Toch zal Castricum altijd tuinders houden" Verkeerstechniek? Volop lente op de Beverwijkse bloemenveiling AUTORIJSCHOOL „REMIT Agenda voor Beverwijk Aansluiting bij de IJmuidense citograaf goedgekeurd Uit de circulatie Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Or J. Schouten, Watervliet 4 uit de korf balcompetitie genomen Groentemarkt nog in mineur Marionettentheater voor Kunstkring „Voor Allen" 10 Nieuwjaarsrede van burgemeester Smeets: Groente voor vreemde tafels Wouter Paap sprak over Mozart Bouwvergunningen verleend „Amicitia" speelde op „Duinenbosch" Installatie hoofdingeland „Twee bolhoeden naar Londen" voor de ABGG OLD CLOTHES MEW Veertien Februari „paardendag" Scheepvaart ZATERDAG 24 JANUARI 1953 De Castricumse gemeenteraad kwam Vrijdag voor de eerste maal in 1953 bijeen, onder meer om burgemeester C. F. Smeets' nieuwjaarsrede te beluisteren, die zowel een overzicht over het oude als een prognose van het nieuwe jaar inhield. Dat het voor Castricum de eerste keer was, rechtvaardigde de heer Smeets met de opmer king, dat hij de nieuwjaarsrede tot een traditie wilde verheffen om de gemeentenaren belangstelling bij te brengen voor alles, wat er in Castricum leeft. De plaats had in 1952 een vestigingsoverschot van 333 personen; het zielental bedroeg op 31 December 10.016, waarvan (op 13 Mei) 5439 stemgerechtigden. Uiteraard vroegen de huis vesting en het probleem van de verdringing van de tuinbouw door de industrie zijn aandacht, 't jaar 1952 was niet onbevredigend ten aanzien van de woningbouw door dat er 136 huizen bijkwamen en er op het eind van het jaar nog 52 in uitvoering waren. Maar niettemin waren er toen nog 231 woningzoekenden ingeschreven, waarvan 91 naar uitbreiding speuren. „Al zal de uit breiding nog wel enige tuingrond vergen, toch zal in Castricum de tuinbouw blijven bestaan. Daarom heeft de gemeente dan ook in Bakkum grond aangekocht, die ze graag aan bonafide tuinders zal afstaan", aldus de raadsvoorzitter. Castricums gezondheidstoestand is goed. De politie was uitermate actief, zei de bur gemeester; er zijn niet minder dan 1581 verbalen opgemaakt, waarvan 67 wegens misdrijven. De in 1952 opgerichte vereni gingsraad ondervond zijn volle waardering, maar hij knoopte er direct aan vast, dat in 1952 3609 minder aan vermakelijkheden is uitgegeven dan het jaar tevoren. Vis, groente en kaas De belangstelling van de weekmarktbe zoekers gaat, naar een onderzoek heeft uitgewezen, speciaal uit naar vis, groente en kaas, zo deelde hij voorts mede, om vervolgens te vertellen, dat Castricum 14 gezinnen, 9 alleenstaanden en 5 kostgangers steunt uit hoofde van Maatschappelijk Hulpbetoon. Het aantal dag-strandbezoekers schatte hij op 200.000 gemiddeld) het was niet min der druk dan in 1951, maar er werd wel minder verteerd. Politie, reddingsbrigade en E.H.B.O. kregen een speciale pluim voor hun activiteit en tenslotte noemde de bur gemeester enige belangrijke punten voor het nieuwe jaar: een nieuwe brandweer auto en de bouw van een brandweerkazer ne, een nieuwe begraafplaats, een riole ringsplan en 22 arbeiderswoningen in een partieel uitbreidingsplan. Raadsvergadering Als eerste agendapunt na deze toespraak stond het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid de heer J. J. Bollen (Castricums Belang) op de agenda. Hij neemt de plaats in van de heer A. H. J. Beyersbergen van Henegouwen, die zich weer heeft aangemeld als lid van de K.V.P. De nieuwe begraafplaats De aanleg van een nieuwe algemene be graafplaats is door Gedeputeerde Staten van bezwaren voorzien. Gedeputeerden achtten het niet gewenst dat nu al de hele dodenakker wordt aangelegd, en waren van oordeel dat voorlopig kon worden volstaan met de aanleg van een terrein voor de eer ste 10 a 15 jaren, met bijzondere ruimten samen ter grootte van 7600 vierkante meter. De kosten zullen dan voor de aanleg be dragen 80.000 en' voor het afgraven van het terrein aan