 voor Duitsland, 10 voor België, 10 voor Neder land en 4 voor Luxemburg. De Europese politieke autoriteit zou ver antwoordelijk zijn aan dit parlement en Europese politieke uitvoerende commissie heten. Zij zou negen leden tellen. De voor zitter zou worden benoemd door het Euro pese parlement of door een ministercomité, dat elk der ledenregeringen zou vertegen woordigen. Deze voorzitter zou zelf zes leden van de politieke uitvoerende commissie kiezen. Voorts zouden de president van de hoge autoriteit van de K. S. G. en de voorzitter van het commissariaat van de Europese verdedigingsgemeenschap lid van dit ka binet zijn. Engeland De commissie van parlementariërs legde eenstemmig de nadruk op de wens, dat Engeland nauw verbonden zal zijn met de Europese politieke gemeenschap. Hierom voorziet de ontwerpgrondwet in geasso- NEW YORK (A.F.P./Reuter) Gromyko, het plaatsvervangend hoofd van de Sovjet delegatie bij de UNO, heeft Zaterdagavond een brief aan Pearson, de voorzitter van de Algemene Vergadering, gezonden, waarin hij heeft gevraagd de behandeling van een resolutie over de „massamoord door Ame rikaanse autoriteiten op Koreaanse en Chi nese krijgsgevangenen op Pongam" op de agenda van de Algemene Vergadering te plaatsen. De commissie van orde heeft besloten, dat de Sovjet-klacht door de Algemene Verga dering besproken zal worden. De Amerikaanse afgevaardigde Jessup zeide, dat op het eiland Pongam geen Chi nese of andere krijgsgevangenen zijn. Op het eiland bevonden zich 9200 burgerlijke Koreaanse geïnterneerden. Jessup zeide, dat de opstand uitbrak on middellijk na het verwerpen door continen taal China van de resolutie van de Assem- blée, die zich tegen gedwongen repatriëring uitspreekt. Zekerlijk, zo zeide Jessup, had communistische instigatie geleid tot de on geregeldheden, die beantwoord moesten worden met disciplinaire maatregelen. Hij liet zich in krachtige termen uit over „deze weerzinwekkende, armetierige propagan- datruc." Het Chinese Nieuwsbureau „Nieuw Chi na" deelt mede, dat de minister van Bui tenlandse Zaken, Tsjoe en Lai, aan de voorzitter der Algemene Vergadering een telegram gezonden heeft, waarin hij pro testeert tegen „het doden en verwonden van 207 Chinese en Koreaanse krijgsgevan genen op het eiland Pongam." Gromyko heeft later in de Assemblee de V.S. beschuldigd van het verschepen van 1400 Noordelijke krijgsgevangenen naar Amerika als „Chinese biggetjes" voor atoomexperimenten. Deze beschuldiging wekte grote verba zing onder de afgevaardigden van de As- semblée. De 1400 gevangenen waren volgens Gro myko in Mei 1951 naar Amerika gebracht. In dezelfde maand „staken Amerikaanse beulen bij 18 gevangenen de ogen uit". Ook hadden de Amerikaanse strijdkrachten „800 gevangenen levend verbrand bij proe ven van vlammenwerpers." Britse en Amerikaanse afgevaardigden barstten in lachen uit over deze beschuldi gingen. Zij hebben ze later als propaganda bestempeld. De Russische resolutie werd later met grote meerderheid van stemmen ver worpen. Alleen de vijf landen van het Sovjetblok stemden voor. Er werden 45 stemmen tegen uitgebracht. De raad van bestuur van Philips deelt naar aan leding van het bericht over de ar restatie van drie Philips-employés in Mexi co mee, dat twee personen daarvan noch bij Philips te Mexico, noch in Eindhoven bekend zijn. Uit ingewonnen informaties blijkt verder, dat ae arrestatie van de di recteur van Philips in Mexico volkomen op een misvatting berust en op onjuiste gronden is geschied, aldus de raad van bestuur. Men verwacht in Eindhoven dan ook op zeer korte termijn een algehele rehabilitatie. cieerde