Huisvlijt op oude dag Kort en bondig J Beverwijk IJmuiden 6 Vriendenkring speelde „Stormeiland" Brand op motorlogger in Scheveningen Streven naar Kunst met een onbetekenende klucht Benoeming directeur Openbare Werken Scheepvaart Blanco uitslag van kracht meting tussen RCH 4 en Waterloo CSV kreeg zijn revanche Kinheim won van Alkmaarse Boys (0-4) Wijk aan Zee sterker dan Alw. Forward Stormvogels 2 verloor na zwak spel Vitesse '22*Velsen eindigde met gelijke stand: 4-4 Fraaie zege van DEM op Purmersteyn Strijd om de kop bij damclub „Sportief" Mooie prestatie van WIJ Zuidvogels geklopt Uitvoering van de V.A.V, Aanvaringen in de Rotterdamse haven Oeververbinding Noordzeekanaal en IJ MAANDAG 26 JANUARI 1953 De toneelvereniging „Vriendenkring" uit Haarlem-Noord gaf Zaterdagavond we gens het gebrek aan geschikte zaalruimte in dit gedeelte van de stad in „De Wey- man" te Santpoort, haar tweede uitvoering waarvah de opbrengst ten goede komt aan de actie ten bate van 'het hospitaal kerkschip „De Hoop". Voor deze avond was de keuze gevallen op „Stormeiland", van Rob Bertina, welk spel nogal eens voorkomt op het réper toire van verenigingen, die niet hoger wensen te springen dan de artistieke polsstok lang is. De karaktertekening is weinig gecompliceerd, de dialogen stellen geen hoge eisen aan de zeggingskracht. Het drama speelt zich af in het huis van de vuurtorenwachter Gijs Dekker en be handelt voornamelijk de controverse tus sen Jan (zijn eigen zoon) en Arie (de liefderijk opgenomen pleegzoon). Hun aard en opvattingen lopen tamelijk uiteen, hetgeen enige conflicten ten gevolge heeft. Doordat ook Amor een belangrijke rol ver vult, komen de gemoederen nog meer in opwinding, maar de schrijver heeft uitein delijk het publiek ook hier de traditionele oplossing niet onthouden een afloop, die de meeste toeschouwers overigens wel zullen hebben verwacht. Dit stuk lag de spelers van Vrienden kring bijzonder goed en stelde hen in de gelegenheid een aantal acceptabele type ringen op de planken te zetten. Han Dirkse bijvoorbeeld was een stoere vuur torenwachter, een der centrale figuren van deze opvoering. Fons Jansen en Jan Lutjenkossink zorgden als de beide zoons voor een weloverwogen en verdienstelijk contrast, waartussen Gré Zeepvat-Kune- man een milde en gevoelig gespeelde moe der plaatste. Ans Appelman was een vlotte en innemende Hanneke. De bezetting werd voltooid door Marga Verdugt als Kristien, Henk Spiering als Thijs en een artistieke oom Leo van Herman C. Souverein. Het publiek heeft deze door W. J. Mul der geregisseerde voorstelling met veel aandacht gevolgd. J.v.D. Zondagochtend vroeg is op de motor- logger Sch. 141 van de rederij „Unie", liggende naast de Scheveningse sleephel- ling, brand uitgebroken. Er waren Zater dag werkzaamheden op het schip verricht en waarschijnlijk is er iets blijven smeu len. Het werd een flinke brand, waarbij de logger veel schade opliep en de motor verloren ging. De brandweer heeft het vuur met schuim bedwongen. De schade wordt gedekt door verzekering. Er was Zaterdagavond op het toneel van ,,'t Centrum" bijzonder weinig van ernstig streven naar kunst te bespeuren, want de opgevoerde klucht van Joh. Blaaser Sr. en Jr. is eigenlijk beneden de waardigheid van een vereniging, die het woord „Kunst" in haar vaandel voert. Het stuk „In een andere wereld" bevat geen scène die het aankijken waard is en de gebezigde humor kan gewoonlijk gerubriceerd worden in de klasse „Lach, of ik schiet!" De cliché-handeling berust op de weder waardigheden van een porceleinfabrikant met een verkwistende echtgenote en doch ter. Op de rand van een faillissement asso- ciëert hij zich ten einde raad met een rijk geworden bankwerker, die daarop met zijn luchthartige gezin zijn intrek neemt bij de deftige familie. En hiermede is dan vrijwel alles verteld, want het verdere verloop is uiteraard niet moeilijk te raden. Conflicten met mevrouw, ruzie met de huisknecht, de fabriek die nog meer achteruit gaat tot de sympathieke zoon de teugels in handen neemt en zich daarbij tevens van het hart der lieftallige fabrikantendochter ver zekert. Wanneer het bestuur gemeend heeft de leden met deze klucht een avond van daverend plezier te bezorgen, dan kan het zich in dit voornemen volledig geslaagd achten, wan het publiek heeft om de vele ten tonele gevoerde capriolen gebruld van het lachen. Deze massale