Ex-marineman moet nu zijn beschuldigingen waar maken Groot aantal strafpuntlozen in Rallye Monte Carlo msm\ |)IAN0'S „WELF", FORMA NATURA STERK flinke VERKOOPSTER mKerko J. P. KEUTER r HAAK ALPHENAAR 80 Heeft U een wieg nodig VADEMECUM Na 18 jaar strijd voor eerherstel Tijdelijk internationaal televisienet Westelijke nota wisseling met Moskou Tweehonderddrieën vijf tig équipes gaan het in de klassementsproeven uitvechten Defensie-strubbelingen ook in Denemarken ESEEÜSl H. W. DAMES .J Fa W. Zwier en Zonen IN NEDERLAND heeft Ameublementen en Slaapkamers Kolk's Meubelmagazijn VERKOPERS ZATERDAG 24 JANUARI 1953 11 Bij de Engelse kroning Over eigendommen in Oost-Duitsland Fransen en Tsjechen wisselen uitwijzingen uit Caltex laat tanker van 32000 ton bouwen Stofzuigers B. de Vilder en Zn. BIJ DE VULPENSPECIALIST Inkoop goud en juwelen 3 Top-merken RUDGE - GAZELLE FONGERS SHOWROOM ZIJLSTRAAT 96 Noemen onze klanten de doos waarin wij de was HÉÉL NETJES kant en klaar voor de linnen kast afleveren. Neemt eens een proef, ook U zult tevreden zijn. K| W. J. INNEMEE Zn. N.V. experts voor beter schoenwerk. OOK VOOR LUXE MANDEWERK ACTIEVE COLPORTEUR-VERTEGENWOORDIGER NAAISTERS, MEISJES VOOR SPECIAALMACHINE en LEERLINGEN Na 18 jaar daarvoor te hebben gestreden heeft de nu 53-jarige ex-sergeant-konsta- bel van de Koninklijke Marine A. H. F. Fonteijn uit Amsterdam bereikt, dat thans officieel zal worden uitgemaakt of hij, zo als hü al die jaren heeft beweerd, in 1935 niet alleen ten onrechte, maar bovendien tegen beter weten in door enkele marine artsen in Den Helder op grond van ver meende bronchiale asthma voor verdere dienst is afgekeurd. Drie jaar lang hebben alle rechtscolle ges, waarvoor Fonteijn wegens smaad schrift terecht heeft gestaan, geweigerd hem zoals hij steeds verzocht toe te laten tot het bewijs der waarheid en hem gelegenheid te geven te bewijzen, dat zijn beschuldigingen aan hét adres der artsen en diverse instanties, neergelegd in een door hem in 1949 onder het publiek ver spreid pamflet, juist waren. Het hoogste rechtscollege in ons land, de Hoge Raad der Nederlanden, heeft nu het gerechtshof in Den Haag gelast dit verzoek van Fon teijn wèl in te willigen. Fonteijn heeft steeds verklaard in 1949 tot het uitgeven van zijn pamflet te zijn overgegaan, omdat hem geen andere weg meer open stond. Hij houdt vol, dat hij op die wijze een proces tegen zichzelf wenste uit te lokken, waarin hij inderdaad ge slaagd is. Zijn plan de campagne was ge baseerd op artikel 261 van het Wetboek van Strafrecht, dat smaadschrift strafbaar stelt in normale gevallen, maar niet wan neer „klaarblijkelijk gehandeld is in het algemeen belang". Het ging er hem om te bewijzen, dat hier een algemeen belang in het geding is, maar tot dusverre namen alle rechtscolleges aan, dat zijn beschuldi gingen onjuist waren en er dus van een algemeen belang geen sprake was. Nu hij toegelaten is tot dit bewijs, krijgt hij dus zijn kans. Slaagt hij er in het te leveren, dan heeft hij met het uitgeven van zijn pamflet gehandeld in het algemeen belang. Hij zal dan ontslagen moeten worden van alle rechtsvervolging. Na die rechterlijke beslissing zal hij waarschijnlijk bij de ma rine worden gerehabiliteerd. De nadelige finaneiële consequenties, die uit het ontslag voor hem gevolgd zijn, zullen dan te niet gedaan moeten worden. Slaagt hij er daar- Een plan om de bewoners van het vaste land van Europa door middel van de tele visie getuige te