Rossolimo lijkt naar de overwinning te gaan Kleine kans dat hockeyers hun wedstrijden spelen Spiegel sporten Sport op Zondag Na zes weken stilstand eindelijk weer korfbal? Zondag geen voetbal Europa's grootste course de Prix d'Amérique Moeilijkheden bij de organisatie van de O.S. in Melbourne ZATERDAG 17 JANUARI 1953 8 KORFBAL RGH Zondag tegen Willem 2 Paardensport Dammen HDC verloor in Amsterdam Tennis Veertien Amerikanen naar Davos Davis Gup-competitie Sedgman won van Kramer in Washington De Australische tennis kampioenschappen Wielerronde in België en Duitsland Weer een overwinning van IHJ: 22-16 tegen HHG Biljarten Om het kampioenschap van de tweede klasse V olleybalprogramma Hoogovenschaaktournooi Door verschuivingen echter nog volop spanning o der 1 Puntentelling Duur protest Dwarszitter Bob Richards Sport in 't kort Spelen in andere stad Jubileumwedstrij'd van Nederlandse Skivereniging in Val d'Isère Het ziet er naar uit dat na weken van stilstand of het spelen van een enkele wed strijd ook het competitieprogramma van de Koninklijke Nederlandse Hockeybond Zon dag in een iets ruimere mate kan worden afgewerkt. Al moet er nog ter dege mee rekening worden gehouden dat door de af wisselende vorst en dooi nog heel wat vel den onbespeelbaar zullen blijken te zijn. BMHC heeft de vorige week nog gespeeld en dit zal van voordeel moeten zijn in de wedstrijd tegen de spelers van Hilversum, die een langere rustpauze hebben genoten. Het is mogelijk dat deze wedstrijd die een uitwedstrijd voor de Bloemendalers is r~ Zondag om twee uur op de velden achter Zomerzorg te Bloemendaal wordt gespeeld. Op deze velden wordt des morgens om elf uur de ontmoeting gespeeld tussen de beide dames eersteklasseploegen BDHC en Rood Wit. Deze wedstrijd gold vroeger als de grote wedstrijd" van het seizoen, maar heeft sinds het grote krachtsverschil tussen de beide ploegen wel iets van haar aantrekke lijkheid verloren. Want ondanks het gemis van mejuffrouw Jurrissen in de Bloemen- daalse ploeg een afwezigheid, die nog wel geruime tijd zal duren zullen de Bloemen- daalse dames toch stellig de meerderen zijn van die van Rood Wit. Promotieklasse Ook in de promotieklasse geldt dat na weken van stilstand de vraag zich opwerpt in hoeverre de hockey-elftallen hierdoor aan sterkte en uithoudingsvermogen heb ben verloren. De veteranenploeg van BMHC Zal om half drie in Bloemendaal de over winningenreeks tegen Ring Pass ongetwij feld continueren. In een andere afdeling van de promotieklasse is de ontmoeting tus sen BMHC II en Zandvoort (om één uur in Bloemendaal) ongetwijfeld van even groot belang. Strawberries gaat in Den Haag tegen HHIJC II een zekere nederlaag tege moet. Verder gaat Alliance op bezoek bij Tempo '34 en HBS ontvangt om twee uur op het terrein aan de Donkerelaan de spe lers van BNC. Bij de dames hebben de meeste promotie- klassers thuiswedstrijden. BDHC III speelt om twaalf uur tegen Togo II, dat de punten wel zal behalen. Alliance moet om twaalf uur in het Heemsteedse Sportpark tegen Amersfoort zegevieren. HBS en Pinoké ont moeten elkaar om kwart voor elf aan de Donkerelaan. Strawberries en BDHC II gaan op bezoek bij respectievelijk Leiden en Aeolus. Tenslotte gaat Rood Wit II in Heem stede een zekere