Ontsnapte gevangenen bevinden zich in West-Duitsland Premier de Valera naar Ierland Elf auto's schoven op elkaar Rijksweg leek een slagveld Weerbericht Grote vergissing Haarlems Dagblad Bidault stuit op verzet der socialisten Na aanhouding door de Duitse douane weer vrijgelaten Trots van Urk Verzoek om uitlevering waarschijnlijk Het woord is aan... Lof voor Nederland MIST EN GLADHEID Vakbonden-acties tegen Nederlandse bedrijven Treinontsporing in Frankrijk Comité Wereldraad van Kerken in India bijeen Beïnvloeding regerings- bureaux in de V.S. N.S. bestellen vijftig locomotieven in Parijs Tips voor mist en gladheid 67e JAARGANG No 146 Bureaux: fCennemerlaan 186, Telef. Adrn. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 30 DECEMBER 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 2^6e JAARGANG No 306 Uitgave -Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman INGEVOLGE de McCarran Act zijn Amerikaanse immigratieambtenaren be gonnen met een controle op cle bemannin gen van buitenlandse schepen, die veront waardiging in Europa heeft gewekt. De McCarran Act is genoemd naar de senator- die de vader van dit product is. Deze se nator, die de zeventig al een eind over schreden heeft en dus aanmerkelijk ouder is dan de bekendste „heksenjager" in Ame rika, senator McCarthy, behoorde wijzer te zijn. Het leven heeft hem blijkbaar nog niet genoeg geleerd. President Truman heeft getracht zijn wetsontwerp te torpe deren door er zijn veto over uit te spreken, maar het heeft niet mogen baten: ondanks deze presidentiële afkeuring heeft het een meerderheid in het Congres gehaald. En nu zit men met de gevolgen. Er zijn speur neuzen aan boord van de schepen gekomen en zij zijn de schepelingen, gebrand op enkele dagen passagieren, onzinnige en on gemanierde vragen gaan stellen, zo in de trant van: hebt u wel eens bedwelmende middelen gebruikt? hebt u wel eens ge knoeid met uw belastingaangiften? hebt u een echtscheiding achter de rug? Blij kens het Franse dagblad Le Monde zijn nog krasser vragen gesteld. Natuurlijk kwamen daar dan ook de eigenlijke hoofd punten bij: bent u lid of lid geweest van een communistische partij? bent u lid of lid geweest van een communistische man telorganisatie? maar daarnevens ook een zo vreemde vraag als: hebt u in een Duits concentratiekamp gezeten? Toen een kok van het Franse schip „Liberté" die beves tigend beantwoordde volgde de vraag: „Waarom?" en toen de kok zei: „Omdat ik brood van de Duitsers had gestolen", vond men dit blijkbaar een reden om hem te verbieden, aan wal te gaan. Eerst na scherp protest van de directie der Franse rederij werd het verbod in zijn geval in getrokken. De Liberté de Vrijheid zelve dus was toevallig het eerste buitenlandse schip, waarop de onvrijheids-bepalingen van de McCarran Act werden toegepast. Geen gelukkig debuut, zou men zeggen en dat te minder omdat het geweldige Vrij heidsstandbeeld in de haven van New York, dat deze merkwaardige gebeurtenis aan schouwen moest, door Frankrijk aan Ame rika is geschonken. Blijkbaar viel een en ander de immigratie-autoriteiten niet zo zeer op. Maar de Franse zeevaarders wel. Een groot deel van hen weigerde eenvoudig de malle vragenreeks te beantwoorden met de korte toelichting: dan blijven we liever aan boord. Intussen zijn ook de Engelsen, die prompt hetzelfde ervaren hebben, geducht boos geworden en de Manchester Guardian heeft daar in een hoofdartikel onder de titel „The McCarran Lunacy" in ganselijk onomwonden termen blijk van gegeven. „Dit is een schandelijk voorbeeld van on vrijheid, in lijnrechte tegenspraak met iedere behoorlijke traditie in de Ameri kaanse geschiedenis", zegt het Engelse blad. „Niets heeft de reputatie der Ver enigde Stated-peer geschaad dan het stre ven, geïnspiree i door de senator uit Reno en zijn mede-reactionnairen, om