vrolijkheid mist ook op de spelers haar uitwerking niet, zcdat zij er een lustig schepje op gooiden en chargeerden dat het een lust was. Het meeste succes was voor de familie Koop man, de rijk geworden bankwerker, waar van de papa door J. de Dood met uitbun dig jolijt op de planken werd gezet. Ineke Tromp stond hem als de belhamel Mieltje overtuigend terzijde, terwijl mevrouw L. Groeneveld'Wernke als de kordate Marie de vreugde nog vergrootte. W. P. van Duin was een vermakelij k-deftige Van Runten— Zwiep, die met mevrouw S. de Dood als de voorname Augustine de onvrijwillige gas ten alle reden tot ruzie verschafte. Het gelukkige paar werd door Jopie Veen en H. van Eerden met de vereiste allures ver tolkt en mevrouw Thea HuiderVan Lint als de mallotige kantoorjuffrouw eiste met G. van Beuningen als statige huisknecht eveneens hun aandeel van dit niet geringe lachsucces op. Het publiek realiseerde zich niet met welke goedkope middelen dit alles v/erd bereikt en beloonde de spelers telkens met een langdurig applaus. Na afloop van de voorstelling werden vele hartelijke woorden gericht tot de heer G. Terstalle, waarbij de voorzitter zijn spijt betuigde dat de vereniging niet meer van zijn kwaliteiten als regisseur profiteren kan. Ook de heer en mevrouw De Dood namen wegens vertrek naar Australië eveneens afscheid. J. v. D. Abbekerk, pass. 23 Finisterre n. Antwerpen. Adiri'da, 18 v. Pladju te Singapore. Agatha, 24 v. Saigon te Pladju. Alioth, 23 v. Bahia n. Antwerpen. Aludra, 23 v. Valencia. Anwenkerk, 19 v. Pladju n. Makassar. Agamemnon, 24 v. Pto Plata te New York. Algenib, 24 te Rio Janeiro verwacht. Alpherat, 22 v. Santos n. Montevideo. Altair, 24 Bahia verwacht. Alwaki, 23 v. Santos n. Rio de Janeiro. A'kkrumdijk, 20 te Chittagong. Al'diaibd, 24 380 m. Z. Las Patinas. Alihena, 22 v. Vlissd'nigen n. Antwerpen. Alniati, 22 te Montevideo. Amstelpark, 26 ca. 18 u. v. New Orleans te Rotterdam verwacht. Alimdij'k, 23 630 m. O.t.N. Bermuda. AmsleM'ijk, 23 390 m. O.NO. A'baco. Amstelveen, 23 100 m. W. Corientes. A Averdijk, 23 390 m. O. Bermuda n. Le Havre. Aardijk, vertr. 24 ca. 13 u. v. Rotterdam naar New York. Abbedij'k, vertr. 24 ca. 21.30 u. v. Rotterdam n. Hamburg en Bremen. Andijk, 24 ca. 16 u. v. d. Golf v. Mexico via Antw. te Rotterdam verwacht. Arendsdijk 23 v. New York te Buenos Aires. Argos, 23 v. Volos n. Limnri. Aagitekerk, 23 ten anker Vlissimgen. Aalisdijk, 23 400 m. O.ZO. Kp. Race. Aa'lisum, 23 220 m. O.ZO. Takoradi. Alikaid, 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. Blitar, 23 v. Genua n. Lissabon. Bloemfontein, 23 v. Teneriffe n. Kaapstad. Bonaire, 24 v. Yokohama te Geelomg. Beninekom, 23 v. Arica n. Antofagasta. Boschfontein, 24 Ouessant gepass. Breda, 23 te Antwerpen. Biimtanig, 23 220 m. N.t.O. Guam. Bandjermaisin. 24 v. Singapore te Bangkok. Barendrecht, 23 t.h.v. Belawan. Bawean, 23 v. Prick n. Pa'lembanig. Britsum, 2-3 590 m. O.NO. Bermuda. Clavella, 23 v. Singapore n. Miri. Gorilla, 23 ten Z. Kreta. Delfshaven, 23 v. Middlesbro naar Rotterdam. Ceronia. 23 140 m. O.ZO. Albany. Caltex Pern/is, 23 150 m. O. Kreta. Eimina, 23 v. Bordeaux n. Dakar. Eendracht, 23 8 u. v. EUeusis te Istawboel. Eemdijk, 23 150 m. ZO. Bermuda. Erinna, 23 420 m. ZO.t.O. Madras. Friesland (KRL), 23 v. Aden n. Colombo. Friesland (SSM). 24 v. Newcastle te Rotterdam. Farmsum, 23 380 m. NO. Fayal. Gadila, 20 v. Yarrow n. Salt End. Graveland, nacht 23-24 te Rio de Janeiro. Groote Kerk, 24 te East Londen. Gouwe, 23 70 m. W. Ouessant. Gooiland, nacht 23-24 v. Hamburg te Bremen. Helena, pass. 24 Azoren n. La Guaira. Held con, pass. 23 Long eil. Hermes, pass. 23 Dover. Helder, 23 v. Hamburg te Antwerpen. Hercules, 23 v. Malta n. Marseille. Hestia, 23 190 m. N.t.W. Finiisterre. Hydra, 23 v. Ciudad Trujillo te Guanta. Indrapoera, pass. 22 21 u. Gibraltar n. Marseille. Ilos, 23 te Ciudad Trujillo verwacht. Japara (KRL), 24 te Priok. Kedoe, 23 Sabang gepass. Kertosono, 21 te Chalna. Kaimana, 24 te Singapore. Kalabahi, 22 v. Sanana >n. Makassar. Kalibekoe, 23 v. Holland!a te Seroei. Kota Baroe, 23 540 m. W.t.Z. Flores. Kot-a Gede, 23 v. Houston n. Beamont. Laagkerk, 23 v. Melbourne. Liseta, 20 v. Singapore te Pladju. Luna. 24 v. Rotterdam te Leixoes. Leopoldskerk, 23 v. Koe wait te Bandarshapoer. Meliskerk, 24 te Penang. Maas, 24 12 u. v. Piraeus te Herkalion. Ma pi a, 23 v. Indonesië te Amsterdam. Mitra, 