mm Spanning in de schaakcompetitie lljJjj GRIEP' Broekman tweede op wereldlijst Gymnasten van KNGV in Utrecht bijeen Haagse tafeltennissers veel sterker dan de Haarlemse *r: i 1 1 WOENSDAG 28 JANUARI 1953 5 Gymnasten bereiden zich voor op Gymnastraeda Fikse 64-14 nederlaag Roeien Veteranen roeien om de „Jaap Nienhuis-roeper" Micro-korfbaltournooi Waterpolo Spanning bij wedstrijden in beker competitie in Sportfondsenbad VZV sterker dan HZG dT'*tTu JS—T Biljartuitslagen Voorstellen van Kol. Scharroo voor vergadering I.O.G. Olympische Spelen in cricket-arena? Biljarten Om de Europese titel 71/2 Cricket De vierde testmatch Australië-Zuid Afrika Voetbal Schotland wil meedoen aan wereldkampioenschap Aanvoerder van Schoten naar Afrika Kanokampioenschappen langebaan in Haarlem m 1 hhé - Rit motorclub Haarlem Maakt U tpakje helemaal open Ja, dan kun je die lekkere geur beter ruiken ...Jij ook een.' t Is verre weg de lekkerste Amerikaan Wielrennen Wereldkampioenschappen op de baan in Milaan? Basketballprogramma Boksen Maas en Ludwig verloren in Charleroi Kegelen Spanning in competitie van Haarlemse Kegelbond Schaatsenrijden De Noorse rijders voor de Europese titel Abe Lenstra: AVRO's „sportman van het jaar" Dagblad met voetbal prijsvraag wordt vervolgd De meeste clubs ln de competitie van de Noordhollandse Schaak Bond hebben nog slechts twee wedstrijden voor de boeg. In de meeste gevallen zijn het juist deze wedstrij den, die de beslissing zullen moeten brengen ten aanzien van promotie en degradatie. In de overgangsklasse is Rolland I inmid dels uitgeschakeld. Tegen Heemstede I werd namelijk verloren. Onverwacht kwam echter de nederlaag tegen Zaandam I, die tot stand kwam doordat Zaandam een ingesteld be roep tegen de arbitrage van een afgebroken partij won. Heemstede I probeerde zijn kracht nog eens tegen M.S.C., waarvan het met 73 won, en is thans tot het uiterste gespannen voor de beslissende strijd, eerst tegen Zaandam I, waartegen het na het vooruitspelen van 2 partijen met l't'4 achterstaat, daarna tegen het sterke V.A.S. II. In de le klasse B zal de beslissing nog wel niet vallen. H.S.G. II, dat met 64 van Haar lem II won, staat hier gelijk met Het Oosten I aan de kop. In de 2e klasse C heeft V.A.S. IV, dat met 73 Rolland II terzijde schoof, de beste pa pieren. Verrassend voor beide partijen was het resultaat van de arbitrage van 2 afge broken partijen uit de wedstrijd Bloemen- daal IIRolland II, waardoor de uitslag een gelijk spel bracht. Rolland is het hier echter niet mee eens, zodat dit resultaat nog niet als definitief is te besclïouwen. Kijk Uit II Heemstede III werd 3146%. Kat in nood Een kat in nood maakt rare sprongen. In de 2e klasse D zaten 2 clubs in nood, beide teams maakten een verrassende sprong, met tot resultaat, dat ze nu vrijwel nog evenver zijn. Zo won Haarlem III met 5H4H van de koploper H.W.P. I en Het Oosten II met niet minder dan 73 van De Uil I. Heem stede II, dat met 814114 van Het Oude Slot I won, had het meeste plezier. Hoewel Heem stede IV in de 3e klasse A met slechts 9 spelers aantrad tegen M.S.C. III. heeft het toch nog kans op een overwinning. Voor lopig is het 4444'4. In de 3e klasse D hoopt Kijk Uit III, dat met 544—444 over H.S.G. IV zegevierde, op het kampioenschap. De Torens I, dat 5—5 speelde tegen Haarlem IV en Kennemerland I, dat met 644344 