de Vinkebaan 7000. De raad besloot een nieuw crediet te verlenen van 87.000. Geen vierde arts De aanstelling van een vierde arts kon niet de goedkeuring verkrijgen van de vroede vaderen. De drie reeds aangestelde gemeente-artsen waren van mening dat een vierde arts overbodig was. Bij hen was de vraag gerezen „of het gemeentebestuur elke nieuwe arts, die zich in Castricum vestigt, tot gemeente-arts wil aanstellen". Hierdoor zou een heel college van gemeente-artsen ontstaan, hetgeen zij absoluut overbodig vinden. Het college bleek deze mening te delen, doch de heren J. Bastiaanse (C.H.U.) en Th. Berlee (K.V.P.) brachten bezwaren in het midden. Tenslotte werd een voorstel in die richting niet gesteund en de vierde man komt er niet. Naar de citograaf Ook Castricum heeft zich bij de Citograaf- organisatie van de firma Vermande en Zo nen te IJmuiden aangesloten en daarvoor werd op de kapitaalsdienst een crediet van 3800 en op de gewone dienst een crediet van 1100 beschikbaar gesteld. Subsidies De raad heeft ingevolge een voorstel van B. en W. een subsidie-regeling goedgekeurd ten behoeve van die verenigingen welke algemene jeugdvorming ten doel hebben, alsmede van de Castricumse gymnastiek verenigingen. Ambtenarenreglement gewijzigd De raad gaf vervolgens zijn fiat aan de wijziging van het ambtenarenreglement, zodat Castricum nu in de van rijkswege geldende regeling past. Voor de speciale exportveiling in Castri cum bestond Donderdag, zowel van de zijde der tuinders als handelaren, een be hoorlijke belangstelling. De 45.000 kilo peen welke werd aangevoerd, ging vlot van de hand, en 25.000 kilo was geschikt voor export. Kwaliteit b besomde 12.40 13.20 per 100 kilo, waar kwaliteit c een prijs van 10.4911.60 tegenover stelde. Het binnenland nam de resterende 20.000 kilo d-peen voor haar rekening voor 8.80 10.10. Ook schorseneren werden behoorlijk aan gevoerd, namelijk 6750 kilo. De noteringen waren als volgt: schorseneren 1 53-66 cent per kilo, 2. 32-52, 3. 15-20 en 1 b 48 cent per kilo. Vitesse-gym naar Leiden Aan de Bondswedstrijden welke Zondag te Leiden worden gehouden nemen 3 da- mesploegen van de R.-K. Gymnastiekver eniging Vitesse uit Castricum deel. Zij ko men uit in de wedstrijden A, B en C en zullen de reis naar Leiden maken in sa menwerking met de gymnastiekvereniging „O.Z.O." uit Purmerend. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst is van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur in han den van arts A. H. v. d. Werff, Bakkum- merstraat 48, telefoon 428. Voor hetzelfde tijdvak neemt zuster A. de Reus, Jacob Catsstraat 19 de wijk- en kraamverpleging waar. Fietsendiefstal Twee fietsen zijn Donderdagavond in Castricum gestolen: een dame kwam tot de ontdekking dat haar gloednieuwe fiets, die zij achter de R.-K. Jongensschool had neergezet door anderen was meegenomen. Een bij het Jeugdhuis gestalde herenfiets verdween een uur later. De Castricumse rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. ADVERTENTIE Iedere Woensdagavond van 8—10 uur geven wij les in de nieuwe verkeers regels en -borden. Ook voor niet- leerlingen van onze school 3 p. avond! Hagelingerweg 134 - Tel. 8930 IJmuiderstraatweg 177 Tel. 4800 ZATERDAG 24 JANUARI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De schrik van de 2e Compagnie, korporaal Snozzel". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Levend ingemetseld". W. B. Theater, 8 uur: „De plunderaars". Veilinggebouw 't Centrum: „Streven naar kunst", toneelvoorstelling „In een andere wereld". ZONDAG 25 JANUARI. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: Als Zaterdag. Lvxor Theater, 2.15 uur: „Leve de samba". 