nederlaag tegemoet tegen Victoria. Voor de competitieleiders van de K.N.K.B. en H.K.B. is het te hopen dat het morgen niet de zevende korfballoze Zondag wordt. De achterstand in de competitie is reeds zeer groot. Zelfs in die mate dat rekening moet worden gehouden met competitiewed strijden in de maanden Junj en Juli. De Haarlemse tweedeklasser Oosterkwar tier gaat een tegenbezoek brengen aan Roda Alle voetbalwedstrijden van de Koninklij ke Nederlandse Voetbal Bond voor Zondag 18 Januari zijn in verband met de gesteld heid van de terreinen afgelast. Het pro gramma wordt verschoven naar Zondag 25 Januari. Nu het voetbalprogramma opnieuw in zijn geheel is afgelast speelt RCH Zondag een vriendschappelijke wedstrijd in het Heem- steedse Sportpark tegen de Zuidelijke eerste klasser Willem II. Aangezien de club van de nationale mid denvoor Van Roessel evenals de Racing nog kampioenskansen heeft, kan een aantrekke lijke partij voetbal tegemoet gezien worden. Wanneer ge Zondag hij de courses in Hilversum vele oude getrouwen onder de toeschouwers zult missen, zoudt ge naar Parijs moeten gaan om ze te vinden. Want daar op het hippodrome van Vincennes wordt Zondagmiddag de Prix d'Amérique gelopen, Europa's belangrijkste drafcourse. Daar zult ge ook de huidige kanonnen van de drafsport uit vele landen vinden, die er elkaar in een adembenemende course hon derdduizend gulden aan prijzen gaan be twisten. En al duurt die course maar een paar minuten, voor die paar minuten heeft de rechtgeaarde draversman graag een reis van honderden, of zo nodig van duizenden kilometers over. Zo komt het, dat ge onder de honderd vijftigduizend toeschouwers, die er gemeen lijk wel zijn, tientallen talen hoort spreken en dat ge onder de duizenden auto's en autobussen, die 's ochtends al door het Bois de Vincennes trekken, nummerplaten uit allerlei landen in en zelfs buiten Europa ziet. Niet minder dan éénentwintig paarden staan voor de Prix d'Amérique ingeschre ven. Twintig daarvan starten op dezelfde afstand, 2600 meter, een wilde mêlée, waarin de loting van het allerhoogste be lang is, omdat een plaatsje in het voorste gelid dicht bij de railing goud waard is, wanneer het veld als uit een catapult ge schoten wegvliegt. En op 25 meter achter dat veld staat eenzaam een grote merrie, Cancannière, de winnaresse van vorig jaar met Chyriacos op de sulkey. Zij zal haar voorgift wel niet helemaal in kunnen lopen. De Italianen zijn sterk vertegenwoordigd met vijf snelle Amerikaanse imports: Egan Hanover, Tryhussy, Nibble Spencer, Saint- Claire en Scotch Thistle. De Duitsers ko men met hun prima-fokproduct Permit en de Zweden met het drafwonder Frances Bulwark. En daarbij komt het grote Franse contingent, waarvan Cyrano II en Eboué Wilkes de beste zijn. In zekere zin is Hol land ook vertegenwoordigd en wel door de in Frankrijk trainende Jan Kruithof, die met Caporal overigens niet veel kans heeft. Wanneer wij toch een voorspelling wa gen, dan geven wij Scotch Thistle, die dit keer door de Ierse duivelskunstenaar Char ley Mills wordt gereden, de beste kans, vooral als de baan hard bevroren blijft. En op de plaatsen verwachten wij Cyrano II en Frances Bulwark. Uit het verslag van onze speciale verslaggever zult gij overi gens Maandag