Bloemen voor de Kerstdagen worden duur betaald STOFZUIGERS Beverwijk stelt bodemvondsten uit Midden Kennemerland ten toon Predikbeurten -Clowntje Rick Kool uit de gratie op de veiling Castricum woensdag 24 december 1952 Vrouwengroep P. v. d. A. vierde Kerstfeest „Hete Klus" won klaver jasdrive Kerstvieringen in Beverwijk Kerstbijeenkomst van de Gereformeerde Gemeente H. J. MAERTENS N.V. Voor de kinderen TUSSEN 24 EEUWEN Verkoop van Amsterdams Sportfondsenbad uitgesteld Basketball Internationaal tournooi in Amsterdam Rectificatie Programma zaalhandbal Technische commissie KNVB was bijeen Wielrennen Ronde van Nederland van 1823 Mei Jubileum wedstrijd KNWU in Zandvoort Successen van Derksen in Australië Boksen Moore wil tegen Turpin boksen Dammen Amsterdamse clubs aan de kop Op de groentenmarkt was het deze week vrij kalm en er is een behoorlijke aanvoer geweest met matige prijzen. De spruiten waren ruim vertegenwoor digd, met prijzen van 2478 cent per kilo, en de andijvie ging vrij vlot van de hand; glasandijvie haalde de 84 cent per kilo, het koudegrond product noteerde van 1838 cent per kilo. Groot is de aanvoer van waspeen, ook hier werden uiteenlopende prijzen geno teerd: van 1024 cent per kilo. De bos- peen, waarvan maar weinig meer is, no teerde van 1934 cent per bos. Er bestond weinig animo voor de verschillende kool soorten, zelfs de boerenkool zakte onder de 10 cent per kilo. Prei en selderijknollen kwamen maar net boven de 20 cent per kilo en per stuk. Groot was de vraag naar tomaten, er zijn er heel weinig meer; de goede kwaliteit ging nog tot 185 cent per kilo. Appelen en peren blijven goedkoop en er is een ruim aanbod in deze fruitafdeling. De bloemenveiling had in het begin der week een vlot verloop: een ruim aanbod met oplopende prijzen, kondigde het nade rend feest van Kerstmis aan. De rode Kerst-tulpen met bol gingen ADVERTENTIE De vrouwengroep der Partij van de Ar beid heeft Dinsdagavond in de bovenzaal der Openbare Leeszaal het Kerstfeest ge vierd. De heer H Wallenburg sprak voor een goed gevulde zaal over „Kerstmis als een boodschap in een gebroken wereld." Nadat hij er op gewezen had dat een socialistisch Kerstfeest niet bestaanbaar was maar dat men als socialisten tesamen wèl het Kerstfeest vieren kon, schetste hij de situatie in de wereld naar een werk van de Griekse schrijver Kazant Zakis „Chris tus wordt weer gekruisigd." Na de pauze vertelde mevrouw A. Wal lenburgKoppen een Kerstverhaal van Marian Philip „In de mensentwee blokfluiten en een guitaar zorgden deze avond voor een stemmingsvolle, muzikale omlijsting. In de door de Commissie voor Bedrijfs- ontspanning georganiseerde wedstrijden, werden de volgende uitslagen behaald: A. G. K. 1—Hennep Dot 19—13. Walserij Boys—Hete Klus 11—20. Hete Klus—Mekog 2510. Walserij BoysHennep Dot 16—22. A. G. IC.— 1—Hete Klus 13—19. IJzeren kaart De Stampers 240. Hete KlusA. G. IC. 1 13—23. De Stampers—Gecombineerde 0—24. Th. SlinghoutIJzeren kaart 0—24. Hete Klus —De Stampers 24—0. De Stampers—Mekog 0—24. Walserij Boys—Th. Slinghout 24—0. Th. Slinghout—A. G. IC. 1 0—24. Walserij BoysDe Stampers 240. Eindstand 1. Hete Klus 541 pnt. 2. Verzakers 510 pnt. 3. Gecombineerde 506 pnt. 4. Walserij Boys 480 pnt. 5. Breng er een 471 pnt. 6. Duvels klauw 469 pnt. 7. A. G. K. 1 452 pnt. 8. Altijd maar passen 451 pnt. 9. Mekog 442 pnt. 10- Kennep Dot 438 pnt. 11. IJzeren kaart 431 pnt. 12. A. G. K. 2 391 pnt. 13. Th. Slinghout 318 pnt. 14. De Stampers 242 pnt. Schaken NieuwbouwWalserij West é'/sVhl U.K.Be Fagamalover 5!