Centrale Bond vierde zevende lustrum met feest voor jong en oud Agenda voor Velsen DAMESMODEHUIS Havenberichten Visserij - varia Sterk programma in het Jeugdhuis Nieuwjaarswens De demonen der zware industrie Beverwijk Heemskerk Woningbouw en riool waterzuivering Koor en fanfare Castricum 7, deze courant Olympische turnfilm in het Jeugdhuis Oudejaarsviering van plaatwellers Oud-visserijscholieren in opperbeste stemming Castricums tienduizendste Renners renden op Tweede Kerstdag Vegen of boete Heemskerk gaat begroting behandelen Heemskerks begroting omvat diverse grote projecten Tafeltennis Velsenaren lieten zicli beker ontglippen Vitesse '22 snoepte WFG gelijk spel af Eindelijk weer eens een T errasvogels-zege Waterloo versloeg Haarlem 3a met 4=2 MAANDAG 29 DECEMBER 1952 De IJmuider Bestuurders Bond en de N.V.V. Vrouwengroep hebben gezamenlijk de kinderen van de aangesloten leden een waarlijk kostelijke middag bezorgd met de opvoering van de sprookjes-operette „As sepoester", welke Zaterdag door het Aer- denhouts Kinder Toneel in het Patronaats gebouw heeft plaats gevonden. Zij hadden hiervoor bezwaarlijk een betere keuze kunnen doen, want dit gezelschap staat overal bijzonder gunstig bekend voor de vei-zorgde wijze, waarop de diverse kinder- toneelstukken steeds voor het voetlicht worden gebracht. Dit was ook weer met „Assepoester" het geval. De regisseuse van dit ensemble, mevr. J. van KampenVan der Brink is een van de weinigen, die blijk geeft de moeilijke kunst te verstaan een aantal jeugdige acteurs en actrices de eerste be ginselen'van het toneelspel bij te brengen en de resultaten hiervan zijn steeds op nieuw frappant. Ondanks het feit, dat som mige spelers nauwelijks de gebruikelijke drie-turven-hoogte overschrijden, bewe gen zij zich toch frank en vrij over het toneel, vertonen daarbij geen spoor van de gevreesde plankenkoorts en lanceren bo vendien hun tekst zonder de minste hape ring. En wanneer dan soms een enkel ta fereeltje dreigt te dérailleren, vormt hun ontwapenende jeugdige charme en onbe vangenheid direct een afdoende veront- schuldiging en ik zou haast geneigd zijn op te merken, dat dergelijke kleine ongeluk jes juist een der grootste attracties van zulk een kindervoorstelling opleveren. Ten minste voor de volwassenen in de zaal, want de kinderen onder het publiek zullen deze minieme gebreken ternauwernood opmehken. Ook Zaterdag hebben de jeugdige spe lertjes weer een opmerkelijk begrip voor de verschillende situaties aan de dag ge- leg. Er werd zelfs kennelijk naar een po ging tot typeren gestreefd, hetgeen bij de twee verwaten stiefzusters duidelijk tot Uitdrukking kwam. Daarnaast werden ook de andere figuren bijzonder contrastrijk tegenover elkaar geplaatst, zodat de bekla genswaardige Assepoester, de boze stief moeder en de edele prins precies beant woordden aan de voorstelling, die men bij kinderen van deze bekende en geliefde sprookjesfiguren verwacht. Daarnaast was alles in het werk gesteld om de illusie van het verhaal te verster ken; de décors en costuums waren kleur rijk, fraai en niet zonder fantasie, er werden aardige liedjes gezongen en zelfs mocht op het feest aan het Hof een elegant solo-danseresje niet ontbreken. Vandaar dat de kinderen al dit schoons met gloeien de wangen en schitterende ogen in zich hebben opgenomen en na afloop gul en en thousiast op deze aantrekkelijke voorstel ling hebben gereageerd. Jubileum-revue „De vlag in top" 's Avonds was dezelfde zaal opnieuw volgestroomd, thans met leden van de Cen trale Bond van Werknemers in het Trans portbedrijf, die het 35-jarig bestaan hier van met een vrolijke Jubileum-revue heb ben gevierd. Deze droeg de toepasselijke naam „De vlag in top", welke door een ge varieerd samengesteld ensemble met veel bravour en humor voor het voetlicht werd gebracht. De aanvoerder hiervan, Frans Vroolijk, heeft weinig moeite gehad het