een Mc Carran-gordijn boven de geheiligde kusten der Verenigde Staten op te trekken. Wij in Europa zouden dit nooit doen, omdat het teveel zou lijken op hetgeen achter het an dere gordijn gebeurt, maar wij zouden een gerechtvaardigde vergelding toepassen als iedere Amerikaanse bezoeker van Europa op een dergelijke manier ondervraagd werd als in de Amerikaanse havens wordt toe gepast". De Guardian is tenslotte van mening dat Eisenhower's gezond verstand zal moeten blijken uit een poging zijner zijds om de wet geamendeerd te krijgen. Gij ziet dat de term is hier tenvolle toepasselijk de boot aan is. Het onrust wekkende in de zaak ligt misschien min der in het feit, dat men tot zulke plompe bejegening van bevriende buitenlanders overgaat dan in de omstandigheid, dat men in zijn beduchtheid voor communistische spionnen op zo ondoordachte wijze zulke dwaze maatregelen neemt. Als een com munistische spion Amerika wil binnenko men zal hij heus door dergelijke controle niet gestuit worden. De gedachte dat hij de vraag, of hij soms communist is of lid van een communistische mantelorganisatie, be vestigend zou beantwoorden, is al bespot telijk. En wat heeft het voor zin iemand te vragen, of hij in een Duits concentratie kamp heeft gezeten en hem het landen te beletten als het blijkt dat hij brood van de Nazi's heeft gestolen toen die zijn vader land bezet hadden en voortdurend besta len? Het mag dan moeilijk zijn, in een zo geweldig groot land als Amerika controle te houden op ongewenste vreemdelingen, met name op spionnen vooral als men geen organisatie bezit gelijk onze dienst van de Burgerlijke Stand maar dan kan men dat beter in verscherping van het binnenlandse politietoezicht zoeken dan in een middel als de McCarran Act. Het is voorwaar te hopen dat Eisenhower, als hij over ruim drie weken president wordt, zijn gezag zal aanwenden om een eind aan deze onzin te maken. Het is, in ruimer zin, te hopen dat hij er in het algemeen in slagen zal, wat meer rust en zelfbeheersing ten aanzien van het communistische gevaar te scheppen onder dat deel van zijn landge noten, dat kennelijk zulke kalmering be hoeft. Als hij daarin slaagt zal dat ook die talrijke Amerikanen verheugen, die zich zeker evenals hun aftredende president aan de McCarran Act hebben geërgerd en er gaarne mèt hem hun veto over zouden hebben uitgesproken. R. P. PARIJS. (Reuter). De Franse socialistcxi hebben Bidault, die door president Auriol is aangezocht een regering te vormen, medegedeeld, dat zij zijn program onaan vaardbaar vinden. Maandagavond deelde Bidault mede, dat hij, indien hij er in zou slagen een kabinet te vormen, de afgevaardigden zal vei-zoe- ken vérgaande nieuwe bevoegdheden voor de regering goed te keuren. Deze nieuwe bevoegdheden zouden voornamelijk het gebied van de economie betreffen. Over het Europese legerverdrag zeide Bidault dat het „uit de ijskast" gehaald moet worden. 1-Iij achtte het toevoegen van nieuwe bepalingen aan het verdrag denkbaar. Thans is komen vast tc staan, dat de zeven uit de strafgevangenis te Breda ont vluchte gevangenen nog op de avond van Tweede Kerstdag de Duitse grens in de omgeving van Berg en Dal hebben overschreden. De auto's zijn aan de Nederlandse zijde van de grens achtergelaten en de grensoverschrijding is te voet geschied, zo wordt van officiële zijde medegedeeld. Voorts verneemt het A.N.P. van de Duitse politie in Kleef dat de zeven ontvluchten na hun illegale grensoverschrijding nabij Kranenburg door Duitse douanebeambten werden aangehouden. Het zevental werd naar Kleef overgebracht en daar door een justitiële functionaris verhoord. Nadat ieder van hen een boete van 10 mark had betaald wegens clandestiene grensover schrijding zijn zij vrijgelaten. De vrijlating geschiedde op grond van een Duits wetsartikel, dat asylrecht geeft