24 v. Wellington n. Curagao. Maris®23 225 m. O. Malta. Matrkelo, 24 dwa-rs Dublin. Mata-ram, pass. 23 Stromboli n. Genua. Meerkerk, 23 380 m. W. Sabang. Mirza, 23 in Golf v. Oman. Modjokerto, 23 560 m. O.ZO. Socotra. Mol en kerk, 23 510 m. W.NW. Walvisbaai. Musi, 24 v. Panikailpinaog te Pladju. Nestor, 24 v. Barbados le Port of Spain. Ovula, 23 v. Curagao te Casablanca verw. Orion, 24 v. d. Middellandse Zee, te A'dam. Orestes, 24 Barabona verw. Oberon, 23 240 m. ZW. Flores. Ootmarsum, 23 op de Elbe. Opfhiir, 23 v. Semairang n. Soerabaja. Prims Fred. Willem, pass. 23 Kp. die Gata. Plamciuis, 24 te Singapore verwacht. Poseidon, 23 v. La Guaira te Pto Cabelo. Prambaman, 23 te Pararoekan. Polyphemus, 23 te Belawa-n. Prins Alexander, 23 160 m. W. Scilly's. Prints Willem II 23 250 m. ZO. Kp. Sable. Rafaela. 23 in Str. Soenda. Read, 23 v. Gheribon n. Priok. Roep'at. 23 350 m. ZO. Kp. Race. R-uys, 23 570 m. O.NO. Mauritius. Rotti, 23 500 m. O.ZO. Socotra n. Belawan. Rotula, 23 460 m. NO.t.O. Bermuda. Sarpedon, 23 v. Amsterdam te La Guaira. Schie, 23 te Sevilla. Schiedijk, pass. 23 Guardafui n. Djibouti. Stad Maassluis, 2.4 v. Kirkenaes te R'dam. Staa Vlaardingen, 23 v. Narvik n. R'dam of Vlaardiingen. Sliedrecht. 24 v. Las Pied-ras te Campana verw. Soestdijk, 23 v. New York n. Indonesië via Alex- andrië. Stad Breda, 23 dwars Miami n. New Orleans. Straat Malakka, .23 v. Buenos Aires n. Itajai. Stad Schiedam, verm. 24 of 25 v. Casablanca naar Rotterdam. Saroen.a, p-ass. 23 Bawean eil. Scherpendreelht, 23 130 m. O.t.N. Fort Aleza. Sommelsdijk, 24 7.30 u. v. Vliss.intgen n. Antw. Silbigo. 23 te Pailemba-nig. Staid Dordrecht, 23 v. Frnpedocle te Sfax verw. Sal!and, 23 270 m. Z.ZW. Recife. Stad Alkmaar. 23 140 m. O.NO. Flores. Tomini, 24 te Balikpapan verw. Telamo-n, 23 v. New York n. Curagao. Thalatta. pass. 24 Perim. Tos-ari, 23 6 u rede Belawan. Triton, 24 v. W. Indie te Amsterdam. Ta-nlkhaven III, 23 in Golf v. Thailand. Tero, 23 2il<0 m. W. Lands End. Themiisito. 23 450 m. NO. Flores. Tiberius. 24 v. Pam.patar te Port of Spain. Titus, 23 dwa-rs North Foreland n. O ran. Tjibodas, 23 v. Ba-lik papan n. Kidjanig. Waterman. 23 260 m. Z.ZV/. Acapulco n. Honolulu Waal. 24 v. Izmir naar Piraeus. Watrgaipoe, 23 te Padangbaai. Willemstad23 v. La Guaira n. Trinidad. Winterswijk, verm. 25 v. Rieme n. R'dam. Wims'um, 24 v. Mund'ah n. Libreville. TJsel, 23 v. Hamburg n. Bremen. Zuiderkruis. 23 570 m. NW. Kaapstad. Zeeland 'SSM), 23 in Kielerkanaal. Zomniewijk, 23 270 m. W.NW. Walvisbaai. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Alda-bi, 23 v. Las Palmas 3 Febr. Rio de Janeiro verwacht. Alhena, 25 Rotterdam verwacht. Alnati, verm. 23 v. Montevideo n. Paranagua. Bloemfontein, 5 Febr. Kaapstad verwacht. Bonaire, 23 v. Amsterdam n. Demerara. Boschfontein, 23 v. Southampton n. Marseille. Cottica, 21 v. Georgetown n. Amsterdam 27 v Paramaribo. Fairsea, verm. 14 Febr. v. A'dam n. Sydney. Groote Beer, verm. 26 v. R'dam n. New York via Haliafx. Indrapoera, 25 Marseille verwacht. Joh. v. Oldenbarneveit, verm. 29 v. A'dam n. Tj. Priok. Maasdam, vertr. 24 v. New York n. Cartagena en Pan am a kanaalzone. Nieuw Amsterdam, 25 v. New York te St. Tho mas verwacht. Noordam, vertr. 24 ca. 12 u. v. New York naar Rotterdam. Oranje, verm. 4 Febr. v. Tj. Priok n. Amsterdam Oranjes tad, 28 Madeira verwacht. Rijndam, 25 te Halifax en 27 te New York verw. Sibajak, 11 Febr. Wellington verw. Veendam, verm. 31 v. Rotterdam n. New York. Waterman, 1 Febr. Honolulu verwacht. Westerdam, vertr. 24 ca. 14 u. v. R'dam n. N. York Willem Ruys, te R'dam te repareren. Willemstad, 23 te La Guaira verw. verm. 23 v. La Guaira n. Trinidad. Zuiderkruis, 25 Kaapstad verwacht. KLEINE VAART Een danig versterkt RCH 4 is er in ge slaagd de productieve voorhoede van Wa terloo in bedwang te houden en daar ook RCH er niet in slaagde de prima spelende IJmuider verdediging te passeren, moest Waterloo een kostbaar puntje in Heemstede laten. Het begin was direct al voor RCH en de Haarlemmers begonnen in een hoog tempo zodat doelman Kok al gauw hande lend moest optreden, wat hem echter goed afging. De aanvallen van Waterloo leverden ook geen doelpunten op, zodat met 0—0 werd gewisseld. Na de rust werd er een ander spelletje voorgeschoteld, het was Waterloo dat steeds de toon aangaf. RCH werd geheel op eigen helft terug gedrongen, maar de voorhoede van