Fransman van Engelse huize en met een Duitse harteklop Bergingsloon voor de Z 288 aan alle kanten verantwoord Honderd jaar geleden bliezen de jongens van meneer Junius de etalageverlichting uit Velsetis cultureel leven in de komende week Autorijles Havenberichten Agenda voor Velsen AUTOVERHUUR Kennemer t, Lantaarn AUTORIJSCHOOL „REUM" „Themidor" de trots van Dieppe Bovendien tekende schipper Lloyds-contract Een eeuw Dingier Turven op de plank als vulling ZATERDAG 24 JANUARI 1953 8 REVUE VAN DE ZUIDZIJ TRIOFOLD KINDERWAGE N S Zeeroversverweren zich Uitbreiding Lange Nieuwstraat We hebben het er al eens meer over gehad, dat in het begin van de dertiger jaren de motortrawler zijn intrede deed, zij het dan op bescheiden wijze. Eigenaardig is het dat juist de landen die niet direct en dan nog langzaam tot het bezigen van de motortrawler overgingen zich wel met de bouw hebben belast voor andere mogend heden. Toen in ons land de vier motortrawlers van de mij. Piscator gereedkwamen bouwden andere Nederlandse werven enige schepen voor Frankrijk en voor België, twee landen die zich meer voor de motortrawler interesseerden dan bijvoorbeeld Engeland -en Duitsland. Al eerder hebben we een en ander verteld over de Franse motortrawler Maria Elena, die in België het licht zag. Vandaag komt er een aan de beurt, die in Engeland is gebouwd, terwijl de voortstuwingsinstallatie uit Duitsland afkomstig is. Advendo speelt „Het nestje van de Antiquair" De toneelvereniging Advendo zal Dinsdag 27 Januari in het Ned. Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan een opvoering geven van „Het nestje van de Antiquair" een comedie in drie bedrijven door Hans Nesna. De tien rollen in het spel worden vertolkt door K. v. d. Wel, mevr. M. de Jong, mevr. M. M. Everik, J. v. d. Linden, D. J. v. d. Bos, H. Cöhrs, J. Boon, H. Jordaan, mevr. R. Vosse en mej. A. Stoker. De regie en het kapwerk zijn in handen van de heer F. J. Hunsche. VRACHTSCHIP VOOR IJSLAND. Op de onlangs gebouwde helling van de machinefabriek „Holland" te Hardinxveld is een 900-tons vrachtschip voor IJsland in aanbouw. De tewaterlating zal geschieden op 5 Februari in tegenwoordigheid van de gezant van IJsland in Nederland. Het vaartuig is van het open shelterdek- type en heeft accommodatie voor twintig personeelsleden en vier passagiers. Het is voorzien van moderne navigatiemiddelen. Het schip, Fismes LR 3264, genaamd is hierbij afgebeeld en het model heeft veel weg van een gewezen stoomtrawler. De ook in IJmuiden welbekende werf van Smith's Dock Co. Ltd. te Middiesborough kwam in 1932 met de bouw gereed en na de gehouden proeftocht nam de opdracht gever, de heer René Manbaillarg et Cie te La Rochelle, het schip vol vertrouwen over. Met een bruto inhoud van 321, netto 140 reg.ton, een lengte van 39.67 m., breedte 7.80 en een holte van 3.71 m. is het vaartuig bestemd voor de Noordzee visserij en kan derhalve niet naar New Foundland zoals vele andere, veel grotere Franse stoom- en motortrawlers. De voortstuwingsinstallatie van de „Fis mes" is geleverd door M.A.N, in Augsburg, een 6 cyl. Dieselmotor van 550 pk. Het was de eerste en enige trawler van bovenge noemde rederij en dat duurde vijf jaren. In 1938 kreeg de trawler een andere thuis haven. Van La Rochelle werd de Fismes inge- s' breven in Dieppe onder de naam „Ther- midor", na te zijn aangekocht door de Société Anonyme d'Armement Mallet, die toen de beschikking kreeg over 14 trawlers, waarvan er vier met een motor zijn uit gerust. In 1936 was deze rederij na een lange periode van stilstand tot vernieuwing over gegaan en bracht toen de drie kleine mo tortrawlers Le Nivose, Le Pluvoise en de Ventose elk ongeveer 180 ton groot in de vaart, zodat de Thermidor wat dat betreft uit de toon viel temidden van de veel klei nere collega's, want ook de stoomtrawlers van