Kostbare zege van Schoten op Helder, HFC speelt gelijk Internationale wedstrijden op Bosbaan vast punt op roeikalender FIS A In tweede helft zag EDO kostbare een-nul voorsprong teniet gedaan WD rekende af met een lastige concurrent: 4-3 zege op Haarlem 3A Huis vol mysterie Clowntje Riek Verrassende nederlaag van Zandvoortmeeuwen tegen Wilhelmus: 2-0 Veel spanning aan de Spanjaardslaan Slechte eindspurt van de Haarlemse zaalhandballers MAANDAG 22 DECEMBER 1952 4 WENS VAN NEDERLANDSE ROEIERS IN 'T DONKER MAAKTE WAGENINGEN GELIJK DE HVB - COMPETITIE Derde klassers FEUILLETON door Jane England 4) Zege van Schoten Voor de kinderen Nieuwe bepalingen voor de Europese kampioen schappen Sport in 't kort DE TWEEDEKLASSERS w/mST AMBwm miiiiiiiiiic/ëAverres Een uur lang: hebben vierduizend toeschouwers Zondag: op het terrein van Wageningen moeten wachten, voordat zij voetbal zagen. E.D.O. verscheen namelijk ver over tijd door auto-pech. Men accepteerde het risico van onzichtbaar spel in de laatste fase toen het bijna donker was. De op deze kortste dag van het jaar snel vallende duisternis onttrok inderdaad veel aan de ogen van de toeschouwers; feitelijk zag men alleen nog maar de witte bal en de witte broekjes van de Wageningse spelers. Eén zo'n wit broekje, dat van Charley van de Weerd, zag men een kwartier voor het einde zich met de bal langs een serie donkere gedaanten spoeden, de rood-zwarte E.D.O.-spelers. Een vergeefse duik van de gele trui van doelman v. d. Berg en uit verdere reacties van witte broeken kon men opmaken, dat Wageningen gelijk had gemaakt. ADVERTENTIE Haarlem 3 A, een gevaarlijke concurrent voor het kampioenschap van de heeft gisteren tegen het leidende V.V.D. een nederlaag moeten lijden waardoor de rood- broeken voorlopig een ondergeschikte rol gaan vervullen. De grootste verrassing was evenwel de één-nul nederlaag van D.E.M. 2 tegen Onze Gezellen 2 hetgeen de eerste nederlaag betekende voor de D.E.M.-reserves. Voor de gelijkmaker heeft de thuisclub tot het einde hard moeten ploeteren. De voorhoede speelde allerminst nauwkeurig samen en de forse Haarlemse verdediging, met Bax als de meest resolute opruimer en Van den Berg als de moedigste verdediger, kon steeds het goede moment vinden om de bal uit het doelgebied te werken. Dat begon al in de eerste minuten, toen EDO blijkbaar moest bekomen van de moeilijk heden met het vervoermiddel. Van den Berg rolde zich enkele malen bekwaam door de aanstuivende Wageningers, waarbij hij tot twee maal toe pijnlijk werd ge raakt door een te laat trappend been. Snelle aanvallen De tegenaanvallen van de Haarlemmers, meestal via de snelle buitenspelers Prins en Plaizier geleid, brachten enkele malen verwarring in de Wageningse verdediging, waar de jonge Albers al spoedig aanvoer der Jac. Jansen, die hinkend de kleed kamer opzocht, moest vervangen. Ook Geutjes moest naar de grond om languit naar gevaarlijke ballen te duiken. Na 20 minuten dook hij vergeefs. Beijer sloeg een Haarlemse aanval af, maar plaatste de bal te haastig precies voor de voeten van Mul, die onhoudbaar inschoot (0-1). Fel offensief Had Wageningen voor rust vrijwel steeds een licht overwicht gehad na rust groeide dit tot een fel offensief, waaraan zelfs spil Looijs kwam deelnemen. Stoer bleven Bax, Walther en Jacobs verdedigen. Om plaatsen bekommerden zij zich weinig, zo dat de meeste afgeslagen aanvallen wer- Het is voor de derdeklassers uit Haarlem en omgeving Zondag een dag van grote teleurstellingen geweest. Niet alleen ver loor de kampioenscandidaat Zandvoort meeuwen, maar ook TYBB en HBC moes ten met een nederlaag genoegen nemen en dat terwijl deze ploegen er juist