laten zijn van de kronings plechtigheden in Engeland op 2 Juni is momenteel in voorbereiding. Alle détails zijn nog niet geregeld, maar in grote trek ken is het plan gereed. In het Natuurkun dig Laboratorium van Philips in Eindhoven is men intussen bezig met het ontwerpen en vervaardigen van de hiervoor nodige bijzondere apparatuur. De reportages in Londen zullen worden verzorgd door de TV-afdeling van de BBC. Uiteraard is dit in de eerste plaats bedoeld voor de Engelse kijkers maar door de in stelling van een voorlopig internationaal televisie-net hoopt men ook de bewoners van Frankrijk, België, Nederland, West- Duitsland en waarschijnlijk ook Denemar ken en Zweden in staat te stellen getuige te zijn van het boeiende schouwspel van de kroning der jeugdige Engelse vorstin. Door middel van. een keten van tussen- zenders worden de beelden daartoe van Londen via Dover en Calais naar Frankrijk overgebracht naar de Franse plaats Cassel. Van Cassel volgt het signaal twee wegen. Een weg voert via België naar Nederland, terwijl de andere naar Parijs gaat, waar de Engelse beelddefinitie van 405 lijnen veranderd wordt in de twee Franse syste men, namelijk van 441 en 819 lijnen. Van Parijs wordt tevens een signaal van 819 lijnen doorgegeven aan de zender Lille voor Noord-Frankrijk. De juiste plaats van de tussenzenders die afhankelijk is van tal van plaatselijke omstandigheden en van de zogenaamde „vertaalstations" (waar het Engelse beeld systeem wordt omgezet in andere syste men), staat op dit moment nog niet geheel vast. Zo heeft men thans nog de gedachte om binnen dit op te bouwen net ook een verbinding tussen Parijs en Nederland en Duitsland te creëren. Wel staat volledig vast, dat er een ver binding Engeland-Nederland komt. Op verschillende plaatsen zullen daartoe tus senzenders worden opgesteld en de nood zakelijke apparatuur om het Engelse systeem in het in Nederland gevolgde om te zetten zal of in Noord-Frankrijk of in België worden opgesteld. Deze „vertaler" wordt thans, zoals gezegd, in het Natuur kundig Laboratorium gebouwd. Deze omzetting vindt als volgt plaats. Het signaal van 405 lijnen wordt, zoals in een televisie-ontvanger, geschreven op een kathodestraalbuis, waarvan de speciale fosforen een lange nalichttijd hebben. Voor deze buis wordt een camera voor 625 lij nen geplaatst, die het beeld van de buis opneemt. In werkelijkheid is het natuur lijk veel ingewikkelder dan hier wordt voorgesteld. Via zenders in Antwerpen en Breda wordt het signaal dan naar Lopik getrans porteerd. Vandaar gaat het dan weer via de bestaande verbinding naar Eindhoven. Een andere tak van Lopik wordt naar Duitsland geleid, waarschijnlijk via Roer mond of anders via Venlo. Ook in Duits land wordt een keten van zenders opge bouwd en Hamburg vormt hiervan het eindpunt. Vermoedelijk wordt deze ver binding dan verder doorgetrokken naar Denemarken en Zweden. Op deze wijze hoopt men een wel is waar nog tijdelijk internationaal tele visienet op te bouwen. Er zijn nog tal van technische problemen op te lossen, maar de deskundigen (o.m. van PTT, Philips Telecommunicatie Industrie en verschil lende instanties in binnen- en buitenland) hopen dit p'an tot een goed einde te brengen, zodat ook de Nederlandse tele visie-kijkers aan hun trekken zullen komen. Het is zeker een interessant experiment. entegen niet in, dan kan hij als schuldig aan smaadschrift gestraft worden. „Slepende ziekte voor justitie" De procureur-generaal