Adrie Voorting: professional met grote winterplannen iSpiecjel- Sporten Voetballers spelen het reeds twee maal verschoven programma Jeugdige Haarlemmer gaat serieus trainen voor plaats in Tour-ploeg Om de Nederlandse biljarttitel 71/2 Haarlems team tegen jeugd van Amsterdam Courses in Hilversum m Rijvers in moeilijkheden met St. Etienne Nieuw wereldrecord 3000 meter dames Sport op Zondag Inhaalprogramma voor de handballers in district West A Opstellingen ZATERDAG 24 JANUARI 1953 5 Tram vogels speelden gelijk Sportavond in Apollohal Wandelaars uit Noord holland vergaderen Basketball-uitslagen Voetbal Schaatsenrijden HANDBAL KORFBAL der Spil van Sparta International Sutcliffe Wandel-conflict HOCKEY Hockey Selectiewedstrijden voor jeugdelftallen PLANNEN? Plannen heb ik genoeg. Over een paar maanden naar de eerste wieler ronden in België en Frankrijk en eventuele landen waar wat te verdienen valt, dan de Ronde van Nederland en daarnaja daarna is natuurlijk al mijn hoop gevestigd op een plaats in de wielerploeg die aan de Tour de France gaat meedoen. Of ik een kans heb? Ik zal moeten bewijzen dat ik een renner ben met fut, één die door kan bijten en één die klimmen kan. Als dat bewijs geleverd is heb ik pas een kans om in de grote krachtproef mee te doen. Meedoen in de tour samen met mijn broer Gerrit, dat is op het ogenblik het doel waarvoor ik serieuze plannen heb en waarvoor ik zal trainen als geen ander. Zie hier de woorden van een nog heel jonge uitblinker in de wielersport. Het is de eenentwintigjarige Adrie Voorting uit Haarlem die ons dat vertelt toen wij hem een bezoek brachten om te praten over zijn toekomst als beroepsrenner, waarvoor hij de licentie dezer dagen aan de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie aanvroeg. Ronde van Neder land, Tour de France het zijn zo'n beetje de enige ron den waarover wij uiteraard niets la zen toen wij de sta pels kranten- en weekbladknipsels doorkeken, waarin de naam van de telg uit het wielergeslacht Voorting steeds maar weer voorkwam. En dat was nog al het een en ander. Want Adrie mag dan pas eenentwintig jaar zijn en pas vijf jaar eerst als nieuweling en daarna als ama teur zijn krachten aan de wielersport wijden, successen heeft hij intussen al genoeg behaald. Alleen voor gekken. De belangrijkste was natuurlijk de eerste. Dat was niet zo lang na de oorlog toen Gerrit Voorting tegen zijn broer zei dat hij maar eens mee moest doen in de sprintcompetitie die zijn vereniging de Haarlemse Sportver eniging „De Kam pioen" organiseerde. Geen denken aan, had Adrie gezegd. Wielrennen is alleen voor gekken. Maar toen Gerrit aan had gehouden, had hij toch meegedaan. Op de fiets van zijn broer. Enhij had ge wonnen. Van dat moment af was Adrie voor de wielersport gewonnen en deed hij geregeld mee als nieuweling aan wed strijden. Aanvankelijk scheen het de jeugdige Haarlemmer niet zo voor de wind te gaan. Het tweede jaar als nieuweling lukte dat beter. Toen behaalde Adrie Voorting niet minder dan eenentwintig overwinningen in allerhande wielerronden overal in Neder land. En ook de daarop volgende jaren ble ven de overwinningen elkaar opvolgen. In niet mindere mate toen Adrie van nieuwe ling amateur werd en nog meer ernst ging maken met zijn wielrennerij. Ernst geboden Maar die ernst van toen is nog lang niet te vergelijken met de ernst waarmede Voorting op het ogebnlik de zaken moet