van H.W.P. II won, hopen nog een woordje mee te spreken voor het zover is. Na arbitrage werd Halfweg IHet ADVERTENTIE inrfflrVfn Bontgevoerde Windbreakers j Een groot aantal afgevaardigden van turnkringen en verenigingen zijn naar Utrecht geweest voor een be spreking over de technische belangen van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond. Behalve de jaarlijks terugkerende ge beurtenissen werd onder meer ook be handeld de deelneming van de Bonds- verenigingen aan de met Pinksteren 1952 in Den Haag gehouden Bonds- uitvoering en de resultaten van de Nederlandse turnsters tijdens de Olym pische Spelen. Teneinde de belangstelling bij de ver enigingsleiders voor het Verbond te stimu leren zullen in een twaalftal plaatsen tech nische bijeenkomsten tijdens een weekend worden georganiseerd, waar de nieuwere opvattingen in de gymnastiekbeoefening en het toestelturnen nader zullen worden be handeld en waar tevens een inleiding over de paedagqgische en mentale instelling van de leiders(-sters) voor hun werk zal wor den gehouden. Om de nationale kampioenschappen op een hoger plan te brengen zullen in het vervolg de geplaatsten bij de districtskam pioenschappen eerst nog moeten deelnemen aan een tussenronde, zodat uiteindelijk aan de nationale kampioenschappen circa vijf tien gymnasten zullen deelnemen. Vaardigheidsproeven Verder werd medegedeeld, dat gewerkt wordt aan een nieuwe uitgave (met nieuwe oefeningen) van de vaardigheidsproeven gymnastiek voor jeugdleden, adspiranten en dames en heren, die alle in één boekje gebundeld zullen worden. Voor de adspi- ranten en voor de 3e klasse dames en heren worden A. en B. diploma's ingesteld. Een door een speciale commissie van deskundigen opgesteld rapport over het mannen- en jongensturnen, waarin richt lijnen worden gegeven tot grotere activiteit door deze groepen gymnasten, werd aan vaard en zal nu verder door het Bondsbe- stuur in behandeling worden genomen. Ook werden nog mededelingen gedaan over de beoefening van de athletiek en de wandelsport in K.N.G.V.-verband en het bieek, dat de belangstelling hiervoor nog steeds groeiende is. Vóór en na het Technische Congres van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond vonden selectie-wedstrijden plaats tus sen de verenigingen die zich hebben range- meld om aangewezen te worden voor deel neming aan de Internationale Gymnastraeda, die van vijftien tot en met negentien Juli 1953 in Rotterdam zal worden gehouden. Verheugend was het dat onder de deel nemende verenigingen er vele waren wier prestaties op hoog peil stonden en na een serieuse oefening Nederland op waardige wijze zullen kunnen vertegenwoordigen. Zo zal de Nederlandse jeugd vertegen woordigd worden door een grote groep meis jes van K.D.O. uit Krimpen aan de IJsel, door een groep jongens van de gymnastiek vereniging „Rotterdam" en door jongens van net Haagse W.I.K. Een fantastisch mooie oefenserie van ruim twintig minuten demonstreerden de dames van „Kracht en Vriendschap" uit Amster dam, welke vereniging dan ook als Neder landse vertegenwoordigster werd aange wezen. Dit werd ook het geval met de dames- senioren van O.K.K. uit Dordrecht. De Ne derlandse kampioensverenigmg „Olympia" uit Nieuwerhagen werd eveneens afgevaar digd en „Kralingen" uit Rotterdam ontving een voorlopige toezegging. Voor het onder deel