bij het ge rechtshof in Den Haag, mr. J. Zaaijer, is over deze gang van zaken allerminst te spreken. In zijn requisitoir van gis termiddag critiseerde hij de beslissing van de Hoge Raad door te zeggen: „Het is in hoge mate te betreuren, dat de Hoge Raad het nodig heeft geoor deeld de verdachte toe te laten tot het leveren van het waarheidsbewijs zij ner onwaarheden, hoewel het te voren vast staat, dat dit slechts tijdvermor- sing voor de justitie is. Het is al erg genoeg, dat de verdachte voor zijn ge- queruleer ds rechtszaal als podium ter beschikking heeft gekregen. Op deze wijze wordt deze zaak een slepende ziekte voor de 'justitie". Mr. Zaaijer herinnerde eraan dat Fon teijn jarenlang allerlei instanties had af gelopen. „Toen er geen enkele instantie meer was, die zich met hem wilde be moeien, hetgeen ik me levendig kan inden ken, kwam hij op het ongelukzalige idee om dan maar dat pamflet uit te geven. Wie zich met zulke beschuldigingen in het publiek komt aandienen, behoort die be hoorlijk te motiveren. Dat is echter slechts ten dele gfeschied". Na de beslissing van de Hoge Raad be treurd te hebben zei de procureur-gene raal: „Evenzeer is het te betreuren, dat in dien te goeder naam en faam bekendstaan de lieden uit kennelijk querulant.isme met onzinnige beschuldigingen worden ver volgd, men daarvoor de rechtszaal als po dium ter beschikking moet stellen". Hij was voorts van mening, dat Fonteijn „bij het onoplettende en op schandaal beluste publiek de indruk heeft gewekt, dat de overheid en haar dienaren weer eens te kwader trouw zijn". Van een algemeen belang was naar zijn mening geen sprake, omdat hij geloofde, dat reeds lang was vast komen te staan hoe „onzinnig" de beschuldigingen waren. „Helaas is het hof nu echter in ieder ge val genoodzaakt om het bewijs der zoge naamde waarheid toe te laten". Daarom vroeg hij het hof de zaak terug te wijzen naar de rechter-commissaris. Fonteijn's raadsman, mr. E. de Jongh Swemer, werd toen hij met zijn pleidooi begon door de president onderbroken met het verzoek zich te beperken tot de eis van de procureur-generaal. De raadsman volstond toen met de opmerking, dat zijns inziens wel degelijk sprake was van alge meen belang. „Als het waar is dat men geen recht kan krijgen, hoewel men daar voor 18 jaar lang vecht, en men kan dit aantonen, is dat dan geen algemeen be lang?" zei hij. LONDEN (Reuter-A.F.P.). Engeland en Amerika hebben Vrijdag een notawisse ling met de Sovjet-Unie gepubliceerd over de bescherming van eigendommen en be langen van deze landen in Oost-Duitsland. In de nota's wordt gezegd, dat de Sovjet- Unie, ondanks het overdragen van haar verantwoordelijkheid aan de Oost-Duitse autoriteiten, niet ontslagen is van haar ver plichtingen als beschermende mogendheid. De eerste nota's dateren reeds van begin vorig jaar. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat ook Nederland, Frankrijk, België en Luxemburg soortgelijke nota's aan de Sovjet-Unie hebben gezonden. De Sovjet-Unie heeft in Mei van het vorig jaar geantwoord, dat de verantwoor delijkheid was overgedragen aan de Oost- Duitse autoriteiten, wier beschikkingen aangaande eigendommen, aldus de nota, in overeenstemming waren met vroeger ge sloten overeenkomsten tussen de vier grote mogendheden. Deze beschikkingen verzeke ren de bescherming van buitenlandse eigendommen tot een definitieve regeling krachtens een vredesverdrag met Duits land, aldus de nota. Engeland en Amerika hebben