Waterloo liep niettemin steeds dood op de hechte verdediging van RCH. De IJmuider achterhoede had geen moeite met de uit drie man bestaande voorhoede van de Haarlemmers. Twee minuten voor het einde werd een schot van J. Buding door een der achterspelers van de doellijn ge trapt, zodat ook deze kans verloren ging. Met 00 kwam het einde van deze ont moeting. De overige uitslagen waren Stormvogels 6Waterloo 2 41; AllianceWaterloo 3 61; GeelWit 4Waterloo 4 25; Water loo jun. ADIO jun. A 1-2. In de eerste helft van de competitie leed CSV op eigen terrein een sprekende 6-0 nederlaag tegen Terrasvogels. Geen wonder dus, dat de Castricummers gisteren met het voornemen in het veld kwamen om zich, het koste was het kost, te rehabiliteren. In dit voornemen zijn zij geslaagd, hoewel dient erkend, dat de Terrasvogels-verdedi ging tot tweemaal toe hen daarbij een handje heeft geholpen. De strijd was nog niet lang aan de gang, toen Röbken er in slaagde De Heer te pas seren, maar CSV versaagde niet en maakte gelijk (1-1). Van de aftrap af nam Terras vogels echter de bal mee en Van Vuuren gaf De Heer wederom het nakijken (2-1). Doch nog voor de rust maakte CSV na een slechte uittrap aan Terrasvogels-zijde ge lijk (2-2). Na de rust nam CSV voor het eerst de leiding. Wijnen zorgde echter met een prachtig vleugelschot, dat de stand weer gelijk werd (3-3). Door een foutje in de achterhoede der Vogels kon CSV tenslotte het winnende punt scoren (3-4). Dé moeilijke uitwedstrijd tegen Alk maarse Boys heeft Kinheim dank zij een betere morele kracht verdiend gewonnen. Toen na 35 minuten H. Prinssen een fraaie aanvalscombinatie met een laag schot besloot, werd doelman Kramer gepasseerd (0-1). Na de hervatting speelde de Boys-voor hoede tegen de hechte Kinheim-verdedi- gmg te nonchalant om succes te bereiken. Hoe meer de tijd verstreek, des te feller werd er gespeeld aan de Boyszijde. Kin heim speelde echter onverstoord verder en na een half uur was het Kuyn, die uit een pass van H. Prinssen hoog diagonaal inschoot (0-2). Hierop verliet een Boys speler kwaad hef veld maar toen hij na 5 minuten terugkeerde liet de scheidsrech ter hem niet meer meespelen. Toen na 35 minuten A. Prinssen was doorgebroken werd hij op onbetamelijke manier tegen de grond gelopen en moest retireren. Star- reveld schoot de strafschop in (0-3). Vijf minuten voor het einde bezegelde Kuyn de overwinning toen hij de bal uit een pass meenam en handig de doelman pas seerde. Voor de aanvang van de wedstrijd Wijk aan Zee—Alw. Forward werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan het overleden Wijk aan Zee-lid Thijs de Boer. Wijk aan Zee was in deze ont moeting onbetwist de sterkste ploeg. Vooral in de eerste helft oefende de thuisclub, enige druk uit op de Hoornse veste die evenwel goed verdedigd werd. Zuiderduyn gelukte het de thuisclub voor de pauze een een-nul voorsprong te geven. Na de rust deed Alw Forward hardnek kige pogingen de achterstand in te lopen, hetgeen gelukte toen Hart van een kans een dankbaar gebruik maakte. Wijk aan Zee sloeg evenwel fel terug en wederom bezorgde Zuiderduyn de thuisclub een voorsprong. De strijd behield een spannend karakter en het werd zelfs nog erger toen Alw. For ward enigszins gelukkig aan de gelijkma ker kwam. Via een der Wijk aan Zee-spe lers vloog de bal in het doel. Maar deze twee-twee stand gaf niet de verhouding weer. Zo dacht de thuisclub er ook over en het offensief van Wijk aan Zee werd tenslotte bekroond met een doelpunt van De Winter, zodat met drie-twee de punten in de badplaats bleven. De Stormvogels-reserves demonstreerden gisteren tegen WA 2 al een heel zwak spelletje. Vooral van de voorhoede, waarin Guus Drager stond opgesteld, ging weinig of niets uit, zodat de Amsterdamse ver dedigers zelden voor moeilijke problemen kwamen te staan. De WA-voorhoedespelers toonden zich veel actiever dan hun Stormvogels-colle ga's, doch verder dan een 1-0 voorsprong hadden zij het met de rust nog niet ge bracht. Na de hervatting scoorden linksbuiten en midvoor er nog een tweetal schitterende doelpunten bij, en daar Effern c.s. vrijwel geen enkel behoorlijk schot losten en dus zelfs niet eens de eer redden, gingen de WA'ers met een 3-0 zege naar de hoofd stad terug. Wat de Castricumse lagere elftallen presteerden C.S.V.: C.S.V. 4—Foresters 3 80, Uit- eest 2C.S.V. 232, Foresters A .S.V. A 52, Alkmaarse