springen werd tenslotte een speciaal opgeleide ploeg heren aangewezen van de Rotterdamse Turnbond. Niet onvermeld mag worden het optreden van de dames van het Amste-damse „Sim- son", wiens leidster enige nieuwe elementen in haar oefenreeks had opgenomen door ge bruik te maken van stokken waaraan een vlag was verbonden en van springlijnen, waarmede de mogelijkheden van het „Touw tje-springen" door talrijke variaties met muzikale begeleiding naar voren v/erden gebracht. Oosten III 55. Tegen Amstel I hoopt Het Oosten II op winst, dit -- mede gezien de 444244 voorsprong wel gewettigd schijnt. De spoorwegschakers start-sn elke competitie uitstekend om dan op het meest onver wachte moment te strukelen. Nu verloor S.S.C.H., dank zij vele blunders, van hekke- sluiter 't Schouwtje I met 64. Bloemendaal III boekte in de 4e klasse C de tweede achtereenvolgende overwinning ditmaal met 644344 tegen Kijk Uit V. H.W.P. III doet hfet niet best. Nu verloor het weer met 544444 van Het Oude Slot II in de 4e klasse D. Ook Het Oosten IV, dat met 64 van De Uil II verloor, wacht nog op de eerste overwinning. In de 4e klasse F tenslotte werd Hoofddorp IIKennemerland II na arbitrage 43. Er zullen ongetwijfeld weinig optimisten geweest zijn die de Haarlemse tafeltennis- teams in de steden-ontmoeting tegen Den Haag een behoorlijke kans op de overwin ning gegeven hebben. En wel om de een voudige reden dat Den Haag nu eenmaal een grotere afdeling is en omdat dus haar keuze voor de spelers veel groter is. De grote uitslag 6416 voor de gasten was toch echter meer dan wij ver wacht hadden. Wij moeten toegeven dat het spel van de Hagenaars, met uitzondering van de Over gangsklasse, zeker een klasse hoger lag dan dat van de Haarlemmers. Zoals uit boven staande blijkt zijn de Overgangsklassers er inderdaad in geslaagd de eer te redden. En we mogen wel zeggen op overtuigende wijze. Van Dam was weer in uitstekende conditie en won al zijn partijen terwijl zijn clubgenoot Duits het twee maal tot winst bracht. Een zegen van P. van Eyck en een overwinning in het dubbelspel bracht de eindstand op zeven-drie. Enige zege Deze overwinning was echter de enige van de gehele middeg. Het tweede dames-team bracht het er nog het beste af, want dat verloor met zeven-drie. Dit dank zij mej. Hogeslag, die opnieuw in prima vorm al haar partijen in winst wist om te zetten. Uit dit alles mag echter niet geconcludeerd worden, dat de Haarlemse spelers en speel sters er niet voor gevochten hebben, want dit is zeer zeker niet het geval geweest. Een troost voor de Haarlemmers is tevens, dat de gasten in de wedstrijd tegen Rotter dam met vrijwel dezelfde cijfers wonnen, waaruit dus geconcludeerd mag worden, dat er behoorlijk strijd is geleverd. De uitslagen waren: Heren Overgangs klasse Haarlem 7, Den Haag 3; eerste klasse 19, tweede klasse 28, derde klasse 19, vierde klas 010. Dames tweede klasse 37, derde klasse 28, vierde klasse 010. De wedstrijd om het lange-afstands-kam- pioenschap van de Amstel in Achten, de „Head of the River", zaï cut jaar gesplitst zijn in drie divisies: behalve de eerste en tweede divisie komt er ook een veteranen- divisie. Dat het inderdaad zin heeft voor de veteranen een afzonderlijke divisie in het leven te roepen blijkt ook wel hieruit, dat reeds verscheidene veteranen-achten zijn ge formeerd om op 29 Maart