verleden week Vrijdag nieuwe nota's gezonden, waarin het Russische antwoord geheel on bevredigend werd genoemd. In de Amerikaanse nota van Februari vorig jaar werd gezegd, dat de eigenaars na de overdracht der verantwoordelijkheid aan Oost-Duitsland geen toegang tot hun eigendommen hadden gehad en geen in lichtingen er over hadden kunnen verkrij gen. Een woordvoerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken verklaarde Vrijdag, dat na de overdracht verscheidene Britse eigendommen waren onteigend, waarbij in talrijke gevallen geen schade vergoeding aan de eigenaars was gegeven. Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken bevestigde A.N.P., dat vorig jaar aan de Sovjet-Unie een nota is gezon den over deze aangelegenheid en dat de regering overweegt, binnenkort opnieuw een dergelijke stap te doen. De Nederland se regering wendt zich tot de Sovjet-Unie, omdat zij de Oost-Duitse regering niet er kent. Te Zaandam is een hoofdopzichter keurmeester van het openbaar slachthuis aangehouden. Hij zou pakjes vlees van sla gers hebben aangenomen als beloning voor het administreren van onjuiste, voor de slagers gunstige gegevens in de boekhouding van het verzekeringsfonds voor slagers. Te gen enige slagers is proces-verbaal opge maakt. Vrijdagavond deelden de organisatoren van de Rallye de Monte Carlo mede, dat 404 wagens Dinsdag in de diverse startplaatsen waren vertrokken voor de 3000 km naar het zonnige Zuiden. Nog geen 14 procent van dit aantal is onderweg uitgevallen, slechts 55 équipes slaagden er niet in de finish te Monte Carlo te bereiken. Van de 349 wagens, die het vorstendom binnen reden, bleken er 253 zonder strafpunten te zijn, een bijzonder hoog aantal, wel een be wijs, hoe „gemakkelijk" dit jaar de sterrit is geweest. Tweeënnegentig teams kregen strafpun ten in hun routeboekjes en 4 deelnemers werden om een of andere reden gediskwa lificeerd. De algemene mening van de gerouti neerde Rallye-rijders was: er was niets aan, in tegenstelling met het vorig jaar, toen slechts 15 teams erin slaagden zonder kleerscheuren het 3300 km lange traject zonder strafpunten af te leggen met verder een zeer groot aantal uitvallers. Toen waren weers- en wegomstandigheden in het centrale massief en de Alpen dermate ongunstig, dat alleen de cracks erin slaag den zich door de moeilijkheden heen te worstelen. De laatste jaren is het steeds duidelijker geworden, dat het slagen van de Raliye naar Monte Carlo uitsluitend afhankelijk is geworden van het weer en de toestand der wegen. Zijn deze normaal of zo goed als normaal, dan is wel geble ken, dat mens en machine het voorgeschre ven gemiddelde van 50 km over 3300 km gemakkelijk kunnen halen. Toch is het aantal ongevallen ditmaal, naar verhou ding, vrij groot geweest. Behalve de reeds gemelde ongelukken zijn ook de Finnen O. K. Martikainen en S. Ahlgren het slachtoffer geworden van een beijzelde weg in de buurt van Gap. Zij reden tegen een boom. De Renault werd ernstig beschadigd, de inzittenden kwamen er met wat builen en schrammen goed af. Van de zijde der organisatoren is ver klaard, dat de voor heden vastgestelde ac celeratie-remproef nodig zal zijn om een selectie te maken voor de regelmatigheids- proef op hel circuit van de Col de Braus, die Zondag zal worden gehouden. Zoals men weet zullen ten hoogste 100 équipes aan de regelmatigheidsproef op het Col de Braus-circuit kunnen deelnemen, zodat talrijken door de acceleratie-rem proef zullen