zo goed in leken. Alleen Ripperda en Hillegom zorg den voor de volle winst. Zandvoortmeeuwen liet het er tegen de hekkesluiter Wilhelmus lelijk bij zitten. De nederlaag van de Zandvoorters was ver diend, want Wilhelmus voetbalde dapper voor de kansen en toen de Hagenaars in de tweede helft de leiding namen en na een half uur de stand zelfs op twee-nul brach ten, was Zandvoortmeeuwen verloren. TYBB kon tegen HPSV ondanks een overwicht niet tot doelpunten komen. De Haarlemmers, die geen beste partij speel den, zagen HPSV de leiding nemen en hoe wel Huneker meteen daarna gelijk maakte, bracht HPSV voor de rust de stand op een twee. Ofschoon TYBB na de rust in de meerderheid was, bleven doelpunten uit. Bij de strijd tussen HBC en Archipel was de stand tien minuten voor het einde nog nul-nul. Door een fout in de HBC-defensie nam Archipel toen de leiding. Wel maakte Duivenvoorde meteen daarna gelijk, doch een nieuwe fout in de verdediging werd HBC noodlottig. Archipel liet ook deze kans niet voorbijgaan: een-twee. Zege van Hillegom Hillegom had bij rust tegen Woerden een ogenschijnlijk veilige twee-nul voorsprong genomen door doelpunten van Winkelaar en Van Braam. In de tweede helft kwam Woerden echter verwoed opzetten en nadat de bezoekers hadden tegengescoord, werd Hillegom geruime tijd in het defensief ge drongen. Tien minuten voor het einde stel de Prins zijn club echter veilig en vijf mi nuten later bracht Vermeer de eindstand op vier-een. In een goed gespeelde wedstrijd behaalde Ripperda een drie-een zege op EMM. De bezoekers, die met een jonge ploeg in het veld kwamen, speelden een enthousiaste partij, maar de schotvaardigheid van de ervaren Ripperda-spelers bleek doorslag gevend. Theo Dreyer had de oranje-witten voor de rust een twee-nul voorsprong ge geven en hoewel EMM na de pauze een tegendoelpunt wist te scoren, kwam de zege van Ripperda, mede door een derde doel punt van Molenkamp, niet meer in gevaar. „Samen liepen ze rustig de weg af. De jongen floot en Constance dacht aan haar droom. Wat dwaas, hieraan plotseling her innerd te worden, enkel door die sterke bloesemlucht. Dromen waren trouwens helemaal dwaas en je behoefde er geen enkele betekenis aan te hechten. Toen ze een klein meisje was, had iemand haar waarschijnlijk eens een verhaal over een eenzame landweg verteld, en zo was die droom ontstaan „De stier ligt rustig in de wei", merkte de jongen op met iets van opluchting in zijn stem. „Ja, ik zie het", zei Constance, terwijl ze dankbaar constateerde dat het hek ge sloten was en er heel solide uitzag. De stier was een reusachtig beest met kwaad aardige kleine ogen. Londen en Sara leken eindeloos ver wegZelfs David Par kinson leek onwerkelijk. Er scheen geen enkel verband te bestaan tussen hem en de landelijke stilte, die hier om haar heen was, en de droomtoestand, waarin ze zich voelde voortschrijden. De weg maakte een scherpe bocht, en opeens lag daar voor den gevolgd door nieuwe aanvallen. Intussen viel de schemer, de rode bal werd vervangen door een wit exemplaar en langzamerhand werd het moeilijk het spel te volgen. Ook de spelers hadden moeite; er kwamen steeds meer missers en van doeltreffend samenspel was uiteraard geen sprake meer. Een kwartier was er nog in de duisternis te spelen, toen een speler zich met de bal uit een duistere groep losmaakte, alleen op het doel van Van den Berg afstoof en gelijkmaakte: het doelpunt van Van de Weerd: één-één. Wageningen kreeg daar na nog enkele kansen om ook de overwin ning te behalen, maar eerst Van der Kolk en daarna Mulder konden het doel niet meer vinden, ofschoon zij er heel dicht bij stonden. De vermoeidheid speelde