leden, die nauw met de politieke gemeenschap willen samenwerken zonder echter het supranationale beginsel te aan vaarden. Voorts is de commissie voorstandster van instelling van Europese paspoorten en andere rechten, die zouden leiden tot het scheppen van werkelijke Europese bur gers. Doch dit zijn kwesties, waarover het toekomstige Europese parlement zou moe ten beslissen. De minister van Arbeid in het toekom stige kabinet van Eisenhower, Martin Dur- kin, heeft in een radio-uitzending o.m. verklaard, dat hij wijzigingen in de ar beidswet van Ttaft en Hartley zal aan brengen om deze in het openbaar belang aanvaardbaar te maken voor werkgevers en werknemers. Sayid Hibaloedin al Hoessaini al Sjah- ristani, Iraaks religieus leider, heeft Za terdag een beroep op de Mohammedanen gedaan zich te haasten met hulp aan hun broeders, „die tegen het militarisme en het imperialistische Frankrijk strijden". De Tunesiërs en Marokkanen zuchten zwaar onder het buitenlandse juk, aldus de religieuze leider. Irak zal deelnemen aan de conferentie van Mohammedanen, die in de lente in Teheran zal worden gehouden. Het doel der conferentie is te zoeken naar middelen om hulp te bieden aan Tunesiërs en Ma rokkanen. CAïRO (Reuter). De politieke com missie van de Arabische Liga is Zaterdag in buitengewone zitting op haar hoofd kwartier te Cairo bijeen geweest. Zij nam kennis van West-Duitse voorstellen naar aanleiding van de Duits-Israelische her stelbetalingsovereenkomst. Naar verluidt heeft dr. Pawelke, de West- Duitse ambassadeur in Egypte, premier Naguib meegedeeld, dat de West-Duitse regering niet kon terugkomen van de over eenkomst met Israel. Duitsland zou echter bereid zijn Egypte en andere Arabische staten dezelfde goederen als die Israel zijn beloofd, te leveren. Voorts zou West-Duits land bereid zijn de gehele kwestie onder toezicht van de UNO te stellen om te ver zekeren, dat Israel geen oorlogsmateriaal zou ontvangen. BEN GOERION FORMATEUR. De Israëlische president Ben Zvi heeft volgens de Israëlische radio aan David Ben Goerion opdracht gegeven een kabinet te vormen. (Van onze correspondent in Parijs) De Bey van Tunesië heeft Zaterdag, nadat hij een Frans ultimatum had ont vangen en verder ook nog wel enige pres sie op hem was uitgeoefend, eindelijk twee decreten ondertekend, waarmede de Franse resident-generaal De Hautecloque hem al maanden vergeefs achtervolgde. Door die ondertekeningen krijgen nu twee besluiten kracht van wet, die in de rich ting gaan van een democratisering van het gemeentelijke en departementale bestuur. De decreten maakten deel uit van een Frans hervormingsplan, dat al uit 1950 dateerde en reeds tweemaal werd herzien. De Bey heeft toegezegd dezer dagen nog MOSES LAKE Reuter-A.N.P.). Zes entachtig van de honderdvijftien personen aan boord van een C-124 Globemaster, een groot transportvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht, zijn Zaterdag om het leven gekomen, doordat het toestel bii Moses Lake in de staat Washington even na het opstijgen neerstortte en in brand vloog. Dit is de ergste vliegramp, die ooit is voorgekomen. Vele der negenentwintig overlevenden, die zelf uit het brandende toestel ontsnapten of er uit werden gered, zijn ernstig gewond. Het toestel vervoerde militairen, die met Kerstverlof naar huis gingen. De Globemaster was zojuist opge stegen van de luchtmachtbasis Larson. An dere militairen, die met verlof zouden gaan, zagen de ramp gebeuren. De brokstukken lagen honderden meters verspreid. Er viel sneeuw op het ogenblik van de ramp. De benzinetanks in de vleugels scheur den open en de wegvloeiende