moeten worden geëlimineerd. Van de 253 teams, die zonder strafpun ten Monte Carlo hebben bereikt, zijn er 71 te Lissabon gestart, 62 te Monte Carlo, 58 te Glasgow, 26 te Stockholm, 19 te Mün- chen, 9 te "Oslo en 8 te Palermo. De Nederlanders Onder 26 teams, welke te Stockholm zijn gestart en zonder strafpunten zijn binnen gekomen, bevindt zich het Nederlandse Sunbeam-Talbot-équipe van B. Proos Hoo- gendijk (Amsterdam) en G. Seitz (Den Haag). Twee Nederlandse équipes zijn erin ge slaagd, komende van München, de 3300 km naar Monte Carlo zonder fouten af te leg gen. Het waren J. A. J. Heidendahl (Bilt- hoven) en J. M. J. de Rooy (De Bilt) met Peugeot en Th. J. Koks (Haarlem) en G. Tn. E. Van der Werff (Haarlem) met Volkswagen. Bij de 71 équipes, die zonder strafpunten Monte Carlo hebben bereikt en te Lissa bon zijn vertrokken, bevindt zich slechts één Nederlands team, dat van F. Hulsker, J. Hulsker en M. Duyzings (Rotterdam) met Fiat. Tenslotte de deelnemers, die tc Monte Carlo zijn vertrokken. Hans de Rijk en zijn zoon hebben strafpunten opgelopen. Alle andere Nederlandse équipes met uit zondering van het team van prof. Van Lammeren, dat de strijd heeft gestaakt, kwamen met een blanco strafregister bin nen. Het zijn M. Gatsonides (Bentveld) met de Engelsman P. Worledge met Ford Zephyr, dr. E. N. van den Bergh (Amers foort) met Opel en A. Blansjaar (Leidsen- dam) met Hansa Borward. Tenslotte bevindt zich ook onze landge note mevr. Van Puyenbroek-Vroom onder de gelukkigen, die zonder strafpunten Monte Carlo hebben bereikt. Zij reed als teamgenote mee met de bekende Franse automobiliste Mme. Rouault in een Simca Aronde. Indien de rekening van de Nederlandse deelnemers dus wordt opgemaakt, blijkt, dat van de 14'/s Nederlandse teams slechts één équipe de strijd heeft gestaakt, dat zes teams strafpunten hebben opgelopen en dat 7% team zich voor de rem- en acceleratieproef heeft geklasseerd. PARIJS (Reuter) De Tsjechoslowaak- se regering heeft Donderdag op de Fransge ambassade te Parijs een nota doen over handigen, waarin wordt geprotesteerd tegen het „twee dagen door de Franse politie vasthouden van twee leden van het personeel der Tsjechoslowaakse ambassade te Parijs." Een woordvoerder der Tsjechoslowaakse ambassade te Parijs heeft medegedeeld dat de twee aangehoudenen, nadat zij door de Franse politie op vrije voeten waren ge steld, twee dagen geleden naar Tsjechoslo- wakije zijn teruggeekerd. De Franse militaire attaché te Praag, kolonel Gastaldo, en twee andere leden van het Franse ambassadepersoneel is medegedeeld dat zij Tsjechoslowakije moe ten verlaten. Frankrijk heeft Tsjechoslowakije ver zocht, zijn militaire attaché te Parijs, ma joor Vaclavmir, terug te roepen, aangezien hij wordt beschouwd als „persona non grata". •Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse. Zaken deelde mee, dat „Tsjechoslowaakse agenten in November van het vorige jaar de dochter van de Franse militaire attaché te Praag, kolonel Gastaldo, hebben ontvoerd en ver scheidene uren ondervraagd," hetgeen de woordvoerder een „duidelijke schending van het internationale recht" noemde, om dat mejuffrouw Gastaldo lid was van de Franse diplomatieke staf te Praag. De Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben ge weigerd haar spijt over het gebeurde te betuigen, zo voegde de woordvoerder hier aan toe. KOPENHAGEN, (Reuter) De Deense sociaal-democratische oppositie heeft on langs geweigerd een plan van de liberaal- conservatieve minderheidsregering te steunen om de Deense strijdkrachten in Noord-Duitsland uit te breiden van de huidige duizend man tot een volledige bri gade. Deze weigering brengt aanzienlijke verwikkelingen voor de defensie van de Atlantische-verdrags-organisatie met zich mee aldus een correspondent van Reuter. Op het ogenblik omvat de N.A.V.O.