Boys bC.S.V. b —4. Vitesse '22: Always Forward 2Vitesse 2 12, Vitesse 4S.V.W. 2 210, Volendam jun. aVitesse Jun. A 110, Vitesse Jun. b—L.S.V.V. Jun. c 110, Volendam adsp. aVitesse adsp. a 55, Vitesse adsp. b H.S.V. adsp. b 0—0. Velsen heeft het in Castricum tegen Vi tesse '22 niet tot een overwinning kunnen brengen hoewel de gasten in de eerste helft duidelijk de toon aangaven. Reeds na 10 minuten spelen gaf midvoor Bak- kum de Velsenaren de leiding uit een kop bal, doch korte tijd later profiteerde S. Sneekes van een dekkingsfout in de Velser achterhoede, gaf het leer goed over aan B. Beentjes, welke laatste onberispelijk in schoot (11). De linksbuiten van Velsen kreeg na 35 minuten de bal vrij en wist met zijn schot doelman Zonneveld te verrassen (12). De tweede helft bood een heel ander beeld. Bij een Velser aanval ving Zonne veld de bal op, maar liet het leer los en de linksbinnen van de bezoekers schoot in (13). Velsen deed het nu wat kalmer aan, wat oorzaak was dat A. Borst wel haast ongehinderd kon doelpunten (23). Bakkum bracht de stand echter weer op 24 even later gevolgd door een doelpunt van B. Beentjes (34). Tenslotte gaf Borst de Vitesse-aanhang reden tot juichen door de gelijkmaker te scoren (44). DEM heeft de uiterst lastige strijd in Purmerend tegen Purmersteyn tot een goed einde gebracht. De Wijkena- ren hebben na een uitermate span nende strijd de punten verdiend en daarmee de kampioenskans volledig behouden. De Wijkenaren pakten de zaken onmid dellijk ernstig aan en het doel van de thuis club stond herhaaldelijk onder hoge druk. Maar met snelle uitvallen trachtte Purmer steyn de Wijker verdediging uit verband te spelen, hetgeen echter niet lukte. Vrij spoe dig had DEM evenwel succes en het was De Boer die DEM de morele steun van een een-nul voorsprong verschafte. Maar de vreugde duurde evenwel kort. Bij een der aanvallen van de thuisclub veranderde Appel de bal zodanig van richting, dat deze onhoudbaar voor de Wijker doelman in het doel vloog. Tot de rust kwam in de een-een score geen verandering. Na de pauze was het een felle strijd, waarin DEM de beste kansen kreeg. Een strafschop van De Boer werd door de Pur- merender doelman gestopt, maar het bleek uitstel van executie. Bij een der Wijker aanvallen kon Dekker uit een voorzet van Appel DEM de leiding bezorgen en in de resterende tijd verdedigden de Wijkenaren de twee-een voorsprong met succes. In haar clublokaal, in het Cultureel Centrum, heeft de IJmuidense damclub „Sportief" de onderlinge strijd voortgezet. In groep A werd een felle strijd gestreden tussen J. Jonker en H. Andrea, welke door eerstgenoemde in zijn voordeel beslecht werd. Ook de partij tussen C. Buys en W. Post stond in aller belangstelling, maar weer moest W. Post in het eindspel het onder spit delven. De uitslagen in deze groep luiden: J. JonkerH. Andrea 2-0, C. BuysW. Post. 2-0, J. de BoerJ. Lichtendahl 2-0, W. HoefakkerJ. Wesselius 1-1. In groep B was een verrassing, dat A. Ras de volle winst wist te behalen op G. Mooi, ongetwijfeld wil Ras een woordje mee spre ken in deze afdeling. De partij tussen H. Out en H. Holt was mooi en eindigde in remise. J. Muntz had het deze avond wel wat erg gemakkelijk, want direct na de aanvang stond hij al op winst, wat hij tot het eind bewaarde. De uitslagen luiden: J. VastenhouwJ. Mutz 0-2, K. LichtendahlJ. Molenman 2-0, J. de RuiterH. Dijkhuizen 0-2, A. Ras—G. Mooi 2-0, H. Out—H. Holt 1-1, E. WijkerH. Veltman 0-2, M. MingerT. J. Minger 2-0, P. KramerJ. Strating 2-0. Volgende week wordt er voor de leden die wat willen leren van het damspel een uiteenzetting gegeven door de voorzitter. Aquarianen gaan vereniging beginnen Daar in Velsen de mogelijkheid wordt bekeken, een aparte afdeling van aqua riumliefhebbers op te richten, wordt op Maandag 2 Februari een oriënterende ver gadering gehouden. In de achterkamer van zijn woning in de Klaverstraat te Haarlem brengt de heer C. v. d. Kamp een groot gedeelte van de dag door met knutselen, schilderen en tekenen. Deze tweeënzeventigjarige ex-schilder, die bij tien verschillende bazen in Amster dam en Haarlem heeft gewerkt, heeft nu pas een model van een oude paardentram voltooid en het werkstuk staat op een tafel te pronken. In een krant van 1922 had hij een plaatje van de tram zien staan en nu dertig jaar later heeft hij de wagen in elkaar gezet. Wij vroegen de heer Van der