Honderden hectaren land in de IJseivallei overstroomd balmasqué Woningruil INB0EDE1 VEILING In Amerika rijden de studenten in eigen auto's naar hun colleges Nieuw devies van de KNZB: Iedere Nederlander moet BLIJVEN zwemmen Cabaret-avond COSTUUMS voor „VALEMO" W11 i/a AUTOVERHUUR S. HOGELAND Luidsprekers Gehuwde en vergrijsde studenten bevolken kweekschool-universiteit Pauselijke Kerstrede aan de armen gewijd Jeugddienst Automobielbedrijf G. BERENDSEN Zn H. H. VISHANDELAREN nieuw systeem WIELSTELLEN voor steekwagens Wagenmakerij P.HOOGEVEEN&ZN Vertrouwensnaam sinds 1909 2P HANDS KACHEL? KANTOORBEDIENDE een meisje 6 Om de Houwelings- wisselbeker Zwembond zal nieuwe wegen moeten inslaan W. J: INNEMEE Zn. N.V. Zutfen staat blank; tal van boerderijen geïsoleerd ;vele wegen onbegaanbaar LECTORIUM ROSICRUCIANUM SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 Trumans laatste rede Assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN Hypotheken Financiering M. H. KOOYMAN EN ZOON DINSDAG 30 DEC. a.s. Kijkdag: MAANDAG a.s, PLAATS EEN LUIDSPREKER VROUWELIJKE gevraagd ZATERDAG 27 DECEMBER 1952 Ik heb het voorrecht, op uitnodiging van de Amerikaanse regering, enige maan den te mogen studeren aan het Colorado State College of Education. Dit college is in heel Amerika beroemd, omdat het zo'n uitstekende opleiding geeft voor het gehele onderwijs. Hier worden de onderwijzers voor de lagere scholen gevormd, maar ook de leraren en lerares sen voor het M.O. ontvangen hier hun op leiding en ook kan men er de Doctorsbul halen die de weg opent tot een professo raat aan een Universiteit. Het „college" is een enorm bedrijf. Tien gebouwen zijn in gebruik voor de gewone lessen en colleges; een staf van 250 pro fessoren giet dagelijks wetenschap in de geduldige breinen van ongeveer 2000 stu denten. Een van de gebouwen is in ge bruik als „proefschool". Deze omvat alle soorten van onderwijs, van kleuterschool tot en met H.B.S. Al de gebouwen liggen op een ruim ter rein, de zogenaamde „Campus". Ruime grasvelden met gezellige banken onder schaduwrijke bomen geven een parkachtig aanzien aan het geheel. Het gras is er pret tig fris groen, ondanks de droogte. Het wordt dan ook zeer goed onderhouden en er zijn voortdurend jongens bezig met grasrollers. De sproeiers draaien de hele dag en besproeien niet alleen het gras, maar ook de paden rijkelijk. Een van de problemen hier is dan ook, hoe men van het ene gebouw naar het andere komt zonder dat je witte zomerschoenen kletsnat worden bij een stralend blauwe hemel. Het „college" is ongeveer 60 jaar geleden gesticht. Sedertdien heeft men voortdurend uitgebreid. Op het ogenblik staat er een stuk van een enorm nieuw gebouw, dat een schouwburg en muziekzaal zal herber gen. Het gehele gebouw zal ongeveer 1 Vs millioen dollar kosten. Alle gebouwen zijn in een verschillende stijl opgetrokken en toch maakt hei gehele complex een pret tige indruk. Studerende echtparen De studenten hier zijn gemiddeld ouder dan die in Holland. Veel van de jongens, mannen moet ik eigenlijk zeggen, hebben eerst jaren lang militaire dienst gedaan. Er is er zelfs een. die eerst in de tweede wereldoorlog heeft meegevochten en daar na weer in Korea heeft gediend. De rege ring heeft zeer vérstrekkende faciliteiten aan deze veteranen verleend. Er zijn dan ook heel wat studenten die boven de der tig zijn en velen van hen zijn getrouwd. Vaak zijn man en vrouw samen aan de studie getogen en bij alle colleges zie je mensen met grijze haren in de banken