aan politieke vluchtelingen. In de uitzending „Radiokrant" van de N.C.R.V. van gisteravond maakte de West- Duitse correspondent van deze omroep vereniging reeds melding van de aanhou ding der ontsnapte gevangenen. Ook hij had uit officiële Nederlandse bron in Bonn vernomen, dat de mannen door de justitiële autoriteiten te Kleef zijn vrijgelaten na betaling van een boete wegens illegale grensoverschrijding. De Nederlandse autoriteiten bestuderen thans de vraag, wat gedaan kan worden om de zeven misdadigers weer in handen te krijgen. Vóór de oorlog bestond een uit leveringsverdrag met Duitsland, waarin de kwestie der uitlevering van politieke misdadigers niet geheel duidelijk was. Dit is echter thans niet van belang omdat door de oorlogstoestand de bestaande verdragen geschorst werden. Aangezien een vredes verdrag nog niet is gesloten, zijn dergelijke kwesties nog niet met Duitsland geregeld. Het door de officier van justitie te Breda uitgeloofde geldbedrag zal thans ook wor den uitgekeerd aan degene die inlichtingen verstrekt, die leiden tot de opsporing van de helpers bij de ontvluchting of van de daarbij gebruikte auto's. De Volkskrant verneemt dat de zeven mannen zich na hun aanhouding door de douane met grote kennis van zaken berie pen op artikel 16 van de Westduitse grond wet, waarin gezegd wordt dat aan politieke vluchtelingen asyl moet worden verleend. Toen zij voor de rechter werden geleid in Kleef, hadden zij opnieuw succes met hun verzoek tot toepassing van dit artikel. Zij werden veroordeeld tot een geldboete voor de grensoverschrijding en deze boete heb ben zij onmiddellijk betaald. De ontsnapte gevangenen waren in het- bezit van voldoende geldmiddelen, aldus de correspondent van de N.C.R.V., waaruit eens te meer blijkt dat de vlucht terdege is voorbereid. Inmiddels staat wel vast dat deze gebeurtenissen een juridische nasleep zullen krijgen. De vraag is namelijk of de invrijheidstelling wettig is, omdat niet vaststaat of de bevoegdheid tot het al of niet uitleveren van de ontvluchten behoort tot de competentie van de Duitsers. Nage gaan moet worden of de Engelse bezet tingsautoriteiten deze bevoegdheid al aan de Duitsers hebben overgedragen. Hoe dit ook zij, de ontvluchten bevinden zich op vrije voeten en hebben, aldus de Volkskrant, alle kans onder te duiken bij neo-nazi's of vroegere vrienden. Volgens een te Keulen verschijnend dagblad ver blijven in de Westelijke zóne momenteel 60.000 personen onder een valse naam, on der wie vele oud-Gestapo-agenten en leden van de S.D. Auto's niet bij de grens achtergelaten Het A.N.P. verneemt nog, dat de ont snapte gevangenen de auto's, waarmee zij van Breda naar Berg en Dal bij Nijmegen zijn gereden, niet bij de grens hebben ach tergelaten. De wagens zijn of over de grens gesmokkeld of direct weer teruggereden naar de plaats vanwaar ze gekomen zijn, nadat de gevangenen ze hadden verlaten. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten ge acht, dat de delinquenten de auto's zelf bestuurd hebben. In elk geval heeft de politie in het grensgebied tussen Berg en Dal en Kleef geen enkele „verdachte" auto gevonden. West-Duitse politie zoekt naar de mannen. Reuter meldt uit Kleef dat een woord voerder van het ministerie van Binnen landse Zaken van West-Duitsland heeft verklaard, dat de politie van West-Duits land nu jacht maakt op de zeven ontsnap te gevangenen. Volgens deze woordvoerder heeft de Ne derlandse politie de Duitse op 28 December op de hoogte gesteld met de ontsnapping. Signalementen van de ontvluchten zijn over geheel West-Duitsland doorgegeven. Indonesië DJAKARTA. (Aneta). De verschil lende afdelingen van de Sobsi willen acties beginnen tegen de Nederlandse bedrijven, als represaille tegen de houding van de Nederlandse regering inzake de uitwijzing van de heren Go en Sunito