Kamp hoe hij nu wel aan die krant was gekomen en hij antwoordde ons, dat zijn vrouw het blad altijd bewaard had. „Misschien had ze wel een oogje op de conducteur". Het enige bezwaar, dat aan zijn knutsel- liefhebberij verbonden is ligt volgens de Er was Zaterdag volop spanning bij de wedstrijd WIJZuidvogels. De IJmuidena- ren speelden beter dan ze de laatste tijd hebben gedaan. De achterhoede zat potdicht en gaf de gevaarlijke voorhoede van Zuid vogels weinig gelegenheid tot schieten. Reeds in de eerste minuten werd er door WIJ ge scoord, wat tevens de einduitslag bleek te zijn. Een listig door Wielinga genomen vrije schop belandde bij Guijt en deze schoot hard in (10). De gevaarlijke linkervleugel van Zuidvogels met Loosman bleek tegen de stug verdedigende IJmuidenaren, waarin De Boer na maanden afwezig te zijn geweest, weer een prima partij stopperspil speelde, niet opgewassen. Wel werd Zuidvogels tegen het einde sterker, maar WIJ wist van geen '/ijken. Zij behaalde een zeer kostbare zege en verliet door dit resultaat de laatste plaats. Overige uitslagen Kennemerland 2IJmuden 2 0—0 IJmuiden 3Kinheim 2—4 Kennemerland 4IJmuiden 4 6—0 IJmuiden 5SSH 2—2 Junioren IJmuiden a'Kennemerland b 6—1 Aspiranten IJmuiden aVSV a 2—7 IJmuiden bVSV d 1—1 IJmuiden c—VSV e 7—2 Het leek bij de uitvoering van de Velser Accordeon Vereniging Zaterdag in het Pa tronaatsgebouw een gezellig familiefeest. Een stampvolle zaal luisterde aandachtig naar hetgeen de drie orkesten der V.A.V. ten beste gaven: harmonicamuziek van goede kwaliteit. Het jeugdorkest welks zestien leden te zamen nog geen honderdvijfentwintig ja ren tellen, weet al heel aardig weg met de accordeon, hetgeen de jongelui bewezen met de uitvoering van een kindersuite „Ans" van R. Wassenaar, die uitbundige bijval verwierf. Men moet bewondering hebben voor de directeur, de heer R. Kofman, die kans heeft gezien te bereiken, dat de afdeling C zo nauwkeurig haar partijen speelde. De afdeling B nam onder meer Concert ouverture „Elly" voor haar rekening. Het was een eerste optreden (volgens het pro gramma), maar men kon terecht oordelen, dat dit een veelbelovend begin betekende van een pas gevormde groep, die eveneens gevorderde spelers en speelsters telt. De A-afdeling weet wat harmonica spelen is. Ze behaalde het vorige jaar op het landelijk concours een eerste prijs met Johan B. Kok's tango „Donna Carla", een werkje dat de spelers ook ditmaal weer zeer muzikaal vertolkten. Niet minder waren de uitvoering van een fantasie van Strauss' walsen en een dito over Offen- bach-melodiën, een keur van bekende wijsjes die directeur Kofman metsmaak opdiende. Het jeudige V.A.V.-lid Thea Driessen speelde vlot en met aangeboren muzikali teit een Musettewals. Een zangduo, dat voornoemde eigen schappen volkomen miste, zocht het in het genre der levensliedjes. Gerard Nuyen wendde goedbedoelde pogingen aan als „verbindingsman" op te treden van de on derdelen van het uitgebreide programma en enkelen der P.W. boys hadden een ge makkelijke, maar ditmaal vrij banale taak, de lachlustigen te vermaken. Ten bate van het nieuw te bouwen kerk schip „De Hoop" zal dc V.A.V. Zaterdag 7 Februari aanstaande een herhaling van deze uitvoering geven. A. J. v. d. W. De kustvaarder Rapid, die in de Jobsha ven te Rotterdam lag, is in de nacht van Zaterdag op Zondag aangevaren door de binnenvarende Brouwersgracht. De bak boordsboeg van de Rapid werd gedeelte lijk ingedrukt. De Brouwersgeracht liep in de boeg een gat van ongeveer 50 bij 80 cm. op. Het Engelse stoomschip Empire Ely dat naar zee vertrekken zou en door sleep boten geassisteerd de Waalhaven uitvoer, liep uit zijn roei'. Na een ducdalf te heb ben geraakt, botste het schip tegen een kademuur van de Merwehaven en liep aan stuurboord boven de waterlijn twee scheu ren op. Het schip keerde voor onderzoek naar de Waalhaven terug. heer Van der Kamp in het feit, dat de prij zen van het materiaal zo onrustbarend zijn gestegen. „Maar ja, daar is nu eenmaal weinig aan te veranderen en je kan toch ook niet de hele dag in het park op een bankje zitten, want dat is niets voor mij. Ik moet wat om handen hebben". En terwijl de heer Van der Kamp zo spreekt over biezen en afwerken en over huisvlijttentoonstellingen, streelt hij een van zijn penselen en tevreden kijkt hij naar zijn werkstukken, die de voornaam ste plaatsjes in zijn kamer innemen. En