4.30, 7 en 9.15 uur: „Levend ingemet seld". B. Theater, 2.30 uur: „Terreur in rizona", 4.30 en 8 uur: „De plunde raars". MAANDAG 26 JANUARI. Bioscopen als Zaterdag. Voor de eerste keer in zijn bestaan heeft de Castricumse kunstkring Elckerlyc Don derdag een muziekavond gehouden en wel in het Corso-theater, waar de bekende com ponist en muziek-essayist Wouter Paap een voordracht hield over het leven van Mo zart. Uitvoerig gipg Wouter Paap in op de levensomstandigheden waaronder Mozart leefde en haast de hele levensloop liet hij de revue passeren. Het was voor de aan wezigen vooral een genoegen naar het pianospel van de heer Paap te luisteren: de D-Mol Fantasie van Mozart is met grote begaafdheid vertolkt en voor velen was het een teleurstelling, dat hij zich niet meer keren achter de vleugel zette. De woningbouw vindt in Castricum ge stadig voortgang. Deze week heeft het col lege van B. en W. aan de volgende per sonen een bouwvergunning verleend: aan H. Boonkuft en J. Klinkenberg voor de bouw van een dubbel-woonhuis aan de P. C. Hooftstraat; aan H. A. Siebelink-Otten en P. Brakenhoff eveneens voor een dub bel-woonhuis aan de P. C. Hooftstraat, en aan de Henry Schuitstraat. Het aantal uit gereikte vergunningen bedroeg ditkeer 5. Brigade-wedstrijden te Alkmaar Zaterdag 14 Februari worden er te Alk maar Nationale Brigadewedstrijden geor ganiseerd. Ook de Castricumse Reddings- Erigade „De Strandlopers" neemt aan deze wedstrijden deel. Dit gebeuren vindt plaats in de Alkmaarse overdekte zweminrich ting. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Maria Margaretha, d. van W. van Tunen en M. Vendel; Cornelia Maria, d. van C. Nanne en G. Druijven; Johanna Anna Gertruida Maria, d. van J. A. Tiebie en J. M. Veldt; Tbeodorus Petrus Maria. z. van P. Dekker en W. M. A. Zonneveld; Wil- helmina Francisca Engelina, d. van F. Wulp en A. G. Zonneveld; Engelbertus Gerardus Antonius, z. van A. P. de Rooij en M. J. de Zeeuw. ONDERTROUWD: Sijbrand Zijlemaker wonende te Castricum en Sijtje Scholte, wo nende te Weesp; Johan Hendrik Lokken, wonende te Onstwedde en Harmke Meeringa, wonende te Castricum. GEHUWD: Cornelis Zonneveld en Wan- derdina Harms, beiden wonende te Castri cum. OVERLEDEN: Floris Twisk, oud 57 j„ geh. met J. G. Scheerman, wonende te Castricum; Hendrik Jan van der Klip, oud 77 j., wed. van M. IJ. Sulkers, wonende te Leiden; Jo hanna Catharina Susanna van der Meer, oud 65 j., geh. met J. Vriend, wonende te Castri cum; Cornelia Wilhelmina Visser, oud 62 j., wed. van J. Kruijtbosch, won. te Castri cum, overleden te Alkmaar; Johanna Sassen, oud 81 j., wed. van N. C. Boomers, wonende te Castricum. Agenda voor Castricum ,,Corso"-theater, Dorpsstraat. Zaterdag 20 uur, Zondag 15 en 20 uur, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag: „Lime light". Deze bankbiljet ten van 25 gulden worden uit de cir culatie genomen. Het zijn roodbrui ne biljetten, geda teerd 7 Mei 1945. Zij dienen vóór 1 Februari ingewis seld te worden bij agentschappen of correspondent schappen van de Nederlandsche Bank. Na die da tum is inwisseling uitsluitend bij het hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank in Amster dam mogelijk. De toneelvereniging Amicitia uit Sant poort verzorgde Donderdag een toneel avond voor patiënten en personeel van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Castricum en onder regie van de heer Hün- sche is met groot succes ,,'t Nestje van de antiquair", een t blijspel in drie bedrijven door Hans Nesna over het voetlicht ge bracht. Ontegenzeggelijk is het spelen van dit stuk een zware taak: het werd kort geleden voor het amateurtoneel vrij ge geven en bij die gelegenheid hebben wij spel en stuk aan een uitvoerige recensie onderworpen. Van de medespelenden komt W. Kuiper als de vertolker van de antiquair Maurits Diamant weer alle lof toe en Bep v. d. Mo len zette op de juiste wijze de dochter Eef op het toneel. Te elfder ure kreeg mevrouw Everding de rol van Mary op haar schou ders wegens ziekte van een der speelsters en zij kweet zich uitstekend van haar taak. Op de in hotel Meijer gehouden vergade ring van het college van hoofdingelanden Castricummerpolder is de heer