/2—lVz. weer tot 16 cent per stuk; lange tulpen in de soorten Krelage Triumph, White Sail en Iiildegarde werden voor prijzen tussen de 75 en de 95 cent per bos afgedrukt. Er waren weinig narcissen aan de markt. Witte hyacinten waren ongekend duur en gingen tot 40 cent per stuk. Freesia's draaiden rond de 70 cent per bosje; minder vlot ging het met de blauwe druifjes, deze liepen van de 30 cent per bosje terug naar de 1522 cent per bosje. Er was heel weinig beshulst, de goede kwaliteit deed rond de 250 cent per kilo. In de pottenafdeling hadden de witte cyclamen verreweg de overhand, er werd van 60200 cent per pot betaald. Naast de normale Kerstdiensten, welke bij de predikbeurten in dit blad zijn opge nomen, zullen ook meer speciale Kerstvie ringen worden gehouden. In de Gereformeerde Kerk zal vanavond te half acht een wijdingsdienst worden ge houden, waarin Mimi v. d. Loo als soliste aan een zangdeclamatie medewerking zal verlenen. In de Grote Kerk wordt hedenavond om 10 uur een Open-Deur-dienst gehouden, waar vicaris Van Goeverden het woord zal voei-en. In de Hervormde Kerk te Wijk aan Zee zal ds. J. Wiersma hedenavond om 23 uur de Kerstnachtdienst leiden. Niet minder dan zeven maal zal het Kerstfeest gevierd worden door de kinde ren van de Zondagsschool der Ned Herv. Gemeente en wel: Verenigingsgebouw Schans, afd. Vijfjes: Eerste Kerstdag 15,30 uur; afd. Kleintjes: Eerste Kerstdag 19 uur; Ireneschool, Eerste Kerstdag 15,30 uur; Junioren en Oudsten, Tweede Kerstdag 19 uur in de Grote Kerk. Verenigingsgebouw Populierenlaan: Tweede Kerstdag 15 uur (Zondagsschool Harmonie) en 19 uur (Zondagsschool Po pulierenlaan); Wijk aan Zee, 16 uur in de kerk. MARKTBERICHTEN Andijvie 18—68; bospeen 12—28; waspeen 8—20; spruiten 2270; prei 1021; knollen 9—20; tomaten 65; boerenkool 3—10; groene kool 511; rode kool 5—7; gele kool 5—9; soep 24; appelen 918; peren 610. Het slechte weer van Dinsdagavond zal oorzaak geweest zijn dat de Kerstwijdings- sarnenkomst van de Gereformeerde Ge meente in Castricum slecht was bezocht. Het Christelijk Gemengd Zangkoor Excel sior verleende zijn medewerking en onder leiding van de heer L. Stiens uit Beverwijk zong het koor het bekende Stille nacht, Heilige nacht. Zoals de dirigent het liet zingen was het voor de zangers en zangeressen geen ge makkelijke taak. Als waardig intermezzo declameerde de heer K. Pijlman uit Zaandam enkele Kerstgedichten van protestantse dichters. De later door hem gezongen oude Kerst- 'iederen „Uit Oostenlanden" en „Laat ons gaan om te bezoeken" waren eenvoudig, doch sfeervol. Had de heer H. Knol de bijeenkomst met gebed geopend, ds. P. J. O. de Bruyne uit Zaandam nam een gevoelvol Kerstwoord voor zijn rekening. Ontwikkelingsavond van de KAB Teneinde haar leden ook op gebied van de staatsinrichting meer ontwikkeling bij te brengen, had de Katholieke Arbeiders Beweging afdeling Castricum Dinsdag avond in hötel De Harmonie een bijeen komst belegd. Het lid van de Provinciale Staten en hoofdbestuurder van de K.A.B. de heer F. Lynk uit Zaandam hield een causerie over Schaepman's Erfdeel. Uitvoerig ging de heer Lynk in op de belangen welke de R.K. Arbeidersorgani satie heeft bij een goede R.K. Volksver tegenwoordiging. In zijn welkomstwoord wees de voorzit ter de leden nog eens op het adviesbureau van de K.A.B. dat sinds korte tijd in Cas tricum functionneert. Predikbeurten Eerste Kerstdag: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter, 15 en 19 uur: Kinderdiensten. Ger. Kerk, 10 uur: ds. N. H. de Ridder van Amsterdam, 17 uur: ds. G. Warnink van Zaandijk. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. Reijn- ders van Amsterdam, 15 uur: kinderdienst. Tweede Kerstdag: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. W. Oort huis uit Beverwijk. Ger. Kerk, 10 en 17 uur: cand. C. Bru- ning uit Amsterdam. Herv. Evang. Ver. Geen dienst. (Zie Herv. Gem.). Het water in de Maas is met onrustbarende snelheid gestegen. De dorpen Borgharen en Itteren bij Maastricht zijn geïsoleerd. In Borgharen staan de straten blank en bijna niemand komt daar met droge voeten thuis, ook niet wanneer hij op de fiets gaat. tijdens de Kerstdagen IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, Woens dag 24 uur: ds. J. v. de Berg. Ie Kerst dag 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 17 uur: ds. J. v. d. Berg, Engelenzang. 2e Kerstdag Kerstfeestvieringen Zon- dagsschool in Chr. Belangen. Geref. Kerk, Ichthuskerk, le Kerstdag 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs, 15 uur: ds. R. D. Beukema, 19.30 uur: Kerst- zangdienst. 2e Kerstdag, 10 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), le Kerst dag: 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, le Kerstdag, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden, 2e Kerstdag, 10 uur: ds. J. W. van der Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, le Kerstdag 10.30 uur: ds. W. Veen. 2e Kerstdag geen dienst. Oud-Katholieke Kerk, le Kerstdag: 6 uur: Nachtmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. 2e Kerstdag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Wijdingsavond Jeugdgroepen. Zaterdag 9 uur: Heilige Dienst, 19 uur: Algemene Voorbereiding. Leger des Heils, le Kerstdag, 6 uur: Kerstwijdingsdienst, 10 uur: Zang in het Ziekenhuis door Zangbrigade, 16.30 uur: Grote Kerstsamenkomst, 2e Kerstdag 10 uur: Zang in Tehuis voor ouden van dagen, 15 uur: Jeugddemonstratie, 20 uur: Lekenspel. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, Woensdag 23 uur: ds. G. Wassenaar, zang kerkkoor, le Kerstdag 10 uur: ds. G. Wassenaar, zang kerkkoor. 2e Kerst dag 10 uur: candidaat J. Jimmink. Geref. Kerk, Bethelkerk, le Kerstdag 10 uur: ds.'J. A. Tiemens. 17 uur: Kerst- zangdienst, 2e Kerstdag 10 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, le Kerstdag 10.30 uur: de heer J. B. Assen dorp, 2e Kerstdag geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootstraat. le Kerstdag 10 uur: de heer G. Nieuwenhuijsen van Den Haag. 19.30 uur: Kerstfeestviering in het Gem. Ver gaderlokaal, Abelenstraat. Spreker: de heer H. C. v. d. Flier van Enschede. 2e Kerstdag geen dienst. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, le Kerstdag 10.15 uur: ds. J. J. Simon, 2e Kerstdag geen dienst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Woensdag 23 uur: ds. L. Brink, le Kerstdag: 10.30 uur: ds. L. ADVERTENTIE Nassaustraat 5 Haarlem Tel. 15220 Raadhuis gesloten Het raadhuis van de gemeente Castricum zal Zaterdag 27 December de gehele dag gesloten zijn. Belanghebbenden nemen hiervan goede nota. Alleen de afdeling Burgerlijke Stand is van 9 tot 10 uur ge opend. c De volgende dag was het nog hetzelfde weer. Nog altijd bleef de regen naar beneden ruisen Maar ze trokken er zich weinig van aan. Al konden ze dan niet buiten zijn, in de bus konden ze het zich zo gezellig mogelijk maken. Oom Tripje zette de radio aan, zodat ze naar prettige muziek konden luisteren. En vóór de jongens waren er spelletjes' meegenomen; ze hielden zichzelf bezig met halma en mens-erger-je-niet, en hadden daar veel plezier mee. Zo schoot de tijd op en ze verveelden zich heus geen ogenblik. En tante Liezebertha zorgde er voor, dat ze op tijd een lekker kopje thee of chocolade kregen; dat bracht er de gezelligheid nog meer in. „Het is hier best uit te houden, ook al is het niet zulk mooi weer!", zei oom Tripje. Ze reden die dag verdermet een kalm gangetje. „Als morgen of overmorgen het weer beter ivordt, kunnen jullie buiten je schade ivel inhalen", zei oom Tripje. „We komen nu weer in heel mooie streken!" De regen viel neer, de wegen waren overal bedekt met grote plassen. Maar de jongens zongen en speelden en vonden de vacantie even fijn als wanneer de zon scheen. Brink, 2e Kerstdag geen dienst. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, le Kerstdag 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood, 2e Kerstdag geen dienst. Ned. Herv. Kerk, Woensdag 23 uur: ds. H. P. Huisman, le Kerstdag 10.30 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, le Kerstdag 9 uur: ds. J. O. Norel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes. 2e Kerstdag 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: Gezins- dienst, ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, le Kerstdag 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, le Kerstdag 10 uur: de heer R. Westerval. Geref. Kerk, Moensplein, le Kerstdag 10 en 18 uur: ds. C. Meyer, 14.30 uur: Kerstviering Zondagschool. 2e Kerstdag geen dienst. Ver. v. Vrijz. Herv., le Kerstdag 10 uur: de heer C. B. Termaat. 2e Kerstdag geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, le Kerstdag 10 uur: dr. Alb. Vis, 2e Kerstdag geen dienst. Maranatha, le Kerstdag 10 uur: de heer Is. Kuiper van Amersfoort, 16 uur: Kerstfeest Zondagsschool. 2e Kerstdag geen dienst. Leger des Heils, Kerkstraat, le Kerstdag 5 uur: Straatzang, 6 uur: Kerstbidstond, 10.30 uur: Kerstwijding, 15 uur: Kinder kerstfeest, 20 uur: Kerstsamenkomst (opvoering Vader Martin). 2e Kerstdag 20 uur: Openbaar familiekerstfeest (op voering Jefs brief van God. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, le Kerstdag 10.30 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Woensdag 23 uur: Kerstspel door de jeugd, le Kerstdag 10.30 uur: ds. D. ter Steege, 2e Kerstdag 10.30 uur: de heer W. F. van der Staat, vicaris. De Toorts, le Kerstdag 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, geen dienst. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 24 December, Christmas Eve, 7.30 p. m. Carol Service, 8.30 p. m. Christmas Greetings, 9 p. m. Holy Communion, rev. Mossman. Na een korte inleiding door ir. IC. L. Moens opende burgemeester mr. tl. J. J. Scholtens gistermiddag de tentoonstelling van bodemvondsten, die tot en met 5 Januari 1953 in de Kennemer oudheid kamer aan de Raadhuisstraat te zien is. Over het verleden van Midden-Kenne- merland, aldus de burgemeester, is veel te weinig bekend. Pas na de bevrijding is voor dit stukje wetenschap meer belangstelling ontstaan en is er een werkgroep „Kenne merland" opgericht, die, uit amateurs be slaande, een groot aandeel heeft in de op graving en het catalogiseren van voorwer pen, die dateren uit tijden, soms eeuwen voor Christus' geboorte. Door de samenwerking van archeologen, geologen en soms ook biologen, is het, vol gens spreker, mogelijk een vrij scherpe be paling te maken omtrent de tijd waarin het gevonden voorwerp werd gemaakt en ge bruikt. De burgemeester hoopte, dat ieder, die meent iets van dien aard opgegraven of gevonden te hebben, al is het slechts een op het oog waardeloze scherf, zich in ver binding zal stellen met een archeoloog, waartoe men hem op het gemeentehuis verder kan helpen. Mr. Scholtens vertrouwde dat de tentoon stelling een succes zou worden voor de or ganisatoren, zodat zij met veel voldoening op hun werk zouden kunnen terugzien. Noodzaak De heer H. J. Calkoen lichtte hierop namens de werkgroep Kennemerland van de Archeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland (kortweg A.W.W.N.) de expositie nader toe. Hij legde vooral de nadruk op de noodzaak van dit bodem onderzoek, daar de termijn van opgravin- Mr. J. A. C. Bierenbrooilspot heeft Dinsdag medegedeeld, dat de voorgenomen