kunnen vernemen hoe deze onvoorspelbare course zal zijn afgelopen. in Westzaan, dat de Haarlemmers op eigen veld met achtvier versloeg. Ook Zondag aanstaande zal Roda de beste winstkansen hebben. In de derde klasse komt Indo op bezoek bij Sport Vereent, dat minstens een gelijk spel kan behalen. De Amsterdammers, nummer drie op de ranglijst, spelen werkelijk boven hun stand. Animo Ready, dat tegen Victoria in Amsterdam speelt aanvang half een heeft het moeilijker dan ogenschijnlijk lijkt. De Amsterdammers zijn nog niet bui ten degradatiegevaar en hebben door het grintveld reeds een voorsprong. Toch moe ten de Haarlemmers door betere schotvaar digheid kunnen winnen. Een spannende en gelijkopgaande strijd is te verwachten bij HaarlemAurora, die om kwart over twee op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan wordt gespeeld. Aurora 2, dat op bezoek gaat bij Allen Weerbaar 3, heeft weinig kans op succes. Daarentegen moet Watervliet 2 mits volledig van Groen Geel 3 kunnen winnen. Voor de hoofdklasse competitie van de KNDB speelde in Amsterdam de Onderlinge Damvereniging I tegen dê Haarlemse Dam club I. De Haarlemmers hadden invallers voor J. H. Meure en D. Schrijnemaekers. Het werd een vinnige strijd, waarin de Am sterdammers niet over onfortuinlijkheid te klagen hadden. P. J. van Dartelen verloor namelijk in gewonnen stand en Boerkoel verzuimde een opgelegde remise. De voor lopige uitslag werd twaalfzes. Een Amerikaanse ploeg van veertien leden zal deelnemen aan de wereldkampioenschap pen kunstrijden die van 8 tot en met 15 Fe bruari in Davos worden gehouden. Bij de heren zullen vier Amerikanen meedingen naar de opvolging van hun landgenoot Richard Button die professional is geworden. Het zijn James Grogan en Hayes Jenkins, die in 1952 respectievelijk tweede en derde wer den, Dudley Richards en de zestien-jarige Ronald Robertson. Tot het team behoren voorts de dames Tenley Albright, Carol Heiss, Miggs Dean en Margaret Graham. Voor de Europese zone van de Davis Cup competitie 1953 hebben twintig landen in geschreven: Oostenrijk, België, Egypte, Frankrijk, Duitsland, Gr. Brittannië, Honga rije, Italië, Ierland, Israel, Luxemburg, Mo naco, Nederland, Noorwegen, Zweden, Joego slavië, Brazilië, Ceylon, Philippijnen en Zuid Afrika. De loting zal in de loop van de volgende week worden verricht. Bij tenniswedstrijden in Washington heeft Sedgman (Australië) zonder moeite met 63, 75 van Kramer (V. S.) gewonnen, zodat hij nu in de reeks ontmoetingen met vierdrie voor staat. Pancho Segura (Ecuador) won voor de zevende achtereen volgende maal van Ken McGregor (Austra lië). Nu met 62, 64. De Australische combinatie, versloeg Kra merSegura in het dubbelspel met 63, 3—6, 62 en leidt in de serie met vierdrie. In de finale heren dubbelspel by de Australische tenniskampioenschappen heb ben de jonge Australiërs Ken Rosewall en Lewis Hoad met 9II, 64, 108, 64 van hun landgenoten Merwyn Rose en Don Candy gewonnen. In het dames dubbelspel ging de titel naar de Amerikaanse combinatie Maureen Con nollyJulie Sampson. In de eindstrijd won dit paar met 64, 62 van de Australische speelsters mevrouw K. Hawton en mejuf frouw B. Penrose. Rosewall en Hoad, die beiden achttien jaar zijn, vormden de jongste