A. J. Cor- nelisse als hoofdingeland geïnstalleerd door de voorzitter de heer C. P. Spaansen. In de rondvraag vroeg de heer J. Dam de aandacht voor de verbetering van het tweede gedeelte van de Uitgeesterweg, het stuk gelegen tussen de primaire weg en Uitgeest. Zodra de weersomstandigheden gunstig zijn, zal met de verbetering worden begonnen, besloot men. Predikbeurten Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. J. Donzel- man uit Amsterdam. Geref. kerk, 10 uur: prof. dr. R. Schip pers uit Amsterdam; 17 uur: Candidaat J. Banga uit Noord-Bergum. Herv. Evang. Ver.: geen dienst. Zie Herv. Gem. Supporters gaan feesten De grote zaal van het Jeugdhuis aan de Overtoom is Woensdag 4 Februari het do mein van de R.-K. Supportersvereniging „Blauw-Zwart". Alsdan zal het R.-K. toneelgezelschap De Kempenaers uit Am sterdam opvoeren het toneelstuk „Nisla Perdens". Twee maal een stampvol Luxor-Theater genoot gisteravond van een filmvoorstel ling, die door de Algemene Beverwijkse Culturele Commissie voor haar leden werd gedraaid. Het bijzondere Engelse product, dat op fijngeestige wijze de belevenissen van twee mijnwerkers, de gebroeders Jones, weergeeft, die elk een hoofdprijs hebben gewonnen van een groot Londens dagblad en dan de metropool intrekken: onwennig schuifelend en tenslotte elk op een apart paadje terechtkomend. Dit droog-humoristische Britse product heeft de leden van de A.B.C.C. een prettige avond bezorgd. Het voorprogramma bevat te een Amerikaanse musical van het betere genre. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de periode van 16 tot en met 23 Januari het volgende mede: Oostenrijk was in deze verslagweek de grootste afnemer van witte kool. Dit land nam 230 ton af. Frankrijk, Italië, België en Duitsland hadden ook belangstelling voor dit product. De noteringen voor witte kool lagen tussen f 6 tot f 8.20 per 100 kg. Frankrijk, Bélgië en Duitsland waren ook afnemers van rode kool, bij een prijs van f 7f 12.30 per 100 kg. Gele savoye kool werd hoofdzakelijk door Duitsland afgenomen. De prijs van dit product bewoog zich tussen f 6.50 f 8.80 per 100 kg. Bij langzaam teruglo pende aanvoer bracht groene savoye kool f 10.70—f 17.70 per 100 kg. op. Hoewel de prijs van de uien iets flauwer was, is deze toch nog gunstig te noemen. Door diverse landen werd dit product aan gekocht tegen 2227 cent per kg. Schorseneren bleven op hetzelfde prijs peil staan en werden voor 5862 cent per kg. aangekocht. Breekpeen bracht f 12.60—13.50 de 100 kg. op, terwijl waspeen 1624 cent per kg. noteerde. De prijzen voor ronde kroten bewogen zich tussen f 11.9012.70 per 100 kg. Ongeschoonde spruiten dalen iets in prijs. De noteringen in deze verslagweek lagen tussen 3042 cent per kg. Ge schoonde spruiten bleven vrij stabiel in prijs en brachten 6586 cent per kg. op. Het witlof werd voor 4455 cent per kg. aangeboden en bleef hiermede op het zelfde prijspeil van de vorige verslagweek. Prei en knolselderij bleven nog goed ge vraagd. In Venlo kwamen noteringen voor van prei, welke lagen tussen 4065 cent per kg., in het overige deel van het land ging dit product voor 30—45 cent van de hand. Knolselderij bracht 1727 cent per stuk op. De boerenkool deed gemiddeld 1322 cent per kg. Hoewel de noteringen van appelen en peren iets vaster kwamen te liggen, is de afzet nog niet bevredigend. ADVERTENTIE Voorzitter der A.R. Kamerfractie en leidet van de A.R. Partij, zal op MAANDAG 26 JANUARI spreken in de ICHTHUS-KERK te IJMUIDEN. Onderwerp is: TIJO EN T A A IC Bezoekt deze zeer belangrijke vergadering en houdt deze avond vrij De houding van een aantal leden van de korfbalvereniging „Watervliet" heeft het bestuur voor de moeilijke taak gesteld maatregelen te nemen om aan deze naar zijn mening onsportieve houding, waardoor niet alleen de eigen vereniging, maar ook en nog meer de tegenstanders en scheids rechters wegens niet-opkomen werden ge dupeerd, een einde te maken. De