publiek naar zijn hand te zetten; hij vertelt op vlotte wijze een reeks humoristische anec dotes, verzorgt daarbij een even amusante conférence, assisteert in verschillende sketches en laat bovendien zijn toehoor ders de diverse traditionele liedjes, wan neer hem dit goed dunkt, dapper en uit volle borst meezingen. De tweede komische pijl uit de boog van dit gezelschap bestaat uit Fred Kemp, die eveneens de lachers onmiddellijk op zijn hand heeft gehad. Hij debiteerde niet alleen een ganse serie dwaas heden, die het publiek van de ene lachbui in de andere voerde, maar hij ontpopte zich na de pauze ook nog als een verdien stelijk imitator, waarmee hij minstens evenveel succes wist te behalen. Uiteraard mocht ook in dit programma het traditionele accordeonnummer niet ontbreken; ditmaal werd het gebracht Hel is een goede, hartelijke gewoonte uw vrienden en relaties een geiukklg nieuw jaar te wensen. En u kunt dit niet eenvoudiger en tegelijkertijd vollediger doen dan door een in De prijs bedraagt slechts 10 cent per m.m., minimum 12 m.m., maximum 60 m.m. In deze Nieuwjaarswensen wordt slechts de gewone courantletter ge bruikt met een enkele vette regel. Bij groter jormaat en groter letter wordt de gewone losse-m.m.-prijs berekend, of de plaatsing op het bestaande contract in mindering gebracht. Zendt ons tijdig uw opdracht voor publicatie in ons nummer van Woens dag 31 December (of Vrijdag 2 Januari) KENNEMERLAAN 186 - IJMUIDEN Maandag 29 December Patronaatsgebouw. 20 uur: Centrale Bond Werknemers Transportbedrijf, Cabaret avond (herhaling). Rex, 20 uur: „Geen medailles voor spion nen". Tlialia, 20 uur: „Arabische nachten". Dinsdag 30 December Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 uur: Centrale Bond Werknemers Transportbedrijf, Cabaretavond (herha ling). Rex, 20 uur: „Geen medailles voor spion nen" Thalia, 20 uur: Cabaretavond A.N.B.Z. door de twee Cavelli's, die zich onder de virtuozen in de voorste gelederen mogen scharen. Zij wisten aan hun instrumenten enige accoorden te ontlokken, waardoor net publiek zelfs geestdriftig werd ge stemd. Dit betrof ook het ensemble „De Waikiki Hawaiians", dat niet alleen de zoet vloeiende Hawaiian-muziek over de gretig luisterende toehoorders uitstortte, maar daarnaast en ter afwisseling ook nog gezellig aan het jodelen sloeg. Een en an der werd met niet minder erkentelijkheid ontvangen. De soubrette Karin Larssen was een meer bescheiden aandeel in dit programma toebedeeld en haar optreden werd dan ook volledig overstemd door Wim en Bram Scholten, die ware stormen van applaus in ontvangst te nemen hadden. Zij behaalden dit met een aantal zangnum mers, waarnaar het publiek niet moe werd te luisteren en de enthousiaste toehoorders waren slechts node bereid, dit duo toe te staan zich van het toneel te verwijderen. Een programma dat dus als geheel alle bij val verwierf en aldus ongetwijfeld een re commandatie vormt voor de herhaling, welke binnenkort in het Patronaatsgebouw gegeven wordt. Ook voor het propagandistisch woord was deze avond een kwartier ter beschikking gesteld; het werd uitgesproken door een der hoofdbestuursleden, die er op wees, welke fraaie resultaten de Bond bij de strijd voor de belangen van zijn leden in de loop der jaren reeds wis»t te bereiken. Er staat evenwel nogt meer op het pro gramma, hetgeen alleen kan worden ver wezenlijkt, indien ook de niet-georgani- seerde arbeiders bereid zijn deze rijen te versterken. Ten slotte werd nog bekend gemaakt, dat in het komende jaar de afdeling IJ muiden haar veertigjarig bestaan zal vieren, welke gebeurtenis eveneens met enige feestelijkheden gepaard zal gaan. J. v. D. ADVERTENTIE Het midden*en beter? genre Voor de chic „UNIC" Meeuwenlaan hoek Cederstraat, IJmuiden-Oost - Tel. 4206 KENT U ONS SPAARSYSTEEM Onder auspiciën van 'drie plaatselijke gymnastiekverenigingen had Zaterdag