aanstaande de strijd aan te binden. Reeds nu lijkt de inschrijving van vijf ploegen zeker. „Het Spaarne" bij welke vereniging vele veteranen reeds druk aan het trainen zijn heeft voor deze veteranen-divisie van de Head of the River een wisselprijs beschik baar gesteld, de „Jaap Nienhuysroeper". Met de stichting van deze wisselprijs beoogt „Het Spaarne" de nagedachtenis te eren van een zijner verdienstelijke leden, die slacht offer werd van het Duitse geweld: Jaap Nienhuys, die tijdens de bezetting werd ge fusilleerd. In de oorlogsjaren had Jaap Nienhuys zijn energie aanvankelijk geheel aan „Het Spaarne" gegeven. Hij was als slag in een veteranenacht een van de beste roeiers der vereniging. Bovendien was hij coach van succesvolle Achten voor de „Head of the River", hoofdcoach van herenploegen en contactman tussen de raceroeiers en het be stuur. In die eerste oorlogsjaren bestond voor Jaap Nienhuys alleen „roeien, coachen en vissen". Later kwam zijn illegale werk dan was hij wat vaker „vissen". Maar zo lang roeien nog mogelijk was, zolang bleef op „Het Spaarne" het race-roeien om hem draaien. Na de bevrijding namen drie oud-leerlin gen van hem het initiatief om een wissel prijs te zijner nagedachtenis in het leven te roepen. In een oogwenk was een groot be drag bijeengebracht, waarvoor de Zilveren Roeper vervaardigd kon worden. De Amsterdamse Korfbalbond organiseert op Zond-vavond i Februari een Micro-korf- baltournooi in de Apollohal in Amsterdam. Twintig twaalftallen nemen aan dit tournooi deel, o.a. spelen de eerste klassers Blauw Wit I, DTV I, Luto I en Rohda I. De wed strijden beginnen om zeven uur. Voor de waterpolo-bekercompetitie da mes van de K. N. Z. B., werd in het Sportfondsenbad in I-ïaarlem de wedstrijd DWT 1Meeuwen 1 gespeeld. Het was een spannende strijd tussen twee sterk aanval lende ploegen, waarin van klasseverschil weinig merkbaar was. DWT leed de eerste nederlaag in deze bekcrcompetitle: Drie een. De gevaarlijke Meeuwen-midvoor Iet Kostervan Feggelen stelde al direct de DWT-doelverdedigster op de proef met enige gevaarlijke schoten, die goed gestopt wer den. Geruime tijd bleven aan beide kanten de verdedigingen stand houden totdat een van de Meeuwen-achterspeelsters, Beb Wal- kier, het met een ver schot probeerde, succes boekte en De Meeuwen hiermede de leiding bezorgde. DWT diende echter direct van repliek. Na een rush van Mia Prins en een goed ge plaatst schot, dat door de handen van de Meeuwen-keepster glipte was het eeneen. Van een misverstand in de DWT-achterhoede profiteerde Rietje Mol en bracht de stand op tweeeen. Na de rust was de Meeuwen-verdediging voor DWT gesloten en bleef de Meeuwen- midvoor Iet Kostervan Feggelen gevaarlijk voor het DWT-doel opereren en slechts een maal had ze, met een omhaal, succes waar door de eindstand op drieeen in het voordeel van De Meeuwen kwam. Tweede klasse HPC 1DWT 3 werd voor de tweede klasse dames gespeeld. Het werd drieeen voor DWT. In de wedstrijd DWR 2DWT 4, derde klasse dames, was de DWR-ploeg veel te sterk voor DWT 4 en won DWR 2 de wed strijd dan ook met zeseen. HPC 2 verscheen in de wedstrijd tegen Haarlem 2 met enige veelbelovende aspiranten, die de Haarlem dames geen kans gaven. HPC 2 won met 5—0. Voor de tweede klasse heren werd de wed strijd Haarlem 2HVGB 2 gespeeld. Niet tegenstaande HVGB 2 sterker was