benzine voedde de brand, die uitbrak. Reddings ploegen waren door de intense hitte niet in staat de meeste in het wrak opgesloten inzittenden te bereiken. Er is een onderzoek begonnen naar de oorzaak van het ongeluk. Sedert de lucht macht in 1949 Globemasters begon te ge bruiken zijn er drie verloren gegaan. Er zijn onlangs verscheidene transportvlieg tuigen in het Noordelijke gebied van de Grote Oceaan neergestort, waardoor meer dan tweehonderd personen het leven ver loren. De Douglas C-124 „Globemaster II" is een viermotorig transportvliegtuig dat in gebruik is bij de Amerikaanse luchtmacht. Het toestel biedt plaats aan tweehonderd soldaten met hun velduitrusting of aan 127 op draagbaren liggende gewonden en 52 zittende gewonden of verplegend personeel. De „Globemaster II" heeft een span wijdte van 52.48 meter. Aan lading kan meegenomen worden 22.700 kg. Maximum gewicht van toestel en lading is 79.450 kg. Wanneer toestellen van dit type worden gebruikt voor troepenvervoer vinden de manschappen plaats op twee dekken, in totaal zijn er drie dekken. De maximum hoeveelheid benzine die meegenomen kan woeden bedraagt 41.532 liter. Het toestel is bijna twee en een half keer zo groot als de „Skymaster". De snelheid bedraagt on geveer vijfhonderd kilometer per uur. In totaal zijn dit jaar bij achttien vlieg rampen reeds 499 personen omgekomen. Een van de grootste rampen van dit jaar was tot dusver het verongelukken van het K.L.M.-toestel „Koningin Juliana", dat op 22 Maart bij Frankfort neerstortte. 45 per sonen kwamen toen om het leven. De op een na grootste vliegramp in de geschiedenis van de luchtvaart was het verongelukken van een Britse „Tudor" in Maart 1950 in Wales, waarbij 80 personen het leven verloren. Een 22-jarige overlevende zeide: „Ik wist dat wij zouden verongelukken, daar om kroop ik in elkaar en ik bad. Het ge zicht van een van mijn kameraden werd in elkaar gedrukt en ik droeg hem naar buiten. De meesten van ons die gered waren probeerden terug te gaan en ande ren naar buiten te brengen, maar wij kon den het niet door de vlammen". De Amerikaanse senator Russell, de af tredende president van de commissie voor de strijdkrachten, heeft gevraagd de vlieg tuigen van het type „Globemaster" niet meer te gebruiken totdat het onderzoek naar de oorzaken van de ramp te Moses Lake en een ongeluk dat vorige maand met een dergelijk toestel plaats had, is ge ëindigd. Een C-124 Globemastervan de Ameri kaanse Luchtmacht is Zaterdag bij Moses Lake in de staat. Washington, even na het opstijgen neergestort. De radiografisch overgebrachte telefoto geeft een beeld van de verwoesting; op de volkomen versplin terde romp is nog het kenteken van de Amerikaanse luchtmacht zichtbaar. vijf andere decreten te zullen bekrachti gen. Maar met beloften is de Tunesische souverein nooit karig geweest. In Parijs maakt dan ook niemand zich veel illusies dat met de aanvaarding van deze twee verordeningen, die de invloed van het volk ten koste van de Bey op het binnenlandse bestuur verhogen, de strijd tussen Tunis en Parijs zou zijn beslecht. Dat de machtsstrijd tussen Tunesië en Frankrijk met deze capitulatie nog aller minst is beslecht, blijkt ook wel uit een proclamatie, die vanwege de nationalisti sche Neo-Destour-partij is uitgegeven, en waarin wordt gezegd dat de handtekenin gen van de Bey hem zijn afgeperst en daarom geen enkele geldigheid bezitten. De Fransen hadden de Bey heel duide lijk laten voelen, dat zij eventueel ook wel zonder zijn medewerking hun doel einden, de uitvoering 'van het hervor mingsplan, konden bereiken, en Sidi La- mine, zoals