en het niet- toelaten van de heren Nioto en Aidit. De afdelingen Soerabaja en Semarang hebben zulke acties aangekondigd, zonder de da tum te vermelden, waarop zij deze acties zullen beginnen, of waarin deze acties zul len bestaan. Naar Aneta uit welingelichte bron heeft vernomen, zou de persconferentie van de Perbum (Vakvereniging van Olie-Arbei ders) over de vaart van de tanker „Nas sau" naar Nieuw Guinea (waarover wij gisteren berichtten) op een misverstand berusten, aangezien er nooit sprake van is geweest, dat de „Nassau" naar Nieuw Guinea zou gaan. De schepelingen hadden na enige x-eizen naar West Nieuw Guinea te kennen gegeven liever niet meer op West Nieuw Guinea te varen, omdat zij zich daar naar zij zeiden niet veilig voelden. De rederij deelde daarop mede, dat zij een reis naar Balik Papan zouden maken. De schepelingen gingen hiermee accoord, maar op de dag van vertrek kre gen zij van de Perbum de mededeling, dat alleen met toestemming van de vakbond mocht worden uitgevaren. Die toestem ming werd niet gegeven. De zaak is thans in behandeling bij de regionale arbeidscom missie. Op een spoorlijn bij Bayonne (Frank rijk) heeft zich Maandag een spoorweg ongeluk voorgedaan. Ongeveer dertig per sonen werden gewond. De trein ontspoorde in de vroege och tend, toen alles nog donker was. Slechts de machinist werd ernstig gewond. De reizigers mogen zich gelukkig prijzen, want de spoorbaan loopt bij de plaats van het ongeluk langs een afgrond, doch de wagons, waarvan enkele kantelden, wer den door een muur voor een val in de diepte behoed. (Van onze parlementaire redacteur) Op het ogenblik is op Buitenlandse Zaken de vraag in studie wat er van Nederlandse zijde gedaan kan worden om de zeven uit de Bredase gevangenis ontsnapte delinquenten door Duitsland uit- of overgeleverd te krijgen. Er is alle aanleiding om te verwachten, dat Den Haag aan de West-Duitse regering hun uitlevering zal vragen. Het betreft hier een recht van Nederland, tevens een plicht van Duitsland, in de wapen stilstandsvoorwaarden vastgelegd. Daarbij heeft namelijk de West-Duitse regering zich verbonden oorlogsmis dadigers over te leveren. Vooral nu de delinquenten in kwestie geen Duitsers maar Nederlanders zijn, zal er voor de regering te Bonn geen „zedelijk" be zwaar kunnen bestaan om aan een dergelijk verzoek van Nederland te voldoen. Aan het bovenstaande zij nog toegevoegd, dat het oude uitleveringsverdrag voor ge wone misdadigers met Duitsland hier hele maal geen rol speelt, alleen reeds omdat het niet herleefd is. De overwinnaars had den namelijk de bevoegdheid na beëindi ging van de oorlog te verklaren welke vooroorlogse verdragen zij als herleefd be schouwd wensten te zien en nu heeft Nederland in het desbetreffende lijstje dat uitleveringsverdrag niet opgenomen, in hoofdzaak omdat men niet voldoende ver trouwen koesterde in de rechtspleging bij onze Oostelijke buren. Men denke namelijk aan de mogelijkheid, dat, als het uitleve ringsverdrag wel hier werkte, op zijn beurt Duitsland aanspraak zou hebben in be paalde gevallen aan Nederland te verzoe ken delinquenten uit te leveren. Met het oog op het daaraan verbonden risico waar op zo even reeds gezinspeeld is wenste onze regering het bedoelde tractaat niet te doen herleven. Vermoedelijk zal de uitlevering van de zeven uit de gevangenis te Breda ontsnapte oorlogsmisdadigers zowel gevraagd worden aan de Engelse bezettende overheid in de zóne van West-Duitsland, waarheen zij ge vlucht zijn, als aan de West-Duitse Bonds regering te Bonn. Van 31 December tot 9 Januari wordt in Lucknow in Noord India de vergadering van het Centrale Comité van de Wereld raad van Kerken gehouden. Het comité bestaat uit 90 leden, maar het aantal deelnemers zal waarschijnlijk groter zijn, daar verscheidene kerken in Azië ge vraagd hebben waarnemers