zitten. Bij het wisselen van de lessen is het een heen-en-weer-geloop van vele mensen op de campus, het universiteitsterrein. Onder weg groet je bekenden met „Hl", uitge sproken als Hai. Hier zegt geen mens goe den morgen of iets dergelijks, alleen maar „Hl". Ieder loopt met enkele dikke studie boeken, altijd ongekaft, en een grote los bladige schrijfmap. Heel practisch. Het is mij een raadsel, waarom zij dit hele zaakje niet in een tas transporteren, maar zij dragen hier de hele stapel op hun buik, met twee handen erom heen en kunnen zich dan net nog voortbewegen. Per auto naar school Ondanks deze onvriendelijke verzorging van boeken zien ze er over het algemeen netjes uit. Dit geeft te denken over het gebruik! Zouden ze de boeken behalve om heen en weer te sjouwen wél eens meer in handen hebben? Als om 8.10 uur de lessen beginnen, zijn de straten rondom de campus in een groot parkeerterrein herschapen. Niet alleen de professoren, maar ook de meeste studenten komen namelijk met eigen auto's. Het valt me nog steeds op, als er zo'n prachtige glimmende „slee" stil staat en er komen een paar benen uit, gehuld in een soort blauwe katoenen broek met witte stiksels. Op alle mogelijke plaatsen zijn zakken aangebracht, die bij de studenten gewoon lijk uitpuilen van de aantekenboekjes en je vraagt je af, hoe iemand daarmee zitten kan! Boven dit verschoten blauw katoenen geval draagt men een hevig gekleurd tricot truitje, met korte mouwen en het C.S.C.E.- embleem van het „College". De eerste-jaars zijn bovendien versierd met een paars pet je en men is verplicht dat do gehele dag te dragen. En ieder oudere-ja^ars student mag tegen zo'n „freshman" („groen") zeg gen: „Button!" Dat betekent, dat de „groen" z'n duim op de knoop van het petje moet leggen en met zijn vingers hetzelfde gebaar moet maken, als wij doen wanneer we een lange neus tegen iemand maken. De kreet: Hi, frósh" (frosh is een verbastering van freshman) beantwoordt aan het malle ge baar. Zoals overal zijn de eerste-jaars ook hun slachtoffers van allerlei ontgroenings-aar- digheden. Daarover de volgende keer. G. J. S. Vrijdag is in hotel „Hof van Holland" het biljarttournooi om de Houwelings wisselbe ker begonnen. De uitslagen waren: Van Rongen 136 26 26 5.23 Stolp 250 26 74 9.61 Stolk 207 26 26 7,96 Van Dolen 250 26 48 9,61 Philippo 167 21 24 7,95 Nobels 250 21 47 11,90 Hoek 127 21 44 6,04 Stolk 250 21 56 11,90 Van Dolen 250 21 51 11,90 Stolp 168 21 39 8,— Van Dolen250 31 24 8,06 Van 't Hof207 31 30 6,67 Nobels 232 26 34 8,92 Stolp 250 26 65 9,61 Van 't Hof196 41 16 4.78 Hoek 250 41 34 6,90 Hoek 250 41 34 6.09 Philippo 184 41 28 4,48 Van Dolen244 34 40 7.17 Van Rongen 250 34 26 7,35 Vandaag en morgen worden de wedstrijden voortgezet. Het is bekend dat de meeste overdekte zweminrichtingen in ons land door de stij ging van de onkosten moeite hebben het hoofd boven water te houden. De vijf Am sterdamse overdekte zwembaden (de A.M.V.J., De Heiligeweg, het Zuiderbad en de beide Sportfondsenbaden) hebben enige tijd geleden een sociografisch onderzoek laten instellen naar alles wat met dit onderwerp te maken heeft. Het uitgebrachte rapport toonde onder meer aan dat de capaciteit der inrichtingen lang niet voor honderd percent wordt gebruikt, dat de zwembadbevolking na betrekkelijk korte tijd van personen wisselt en dat van de ongeveer vijftigduizend mensen die per jaar in de overdekte zweminrichtingen hun voorbereidend zwemdiploma halen slechts acht percent in de baden terugkomt. Omdat ook in de kringen