fout heeft er toe geleid Watervliet 4 uit de competitie te nemen en dus met spe lers van dit team het derde twaalftal aan te vullen. Dit besluit zal zijn stempel kunnen druk ken op het verdere competitie-verloop. De senioren-twaalftallen staan er toch al niet zo bijster goed voor en ze zullen het extra moeilijk hebben in de voor Zondag vastgestelde uitwedstrijden. Watervliet I gaat bij OBZB op bezoek in Amsterdam Noord; Watervliet 3 ontvangt Nieuw Flora I. Watervliet I bestaat uit de dames T. Waagmeester, R. Weymar, D. Hartman, B. Koet, J. Kluft, C. v. Ladesteyn en de heren S. Hartman, W. Berghuis, A. de Vries, M. Veerbeek, J. v. d. Berg en F. Vos. Watervliet 2 bindt de strijd aan met de dames L. Leyenaar, D. v. d. Molen, C. v. Zutphen, R. Leyenaar, A. Tuinzaad, C. Z. en de heren A. Verkerk, A. Redeker, A. R. Verkerk, B. de Crocq, H. Mol en F. Allan. Voor de Watervliet-jeugd zijn voor van middag vastgesteld: Watervliet AHaar lem A; Watervliet jun.-Animo Ready A en Haarlem CWatervliet B. Het zachte weer was niet bevorderlijk voor de gang van zaken op de Kennemer groentenmarkten. Hoewel enkele produc ten duur waren, bleef de prijs van andere soorten bedenkelijk laag. Spruiten waren ruim vertegenwoordigd maar bleven voor het meerendeel onder de 50 cent per kilo; geschoonde spruiten brachten het een dubbeltje hoger. Voor prei bestond alle animo, hiervan gingen flinke partijen voor de export weg en er is tot 58 cent per kilo betaald. Selde rij-knollen liepen op tot 35 cent per stuk. Er is nog steeds een ruim aanbod in waspeen waarvoor tot 23 cent per kilo werd betaald. Boerenkool maakte Vrijdag een goede beurt, door op te lopen tot 28 cent per kilo de overige koolsoorten bleven onder de 15 cent,. Witlof is er weinig en er werd van 3851 cent per kilo voor betaald. Er is eveneens veel animo voor rabarber, ADVERTENTIE Uw kleding binnen één dag gereed Koningsplein 10 - Tel. 4886 De Velser Kunstkring „Voor Allen" heeft ook de leden te Santpoort kennis laten maken met Bert Brugmans' Mario nettentheater. Dit geschiedde Vrijdag door middel van een tweetal voorstellingen in het Hervormd Jeugdgebouw, waarvan een matinée geheel voor de kinderen. Bert Brugman heeft zijn poppen een ge heel apart karakter gegeven en elke figuur is een juweeltje. De variatie die hij op zijn betrekkelijk kleine toneel brengt, is be wonderenswaardig. Hoewel bijna alle pop pen een sterk caricaturale inslag hebben gekregen, wordt de toeschouwer onmiddel lijk onder de bekoring van dit charmante schouwspel gebracht en is hij al spoedig geneigd, het vertoonde als een realitgit te aanvaarden. Uit alles spreekt de ongebreidelde fan tasie van de ontwerper, die zijn artistieke neigingen geheel in deze kleine sprookjes wereld uitleeft. Het verwonderde mij daarom, dat hij deze fantasie door de op voering van de opera „Paljas" aan banden heeft gelegd. Brugman maakte daarbij ge bruik van de volledige operamuziek, zoals deze door solisten, koor en ofkest van de Scala te Milaan werd uitgevoerd. Deze op namen worden langs mechanische weg ten gehore gebracht, terwijl de marionetten bij de opvoering een zuiver mimische rol ver vullen. Hierdoor was er dikwijls van een zekere verstarring sprake, omdat de uit drukkingsmogelijkheden met poppen ten slotte beperkt zijn. En hoe verbluffend knap de verschillende figuren uit deze opera ook zijn vervaardigd, toch kreeg de voorstelling over de gehele linie een enigs zins parodistisch karakter en dit is de be doeling van Brugman ongetwijfeld juist niet geweest. Hier kwam de voortreffelijke muzikale uitvoering op het eerste plan en waren de marionetten strikt genomen slechts bijzaak. Bij het zangspel „Het Oude Lied" was de muziek daarentegen aan de opvoering ondergeschikt gemaakt en vervulden de poppen weer een individuele rol. En ook de dialoog moest hier worden aangewend om de illusie der marionetten te verhogen, hetgeen Bert Brugman in de gelegenheid