aanpakken. Want professional zijn bete kent iets presteren om aan de kost te ko men. En willen de wensen van de jonge prof. dit jaar in vervulling gaan dan zal hij moeten beginnen met een training die hem uithoudingsvermogen geeft en hem hardheid aankweekt. Dat weet Adrie maar al te goed. Over een paar weken gaat hij samen met Ger rit Peters, Van Roon en zijn broer Gerrit een of twee maal per week tweehonderd kilometer-tochtjes maken; dan gaat hij zich verder voorbereiden in de duinen achter Kraantje Lek bij Overveen voor wedstrijden die veel zwaarder zijn dan bij voorbeeld de Ronde van het IJselmeer, de rit AmsterdamArnhemAmsterdam en de Ronde van Midden Nederland, courses die hij verleden jaar als amateur alle op zijn naam bracht. Harde training Die harde training zal hem moeten voorbereiden op de harde werkelijk heid. Want de bewijzen dat Adrie Voorting een goed wielrenner is zul len op tafel moeten komen. Bewijzen, die zijn broer Gerrit bij wie hij in Roozendaal misschien zal gaan inwo nen hem mee zal helpen behalen. Lukt dat, dan betekent dat dat hij de tweede telg is uit het wielrennersgeslacht Voorting die naam maakt. Gerrit heeft al bewezen dat hij tot veel goeds in staat is. Adrie is pas aan het begin van zijn loop baan als professional en zijn beide broers Piet en Wim zijn nog amateurs. De vol gende renner zal misschien wel de dertien jarige Bertje zijn, want die begint nu al over een fiets te praten. Samen in de Tour? Het wielrennen zit de Voortings blijk baar in het bloed en het zou ons niets verwonderen als Adrie twee prijzen- kasten vol met bekers, bokalen, vazen, lauwerkransen, sjerpen, médailles en di ploma's als professional de wielsporen van zijn broer Gerrit zou volgen. Overal in Europa, maar ook dat hopen wij voor hem van harte straks in de Tour de France. De uitslagen van de biljartpartijen in het tournooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse 71/2, dat Vrijdag in Maastricht Beekman Metz Metz 171 19 58 9.— 300 19 75 15.78 83 16 46 5.18 300 16 93 18.75 75 12 37 6.25 300 12 68 25.— 300 21 105 14.23 148 21 28 7.04 Het voetbalelftal van de sportvereniging „Tram-ogels" bracht een bezoek aan S. V. „G.B.B." in Utrecht. Het moest genoegen nomen met een gelijk spel (11). De rust was ingegaan zonder dat er gescoord was. Op Zaterdag 31 Januari wordt in de Am sterdamse Apollohal een sportavond georga niseerd bestaande uit zaalhandbal en basket ball. Voor de basketballwedstrüd is het Haarlems team aangezocht als tegenstander van het Amsterdams Jeugdteam. Het Haar lemse basketball heeft hiermede een unieke kans gekregen om voor groot publiek te be wezen aai nei spelpeil in Haarlem belang rijk vooruit gegaan is. Voor outsiders klinkt dit misschien vreemd, doch het Jéugdteam is samengesteld uit weliswaar jonge spelers, maar zij spelen allen in de eerste teams der Amsterdamse topclubs, waarvan enkelen het zelfs reeds tot inter national gebracht hebben. Een volwaardige tegenstander dus, die wellicht nog sterker zal blijken te zijn dm het Ned. Militaire team, waar het Haarlems team kort geleden een kleine nederlaag tegen leed. Het is derhalve te betreuren dat de training van het Haarlems team sinds de ontmoeting tegen Den Helder geen voortgang meer heeft gevonden. Nieuwe krachten zijn inmiddels naar voren gekomen en in het team opgeno men, welke echter geen gelegenheid tot aan passen hebben gekregen Deze stilstand