avond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtslaan de vertoning plaats van de deze zomer, door de heer Vereecken van de Koninklijke Belgische Turnbond opge nomen Olympische turnfilm, die al eerder in onze contreien gedraaid is. Behalve deze film werden nog enige documentairen vertoond, die alle op de gymnastiek be trekking hadden en de liefhebbers in de tot de laatste plaats bezette zaal hebben hun sport in alle variaties kunnen bekij ken. Daar was bijvoorbeeld de film van een Zweedse turnvereniging, waarvan de heren waarlijk stuk voor stuk tot hoofd klasse athleten bestempeld kunnen wor den. Dat ook de dames in de Noordelijke landen met de turnsport wel raad weten, bewees de in kleuren opgenomen beel denreeks van een aantal dames die rhyth- misch wel haast het volmaakte bereikt hadden. Hoewel het aantal voorfilms met springende en zwaaiende athleten enigs zins vermoeiend werkte, mocht de Olym pische turnfilm zich in aller belangstelling verheugen. Maar wat de turners uit Rus land, Japan en Scandinavië te zien gaven was dan ook verwonderlijk. Ook de turn sters uit de verschillende landen lieten prachtige staaltjes vrije oefeningen en toestelturnen zien. Een Amerikaanse caricaturist, Artzy Basheff, heeft na een bezoek aan een groot walsbedrijf zijn visie gegeven op het haast demonisch geweld in de zware industrie. Omdat de schilderijen, die er uit ontstonden een mengeling zijn van verbeelding en werkelijkheid, hebben wij één ervan, zoals ze gepubliceerd werd in het personeelsblad „Samen" van de KNHS, uit dit blad overgenomen. De schilder verbeeldde hiermee de „putovens", waarin de blokken staal, voor ze aan de walsen worden prijsgegeven, op temperatuur worden gebracht. De personeelsvereniging „De Plaatwel- lerij" heeft Zaterdagavond in het tot de laatste plaats bezette ontspanningslokaal van het bedrijf een oudejaarsviering ge houden, die haast een traditie gaat wor den. De voorzitter, de heer C. Luttik, was uiteraard verheugd met de zeer grote be langstelling, waarbij hij kon gewagen van gevoelens van erkentelijkheid jegens de leden en de bedrijfsdirectie. Spoedig waren de aanwezigen in het kienspel ondergedompeld, waarbij een groot aantal begerenswaardige prijzen wa ren te winnen. Tot aller vreugde was er de medewer king van het gezelschap „De P.W.-boys", dat met mondaccordeonmuziek, schetsen, cowboysongs en enige levensliedjes de stemming verhoogde. Een groot succes werd de spraakwaterval. Mej. Gré Goos en Harry Bontenbal, die elkaar met verbluf fend gemak aanvulden bij de gestelde vra gen, behaalden de eerste prijs. Mej. Van Vliet en de heer G. Lettenmeyer zagen zich als tweede prijswinnaars aangewezen en derde werden mej. Koerts en de heer J. de Winter. Veel te vroeg sloeg de klok het uur van vertrek op deze gezellige avond. In de feestzaal „Flora" is de Vereniging van Oud-leerlingen van de Gemeentelijke Visserijschool bijeen geweest, waarvan het bestuur voor de jaarlijkse feestavond dit maal beslag had gelegd op het welbeken de duo Wiejo. Alvorens het programma een aanvang nam, werd door de voorzit ter, de heer Van der Gijn een minuut stilte verzocht voor de nagedachtenis van het lid Arie de Heyer, die bij de ramp van cfe „Alkmaar" is omgekomen. Het duo Wiejo en de overige leden, waarmee dit ensemble is verstrekt, beho ren zeker niet tot de vooraanstaande ca baretiers van ons land, maar aan de an dere kant beschikken zij toch weer over voldoende talenten, welke vereist zijn om een vrolijk gestemd gezelschap een meer dan gezellige avond te bezorgen. Zij we ten dit doel Ie bereiken met een serie voordrachten en schetsen, waarvoor een dei- heren zich dan bij voorkeur in dameskle ding hult, waarvan alleen het aanschou welijk resultaat de lachspieren reeds in de gewenste beweging moet brengen. En dit gelukt dan ook vrijwel steeds, te meer omdat de boertige dialogen er geheel op zijn gericht dit effect