stelde een persoonlijk stempel op de voor stelling aan te brengen, waardoor dit „Oude Lied" tintelde van humor en geest. „Paulus <le Boskabouter" De kindervoorstelling, die 's middags in dezelfde zaal voor de Santpoortse jeugd gehouden werd, had grote belangstelling getrokken. Honderden kinderen genoten met luidruchtig enthousiasme van het sprookje „Paulus de Boskabouter", dat door Bert Brugman eveneens met een schilderachtige fantasie tot leven was ge bracht. Ook hier weer bijzonder fraaie décors en marionetten, met een bewonde renswaardig gevoel voor kleur en vorm vervaardigd. JAN VAN DAM waarvoor tot 65 cent per bos werd betaald. Uien gaan tot 25 cent per kilo. Steeds meer bloemen Het aanbod op de bloemenveiling wordt steeds groter en het sortiment breidt zich uit. Voor de tulpen werd, bij goede kwali teit, van 4295 cent per bos betaald. Dub bele tulpen zijn er nog weinig, maar wat er kwam werd goed betaald. Ook het aan bod in narcissen werd groter. Zowel de tros- als de gele narcis gaat vlot weg voor prijzen van 4270 cent per bos. Rode, witte en blauwe hyacinten brach ten van 820 cent per stuk op. Klein is het aanbod van crocussen, gele en blauwe brachten 6 cent per stuk op. Fresia's ko men op de veiling slechts in kleine partij tjes. Blauwe druifjes werden weer iets duurder en gingen nog tot 30 cent per bosje. Wilgenkatjes zijn heel goed te verko pen, er werd tot 40 cent per bos betaald. Het aanbod in potplanten is klein. Cycla men en kleine azalea's zijn de voornaam ste soorten. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers KW 69 f2000; K W65 f7000; KW 127 f8450; KW 176 f8830; KW 140 f4200; KW 162 f6020; KW 9 f6510; KW 168 f1190. Kotters: IJM 3 f 1810; K W35 f 1600 KW 12 f1030; KW 189 f200; KW 94 f1730. De Nederlandse vereniging tot bescher ming van dieren zal Zaterdag 14 Februari een paardendag houden teneinde het paard, dat altijd klaar staat voor de mens, in het middelpunt van 's mensen belang stelling te plaatsen. Daartoe heeft de Nederlandse vereniging zich gewend tot het bedrijf, waar het paard bij uitstek nog steeds in hoge ere is en waarvan iedere Nederlander de goed verzorgde paarden dagelijks in het stads beeld ontmoet: Van Gend en Loos, waar nog bijna 500 paarden in dienst zijn. De directeur van Van Gend en Loos, de heer H. van Wessem, heeft onmiddellijk zijn medewerking toegezegd, in de hoop daardoor mede de stoot te geven tot een landelijke paardendag in de komende ja ren, waaraan alle bedrijven, waarin men nog paarden gebruikt, zullen deelnemen. Utrecht zal op 14 Februari het centrale punt zijn. In de grote zaal van het schouw burg-restaurant Esplanade, zal die dag een bijeenkomst worden belegd, waar de ver diensten, maar ook de eigenaardigheden van het paard van alle zijden zullen wor den belicht. Wat de paarden zelf'betreft, deze zullen behalve met een extra hap haver en een suikerklontje, hun feestdag in Utrecht vie ren met een rozet in het tuig. Aagtedijk, 22 v. Norfolk te New York. Abbeaijk, 23 v. New York te Rotterd'am. ALioth, 22 v. Ilheos n. Bahia. Amstelkroon, 22 te Port Said. Algenib, 23 te Santos. Amsteldijk, pass. 22 ten Z. v. d. Bermuda. And ij k, 22 te Antwerpen. Amor, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. Amsteldiiep, 23 v. Amsterdam n. Dagenlham. Argos, 23 v. Thessaloniki te Volos. Almdijk, 22 190 m. O. Bermuda. Amst eiland, macht 22-23 135 m. Z. Rlo de Janeiro Averdijk, 22 80 m. Z.ZO. Bermuda. Aagtekerk, 22 v. Bremen n. Antw.. Aalsum, 22 280 m. NW. Kp. Lopez. Aldabd, 23 v. Las Las Palmas n. Bahia. Amstelpark, pass. 23 Seilly's. Arundo, 23 v. Antwerpen te Londen. Bennekom, 22 v. Mollendo n. Arica. Bloemfontein, 23 Teneriffe verwacht. Barend'recht, pass. 22 Sabang. Boskoop, 22 280 m. W. Buenaventura. Bantam, 21 v. Pemang n. Port Swettenham. Bali, 24 v. Cheribon te Padan-g verw. Britsum, 22 250 m. O.NO. Bermuda. Boschfontein, 23 v. Southampton n. Marseille. Callisto, 22 t.h.v. v. Sydtney. Celebes, 