combinatie die ooit de titel heeft behaald. De service van Rose wall was zwak, maar in het terugspelen van de service was hij accuraat en zeer regel matig. Met zijn fraaie backhand, die de te genstanders veel moeite gaf, behaalde hij tal van punten. Hoad was niet op zijn best want hij miste vaak gemakkelijke volleys en smashes. Zijn service was echter prima. Maureen Connolly en Julie Sampson zijn tot nu toe in Australië in het dubbelspel ongeslagen gebleven. Het Australische paar concentreerde de aanval op Julie Sampson, die nogal eens faalde. Maar Maureen Con nolly speelde zeer constant en mede daar door won de Amerikaanse combinatie zonder veel moeite. Van Woensdag 13 tot en met Zondag 17 Mei wordt de Ronde van België voor be roepsrenners gehouden. Er zijn vijf étappes. De eerste leidt van Brussel naar Bergen, de tweede van Bergen naar Middelkerke, de derde van Middelkerke naar Verviers, de vierde van Verviers naar Florenville en de vijfde van Florenville naar Brussel. Aan de Ronde van Duitsland, die van 9 tot en met 23 Augustus gehouden zal worden met Duisburg als begin- en eindpunt, zullen ploegen uit Frankrijk, België. Nederland, Luxemburg, Zwitserland, Italië, Oostenrijk en Duitsland deelnemen. De ronde gaat over veertig étappes van in totaal 3078,8 kilo meter. Er zijn dertig wedstrijddagen en twee rustdagen. De langste étappe is die van 19 Augustus van Neurenberg naar Frankfort, een afstand van 263,8 kilometer. De basketbalcompetitie Het heren hasketballteam van IHJ is er gisteravond in de basketballcompetitie in Haarlem in geslaagd van de ploeg van HHC met 2216 te winnen en door die overwin ning weer een aanmerkelijk betere positie op de ranglijst in te nemen dan voorheen. De speelwijze van HHC met vier spe lers verdedigen en Jale ver vooruit gescho ven faalde volkomen. Na een onzeker begin scoorde IHJ het eerst. Daarna volgde een periode waarin beide ploegen veel kan sen misten. De rust ging daarna in met een achtdrie voorsprong voor IHJ. Na de hervatting scoorden de IHJ'ers er lustig op los en pas bij de stand 21-9 kwam HHC, ook al doordat de tegenstanders het wat te kalm deden, wat meer tot tegenscoren. De uitslag werd uiteindelijk 2216. Het door ziekte van enkele speelsters ver zwakte HGA kon slechts een kleine zege boeken (1210) op HHC in de damesafde ling. Vrijwel de gehele wedstrijd hadden de dames van HGA het initiatief, doch het schot met richting ontbrak volkomen. Uitslagen De uitslagen van Vrijdagavond luidden: Dames: IHJ—PSVH 2 12—13; HHC—HGA 10—12; Antilopen 3—HGA 3 10—20; HOC 3 —OK 2 6—11. Heren: Antilopen 3—HGA 4 18—16; HOC 2—RAO 2 16—26; PSVH—Schoten 14—25; HHC—IHJ 16—22. ADVERTENTIE Nicotine en pyridine worden door de filter-tip in belangrijke mate aan de rook onttrokken Het aroma blijft volkomen behouden. De uitslagen van de vierde dag van het tournooi om het tweede klasse biljartkam pioenschap in Haarlem luidden: car. brt. ser. gem. Duin 150 33 24 4.54 Van den Koersel84 33 17 2.54 Broers 150 27 33 5.58 Steenbergen 72 27 9 2.66 Duin 150 30 19 5.11 Timmer 139 30 18 4.63 Handgraaf 150 30 33 5.11 Schermerhorn 99 30 9 3.30 Het volleybalprogramma voor Maandag en Woensdagavond aanstaande is als volgt: Maandag Dames. 1ste klasse: VCR—PSVH; PWN— OSS; PSVH 2—Rap. Dames, 2de klasse: Die Raeckse 2—VCR 2; BGVRap. 