de spe lers blijkbaar parten (er was maar vijf minuten gerust) en het was een opluchting, toen scheidsrechter Drijfhout het einde van deze lichtloze wedstrijd aankondigde. Ook toen er nog voldoende daglicht was, had de wedstrijd weinig lichtends te zien gegeven. Aan spanning ontbrak het Zondag aan de Spanjaardslaan bij de wedstrijd tussen HFC en West-Frisia geenszins. De HFC- aanvallers droegen daartoe een belangrijk steentje bij door juist bfj de meest fraaie kansen het juiste schot achterwege te laten en de vele spannende situaties, die zich voor het doel van de Enkliuizenaren afspeelden, maakten het geheel voor de toeschouwers boeiend. In de eerste helft gaven de ploegen elkaar weinig toe. De beste kansen kreeg HFC, maar de capaciteiten om een aanval naar behoren af te werken ontbraken nog al eens bij de blauw-witten. En dat de thuis club na twintig minuten de leiding nam, toen Corbeth een corner van Hans Winter inschoot, was dan ook een gevolg van de fortuin, die HFC bij het scoren van dit doelpunt niet tegen zich had. West-Frisia deed echter terstond alle moeite om de balans weer in evenwicht te brengen. Tien minuten later was rechts binnen Stelling de man, die keeper Heyting eveneens uit een hoekschop passeer de. Hoewel HFC zowel als West-Frisia hierna vele pogingen in het werk stelden een doelpunt te maken, kwam de rust met ongewijzigde stand. Snelle aanvallen Dat HFC na de hervatting met ernstige plannen rondliep kwam al dadelijk tot uiting. Met fraaie en verrassend snelle aanvallen drongen de Haarlemmers naar voren en de West-Friezen voelden zich onder deze omstandigheden allesbehalve veilig. Een paar maal ontsnapte het doel van keeper Ubels aan een doorboring toen de Haarlemse voorwaartsen vlak voor zijn doel hun plichten verzaakten. Volkomen onverwacht namen de gasten een twee-een voorsprong toen na vijfentwintig minuten Stelling na een doorbraak hard inschoot. Even was HFC de kluts kwijt, doch de laatste tien minuten van de strijd kwam de Good Old met een grote dosis aan strijd lust naar voren. De gelijkmaker van Hans Winter een bijzonder fraai schot was hiervan het verdiende resultaat. Ondanks de verbeten pogingen, die HFC in de res terende speeltijd nog ondernam, bleef het twee-twee. Schoten bezorgde de talrijke aanhangers een blijde verrasing. Na een spannende, maar vrij matige wedstrijd wisten de geel zwarten van Helder met een-nul te winnen en daardoor hun zwakke positie op de ranglijst niet weinig te verbeteren. De gasten hadden aanvankelijk het beste haar de muur van een tuin en een fraai gesmede ijzeren toegangspoort. Bij deze poort stond een man, die juist naar binnen wilde gaan. De man had rood haar en droeg een verschoten blauw hemd en een slordige flanellen broek. Hij draaide zich om, toen hij hen hoorde aankomen, en de jongen zei: „Goedemmiddag meneer Bag- net, ik heb de geit meegebracht". „Goed zo!" antwoordde de aangespro kene. „En ik zie dat je nog méér hebt meegebracht". Hij keek Constance vra gend aan en er was een verraste uitdruk king in zijn heldere blauwe ogen. Ze zei snel op de enigszins hooghartige toon, die ze altijd aansloeg, als ze zich verlegen voelde: „Ik ben Constance Fairlie, en ik ben" aangesteld als mevrouw Fincham's privé-secretaresse. Ik had gedacht, dat men mij van het station zou komen halen". „Dat was ook inderdaad de bedoeling", antwoordde de man en fronste. „Het is niets voor Neill om niet stipt te zijn. Ik wéét, dat hij u zou gaan halen". „Er schijnt dan een of ander misver stand in 't spel te zijn", zei Constance en haar gevoel van nerveuze verontwaardi ging zakte enigszins. „De kaartjes-beambte vertelde me, dat hij meneeT