te mogen sturen. De Aziatische toestanden, vooral in kerkelijk opzicht, zullen dan ook bij zondere aandacht hebben. Het voornaam ste agendapunt zal echter zijn de voorbe reiding van de tweede assemblée van dc Wereldraad, die in Augustus 1954 in Evan- ston in Amerika zal worden gehouden. Andere interessante agendapunten zijn de bespreking van het Zuid-Afrika-rapport van de secretaris-generaal van de Wereld raad van Kerken, dr. Visser 't Hooft en het voorstel van de Remonstrantse Broe derschap om de basisformule van de We reldraad te veranderen. President Truman heeft in een Maan dag gepubliceerde brief aan de commissa ris voor federale handel enige kringen uit de Amerikaanse zakenwereld er van be schuldigd te trachten regeringsbureaux te beheersen door het oefenen van druk en het aanjagen van vrees. De Amerikaanse president beschuldigde in het bijzonder oliemaatschappijen van beïnvloeding van de regeringsbureaux. Truman zeide in zijn brief dat dit even erg is als het pogen door omkoperij in vloed uit te oefenen op een rechterlijk von nis. Hebbel Aan kleine dingen moet men geen aanstoot nemen als men op weg naar grote is. De Nederlandse Spoorwegen hebben bij de Alsthomfabrieken te Parijs-Belfort vijf tig Diesel-electrische locomotieven be steld. Deze fabrieken hebben reeds eerder 60 locomotieven aan de N.S. geleverd. Dr. Eamon de Valera, de Ierse minister-presidentdie sinds 19 Augustus in het Ooglijdersgasthuis te Utrecht verbleef, is Maandag per vliegtuig naar zijn land teruggekeerd. Mrs. Josephine McNeill, de Ierse gezante in ons land, deed de Ierse premier en zijn zoon, die met hem de Kerstdagen in Nederland heeft doorgebracht, uitgeleide op Schiphol DUBLIN (A.F.P.) De Ierse minister president Eamon de Valera, die sinds 19 Augustus in het Ooglijdersgasthuis te Utrecht onder behandeling is geweest, is Maandagavond op het vliegveld van Dublin aangekomen, waar de meeste leden van zijn regering ter verwelkoming aanwezig waren. Te Manchester, waar het vliegtuig van de Ierse premier een tussenlanding maakte, gaf De Valera tegenover de pers uitdruk- Mist en gladheid, die fatale kegelkame raden, hebben vanochtend in de Haarlem mermeer een partijtje „Alle negen" ge speeld, dat vele automobilisten nog lang zal heugen. Het ergste was het uiteraard op de Rijksweg. Vanochtend in alle vroegte, toen het duister het dikke wat tengordijn van de mist nog ondoorzichti ger maakte, schoof er benoorden het via duct van de Kruisweg een elftal auto's op elkaar. Niemand had gelukkig lichamelijk letsel, maar de materiële schade was niet mals. Urk werd Maandag verblijd met de geboorte van de 5000ste inwoonster, Tryntje Romkes. De gelukkige grootouders met het kind. Gebruik bij mist overdag gróót licht. De wet schrijft het trouwens voor; Houd afstand op een gladde weg. Dertig meter is nog niet veel; Rijd geconcentreerd, zodat schrik reacties (plotseling remmen of stuur omgooien) achterwege kunnen blijven; Controleer of het glad is, door (wan neer niemand achter u zit!) vaart te minderen tot 15 kilometer en even te remmen; Rijd zoveel mogelijk in de lagere ver snellingen, zodat ge op dc motor af kunt remmen; Mocht ge onverhoopt op een beijsde weg slippen, ontkoppel dan onmid dellijk en stuur naar de slip toe (slipt de wagen naar links, stuur dan linksom) Kies positie op de weg en snelheid zó, dat ge ook op onverwachte din gen zijt voorbereid; En bedenk: een glimmende weg waarop ge uw banden niet hoort sissen is een GLADDE WEG! Vermoedelijk is op de spekgladde weg, waar de mist steeds voor nieuwe ijsaf zetting zorgde, een personen-auto geslipt. Hij kwam dwars over de weg te staan en voordat hij benen kon maken klonk de eerste paukenslag: hij werd midscheeps geramd door een achterop komende wagen. Van dat moment af schoven andere wa gens er met de regelmaat van een uurwerk