2; Velox 2Ramplaan. Dames, 3de klasse A: PSVH 3Leonidas; HBC 2—GIOS; HBC 3—BGV 2. Heren, 1ste klasse: HVS 2—VCR; CIOS— OSS; PSVHBrandweer. Heren, 2de klasse A: VeloxPSCB. Heren, 2de klasse B: PSVH 2—CIOS 3; HVS 4—Rap. 2. Heren, 3de klasse A: Rap. 3Spaarnestad. Heren, 3de klasse B: HBC 3Leonidas; SportiefDie Raeckse 3. Woensdag Dames, 1ste klasse: PSVH 2Die Raeckse; OSS—VCK; Velox—Rap. Dames, 2de klasse: OVRARamplaan; HBC—Die Raeckse 2; BGV—VCR 2 Dames, 3de klasse B: Die Raeckse 4HBC 5; MHSVOVRA 2; StampersSpaarnestad. Heren, 1ste klasse: Die RaeckseCIOS; VCR—VCK. Heren, 2de klasse A: VeloxBrandweer 2. Heren, 2de klasse B: BGV—HBC; PSVH 2 —PWN; CIOS 3—Velox 2. Heren, 3de klasse B: Rap. 4Die Raeckse; Ramplaan 2GIOS; Die Raeckse 2Leo nidas. (Van onze schaakmedewerker T. D. v. Scheltinga) Hoewel het Vrijdag voor de internationale hoofdgroep der „Hoogovenschakers" een rustdag was, „nodig" vanwege de bonte avond, werd de dag niettemin nuttig be steed om de verschillende hangpartijen af te werken. Het is schoon schip geworden en voor de hardste werker, Kramer, werd het zelfs een uitstekende dag, want uit zijn drie afgebroken partijen scoorde hij niet minder dan 21/2 punt, met het gevolg, dat hij een flinke sprong omhoog maakte. Op de score-tabel dan wel te verstaan, want de Friese kampioen is de rust en eenvoud zelve. De resultaten van deze „schoonmaak" waren: KramerDonner 1-0; Cortlever Kramer V2-V2'. TrottKramer 0-1; O' Kellyv. Scheltinga %-Vi; v. Scheltinga Heidenfeld 1-0. Bij het ingaan van de laatste twee ron den is de stand nu: 1. Rossolimo, 7 p., 2. O'Kelly 6V2 P-> 3 tot en met 7. Dr. Euwe, Donner, Kramer, v. Scheltinga en Toran, allen 5V2 p., 8. Füster, 4i/2 p., 9. Bouwmeester ZV2 p., 10. Cort lever 3 p., 11 en 12. Heidenfeld en Trott, elk 1 p. Niet minder dan 5 spelers met 5V2 punt. Het belooft nog te zullen spannen, al heeft Rossolimo verreweg de beste papieren en zal er heel wat moeten gebeuren, wil hem de eerste plaats ontgaan. Voor vandaag luidt het programma (deze ronde begint al om 13.30 uur): Hei denfeldKramer; Rossolimov. Schel tinga; ToranCortlever; Bouwmeester O'Kelly; DonnerFüster; TrottEuwe. Lagere regionen Jeugdgroep: Geusv. d. Broek x/z-Vz\ HeilemanSomers Vz-Yz', HeimHameka V2-V2Kerstenv. Son 0-1; Marthaler v. Geet V2-V2, Tienkampen. Hoofdgroepen: Diemer Donk 0-1; Mulder v. L.D.Diemer 1-0. Over het wielertalent Fausto Coppi gaat het volgende verhaal. Toen de kleine Fausto van vader Coppi moest zorgen dat er wat geld kwam in de huishoudportemonnaie van mama Coppi, kreeg hij een baantje bij een kruidenier in een naburig dorpje. Dat dorpje was echter te ver af en dus kreeg de jonge Coppi een fiets voor zijn verjaardag. En u begrijpt het al wel van dat moment af begon hij naam te maken. Want toen Fausto op een keer een groep trainende wegrenners tegen kwam en deze smalende opmerkingen maakten over het fietsen van het lange magere jongetje, nam deze dat niet. Hij kwam dan ook ver voor de wielerprofs bij zijn baas aanVan dat moment af ont wikkelde zich het talent van de jonge Italiaan steeds verder totdat.... ja tot dit moment,waarop de organisator van de grootste krachtproef van een wegrenner de Tour de France alle mogelijke foefjes moet