de tegenwoordige Bey heet, wist dat er een plan was opgesteld om een, soort voogdijraad in het leven te roe pen om de taak van het staatshoofd over te kunnen nemen. De kardinale moeilijkheid voor de Fransen is en blijft intussen dat r.a cle deportatie der ministers en Neo-Destour- leiders geen c-nkele politicus van beteke nis zich meer bereid heeft willen tonen met de Fransen in zee te gaan. Van morgen af komt de kwestie-Tune- sië in de Franse Kamer in behandeling aangenomen tenminste dat Pinay vandaag niet ten val wordt gebracht en poli tieke kringen zijn zeer benieuwd daarbij dan bijzonderheden te vernemen over dc gedragslijn, die Schuman en vooral De Hautecloque, die vaak als resident-gene raal een even persoonlijke als ongeluk kige politiek gevoerd heeft, tegenover het protectoraat verder denken te zullen volgen. De Ziekenfondsraad heeft ontkennend geantwoord op de vraag, of verplicht-ver zekerden van algemene ziekenfondsen recht hebben op ae verstrekking van kli- nisch-specialistische hulp, verleend in pe rioden, gedurende welke de verpleging in een ziekenhuis niet voor rekening van de verplichte verzekering plaats vindt. In het bijzonder is hierbii gedacht aan de verpleging in een ziekenhuis na de 42ste dag. Hoewel overtuigd van de wenselijkheid van een voor de verzekerden gunstiger en ook logischer regeling, acht de raad een wijziging van de voorschriften vooralsnog niet mogelijk, gezien de financiële toestand van de verplichte verzekering. (Van onze correspondent in Brussel) Koning Boudewijn bezocht tijdens het jongste weekeinde incognito en in gezel schap van de minister van volksgezondheid en een priester geheel onverwacht cle krot woningen van het Brusselse Marolien kwartier. Het zijn de kleine steegjes, die zich achter het Paleis van Justitie bevin den. De jonge voi-st werd diep getroffen door de ellende, die daar heerst. Hij be zocht een familie, die met haar 10 kinderen in twee kamers zonder enig comfort woont. Men schat dat hier 35.000 mensen in on gelooflijk ellendige condities wonen. De grote schuldige is de stad Brussel, want vele van die krotwoningen zijn het bezit van de armenzorg en zij heeft, on danks het bezit van een kapitaal van twee en een half millioen francs nooit iets ge daan om deze toestanden te verhelpen. Als een vuurtje verspreidde zich het nieuws: „De Keuning is cloar". Overal deelde de vorst enveloppes uit met de vermelding dat het geld bestemd was voor de spaarpotten der kinderen. Hier en daar weigerden de mensen omdat, naar zij verklaarden, er nog ongelukkiger bewoners waren. Het bezoek van de Koning is vandaag het gesprek van de dag in de Eelgische hoofdstad. Men verwacht dat de directie van de Brusselse armenzorg ter verantwoording zal worden geroepen wegens haar grove nalatigheid. HAVANNA (Reuter). Admiraal Ro driguez Calderon, hoofd van de Cubaanse marine, heeft Zaterdag medegedeeld, dat Aguila Ruiz, voormalig marinechef, en negen voormalige marine-officieren ge arresteerd zijn. Op het hoofdkwartier van de Cubaanse marine is verklaard, dat de gearresteerden leden van groepen waren, die de discipline van de strijdkrachten trachtten te onder mijnen en steun zochten bij marine-officie ren voor een opstand tegen de regering van president Batista. President Batista verklaarde Zaterdag avond, dat hij er sedert vier maanden van op de hoogte was, dat „slechte Cubanen" wapens in de Verenigde Staten kochten. Hij zeide het droevig te vinden, dat het geld dat hiervoor was besteed vier millioen dol lar niet ten goede was gekomen voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de jongste wervelstorm