der training heeft vooral de homogeniteit in het team aangetast, wat duidelijk in de wedstrijd tegen het Militair team bleek Gedane zaken nemen echter geen keer en wij kunnen slechts hopen dat de Haarlem mers een dusdanig goed figuur zullen slaan, De verrassing van de wintermeeting te Hilversum is wel de thans 9-jarige Lion van Jan de Vlieger uit de Haarlemmermeer. Sinds de eerste wintercourses in November heeft dit duo succes na succes en het heeft zich in de afgelopen weken tot de grootste klasse in ons land opgewerkt. Nog afgelopen Zondag won de ruin met overmacht tegen mindere klasse, doch Zondag a.s. wacht hem de zwaarste opgave van deze winter. In één course met de cracks Nellie Gregor, Norton Williams, Mac Kinley en Madame B kan hij nu werkelijk tonen wat hij waard is. De eerste ontmoeting tegen Mac Kinley werd een nederlaag, zij het miniem verschil, maar nu Lion maar steeds vorderingen blijft ma ken menen wij, dat morgen Lion revanche kan nernen. In haar huidige vorm is Madame B nog een gevaarlijke concurrente. Zij heeft de afstand echter tegen, zodat zij vermoedelijk niet verder dan de 3e plaats kan komen. In het openingsnummer wordt een over winning verwacht van Quita Scott, die vol doende snelheid heeft om de keuze Van Leeuwen Jr. (Quinte Hollandia G, Prinses) achter zich te laten. De verrassing kan ko men van Quaestor. Sinds de populaire Joop v. d. Berg de juiste cadans bij Olympus heeft gevonden, won deze zwarte hengst gemakkelijk twee maal achter elkaar. Hoewel zijn taak Zondag beduiden zwaarder is dan die in de voor gaande courses mag hem op grond van zijn vorm toch het meeste vertrouwen worden geschonken. Zijn grote rivalen zijn Peterhof, Odylie Spencer en Pieter D. De vraagtekens in dit aantrekkelijke nummer zijn Lord Quettevile en Monsieur Hollo. Merkwaardig is dat in de Fledermaus- prijs geen enkele grote stayer zijn kansen waagt. Het merendeel der paarden zal aan de ruim 2300 meter lange afstand meer dan voldoende hebben Nonnie M zal de uitver korene wel worden voor Oriënt Express G en Marum's Gregor. Stal Geersen heeft ech ter nog een ijzer in het vuur. Maryanne, die ruim een half jaar geleden voor het laatst in de baan verscheen. In vorm moet zij ge makkelijk kunnen winnen. Afwachten echter. Het laatste nummer is deze keer gereser veerd voor de amateurs, die met hun onge breidelde enthousiasme weer voor de nodige spanning en misschien sensaties zullen zorgen. Een voorspelling is zeer moeilijk, maar met eeri bekwame amateurrijder zal Peter Kornac de hoogste ogen gooien, ge volgd door Overste van Fresena. De verras sende factor schuilt in Naooleon, die zonder storende fouten gemakkelijk dan zou kunnen winnen. De jaarvergadering van de Nederlandse Wandelsport Bond, afd. Noordholland_ zal plaats vinden op Zaterdag 31 Januari in Alkmaar. Uit het jaarverslag blijkt dat deze afdeling van de N. W. B. in het afgelopen jaar ruim 1000 nieuwe leden heeft ingeboekt, zodat in totaal zijn aangesloten in Noord holland 99 verenigingen met 3434 ledegi als mede 336 persoonlijke leden. Ook de deelname aan de vele wandelsport evenementen mag genoemd worden, zo blijken aan de avondvierdaagse in Noordhol land 7231 deelnemers te hebben meegewan deld. Aan de schoolwandeltochten werd door 2350 kinderen deelgenomen terwijl de ge wone ééndaagse wandeltochten in totaal 15.697 wandelaars hebben genoteerd. Met de Avondvierdaagse is dit