de rederij konden niet aan de nieuw aangekochte motortrawler tippen. De 306 ton metende Fructidor, een stoomtrawler van 1918 kwam de motortrawler het meest nabij. De Thermidor is thans ruim twintig jaar oud en van zijn rederij gingen tijdens de oorlog slechts twee van de veertien traw lers verloren, namelijk de Le Pluvoise en de Petunia respectievelijk daterende uit de jaren 1936 en 1912, terwijl de nestor van de maatschappij, de bijna zestigjarige stoomtrawler „As-De Trefle", een scheepje van 136 ton trouw zijn dienst verricht. ARIE VAN DER VEER (Nadruk, verboden). Vrijdag 23 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Oise van Rotterdam. Ca- pelle van Bremen. American Judge van Antwerpen. Citta di Monruali van Tafonica. Egce van Bilbao. Tarakan van Antwerpen. Crucaa van Antwerpen. Alendi Hill van Pattle. Antenor van Swansea. Rijnstroom van Londen. Hondsbosch van Londen. Ma- pia van Indonesië. Divalo van Kaskö. Ruja van Halmstadt. Vertrokken zijn: Gooiland naar Hamburg. Warum naar Rotterdam. Sporota naar Rot terdam. Birmingham naar Harlingen. Spit- zendorf naar Stockholm. Amsteldiep naar Londen. Bonaire naar Dover. Bittern naar Manchester. Jelö naar Oslo. Plato naar Ko penhagen. Iris naar Gothenburg. ADVERTENTIE n als compleet met wandelwagen, reiswieg te gebruiken Prijs ƒ167.50 Reeds nu te bestellen voor latere levering, zonder risico uwerzijds. Bijzonder f"schikt voor étagebewoners VOOR DE BABy Anegang 46 - Haarlem Zaterdag 24 Januari. 29 Buurtver. „De Schulpen", feestavond, uur: Kennemer Theater, Beverwijk. Advendo, toneelvoorstelling van „Het nichtje van de antiquair", 20 uur: Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Óost. Velser Accordeonver., concert 20 uur: Pa tronaatsgebouw, na afloop bal bij Flora. Mannenkoor de Eendracht en IJmuidens Symphonie-orkest „Euphonie", concert, 20 uur: „Concordia" Velsen-Noord. Oecumenische Jeugdraad: causerie met films, gebouw van het Leger des Heils te IJmuiden. Postduivenver. „De Atoom", feestavond in „Kindervreugd" Velsen-Noord. Thalia, 19 en 21.15 uur: „Tijgerhaai". Rex, 20 uur: „Levend begraven". Zondag 25 Januari. Alcura, filmochtend van „Gentlemen's Agreement", ingeleid door M. Sluijser in het Rex Theater. Supportersver. „De Stormvogel", gem. ver gaderlokaal aan de Abelenstraat, 20 uur: Contactavond. Thalia, 15 uur: „Circus Zaran"; 19 en 21.15 uur: „Tijgerhaai". Rex, 15 en 20 uur: „Levend begraven". Maandag 26 Januari. Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 tot 21.30 uur: Heidestraat. Thalia, 20 uur: „De vrouw van een ander". Rex, 20 uur: „Levend begraven". üül -• - - De ex-„Fismes", thans de „Thermidor" De directie van het bureau „Wijsmuller" schrijft ons: Het uit het „Visserijblad van Oostende" overgenomen berichtje: „In Den Helder wonen de „zeerovers", vereist enige nadere toelichting. Het is inderdaad zo, dat-de Z. 288 op 4 Januari door onze sleepboot „Nestor" het Nieuwediep is binnengesleept, na in de Haaksgronden aan de grond te hebben ge zeten en bij deze stranding lek is geworden. Op de noodseinen, uitgezonden door de Z. 288, is de „Nestor" van IJmuiden ver trokken en deze sleepboot heeft het schip veilig binnengebracht. Maar daarmede was het geval niet afgelopen. De Z. 288 liep ge leidelijk vol water, waarop het schip door de „Nestor" is leeggepompt en behoed werd voor zinken. In Den Helder zijn toen door de „rovers" direct maatregelen genomen een dok of helling te vinden, waarop het schip zo vlug mogelijk zou kunnen worden droog- gezet, en, niettegenstaande het Zondag was, gelukte het tenslotte aan de weet te komen, dat IJmuiden daartoe de gelegen heid bood en er Maandagmorgen een dok disponibel zou zijn. In overleg met de schipper van de Z. 288 en de Lloyd's sub-agent in Den Helder, is toen besloten het schip naar IJmuiden te doen slepen door de „Nestor", maar