MOORE's Thans f. 2.70 per busje! Op zoek naar een Europese politieke gemeenschap Nog geen aecoord Kort en bondig KWEKKEBOOM Nieuwe Gracht 98 Enige Bontspeciaalzaak f DE itoOIJ Brieven aan de redactie Nog geen opvolger voor Sultan van Djokja Vrijdag beslissing rijksbemiddelaars? Castricum IJmuiden Veisen Beverwijk STENO TYPEN TALEN SCHOOL Bonthuis De Indonesische legerkwestie Sadikin niet blij met commando O.-Indonesië Paul Steenbergen en Myra Ward in „Als het kindje binnenkomt" Vrouwen en vogels DIU concerteerde op Duinenbosch Skelet voor P.W.N. „Velser Gemeenschap" op komst BOEKHOUDEN ■mSCKOOL Inschrijving dagelijks 10 privélessen f 25. KHEÉft VELIE Gashaarden EENJV£Sn,£;_PRODUCT DONDERDAG 8 JANUARI 1953 (Van een eigen correspondent) STRAATSBURG, 7 Januari. Een ver gadering, Assemblee ad hoe genoemd, is vandaag met het debat over een verdrag tot vorming van een Europese Politieke Gemeenschap (E.P.G.) begonnen. Deze Assemblée ad hoe bestaat uit de leden van de Assemblée van de Gemeenschap voor Kolen en Staal (G.K.S.), aangevuld met een aantal andere parlementariërs. In ledental komt dit gezelschap nu overeen met de Assemblée» ijie de Europese Defen sie Gemeenschap (JjiiD.G.) zal hebben, wan neer zij eenmaal, tot stand zal zijn gekomen. De voorzitter is Paul Henri Spaak. Maar deze moest„ zich vanochtend wegens een aanval van rheumatiek al heel gauw door een de? ondervoorzitters, de Duitser Piin- der, l,aten vervangen. jlet is een veeltalige vergadering. Men hoort er Nederlands, Frans, Duits, Italiaans en Engels. De stukken verschijnen ook in al deze talen. Het Engels wordt hier toe gelaten omdat er van buiten de zes zoge naamde Schumanlanden parlementariërs zijn die als waarnemers de vergadering bijwonen en ook aan de discussie mogen deelnemen. Dit is vooral van belang we gens het contact dat de E.P.G. met de bui tenstaanders en met lichamen als de Raad van Europa zou kunnen hebben. De ont worpen E.P.G. is bedoeld als een soort politieke overkoepeling van de G.K.S. en de E.D.G. en moet deze twee lichamen en nog veel meer op den duur zelf geheel in zich opnemen. Nu staat het er, gezien het verloop van de kabinetsformatie in Parijs op het ogenblik met de E.D.G. slecht voor wat voor de vorming van de E.P.G. natuur lijk van betekenis is. Maar hoezeer de E.P.G., in het bijzonder in samenhang met de E.D.G. is opgezet, de Nederlandse socia listische afgevaardigde jhr. mr. Van der Goes van Naters, verklaarde dat de E.P.G. er toch moet komen, ook al zou de E.D.G. stranden. Men moet immers niet denken, dat er verder geen problemen zijn. De constitutionele commissie, gevormd uit de Assemblée ad hoc had een rapport en zes resoluties opgesteld, die de golfslag van het vandaag begonnen debat vormden. Dit rapport nu voldoet bijvoorbeeld niet aan he/t Nederlands verlangen dat politieke integp&tie moet samen gaan met verdere ecorjjmische en sociale integratie. Daar zuljfen wij in de loop van de vergadering ncjg wel iets over horen. Wat de vorm be treft voorziet het rapport in een E.P.G., "waarvan de organen zijn: „Supernationale Uitvoerende Raad", een parlement met twee Kamers (een rechtstreeks gekozen Volkskamer en een door de parlementen gekozen Senaat), een Raad van nationale ministers, een Gerechtshof en een Sociaal Economische Raad. Slechts tegen de Raad van nationale ministers waren bezwaren gerezen. De Duitse liberaal Becker wil hem zelfs geheel schrappen. Anderen, zoals de Italiaan Montini en een Luxemburger Margue leggen zich, zij het met weinig geestdrift, er bij neer, omdat de G.K.S. en de E.D.G. soortgelijke ministerraden heb ben. Meer radicaal maar zonder weerklank was de oppositie van de socialist Debré die een compleet tegenrapport indiende. Een tweede punt leverde nog de Senaat. Hierin zullen