aantal 25.328 perso nen, die van deelname aan een der wandel tochten hebben genoten. Verheugend is dat door een kleine verhoging der contribu tie alle leden weer in het bezit zullen komen van het maandblad van de N.W.B. Een zeer uitgebreid wandelprogramma 1953 is uit gestippeld, waarvan de eerste wandeltochten zullen zijn, de propagandatochten op 7 en 8 Maart aanstaande, welke in diverse plaatsen van de provincie zullen worden gehouden. De Avondvierdaagse is vastgesteld op 17, 18, 19 en 20 Juni. dat niet alleen de wedstrijd gewonnen wordt doch een en ander tevens zal leiden tot een steden wedstrijd Amsterdam—Haarlem De samenstelling van het team is als volgt: Dinkelberg, Hooijveld, Staring (Oosterkwar tier), Klein, Molenkamp, Olsen (HGA). Jon ker, Swart (Antilopen), Hopman (H.H.C.). De basketball-uitslagen van Vrijdagavond luidden Dames: SCH—HHC 33—15. IHJ—Antilopen 3 23—15. HHC 2—HGA 2 12—4. SCH 2—Anti lopen 2 1612. Heren. OK 3—IHJ 35—20. Antilopen 2— Harlem T. 25—21. Antilopen—HOC 29—11. ADVERTENTIE Kees Rijvers heeft moeilijkheden met het bestuur van zijn club St. Stienne. Men wil hem dwingen zijn individualistisch getinte spel te laten varen en af te zien van het demonstreren van persoonlijke staaltjes van fraai voetbal, waarin de ex-international van het Nederlands elftal nog altijd een mees ter is. Hij is niet opge steld voor de com petitiewedstrijd van zijn club tegen de Racing Club de Paris, welke ont moeting Zondag wordt gespeeld. Vorige week heeft hij al niet meege speeld in de beker wedstrijd tussen Valenciennes en St. Etienne, die met moeite door St. Etienne na verlen ging werd ge wonnen. Men had Rijvers niet opgesteld, toen hij het volgende antwoord had gegeven op een verzoek van het clubbestuur in den vervolge minder zelfzuchtig en daardoor beter te spe len: ik kan niet zeggen, of ik beter zal spelen. Zo iets weet men niet van te voren. Enkele weken geleden heeft Rijvers zeer goed gespeeld tegen Reims, maar in de vol gende ontmoeting tegen Montpellier speelde hij een matige partij, waardoor hij het on genoegen van zijn bestuur op de hals haalde. Eimma Sjukova verbeterde het wereld record in het hardrijden voor dames over 3000 meter tijdens de Russische kampioen schappen op de baan in Medeo in de om geving van Alma Ata in de republiek Kazak stan. Rimma Sjukova, die Russische kampioene is van het vorig jaar reed zeer regelmatig de 3000 meter en legde de afstand af in 5 min. 13,8 sec. waarmede zij het wereldrecord, dat zij op 6 Januari van het vorig jaar op dezelfde baan met 5 min. 21,3 sec. op haar naam had gebracht, met niet minder dan 7,5 verbeterde. De tijd van 5 min. 21,3 sec. is door de International Skating Union nog niet als wereldrecord erkend, hetgeen echter wel het geval is met de prestatie van Olga Akifieva, die op 16 Februari 1951 in Medeo 5 min. 22,2 sec. had laten noteren. De negentien-jarige Halida Shegoleyeva bleef ook aanzienlijk beneden het wereld record met een tijd van 5 min. 14.9 sec. en Olgo Akifeiva, de wereldrecordhoudster, bracht haar persoonlijk record op 5 min. 16.9 sec. Op de 500 meter, het eerste nummer van de kampioenschappen maakte Rema Mens- hova, een jeugdige rijdster uit Kalinin de beste tijd met 47,7 sec. waarmede zij altijd nog ruim 1 sec. boven het beroemde wereld record van Laila Schau Nielsen bleef. Sofya Kondakova noteerde 48,2 sec., Rimma Sju kova 48.6 en Olga Akifieva 48,8 sec. Na