dan Haarlem 2 had eerstgenoemde veel moeite met de hardnekkige Haarlemverdediging. De eindstand werd tweeeen voor HVGB. VZV heeft gisteravond in het Sportfondsen bad in Haarlem de laatste wedstrijd voor de waterpolo-bekercompetitie met drie twee gewonnen. Van de vier gespeelde wed strijden heeft VZV er nu twee gewonnen en twee gelijk gespeeld, zodat VZV met de zes punten wel zal behoren tot de drie best geplaatsten en dus over zal gaan naar de eerste ronde van rï° bekercompetitie. De wedstrijd VZV—HZC gaf een gelijk opgaande striid te zien, waarin Sieverse de score voor HZC onende. Even daarna bracht Lauwerbuik de HZC-voorsprong op twee nul. Voor de rust hadden de Velsenaren echter alweer gelijk gemaakt. In de tweede speelhelft had de Hilver summer Sieverse peen succes met schieten en de gevaarlijke VZV-midvoor Swier stel de de overwinn'ng voor VZV veilig. De wedstrijd HaarlemZwemlust, die was vastgesteld voor de centrale wintercompeti tie, ging niet door daar Zwemlust niet op kwam. Voor Haarlem was deze wedstrijd van geen belang meer. De wedstrijd zal wel niet opnieuw worden vastgesteld. ADVERTENTIE Weert» tijdig De uitslagen van de in de biljartcompetitie van de Federatie van Biljartverenigingen voor Haarlem en omstreken gespeelde wed strijden luiden A. Klasse K. R. IITelescoop 44 D. W. O.—A. D. O. I 6—2 Kampervest-Centrum 80 ZandvoortA. D. O. II 26 OostenK. R. I 26 B. Klasse H- West—A. D. O. I 4—4 A. D. O. II—Oosten 8—0 Centrum—Kennemerland 62 KennemerlandDuvelshoek 26 C. Klasse KennemerlandKampervest 62 H. West—B. V. V3—5 K. R.Telescoop 26 CentrumZandvoort 26 D. Klasse D. W. O. II—H. West 2—6 B. V. V.—A. D. O. I 5—3 A. D. O. IICentrum 26 TelescoopD. W. O. I 62 E. Klasse B. V. V—A. D. O. I 0—8 A. D. O. II—K. R2—6 KampervestH. West 26 Oosten—Kennemerland 62 Duvelshoek werd kampioen van klasse B. Het bestuurslid van het Internationaal Olympisch Comité kolonel P. W. Schar roo heeft enkele voorstellen ingediend voor de zitting vaij het I.O.C., die op 17 April in Mexico City word; gehouden. De heer Scharroo heeft op de agenda een voorstel laten plaatsen, waarin alle ploegsporten van het Olympisch pro gramma worden geschrapt, met de be doeling om te voorkomen dat nationale belangen bij de Olympische Spelen wor den gediend en om het overvolle pro gramma te vereenvoudigen. Verder heeft de heer Scharroo voorgesteld om in beginsel slechts één vertegenwoor diger van elk land in het I.O.C. te doen ver kiezen. Uitgezonderd zouden kunnen worden die landen, wier geographische positie of speciale omstandigheden het absoluut nood zakelijk maken om twee vertegenwoordigers in het I.O.C. te hebben. Belangwekkend is het voorstel van het I.O.C.-bestuurslid om een speciale perscom missie in te stellen, waarmede het I.O.C. voortdurend contact houdt ten aanzien van verschillende problemen en om voorlichting te geven over diverse actuele aangelegen heden. Een vierde voorstel wil de verplichting voorschrijven, op te leggen aan het organi satiecomité in Melbourne in 1956, om alle evenementen in een Olympisch centrum te houden en dat in dit centrum ook het Olym pisch dorp moet zijn gelegen. Tenslotte dringt de heer Scharroo er op aan, dat de internationale sportfederaties strikt de hand houden aan haar technische reglementen en de wedstrijden met straffe hand zullen leiden. Teneinde een oplossing te