Fincham langs had zien komen en meende, dat hij doorgereden was r.aar de plaats, waar overgestapt moei wor den...." „Dat zal hij inderdaad gedaan hebben", zei Bagnet. „Meestal stappen bezoekers voor hier daar uit. Het spijt me, dat u dat Spanning en goed voetbal op een zwaar Droste terrein hebben de ontmoeting WD- Haarlem 3A gekenmerkt. Nadat de rust met twee-een voor WD was ingegaan werd het zelfs nog vier-een voor WD, maar de grotere routine van de roodbroe- ken stelde dezen in staat van enkele zwak ke momenten in de Droste verdediging te profiteren en de achterstand tot vier-drie in te lopen. Maar daarbij bleef het. Andere kampioenscandidaten meldden zich. Dat Waterloo zich tegen DSK zou handhaven (64) lag voor de hand. NAS bleek eveneens grootse plannen te heb ben. Ditmaal won de Halfwegse club met vier-nul van BSM, hetgeen tevens bete kende dat BSM op de laatste plaats be landde: IEV kon zich evenwel ternauwer nood handhaven ten koste van RCH 4 dat met slechts een-nul sneuvelde. EDO 3 en VI. Vogels deden elkaar de das om want van het spel, maar spoedig nam Schoten het heft in handen. Reeds na vijftien minu ten kon Geurts doelman Boekei passeren (10). Helder begon toen een hevig offen sief, maar de Schotenverdediging, met doelman Kessens aan het hoofd, verijdelde elke poging. Inmiddels waren de aanvallen van de thuisclub weer in aantal toegenomen en deze waren bovendien niet van gevaar ontbloot. De Helderse doelman wist met enkele goede schoten wel raad en de score onderging voor de pauze geen wijzigingen. Offensief van Helder Na de hervatting kwam Helder geducht opzetten. Schoten van Rottier, Tesla en Vonk vonden bij de voortreffelijk in vorm zijnde doelman Kessens geen genade. Aan de andere kant waren ook nu de aanvallen van Schoten niet ongevaarlijk. Doelman Boekei mocht eenmaal van geluk spreken, toen Nanne precies in zijn handen schoot. In het laatste kwartier van de spannende wedstrijd kwam Helder geducht opzetten en Schoten moest zich met de rug tegen de muur verdedigen om de kostbare voor sprong te behouden. Dit gelukte, dank zij fraai werk van Kessens. niet gedaan hebten met een blik naar haar schoenen, voegde hij er aan toe: „U hebt niet bepaald geschikt schoeisel aan voor een wandeling langs landelijke dreven!" Er was een spottende glans in zijn ogen en er kwam een lachje om zijn goedge vormde mond. De jongen onderbrak hem: „Ze was bang en kwam de weg afrennen. Ik ben maar met haar meegelopen". „Uitstekend", zei Bagnet. „Neem die geit maar mee naar de schuur. Jim is daar en zal je wel thee geven. Ik zal juffrouw Fairlie meenemen naar het huis. We kun nen de tuin doorsteken". Hij opende bij deze woorden de tuinpoort en liet haar passeren. Er trilde even iets in haar, toen ze naar binnen ging. Ze moest nog steeds aan haar droom denken. In de tuin heerste echter volmaakte rust en vrede. Er wa ren allerlei soorten vruchtenstruiken en een grote grijze kat lag ergens in de zon te slapen. Er was niets afschrikwekkends te bekennen. Ze lachte opeens hardop en Bagnet, die naast haar liep, keek haar aan en merkte op: „U lacht, alsof iets u bijzon der goed aanstaat en alsof u opgelucht bent". „Dal is inderdaad het geval", antwoord de Constance. „Ik ben zo juist verlost van een afschuwelijke nachtmerrie". Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Dat is eer. wonderlijke opmerking voor iemand van uw kaliber", zei hij. „Iemand van mijn kaliber?" vroeg Con stance, „hoe bedoelt u dat?" aan een twee-twee gelijkspel had geen van beiden wat. Zege van Spaarndam Dat BSM op de onderste plaats terecht kwam was mede te danken aan de fraaie vijf-drie overwinning, die Spaarndam te gen Heemstede behaalde. VVD 9-14 EDO 3 7-6 Waterloo 7-11 H'stede 8-6 NAS 7-10 RCH 47-5 IEV 6-8 Sp.dam 7-5 VI. Vogels 8-8 DSK 9-5 Haarlem 3A 6- 7 BSM 7-3 De een-nül nederlaag van DEM 2 in I B tegen het vrij zwakke Onze Gezellen 2 kwam onverwacht. Voorlopig heeft DEM 2 nog niets te vrezen want ook Beverwijk 2 verloor van Wijk aan Zee 2. Maai* thans is laatstgenoemd elftal een concurrent ge worden voor de DEM-reserves. De Wij- kenaren hebben veertien punten uit acht wedstrijden, Wijk aan Zee 2 evenveel pun ten maar deed daar tien wedstrijden over. Nieuw Vennep verrast Er kwamen Zondag meer verrassin gen uit de bus. Zo wist Nieuw-Vennep de kampioenscandidaat Vogelenzang in 2A met niet minder dan zes-een te verslaan, waardoor de kansen van dit laatste elftal een geduchte knauw kregen. Vooral omdat Geel Wit en WH het goede pad bleven bewandelen. Geel Wit klopte het lastige DSB met drie-twee, terwijl WH de Hoofddorpse Boys met een twee-nul ne derlaag huiswaarts stuurde. Spaaraestad en Spaarnevogels deelden de punten (l-tf). De stand ziet er nu als volgt uit: Geel Wit 7-12 DSB 7-5 WH 6-10 Nw Vennep 7- 5 Vog.zatng 6-8 SVIJ 7-4 Sp.stad 7-7 Sp.vogels 7-3 Hoofdd. B 6-6 In de-overige tweede klas afdelingen viel de overwinning van DSS 2 op, ditmaal op Kinheim 2, terwijl de belangrijke wed strijd tussen HFC 5 en VI. Vogels 3 in 2D, waar-bij de onderste plaats de inzet vorm de, door de HFC-ers met niet minder dan elf-drie werd gewonnen. KONO HEEFT WEER PECH. De Ameri kaan Kono, uitkomend als middengewicht, heeft een aanval gedaan op het wereldrecord voor de drie Olympische oefeningen dat in deze klasse met 405 kilo ten name staat van zijn landgenoot Stanczijk. Kono haalde bij het drukken 125 kilo, bij het trekken 120 kilo en bij het stoten 160 kilo, zodat hij met een totaal van 405 kilo het wereldrecord even aarde. Aangezien hij echter bij het stoten vier pogingen nodig had om op 160 kilo te komen kan zijn prestatie niet officieel worden erkend. Hij aarzelde even, en hoewel hij vrien delijk glimlachte, had Constance toch de indruk, dat hij haar niet helemaal welge zind was en dat hij haar wantrouwde. Het was een dwaze indruk natuurlijk, want wat voor reden kon hij hebben om haar te wantrouwen? Tenzijtenzij hij iets te maken had met de vreemde dingen, die in mevrouw Fincham's huis gebeurden. Het was overigens duidelijk, dat hij geen onbelangrijke positie had. Dat bleek uit zijn hele manier van optreden. „Ik bedoel iemand, die als zó schrikba rend capabel en efficient wordt aanbevo len", antwoordde hij langzaam. „Als een vrouw, die haar hersens weet te gebruiken en gespeend is van specifiek vrouwelijke onzin. Maar laat ik me eerst eens voorstellen: ik ben Philip Bagnet en ik ben rentmeester bij mevrouw Fincham. Uw baan hier loopt waarschijnlijk parallel met de mijne, zodat we elkaar, naar ik mag aannemen, niet voor de voeten zullen lopen". „Dan weet u dus allesbegon Con stance impulsief, maar hij onderbrak haar: „Ik weet weinig of niets. Ik kan u niets van belang vertellen „Ook goed", zei Constance koel. Philip lachte. „U zegt, dat als een ver ontwaardigd klein meisje", merkte hij spottend op. „En helemaal niet als een zakelijke jonge vrouw met een belang rijke opdracht". Constance fronste. „Wie heeft u op het „De resultaten van de Nederlandse ploegen bij de Olympische roeiwed- strijden in Helsinki zijn over de ge hele linie genomen beneden onze ver wachtingen gebleven", aldus consta teerde mr. H. Bruyn, voorzitter van de Nederlandse Roeibond in zijn jaarver slag, uitgebracht op de algemene ver gadering, die Zondag in Amsterdam is gehouden. De algemene vergadering ging mee met de voorstellen van het