van de zwem bond en de bij deze aangesloten vereni gingen een neiging zowel tot het verloop van de leden als van een teruggang van het ledental in min of meerdere mate be speurbaar was, is op initiatief van de voor zitter van de N.V. „Sportfondsen", mr. J. A. C. Bierenbroodspot eind 1951 een ge- dachtenwisseling geweest tussen de bestu ren van de zwembond en van de Neder landse Bond van Overdekte Zweminrich tingen. Het resultaat was dat een commis sie werd benoemd die de opdracht kreeg een rapport over de materie samen te stellen. Dit rapport is thans klaar gekomen. Dc voorzitter van de KNZB, de heer J. de Vries, zeide hierover: „het devies 'ieder Ne derlander zwemmer' van de Zwembond begint aftands te worden. Ieder Nederlan der is van deze noodzaak thans wel door drongen. Het nieuwe devies van de Bond en van de Nederlandse Bond van Over dekte Zweminrichtingen zal zijn 'ieder Ne derlander moet blijven zwemmen'." De commissie zegt voorts dat het zwem men in de meestal kleine bassins spoedig eentonig wordt en er dan maar heel weinig nodig is om het zwembadbezoek te doen staken. Taak verenigingen De commissie is dan ook van oordeel, dat hier een zeer belangrijke taak is weg gelegd voor de zwemverenigingen en de Zwembond. Deze zouden hun activiteit niet moeten beperken tot het terrein van de zuivere wedstrijdsport, maar zouden ook het gewone zwemmen buiten de cluburen in hun activiteit moeten betrekken door: a. het prestatie-zwemmen en het wed strijd-element op bredere basis te bren gen (invoering van het zwemmers-pas poort en prestatiespeldjes): b. aan het genoegelijkheidszwemmen gro tere plaats in te ruimen, familie-zwem men; c. meer aandacht te schenken aan het be- hendigheidszwenunen, figuurz wemmen en kunstzwemmen; d. een 'betere organisatie van de zwem wedstrijden, in het bijzonder door regel maat te brengen in de waterpolo-com- petitie, de belangstelling van alle leden voor de prestaties hunner vereniging te vergroten en aldus de band der leden met hun vereniging te verstevigen. Het „zwemmerspaspoort" wil de com missie zien uitgereikt gelijk met het diploma. In dit paspoort zou vermeld moeten worden op welke leeftijd, op welke datum en in welke inrichting het diploma behaald werd. Verder zou in dit paspoort een record- lijst bijgehouden kunnen worden van de telkens te verbeteren individuele prestaties op bepaalde, deels door de zwemmer (sters) zelf, deels door de zwembond gekozen af standen. Steeds zou een verbetering van de pres tatie officieel door de KNZB geconstateerd en ingeschreven moeten worden. Voorts stelt de commissie zich voor, dat voor het bereiken van bepaalde prestaties vaardig heidsspeldjes of andere insignes verkregen zouden kunnen worden. Waterpolo De commissie acht het wenselijk dat de waterpolo-competitie hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk naar de wintermaanden wordt verplaatst en dat de wedstrijden voor de inmiddels groter geworden hoofd- en eerste klasse op één bepaalde dag in de week ge speeld zullen worden, teneinde de belang stelling te stimuleren. De heer De Vries merkte in dit verband op dat de KNZB het met deze theorie eens is, maar dat in de practijk de uitvoering hiervan niet mogelijk blijkt. Ook aan zwemfeesten waarbij aan anderen dan de zwemcracks de gelegenheid wordt geboden zich met anderen te meten, is vol gens de commissie tot nu toe te weinig aan dacht besteed. De commissie ziet in deze maatregelen een mogelijkheid om de bestaansmogelijk heid van de overdekte inrichtingen te be