vinden voor de moeilijkheden, die bij de organisa tie van de Olympische Spelen 1956 in Melbourne zijn gerezen, werd in Mel bourne een bespreking gehouden,waar aan werd deelgenomen door vertegen woordigers van de regering, van de gemeente en door enkele leden van het organisatie-comité. Hoewel de financiële problemen nog lang niet uit de weg zijn geruimd, wordt aan genomen dat de Australische eerste minis ter Menzies, die de conferentie bijwoonde, met een plan zal komen, dat een oplossing zal brengen. Bijvoorbeeld door de rege ringssubsidie te verhogen. Ook over het stadion, dat voor het hoofd programma van de spelen zal worden ge bruikt, is men het nog lang niet eens. Aan vankelijk was het terrein van de Carlton Footballclub aangewezen, doch thans zijn er weer stemmen opgegaan om de grote ovale arena van de Melbourne Cricket Ground te gebruiken. Aan het tournooi om het Europees biljart kampioenschap 71-2, dat van 5 tot en met 8 Februari in Viersen wordt gehouden, zullen de volgende spelers deelnemen: de titelhouder Luetgehetmann en Rudolph (Did.), Van de Pol en Metz (Ned.), Gal- miche (Fr.), Reicher (Oostenr.) en Van Hassel (België). Als achtste man hopen de organisatoren op de deelneming van een Spanjaard, ver moedelijk Domingo, of van de Belg Vin- gerhoedt. Aan het einde van de derde dag van de vierde testmatch tussen Australië en Zuid- Afrika in Adelaide hadden de Zuid-Afrika nen kans gezien tegenover het eerste innings totaal van Australië (530) voorlopig 224 voor 4 te stellen. Nadat de eerste drie wickets voor 100 runs waren gevallen, scoorden Funston en Waite 108 voor het 4de wicket. Funston was met 71 not out. Endean scoorde 56, Waite werd op 44 gevangen. Het bestuur van de Schotse Voetbalbond heeft besloten in te schrijven voor het tour nooi om het wereldkampioenschap (Coupe Jules Rimet) waarvan de eindronden in 1954 in Zwitserland worden gespeeld. Voor waarde is evenwel dat het wedstrijdregle ment zodanig wordt gewijzigd dat ook Schotse spelers, die in Engelse clubs spelen, voor Schotland mogen uitkomen. Het eerste elftal van de voetbalvereniging Schoten zal het dit seizoen verder zonder haar aanvoerder moeten stellen. J. M. Geurts is namelijk voor werkzaamheden naar Afrika (Rhodesia) vertrokken. Op 12 Juli aanstaande worden op het Spaarne in Haarlem de nationale langebaan kampioenschappen (10.000 meter K 1) voor kano's gehouden. De organisatie hiervan berust bij de ver eniging „Spaarnevogels" uit Haarlem. JOOOOOOCCOOOOOOCCXMOCOOCXDOOOOOCOOC 1^^*^^ WH? - V '-A.. 'r :s> Ah- 1 - "ïr'v 'i s Ft' -w. f M VVïfiV V K'i I - <-4wC - ft vi-V-r; v,. s V.- s 'v Ïy. o. •Vw DE uitnemende tijden die Kees Broekman, Wim van der Voort en Anton Huiskes tijdens de schaatswedstrijden in Davos hebben gemaakt, hebben grote invloed gehad op de 'wereldranglijst. Naar bekend worden van alle rijders de vier beste prestaties op de 500, 1500, 5000 en 10.000 meter bij elkaar opgeteld volgens een bepaald puntensysteem en degene die volgens dit systeem het minst aantal punten heeft wordt de „beste rijder van de wereld van alle tijden" genoemd. Natuurlijk is dat op het ogenblik Hjallis Andersen, die met 43,7 seconde over 500 meter, 2 minuten 16,4 seconde op 1500 meter, 8 minuten 7,3 seconde op 5000 meter en 16 minuten 32,6 seconde over 10.000 meter, in diverse wedstrijden en in verschillende jaren