de eerste dag leidde Rimma Sjukova in het klassement met 100,900 punten voor Olga Akifieva en Maria Isakova. EINDELIJK zullen er dan weer voorzichtigheidshalve onvoorziene omstandig heden voorbehouden Zondag voetbalwedstrijden worden gespeeld. Zo staan, voor alle eersteklassers uit het district dezelfde wedstrijden vastgesteld als bij vorige gelegenheden. Wij kunnen dus vandaag volstaan met de herhaling van de prognose van twee weken geleden dat Haarlem (thuis tegen Be Quick), RCH (uit tegen Frisia), EDO (uit tegen GVAV) en Stormvogels (thuis tegen Blauw Wit) goede kansen heb ben op een gunstig resultaat. Evenals VSV trouwens tegen Ajax in Amsterdam, doch in deze wedstrijd moeten de Velsenaren dan wel heel goed voor de dag komen. In de tweede klasse heeft De Kennemers geen moeilijke tegenstander in WA. HFC heeft dat in Weesp tegen Rapiditas wel, evenals Schoten in AFC. Voor HFC achten wij het geenszins uitgesloten dat het met een gelijk spel genoegen moet nemen, ter wijl de geel-zwarten uit Haarlem-Noord een heel kleine kans hebben tegen het steeds meer afzakkende AFC. Voor Zondag staat voor West A een in haalprogramma vastgesteld, waardoor van de districtsklassers uit onze omgeving al leen de IJmond-dames en de Adelborsten in het veld komen. IJmond zal hierbij aan Vrone een behoorlijk zware partij hebben. De Adelborsten krijgen het wel wat makke lijker tegen Vriendschap. In de afdeling Haarlem worden enkele wedstrijden gespeeld die opnieuw zijn vastgesteld wegens het ongerechtigd mee spelen van ongekeurde spelers of speelsters. Zoals men weet is de medische sportkeuring in het Handbal Verbond ingaande dit sei zoen verplicht gesteld. De ontmoetingen tussen de teams van Concordia en BGV zijn hiervan een gevolg. Vooral bij de heren zal deze ontmoeting de nodige spanning geven, temeer als men weet dat BGV vorige week een nederlaag van Beverwijk moest incasseren, waardoor het op koploper OSS achter kwam. Het spreekt dus dat BGV zal trachten het ver loren terrein te herwinnen, of een verder verlies zal proberen te voorkomen, waarop intussen naar onze mening alle kans is. OSS zal de Rapiditas-reserves niet veel kans geven. Bij de dames geven wij verder HOC alle kans op winst tegen OSS, terwijl Fo resters het niet slechter zal doen tegen CSV. In de korfbalcompetitie heeft Watervliet, dat op bezoek gaat bij OBZB, een lastige taak want in Velsen werd destijds reeds met twee-een verloren. Ook Zondag zal een nederlaag niet te voorkomen zijn. Het tweede twaalftal van Watervliet speelt in Haarlem tegen Aurora 2, welke ontmoeting van belang is voor de bezetting van de onderste plaats. Aurora 2, dat uit vijf wed strijden nog geen winstpunt behaalde, zou wel eens voor een verrassing kunnen zor gen. In de tweede klasse heeft Oosterkwar- De volgende week op Dinsdag zevenentwintig Januari wordt een van de bekendste en ook populairste voetballers, die men in Nederland heeft gekend, zeventig jaar. Bok de Korver is zijn naam en welke voetballer zou wil len beweren dat hij die naam nooit eer der hoorde, ondanks het feit dat 't al weer veertig jaar geleden is, dat de Korver als spil van het Nederlands elftal zijn triomfen vierde? Men is aan een voet baller als Bok de Korver veel dank ver schuldigd en daarom gaat men hem ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaar dag in de bloemetjes zetten. Op een endertig Januari zal een comité, onder