niet, zoals bijvoorbeeld in de Amerikaanse Senaat uit elke deelnemende staat even veel vertegenwoordigers zitting hebben; de drie groten krijgen er elk 21 afgevaardigden, Nederland en België elk 10 en Luxemburg 4. De andere kant van het ontworpen parlement, de Volkskamer, leverde eveneens problemen op. Recht streeks kiezen: maar dan volgens een ge- DJAKARTA. Mr. Tambunan, voorzit ter van de Parkindo-fractie in het Indone sische parlement, heeft aan Aneta medege deeld, dat hij van mening is, dat minister Leimena, die voor deze Christelijke partij in het kabinet zitting heeft, niet bereid is de portefeuille van Defensie te aanvaarden, aangezien hij zich ais minister van Gezond heid meer op zijn plaats zal achten. Dr. Leimena, die vroeger reeds eens minister van Defensie is geweest, werd de laatste voor de functie van minister van Defensie genoemd. Sprekende over de huidige situatie, zei mr. Tambunan: „Wij kunnen op het ogen blik geen kabinetscrisis riskeren, gezien de moeilijke kwesties, welke de regering heeft op te lossen, zoals die betreffende de strijdkrachten, de algemene verkiezingen en de begroting. Mr. Tambunan betreurde het heengaan van Sultan Hamengku Buwono, dit hij naar hij zeide nog steeds in staat acht een oplossing te vinden voor de vraagstuk ken ten aanzien van het leger. „Was de be noeming van kolonel Sadikin op een juister ogenblik geschied, dan zou de Sultan zeer waarschijnlijk niet hebben hoeven af te treden", zei hij. Het blad „Merdeka" publiceerde een in terview met kolonel Sadikin, waarin deze verklaarde, dat zijn benoeming tot com mandant van Oost-Indonesië niet zal kun nen bijdragen tot opheldering van de toe stand in dat gebied. Als militair echter zal hij het besluit van de regering niet afwij zen, hoewel hij het slechts met een be zwaard hart kan aanvaarden. Kolonel Sa dikin antwoordde op een desbetreffende vraag: „als dienaar in het leger ligt het mij niet het besluit van de regering af te wij zen. Als staatsburger echter, die eenheid en kameraadschap in het leger wenst, aar zel ik niet het voorbeeld van Gatot Subro- to te volgen". Routine-werk Zolang er nog geen officieel en schrifte lijk antwoord op zijn ontslagaanvraag is gekomen, zal de fungerend chef-staf van de Landstrijdkrachten, kolonel Sugeng geen principiële stappen nemen, maar slechts routine-werkzaamheden uitvoeren, aldus heeft deze zelf medegedeeld. Tot de routine-werkzaamheden, welke hij zal verrichten, totdat hij schriftelijk antwoord op zijn aanbod tot ontslag heeft ontvangen, noemde kolonel Sugeng het leiden van de conferentie van territoriale commandanten, welke in Djakarta zal wor den gehouden. De bedoeling hiervan is slechts deze commandanten op de juiste wijze in te lichten over de jongste ontwik kelingen. meenschappelijk kiesstelsel, verlangde de heer Van der Goes van Naters. Het spreekt vanzelf dat het nog niet zo eenvoudig is uit te maken, wat voor stelsel dat dan zal moeten zijn. Zoals al eerder was gebleken, voelde men in Nederland in het algemeen niet veel voor rechtstreekse verkiezingen van de Volkskamer der E.P.G. Alleen in kringen van de K.V.P. helt men tegenwoor dig naar dat systeem over. Maar er zijn hier nog geen K.V.P.'ers aan het woord geweest. Na deze eerste dag is men trouwens nog maar weinig gevorderd op de lange lijst van sprekers, die men moet verwachten. De vergadering zal drie dagen duren. Men heeft een nog vrij bescheiden resultaat voor ogen. Men zal namelijk nog niet de resultaten van de Constitutionele Commis sie goedkeuren. Er zal een werkcommissie uit de Constitutionele Commissie, naar aan leiding van de debatten, een aantal alge mene beginselen trachten te formuleren. Daarover zal men zich tegen het einde van de vergadering kunnen uitspreken. Dan mag de Constitutionele