aanwenden om te zorgen dat Coppi niet opnieuw de Tour gaat winnen. Om hem te temmen dus. Of dat zal lukken? Wie geregeld over de ver richtingen van de campionissimo leest zal dat ten zeerste betwijfelen. WANT het is al meer bewezen dat Fausto Coppi, de ontembare, niet te bedwingen is. Als hij zo tijdens wegwed strijden in het grote peloton op zijn kans wacht en iedere concurrent hem nauwgezet in het oog houdt om er als de kippen bij te zijn als de Italiaan iets gaat uithalen, dan is meer dan een maal bewezen dat als Coppi werke lijk plotseling zin krijgt hij toch niet te houden is. Niet zonder en niet met renners die hem in de gaten houden. Coppi won de Tour vap verleden jaar. Dat stond al enkele étappes voor Parijs vast. Er kon hem een voudig niets meer gebeuren. Daar moet een einde aan komen, vond de grote organisator Jacques God- det. Maar hoe? Met wat voor maatregelen kan deze energieke 'Fransman er nu voor zorgen dat niet Coppi, maar een landgenoot en dan liefst de steeds weer omhoogge stoken Bobet de Tour wint? Weken geleden al is dus Goddet begon nen met stemming te maken voor zijn evenement. Dat het nog vele maanden zal duren voor dat de Tour de France begint schijnt niemand in Frankrijk iets te deren. Als ze maar over de Tour iets kunnen lezen, dan is het de Fransen al lang goed. En dus verslinden zij alles wat er maar over geschreven wordt. Vooral nieuwtjes, zoals Goddet onlangs lanceerde. ZO voerde Goddet de puntentelling in. Dat wilde zoveel zeggen dat naast het algemeen klassement iedere renner ook nog Coppi niet zoals zovele vorige malen toen het reeds lang duidelijk was wie met de eer zou gaan strijken. En dat kunnen wij ons best voorstellen. Evenals trouwens anderzijds de woede van de directeur van de Bianchi-fabriek, de werkgever van de Italiaan, en Fausto Coppi zelf. Zo staat dus de Tour de France, die pas op drie Juli in Straatsburg begint, al weer lang in de belangstelling. Eén doel heeft de slimme Goddet dus al weer bereikt. Bobet een plaats krijgt in het klassement dat het aantal punten aangeeft. Punten, die worden toegekend naar waarde van de plaats in het klassement van iedere étappe van de Tour. Verder bepaalde Goddet dat slechts één tijdrit een van de sterkste troeven van Coppi zou worden gereden en dat voorts op de bergtoppen geen tijdbonifica- ties meer zouden worden gegeven. En alsof dat nog niet genoeg was, zo vond de orga nisator tevens dat uit een plaats in Oost- Frankrijk gestart diende te worden dus enkele gemakkelijke étappes voor de bergtoppen en dat het aantal werkelijke berg-étappes ook weer zo'n sterk punt van Coppi beperkt zou worden tot twee. HET is dus wel overduidelijk dat Goddet Coppi en natuurlijk nog enkele andere sterke klimmers uit het buitenland (Koblet, Kübler, Ockers) dwars wil zitten. Alleen om de grote favoriet Bobet eindelijk eens winnaar te maken? Natuurlijk niet. Goddet gaat van het standpunt uit zoals hij in zijn blad l'Equipe steeds weer schrijft dat het zo lang mogelijk een vraag moet blijven wie de Tour zal winnen en dus ONTELBARE malen kan men ze zien tijdens voetbalwedstrijden, die hin derlijk appellerende en protesterende spe lers. Spelers, die niet begrijpen dat de scheidsrechter de baas is en heus niet voor gezegd behoeft