voorzitterschap van Karei Lotsy, hem tijdens een receptie in het clubgebouw van Sparta huldigen. Bij welke gelegen heid hem namenf alle voetballers in Nederland een geschenk zal worden aangeboden. DEGENEN die hem in zijn goede tijd hebben zien spelen zeggen altijd dat Bok een geboren voetballer was. Want in de jaren dat De Korver voor het Neder lands elftal speelde was er nog geen „won- dertent" en was er nog geen centrale trai ning waar de uitverkoren spelers minstens één maal per week onder handen werden genomen. In tegendeel. In de jaren tussen 1905 en 1913 wist men daar nog helemaal niets van. Toen kwamen de uitblinkers in de eerste elftallen van de verenigingen zonder meer in het veld voor een inter landwedstrijd. En.... ze speelden met plezier. Met meer plezier waarschijnlijk dan tegenwoordig nu het winnen of ver liezen van een interlandwedstrijd van het nationale voetbalelftal als een zaak van landsbelang wordt voorgesteld. En syste men.... daar hadden ze toen nog nooit van gehoord. Althans niet bij naam. Als we sterker zijn, wel dan spelen we aanval lend en is dat niet het geval dan spelen we verdedigend, placht Bok de Korver op te merken. WIJ zeiden het reeds: De Korver was een geboren voetballer. Een voet baller die men niets behoefde te leren, maar die alles logischerwijs deed. Reeds op school trad hij op de voorgrond en het was dan ook te begrijpen dat hij zich bij een vereniging aansloot. Eerst was hij lid van Volharding, maar ging spoedig over naar Sparta, welke vereniging hij steeds trouw bleef. Bok de Korver In 1902 hij was toen negentien jaar debuteerde hij in het eerste elftal van Sparta als rechtsbinnen en men zag toen al gauw dat Bok een meer dan gewone aanleg had. Men stelde hem spoedig daar na op als spil en hij bleef op die plaats tot het moment in 1921 waarop hij be sloot met voetballen op te houden. Waar Sparta en dus Bok de Korver in die jaren speelde kwam altijd bijzonder veel publiek. Want men apprecieerde Bok op meer dan gewone wijze omdat hij veel al met kop en schouders boven zijn tegen standers uitstak door zijn technische kun nen en door zijn zeer grote sportiviteit. Op de terreinen van HFC en Haarlem juichte men hem vele malen van harte toe, want Bok was niet alleen bekend maar nog veel meer populair bij de voetballers en toe schouwers van toen. ZIJN triomfen bij de wedstrijden van het Nederlands elftal droegen aan die populariteit in niet geringe mate bij. In totaal speelde hij eenendertig maal in de oranje trui waarvan vele malen als aan voerder. Na zijn langdurige actieve periode als speler, waarin hij zeer veel bijdroeg tot het populair maken van de voetbalsport op een wijze die geen enkele critiek behoefde, benoemde men Bok de Korver tot erelid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond en van de Rotterdamse Voetbal Bond. De Korver maakte ook deel uit van de Zilveren Voetbalcommissie en van het bestuur van zijn vereniging Sparta. In het dagelijks leven wijdde de straks zeventig jarige als commies aan de gemeente secretarie vele jaren zijn krachten aan de sport als ambtenaar van de Rotterdamse Stichting voor Lichamelijke opvoeding. Nu is Bok de Korver al bijna vijf jaar gepensionneerd en geniet hij van zijn rust. Maar de sport laat hij toch nog niet in de steek. Van de tegenwoordige verwikke lingen en het tegenwoordige spelpeil weet hij nog alles af. De sport gréép Bok de Korver en