Commissie met dit resultaat verder gaan werken en het blijft voorshands de bedoeling dat op 10 Maart een compleet ontwerp-verdrag aan de mi nisters van de zes deelnemende landen zal worden voorgelegd. Men zal in korte tijd hard moeten werken. De Loonraad van de Stichting van de Arbeid heeft Woensdagmiddag de verte genwoordigers van de in de Unie-Verkeer samenwerkende organisaties van werkne mers in het transportbedrijf (waaronder de visserij) en van de redersvereniging gehoord over de tussen deze partijen gere zen moeilijkheden inzake de vaststelling van de loon- en arbeidsvoorwaarden voor de bemanningen van de trawlloggers. In welingelichte kringen gaf men ons te ver staan, dat ook na deze besprekingen geen overeenstemming in de standpunten van beide partijen is gebracht. Verwacht wordt, dat de Loonraad van de Sticihtinig van de Arbeid een gedeeld ad vies aan het College van Rijksbemidde laars zal uitbrengen. De bindende regeling van het college wordt Vrijdag tegemoet ge zien. In de vissersplaatsen neemt men aan, dat de trawlloggers na het bekend worden van deze beslissing zo spoedig mogelijk ter verse zeevisvangst zullen gaan. Een deel van de trawlvloot ligt reeds voor vertrek gereed, het andere deel .moet nog in ge reedheid worden gebracht. Van de Soheve- ningse vissersvloot zullen ongeveer 25 trawlloggers naar de visgronden vertrek ken, voorts 35 Katwijkers en drie Vlaar- dingers. Onmiddellijk na de beslissing van rijksbemiddelaars zal met de monstering worden begonnen. Onmiddellijk nadat het Vrije Toneel in Haarlem'het niemendalletje „Daar moet je een vrouw voor zijn" had laten zien, kwam de Haagse Comedie met „Als het kindje binnenkomt" van Roger MacDougall, een soortgelijk blijspel dat een klucht bleek te zijn. Gelet op de veelheid van zulk soort producten zullen wij de term kluchtig blijspel moeten hanteren, ter onderschei ding van de voornamere karaktercomedie. Hoe men het ook wil noemen, het is vooral voor de pauze een heel aardig stuk, met pikante dialogen waarom men vaak genoeg hartelijk kan lachen om eenple zierige avond te beleven. De intrige is nogal ingewikkeld en niet zonder verlies van de aardigheid na te vertellen. Het is de zoveelste variatie op het blijkbaar on uitputtelijke thema der tot allerlei mis verstanden aanleiding gevende testamen taire beschikking. Het gaat hier om een erfenis van een millioen dollar, door een oom uit Amerika bestemd voor zijn nicht, met dien verstande dat het geld op de naam komt te staan van de zoon van haar echtgenoot, indien althans dit kind bin nen het jaar na zijn overlijden geboren is. De kluchtige speling van het lot wil nu dat de nicht inmiddels is gescheiden en dat haar eerste echtgenoot op het punt staat vader te worden van de erfgenaam. De verwikkelingen worden nog verhoogd door allerlei dubieuze kwesties over de geldig heid van de diverse huwelijken en op ver nuftig bedachte wijze opgelost door be rekeningen met behulp van tijdsverschil len en datumliinen. Al die tijd dat het zenuwslopende ge harrewar tussen de in zijn gelukkige ar moede berustende componist Toni Rigi en zijn eerste vrouw Myrtle duurt, ligt de toe komstige moeder in een aangrenzende ka mer, wel hoorbaar doch onzichtbaar voor het publiek, de over hun aller lot beslis sende baby te verwachten, die tenslotte pas een maand na de van medische zijde vastgestelde datum verschijnt, ter verho ging van de spanning nog voorafgegaan door een tweelingzusje. De heldin uit de oorspronkelijke titel „To Dorothy a son" heeft een bijzonder moeilijke rol, omdat zij telkens precies op tijd (en dat is na tuurlijk iedere avond anders) moet rea geren op allerlei voorvallen en gesprekken tussen personen, die aan haar oog ont trokken zijn. Corrie Weier, die wij daarom het eerste noemen, slaagde