of, nu met Kerstmis, gediend had voor het brengen van wat vreugde san de armen. Het geld was door de leden van de voor- I malige regering uit de staatskas genomen, aldus Batista. Een Zuid-Afrikaan: Jy bou talent in die eensaamheid; karakter in die maalstroom van die wereld. In hotel Anneville te Ulvenhout kwamen Zaterdag negen ministers van de Benelux- landen bijeen. Het waren van Nederlandse zijde de ministers Van de Kieft (Finan ciën), Luns (Buitenlandse Zaken), Zijlstra# (Economische -Zaken) en Suurhoff (So ciale Zaken en Volksgezondheid). Van Belgische zijde waren aanwezig de ministers Duvieusart (Economische Za ken), Jansen (Financiën), Van den Dale (Arbeid en Sociale Voorzieningen) en Maurice (Buitenlandse Zaken). Luxem burg werd vertegenwoordigd door minis ter Du Pont. Besproken werd eerst het geen reeds bereikt was op het stuk van de Nederlandse concurrentie in de onder scheidene bedrijfstakken, waar men tot een overeenkomst gekomen was, met name de tabak, de emaillewaren, haardkachels en bepaalde onderdelen van de papier industrie. De ministers hadden kennis ge nomen van de activiteit der bedrijfsgroe pen en hebben er vertrouwen in, dat in de betrokken sectoren de overeenkomsten zullen worden uitgevoerd. Het tweedepunt betrof die bedrijfstak ken, waar het overleg nog gaande is, met name de houten meubelen, de schoenen industrie en de confectie-industrie en nog bepaalde onderdelen van de papierindus trie. De ministers stelden vast, dat ook deze commissies zo snel mogelijk tot een resultaat dienden te komen. Wat betreft de algemene moeilijkheden in het bedrijfs leven in andere sectoren kunnen de be drijfstakken, die in moeilijkheden verke ren, zich wenden tot een commissie voor industrie en handel van de Unieraad. Via deze commissie kan men dan komen tot een eventueel speciale commissie die de moeilijkheden zou kunnen oplossen. Refererend aan het accoord van Knocke zal het probleem van het verschil in lonen en salarissen in de commissie van Neder landse en Belgische ministers van Econo mische Zaken alsnog een onderwerp van discussie uitmaken. Deze commissie zal op 20 Januari a.s. bijeenkomen om te spreken over de Nederlandse en Belgische loonpo- liek. Een Nederlandse woordvoerder verklaar de, dat de Nederlandse delegatie bepaald tevreden is over de bereikte resultaten. die per kwartaal wensen te betalen ontvangen ons blad tot 1 Januari U kunt zich opgeven aan één onzer kantoren of aan de bezorger. DE ADMINISTRATIE Een Catalina-vliegboot van de Neder landse Marine Luchtvaartdienst, die, zo als wij Zaterdag nog in een deel van onze editie meldden, in het Midden-Oosten werd vermist, is door een vliegtuig van de Libanese luchtmacht gevonden op de Ce- dres, een van de hoogste toppen van de Libanon. Eén der inzittenden, de 27- jarige sergeant-vlieger J. H. Roeby, bleek te zijn omgekomen. Van de overige acht inzittenden hebben sommigen verwon dingen gekregen, echter niet van ernstige aard. Een Dakota van de Syrische Luchtvaart maatschappij, die opdracht had gekregen van zijn route af te wijken en mee te hel pen zoeken, is eveneens verongelukt, on geveer negentig kilometer ten Noorden van Damascus. Van de 14 inzittenden (5 be manningsleden en 9 passagiers) zijn tien om het leven gekomen en zes gewond, van wie drie zeer ernstig, zo bericht A.F.F. De Marine-Voorlichtingsdienst deelde mede dat de vliegboot, de Catalina V-P 211 van het squadron 321, op weg was van Nieuw Guinea naar Nederland. BEIROET (Reuter) Het Franse pas sagiersschip „Champollion" is hedenoch tend met ongeveer 1500 passagiers aan boord op ongeveer zestig meter uit de kust