niet alvorens een betrouwbare motorpomp aan boord van de Z. 288 was opgesteld met manschappen ter bediening om het schip gedurende de sleepreis boven water te houden. Door deze maatregelen arriveerde de Z. 288 in de late avond van 4 Januari in de Vissershaven en kon de vis ter waarde van circa 7.700,onbeschadigd in de Rijksvishal gebracht worden. In de ochtend van 5 Januari werd de Z. 288 door de „Nestor" naar het dok gesleept, waarbij van vertrek Den Helder tot opname in het dok, de pomp het schip heeft droog ge houden. Maatstaven En nu ligt het voor de hand, dat ber gingsmaatschappijen dergelijke werkzaam- MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954 en P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; of mevrouw Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdag 12 uur tot Zondag 9 uur: dr. R. W. Fierstra, Zeestraat 88, telef. 3737. Van Zondagmorgen tot 's nachts 12 uur: dr. J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Uitsluitend in. spoedgevallen. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3883 en Duin wijk apotheek, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts: D. R. Mans- holt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raad plegen. Apotheken Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse straatweg 145, Santpoort Station telef. K 2560 - 8249; Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 heden niet gratis kunnen doen. Zij hebben waardevol materiaal te onderhouden, boten welke altijd volledig bemand dag en nacht gereed liggen, om in gevallen als dit, hulp te verlenen, hetgeen geld kost,weshalve zij voor hun diensten moeten worden beloond. En om nu te voorkomen, dat bergers in excessen zouden vervallen, heeft Lloyd's (naar ieder, die met de scheepvaart te maken heeft, weet, een zeer betrouwbaar lichaam) een „Lloyd's Standard Form of Salvage Agreement" ingesteld, hetgeen inhoudt, dat een beloning vóór gepresteer de diensten door arbitrage wordt vast gesteld in Londen. Is dit eerlijk of niet? Of zijn dit roverspractijken? En nu is zulk een contract (dus waarvoor de schippers worden aangemaand voorzichtig te zijn) door de schipper van de Z. 288 getekend. Bovenbedoeld „Lloyd's Form" bevat echter ook een clausule, waarin de berger het recht wordt toegekend een borgstelling te eisen, ter meerdere zekerheid van zijn claim op de geredde waarden. Dit is na tuurlijk ook in dit geval gebeurd en heeft met roof niets te maken. Een zuiver zake lijke aangelegenheid. Uiteindelijk stelt een door het Committee of Lloyd's aangestelde arbiter het aan de berger toekomende hulploon vast. Wij zouden de zaak kunnen omdraaien en zeggen, dat, indien er geen „Lloyd's Form" is getekend, waardoor een berger enig houvast heeft, van andere zijde ge tracht wordt hem te beroven van een be loning voor zijn werk. ADVERTENTIE Bel 5050 IJSSELSTR. 49 IJMUIDEN Francois Crevot is de eigenlijke oprichter van de firma C. Dingier geweest, nu hon derd jaar terug. In 1853 begon meneer Crevot een winkeltje aan de Breestraat 52 (hetzelfde adres, waar de firma Dingier dus nu nog is gehuisvest) en verhandelde daar pennen en potloden per stuk en inkt per maatje. Zo ging dat in die tijden en meneer Crevot zal een heer zijn geweest, die het hoofd fier op de vadermoorders droeg en zijn cliëntèle menig vermanend woord meegaf óp het pad der minnebrieven, der correspondentie en der strafregels. Het herenhuis, waarin Crevot begon, leende zich eigenlijk niet voor een winkel en het bedrijf speelde zich dan ook in de rechter- voorkamer af. De ruimte was veel te groot voor zo'n klein-artikelen-handel, zodat de eigenaar met grof geschut moest werken om de „winkel" vol te krijgen: hij vulde dies de boekenplanken met turven, die netjes in postpapier waren verpakt. Een klein nachtlampje in het „schouwvenster" voltooide het geheel, zodat