gemaakt, een totaal puntenaantal heeft van 187.527. Hjallis Andersen is dus de beste rijder van de wereld van alle tijden. Na hem kwamen Ivar Ballangrud met 188.807 punten en Sverre.Farstad met 188.958 punten. Op de negende plaats stond Kees Broekman met 190.915 punten. DOOR de uitstekende tijden op de 500 en 1500 meter in Davos, respectievelijk 44.2 seconde en 2 minuten 15,2 seconde en zijn wereldrecord op de 5000 meter van 8 minuten 6,6 seconde is het puntenaantal van de Lierenaar aanzienlijk gereduceerd. Hij komt nu met zijn beste persoonlijke prestaties op een punten aantal van.188.742. En dat betekent dat onze landgenoot van de negende naar de tweede plaats op de wereldranglijst van alle tijden is gestegen. Na Hjallis Andersen is Kees Broekman dus de beste all roundrijder, die de internationale schaatssport ooit heeft gehad. MAAR ook Wim van der Voort en Anton Huiskes hebben met hun prestaties in Davos de internationale schaatsenrijders aan het denken gebracht. Van der Voort heeft dank z« de verbetering van zijn persoonlijke prestaties op de 1500 meter en de 5000 meter een totaal van 191.012 punten en steeg van de zeven tiende plaats naar de tiende. Tenslotte is Anton Huiskes sterk naar voren gekomen. Met een totaal van 191.912 punten neemt hij thans de zeventiende plaats in op de wereldranglijst, waarbij hij rijders als Oscar Mathiesen en Goethe Hedlund pas seerde. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooooooooooooooooooooooooo< ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo. Zondag 1 Februari organiseert de motor club „Haarlem en Omstreken" een rit die voor iedere motorrijder te rijden is. De rit voert uitsluitend over primaire wegen. Lengte der rit bedraagt ongeveer 75 kilo meter. De start is om half twee bij restaurant „Die Raeckse" aan de Raaks in Haarlem. ADVERTENTIE De K.L.M. heeft Dinsdag ingeschreven voor deelneming aan c chtrace van Engeland naar Christchurch (Nieuw Zeeland) in October. Het ligt in de bedoeling van de K.L.M. in de eg idicap-sectie deel te nemen. In principe is besloten de vlucht uit te voeren met een D.C. 6A „Liftmaster". Twee van dez( .egtuigen zijn bij de Douglasfabrieken in Amerika besteld. Zij zullen in de loop van de zomer in Nederland arriveren. Tijdens besprekingen tussen vertegen woordigers van de wielerbonden van Italië en Zwitserland is van Italiaanse zijde de vraag naar voren gekomen of de wereld kampioenschappen wielrennen op de baan in 1953 misschien op de Vigorellibaan in Milaan kunnen worden gehouden in plaats van in Zürich. Er werd daarbij gedacht aan de combinatie: wegkampioenschappen in Tessino baankampioenschappen in Milaan, hetgeen nog mogelijk is aangezien de UCI pas tijdens het congres in San Sebastiaan zal beslissen of wereldkampioenschappen over twee landen mogen worden verdeeld. Het basketballprogramma voor Donderdag 29 Januari luidt: Dames: HHC—Rapiditas; IHJ 2—HOC 3. Heren: HHC 3—Schoten 3; OK 3—HGA 4; PSVH 1HGA; RAOHGA; Antilopen IHJ; HGA 2—Schoten. Bij bokswedstrijden in Charleroi heeft de Belg Pierre een partij in het wel tergewicht over acht ronden op punten gewonnen van de Nederlander Ludwig. Jean Machtelink (België) won van Jan Maas, kampioen van Nederland vedergewicht, door opgeven in de tweede ronde. De kegelcompetitie in Haarlem, waarvoor in de maand December niet werd gespeeld, Uraan nu weer op volle toeren. Spanning is er in alle drie afdelingen. Voor het bestuur is het een feit van grote betekenis dat er zoveel jonge spelers en speelsters naar voren komen. Wierp men vroeger met een gemid delde van vijf, thans is dit zeven geworden. De standen luiden: Klasse A 1. ODO 3675 houten 18 punten 2. de Prins.... 