bestuur en de tech nische adviescommissie. Dr. A. A. J. H. Marres lichtte de betreffende voorstellen toe, door te zeggen, dat de samenstelling van het wedstrijdprogramma in de loop der jaren zodanig is geschied, dat men van sleur kan spreken. Wij willen, aldus dr. Marres, dat de In ternationale Roei-Federatie als een vast punt op de internationale roeikalender plaatst het houden van internationale wed strijden op de Bosbaan in Amsterdam, omdat het deelnemen van buitenlandse ploegen onze roeiers tot extra inspannin gen zal inspireren. Internationaal contact Natuurlijk ligt het in de bedoeling, dat Nederlandse ploegen na deze wedstrijden naar Henley zullen gaan. Op deze wijze kan een wedstrijdprogramma worden op gebouwd, dat het gebrek aan internatio naal contact kan opheffen. Dr. Marres vroeg of Hollandia, van welke vereniging de wedstrijden gewoon lijk eind Mei worden gehouden, niet num mers op het programma zou kunnen zetten, waarvoor de afstand op duizend meter wordt bepaald en hij beval Hollandia aan ook een wedstrijd over drie kilometer voor overnaadse vieren uit te schrijven. Ir. Th. P. Tromp, ondervoorzitter van de „Koninklijke", ondersteunde het betoog van de heren Bruyn en Marres en sugge reerde voorts, dat overnaadse vieren, die in een seizoen reeds twee prijzen hebben behaald naar de seniores A zouden over gaan. Kalender Nadat ir. E. Rümpol namens Hollandia Slechts een overwinning van Rapiditas- hcren en een gelük spel van A.V.A.-damcs was de schamele oogst die die Handballers uit Haarlem en omgeving Zondag binnen haalden. In dames 2 A ondervond IJmond de kracht van DWS en moest een grote nederlaag slikken. In 2 B behaalde A.V.A. oen verdienstelijk gelijk spel tegen de Vole- wijekers, waardoor een goede derde plaats bezet wordt. In poule 1 A speelde Concordia tegen Atilla een plezierige wedstrijd. Atilla won zijn eerste wedstrijd en deelde de laatste plaats. We mogen wel verwachten, dat Con cordia wat serieuzer voor de dag komt tij dens het officieuze landskampioenschap zaalhandbal, dat tweede Kerstdag in het RAI-gebouw gespeeld wordt. Rap'iditas ken na felle strijd Vriendschap de baas blijven, doch moest in de tweede wedstrijd voor Blauw Wit 2 het hoofd buigen. In 2 B liet Niloc 2 er tegen de Adelborsten geen gras over groeien om zelf op de titel beslag te leggen en daardoor de Adelborsten voor de tweede plaats uit te schakelen. De Amsterdammers wonnen dan ook met be hoorlijk verschil. IJmond verloor tenslotte van Aalsmeer 2. Eindstanden De eindstanden zijn nu als volgt DAMES: HEREN: Poule 1 B: Poule 1 A: Amstel 5 10 Aalsmeer 5 10 Concordia 5 a Niloc 5 8 Niloc 5 6 Blauw Wit 5 4 Vriendschap 5 4 HHC 5 4 Achilles 5 2 Concordia 5 2 BHC 5 2 Attila 5 2 Poule 2 A: Poule 2 A: AHC 5 9 WVGV 5 10 Aalsmeer 5 8 Amstel 5 6 DWS 4 5 Turno 5 5 IJmond 5 3 Rapiditas 5 4 Rap. Weesp 5 2 BI. Wit 2 5 4 WVGV 4 1 VriendsehaD 5 1 Poule 2 B: Poule 2 B: DVV 3 5 Niloc 2 5 10 Tonido 4 5 Aalsmeer 2 5 8 AVA 5 5 Adelborsten 5 6 Volewijck. 5 5 BHC 5 6 TIW 3 3 IJmond 5 2 Sport Ver. 4 1 SSVU 5 0 DUITSLAND WON VAN JOEGOSLAVIë. De landenvoetbalwedstrijd Duitsland Joegoslavië Zondag in Ludwigshafen ge speeld is met drietwee door Duitsland gewonnen. De ruststand was tweetwee. idee gebracht, dat ik een zakelijke jonge vrouw zou zijn?" vroeg ze. Hij haalde zijn schouders op. „Iemand, die zo warm als u door David Parkinson wordt aanbevolen", antwoordde hij, „kan onmogelijk anders zijn. Maar trek u zich er niets van aan. Er steekt geen kwaad in!" Constance haalde op haar beurt haar schouders op. Er viel verder weinig te zeggen. Het was duidelijk, dat Philip Bagnet en zij tegenover elkaar zouden staan. Waarom, dat