stendigen nu hulp door de overheid vrij wel niet gegeven wordt en het ledental van de KNZB te zien toenemen. VATICAANSTAD (AFP). Paus Pius XII heeft zich in zijn Kerstboodschap van dit jaar in het bijzonder gericht tot de „armen en verdrukten". Hij betreurde het „verlies van persoonlijkheid" van de mo derne mens". „Elk program", aldus zegt hij, „moet ingegeven worden door het beginsel dat de mens, als persoon, als bewaker en bevorderaar van de menselijke waarden, staat boven de dingen en de toepassingen van de te.chnische vooruitgang en dat bovenal de fundamentele vormen van de sociale orde bewaard moeten worden voor een ongezond verlies van persoonlijkheid". Een beroep doende op de solidariteit tus sen de mensen, spoorde de Paus de gelovi gen aan in het bijzonder hulp te geven aan hen die lijden, zeggend dat geen enkele liefdadige organisatie voldoende hulp kan bieden aan de ongelukkigen zonder een „noodzakelijk persoonlijk optreden, vol zorgzaamheid, om de afstand te overbrug gen tussen de hulpbehoevenden en hen die hulp bieden: allen broeders in Christus" „Wij zouden willen dat een intenser en veelzijdiger liefde voor de armen als het ware een vloedgolf van hulp zou opwek ken", zeide de Paus. „Het is niet voldoende de arme door te sturen' naar het bureau of sociaal centrum in de mening dat men zijn persoonlijke verplichting voldoende is na gekomen door bijdragen aan dergelijke in stellingen." De Paus uitte zijn scepticisme over de mogelijkheid van oplossing van problemen als die van de werkloosheid door algemene formules. De Paus critiseerde de verkeerde opvat tingen volgens welke men hulp zal willen bieden in persoonlijke en collectieve be hoeftigheid door een streng eenvormige en onbuigzame organisatie en koude theoreti sche formules. Het zou echter, aldus de Paus, ook in strijd met Gods plannen zijn al zijn hoop uitsluitend te stellen op de scheppende krachten van de activiteit van elk individu. Op internationaal niveau, aldus de Pau selijke Kerstboodschap, moet een einde ge maakt worden aan de wanverhoudingen tussen het levenspeil van de verschillende volken. De Paus betreurt de beperkingen, gesteld aan de opvoering der kinderen of aan de vrijheid van arbeid. „Zelfs in de vrije wereld hebben eerst de oorlog en daarna de koude oorlog aan de maatschappelijke betrekkingen een strekking gegeven in een richting welke onvermijdelijk de uitoefening van de vrij heid zelve belemmert, een strekking welke in een ander gedeelte van de wereld zich tot de uiterste consequentie heeft ontwik keld", aldus de Pauselijke Kerstboodschap. Ook spreekt de Paus in zijn boodschap over de verdrukte positie van de christe nen in de landen met communistisch regiem. Ten aanzien van de overbevolking in sommige delen van de wereld zegt de Paus dat sommigen proberen dit probleem op te lossen door geboorteregeling. Hij noemt dit „mechanisatie van het geweten". Het kan niet ontkend worden dat in verscheidene gebieden ter wereld problemen van over bevolking ontstaan, aldus de Paus, doch geen poging om deze problemen op te los sen met de formule, dat het aantal mense lijke wezens bepaald moet worden door de openbare economie, mag de wetten van de natuur omverwerpen". Na smartelijk lijden nam God nog onverwachts tot Zich in vrede, onze lieve vrouw en moeder ALEIDA GERARDA GOED echtgenote van J. D. Kraaijcvcld in de leeftijd van 45 jaar. Johannes 11 vers 25. J. D. Kraaijcvcld Jan Bertha Jacob Ans Aleida Albertine Vclsen-Noord. 