erin haar tekst voortdurend zo te plaatsen dat het rhytme van de voorstelling er geen ogenblik door werd verstoord. Zij wist voorts de veel eisende hulpbehoevendheid van de toe komstige moeder, die haar echtgenoot geen minuut van ongestoorde arbeid verzekert, met voldoende wispelturigheid van emotie levendig te houden al dreigde er soms een zeurderigheid die de telkens herhaal de liefdesbetuigingen van haar echtgenoot aan overtuiging deden verliezen. Bob de Lange had er terecht in zijn re gie naar gestreefd de kluchtige elementen zo speels mogelijk door te voeren, aldus ieder afronterend karakter aan het deli cate onderwerp ontnemend. In Paul Steen bergen als de onpractische, zwaarbe proefde toondichter en Myra Ward als het pientere en onstuimig op haar doel af gaande Amerikaanse blondje had hij ideale vertolkers voor dit temperament vereisen de lachwerk. Daarbij zorgde het radeloze gehannes met koffers en wasgoed nog voor een extra portie amusement, dat door de volle zaal (het was een voorstelling voor houders van een personeelsabonncment gretig werd geslikt. DAVID KONING BINNENLAND Op de Stadionweg te Rotterdam verloor een automobilist door een hoestbui de macht over het stuur, waardoor zijn auto op het fietspad belandde. Een 33-jarige kan toorbediende, die daar reed, werd door de auto „geschept". De echtgenote van de be stuurder, die eveneens in de auto zat, ver loor echter haar tegenwoordigheid van geest niet. Zij duwde haar man's voet van het gaspedaal en remde, zodat de wagen tot stilstand kwam. De wielrijder werd met in wendige kneuzingen in het Zuiderziekenhuis opgenomen. Het nieuwe verbondsbestuur van de Eenheidsvakcentrale is in zijn eerste zitting bijeengekomen. Het bestuur besloot de heer B. Blokzijl, die op het laatste congres niet als voorzitter is herkozen, met werk op het sociaal-economisch bureau van de E.V.C. te belasten. Te Tegelen-Steyl is met militaire eer ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de leerling-vlieger P. Peters, die op 16 December tengevolge van een botsing tussen twee straaljagers boven de vliegbasis Bain- bridge in de Verenigde Staten om het leven kwam. Maandag arriveerde het stoffelijk overschot van de verongelukte vlieger per „Noordam" in Nederland. De kosten van dit transport werden gedragen door de Ameri kaanse collega's van deze Nederlandse vlieger. Ter viering van het veertigjarig be staan van de Nederlandse luchtmacht zal op 27 Juni te Nijmegen een nationale lucht machttentoonstelling worden geopend. Voorts zullen daar de nieuwe gala-uniformen aan de luchtmachtkapel en aan de drum band van de luchtstrijdkrachten officieel worden overgedragen. Op 18 Juli zal te Soesterberg een groot vliegfeest worden gehouden. De heer P. W. Segers, Belgisch minister van Verkeerswezen is door Koningin Ju liana onderscheiden met het Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau, op grond van het belangrijke werk, dat de heer Segers voor Benelux heeft verricht. Minister Segers heeft met zijn Nederlandse ambtgenoot, mr. Algera, in Den Haag besprekingen over ge zamenlijke verkeers- en vervoersproblemen gevoerd. Op 17 Juli zijn twee verhuizers van een balcon van een huis aan de Middenweg te Amsterdam gevallen doordat zij tegen een hek leunden dat nog niet was vastgemaakt. Een van hen kwam bij de val om het leven. De Amsterdamse rechtbank heeft de aan nemer die het huis gebouwd had, veroor deeld tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk. Dr. D. W. van Krevelen is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft om onderwijs te geven in de technologie der brandstoffen en de daarmee verbonden energie-opwekking. 