wanneer hij een enkele keer geen ideeën mocht hebben, dan gaat hij de stad in om nieuwe onderwerpen op te zoeken en af te kijken, want, zo zegt hij: „Met je ogen mag je 't nemen, als je er maar met je handen afblijft". B. en W. van Beverwijk hebben voor de benoeming van een directeur van Open bare Werken aan de gemeenteraad de vol gende voordracht aangeboden: 1. ir. L. Stoelinga, hoofd-ingendeur bij de Provin ciale Waterstaat van Drenthe te Assen en 2. ir. T. Krijgsman, ingenieur bij de Dienst van Gemeentewerken der gemeente Haar lemmermeer te Hoofddorp. Nieuw lid in de commissie tot wering schoolverzuim Van de heer Chr. L. de Goede te Wijk aan Zee hebben B. en W. van Beverwijk de mededeling ontvangen dat hij ontslag neemt als lid van de plaatselijke commis sie tot wering van schoolverzuim. Ter voor ziening in deze vacature stellen B. en W. voor een benoeming te doen uit de navol gende aanbeveling van het college: 1. A. Schellevis, van Oldeborghweg 6; 2. W. L. de Goede, Voorstraat 25. Atlas, 23 te Kopenhagen v. Aarhus n. A'darn. Admiraleugracht, 24 50 m. O.NO. Shipwash. Annie. 23 v. Londen n. Midlesboro. Al'bergen, pass. 24 Barfleur. Aligiarve, 24 v. Anitw. te Rdam verw. Appingedam, 24 naar Ganidia. Arnouidspolder, 24 v. Anitw. te Rotterdam. Bab-T, 23 v. Goole naar Nantes. Eernasse, 24 v. Kingslynn te Tytie. Bill, 24 v. Bandiholm te Antwerpen. Binrnintsiham, 24 v. Velsen te Harli-nigen. Bree Helle, 24 v. Londen naar Rotterdam. Casablanca, 23 v. Port Lyautey n. Safi. Cornells Houtman, 23 v. Loriëmt te Libourne. Cornelia b II, verm. 24 v. Antw. n. Aarhus. Duivelanid, 24 v. d. Tyne te Rotterdam verw De Ruiter, p'ass. 24 Weser. Dorinda, 22 v. Brurisbüttel n. St. Malo. Depa, 23 v. Gothenburg n. Warrington. Diligentia, verm. 24 v. Cardiff n. Fawley. Dinikel, verm. 23 v. Londen n. Brussel. Et'seniburg'h, 24 dwars Burllnigs n. Rouaan. Eoiergo, p'ass. 24 Brunsbüttel. Frans 24 op die Theems. Frisia, 23 105 m. NO. Kp. Nao. Goote, 23 te Port Lyautey Gaasterland, vertr. 24 v. d. Tyne n. R'dam Henriea, verm. 26 v. Rotterdam n. Wismar Harold, 24 Hamburg naar Bergen. Hartel, 24 v. Antw. n. Hamburg. Hast I, 24 v. Bordeaux n. Geenwich. BINNENLAND In Augustus zal een divisiestaf van het Nederlandse leger in Apeldoorn worden ge vestigd. De gemeente heeft thans een extra toewijzing gekregen voor de bouw van 50 middenstands- en 90 woningwetwoningen voor de huisvesting van gezinnen van mili tairen. De woningwetwoningen zullen in vier woonlagen worden uitgevoerd. In de tuin achter een flatgebouw te Gouda is het ontzielde lichaam aangetroffen van de 67-jarige J. C. A. T., oud-markt opzichter van Gouda. Hij is vermoedelijk uit het venster van zijn slaapkamer op dc derde verdieping van dit flatgebouw gevallen. Onder verdenking van het plegen van malversaties tot een aanzienlijk bedrag is gearresteerd W. G. van H., voormalig admi nistrateur van het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen. De administratie van het zie kenhuis is voor onderzoek in beslag ge nomen. Het kruis van verdienste van het Ne derlandse Rode Kruis is verleend aan ir. F. Q. den Hollander, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, onder wiens leiding het centraal campagne-comité jaar lijks de propaganda cn inzamelactie voert ten behoeve van het Rode Kruiswerk in ons land. De Belgische frank is toegevoegd aan de valuta's die op de vrije valutamarkt wor den verhandeld. In Bennekom heeft iemand 's nachts de spiegelruit van een juwelierswinkel inge slagen en 86 horloges tot een gezamenlijke waarde van f6000 ontvreemd. De juwelier, die door glasgerinkel wakker werd, hoorde nog het geronk van een wegrijdende auto. De Algemene Verladers- en Eigen Ver voerdersorganisatie E.V.O. heeft zich tot het ministerie van Buitenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat gewend inzake moei lijkheden bij het wegverkeer naar Duitsland. Aan chauffeurs, die naar Duitsland rijden, worden speciale transportvisa verstrekt met een zeer beperkte geldigheidsduur. Door deze regeling zijn ondernemers genoodzaakt de passen 'van 'hun chauffeurs geregeld voor het aanbrengen van een visum op te zenden, hetgeen dikwijls vertraging in de uitvoe ring van een transport en een extra verho ging van de visumkosten betekent. Koningin Juliana. Prins Bernhard en de oudste drie prinsessen hebben in Musis Sacrum te Baarn een uitvoering bijgewoond van de