te versterken. Van daar dat er ook Zaterdag veel en dikwijls gelachen is, zodat het programma in alle opzichten aan de bedoelingen heeft be antwoord. Een bijzonder geslaagd onderdeel hier van werd opgeleverd door een telepaath, die het publiek met zijn verbluffende staaltjes van gedachtenlezen waarlijk van de ene verbazing in de andere bracht. Zondag 28 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Arcturus van Rotter dam. Virgo van Rotterdam. Carpo van Bel fast. Baltic van Mantyluoto. Delft van Ant werpen. Ransel van Delfzijl. Columbo van Bergen. Roelf van Bordeaux. Vertrokken zijn: Fairwood Oak naar Swan sea. Visten naar Nordenhamn. Picardo naar Hamburg. Marina naar Falmouth. Eva Peron naar Le Havre. Aanvoer. 19 kisten tong en tarbot; 34 k. schol; 1 k. schar; 7 k. wijting. To taal 61 kisten. Woensdagmiddag om 2 uur kwam de heer Gerardus Johannes Kabel, van be roep postbesteller bij de PTT te Uit geest en woonachtig in de Poelvenstraat 38, Castricum (post Bakkum), op het gemeentehuis wel zeer verheugend nieuws brengen. De heer Kabel deed namelijk aangifte van de geboorte van zijn zoon Gerardus Jacobus Maria; 5 pond schoon op de weegschaal, aan wie mevrouw Divera Kabel-Weel om 11.30 uur in de morgen het leven had ge schonken. Het viel de verheugde vader op, dat de op het raadhuis aanwezige ambte naren voor de aangifte een meer dan gewone belangstelling aan de dag leg den. Toen hij echter, nadat de ambte naar van de Burgerlijke Stand de heer J. Koeman de registratie had verricht, op de werkkamer van burgemeester C. F. Smeets werd ontboden, werd zijn vreugde zo mogelijk nog groter. De magistraat deed aan postbesteller Kabel de mededeling dat het eerste kind uit het PTT gezin, Castricums 10.000ste was geworden. Een spaarbankboekje met 100 begeleidde de felicitatie van het gemeentebestuur, en alsof dit nog niet genoeg was, de verbouwereerde vader; kreeg ook nog een grote doos bonbons voor zijn echtgenote en voor zichzelf een kistje sigaren overhandigd. Terstond na dé aangifte ging de vlag op het gemeentehuis in top. evenals op de toren van de Hervormde Kerk. De laatste jaren is het inwonersaantal van Castricum met sprongen vooruit gegaan. De gemeente telde in de jaren 1810, 1910 en 1920 respectievelijk 892, 2810 en 4500 inwoners. Hun aantal be droeg in 1948 8210 en in November van 1951 9510. Op de raadsvergadering van 16 December 1952 deelde burgemeester C. F. Smeets mede, dat het inwoners aantal tot 9989 was gestegen. Inmiddels is Castricum de 10.000 ook al weer ge passeerd want Woensdagmiddag von den nog 3 geboorteaangiften plaats. De rennersclub Kennemerland hield op Tweede Kerstdag de jaarlijkse Kerst-cycle cros. De uitslag was: A-klasse: 1. H. Kuitwaard 39 min. 10 sec. 2. A. Geldermans. 3. T. Stroomer. B-klasse: 1. J. Groot, 38 min. 20 sec. C-klasse: 1. T. Beentjes, 23 min. 55 sec. 2. S. Klaus. 3. W. de Boer. 4. Suonel. 5. Wichert. Junioren: 1. A. Niesten, 17 min. 45 sec. 2. J. Honing. 3. L. Grapendaal. 4. T. Bob. 5. H. Koomen. Strijd tegen de schoorsteenbrandjes In de laatste maanden zijn er in Bever wijk herhaalde malen schoorsteenbrandjes uitgebroken, die te wijten waren aan het niet tijdig of onvoldoende vegen van de schoorstenen. Tot nu toe is de politie tegen deze personen niet opgetreden. Daar het brandweerapparaat echter te kostbaar is om gealarmeerd te worden voor schoor stenen die niet behoorlijk geveegd zijn, zal in het vervolg tegen de overtreders op grond van artikel 181 van de plaatselijke Politieverordening worden opgetreden, wordt van gemeentewege gezegd. Ingevolge genoemd artikel is het moge lijk de eigenaar of gebruiker van een wo ning, die niet zorgt dat de schoorstenen behoorlijk worden geveegd, te straffen met een boete van 25 of zes dagen hechtenis. Nog vóór het oude jaar ten einde is komt de Heemskerkse gemeenteraad bij een, om de volgende punten af te doen: Vaststelling