te worden. Niet alleen in Nederland. Ook in Engeland. In New Chro nicle lazen we over een duur protest in de wedstrijd tussen Manchester United en Millwall. De leeuw tegen de muis dus. De muis gaf in dit geval goed partij. Zo goed zelfs dat in deze cupwedstrijd de leeuw maar geen succes kon boeken. Het bleef maar nul-nul. Totdat een buitenspeler van Manchester een voorzet gaf, die vol gens de doelman van Millwall achter was geweest. Vlak voordat de voorzet bij hem was, keerde hij de bal zijn rug toe en protes teerde luid en hevig bij de scheidsrechter. Het werd een doel punt en.het bleef een doelpunt. Met een mistroostig ge zicht verklaarde de manager van Millwall na afloop dat het ap pelleren van zijn kee per hem zevendui zend pond sterling had gekost. In Ne derlands geld zo'n vlotte zeventigdui zend gulden. Als de wedstrijd in een ge lijk spel geëindigd was, had die namelijk overgespeeld moeten worden. WIE eens bekijkt wat de athleten uit de wereld zo al tijdens de Olympische Spelen hebben ge presteerd in het num mer polsstok-hoog springen zal al gauw tot de ontdekking komen dat de Neder landers nooit iets in te brengen hebben gehad en dat het steeds de Amerika nen zijn geweest die met het Olympische goud gingen strijken. Wij geven u de lijst van 1896 af. Athene 1896, W. W. Hoyt (3.30 m.); Pa rijs 1900, I. K. Baxter (3.30 m.); St. Louis 1904, C. E. Dvorak (3.50 m.); Londen 1908, E. T. Cooke (3.71 m.); Stockholm 1912, H. S. Babcock (3.95 m.); Antwerpen 1920, F. K. Foss (4.09 m.); Parijs 1924, L. S. Bar nes (3.95 m.); Amsterdam 1928, S. W. Carr (4.20 m.); Los Angelos 1932, W. W. Miller (4.31 m.); Berlijn 1936, E. Meadows (4.35 m.); Londen 1948, O. G. Smith (4.30 m.) en Helsinski 1952, R. Richards (4.55 m.). Allen Amerikanen, waarbij wij er op wijzen dat het wereldrecord met 4.77 meter al in handen is van een Ameri kaan: C. Warmerdam. Ter illustratie van de hegemonie van de V.S.-athleten vertel len wij u nog het volgende. Bij de eerste athletiekwedstrijden in dit seizoen op overdekte banen in Amerika is Bob Richards u weet wel, de „vliegen de dominee" met een sprong van 4.57 meter voor de dertigste maal in zijn car rière op deze hoogte of hoger gekomen! Iets wat tot nu toe alleen Warmerdam heeft gepresteerd. U vindt het nog maar zo-zo? Wel, het Nederlands record van C. Lamoree staat sinds 1946 op 3.98 meter. E. K. VOETBAL IN ENGELAND. De voor de derde ronde van de bekercompetitie in Engeland overgespeelde wedstrijden hadden het volgende resultaat: Scunthorpe United Sunderland 12; Colchester United Rotherham United 02. Dames: mevr. v. Aalstmevr.Kleyn, afge broken; mevr. v. d. Veenmej. Bruce 0-1; mevr. Veismej. Bussers 0-1; mej. Bouw manmevr. Roodzant Vz-Vi> mej. Bacic— mevr. Heemskerk 1-0; mevr. Roodzant— Bob Richards: overwinnaar in Helsinki, In een in Melbourne afgelegde verklaring gaf de heer A. W. Coles, voorzitter van het Contrölecomité voor de Spelen in 1956, uiting aan de vrees dat Chicago „een woordje zou gaan meespreken en ons de Spelen zou ontnemen" indien de ruzie over de kosten van de Spelen voortduren. De heer H. G. Alderson, president van het Asutralische Olympisch Comité, verklaarde evenwel dat het niet de minste twijfel leed of de Spelen zouden in Melbourne worden gehouden. De