4025 14 3. HBS 4014 14 4. PAX 3496 14 5. HVK 3734 12 6. LVMG 3306 10 7. Volharding 3155 8 8. Richten Rollen 3228 4 9. DVV 3016 2 DW, Volharding, ODO, PAX, Richten en Rollen en LVMG, hebben twee wedstrijden, minder gespeeld dan de andere ploegen. Afdeling B 1. EVA 3968 houten 12 punten 2. Zet 'm Op.. 3332 16 3. NRV 3067 13 4. N. de Plank 3685 12 5. BI. Sportief 3102 12 6. HFC H'lem 2992 8 7. Haarlem 3609 7 8. Tiga-Troes 3005 4 9. Frans Hals 2703 2 Fr. Hals, NRV, Z. 'm Op, HFC Haarlem, BI. Sportief en Tiga-Troes hebben twee wed strijden minder gespeeld. Afdeling C 1. Dames PEX 3463 houten 16 punten 2. Compost 14 3039 14 3. HHC 1945.. 2865 12- 4. Enthousiast 2822 10 5. Aan de Rol 3319 4 Op Zondag 8 Februari worden de wed strijden voortgezet. De Noorse Schaatsenrijdersbond heeft de volgende rijders ingeschreven voor de Europese kampioenschappen in het hard rijden op de schaats op 31 Januari en 1 Februari in Hamar: Sverre Haugli, kam pioen van Noorwegen; Roald Aas, Finn Hodt en Ivar Martinsen. Tot nu toe zijn de inschrijvingen binnen gekomen van Groot Brittannië, Hongarije, Noorwegen, Zweden, Oostenrijk en Neder land. Van de Finnen is wel bekend dat zii komen, maar zij hebben nog geen officieel bericht van bevestiging gezonden. Een week geleden heeft de K.N.S.B. nog eens een uitnodiging aan de Russen ge stuurd, maar daarop is niets vernomen. Verscheidene figuren uit de sport stonden Dinsdagavond op het podium van de AVRO-studio. Zij waren door een schare van 30.000 luisteraars uitverkoren als de beste sportlieden van het jaar. De AVRO- voorzitter, de heer G. de Clercq, maakte voor de microfoon de uitslag bekend, waaruit bleek, dat Abe Lenstra die ook verleden jaar de eretitel van „sportman van het jaar" kreeg opnieuw met vele lengten had ge wonnen. Hij kreeg 10.900 stemmen, ruim een derde. Zelf zei hij desgevraagd; „ik zou Piet Roozenburg hebben gekozen". De tweede plaats was met 2500 stemmen voor de athlete Puck Brouwer, de derds met 2200 voor Piet Roozenburg, die verleden jaar zijn wereldtitel kampioen dammen succesvol verdedigde. De wielrenner en wereldkampioen achter volging amateurs Piet van Heusden nam de vierde plaats in met 1360 stemmen, 20 meer dan Fanny BlankersKoen. In volgorde wa ren de verdere plaatsen voor de schaatsen rijder Kees Broekman, de wielrenner Jan Nolten, de zwemster Hannie Termeulen, de doelverdediger Piet Kraak en de schaakster Fenny Heemskerk. Het Openbaar Ministerie bij het kanton gerecht te 's Gravenhage heeft een straf vervolging ingesteld tegen het te Den Haag verschijnend dagblad Het Binnenhof we gens overtreding van de Loterij wet. Vol gens de dagvaarding zou in het blad een voetbalprijsvraag zijn opgenomen die een ongeoorloofde loterij vormt. De winnaars worden aangewezen door het lot, zodat zij op hun kansen geen overwegende invloed kunnen uitoefenen. Het blad heeft reeds enige jaren tijdens het voetbalseizoen weKeljjks de prijsvraag „Wie kijkt er in de toekomst?" geplaatst.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7