van Libanon, ter hoogte van Beiroet, aan de grond gelopen. Dc golven slaan met ruw geweld op het schip, dat slagzij maakt. Gepoogd is een reddingsboot uit te zetten. Deze werd echter onmiddellijk door de zware golfslag weggeslagen. Klippen dicht onder het wateroppervlak maken het niet mogelijk de „Champollion" rechtstreeks van de Libanese kust af te benaderen. De passagiers verdringen zich op de bovenste dekken. De meesten hunner waren op weg naar Israel, waar zij de Kerstdagen zouden doorbrengen. De „Champollion" had hedenochtend vijf uur plaatselijke tijd in de haven van Bei roet moeten aankomen. Het schip ver scheen om drie uur ter hoogte van de Liba nese kust en begon langzaam koers te zet ten naar de haven. Plotseling begon het ter hoogte van Uzahi, een dorpje, dat aan de grens van de luchthaven van Beiroet ligt, in de richting van de kust af te drijven. De „Champollion" stootte op zand en het schip begon slagzijde te maken. De slagzijde is thans zwaar. De „Champollion" is in- 1924 gebouwd. Het is een der bekendste schepen van de lijndiensten op havens in het Midden- Oosten. Het schip heeft zeven dekken. Het meet 12.546 ton. Israëlische sleepboten zijn, op volle kracht varend, op weg naar de „Champollion", om hulp te bieden. Het vliegtuig vertrok op 19 December om 16.30 uur plaatselijke tijd van het vliegveld Chaiban bij Basra, en meldde het laatst zijn positie om 23.00 uur plaatselijke lijd op ongeveer 80 kilometer ten Noorden van Palmyra in Syrië. Het was op weg naar het vliegveld Nicosia op Cyprus. Op- sporings- en reddingsvliegtuigen van de R.A.F. zijn Zaterdag zodra het licht werd naar het vermiste vliegtuig gaan zoeken. Het vliegtuig had om 23.30 uur plaatselijke tijd 1e Nicosia moeten aankomen. Het zoeken werd door laaghangende wolken bemoeilijk. Zodra het toestel was gevonden ging een reddingsexpeditie naar de plaats van de ramp. De Marinevoorlichtingslienst te 's-Gra- venhage heeft medegedeeld, dat de luite nants ter zee vlieger H. R. M. Scheeren en A. Haan, die bij het ongeluk niet ernstig werden gewond, worden verpleegd in een militair hospitaal in de buurt van de plaats van het ongeval. Hun toestand is bevredi gend en gaat nog steeds vooruit. In een telegram is meegedeeld dat zij, zodra dit mogelijk is, naar Nederland zullen terug keren. De luitenant ter zee vlieger eerste klasse J. R. Schuiling, die slechts zeer licht werd gewond, blijft ter plaatse. De overige over levenden vertrekken op 23 December met een toestel van de K. L. M. naar Neder land. De mogelijkheid wordt overwogen om het stoffelijk overschot van de sergeant vlieger J. H. Roeby naar Nederland te ver voeren. De andere overlevenden zijn de majoor vliegtuigmaker J. J. Visser, de korporaals- vliegtuigmaker K. Olthof en J. A. Dekker, de korporaal-vliegtuig-telegrafist J. Mül- ler en de vliegtuigtelegrafist eerste klasse F. H. Ros. De pogingen om het wrak van de „Ca talina", dat op de berg Cedres ligt, te ber gen, heeft men opgegeven. Dit is onmoge lijk geworden door de koude en de sneeuw stormen. ter plaatse. NU EN DAN REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met nu en clan regen of motregen, maar later enkele verspreide opklaringen. Matige tot krachtige Zuid-Westelijke wind. Zachter, voor namelijk in de nacht en ochtend. 23 December Zon op 8.46 uur, onder 16.32 uur. Maan op 12.06 uur, onder Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 December Hoog water: 7.25 en 19.48 uur. Laag water: 2.59 en 15.25 uur. Dinsdag 23 December Hoog water: 8.18 en 20.44 uur. Laag water: 3.45 en 16.11 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1