verkoop, wegens financiële moeilijkheden, van het Sportfondsenbad West in Amsterdam, voor lopig is uitgesteld. Dit is geschied naar aanleiding van een antwoord van de wethouder van Openbare Gezondheid, mr. A. In 't Veld, op een brief die aan hem gericht is door de directies van de andere vier overdekte zweminrichtingen in de hoofdstad. Zij hebben daarin verklaard, dat de moei lijkheden met het Sportfondsenbad West voor elke van deze inrichtingen (Zuiderbad, Hei- ligeweg, Sportfondsenbad Oost en A-M.V.J.) zouden gaan gelden indien de financiële toe stand van deze baden zich niet ten gunste zou keren. De directies vragen de wethouder de bijdrage van de gemeente voor het school zwemmen, die thans gesteld is op vijfen twintig cent, te verhogen tot veertig cent, wat de kostprijs per bad ongeveer vieren veertig cent meer nabij komt. Bovendien zou het aantal schoolbaden uitgebreid moe- ten worden. De wethouder heeft medegedeeld, dat hij dit verzoek in overweging zal nemen. Op 26, 27 en 28 December wordt in Am sterdam een interessant basketballtournooi georganiseerd door de Vereniging The Blue Stars, waaraan naast de organiserende ver eniging deelnemen: Hellas, kampioen van België, Lokomotiva, kampioen van Kroatië en DED, kampioen van Nederland. De wedstrijden worden gespeeld in de Apollohal in Amsterdam en beginnen steeds om 7 uur 's avonds. noemde zelfs een in verband mot de stedenbouw van gen zeer kort is (hij periode van 20 jaar) in snelle industrialisatie en West Nederland. Door het nalaten van dit onderzoek zou een schat van oudheden verloren gaan, waarvoor ons nageslacht ons beslist niet dankbaar zou zijn, zei de heer Calkoen. Hij was er van overtuigd, dat verschil lende culturele waarden door dit onder zoek zouden kunnen worden herzien en dat de heersende mening, dat „de Batavie ren 100 jaar voor Christus in boomstam men de Rijn afzakten" thans definitief moest worden gewijzigd. De resultaten van het werk van de archeologische amateurs bewezen, dat er omstreeks die tijd wel iets anders moet zijn gebeurd. Op een der volgende dagen komen wij uitvoeriger op deze expositie terug. De tentoonstelling is geopend op Maandag 29, Dinsdag 30 December en Maandag 5 Januari van 19.30 tot 21 uur. In tegenstelling tot wat wij hebben ge meld vertoont het Rex-theater hedenavond de film „Decembernacht". Wedstrijden om het officieuze landskam pioenschap heren, op tweede Kerstdag. Poule At HellasThe Catchers. Olympia Hellas. HellasNiloc. NilocOlympia. The Catchers—Niloc. OlympiaThe Catchers. Poule B: AalsmeerConcordia. D. E. S.— Aalsmeer. AalsmeerP.S.V. P.S.V.—D.E.S. ConcordiaP.S.V. D.E.S.Concordia. Dinsdagavond kwam de Technische Com missie van de K.N.V.B., onder leiding van de heer G. Kruyver in Utrecht bijem. De taken van de Technische Commissie, de Keuze-Commissie en de bondstrainer werden vastgesteld. Ten opzichte van de samenstel ling v? n de Keuzecommissie, welk punt op de agenda voorkwam, werd nog geen beslis sing genomen. Naar de sportcommissie van de K-N.W.U. ons meedeelt zal de Ronde van Nederland in 1953 met tocstemminR van de K. N. W. U. van 18 tot en met 23 Mei gehouden worden. Zoals men zich herinnert zijn op het in November in Zürich gehouden kalender congres van de N.C.I. andere data voor de Ronde van Nederland vastgesteld, in weer wil van het protest van de voorzitter van de K. N. W. U. en wel van 17—23 Augustus, de week van de wereldkampioenschappen op de baan, dus een zeer ongunstig tijdvak. De K. N. W. U. heeft onlangs de U. C. I. verzocht accoord te gaan met de data 18 tot en met 23 Mei, welke vrij zijn op de inter nationale kalender. Hi mop is tot nu toe geen antwoord ontvangen. .De K. N. W. U. heeft zich onder de gegevM