de heer Crevot als een der eerste winkeliers in Beverwijk de aandacht trok, niet alleen van het publiek, doch vooral van de kostschool-jongens van meneer Junius, die avond aan avond het verlichtings-ornament uitbliezen, zeer tot ergernis van onze handelaar. In 1858 is de zaak overgenomen door de heer W. A. Antoneysen, die met bekwame spoed tot uitbreiding overging en zelf ging colporteren met boeken en drukwerken Bij zijn overlijden in 1868 ging de winkel over op zijn dochters, die het bedrijfje voortzetten onder de naam van „firma Antoneysen". Beide dochters huwden met de heer W. Schipper dat wil zeggen, eerst de oudste en later de jongste. Allengs werden er meer veranderingen aange bracht en werd de kranten-uitgeverij van de heer Slotboom, die in het tegenwoor dige veilinggebouw aan de Breestraat zijn tenten had opgeslagen, overgenomen. Een spiegelruit verbeterde het aanzien, zodat de boek- en papierhandel al een firma van enige betekenis ging worden. Familiezaak De vader van de huidige directeur, de heer C. Dingier sr., maakte aan het einde van de vorige eeuw als ambtenaar de Boerenoorlog in Zuid-Afrika mee. In 1903 moest hij naar het Vaderland repa triëren, omdat hij weigerde voor de over winnende Engelsen te gaan werken. Hij was nogal anti-Engels georiënteerd, zodat hij, even vooruitlopend op de geschiedenis, tijdens de wereldoorlog '14—'18 geen pro- Engelse couranten wilde lezen. Een goede buur deed dit echter wel en gaf danig af op de heer Dingier. Gedurende de laatste oorlog '40'45 waren de rollen precies omgedraaid: zijn buurman was pro-Duits en hij pro-Engels geworden Bij zijn terugkeer in 1903 stapte de heer Dingier sr. in de zaak, zonder er eigenlijk verstand van te hebben. Vooruitstrevend van aard, liet hij in 1909 het gehele pand afbreken en op dezelfde plaats, doch veel groter, weer optrekken. In 1933 werd be sloten tot het oprichten van een naam loze vennootschap, waarvan hij tot 1944 directeur bleef. Na die tijd nam de huidige directeur zijn vaders plaats in. Vooral on der zijn leiding specialiseerde de firma jaDOOCOOQOOCO Als Dinsdag 27 Januari het hele Ken- j nemer Theater zal zijn volgestroomd, is dat niet zo maar een gewone feest avond, doch één met een zeer bijzonder cachet. Op die dag wordt er namelijk j een eeuwfeest in Beverwijk gevierd ter j gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Boek- en Kantoorboekhandel j C. Dingier N.V. Er zijn vijf letterkun dige humoristen voor deze avond in Beverwijk uitgenodigd en de heer Ding- Ier hoopt, dat hij hiermee zijn cliëntèle en bekenden een enorm pleizer doet. De belangstelling is zo overweldigend, dat nu al geen plaats meer onbezet is. zich in de kantoorboekhandel, terwijl tevens de verkoop van kantoor-machines en -inrichtingen meer en meer op de voor grond kwam. Zowel op het gebied van boeken als van De „oude baas" W. A. in 1858 de zaak Antoneijsen, overnam. die kantoor-installaties heeft de N.V. Dingier zijn sporen reeds verdiend en de bekend heid die hij verworven heeft, zal in deze dagen zeker wel tot uiting komen. Speciaal voor de afdeling boekhandel, die toch de oudste rechten heeft, is daarom de bovenomschreven feestavond georgani seerd. Eli Asser, Simon Carmiggelt, Ferdi nand Laingen, Aninie M. G. Schmidt en Wil lem Wittkampf zullen naar het Kennemer Theater komen en dit eeuwfeest luister trachten bij te zetten. ZONDAG 25 JANUARI Alcura, filmochtend met de vertoning van „Gentleman's Agreement", ingeleid door M. Sluijser, 10.15 uur, Rex Theater. Supportersver. „De Stormvogel": Gem. vergaderlokaal aan de Abelenstraat, 20 uur: Contactavond. Thalia, 15 uur: „Circus Zaran", 19 en 21.15 uur: „Onderzeeboot Tijgerhaai". Rex, 15 en 20 uur: „Levend begraven". MAANDAG 26 JANUARI Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 uur tot 21.30 uur, Heidestraat. Rex, 20 