liet hem niet meer los. IN een eerste klasse wedstrijd in Nieuw Zeeland is de aanvoerder van het cricketteam van dat land de lefthander Bert Sutcliffe in zeer grote vorm ge weest. Voor zijn vereniging Otage scoorde hij tegen Canterbury 385! Hoe groot die vorm was blijkt voorts uit het feit dat die 385 runs werden gescoord uit een totaal van 500. Sutcliffe is overigens gestegen tot de zesde plaats op het ranglijstje met de namen van de meest productieve batsmen. Bovenaan staat nog steeds Sir Don Brad- man die in het cricketseizoen van 1930 in de wedstrijd van Nieuw Zuid Wales tegen Queensland een score bereikte van 452 not out. Sutcliffe deed over zijn 385 totaal acht uur en maakte in totaal 194 aan boun daries; drie zessen en zesenveertig vieren. DE duizenden Nederlandse wandelsport liefhebbers weten nog steeds niet waar ze aan toe zijn. Het conflict tussen de Nederlandse Wandelsport Bond enerzijds en de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding anderzijds is nog s'eeds niet tot een oplossing gekomen. Men weet het, de N.W.B. ging over tot het organi seren van een eigen Vierdaagse in Apel- Majoor b.d. Breunese doorn op het zelfde tijdstip als de Vier daagse van de N.B.v.L.O. in Nijmegen. En dus kwamen de wandelaars die ieder jaar willen meedoen aan dit traditionele wan delfestijn voor de keuze: Nijmegen of Apeldoorn. Velen hebben gekozen, velen wachten nog. Intussen heeft de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen in het conflict bemiddeld. Naar wij vernamen spraken de vertegenwoordigers van beide bonden uren lang met de minister, waarna deze laatste zonder zijn oordeel te ken nen te geven meedeelde een en ander te zullen overwegen. Wij willen op de eventuele stappen van de minister niet vooruit lopen en ook geen argumenten uit de standpunten van beide Bonden tegen elkaar gaan afwegen. Wel lijkt het ons onjuist dat de majoor b.d. Breunese Zaterdag in Hengelo over het conflict gesproken heeft terwijl de minis ter toen reeds had aangekondigd te willen bemiddelen. Te meer omdat de toon waar op majoor Breunese zijn rede hield weinig verzoenensgezind klonk. Desondanks is het voor de wandelsport in Nederland te wensen dat de partijen openlijk hebben gesproken met de minis ter. Daarbij ruimte latend voor een op lossing waarbij beide bonden een pas te rug zetten om de wandelsport als geheel een forse stap vooruit te laten doen. E. K. De eerste- en tweedeklassers uit het district Haarlem komen Zondag met de volgende opstellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM: Doel: Snijders; achter: Oden- thal en Kuys; midden: Boeree, De Voogd en Barends; voor: Roozen, Laan, Jacob, Meyer en Groeneveld. EDO; Doel: Van den Berg; achter: Wal- ther en Bax; midden: Karpes, Jacobs en Snijders; voor: Plaisir, Mul, Rood- selaar, Koning en Prins. R.C.H.: Doel: Wille; achter: Willemink en Van Rheenen; midden. Lasschuit, De Vos en Van den Brink; voor: Koster, De Wette, Gallis, Biesbrouck en Cou- wenhoven. V.S.V.: Doel: Van de Wint; achter: Schoon en Kunst; midden: Hazeveld, Spaans en Stijger; voor: De Bie, Ver- swijveren, Bouwens, v. d. Kuil en De Graaf. STORMVOGELS: Doel: J. Venus; achter: Van den Oever en F. Venus; midden: Westers, H. Snoeks en Tol; voor: J. Snoeks, Luppens, Angenent, De Boer en Van Onselen. DE KENNEMERS: Doel: Wilkes; achter: Lejeune en Van Luyn; midden: Pegge- man, Schaper en Van der Plas; voor: Janssen, J. van der Sluis, H. van der Sluis, Bouvré en Michel. SCHOTEN: Doel: Kessens; achter: Joppe en Meyer; midden: Hogendijk, Veen, Meenhorst; voor: Nanne, Tjeertes, Van Oosten, Tanis en Keulemans. H.F.C.: Doel: Heyting; achter: Houtkoper en Kammeijer; midden: Van der Mae- sen, Bijleveld en Groot; voor Ha. Win- j ter, De Nijs, Moolenaar, Corbeth en He. Winter. AJCOGOOOOOOOOCX tier I een vrije Zondag. Animo Ready speelt om 12 uur op de Park in Amsterdam tegen Holver, en moet kunnen winnen. Haarlem, dat op eigen veld Sport Vereent ontvangt, zal beter dan Zondag moeten spelen om op beide winstpunten beslag te kunnen leggen. De Bloemendaalse hockeyers spelen Zon dag weer een thuiswedstrijd. De ontmoe ting tegen Be Fair, dat onder aan de rang lijst staat, zal gewonnen moeten worden, waardoor BMHC zich op de derde plaats kan handhaven achter en met vier punten verschil op Togo. Met de opstelling kun nen de Bloemendalers het nog maar steeds niet vinden. Afgelopen Zondag werd de opstelling weer gewijzigd en de jongere spelers deden hun intrede. Voor de wed strijd tegen Be Fair is de opstelling van de Bloemendaalse eerste klassers: doel: N. Dalmeyer: achter: H. Reus en P. Zeven; midden: Fr. van Olphen (aanvoerder), J. K. Hage en G. J. Koningsveld: voor: J. Berkman, H. Bouwman, J. Minnema, R. Bunge en H. Rldering. Twee wedstrijden in de westelijke dames eerste klasse zijn de thuiswedstrijd van Rood Wit in Heemstede tegen HHIJC,waar bij de thuisclub wel een nederlaag tege moet zal gaan, en de in Hilversum te spe len ontmoeting tussen de club van die naam en de Bloemendaalse dames. Van de laagst geplaatste club op de ranglijst zal BDHC zeker moeten winnen. Promotieklassers Bij de heren gaat de veteranenploeg van BMHC, die inmiddels al zeventien punten uit negen wedstrijden heeft behaald, trach ten dit aantal te vergroten in de in Den Haag te spelen ontmoeting tegen TOGO II. Om 1 uur speelt BMHC II in Bloemendaal tegen Alkmaar, waaruit de volle winst moet worden behaald. Andere thuiswed strijden voor de plaatselijke elftallen zijn de wedstrijden van Strawberries tegen HGC III, Alliance tegen HHIJC II en van Zandvoort dat met enige wedstrijden meer gespeeld sinds Zondag bovenaan de ranglijst staat in de promotieklasse C tegen Voordaan. Deze ontmoetingen begin nen alle om 2 uur en kunnen voor de thuis clubs de volle winst betekenen. Wat de uitwedstrijden van de damesclubs Alliance, BDHC III en HBS tegen respec tievelijk Togo II, Pinoké en Laren zullen opleveren, blijft nog in het onzekere. Meer zekerheid hebben we van BDHC II en Strawberries, die de thuiswedstrijden tegen Rood Wit II (11 uur) en Aeolus (half een m Velsen) ongetwijfeld in hun voordeel zullen beëindigen. Op Zaterdag 31 Januari zullen op de vel den van BMHC in Bloemendaal selectie wedstrijden worden gehouden voor de sa menstelling van de Noordhollandse jeugd elftallen. Bij slecht weer zullen deze wed strijden worden verschoven naar Zaterdag 7 Februari. De oefenwedstrijd tussen het dan gevorm de Noordhollandse jeugdelftal en de ploe# der jeugdleiders zal plaats hebben op Zater dag 14 Februari op de terreinen van d« hockeyclub „Hurley" te Amstelveen. Aan de selectiewedstrijden nemen jongens deel van BMHC (10), Alliance (3), Straw berries (2) en HBS (1) en twintig meisjes. Van Alliance (5), BDHC (8), Strawberries, HBS en Rood Wit.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3