notulen; ingekomen stukken en mededelingen. Voorstellen tot wijziging van de veror dening op de heffing van een rioolbelas ting in deze gemeente; tot opzegging van de gemeenschappelijke regeling wat be treft de psychiatrische voor- en nazorg- dienst der gemeente Haarlem en omlig gende gemeenten en tot aankoop en ver koop van percelen grond. Aanbieding van de gemeente-rekening en bedrijfsrekening over het dienstjaar 1951 en de benoeming van een commissie van onderzoek. Vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1953 en van de begro tingen voor de bedrijven en van het fonds Armengoederen. De vergadering wordt gehouden Dinsdag 30 December om 19 uur in het raadhuis. „Wij hopen in 1953 met de bouw van een zuiveringsinstallatie voor rioolwater te beginnen". Dit is een van de belangrijkste punten, die onder het hoofdstuk „uit te voeren- werken in 1953" in de gemeente begroting voor het komende jaar van Heemskerk voorkomen. Voorts staat er te lezen dat een plan in studie is tot ingrijpende verbetering van de straatverlichting. Dit plan zal in étap pes worden uitgevoerd. Voor de bouw van een R.-K. lagere school zal een bedrag van f 150.000 nodig zijn. Voor een openbare lagere school is een bedrag van f 80.000 geraamd. De riolering van Kerklaan via Ooster streng naar de Rijksstraatweg zal een uit gave van om ende bij f 69.200 vragen. Het ligt in de bedoeling om spoedig met plannen te komen voor verdere woning bouw in de omgeving van de Muilmans- laan. Tot de grote uitgaven behoort verder een bedrag van f 14.000 voor het aanschaf fen van een vrachtauto waarschijnlijk een driezijdige kipper met dubbele gearing voor gemeentegebruik. Bestrating en verbetering van wegen De Maerten van Heemskerckstraat zal worden herbestraat en voorzien van trot toirs. Het wegdek van de Oudendijk wordt verbreed en het tweede gedeelte van de Kleine Houtweg komt voor verbetering in aanmerking. Een nieuwe weg zal worden aangelegd, die de naam Antonio Morstraat zal krijgen en hierbij zal een plantsoen komen. De Muilmanslaan wordt verlengd en wat de Gerrit van Assendelftstraat aangaat, hier zal de rijweg een breedte van zes meter krijgen, riolering wordt aangelegd, trottoirs worden gemaakt en met dit werk alleen al zal een bedrag van f 34.000 ge moeid zijn. Men zal trachten een verhoging in de bijdrage uit het Tertiair Wegenfonds van de provincie Noordholland te krijgen. Overeenkomstig het uitbreidingsplan wordt de Kerklaan tot de Starstraat ver breed. Ook de Hoflaan ondergaat ver breding. Op de Voorweg, Geilweg, Jan van Kuik- weg, Kerkweg, Oosterstreng en Marquette- laan zullen slijtlagen worden aangebracht. Zo spoedig mogelijk zal worden over gegaan tot aanbesteding van de riolering van de Kerklaan-Deutzstraat, Coehoven- straat, Kerkweg, Oosterstreng tot de Rijks straatweg. Voor verbetering van de A. Verherenstraat wordt f 10.000 uitgetrok ken. In het St. Agnesplantsoen komen wegen en ook de Jacob van Oostzanenstraat en de Pieter Breughelstraat krijgen hun be slag. Voor de bouw van geprojecteerde scholen zullen de nodige terreinen bouw rijp worden gemaakt en zal de bijbeho rende wegenaanleg worden uitgevoerd. Castricum verheugt zich in het bezit van een fanfarecorps van de oude stempel, een vereniging waar men de muziek naarstig beoefent en de gezelligheid niet versmaadt. Dit dertig jaar oude corps, Sint Aloysius, g^f Zondagavond een drukbezochte uitvoe ring in de concertzaal Borst, waarbij het door de heer H. van Ossenbruggen geleid proeven van gedegen studie liet horen. Een drietal thema's uit de bekende Ar- lesienne-suites heeft men voor fanfare ge arrangeerd. In het Agnus Dei blies men breed en met fraaie toon de melodie, waar bij echter de pistons de begeleiding niet overal even zuiver verzorgden. De arpeg gio's, door de saxofoons geblazen, klonken zeer beschaafd en op toon. Het Carillon kreeg een stevig tempo en werd in