22 v. Port Swettenham n. Belawan. Cis'tula, 22 190 m. W.NW. Fremantle. Oleodiora, 22 140 m. ZO. Ras al Hadd. CoaiTIa22 175 m. ZO. Kreta. Caltex Leiden, pass. 23 Kreta. Caltex The Hague, pass. 23 ten NO. Algiers. Caltex Nederland, pass. 22 Dunigeness. Dacae, 22 v. Lissabon n. Rotterdam. Delfland, 23 te Rio die Janeiro .verwacht. Diemerdijk, 23 te Balboa. Douro, 22 v. Amsterdam n. Oram. Drente, pass. 23 Kp. Guardafui n. Belawan. Duivenidirecht, pass. 23 Lizard Head. Duitvendijk, 22 1090 m. NO. Antigua. Esso Amsterdam, 23 v. Rotterdam te Aruba. Edam, 21 te Boston. Erinma, 22 290 m. NW. Sabang. Eemdijk, 22 449 m. O. Bermuda. Friesland (SSM), 23 v. Newcastle te Rotterdam verwacht. Fairsea, pass. 23 ten N. Chaos Archipel. Farmsum, 22 550 m. O.ZO. Kp. Race. Garoet, 23 Singapore verwacht. Gouwe, pass. 23 Land End. Gooiland, 22 v. Amsterdam naar Hamburg. Ga-ri, 22 380 m. W.NW. Fimisterre. Goid'ias, 22 Kp. Tenez gep'ass. Hathor, 22 v. Palermo te Burriana. Helicon, 22 v. Port au Prince n. New York. Hermes, pass. 22 Lizard Head. Hecuba, 22 v. Hamburg te Antwerpen. Hector, 23 te Tunis. Helena, 22 520 m. O.NO. Fayal. Hestia, 22 270 m. W.NW. Fimisterre. Hydra, 22 100 m. O.NO. Bomaiire. Indrapoera, 22 70 m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Jupiter, 22 v. Istanboel n. Pa-tras. Kedoe, 22 6 u. v. Belawan n. Djibouti. K aim ana, 22 v. Oleh Oleh n. Moulaboh. Kieldrecht, pass. 23 Kp. Guardafui. Kola Baroe, 22 270 m. W.ZW. Flores. Kota Ged'e, 22 v. Galveston te Houston. Lawak, 20 te Vancouver. Lioge, 22 v. Hamburg te Newport Mon. Laurenskerk, 23 v. Aden n. Suez. Leopo'ldskerk, 23 v. Koewadt te Bandarshapur verwacht. Loenerkerk, 22 te Madras. Lekhaven, 22 130 m. O.ZO. Port Soedan. Leuvekerk, 22 t.h.v. Balearen. Loppersum, pass. 23 Ouessant. Lutterkerk, 23 v. Durban n. Bahrein. Maas, 22 te Piraeus. Markelo, 22 100 m. W. Ouessant. Maasdam, 22 v. Norfolk te New York. Malea, pass. 2 Lands End. Mentor, 22 140 m. ZW. Ouessant. Macuba, 22 220 m. NW. Cooktown. Manoeran, 23 v. Semarang te Soerabaja verw. Mataram, 22 120 m. W. Kreta. Molenkerk, 22 290 m. ZW. Walvi&baai. Murena, 24 v. Balikpapan te Pladju verw. Nestor, 23 te Barbados. Omala, 22 v. Chittagonig te Calcutta. Oramjefomtein, 22 te Antwerpen. Overijsel, 22 v. Londen te Rotterdam. O'beron, 22 510 m. ZW. Flores. Ondina, pass. 22 ten W. Aalesund. Ophir, 22 v. Priok naar Semarang". Ovula, 22 220 m. W.t.Z. -Casablanca. Polyphemus, 23 te Belawan verwacht. Prins Fred. Willem, 22 v. Gandia n. Rotterdam. Prins Alexander, 25 v. St. John te R'dam verw. Prins Fred. Hendrik, 23 v. Eleusisbaai n. Valen cia. Prins Willem IT, 23 270 m. ZO. Kp. Sable. Poly do rus, 24 Alexandrae verw. Poseidon, 22 v. Aruba n. La Guaira. Pygmalion, 23 v. N. Orleans te Maracaibo verw. Roebiah, 23 te Priok verwacht. Rijndam, 22 550 m. O.NO. Kp. Kp. Race. Roda-s, 23 v. Kingston- te Trinidad. Reael, 22 v. Tegal n. Cherilbon. Ridderkerk, 22 v. Bremen n. Hamburg. Rotti, 22 150 m. ZO. Socotra n. Belawan. Ruys, 22 1000 m. O.t.N. Mauritius. Radja, 23 v. Cheribon n. Semarang. Rempang, 23 te Suez. Rita, 23 v. Bangkok n. Pladju. Rondo, pass. 23 Anderhalfgraadiskan.. Sarpedon, pass. 22 Gouadeloupe. Scherpendrecht, pass. 22 Recife. Sibajak, 22 v. Balboa n. Papeete. Stad Schiedam, 23 v. Savona te Casablanca verw. Salatiga, 19 te Los Angeles. Sarangan, 20 v. Indonesië te Vancouver. Slamat, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Stad Maassluis, 24 7 u. v. Kirkenaes te Hoek v. Holland verwacht. Stad Vlaardingen, verm. 23 v. Narvik n. R'dam of Vlaardingen. Sumatra, 24 Penang verwacht. Salland, nacht 22-23 v. Bahia n. St. Vincent. Stad Alkmaar, pass. 22 Flores. bcniecnjK, 22 ziu m. O.t.Z. Socotra. Sibiigo, 22 v. Tjilatjap n. Singapore. S'ihiniQoentg, 22 v. Priok te Palembang. Stad Dordrecht, 22 v. Pto Empedocle n. Sfax. Stad Maassluis, 22 Sta vanger gepass. Stanvac Talang Akar, 23 v. Tj. Uban te Sung- eiigeronig verwacht. Sommelsdijk, 