revue „Jubeltonen" door het gezel schap René Sleeswijk. De uitvoering was aangeboden aan de personeelsvereniging ..Koninklijk Paleis Soestdijk". die deze avond deed strekken ten bate van de vereniging „Het Vierde Prinsenkind". Tijdens de pauze werden de bestuursleden van „Het Vierde Prinsenkind" en een aantal artisten aan het Koninklijk Paar voorgesteld. Bij aankomst van het m.s. Oranje te Tandjong Priok is kapitein H. W. Hemmes met longontsteking in het Tjikiniziekenhuis te Djakarta opgenomen. Zijn genezing zal enige tijd vergen. Op de thuisreis van de Oranje zal daarom kapitein J. Lassche het commando voeren. Tot rechter in de rechtbank te Zwolle is benoemd jhr. mr. H. H. G. Verspijck, thans kantonrechter te Z'ierikzee. De eerste vrouwelijke hoogleraar aan de R.K. Universiteit tc Nijmegen, prof. dr. Chr. Mohrmann, heeft Vrijdagmiddag haar inaugurele rede als buitengewoon hoog leraar in het oud-Christelijk, vulgair en middeleeuws Latijn cn het oud-Christelijk Grieks uitgesproken. Tot directeur-generaal van de buiten landse economische betrekkingen is be noemd mr. S. Th. J. Teppema en tot plaats vervangend directeur-generaal dr. W. P. H. van Oorschot. De Zaterdag door de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, ge- iristalleerde commissie inzake de oever verbindingen voor Noordzeekanaal en IJ heeft terstond na de installatie haar eerste vergadering gehouden. Tijdens deze vergadering is een techni sche subcommissie ingesteld, onder voor zitterschap van dr. ir. J. A. Ringers, waar in verder zitting hebben ir. J. H. van der Burgt, hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Noordholland, ir. J. W. Clerx, directeur van Publieke Werken te Amsterdam, ir. C. Krijn, hoofd ingenieur-directeur van de Provinciale V/aterstaat in Noordholland, ir. J. Loh- rnann, van de dienst Weg en Werken van de Nederlandse Spoorwegen en mr. J. Vink, directeur van de Rijksdienst voor het Nationale Plan. Deze technische sub commissie is terstond met haar werk be gonnen. NOG GEEN BESOMMINGEN Door de drukte aan de Maandagmarkt waren de besommingen van hedenmorgen bij het ter perse gaan van deze editie nog niet opgemaakt. Hëbe Nobel23 v. Londen te Brussel. Henry Denny, verm. 23 v. Londen n. Waterford Idia Pieter, 24 v. Wismar n. Porsgrunn. Import, 24 nog te Lissabon. Ingeborg, 24 v, Frederikstad te Vlaardingen. Ilias, 25 Amsterdam verwacht. Iris, pass. 24 S. 2. •Tason, pass. 24 Dungeness. Koningin Juliana, 24 v. Rotterdam te Trondheim Korten-aer. 24 dwars Eddystone. Kunlabori, 24 bij p. 8 boei. Lidia, 23 v. Sables d'Olonne n. Bordeaux. Marne, vertr. 24 v. Stockholm n. R'dam. Myfem, 28 v. Gent te Struer verwacht. My Puek, 24 v. Ul'ksar te Svenborg verw. Marathon, verm. 24 v. Londen n. Dublin. Matthew, 24 te Grangemouth. May Star, 23 v. Valencia n. G'astellon. Megrez, verm. 24 v. Gothenburg n. Fatklands eil. Menkar, 23 v. Loctudy n. Casablanca. Mizar. verm. 24 v. Hemoor n. Fort Aleze. Monica, pass. 24 Portland Bill. Nieuwland, 25 le Rotterdam verw. Nottingham, 23 te Harlingen. Nero. 24 v. Amtw. naar Amsterdam. Noord. 24 v. Shetlhaven te Billingham verw. Olivier van Noort,, 24 v. Rouaan n. Goole. Ponrto, pass. 24 Beachy Head. Poortvliet, 24 v. Liverpool n. Cardiff. Palma, 24 v. Abrunsbüttelikooig te Rdam. President Roosevelt: pass. 24 Brunsbüttel. Prior, pass. 24 Kp. Finisterre. Robert, 23 v. Grebbestad n. Kingslynn. Rokon, 24 v. Hull te Rotterdam verwacht. Stientje Mensimga. pass. 24 Westhinder. Skagerak. verm. 23 v. Londen n. Delfzijl. Sambre, 23 v. Rotterdam te Parijs. Til'ly' 23 te Rouaan van St. Malo. Texel, verm. 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Timor, 23 v. Dublin te Belfast. Theodora, 24 v. Londen te Middlesboro verw. Tilly, pass. 24 Le Havre. Ton, 23 v. Grangemouth n. Loriënt. Veenenburgh, 23 v. Middlesboro n. R'dam. Vindiicat Atque Polit, 24 v. Goole. Vlier, 23 v. Lissabon n. Vigo. Vrouwepolder, 23 v. Rotterdam te Lissabon. Westlaan, verm. 24 v. Hamburg n. Bremen. Wilja, verm. 23 v. Londen n. Tees. Westropa, 24 diwa-rs Dover Zwaantiena, verm. 23 v. Londen n. Hartlepool. SLEEPVAART Noordihoiland, met s.s. Toledo pass. 23 ten Z van Malakka. Poolzee, met twee sleepb. pass. 23 Ouessant. Rode Zee, met staomschip 23 v. Rotterdam naar Midid'lesboro. Thames, met zuiger en bak pass. 23 Kp. Elba Tyne, 23 500 m. W.ZW. Sharksbaai.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8