goed samenspel uitgevoerd. De dirigent liet het muzikaal voordragen even als de bij uitstek voor fanfare-orkest ge schikte „Grande marche" van Belgische oorsprong, waarin het hoge koper puntig reageerde en de gefigureerde baspassage uitnemend bestudeerd was. In het "bijzonder in het dubbelforte wist Sint Aloysius een pittige fanfareklank te ontwikkelen, hetgeen eveneens tot zijn recht kwam in een typisch fanfarewerk als de Italiaanse ouverture van Deneufbourg. De inleiding werd vlot gelezen, in het daarop aansluitende Allegro-tempo waren de bugels met de zestiende-figuren niet altijd gelijk. Er zat echter vaart in de ge hele uitvoering. Voor de mooi geblazen sopraansaxofoon-solo in „Orpheus in de onderwereld" verdient de jeugdige muzi kant, die reeds tot de stafmuziek behoort, een woord van lof. Ook vocaal was dit concert in orde, om dat de Rooms-Katholieke zangvereniging Sint Caecilia onder Stephen Jansen geboeid heeft met de vertolking van een aantal voortreffelijk gezongen liederen. Jansens directie was daarbij dermate suggestief, dat zijn zangers en zangeressen werk af leverden, dat tintelde van muzikaliteit. Het is jammer, dat het koor weinig meer dan dertig leden telt, omdat men voor het uit voeren van een nobelwerk als Gounod's Super flumina, een Joodse klaagzang, over een groot koor moet beschikken, wil men het juiste effect bereiken. De fraaie uit spraak van het Latijn viel op en de dyna miek was prima verzorgd. Indrukwekkend klonk de unisono-inzet der Cantata, waar na de divisizang van het mannenkoor wegens te kort aan volume deze indruk te niet deed. Over de gehele linie zingen de sopranen, alten, tenoren en bassen nog te weinig homogeen; de klanken smelten niet samen als van een enkel koor. Ongeacht de grootte kan ieder koor dit laatste bereiken, zeker Sint Caecilia waar zo met enthousiasme en grote zuiverheid wordt gezongen. A. J. VAN DER WEIJDEN St. Pancratius komt met een thriller De thriller in drie bedrijven en 6 tafe relen door Frank Vosper naar het gelijk namige boek van Agatha Christie „Flat te huur", gaat de toneelvereniging St. Pan cratius te Castricum op Zondag 11 Januari ten tonele brengen. Dit zal gebeuren in hotel Borst onder regie van de heer S. W. P. de Boer. Wat de lagere elftallen presteerden Vitesse 2-QSC 3 3-3; HSV jun. A-Vitesse jun. A 4-0; Vitesse adsp. A-GVO adsp. A 7-0; Vitesse adsp. B-St. Adelbert adsp. B .2-1; CSV 2-RKAFC 3 0-1; CSV jun. A- Uitgeest jun. A 2-7. Net niet in de finale In de Nieuwe Sociëteit te Wormerveer werd Zaterdag voor de tweede maal hei VGZ-tafeltennistournooi verspeeld, waar aan door VGZ'ers uit Wormerveer, Am- sten-dam, Apeldoorn en Velsen werd deel genomen. Het is de-Velsenaren niet mogen lukken, de-wisëelbekéf wederom uit han den van de voorzitter van de personeels vereniging Wormer, de heer Aten, te ont vangen. Verleden jaar werd de trophee met een miniem verschil op de Amster damse tafeltennissers veroverd; nu echter slaagden de hoofdstedelingen er in de be ker met een even gering puntenverschil voor een jaar naar Amsterdam te halen. Er werd begonnen in zestien poules van. drie spelers. Niet minder dsn zes hunner, te weten Groen, v. d. Wall, Luvben, Hooge- weg, Zuidema en Ales wisten in hun poule als eerste te eindigen, waardoor zij in de hoofdgroep A werden geklasseerd, verder werd er volgens afvalstysteem gespeeld Zuidema en Ales wisten, mede doordat eerstgenoemde in de vóórlaatste ronde vrij lootte, bij de eerste drie te eindigen. In de finalestrijd moesten zij echter het hoofd buigen voor de bekerhouder van verleden jaar, Spee van Amsterdam. In de strijd om de tweede en derde plaats versloeg Ales Zuidema in drie sets (13-21) (21-14) (21-15). Zes Velsenaren eindigden als tweede in hun poule, n.l. De Jong, Koomen, Vel, Jen ny Kluft, Wijker en Kraayer, waardoor zij in groep B gerangschikt werden. Tot een finale plaats konden zij het echter