- macht voor de verdediging te land van Sleeswljk-Holstein en Jutland ongeveer zesduizend Noren die in overeenstemming met de plannen van de N.A.V.O. met in gang van 1 Mei zullen worden terugge trokken om de Noordelijke verdediging van hun eigen land te versterken. Deense troepen zouden in de leemte voorzien, maar de sociaal-democraten hebben zich tot ieders verbazing hiertegen verzet. De socialisten verklaren thans, dat zij bereid zijn hun houding te wijzigen, in dien generaal Ridgway, de geallieerde op perbevelhebber, zou besluiten extra-N.A.- V.O.-troepen vermoedelijk Britten of Amerikanen naar het gebied van Slees- wijk-Holstein te sturen. Indien het plan, dat was goedgekeurd door generaal Ridgway, niet wordt uitge voerd, zal de opbouw van het Deense le ger, dat als onmisbaar voor de verdedi ging van het Noordelijke gebied wordt beschouwd, een ernstige klap worden toe gebracht. Ook de verlenging van de dienst plicht van twaalf tot achttien maanden zou niet kunnen doorgaan door een tekort aan kazernes in Denemarken. De Caltex Oceanic Ltd. heeft de dok- en werfmaatschappij Wilton-Fijenoord te Schiedam de bouw opgedragen van een tankschip met een tonnage van 32.000 ton leeg gewicht. Volgens de Caltex is dit het grootste tankschip, dat ooit op een Neder landse werf is gebouwd. De lengte van dit schip zal 201 meter worden bij een breedte van 27 meter en een holte van 13.72 meter. De diepgang zal 10.36 meter bedragen. De beladen water- verplaatsing is 41.500 ton. Bij volle lading zal de snelheid 16 knopen bedragen. Het tankschip zal vrijwel geheel gelast worden. De verblijven voer officieren en manschappen worden van brandvrij mate riaal vervaardigd. Er wordt zo weinig mogelijk hout gebruikt. Voorts heeft de Caltex Oceanic aan de Internationale Handelscombinatie Hollend opdracht gegeven voor de bouw van een tankschip van 3200 ton. Dit schip zal bij L. Smit en Zoon te Kinderdijk worden ge bouwd. Alle goede merken Betaling soepel te regelen Demonstraties ook bij u thuis z'onder verplichting. VELSERDUINWEG 173. Tel. 4402 Hoover Dealers. Reparaties goed en billjjk. IN ELKE PRUS- i KLASSE In grotere sortering Kantoorboekhandel Leesbibliotheek VELSERDUINPLEIN 5 IJmuiden. Tel. 5593 Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. Tel. 16910 DE NIEUWSTE „CEBUC 0"-UJTGAVE van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie. Deel I: NOORD-HOLLAND Indeling naar verzorgingsgebieden Buitengewoon over zichtelijke tabellen en kaartjes Cijfers omtrent: Bevolking Bevolkingsdichtheid Aantal dagbladabonné's Welstandgegevens Bedrijfstakken Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers. Verkrijgbaar bij: Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit Bezuidenhoutseweg 45, 's-Gravenhage Prijs: ƒ2.50 het beste tegen normale prijzen. FONGERS geheel compleet, zonder lamp vanaf 134.45 Uw keus kan niet anders zijn dan een MERKRIJWIEL van: Bloemstraat 33 Tel 4208 IJmuiden Agentschap: G.M F ..BOY" HULPMOTORRIJWIEL Komt deze eens zien Eenvoudig, degelijk en sierlijk. De Heer en Mevrouw G. J. TIMMERMANS- HENNEVELT geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun zoon EMIEL MARTIN Driehuis, 23 Januari 1953. P. C. Hooftlaan 50. Ondertrouwd: M. J. WEZELMAN en J. HAGEDOORN Huwelijksvoltrekking op Donderdag 29 Jan. a.s. Gelegenheid tot feliciteren van 56 u. in het O. K. Ver enigingsgebouw Kanaalstraat IJmuiden. Hiermede geven wij U kennis dat in de ouder dom van bijna 80 jaar is overleden onze lieve en zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder ANNA PAAP wed. van Jacob Keur IJmuiden, 24 Jan. 1953. Tuindersstraat 129. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 27 Jan. a.s. op de Westerbe graafplaats te IJmuiden, des namiddags 2 uur. Ver. trek van het sterfhuis 1.30 uur. Colorite Tegels, de mo derne vloerbedekking, zéér eenvoudig in onder houd. Vraagt inlichtingen Telef. 20340. - Haarlem WASSEN -STOMEN Mr. Córnelisstr. 33 - 35 Haarlem - Tel.- 17487 Voor Haarlem en omstreken hebben wij de alléénver tegenwoordiging van de merken o.a. Rönisch Geyer Niendorf Barrat Robinson ruime keuze Baby-Piano's Pianohandel KRUISWEG 49 Haarlem Begrafenis, Transport, Crematie Haarlem - Oranjekade 1 Tel. 10441, b.g.g. Tel. 21673 BIJ ONS GEEN VOORUIT BETALING! Pracht sortering Costuums, Jassen en Mantels vanaf f 1.50 per week. Ook naar maat. Regenjassen f 1 p. week. Kopen zonder ren tevergoeding thans ook mo gelijk. VAN VEEN, thans le Hasselaerstraat 5 bij Zijlweg (naast de oude zaak) H'lem. Glanzend, gezond haar en jeugdige huid is een kostbaar en aantrekkelijk bezit, dat ook voor U, Mevrouw, is weggelegd mits U er zorg.... en geld voor over hebt. ANNIE LOOTS, Schoonheidsspecialiste, Haarkundige, manicure, pedicure - le Emmastr. 18, Tel. 21826 y der 20-jarigen ai een C of ander voeteuvel Voorkomt en verbetert Uw voetklachten door het dragen van de JUISTE SCHOENEN. Met onze FEDRA „TRUEFORM" ea. speciaalschoenen, al of niet ge combineerd met onze STEUNZOLEN naar gipsmodel, vinden wij ongetwijfeld ook voor U de juiste oplossing Ons Röntgen-schoenpas-apparaat ga randeert U juiste maat en pasvorm IJMUIDEN KENNEMERLAAN 79 SANTPOORT HOOFDSTRAAT 136 Wij bieden U een ruime sortering aan in WIEGEN, FIETS-, TRANSPORT. en WASMANDEN Heden etaleren w() een geheel nieuwe collectie KOMT U EENS KIJKEN 7 Paul Krugerstraat 50 A IJmuiden-West Voorzorg- en Centr. Spaarfondszegels worden aangenomen. TE HUUR in Velsen-Noord KANTOOR MET 3 LOKALEN, VRIJ BOVENHUIS EN RUIME GARAGE. Direct te aanvaarden. Tel. te bevr. na 19 u. K 2500 - 39197, GEVRAAGD voor Textiel Brieven m. opg. v. leeft., verlangd salaris, waar en hoe lang in betrekking enz. enz. onder no. IJ 509 aan het bureau van dit blad. HANDELSONDERNEMING vraagt wegens uitbrei ding van haar buitendienst, ENIGE ERVAREN zich in alle kringen kunnende bewegen. Algemene ontwikkeling en beschaafde om gangsvormen. Geboden wordt vast salaris en provisie en opneming in pensioenfonds. Persoonlijke aanmelding Maandag 26 of Dinsdag 27 Januari a.s. van 67 uur, in Café-Restaurant „AUGUSTA" te IJMUIDEN. GEVRAAGD voor verkoop aan particulieren Zij, die in het bezit zijn van rijbewijs, genieten de voorkeur. Voor actief persoon goede vooruitzichten. Br. met opg. v. ref. en event, sal. en/of provisie onder no. 1651. Ateliers voor overhemden, blouses en pyama's vraagt Aanmelden: van 8.30—5.30 uur: Stephensonstraat 50, Haarlem. Na 7 uur: Mej. R. Berkhout, M. van Heemskerkstraat 24; Mej H. Moerwijk, Zomervaart 162; Mej. C. v. d. Reep, Schoollaan 92, Bennebroek.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9