15 Januari a.s. hopen onze geliefde ouders en groot ouders J. BAL (Verkort weergegeven) Visserij en krant. Van de zijde der N.V. Visserijmaatschappij „Batavia" te IJmuiden ontvingen wij een ingezonden stuk, dat bezwaren inhoudt over de publi catie van wat men noemt „particuliere ge gevens" uit het visserijbedrijf „alsof ieder een er zonder meer over zou kunnen mee praten". Tegen deze achtergrond maakt de directie van deze onderneming bezwaar tegen onze publicatie van de tekening van de nieuwe motorkotter IJM 99 „Job Gou da" in ons Oudejaarsnummer zowel als tegen de openbaarmaking van de besom mingen. Wij menen te mogen opmerken, dat het Nederlandse visserijbedrijf in wezen niet langer het „particuliere bedrijf" is, dat het twintig jaar geleden genoemd kon worden. De bouw van een nieuw schip raakt andere instanties dan de opdrachtgevers alleen - wij denken alleen maar even aan de ideeën, neergelegd in het saneringsrapport van de commissie-Tinbergen en bovendien zijn de bedrijfsuitkomsten van ingrijpend be lang voor de economie en de welvaart van een vissersplaats als IJmuiden. Dat is dan ook vermoedelijk de reden, dat de besom mingen niet alleen in ons blad maar ook in de vishal gepubliceerd worden, zodat deze bedrijfsresultaten kort nadat ze in kleine kring bekend zijn, gemeengoed worden. (Red. IJ.C.) WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. Ijsbaan open Onverwacht is de Kennemei" Ijsbaan te Castricum Woensdagavond voor de oudere schaatsliefhebbers geopend. Daar het ijs aan de Noordzijde van de baan nog te zwak was, kon men alleen van de Zuidkant der baan gebruik maken. Nochtans was drie kwart van de baan berijdbaar. De maandelijkse bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in Castricum werd Dinsdagavond gewijd aan de vogeltrek. Het was de heer E. Kor- teruoever bekend vogelkundige uit Cas tricum die voor de pauze een inleiding hield over de vogeltrek. In het tweede ge deelte van de avond nam hij de clames in gedachten en met behulp van dia's mee naar de Castricumse duinen. Hier zijn tal van vogelsoorten te vinden, hetgeen licht beelden hebben laten zien. Dat er grote belangstelling voor de vogels bestond mocht blijken uit de vele vragen die de heer Kortenoever later op de avond kreeg te beantwoorden. Deze bijeenkomst is met een kort woord geopend door de presidente, mevrouw Veltman-Jans. Na een lange periode van rust verzorgde het fanfarecorps „Door Inspanning Uit spanning" (D.I.U.) te Castricum Dinsdag avond een concert voor patiënten en perso neel van het provinciaal ziekenhuis Dui- nenboseh in de toneelzaal van de inrich ting. Het was voor de circa 250 aanwezi gen een genoegen het corps, dat onder lei ding staat van de heer A. N. v. d. Berg, te beluisteren. Hoewel de bezetting niet groot is op het ogenblik, werd de ouverture „Leichte Cavallerie" van Fr. v. Suppé mooi van klank en technisch knap uitgevoerd. De „Marche des Parachutistes Beiges" van P. Leemans was een waar juweeltje, even als het concoursnummer van de Nederland se Federatie „Selection The Mikado" van A. Sullivan. Het saxophoonkwartet bestaande uit me juffrouw H. Jacobs en de heren W. Jacobs, J. v. d. Wolff en C. Stolk, dat op het solis tenconcours te Egmond-Binnen een eerste prijs behaalde, is namens D.I.U. door de heer A. v. d. Wolff toegesproken en gefêr leerd. Deze avond verleende het Zaanse hobo- trio haar medewerking, dat het vierdelige „Trio in C 'Majeur" van L. van Beethoven ten gehore bracht. Vóór de pauze viel de oud-dirigent van D.I.U., de heer Ant. de Vries, een huldiging ten deel. Lange tijd heeft deze, in muziek - kringen bekende figuur, het corps geleid, maar om gezondheidsredenen moest hij zijn functie neerleggen. Voorzitter W. Jacobs bracht de oud-dirigent dank voor alles wat hij voor D.I.U. heeft gedaan en overhan digde als blijk van waardering het boek „Wonder der Natuur". Mevrouw De Vries mocht