niet brengen. De uitslagen in de B-finale waren: Oudt (Wormerveer) wint van Broek (A'dam) (21-16) (21-6); Oudt (Wormerveer) wint van Waal (A'dam); Broek (A'dam) ver liest van Waal (A'dam) (15-21) (8-21) zodat Oudt van Wormerveer hier als eer ste eindigde. In de C-klasse tenslotte vonden we twee Velsenaren, Smid en De Reus, die het ech ter ook niet tot een finaleplaats konden brengen. In de finale kwamen Heyne (Wormerveer), mej. Kleiss (A'dam) en Mink (A'dam), Evenals in de B-klasse wist Wormerveer de twee Amsterdamse gegadigden te doen sneuvelen, zodat Hey ne hier als eerste uit de bus kwam. Twee de werd Mink (A'dam). De prijs voor de best geplaatste dame kwam op weinig overtuigde wijze terecht bij mej. Zoetbrood (Apeldoorn), die via een overwinning op De Reus (Velsen) op fortuinlijke wijze in groep A werd gerang schikt. De grote wissel'oeker tenslotte kwam, zo als boven gemeld, in handen van Amster dam, dat 460 punten vergaarde. Deze pun tentelling was gebaseerd op hef totaal aan tal punten, dat door de zes best geplaat sten van iedere V.G.Z.-afdeling werd ver gaard. Als goede tweede eindigde Velsen met 440 punten. Derde werd Wormerveer met 330 punten, op de voet gevolgd door Apeldoorn met 320 punten. Het Castricumse Vitesse '22 kreeg thuis de strijd op te nemen tegen een andere Zaanse club namelijk ,WFC. Hoewel er aan beide zijden hard is gewerkt konden de clubs' zich niet tot derde klas hoogte op werken. Over het algemeen waren de ver dedigingen niet slecht en verkeerde Vites- ses doelman K. Zonneveld in uitstekende vorm. De thuisclub nam na 35 minuten spelen de leiding door toedoen van mid- voor J. Beentjes die uit een voorzet van rechts mooi inkopte. Eerst in de laatste minuut van de wedstrijd werd de gelijk maker geboren. Door onvoldoende ingrij pen van de verdediging der thuisclub kreeg de midvoor van WFC gelegenheid doelman Zonneveld met een boogbal te verschalken. Even later klonk het eindsignaal. Zaterdag was het mager. Zaterdag lagen er voldoende schepen met vis aan de kant doch slechts 2 kotters hebben de vis gelost. Zowel de IJM 5 als de IJM 11 van de rederij Drijver ie IJmuiden hadden een vangst van 500 kilo tong ieder, met 30 kisten andere vis. Van eigenaar verwisseld. De loggers KW 16 en KW 19 van de Factory Taat te IJmuiden gaan, zoals wij al eerder meld den,den per 1 Januari over naar de Fac tory Brouwer eveneens in IJmuiden. In Katwijk zijn deze loggers van de rederij D. Haasnoot naar een familielid van de oude reder, namelijk N. Haasnoot, over gegaan. De loggers hebben in de laatste jaren steeds de trawlvisserij uitgeoefend. De oude bemanning blijft aan boord. Aanzienlijk meer. Doordat de Abra ham en de Van Hattum binnen zijn geko men, nam de totale aanvoer voor van morgen niet onaanzienlijk toe: voor de vroege beurten waren present de Thorina (360 wijting, 40 gul, 65 schelvis en piepers, 60 makreel, 10 diversen); de Herman (230 wijting, 80 gul en kool, 10 varia, 130 schel vis en piepers en 200 makreel); de Claesje met na een gebroken reis 200 man den varia en de Flamingo met 200 schelvis en piepers, 95 gestripte wijting, 35 diver sen, 45 varia, 45 dichte wijting, 150 kool, 30 radio, 55 kabeljauw en gul, 50 stuks stijve kabeljauw, de Post Boy met 400 kisten Kanaalharing, de KW 7 met 85 kis ten haring uit. het Kanaal en de Abraham met 150 schelvis, 300 wijting, 80 kool, 60 makreel, 10 rog, 1 grote haai en de Van Hattum met 155 schelvis en piepers, 70 dichle makreel, 80 gestripte dito's, 100 ge stripte en 40 dichte wijting, 100 kool, 20 diversen en 60 stijve kabeljauwen. In de late beurten lagen 21 loggers en kotters, die samen voor 12.000 kilo tong, 35 kisten tarbot, 475 kisten schol, 350 wij ting en 90 diversen zorgden. Eén ploeg. Doordat de meeste trawlers van vanmorgen onder een totaal van 600 kisten aanvoer bleven, konden zij volstaan met één Iosploeg en dat was weer de reden, dat