was haar nog niet recht duidelijk. Als hij een verstandig iemand was en daar zag hij naar uit, hij leek zelfs heel aardig dan zou hij zeker willen meewerken om haar te hel pen. Hij scheen Parkinson echter niet te mogen lijden en daardoor scheen hij ook geen sympathie voor haar te kunnen koesteren. Maar waaróm? Ze voelde zich opnieuw weinig op haar gemak, toen ze uit de moestuin kwamen en een groot gazon overliepen, dat naar het fraaie oude huis leidde. „Wat een beeldig huis", riep ze spon taan uit. „Van binnen is 't de hel", zei hij op begrafenistoon. „Waarom zegt u dat?" vroeg Constance scherp, maar toen ze naar hem keek, zag ze, dat hij grinnikte als een schooljongen. „Wel, is dat niet de reden, dat u hier heen gezonden werd?" was zijn weder vraag. „Om al het kwaad, dat in dat huis heerst, uit te roeien?" „Ik ben hierheen gekomen, om op te toezegde, dat het programma van deze vereniging met de gevraagde nummers zou worden uitgebreid konden de data van het wedstrijdprogramma, waarbij men te vens rekening had moeten houden met de FISA-kalender, worden vastgesteld. De data voor de belangrijkste wedstrijden zijn: 3 Mei Varsity, 23, 24 en 25 Mei, Pinkster Biesboschtocht, 29-30 Mei: Hol landia, 6 Juni, nachtwedstrijd Willem III, 13-14 Juni of 20-21 Juni: Koninklijke en Holland-beker wedstrijd vereniging, inter nationaal, Bosbaan, 16-17 Juni: Telegraaf- beker, 28 Juni: Merentocht van „Die Ley- the", 1-4 Juli: Ilenley, 4-5 Juli: Amster damse Roeibond, gecombineerd met natio nale jeugdkampioenschappen, 19 Juli: Nationale kampioenschappen op de Bos baan, 13-16 Augustus: Europese kampioen schappen bij Kopenhagen. Duitse deelneming De bepalingen van de FISA schrijven voor, dat alle bij de FISA aangesloten lan den voor internationale wedstrijden een invitatie dienen te ontvangen, dus ook West-Duitsland. In voorgaande jaren had de Nederlandse Roeibond op het stand punt gestaan, dat men in deze een defini tief standpunt zou bepalen na de erva ringen, bij de Olympische Spelen opge daan. De algemene vergadering voelde ditmaal wel dat de internationale wedstrijden van de Koninklijke en van de Holland-be kerwedstrijd vereniging ook toegankelijk zouden moeten zijn voor Duitse ploegen. Aangezien de Duitse kwestie pas aan het slot van de bijeenkomst werd besproken en men voordien het wedstrijdprogramma volgens de nieuwe richtlijnen had aan vaard, zat men plotseling in een impasse, cmdat de besturen van de „Koninklijke" en van de Holland-beker wedstrijd ver eniging zich nog niet over dit punt had den kunnen beraden. De heer E. Crone, voorzitter van de „Koninklijke" kon niet verder gaan dan toe te zeggen, dat dit punt in de eerstvol gende bestuursvergadering van de „Ko ninklijke" aan de orde zou worden ge steld. Mr. H. Bruyn, voorzitter van de Nederlandse Roeibond is enige tijd ge leden gekozen in een commissie, die voorstellen zal uitwerken tot wijziging van de statuten en reglementen van de Iinternationale Roei-Federatie (FISA). Deze commissie is in Montreux bijeen gekomen. Binnenkort zal een concept aan de aangesloten bonden worden ge zonden als basis van bespreking voor een buitengewoon congres, dat in Mei in Parijs zal worden gehouden. Op dit congres in Parijs zal een minder heidsnota, ingediend door de president van de Franse Roeibond en de voorzitter van N.R.B. worden ingediend, inhoudende het voorstel Europese kampioenschappen voor dames in te stellen in de nummers acht, vier met stuurvrouw, dubbel twee en skiff. Mr. H. Bruyn diende voorts een voorstel in om bij deze kampioenschappen het nummer quadruple sculls ook in te stellen. Alle gieken en skiffs, die zich op de wed- strijdbaan begeven, hetzij