uur: „Levend begraven". Met zijn motorboot wil de Amerikaanse kapitein Rogers een tocht rond de wereld maken, die drie jaar zal duren. Vanuit Florida zette hij dezer dagen koers naar Cuba. Hij heeft levensmiddelen voor één jaar aan boord en als gezellin een rode kat. Pelita-watersnood Er is een kaatseballetje aan het rollen in Santpoort, waar niet alleen de onuitsprekelijk- ste straatnaam van de gemeen te Velsen maar ook het mooi ste trottoir te vinden is: de Bialosterskilaan (probeert u nog maar eens, dat moet luk ken) ontbeert sinds jaar en dag aan het einde een behoor lijk plaveisel voor voetgangers, die daar dus de lieslaarzen dienen aan te trekken om de vriendelijke Pelita-huisjes te benaderen. Op het hoekje van de Kruidbergerweg en de B. staat de binnenzee in de natte moesson manshoog en de Pe- lita-huizenbouwers zeggen, dat de gemeente betegelen moet, voorts zeggende, dat de gemeente de Pelitanen wil laten plaveien. En de nijvere tuinbazen aan die laan hebben tot overmaat van ongenoegen zoden voor hun grasvelden uit dat omstre den hoekje gedolven. Maar het geval van de omstre den plaveiïng lijkt toch even anders, zegden de straatvoog den mij; daar heeft vroeger namelijk een schuur op die uit gegraven hoek gestaan en nu is de eindbestemming van dat plekje Velsen nog aan discus sie onderhevig. Nog even door zetten dus, zogauw de samen hang tussen artikel 364 sub b quater, het kadaster, de ont eigening en de haardracht der struisvogelwijfjes is ontdekt. Tegen die tijd kunnen we met een het woestijntje op de hoek van de Hyacintenstraat in het zelfde onherbergzame Sant- poort opruimen die huis eigenaar daar moet nu maar eens wat minder halsstarrig worden. Eindelijk wassen Welkomer was het water bij de huurlingen van de Alge mene Coöperatieve Woning bouwvereniging, die rond het IJmuidense Van Poptaplant- soen huizen. Want de tot nu toe braakliggende badcellen van die overigens knusse hui zen zijn thans plechtig voor zien van geysers en douches. Had u ook zo'n hekel aan de teil in de kamer op Zaterdag avond? Jan Jansen en de vogels Jan Jansen heeft de leeftijd van vijftien jaren bereikt en hij heeft sinds de tafelstoel een onuitroeibare waardering kun nen opbrengen voor de dieren des velds. Zaterdag heeft hij een meeuw naar het gastvrije Velserbeek gebracht, gevonden bij de zee. Het beest was hele maal in de olie en kon geen vleugel meer uitslaan, maar dank zij een groentekist en een goede verzorging met zaagsel is de meeuw afgewre ven en dat hielp kon het gevogelte een paar dagen na dien weer met wat moeite van wiek. Jan heeft ook nog eens een kraai gehad en het ziet er naar uit, dat de j^nge zoon van een fietsenmaker aan de Zeeweg als een kleine Franciscus nog wel eens meer vogelen om zich zal verzamelen. Muizenissen Een kreet van afgrijzen ergens uit het duin deed Velsens po litie kond van het feit, dat er een luguber voorwerp was aangetroffen, dat best op onge legen ogenblikken uit elkaar zou kunnen springen met alle verderfelijke gevolgen van dien. Politieman Hes, nimmer benauwd, spoedde zich der waarts, zoals dat in mooi po- litienederlands heet en vond op de aangegeven plek een rond ding, op het eerste gezicht een zuurstoffles. Hij vatte het apparaat teder om de middel om het van nabij te bezien, want deze agent heeft kruit gegeten van explosieven, dat kan gezegd worden. Wie schetst zijn verbazing (ja, wie, vrienden?) toen uit de loop van het geheimzinnige artikel iets te voorschijn schoot, rake lings langs het in bevende toe stand verkerende lichaam van de heer Hes en wie zal zeggen (wie, voor de laatste keer. hoe rap Hes het verdachte in strument van zich wierp. Het plofte niet en toen de po litieman achter een duintop bij Domburg was teruggekeerd ging hij weer, niet versaagd maar nog wel wat rillerig in de maagstreek, opnieuw naar het wapen