eerste minister van dé staat Victoria, de heer John Cain, die gezegd had dat net werk aan het grote stadion stopgezet zou worden in verband met de financiële moei lijkheden, verklaarde later: „Wij zullen het werk niet langer ophouden dan nodig is en ik geef het publiek de verzekering dat de Spelen doorgang zullen vinden". Avery Brundage, president van het I.O.C. heeft de Australiërs dringend aangeraden een eind te maken aan het gekibbel over de kosten van de Spelen. „Als jullie zo dwaas zijn om nu nog te blijven twisten over de plaats en de financiering van het stadion zal Mel bourne de Spelen zeker kwijt raken", zei hij. Brundage voegde hieraan toe dat hij de heer Coles telegrafisch om een volledig officieel rapport zou verzoeken en dat wellicht op korte termijn een spoedvergadering van het I.O.C. zou worden uitgeschreven. Intussen heeft de heer Cain een onder houd met de Australische premier Robert Menzies aangevraagd over het financieel aspect van de organisatie der Spelen. De burgemeester van Melbourne, de heer Brens, heeft verklaard dat hij bereid was om zo nodig een oproep tot het publiek te richten om gelden bijeen te brengen. Hij was er van overtuigd dat het publiek geen enkel bezwaar zou maken om in de kosten bij te dragen. Onder gunstige omstandigheden zon, geen wind en een prachtig sneeuw- oppervlak heeft de vijfentwintig jarige Nederlandse skivereniging Vrijdag voor de eerste maal in haar bestaan een lange afstandwedstrijd gehouden in Val d' Isère, die als proefneming uitstekend is geslaagd. Winnaar werd de Haagse student Paul van Lookeren Campagne, die de vijf kilometer in 44 min. 18,8 sec. aflegde. Het pleitte voor de 27 deelnemers dat zij, ondanks het ontbreken van de speciale ski's voor dit nummer en onvoldoende training, geen van allen wilden opgeven. Zij passeer den allen de eindstreep. Het was geen zwaar traject, want het hoogteverschil bedroeg slechts 74 meter. Maar voor ongetrainde skiërs betekende dit toch altijd een zware opgave. Te meer omdat de Nederlandse deelnemers niet be schikken over de uiterst lichte ski's die hiervoor worden gebruikt en die tevens voorzien zijn van een bijzondere binding, zodat de schoen alleen maar met de neus aan de ski wordt vastgeklemd. Na de winnaar kwamen respectievelijk binnen Peter Heinen uit Amsterdam in 51 min. 23,8 sec., Hans Henkes uit Breda in 52 min. 8,8 sec., Hans Beets uit Scheveningen in 52 min. 52,2 sec. en Deknatel uit Den Haag in 53 min. 56 sec. Als elfde eindigde de voor zitter van de Nederlandse Skivereniging de heer L. A. H. Enthoven (Wassenaar) in 60 min. 57,6 sec. EGYPTE VERLIEST VAN JOEGOSLA- Vlë. De interland voetbalwedstrijd tussen Egypte en Joegoslavië, die voor vijftiendui zend toeschouwers in Cairo werd gespeeld, eindigde in een drieeen overwinning voor de Joegoslaven. Bij rust was de stand gelijk eeneen. DUITSLAND WINT LANDENWED- STRIJD TEGEN OOSTENRIJK. De turn- wedstrijd tussen Oostenrijk en Duitsland, die in Wenen werd gehouden is door Duitsland gewonnen met 346.55 tegen 328.40 punten HECHT WINT VAN TONTINI. De Duitse bokskampioen in het halfzwaarge- wicht Gerhard Hecht heeft de Italiaanse kampioen Tontini verslagen door k. o. in de zesde ronde.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8