een fraai bloemstuk in ontvangst nemen. A angespoelde spitssnuitdolfijn terug in Castrium Eerstdaags zal in het natuur-historisch museum van het P.W.N. op het kampeer terrein aan de Zeeweg het geraamte van een 4.10 meter lange spitssnuitdolfijn te zien zijn. Dit exemplaar spoelde in de zomer van 1952 aan op het Castricumse strand. Een vismeelfabriek te Beverwijk ontdeed het zoogdier voorzichtig van zijn vlees en het geraamte werd naar Artis vervoerd, waar het is geprepareerd. Binnen niet al te lange tijd wordt deze mooie aanwinst naar het museum van het P.W.N. overgebracht. Katholieke huisvrouwen gaan feestvieren De jaarlijkse feestavonden van de Neder- l'andse Katholieke Vrouwen Beweging af deling Castricum zullen Woensdag 14 en Donderdag 15 Januari plaats vinden in zaal Roozendaal. Van Meurs cabaret-variété uit Haarlem zal proberen het de leden naar de zin te maken. Dick van Rijn over Helsinki De bekende radioreporter Dick van Rijn komt Maandag 9 Februari voor de sport vereniging C.S.V. een lezing houden over de Olympische Spelen te Helsinki. De avond wordt gegeven in hötel Borst te Bakkum. BESOMMINGEN VAN HEDEN KW 39 900, AD 17 2550, KW 34 2900, KW 107 2370. Naar wij vernemen zal de langverbeide „Velser Gemeenschap" het overkoepe lend orgaan van de sociaal-culturele ver enigingen in Velsen medio Februari worden opgericht. MARKTBERICHT Andijvie 70; waspeen 1632; spruiten 4890; prei 2654; knollen 1629; boeren kool 921; groene kool 816; rode kool 713; gele kool 612; uien 1623; breek- peen 7—12; soep 713. J. BALKORF hun 40 jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Piet Heinstraat 62. IJmuiden-Oost. FR. HALSSTR. 1. Tel. 14624. HAARLEM. HM HAARLEM. Aanvang nieuwe cursussen beginners, Gevorderden en Meergevorderden volgende week. kw&rjjes VQOr e«m fr»»x> d»»! e- „Of -El. EE- „TOE.».»*,*" "-lï .KILMI.I" otE-KOETEERO pop® TROMPSTRAAT 81 TEL 520J IJMUIDEN OOOCOOOOOOOQOCOOOOOOOOOOOOOeQOOCCXÏ Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer, orieven worden na 14 dagen vernietigd. A v IN DEZE TIJD WORDT GESPROKEN EN GEDACHT OVER U KUNT OOK GERUST EENS KOMEN KIJKEN IN VELSEN'S U heeft kunnen lezen dat BONT een zaak van vertrouwen is. Dit vertrouwen kunnen wjj U geven, dank zij een meer dan 50-jarige ervaring. I REEDS vanaf 99.— een MANTEL NAAR MAAT OOSTERDUINWEG 14—16 IJmuiden-Oost Telefoon 4074 - 5454 Voor onze cliënten in BEVERWIJK Geeft Uw adres op aan de Fa SCHAAP, Zeestr. 4 Beverwijk. Tel. 3513 en wij komen bij U aan huis Wij hebben alle soorten Loodgietersbedrijf T. WATERBOLK Schotersingel 21. Tel. 13207 Haarlem. WONINGRUIL. Aangeb. mod. heel huis, 5 k. zolder, v. en a. tuin (badk.) Den Haag. Gevr. huis buiten, minst. 5 k. en aangr. pl.m. 5000 M2. grond event, zand of bos. Brieven no. 1533. ENGELS Opleiding alle examens, conversatie, emigratie, handels correspondentie etc. Club- en privé-, dag- en avondlessen. In '52 slaagden alle candidaten voor de examens. Mej. J. POOL, lerares Engels M.O., Bloemendaalsestraatweg 40, Santpoort (5 min. van station). Tel. 8458 (K 2560) eiangri prijsver Nsscsfé Dat is nog eens goed en waarde vol nieuwsHonderdduizenden ge nieten en profiteren reeds van de verrukkelijke smaak en het gemak van Nescafé. De prijsverlaging maakt het U makkelijker om nog vaker Nescafé te gaan gebruiken. Zorg ervoor, dat U steeds zo'n handig busje in huis hebt. Nescafé heeft het heerlijke aroma van versgebrande koffie en streelt Uw tong! Geen tijdrovend koffie-zetten Geen verlies, want U maakt in een handomdraai net zoveel als U nodig hebt! Nescafé is koffie-extract, verpoederd met een gelijke hoeveelheid koolhydraten, teneinde het aroma te bewaren. De inhoud van elk busje is voldoende voor 35 koppen of 60 mocca-kopjes.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3