23 Dec. 1952 Wijkerstraatweg 315. De begrafenis zal plaats vinden op Zaterdag 27 Dcc. a.s. 's middags 3.30 uur op de begraafplaats „De Biezen" te Velsen. Om 2 uur zal een rouw dienst gehouden worden in de Ncd. Hcrv. Kerk aan de Dijkmanstraat te Velsen-Noord. De Heer en Mevrouw C. LIST—WEZELMAN zeggen hiermede, ook na mens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de grote belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Huygensstraat 8. Voor dc vele blijken van me deleven, ons beloond bij het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader HENDRIK ROLLFS of ROELOFS zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: H. C. Rollfs of Roelofs- Koster IJmuiden-O., 24 Dec. 1952. Rembrandtlaan 13. Zondag 28 December, des avonds om 7 uur in de Ned. Hcrv. Kerk aan de Kanaalstraat. Voorganger: Ds. JOH. BRONSGEEST, Haarlem Onderwerp „EEN NIEUW LIED" Zangdienst: 6.45 uur. op 30 Dec. 1952 in Thalia, aanvang 8 u. Zaal open 7.30 u. B A L N A Het Mozaick-gezelschap brengt U een gevarieerd programma. A. N. B. Z. (O. V. B.) Prijzen der plaatsen 1.belasting inbegrepen. Kaar ten verkrijgbaar: Helmstr. 3, Helmstr. 7, Trompstr. 203. II ll Uil I ül™ Begrafenis, Transport, Crematie Haarlem - Oran.jckade 1 - Tel. 10111, b.g.g. Tel. 21673 EENVOUDIG en SIMPEL maar verrassend in resultaat, is ons systeem voor het zelf knopen van een tapijt. Financieel behoeft het niemand te bezwaren. Economisch inzicht, goede smaak en enige wils kracht is al voldoende om zich in het te knopen tapijt een kostelijk bezit te verschaffen voor levensduur. Mits men werkt op het beste stramien en met echte tapijtwol, Om hiervan volkomen verzekerd te zijn, wende men zich tot de bekende specialist „LABOR", Rijksstraatweg 127, Haarlem, Tel. 24642 OFFICIëLE PUBLICATIE WIJZIGING TELEFOONNUMMERS van de RIJKSVERZEKERINGS BANK te Amsterdam. Met ingang van 2 Januari 1953 zullen de telefoonnummers van de Rijksverzekerings- gewijzigd worden in: 7 1 9 6 7 1 (6 lijnen). internationale School v. h. Rozekruisers Genootschap Bakencssergracht 11-15 Haarlem, inlichtingen: Woensdag en Zaterdagmiddag van 35 uur of na afspraak 's avonds Tel. 21828 HET ADRES voor het SCHOONMAKEN van huizen, kantoren en gebouwen is voor Velsen en omgeving: SCHOONMAAKBEDRIJF „NIEUW LEVEN" Plalanenstraat 17 - Telefoon 5319 Ook voor het geregeld schoonhouden van kantoren, scholen enz. kunt U bij ons terecht. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Rubbervlocren en rub ber trapbekleding. Bij zonder fraaie kleuren eenvoudig in onderhoud, geluiddempend en zéér solide. Vraagt inlichtingen Tel. 20340. Haarlem. WOLLEN DEKENS Maand., Dinsd., Woensd. worden de nog resterende prachtige wollen dekens, 2c keus, (kl. afwijkingen), ?r. maten, aan instellingen en particulieren verkocht voor slechts f 15:50 en f 17.50. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V. Jansstr. 85 bü Gr. Markt, Haarlem. Dit zijn de Oost-Duitse „Jonge Gardisten", die in hun uniformen, met hun trommels en vaandels, een communistische versie lijken van de „Hitierjeugd". De IJsel heeft op de middag van de Tweede Kerstdag een groot gebied van de gemeenten Steenderen en Warnsveld over stroomd. Nog is de Baakse Overlaat niet gedicht, dat wil zeggen: de gemalen, welke in het millioenenplan zijn geprojecteerd, zijn nog niet gereed, zodat het voortdu rend wassende water van de IJsel ook nu weer honderden hectaren bouw- en wei land overstroomde en tal van boerderijen isoleerde. Gisteravond liepen verder tal van wegen in dit gebied onder, waardoor het locale verkeer grote