voor een wed strijd, hetzij voor een oefening, zullen in het vervolg voorzien moeten zijn van een gummi beschermingsbal op de punt. Als novum zal in het nieuwe reglement van de F.I.S.A. de bepaling verschijnen, dat op alle internationale wedstrijden het maken van fotografische opnamen aan de finish verplicht zal zijn. C.P.L. (LUIK) SLOEG DE IJSVOGELS (AMSTERDAM). De ijshockeywedstrijd C.P.L. (Luik)—Ijsvogels (Amsterdam), die in het kader van de competitie om de Lip pensbeker in Luik werd gespeeld, eindigde in een dertienvier overwinning voor da Belgen. De tussenstanden waren vier—één, drieéén, zestwee. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN GRIEKS-ROMEINS WORSTELEN De Italiaanse Athletiek Federatie, die voor de organisatie van de wereldkampioenschappen Grieks-Romeins worstelen zal zorgdragen, heeft verklaard dat deze kampioenschappen in Napels zullen worden gehouden van 17 tot en met 19 April 1953. DERKSEN ZESDE IN MELBOURNE. Tijdens wielerwedstrijden in Melbourne heeft de Nederlander Jan Derksen het in een wedstrijd over vijf mijl niet tot een over winning kunnen brengen. Hij werd zesde. Winnaar werd de Australiër Patterson, die er 11 minuten 24.4 seconden over deed. treden als privé-secretaresse van mevrouw Fincham", antwoordde Constance koel. „Ik wens u sterkte', zei hij en zijn stem klonk opeens ernstig. „Als' het u eens te veel wordt en u wilt een onpartijdig ad vies hebben, komt u dan gerust bij mij". „Dank u", zei Constance beleefd. En peinzend voegde ze er aan toe: „Het is wel iets heel bijzonders, dat iemand in deze tijd nog een dergelijk huis kan be wonen". Bagnet keek haar nadenkend aan. „Men zou het beter een graf kunnen noemen", merkte hij op. „Maar dat moet u maar voor u zelf ontdekken envoor Par kinson". Ze moest opeens denken aan haar eerste reactie op Parkinson's voorstel om deze baan te aanvaarden. Ze was niet iemand, die heimelijk andere mensen kwam be- spionneren. Ze wenste, dat ze bij haar eerste afwijzende houding was gebleven, want hoe je 't ook draaien wilde, ze zou hier moéten spionneren! En het was dui delijk, dat Philip Bagnet dit doorzag. Er kwam een blos op haar wangen. Ze hield zich echter voor, dat zij, Constance Fairlie, niet voor een kleintje vervaard was en discreet en doortastend kon optreden. Ze mocht zich zeker niet door zo'n roodharige buitenman van haar stuk laten brengen. Ze had altijd een afkeer van rood haar gehad (Wordt vervolgd). 's Middags regende het nog steeds. Bij een dorp zette oom Tripje de bus stop, om wat uit te rusten. Dat komt mooi uit", zei tante Liezebertha. „Ik heb enkele boodschappen nodig; die moesten jullie maar eens voor me gaan halen in het dorp, jongens!" Dat vonden ze best. Het was weer een verzetje! „Maar jullie moet je wel goed inpakken", zei ze. „Doe je capes maar aan, hoor!" Dat deden ze. Veilig in hun cape vingen ze de tocht aan. Ja, het regende wel heel erg; maar daar gaven ze niets om. Lachend liepen ze naast elkaar het dorp in. „Daar zie ik al een kruidenierswinkeltje!", zei Rick. Ze stapten er binnen. Een belletje aan de deur klingelde en de kruidenier, een ge zellige dikzak, kwam achter de toonbank en vroeg, wat de heren wensten. Oepoetie zei het. De kruidenier woog alle boodschappen af op de weegschaal met koperen gewichten en deed alles in zakjes. Oepoetie had het geld in een portemonnaie bij zich en hij betaalde. Jullie zijn zeker met vacantie?", vroeg hij. Jammerdat het vandaag zo regent, hè?" ,,Dat geeft niks!", lachten de jongens. „Wij kunnen er wel tegen, hoor!" ADVERTENTIE U/ER UW V/ER VRUE DAGEN Made from "sun-kissed" tobaccos

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6