boven op. Machteloze bestuurders pro beerden vertwijfeld hun wagen de berm in te krijgen, maar het werd pas goed menens toen een oplegger-tankwagen op kwam zetten. De bestuurder vertelde ons, dat hij een ware kerstboom van achter lichtjes voor zich zag. Ook hij trok zijn bakbeest de berm in, maar de oplegger gierde rond en versperde daarop totaal de weg. Zo snel als hij kon, klauterde de chauf feur uit zijn cabine, want hij wist dat er nog een andere vrachtwagen met aanhan ger achter hem kwam. Hij was helaas te laat om nog te waarschuwen, maar wél op tijd om te zien hoe de zware truck met fikse vaart zijn oplegger ramde en vervol gens op zijn kant ging. Tot vanochtend elf uur was het komen en gaan van kraanwagens die de kneusjes weg kwamen slepen. De Rijkspolitie had inderhaast het slagveld afgebakend met rode lampen, zodat er niet nóg meer bot singen kwamen. Naar wij vernemen heeft er zich ook bij het viaduct voor Den Haag een soortgelijke ketting-reactie voorgedaan. Hier schoven zeven auto's op elkaar. De totale balans van de kegelarij is niet op te maken, maar het moet wel raak geweest zijn. Zo zagen wij vanochtend op weg tussen Hoofddorp en Heemstede een personen-auto uit de sloot takelen. En op de Spaarnwouderweg slipte een auto en drukte een bakfiets de heg in. De jongen die op de bakfiets reed kwam er met een serie schrammen van af. king aan zijn grote waardering voor het werk van de Nederlandse chirurgen, die de operaties aan zijn ogen verricht hebben. De Valera zeide, Nederland weer te willen bezoeken, indien hij beter zou zijn ommeer van het land te zien. Voor zijn vertrek van Schiphol, waar hij uitgeleide werd gedaan door de Ierse ge zante, mrs. Josephine McNeill en mr. J. Kortenhorst, secretaris van de Ierse Vrien denkring en het Instituut NederlandIer land, liet de premier een schriftelijke ver klaring over de toestand van zijn ogen uit reiken, waarin onder meer wordt gezegd: Reeds een aantal jaren was mijn gezichts vermogen verre van voldoende en in Augustus werd geconstateerd, dat het net vlies gedeeltelijk was los geraakt en alge hele blindheid dreigde. Dit was de reden waarom ik naar Utrecht kwam. Het resul taat van de behandeling in het Ooglijdei-s- gasthuis is, dat het netvliet nu geheel op nieuw is vastgemaakt en mijn gezichtsver mogen thans weer is zoals het was voor de aandoening, zich voordeed. Tengevolge van het lange verblijf in het ziekenhuis zal het nog enige tijd duren eer ik al mijn officiële plichten weer zal kunnen vervullen. In een tweede verklaring zegt De Valera nog, dat hij tijdens zijn lange verblijf in ons land van ieder die hij heeft ontmoet niet anders dan vriendschap heeft ont vangen. „Kleine landen kunnen veel van elkaar lei-en. Ierland bijvoorbeeld van de in Nederland met succes gevolgde metho den van land- en tuinbouw." Hij betreurde het, niet in de gelegenheid te zijn geweest nader met Nederland kennis te maken. „Ik keer huiswaarts met een gevoel van grote dankbaarheid voor de medische be handeling, die ik hier ontvangen heb. De wetenschap, dat ik enkele nieuwe vrien den heb gemaakt, die ik niet licht zal ver geten, en een gevoel van diepe hoogachting voor het Nederlandse volk. Vaarwel. Gods beste zegen over het Nederlandse volk", zo besloot de verklaring van de Ierse minis- terTpresident. ENIGE REGEN OF SNEEUW Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of sneeuw. Geleidelijk stijging van temperatuur. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid- West. 31 December Zon op 8.48 uur, onder 16.38 uur. Maan op 16.41 uur, onder 9.22 uur. (Volle maan) Hoog en laag water ln IJmuiden Dinsdag 30 December Hoog water: 2.59 en 15.15 uur. Laag water: 11.01 en 23.19 uur. Woensdag 31 December Hoog water: 3.46 en 16.00 uur Laag water: 11.44 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1