stagnatie ondervond. De landbouwers in het overstroomde ge bied hebben in allerijl de aardappelen uit de kuilen gehaald en hun voorraden hooi en stro naar hoger gelegen plaatsen over gebracht. Ook Zutfen is thans omringd door het water. Weiswaar is de situatie wat gun stiger dan in vroegere hoogwaterperioden, aangezien de weg naar Emmerik (die een deel van de Baakse Overlaat vormt) is opgehoogd doch dit betekent allerminst dat Zutfen reeds voor hoog water is ge vrijwaard. Ook hier zijn de dichtingswer- ken namelijk nog niet voltooid en in plaats van over de Emmerikse weg zoekt het water zich nu via de Baakse beek een uitweg over de landerijen. In Zutfen is de straat onder de spoor- en verkeersbrug overstroomd, zodat zij af gesloten moest worden. Tal van tuinen achter woningen staan eveneens blank. De Berkel, die het water niet meer op de IJsel kan afvoeren, heeft de plantsoenen onder water gezet. Overigens heeft ook dit riviertje dat nu in een snelvlietende stroom is veranderd bij Zutfen vele hect aren blank gezet. De Berkel heeft een grote breedte gekregen, maar de stand van het water is nog niet bepaald verontrus tend. In de IJseivallei zijn behalve vele bouw en weilanden ook tal van boomgaarden overstroomd. Het woonwagenkamp bij Zutfen moest in allerijl ontruimd worden. Met behulp van trekkers werden de wagens door het water naar hoger gelegen terreinen ge bracht. Hoewel Keulen val meldt, stijgt het wa ter van de IJsel nog voortdurend. Wegen, waarover gistermiddag het verkeer nog ongehinderd doorgang kon vinden, wa ren 's avonds onbegaanbaar geworden. Een bus van de Gelderse Tramweg maatschappij raakte van de weg af en de passagiers moesten met behulp van paard en wagen uit hun weinig benijdenswaar dige positie worden gehaald. Grote spanning heerst ook onder de ar beiders bij de putten van de in aanbouw zijnde stoomgemalen bij Zutfen en Bronk- horst (onder de gemeente Steenderen). Tot nu toe hebben de dijken om deze put ten de druk kunnen houden, doch de kracht van het stijgende water is der mate groot, dat men in allerijl hulpkrach ten moest mobiliseren om een doorbraak te voorkomen. Bij Deventer In de afgelopen nacht is de stijging van het IJselwater bij Deventer vrijwel tot stilstand gekomen, na een zeer snelle was tot een stand van 5.90 meter N.A.P. Aan de stadszijde staat het water nu op de IJselkade De Welle, hetgeen i,n jaren niet meer is voorgekomen. Het voet- en rijwiel- veer tussen de rechter- en linkerrivier- oever doet thans nog dienst, omdat de aan legplaats op de linker IJseloever op het nippertje watervrij is gebleven. Gisteren had het IJselwater in Deventer het gehele wandelpark „De Worp" op de linker rivieroever overstroomd. Alle uiter waarden in de streek tussen Zutphen en Deventer elsmede die tot Olst en verder staan die onder water. Maaswater zakt De scheepvaart op de Maas bij Maas tricht is Tweede Kerstdag gedeeltelijk hervat. Wanneer de val van het water aanhoudt, zal heden het scheepvaartver keer weer volledig doorgang kunnen vin den. Voorlopig wordt nog geschut door de sluizen bij Limmel en Sint Pieter. De stuw bij Borgharen was vanochtend vroeg nog buiten werking. Nijmegen niet ongerust De stand van de Waal voor Nijmegen was vanochtend 12.56 meter. Men ver wacht in de loop van de dag lichte val. De kelders van de huizen aan de Waalkade zijn onder water gelopen. De gemeente heeft langs de huizen vlonders laten leg gen om de bewoners gelegenheid te geven droogvoets hun woning te kunnen be reiken. De lage kade stond