23 .v. Rotterdam n. Golf v. Mexico Straat Makassar, 23 v. Penang n. Pt. Swettenham Tarakan, 23 v. Antwerpen te Amsterdam. Titus, 23 v. Rotterdam. Triton, 23 v. San Juan te Antwerpen. Tamo, 22 v. Nèwport News n. Europa. Tero, pass. 22 22.30 u. Seilly's. Tabinita, 23 Singapore verwacht. Tibia, 23 v. Singapore te Hongkong. Tjitjalengka, 22 v. Hongkong na Singapore. Tiba, 23 v. St. St. Vincent, n. Anwerpen. Tjiipanas, 23 v. Isaibele n. Nagoua. Ternaite, 21 ten anker bij Vlissingen. Tjlbodias, 22 v. Makassar n. Balikpapan. Themisto, 22 610 m. W.t.Z. Lands End. Tiba, 22 170 m. Z. St. Vincent. Tiberius, 23 te Pampatar. Tjisadane, 22 t.h.v. Victoria n. Recife. Trajanus, 20 v. Mobile n. New Orleans. Wonosari, 22 te Manilla. Waingapoe, 22 v. Soerabaja te Benoa. Zonmewijk, 22 v. Walvisbaai n. Wilmington. KLEINE VAART Atlas, 22 v. Aarhus naar Kopenhagen. Arnioudspoldier, verm. 23 v. Amtw. n. R'diam. Appiwgedam, 26 v. Lissabon te Gandia verw. Audacia, 22 v. Sunderland n. Sables d'Olonines Bornrif, pass. 23 Goeree. Brem, 22 v. Oporto n. Rotterdam via Antw. Casablanca, 22 v. Casablanca te Port Lyautey. Cornelia b II, 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Cornelis Houtman, 22 v. Loriënt n. Libourne. Carpo, pass. 22 Lizard Head. Casana, 23 v. Antw naar Rotterdam. Domburgh, pass. 23 Kp. St. Vincent. Deneb, 23 v. Swansea te Bruwsel. Demi, 23 v. Dublin n. Shoreham. Da Capo, 23 v. Rotterdam naar Wismar. Da je Bohmer, 22 v. Casablanca n. Marseille. Diligentia, 22 30 m. O. Startpoint. Duivelantd, 23 v. d. Tyoe n. Rotterdam. Ellewoutsdijk, 22 v. Portsmouth n. Roseoff Ernergo, 22 v. Karlshamn n. KingSlynm. Ferocia, 24 v. Swansea te Bayonne verwacht. Fidiucia, 23 v. Boston n. Maassluis. Frisaa, 23 25 m. ZW. Kp. San Sebastiaan. Geert Bodewes, 23 Requejada te Gent. Glashaven, 23 v. Antw. te Kopenhagen, verw. Haskerlanid, 23 v. Grangemouth n. Rotterdam. Hulst, 20 te Houston. Harold, 23 v. Sandefjord te Hamburg verw. Hast I, 23 v. Tónnay Charente te BQrdeaux. Hast III, pass. 23 Rouaan. Ingeborg, 24 v. Frederikstad te Vlaardingen verw. Jacaranida, 20 te Vera Cruz. Java, 22 v. Porsrunn n. Esbjerg. Jonex I, 23 35 m. ZO. Oasquets. Julia, pass. 23 Holtenau. Leendert b, 23 dwars Den Helder. Leuvehaven, 22 v. Gothenburg te Malmö. Midas, 23 v. Rotterdam n. Lissabon. Meres, 21 v. Port Lyautey te Casablanca. Mirach, 22 v. Casablanca n. Rouaan. Marcella, 23 v. Grangemouth te Lerwick verw. Matthew, 23 v. Grangemouth te Aberdeen. Monica, pass. 23 Lands End. Mizar, 22 v. Cuxhaven te Hemoor. Muphrid, verm. 23 v. Rotterdam n. Port Talbot. Noord, 22 v. Billingham te Shellhaven. Nassauhaven, 23 v. Rotterdam te Antw. verw. Netta, 22 v. Hamburg te Abenraa. Nieuwehaven, 22 v. Hull te Duinkerken. Njord, verm. 23 v. Grangemouth n. Sables d'O'lonnes. Oise, 23 v. Rotterdam te Amsterdam. Oleum, 23 v. Londen, naar Drammen. Peter, pass 21 Ouessant. Palma, pass. 23 Borkum. Rapid, 22 v. Kingslynn n. Rotterdam. Robert, 22 te Grebbestad. Rijnstroom, 23 ca. 16 u. v. Londen te A'dam verw. Silvretta, 23 v. Vlissingen. Santa Margherita, pass. 23 Texel. Setas, 22 v. Rotterdam naar Rostock. Swallow, pass. 23 Kp. St. Vincent. Sirius, 22 v. Londen n. Duinkerken. Soemba, 23 v. Grimsby te Rotterdam. Spora, 23 v. Vldssdngen n. Capelle au Bois. Sporota. 23 v. IJmuiden n. Rotterdam. Spurt, 23 v. Algiers n. Gandia. Strijpe, verm. 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Toos, 22 v. Mostyn n. Barrow. Vrede, 22 v. Goole naar Antwerpen. Vinidicat Atque Polit, 22 v. West Hartlepool n. Vrouwepolder, 23 v. Rotterdam te Lissabon verw. Goole. Westlaan, pass. 23 Cuxhaven. Willem Barendsz, 23 v. Barrow te Hamburg. SLEEPVAART Ebro, met baggermolen 23 v. Vlissingen n. Le Havre. Noordlholland, 22 130 m. O. Makalla. Oostzee, met graanelevator pass. 23 East Goodwin Oceanus, 22 v. Malta n. Koewaiit. Poolzee, met 2 sleepb. pass. 22 Eddystone.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 12