er zoveel trawlers in de vroegbeurten konden worden gestopt. Gelria sollicitant voor morgen. Als ereste gegadigde voor de Dinsdagmarkt heeft de Gelria zich al gemeld met 90 kis ten makreel, 200 schelvis en piepers, 280 gestripte wijting, 60 dichte wijting, 70 gul en kool en 50 varia. Proberen. Zaterdag heeft de Medan, die geruime tijd een grote survey heeft ondergaan, de lange rust afgesloten voor een technische proefvaart, die alle ge wenste resultaten opleverde. Twee uitzonderingen. De Eli en da Eveline, die eergisteren nog naar zee ver trokken, ware daarmee de enige trawlers, die in die week het zeegat nog opzochten. Stand van zaken. Van de trawlers bevonden zich Zondag de volgende sche pen op zee: Vikingbank, Bergen, Duyvis én Sumatra (16 Dec.); Limburgia en Hoop (18 Dec.); Norma (19 Deb.). Voor oud en nieuw kunnen deze" Schepen in elk geval en menselijkerwijs binnen verwacht wor den. Daarna wordt het stil voor de han del, want de week zal wel aardig verstre ken zijn in het nieuwe jaar voor de beide vertrekkers van Zaterdag weer binnen komen. Marktberichten. Aan de Zaterdag- markt werden de volgende prijzen ge maakt: gr. tong 3.603.20; grm. tong 2.30 1.96: kim. tong 2.60—2.25; kl. tong I 2.65— 2.55; kl. tong II 1.60—1.44; tarbot I 3.40— 3.10. Alles per kg. Gr. schol 38: grm. schol 43: kim. schol 44: kl schol I 37; kl. schol II 36—20: schar 29; wijting 21—19. Alles per 50 kilo. Visserijbericht Urk. Dinsdag werd door 46 vaartuigen aangevoerd: 11.554 pond snoekbaars, prijs f 0.68f 0.72; 251 p. rode baars f 1.05f 1.10; 2029 p. blei f 0.10—f 0.12; 1418 p. voorn f 0.09—f 0.11 en 56 p. karper f 0.38. Alles per pond. AP GS met 42 naar huis Met een invaller voor Wijnen, Zaal op de spilplaats en Goedhart en Röbken in de voorhoede, speelden de Terrasvogels gis teren tegen APGS. De Santpoorters wonnen de wedstrijd met 4-2, maar voor hetzelfde geld had het 8-2 kunnen zijn, want een serie gemakkelijke kansen werden door Röbken en Cobben op onbegrijpelijke wijze onbenut gelaten. Na zeven minuten nam APGS de leiding, toen doelman Akkerman even met inlopen weifelde. Uit een penalty maakte Röbken gelijk. Reeds acht minuten na de thee gaf Goed hart de Vogels de leiding, welke voorsprong Röbken uit een door Schipper genomen hoekschop nog vergrootte (3-1). Toen de APGS-midvoor de bal met de hand mee nam, verschafte hij zich daarmee de kans om de stand op 3-2 te brengen. Tenslotte maakte Van Vuuren aan alle onzekerheid een einde (4-2). Het is Waterloo gelukt het sterke Haar lem 3a een stevige nederlaag toe te bren gen, in een wedstrijd waarin dé IJmui- denaren voortdurend de toon aan gaven, maar voor het doel geen geluk hadden, waardoor dan ook steeds een Haarlem been redding bracht. Reeds na vijf minu ten was het Haarlem, dat de leiding nam, dank zij Effern en een vrije schop. Dit doelpunt spoorde Waterloo tot een hevig offensief aan, dat echter maar één doel punt door Post uit een strafschop ge scoord opleverde. De uitvallen van Haarlem waren ge vaarlijk en nog voor de rust bracht de Haarlem-midvoor de stand op 21 en de gasten hadden even later pech, toen' zijn harde schot tegen de paal kwam. Met deze stand begon de tweede helft en de Haar lem-doelman moest onmiddellijk door schoten van Dekker, Post en Zwanenburg in actie komen. Na 20 minuten kwam dan eindelijk de gelijkmaker: Holman gaf een voorzet, en Dekker schoot hard in. (22). Hierna was er geen houden meer aan. De prima spelende kanthalfs Sikkelerus en Buding namen het middenveld en Haar lem werd op eigen helft teruggedrongen en het was weer Dekker die een voorzet van de beste speler van het veld J. Zwa nenburg benutte en zijn club een verdien de voorsprong gaf. (2—3). Het was ten slotte Post die de stand op 24 bracht. Overige uitslagen waren: Waterloo 3 BSM 3 4—2; Waterloo 4—BSM 4 1—9; Waterloo a—WH a 2—2.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3