omstandigheden op het standpunt gesteld dat zij gerechtigd is de data voor een ronde in het eigen land zelf te bepalen en heeft de organisatoren derhalve toestemming gegeven de Ronde van Nederland van 18 tot en met 23 Mei te houden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie zal op drie Mei aanstaande in Zand voort een jubileumwedstrijd over 170 kilo meter worden gehouden, die open staat voor profs, onafhankelijken en amateurs. Voor die datum zal voor alle Nederlandse renners een startverbod voor andere wed strijden in het binnen- en buitenland van kracht zijn. Men verwacht dat in Zandvoort ruim driehonderd deelnemers aan de start zullen verschijnen. Dank zij een spectaculaire eindspurt heeft de Nederlander Jan Derksen op de baan in Essendon een wielerwedstrijd zonder voor gift over vijf mijl gewonnen. Samen met Whitehorn (Victoria) wen hij voorts een ploegachtervolging over twee mijl vóór Patterson en Knevitt. De bokser Archie Moore, de nieuwe we reldkampioen in het halfzwaargewicht, heeft de New Yorkse Athletiek Commissie officieel meegedeeld dat hij bereid is zijn titel te verdedigen tegen de Brit Randolph Turpin. Ilij wil Turpin in de zomer van 1953 of vroeger ontmoeten, tenzij Joey Maxim de revanche-wedstrijd wil boksen waarop hy contractueel binnen drie maanden recht heeft. Alhoewel Turpin reeds verklaard heeft dat hij in eerste instantie alleen belangstel ling heeft voor de titel in het middengewicht, waarvan Ray Robinson afstand heeft ge daan, heeft Harry Marksen. directeur van de Internationale Boksclub te kennen gege ven dat hij hoopt een wedstrijd Moore Turpin om het wereldkampioenschap half zwaargewicht te organiseren. Hij heeft zijn vertegenwoordiger Lew Burston, die mo menteel in Parijs vertoeft, opdracht gegeven zich in verbinding te stellen met de manager van Turpin. Door de nederlaag van het Haarlemse Oosterkwartier tegen Jozeph Blankenaar is ook dit tiental uit Haarlem zijn laatste kans ontnomen op het kampioenschap van de Noordhollandse hoofdklasse damcompetitie. Het staat nu vast dat de kampioenstitel voor dit seizoen in Amsterdam zal terecht komen. ODV heeft twee punten minder dan de Amsterdamse ploegen Gezellig Samenzijn en Jozeph Blankenaar, maar deze derde Am sterdamse gegadigde moet nog een wedstrijd tegen de Haarlemse Damclub op 13 Januari inhalen. De uitslagen der afgelopen week luiden: St. BavoWormerveer afgebroken in 99 stand doch de afgebroken partij staat finaal gewonnen voor Wormerveer. Zaandam wint met 12—8 van Weesp. Gezellig Samenzijn wint met 155 van Haarlemse Damclub. CDA wint met 12—8 van Door Comb. Groot. Indien dus met het uitspelen St. Bavo uit Heemstede de afgebroken partij verliest is de positie voor de onderste plaats voor deze R.K. dammers wel précair geworden. De sten-i der competitie luidt: Gezellig Samenzijn Jozeph Blai.kenaar Onderl. Damveren. Oosterkwartier Haarl. Damclub Door Comb. Groot IJmuiden Zaandam Chr. Damv. A'dam Damcl. Wormerveer Weesper Damclub St. Bavo De wereldkampioen Piet Roozenburg, die zich als lid van DCIJ heeft gemeld, heeft van zijn Haarlemse club Oosterkwartier af scheid genomen. Zijn Oosterkwartier-vrienden gaven hem als aandenken een fraai geschenk. ADVERTENTIE 6 1 0 13 95—45 6 1 0 13 90—50 5 1 0 11 7743 5 0 2 10 79—61 3 1 2 7 65—55 3 1 3 7 69—71 2 1 3 5 61—59 2 1 4 5 63—57 1 2 3 4 52—68 1 2 0 4 53—87 1 1 5 3 54—86 0 0 7 0 46—94 Op uitnodiging van het departement van Marine heeft het Haags matrozenkoor een bezoek .csbracht aan Hr. Ms. „Tromp", waar het de gast was van de Koninklijke Marine. Onder leiding van de dirigent, Theo van Elf eren, werden enige liederen op het schip ten gehore gebracht

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3