hedenochtend onge veer anderhalve meter onder water. De dijken steken echter nog twee meter boven de watervlakte uit. Van de Bovenrijn werd heden over de gehele lengte, tot Lobilh toe, val gemeld. President Truman heeft een Kerstbood schap tot het Amerikaanse volk gericht. Het was de laatste officiële radiorede, die de president voor zijn aftreden (op 20 Januari) uitsprak. Truman deed een beroep op zijn land genoten om voor hun vijanden te bidden, „opdat Gods geest deel zal hebben aan hun levens en in hun landen zal heer sen". Hij zeide dat de Koreaanse oorlog, on danks zijn bloedvergieten en de verwekte bitterheid, een hoopvolle betekenis voor de wereld heeft, daar hij het aanzijn heeft gegeven aan een gemeenschappelijke wor steling van de niet-communistische lan den, om een rechtvaardige en duurzame vrede te vestigen". zonder chauffeur, model '51, event, met Radio. EDISONSTRAAT 4 Tel. 5544. TE HUUR: Thomasvaer en Piclernel, Volksdrachten enz. TONEELHUIS Ged. Oude Gracht 119, Haarlem. Tel. 20257. DRIEHUIS HOFDIJKLAAN 37 TELEF. 4613 VRAAGT VRIJBLIJVEND OFFERTE Wij hebben een ontworpen, hetwelk, nóg be ter is dan dat van ons hui dige prima systeem. Koopt geen nabootsing van onze constructie. IJMUIDEN. Amsterdam, Stalinlaan, 1ste etage, f 46 per mnd. beschik baar voor een woning te IJmuiden, omgeving Zieken huis. Br. W. de Groot, Bre- deroodseweg 92, Santpoort. Loodgieters. DRIEHUIS, VELSEN Drieh.kerkweg 108. Tel. 4468. Wastafels, Closets, Keuken en Badgcysers, Reparatie- werken. STUURMAN, MACHINIST (th. B) Radio-telegrafist en monteur. Zeevaart Instituut „IJmuiden", Stationsweg 66, tel. 4704, Dag- en avondlessen Wil degene, die Woensdag avond bij automaat (Flora) JAS en DAS meegenomen heeft, deze terugbrengen Willemsbeekweg 16. daar eigenaar zeer gedupeerd is. Makelaars Veilingmeesters en Beëd. Taxateurs. aanvangende te 10 uur, waarin o.m. op genomen: Slaapkamer- en Iluiskamerameubl., Bankstellen; Perz. c.a. Karpetten en Lopers; Schilderstukken (Til ly Moes e.a.) Radio's; Haarden en Kachels, Brandkast m. letter slot; Stencilmachine etc. Alsmede een par tij NIEUW GEREED SCHAP, w.o. Metaal cirkelzagen; Zaagbla den; Hardstaal beitels; Vingerfraisen etc. van 10 tot 15 uur. NIEUWE GRACHT 74 PARKLAAN 22, Haarlem. Tel. Expeditie 13845. IJMUIDER LEESKRING Tel. 4369, Velserduinweg 205, IJm.-O., 8-12 bladen f 1.10 tot f 0.35 p. w. Radiobode 21 ct. p. w. Sport 23 ct. p. w. 6 JONGE HENNEN a. d. leg m. haan te koop. Schaepman- laan 7. Driehuis. Edisonstraat 9. Tel. 5198 HUWELIJK. Kosthuis gevr. door werkman, liefst bij vrouw alleen. Br. L 2487. STROOIBILJETTEN v.a. f 3 p. 100. IJmuider Stencilin richting, Velserduinweg 205, IJm.-O. Tel. 4369, giro 475300. RUILT UW OUDE BONT MANTEL IN voor een nieu we. Bonthuis 't Centrum, Utrechtsestraat 134, A'dam. Tel. 39418. Te koop: 15 GR. PLATEN (amusement) a f 1 p. st. com plete pick up arm f 4, zw. speaker met uitgangstrafo f 4, Alro nieuwe rekenschijf f 6.50, los slijpsteen, nieuw, f 2.50, 1 paar bruine leren damesschoenen m. 40. Zee weg 341. Agb. diverse maten TROPI SCHE AQUARIA. Velser duinweg 54. IJm.-O. 2oehï l! een Ideaal van eeja goed kunnende typen en kantoorroutine vereist. Sollicitaties onder no. IJ 146 aan het bureau van dit blad. KEY KRAMER ASPHALT RUBEROID N.V., Maassluis, zoekt in verband met haar isolatiewerkzaamheden aan de TUNNEL VELSEN voor het schoonhouden van kantoor en schaftlokaal, koffiezetten enz. Werktijden van 7—5 uur, Zaterdags van 7—1 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8