toe. Toen zei de tweede muis van het gezin, dat voor die zuur stoffles omredenen van wo ningnood een vergunning had gekregen: „Piep" en agent Hes heeft in het verlaten duin een opgelucht geschater naar de zeven hemelen gezonden. Het verhaal gaat, dat agent Hes van zijne wapenbroeders tot in lengte van jaren moet horen, dat men siermuizen bij voorkeur kweekt in atoom granaten. Immanuel De Amsterdamse hoofdcom missaris van politie verzoekt te waarschuwen tegen lieden, die zich als aanhangers van „Immanuel" over onze bescha ving verspreiden en dan trach ten schone tractaten aan de argeloze man te brengen. Welaan, zegt de hoofdcommis saris, daar zou geen bezwaar legen bestaan, omdat deze pa pieren van religieuse strekking zijn, maar het is echt niet mooi van de Immanuel-broeders en zusters dat zij 99 van de op brengst van deze verkoop te eigen bate aanwenden. De leden dezer secte komen meestal verkleed als een halve Leger des Heils-officier of een verpleegster. Maar ze éten er van, vertelt de hoofdcommis saris bedroefd. LAMPENIER Thalia, der". 20 uur: „De vrouw van een an- DINSDAG 27 JANUARI „Vox Humana", concert met solistische medewerking van Annie Schoen, Gerard Hurkman en Anton de Beer, 20 uur, Zo- merlust, Santpoort. Varia, Kunstavond te verzorgen door Georgette Hagedoorn, 20 uur Rex Thea ter te IJmuiden-Oost, in samenwerking met 't Nut van 't Algemeen. Advendo, toneelvoorstelling, „Het nestje van de Antiquair", 20 uur Herv. Jeugd gebouw IJmuiden-Oost. Ned. Ver. voor Lastechniek: lasclub „Velsen en omstreken", restaurant Wal- serij Oost, lezing en films. Thalia, 20 uur: „De vrouw van een ander". WOENSDAG 28 JANUARI De Gieteling, filmavond, 20 uur Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Ö. Thalia, 20 uur: „De vrouw van een an der". Rex, 20 uur: Sportfilm 19511952. DONDERDAG 29 JANUARI Velser Gymnastiekvereniging, Openbare uitvoering m.m.v. het Dames Keurcorps van het K.N.G.V., 20 uur Rex Theater. Friese vereniging „Fryske Trou", lezing over Friese Humor door A. Brouwer, 20 uur Cultureel Centrum Lange Nieuw- straat. Advendo, als Dinsdag 27 Januari. Thalia, 20 uur: speciale voorstelling van „Melodie der Bergen". VRIJDAG 30 JANUARI Nutsbibliotheek, uitlening van 19.30 uur tot 21.30 uur, Heidestraat. Thalia, 20 uur: „De schrik van de tweede Compagnie". Rex, 20 uur: „Morgen is te laat". ZATERDAG 31 JANUARI Advendo, als Dinsdag 27 Januari. Missietentoonstelling, geopend vanaf 16 uur in het Patronaatsgebouw. Thalia, Klaverjassen voor de „Hoop". Rex, 20 uur „Morgen is te laat". Thalia, 19 en 21.15 uur: „De schrik van de tweede compagnie". ADVERTENTIE van ouds het vertrouwde adres t Met 1ste klas Leswagens en gediplomeerde instructeurs. IJmuiderstraatweg 177 - Tel. 4800 Hagelingerweg 134 - Tel. 8930 De gemeente Velsen zal een dezer dagen beginnen met het bewerken van de grond aan de zuidzijde van de Lange Nieuwstraat, die ligt tussen Merwedestraat en IJselstraat. In dit stuk is onlangs de bouw gegund van eveneens 169 étage wo ningen, naar tekening van architect ir. C. W. Wegener Sleeswijk uit Amsterdam. Zowel de bouw aan de De Noostraat als aan de Lange Nieuwstraat maakt nog deel uit van het bouwvolume 1952. Het bouwen geschiedt onder auspiciën van de Gemeentelijke Dienst voor Volks huisvesting in Velsen, welke instantie hier toe opdracht kreeg van de gemeente. Eerst als de huizen „af" zijn, worden ze in ex ploitatie gegeven. Steeds weer streeft de dienst er naar zoveel mogelijk comfort voor de bewoners te scheppen en de gerie felijkheid, ook waar het betreft de kleinig heden te perfectionneren. Ongetwijfeld zul len derhalve deze nieuwe woningen nog comfortabeler worden dan de reeds op deze basis van gemeentewege ontstane „nieuwbouw", waarvoor de bewoners nu reeds niet anders dan lof hebben.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8